Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. De Kermis op a.s. W oensdag. Goed besteed Geeft lang plezier ,StadTilburgl934' Fa. ANTON HOLTGREFE KOOPT IETS DEGELIJKS SPECIALE ETALAGE HOLLANDERS EN AUTOPEDS! VIERDE BLAD. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. v h. Bierlaagh-van der Heijden „IJZERHANDEL" Markt Hoek Raadhuisplein-Waalwijk. Tel. 72. „VENETIË" NUMMER 55. ZATERDAG 7 JULI 1934. 57c JAARGANG. ^•4 Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG Brieven, Ingezonden stukken, gelden, ens. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-adresECHO. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. Bij contract flink rabat. Reclames 40 cent per regel. Prijs der Advertentiën: 20 cent per regel; minimum ƒ1.50. Naar wij vernemen zullen de kermisvermakelijkheden op a.s. Woensdag tot 6 uur n.m. gesloten zijn. Na dit uur gaat de kermis door als op de andere dagen, ook in café's, schouwburgen, enz. R.K. Kiesuereeniging. Actie voor »de Opmarsch». De R.K. Staatspartij is voornemens een propagandablad uit te geven. In het keurig verzorgde proefnummer geeft de redactie de bedoeling daar van als volgt weer »Het hoofdartikel zal de katholieke Nederlanders op bevattelijke, popu laire wijze het staatkundig gebeuren in onze dagen duidelijk maken. Partijstemmingen vinden een onder dak op de tweede pagina. Onze ge kozenen zullen in het daaropvolgend artikel hunne werkzaamheden in de vertegenwoordigende lichamen be sproken zien. Daarbij komt de partij zelf aan de beurt in de rubriek «Stemmen uit eigen kring». Mede werkers uit de kieskringen zullen hier hun bijdragen terugvinden, maar ook de lezers zullen hun vra gen en moeilijkheden behandeld vinden. Lessen voor ons Volk en ons Vaderland zullen getrokken worden onder het hoofd«Wat het buitenland ons leert». De overal ni zoo gebrekkige kennis van de eco nomische feiten en gebeurtenissen hopen wij afdoende aan te kunnen vullen met de tot de verbeelding zoo sterk sprekende beeldstatistiek. Het interne partijwerk zal thans ook aan de massa bekend worden ge maakt in de rubriek «Uit het partij leven». De ontwikkeling der dingen bij onze tegenstanders zal met cri- tisch oog in de «Verkenningen» ge observeerd worden. Een politieke prent en een «Teekenfilmpje» vullen liet geheel aan.» Door de parochieele propaganda- clubs zal de volgende week begon nen worden met het werven van abonné's. Wil de uitgaven n.l. finan- tieel mogelijk zijn, dan zullen door de gezamenlijke afdeelingen 25.000 abonné's bijeen gebracht moeten worden. De prijs behoeft geen be zwaar te zijn. Een gulden per jaar voor minstens 26 afleveringen ligt vrijwel in ieders bereik. Laat ieder lid der R.K. Kiesver- eeniging, dat het eenigszins kan bij brengen, het moeilijke werk der Staatspartij steunen door 't nemen van een abonnement. zijn opengesteld vanaf Maandag 9 Ju li t.m. Donderdag 12 Juli, dagelijks van .8.30—12.30 en van 1.30—6 uur en is ingericht in de Limietlaan (be neden langs hel gemeentelijk sport terrein). R. D. B.-THEATER. Fra Diavolo. DE VEILIGHEIDSLAAN VAN DE K.N.A.C. Wij berichtten reeds eerder dat ook te 's-Bosch een z.g. veiligheidslaan van de K.N.A.C. zou worden georganiseerd. Gelijk men weet stelt de K.N.A.C. daar door iedercn autobezitter, lid of geen lid van de K.N.A.C., geheel gratis in de gelegenheid zijn auto te laten on derzoeken of deze volkomen in orde is. Is dit laatste het geval, dan wordt hem de bekende oranje veiligheids wimpel der K.N.A.C. uitgereikt. De veiligheidslaan zal te 's-Bosch Ter gelegenheid van de Kermis, die samenvalt met het één-jarig bestaan van het R. D. B.-Theater, heeft de di rectie een groot Jubileum- en Kermis- Feestprogramma samengesteld, dat klinkt als een klok. Vanaf Vrijdag tot en met Maandag oopt de kluchtige bewerking van Au- ber's Opera Comique FRA DIAVO- O. Het R.D.B.-theater had voor deze dagen geen geschikter programma kunnen inzetten dan deze hoogst ver makelijke geschiedenis. Niet alleen dat de Operaliefhebbers hun hart kunnen ophalen aan de schoone aria's van Den nis King, of omdat ieder zich uitstekend kan amuseeren met de komische figuur van Lord Rochburg, of in vuur kan ge raken voor de schoone Lady Pamela, maar vooral omdat de hoofdrollen in deze rolprent vertolkt worden door Stan Laurel en Oliver Hardy. Stanlio en Ollio zijn het bedienden- paar van den beruchten Italiaanschen bandiet Fra Diavolo. Als men ze ziet opkomen, Stanlio op zijn ezeltje en Ol lio op een paard, beginnen we al gauw met een glimlach om hun onderling ge krakeel. Hoe verder de film draait, hoe losser onze glimlach wordt, om in een schaterlach te eindigen. Er zijn kostelijke dingen in hun op treden. Ditmaal is er een nieuwtje, dat henzelf, maar ook de toeschouwers bij uitstek te pakken heeft. Het „Neuzentikkertje" en „Vingertje duikelen". Wie zal na het zien van deze scène deze spelletjes ook niet eens pro- beeren? Dan is er nog de scène in den wijn kelder van het hotel, waarheen zij ge zonden zijn om wijn te tappen. En lang zamerhand worden ze beschonken. Ze worden zoo verschrikkelijk dronken, dat ze ondanks alle narigheden, die ze voortdurend met elkaar beleven, plot seling van elkaar geen kwaad meer kunnen hooren. Nu beginnen ze te lachen. Het is een lachen, waarvan de wereld kraakt. De dikke kan niet meer en wenkt af. Doch Ollio laat opnieuw een hevigen snik hooren en ze beginnen weer van voren af aan. In hun suprème lol kan hun niets schelen. Ze flappen er van alles uit en zelfs het gezicht van den soldaat, die hun komt arresteeren, heeft een nieuwe uitbarsting van pret ten gevolge. En zoo gaat heel deze buitengewone film door. De lach-salvo's zijn niet van de lucht. Men heeft ongetwijfeld Laurel en Hardy meermalen gezien in hun be kende gooi-, smijt- en ongelukken-films. In deze film echter, staan ze op een véél hooger peil. Voor de eerste maal spe len ze ons twee vagebonden voor, wier geest verlicht wordt door een buiten gewone fijne humor. Het eenige be zwaar, dat wij tegen deze film hebben, is dat ze geen 6 uur duurt inplaats van twee. Laurel en Hardy bereiken in deze film het hoogtepunt van hun carrière. Het is een meesterwerk van humor. Daarom... deze film beslist zelf gaan zien. De directie van het theater verzocht ons uitdrukkelijk mede te deelen dat zij geen recht op schadeloosstelling erkent aan menschen, die bij het aanschouwen van deze film hun lachspieren hebben verrekt. Het Verliefde Hotel. Dinsdag en Donderdag is Anny On- dra als gast in Het Verliefde Hotel. Hanne Boll (Anny Ondra) een ker mis artiste, is door een erfenis eigenares geworden van Hotel Atlantic in een be kende badplaats, Neusand. Vol trots gaat ze terstond haar erfenis in bezit nemen. Hotel Atlantic blijkt een buiten gewoon luxueus, groot, modern hotel te zijn. Oogenblikkelijk begint ze de la kens uit te deelen en personeel te ont slaan., dat haar niet aanstaat. Zelfs de directeur wordt ontslagen, omdat zijzelf voortaan de zaak zal besturen. Achteraf blijkt door een vergissing van den notaris, dat zij niet Hotel At lantic- in Neusand, doch Hotel Atlantic in Neusand-Bad heeft geërfd. Dit laat ste is een klein, vervallen, in vergetel heid geraakt hotelletje. Het spreekt vanzelf dat dit aanlei ding geeft tot de meest komische ver warring. Het oude hotelltje schijnt echter nog mee te vallen, als blijkt, dat het steeds, zij het on-officieel, bewoond was door een paar vroolijke, leuke jongelui. Deze aardige film heeft natuurlijk een happy end. Anny Ondra speelt de rol op de haar eigen, charmante wijze. Vol guitigheid en sprankelende humor. Ook de verdere hoofdrollen zijn bij Mathias Wieman, Fritz Odemar en Jo seph Eichheim in uitstekende handen. de door hem opgespoorde North State rookers de meest waardevolle cadeaux uitreikt. GROOTE SCHOUWBURGLOGE DASSI (Julianastraat). Met de a.s. Kermis zal den heer Das- si met zijn groote schouwburgloge, ons dit jaar weder vergasten met een keur programma, van elk wat wils. De openingsvoorstelling zal plaats hebben op Dinsdag 10 Juli 8,15, en be looft een succes te worden. Het Volkstooneelgezelschap onder directie van Jan Nooy, van de Hol- landsche Schouwburg te Amsterdam, zal met zijn gezelschap slechts 3 voor stellingen spelen en wel te beginnen op Dinsdagavond 10 Juli met De twee Weezen, het wereldberoemd drama van A. d' Ennery. Woensdag 11 Juli, 8,15, het dolkomi sche kermisstuk Hoera... Een drieling; een ouderwetsche lachavond en tot slot Zondagavond 15 Juli, afscheidsvoor- stelling van De Voddenraper van Pa rijs; deze drie stukken, die altijd hun vermaardheid houden, en nog altijd bij het publiek een groote behoorlijkheid en aantrekkingskracht hebben, zullen het vooral doen bij de nieuwe genera tie. Deze stukken, die heel veel op het repertoire komen in elk speelseizoen, te Amsterdam, Rotterdam en den Haag, VOOR HEN, DIE GAAN TROUWEN, VOOR HEN, DIE GETROUWD ZIJN, VOOR EEN BLIJ KINDERGEZICHT! Het is een van de beste Anny Ondra- films, die wij ooit gezien hebben, en ook deze fijn-geestige comedie, die vol aar dige melodietjes is, kunnen wij aanbe velen te gaan zien. Als tweede hoofdnummer loopt Met Groeten en Kussen, Veronica een aller aardigste operettefilm, met de char mante Franziska Gaal, Paul Hörbiger en de komische Otto Wallburg. Vooraf speelde Dajos Bèla de beken de schlager: „Zigeuner du hast mein Herz gestohlen". Alles tezamen is het een Kermispro- gram, dat er zijn mag. Op de film, die van Vrijdag tot en met Maandag loopt: „Een Nacht in Cairo met Ramon Novarra in den hoofdrol, komen wij nog nader terug. Tenslotte vermelden wij nog, dat de North State Man met zijn sensationeele zoeklicht-attractie aanwezig is, die aan bezorgen altijd volle zalen, ook in de provincie, daar het nog altijd goede tooneelstukken zijn, met een apart speeltalent en kunst. De namen der ar- tisten, ook van den heer Dassi, waar borgen ons uitmuntende voorstellingen. Deze drie avonden worden populaire voorstellingen; en zijn voor iedere beurs beschikbaar, de hoogste prijs is 1.50 tot 0.50, alle rechten inbegre pen, zoodat nu ieder van goede too- neelspeelkunst kan genieten. Donderdag 12, Vrijdag 13 en Zater dag 14 Junli, 8 uur, de groote revue: „Dat doet de deur dicht" van Meyer Hamel. Slechts 6 voorstellingen vanaf Dins dag 10 tot en met Zondag 15 Juli, 8 uur. Meyer Hamel's Revue 1934, Dat Doet De Deur Dicht. Na de succes-tournee van Meyer Bezoekt de Internationale Tentoonstelling v. Handel en Industrie met het feëeriek Attractieterrein Hamel's revur „De Bilt seinthet vorige jaar, brengen wij thans onze schlager non-stop Revue: „Dat doet de deur dicht", kortweg de 5 D's revue. Meer dan 6 maanden is deze revue de sensatie geweest van Amsterdam, Den Haag en Rotterdam en duizenden in den lande hebben reeds genoten van deze revue, mede door de beide radio uitzendingen welke „D.D.D.D.D. po pulair gemaakt hebben tot in het klein ste gehucht van Nederland. Niet alleen de kostbare aankleeding van deze revue is het gesprek van den dag geweest, maar zeer zeker ook de beste bezetting die men zich voor een revue denken kan. De meest populaire Nederlandsche Revue-Artisten staan U borg voor 100 amusement. Niemand minder dan de beroemde Louisette zal deel uitmaken van het en semble en na haar groote succes in de diverse Stappers revue's zal zij ook nu wederom bewijzen, dat zij onbetwist baar de grootste revue artiste van Ne derland is. Naast Louisette zal de bekende en gevierde Humorist Kees Pruis in Dat doet de deur dicht als revue komiek op treden, en alsof deze twee niet vol doende waren om een zaal den gehee- len avond te laten gieren van het lachen, heeft de directie wederom de beste Hollandsche Revue komiek Syl- vain Poons gereengageerd. Zij, die het vorige jaar voor het eerst kennis heb ben gemaakt met Silvain Poons, zullen ongetwijfeld de prettigste herinnering aan hem bewaard hebben en zij zullen er stellig naar snakken hem wederom in zijn verschillende type's z'n geestige rollen te zien spelen. Naast dit drie-tal sterren komt ver der nog het geheele gezelschap, be staande uit vele goede bekenden van het vorige jaar, zooals Jan Blok, Sophie Kohier, enz. enz., terwijl aan dit ensem ble nog zijn toegevoegd de bekende ac trice Marie Hamel, de radio zanger Arn. Stanowsky en de lieftallige sou brette Tilly van Vliet. Alex. Ludowsky met zijn twaalf per fect 'geschoolde girls zullen wederom voor U dansen, terwijl een aantal revue schoonheden als maniquins hun mede werking zullen verleenen. Door het groote succes van het vo rige jaar aangemoedigd zal Tatjana Tamarova, 1ste Solo Danseres van de Kon. Vlaamsche Opera wederom als gast en solo danseres optreden. Een schat van costuums, ontworpen door de Parijsche kunstenaars en gedra gen door een keur van meisjes zullen U gratie en schoonheid brengen, terwijl aan de decors en licht-effecten, zooals steeds, de grootste zorg is besteed. Het orkest staat onder leiding van den be kenden Kapelmeester Pim de la Fuente, terwijl het geheel onder persoonlijke leiding en regie van Meyer Hamel ten tooneele zal worden gebracht. Rest ons nog te vermelden, dat de geheele pers unaniem schitterend over deze revue heeft geoordeeld. Zoo schreef o.a.: De Maasbode: Baletten stonden op hoog peilde aankleeding was smaakvol verzorgd... De Echo van het Zuiden, Waalwjjkstlie en Langstraatsebe Courant Ilil ■IfWWiiiiluiiiin mi mn

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 13