Kermis bij Kolsteren. Een goede borrel, een fiin glaasje leur Sielt Danes en Heeren nooil teleur Hls ge durst hebt drinkt dan perl. Overhemden vanaf fL15 Mr. Bergmans-Smits, Weer een bewijs Kolsteren-Lagarde ten bate der T.B.C.-bestrijding. """provinciaal nieuws; DERDE BLAD. BRIEF UIT WASPIK. Tientallen Dassen Record-Verkoop u het beste voorzet. 100 t»Ct. KWALITEIT. (Standplaats tegenover Hotel Verwiel), No. 55. Zaterdag 7 Juli 1934. 57e Jrg. Waspik. 5 Juli 1934. Geachte Lezer. Doordat mijn collega, Tienus van Padden, vermoedelijk vorige week heeft moeten hooien, moet ook mijn brief een week later komen als ge woonlijk. Toch wil ik, al is het dan al weer even geleden, dezen brief eens lokken en bij zich te houden. Hij \ischt met deeg, wormen, vliegen, sprot, enz. naargelang de omstandigheden. Hij voedert brood, aardappelen, al of niet gemengd met ochtendvoeir, hennip- zaad, pepermuntolie, spiritualiën of andere sterkriekende ingrediënten en hij kan uren tevergeefs staan wach ten, alvorens van plaats te veranderen. En dan, het juiste momlent van op halen! Dat moet men voelen, daar moet men slag van hebben, en daar zit voor een groot gedeelte de kunst van hengelen. Als men denkt nu nuis het meestal al juist te laat, ei zit er noch aas noch visch meer aan den haak. Kijk, geachte lezer, visschen is toch nog iets meer als precies geluk. Het is Daarom naar GROOTESTRAAT 199 -201. TELEPH. 139. gaven wij reeds cadeau. Wij gaan door met onze met Zelfbinders gratis Koopt bij ons Uw KOUSEN en SOKKEN. Groote sorteering. 10 pCt korting. MARKT 1 - WAALWIJK. J. van Wanningen en Zn., Vogelpiek P.Brunselaar,Schiettent,Hoofdv. Jut- J. J. Groninger, Poppenkast, Museum- J. v. d. Leeuw, Suikerkraam. Gez. Vogel, Speelgoedkraam. M. J. Nieuwlands, IJscotent. J. Boltini, Theater. Fa. Visser, Visch- en Zuurkraam. Jansen—Giesen, Suikerkraam. Giessen, Open Caroussel. Jacobs, Danstent, v. d. Haar, Palingkraam. Gersen, Gebakkraam. speciaal wijden aan de in Waspik druk beoefende vischsport, speciaal ook aan het concours dat de vereeniging „Let op je dobber", een paar weken terug heeft georganiseerd. Om zeker toch maar niet te laat te komen, konden we reeds weken tevoren op groote gele reclamebiljetten lezen, dat „Let op je dobber" van plan was de zaak flink aan te pakken, enze hebben suc ces gehad. Visschers zijn doorgaans gemoedelijke menschen, en thans heb ben ze ook nog blijk gegeven van „niets is te veel, als het voor de club is". De regeling van het concours en de voorafgaande werkzaamheden waren tot in de puntjes verzorgd, en wij kun nen het alleen maar jammer vinden, dat een der grootste ingeschreven ver- eenigingen, Utrecht, op het laatste mo ment bericht van verhindering zond. Deze club n.l. zou een eigen muziek corps meebrengen en men zou een „stoet met muziek voorop" hebben ge formeerd, om zoo naar het aangewe zen vischwater, ten Oosten van het Kerkpad te trekken. Thans moest dit alles vervallen, en zijn de deelnemers naar het afwateringskanaal in de Ka straat gemarcheerd, om daar volgens de reglementen van den A.H.B. hun geluk te gaan beproeven. Zooals ik reeds zei: visschers zijn doorgaans gemoedelijke menschen, en dat schijnt aanstekelijk te werken. Immers, niemand minder dan onze burgemeester, is op zeer animeerende wijze het concours officieel komen ope nen, en stelde ook een der eereprijzen beschikbaar. Dat zoowel organisatoren als deelnemers dit zeer hoog op prijs stelden, laat zich begrijpen. Individueel hadden de visschers er een fortuintje aan, dat Utrecht niet was opgekomen, want zelfs bij een heel klein beetje ge luk kon haast ieder deelnemer nu een keus doen uit de vele aangekochte prij zen. Want er waren er een heele partij een sport, en zeker nog niet de minste. Gaat er slechts een paar malen zelf met den hengel op uit en gij zult zien dat het vischwater U trekt, als gij slechts even gelegenheid er voor hebt. En komt gij zoover, dat gij visscher bent geworden in Uw hart, sluit U dan aan bij „Let op je dobber", waar gij zoo lekker kunt hoornen over reuzen- vangsten, en waar gij telkens, dan van deze, dan van gene, weer iets nieuws zult hooren over Uw liefhebberij. ant werkelijk, in de sportvisscherij is men zoo maar niet volleerd. Aan „Let op je Dobber" veel succes in het thans ingegane tweede lustrum. ADEPT. Waalwijk, 6 Juli 1934. KERMIS 1934. Er ging weer een jaar voorbij en weer staan we dus voor dejaarlijk- sche week van vreugde en vermaak: de kermis. Weer zullen we ten week lang onze zorgen van alle dag kun nen vergeten om ons geestelijk weer eens op te frisschen door een ge paste ontspanning te nemen. Want zeker is dat de ontspanning in onze dagen noodzakelijker is dan ooit, wil men trots alle dagelijksche malaise-beslommeringen zijn goed humeur bewaren. Over den vorm van deze ontspanning zullen de meeningen en wenschen wellicht uiteen loopen, en wij weten het dat ook de kermis zijn bestrijders vindt. Het is zeker waar dat er hier en daar wel eens uitwassen aan het kermisleven hebben gekleefd, maar met evenveel recht mogen we dan nog wel eens constateeren dat de Waalwijksche kermis altijd in de volmaakste rust verloopen is en dat het van oudsher al wel gebleken is Het is weer de Liedertafel «Oefe ning en Vermaak» die als van ouds de kermis opent met haar Matinée in Musis Sacrum. Voor velen is het een oude gewoonte om bij deze matinée in Musis de kermisviering te beginnen, zoodat we verwachten dat het er weer druk zal loopen. Voor een uitstekend en attractief program is gezorgd, zooals men elders in dit blad kan lezen. De Baardwijkers hebben Maandag de matinée van de liedertafel »Tot Bloei der Toonkunst» in de zaal van café P. v. Cromvoirt. Een bijzondere attractie is hier het op treden van het Volendamsch— Zeeuwsch duet Duo Divance, die een keurig vroolijk repertoire zullen afwerken. De heeren H. Verhoeven en M. Pullens zullen de bezoekers op enkele soli vergasten. Na de matinée is er gelegenheid tot dansen. Ook de R.K. Werkliedenvereen. heeft weer een goed programma samengesteld. Maandag geeft de harmonie »St. Crispijn» matinée in de groote zaal van den Gildenbond. Het° bekende duo Van Engelen— Vermeeren zal hier voor de komi sche noot zorgdragen. De mooie avond die de R.K. Werkliedenvereen. voor Woensdag had gearrangef'd en waarop de komiek Henri Woodward zou op treden, zal niet door kunnen gaan, doch wellicht slaagt de vereeniging er in deze uitvoering in een matinée om te zetten. De verschillende café's bieden deze dagen weer een prettig zitje. In Hotel Verwiel zetelt weer Sim Kentucky's bekende attractie-band, die in Waalwijk een goede naam heeft achtergelaten en dus ook dit jaar wel weer veel volk zal aan trekken. Greta v. d. Werf zal er met haar repertoire weer voor de noodige afwisseling zorgen. Bovendien is er in Hotel Verwiel alle dagen gelegen- dien van 11—3 dansant. «Rinket's Vroolijke Kameraden» zullen de dansmuziek verzorgen. Er zijn ver schillende bijzondere attracties, zoo dat men in Musis prettige uurtjes zal kunnen doorbrengen. De Luxor Bioscoop is ook dit jaar weer in een dancing herscha pen. Er is een prachtig orgel ge plaatst dat de danslustigen goede muziek waarborgt. Voorts is er o.m. nog gelegenheid tot dansen in café Wed. J. v. Hel- voirt in de Putstraat, in café W. v. Helvoirt te v.m. Baardwijk, in café »'t Hof van Holland» van den heer Smolders te v.m. Besoijen in café v. HeesbeenKetels aan de Burg. v. d. Klokkenlaan en in »De Linde boom». Diegenen, die het drukke kermis- gewoel eens willen ontloopen, welen dat zij in de buitencafé's »'t Galgen- wiel» van den heer Steenbergen Kroot, «Huize Roestelberg» van den heer Vissenberg en «Berg en Dal» van den heer v. Eeuwijk een gezellig zitje hebben. De Schouwburgloge van L. Dassi, die wij niet graag op de kermis zouden willen missen, heeft dit jaar een standplaats gevonden in de Julianastraat. Voor het programma, dat weer enkele mooie avonden be looft, verwijzen wij naar de publi caties elders in dit blad. Bioscoopliefhebbers zullen tot hun genoegen hebben geconstateerd dat het B.D.B.-Theater deze week voor een bijzonder program heeft gezorgd. »Fra Diavolo» zal de eerste dagen lach-orkanen doen losbreken, maar niet minder geestig is ook Anny Ondra's film »Het Verliefde Hotel». Op het laatst der week wordt vertoond „Een Nacht in Cairo Dit is, kort samengevat, wat de kermis 1934 biedt. Er is weer naar hartelust te profiteeren, voor dikke. en A. de Bruin te Kaatsheuvel: A. Gijs man te Waspik. Afgewezen: 9. Van klas II naar klas III zijn bevor derd: A. Christ. A. Dicks, J. Gruppelaar. J. v. Kempen. L. Klerx, Klijberg, Lan- germans, J. Wildeman, H. Riittchen en J. v. Son te Waalwijk: A. v. Bommel te Hedikhuizen; C. Heijs en J. v. Nieuw- stadt te Kaatsheuvel: A. Renniers en P. Speetjens te Geertruidenberg en P. Konings te Raamsdonk. Herexamen: 2. Afgewezen: 5. Van klas IV naar klas V zijn bevor derd: H. Donker, A. Lombarts en P. v. Loon te Waalwijk; A. de Bruyn te Raamsdonk: C. Nieuwenhuizen te Sprang-Capelle; A. IJpelaar te Kaats heuvel. Afgewezen: 1. Toelatingsexamen R.K. H.B.S. 3 j. c. Voor het toelatingsexamen voor de le klas zijn geslaagd: J. Bank, P. Ber- tels, H. Both, L. Driessen, H. v. Ha ren, J. v. Haren, F. Hoeben, F. Hoff- mans, P. Klerks, J. Koeken. J. de Kort, F. Lombarts, W. Marinus, M. de Roov, P. de Rooy, W. Spitters en H. Venviel te Waalwijk: A. Boelen, G. v. Deunen en J. IJpelaar te Drunen: A. v. Boxtel, B. Speetjens en P. Stal te Geertruiden berg; J. Colijn te Doeveren; A. Kools en A. v. Velthoven te Waspik; J. Lee- naarts te Kaatsheuvel: L. Broeder te Vrijhoeve-Capelle; J. v. d. Schans te Sprang en R. v. d. Schans te Dronge- len. Herexamen: 4. Afgewezen: 4. Cadaverhuisje. De Commissie van Bestuur van den Vleeschkeuringsdienst Kring Waal wijk, omvattende de gemeenten Waal wijk, I ,oon-op-Zand, Sprang-Capelle en Drunen, heeft besloten tot stichting van een cadaverhuis in Waalwijk en tot instelling van een eigen ophaal- dat Nu ook in WAALWIJK uitsluitend bij ons verkrijgbaar de beroemde sigaren van SM11 enTE>i HOVE. Holland's vooraanstaande kwaliteitsmerken. WHITE ASH LONDRES maar evengoed voor dunne beurzen. In het vooruitzicht van het vele mooie wat ons te wachten slaat, willen wij toch nog even de aan dacht vragen voor het Bad van Avontuur dat door het Waalwijksche Dames-Comité ter bestrijding der T.B.C. is ingericht. Vooral indagen van pret en vermaak moeten we eens denken aan onze ongelukkige medemenschen. Wij kunnen hun leed verzachten door hier, spelen derwijs, en eigenlijk zonder dat we het merken, een offertje te brengen. Daarmede verhoogen we ook voor onszelf de kermisvreugde. Geeft de dienst van cadavers en afval van vleesch. De dienst zal over 1 maand in werking treden. Aangifte Leerlingen. Wij vestigen de aandacht op de in dit blad opgenomen annonce betref fende aangifte van nieuwe leerlingen voor de St. Petrusscholen. Collecte Oranje-Comité. Het Oranje— Comiié voor de St. Antoniusparochie, zal heden de jaar- lijksche contributie der leden gaan innen. Er 19 een circulaire rondge stuurd waarin het bestuur de leden aanspoort, hun steun aan het mooie die desondanks toch allen werden uit gekeerd. En alles ging in volmaakte orde, en niet één enkele wanklank werd na afloop in het clublokaal ge hoord, hoewel er nog verscheidene ge zellige uurtjes onder het genot van jasz- hand-muziek werden doorgebracht. Natuurlijk zijn er een heele boel le zers die onverschillig, of beter gezegd, onkundig zijn ten opzichte, van de sport-visscherij. Het zijn zij, die nog nimmer een vischtuig van nabij heb ben bekeken, die niet weten welk aas een visscher gebruikt, die veronder stellen dat hengelen louter geluk of toeval is, en die nog nooit zelf een hengel in de hand hebben gehad, en zich dus niet den gemoedstoestand kunnen indenken van den visscher, die zijn dobber ziet bewegen. Een visscher is als een rechercheur, zij het dan van wat minder gevaarlij ken aard. Hij denkt, combineert, en weet iedere omstandigheid uit te bui ten om zijn prooi te lokken, om daar na precies op het juiste oogenblik pf°t~ seling in te grijpen. Met zorg kiest hij de plaats, waar hij misschien uren achtereen zal doorbrengen. Hij peilt de juiste diepte van het vischwater. Hij berekent zijn kansen in verband met de weersgesteldheid, met de aanwezig heid van zuurstofgevende waterplan ten, enz. Hij strooit zijn voeder uit, om de argelooze vischjes naar zich toe te dat de Waalwijker het verstaat recht goed, gepast en gezellig kermis te vieren. Moge die oude traditie weer ge handhaafd blijven in de opgetogen feestelijkheid van de week, die wij tegemoet gaan. Wij wenschen allen een recht prettige kermis. Als we zoo eens nagaan wat er in de a.s. week te beleven zal zijn, dan mogen we wel zeggen dat de Waalwijksche kermis zich de laatste jaren belangrijk uitbreidt. Het aantal attracties dat zal worden opgericht op Raadhuisplein, Markt en Stations straat is bijzonder groot, hetgeen ongetwijfeld velen van buiten naar Waalwijk zal trekken. Hier volgen nog eens de kermis attracties Rad van Avontuur-T.B.C. bestrijding. Gebr. van Bergen, Stoomcarroussel, Lunapark. Gebr. Hommerson, Emotie-baan. H. Theunissen, Motor- en Autobaan. W. M. Verdonk, Groote en Kleine Zweefmolen. Wed. A.C. Leander, Luchtschommel. K. Appel, Deensche Hoogvaart. G. Posthumus, Lijntrektent. P. C. Lahnstein, Rolsport, Hoepla, Vliegbomtent. heid tot dansen 's avonds van 8 tot 10.30 uur. Zondagen en Vrijdag zijn er matinée's. Bij »de Twee Kolommen» treedt de origineele Tiroler Kapelle «Austria Bavaria» op. Deze band is voor Waalwijk geheel nieuw en oogst onder leiding van kapelmeester Jakl Sehr overal enorm succes. Een goede reden om te verwachten dat er in de Kolommen weer een prettige kermisstemming zal heerschen. Eiken dag is er matinée en soirée In de Korenbeurs wordt de muziek verzorgd door 't strijkje v. d. Akker. Als humoristen treden op de heeren H. van Engelen en Jef Brands, die den bezoekers menige lachbui zullen doen krijgen. Guillaume Rieu en zijn orkest verzorgt de muziek in café Centraal in de Stationsstraat. Ook hier zal het met kermis als altijd weer een gezellig zitje zijn. Ook op deze kermis zal 't dansen natuurlijk wel weer een der voor naamste bezigheden zijn. Men heeft daarvoor dan ook volop gelegenheid. Op het kermisterrein zelf is weer de bekende danssalon van den heer Jacobs. In Musis Sacrum is eiken dag van 5 uur tot half 12 en Vrijdag boven- ijverige dames dus handenvol wcik Hiermede wenschen wij allen een vroolijke en gepaste kermisvreugde. Geslaagd. Voor het diploma onduleeren, per manenten, watergolven en manicure van den cursus van den heer A. d. Berg te Amsterdam, slaagden mej. Tr. v. d. Aa en de heer Sj. Kees alhier. R. K. HOOGERE BURGERSCHOOL EN HOOGERE HANDELSSCHOOL TE WAALWIJK. Voor het Eindexamen der R.K. Hoo- gere Burgerschool 3 j. c. zijn geslaagd: J. v. d. Dungen, A. Hamers, G. Maar, B. Mombers", H. Oudkerk, N. Prove niers, W. Pullens, C. Spitters, L. Tec- ker, F. de Vaan en J. v. Zeist te Waal wijk; H. de Bont te Waspik: F. Carpay te Heusden: A. v. Laarhoven, A. Leijs- ten en F. Tuerlings te Kaatsheuvel. Herexamen: 1. Afgewezen: 4. Overgangsexamens 1934. Van klas I naar klas II zijn bevor- derd: J. Eibers, Jos. de Folter, Jan de Fol ter, A. Hornman' J. Kemperman, J. de Kort, J. Mahieu, J. Muskens, H. Otto, J. Pullens, L. Snijders, A. Spitters, J. Spijkerman, J. Verwiel en E. \Veijers te Waalwijk; M. Bakker, L. Merk te Geertruidenberg; F. Boelen, J. v. Delft en H. Peters te Drunen; P. v. Boxtel doel te blijven geven, een wensch waarbij wij on9 gaarne aansluiten. Stand der werkloosheid. Per 5 Juli waren in onze ge meente 225 personen geheel en 84 personen gedeeltelijk werkloos, een belangrijke vermeerdering dus sinds 5 Juni toen deze cijfers resp. 196 en 36 waren. Verdeeld over de verschillende vakgroepen ziet de stand der werk loosheid er thans als volgt uit: Bouwvakarbeiders 24 Houtbewerkers 10 Kleermakers 5 Lederbewerkers 149 geh. 84 ged. Leerlooiers 6 Metaalbewerkers 8 Div. werkkrachten 23 De vermeerdering van het aantal werkloozen is uitsluitend te consta teeren in de groep lederbewerkers, die per 5 Juni 124 geheel en 34 ge deeltelijk werkloozen telde. Bezoek Bouwk. Ing. gaat niet door. Wij vernemen dat het bezoek aan ons Raadhuis door het Kon. Instituut van Ingeniers (afd. Bouwkunde) be paald op 12 Juli a.s. niet doorgaat vanwege het overlijden van Z.k.H. Prins Hendrik, die Beschermheer was van dit Instituut. Mpstiüt op Po is. Ho wal

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 9