II SPORT. NIEUWS UIT HEUSDEN. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. RECHTZAKEN. OPENBARE VERKOOPING BOUW- EN WEILAND NOTARIS SCHREURS PUBLIEK VERKOOPEN: de is ont ens rijd cht aen nog de ou- eze lik- us- jer, K.J.V. Zevenbergen en K.J.\ Made. De Kon. Eerk. Harmonie „De Len- dracht" heelt zich bereid verklaard deze groote demonstratie met muziek óp te luisteren. Tijdens de te houden carré zullen een paar liederen worden gezongen en een spreekkoor worden opgevoerd. In de feestvergadering zal eerst een [welkomstwoord worden gesproken, waarna eenige voordrachten worden gegeven. De feestelijkheden worden ook opgeluisterd met muziek. Hel slotwoord wordt gesproken door den HoogEerw. heer Deken. Iedereen tooie zich met 'n bloempje fciat voor den prijs van 10 cent zal \ei- kocht worden en waarvan de op brengst komt ten bate van de K.J.V. en K.J.M. in het district Made. Wanneer het weer meewerkt, be wijs hiervoor geeft even als 'n bloempje en 't entreebiljet voor den gecostumeer- de voetbalwedstrijd, recht op deelname aan 'n loterij. Tot slot 's avonds in de drie zalen oud Brabantsch Bal met opvoeren van diverse attractienummers. Meer kun nen wij voorloopig niet zeggen. Maar uitdrukkelijk moeten wij verzoeken: re serveert deze dagen voor de T.B.C.- actie. Duivensport. De Kaatsheuvelsche Concoursbond, gevestigd bij den heer Jan van Dun, hield heden een wedvlucht vanuit Or leans. De eerste duif werd geconsta teerd om 2-28-12, de laatste om 4-59- 16. De uitslag was: 1, 2, 7 F. v. d. Assem; 3, 16 M. Soeterboek; 4, 29 Jan Bergmans; 5, 18 C. de Bont; 6 Jac. K. J. V. Onze K.J.V.'ers hadden Zondag een feestdag, n.l. de derde aanneming van nieuwe leden. Met een algemeene H. Communie werd de dag ingezet. Om twee uur n.m. verzamelden de meisjes zich opnieuw en ook de zusjes uit het geheele district waren schitte rend opgekomen, t Was een keurig stoetje met die wapperende drapeaux met zacht blauwe tinten, waarbij wij opmerkten de afdeelingen van Berk dijk, Hilvarenbeek, Moergestel, Goirle, Tilburg, Waalwijk, Enschot. Onder tromgeroffel werd naar de kerk gemar- scheerd, waar een plechtig Lof door de meisjes zelf gezongen werd onder leiding van mej. A. Vesters. Onder het Lof werden 10 nieuwe leden aangeno men door den Z.E. heer Pastoor, die hierin den Eerw. Adv. Kap. Rietra ver- Vloemans, 8, 25 M. Zacht; 9 H. Hen- driks- 10 17 P. Zijlmans; 11 A. v. d. ving, die wegens ongesteldheid afwezig loo*f t^heT'a s."zondag druk te worden I Ven:'l2 J. v. Dongen; 13 P. Snoeren; was Met een klein omwegje werd naar Ie Raamsdonksveer. Vele belangstel- 15, 14, 21, 23 P. Stokkermans; 19 32 B. het feestlokaal gemarcheerd, dat er met buiten de gemeente zul- Remmeren: 20 F. Damen; 22, 30 A. Pij- groen en bloemen feestelijk intiem uit liet Veer trekken, om deze nenburg; 24, 27 W. Kemmeren; 26 31 zag. Pastoor v d. Brekel Pater Rector croote demonstratie, waaraan door jos Vrinten; 28 A. Snaphaan; 29 J: Vriens van de Eerw. Paters der H Fa- pi m 300 K.J.V.'ers en K.J.M.'ers Bergmans; 33 P. v. Esch. mi he en de plaatsvervangende Kap. wordt deelgenomen, bij te wonen. Met het oog op de komende T.B.C.- Schoot waren mede aanwezig en geno- - 8 Zondagmorgen zal in de Dorp- vlucht zal er Zaterdag a.s. van 2-3 ten van hetgeen de meisjes ,n spel, sche kerk leesdienst worden gehou- uur voor alle Kaatsheuvelsche liefheb- zang^ declamatie en voordrachvei 1 den terwijl des namiddags in de Veer- bers gelegenheid gegeven worden om toonden. Vooral de Rome-schets optreden A T. d. Koest j in de9zaal va„ den heer v. Dun In teur zal een schrijven van sympathie met de beste wenschen voor een spoe dig herstel gezonden worden. Heusden, 12 Juli 1934. Zaterdag speelde Longa I te Woudrichem tegen Stormvogels en verloor met 0—2. Juniores Longa speelde tegen Sleeuwijk aldaar gelijk met 3—3. Juliana speelde alhier tegen Olympia uit Vlijmen en verloor met 70. vim 's-Gravemoer. Tot lid van het Schoolbestuur - werd gekozen de heer G. '1 immers. Dit in de vacature, ontstaan door het^ overlijden van Ds. Guittart, die voor- zitter van het bestuur was. DONGEN. Bij de alhier gehouden aanbesteding van het glas- en veif- werk van het nieuw te bouwen raad huis werd ingeschreven als volgt: Nobel en Martens, Dongen 1014. C. Ligtvoet, Oosterhout 1574. Gebrs. v. d. Waals, Capelle 1573.— Glas in lood was buiten deze beste ding. Gegund aan laagste inschrijvers, 's GRAVEMOER. Ds. J. Snoeij, predikant bij de Gerei. Kerk alhier, is voornemens op Zondag 19 Aug. e.k. afscheid te nemen van zijne gemeente alhier, om op Zondag 2 Sept. £jn intrede te doen bij de Gerei'. Kerk te Huizen (N.H.). De bevestiging aldaar zal geschieden door Ds. J. A. Schep van Bussum. in de zaal van den heer v. Dun in te korven voor een oefenvlucht vanuit Wouw. De Kaatsheuvelsche Postduiven- bond hield Zondag een wedvlucht van uit Orleans. Uitslag: 1 M. de Benis; 2 W. v. d. Velden; 3, 7 A. Lugters; 4, 8, 14 Chr. van Heeswijk; 5 J. v. Dongen; 6, 12 H. v. Esch; 9 F. v. Woensel; 10, 11 B. Emmers; 13 A. v. Dijk; 15 Chr. Oerlemans. Onvoorzichtig spel. In de Leostraat liggen sinds 'n paar weken de ijzeren masten, die door om bouwen van 't electrisch bovennet in een ondergrondsche kabel zijn vrij ge komen. Begrijpelijk wordt dit materiaal door de jeugd als speelgoed gebruikt. De waarschuwing in school en huis dat Tot tijd. onderwijzeres aan de wordt door de jeugd als bange zorg ge kwalificeerd. Maandag j.l. bleek echter, dat dit zware speelgoed niet zoo onschuldig is als 't er uitziet. Reeds vóór den morgenschooltijd mej. Benjaminse, is aangesteld mej. v. d. Kolk te Ned. Hemert. In haar vergadering in Hotel Central herdacht de voorzitter van de Oranjevereeniging Z.K.H. Prins Hendrik. Rekening en verantwoor- kwam het 9-jarig zoontje van den heer ding werd gedaan door den penning- Kaatsheuvel, 13 Juli 1934. Processie Kevelaar. A. de Kort met een der ijzeren gevaar ten in onzachte aanraking, waafdoor 'n groote hoofdwonde boven 't oog ont stond. Na een voorloopig verband, dat door een der Eerw. Broeders in school werd gelegd, werd de jongen voor ver meester, wiens bescheiden, nagezien door de heeren Hus en Verschure, in orde bleken. Aangezien men met het oog op het overlijden van Prins Hendrik liever nog wat wachten wilden, werd nog geen definitief On 5 en 6 Auq as zal ook dit jaar werd gelegd, werd de jongen voor ver- wilden, werd nog geen ueiuiiuci Drocessie Kaatsheuvel en Omgeving dere hulp naar Dr. Capetti gezonden, besluit genomen omtrent een in die de wonde verder behandelde. Aug. te houden Koningin nefeest. Dinsdag werd het ventje ernstig on- qan^eUrsÖgêenTeden tot vreesde geven. I gesteld en zette het voorhoofd en neus n.> ri>ïq naar Kevelaar is zonder het aanmerkelijk op, waarbij herhaaldelijke brakingen op een minder gunstig ver loop wezen. Ook Woensdag was de De reis naar Kevelaar minste gevaar. Er heerscht daar en in het Rijnland overal nog de van ouds bekende joviale gulhartigheid voor de Auslander. Aangehouden. Op aanwijzing werd Zondagavond op de Waalwijksche kermis zekere N. aangehouden, orgeldraaier van beroep, verdacht tijdens de Kaatsheuvelsche kermis een of meer rijwielen alhier ont vreemd te hebben. Zooals toen gemeld, werd bij de Gem. Politie alhier destijds aangifte gedaan van de vermissing van een viertal fietsen. Nog tijdens de Kaatsheuvelsche kermis werd een zwijntjesjager geknipt, die een pas ont vreemd rijwiel bereed. Dit was n zeke re B., ook orgeldraaier van professie, zoodat niet onmogelijk is er tusschen dit tweetal relatie bestaat. B. is vorige week reeds naar Breda getransporteerd. N., die Zondag door de Waalwijk sche politie werd aangehouden is nog denzelfden avond door de Kaatsheuvel sche Gem. Politie overgenomen en Woensdag eveneens naar hetzelfde kosthuis in Breda overgebracht. Houdt 19 Aug. gereserveerd. Zaterdag 18 en Zondag 19 Aug. krij gen wij in Kaatsheuvel twee groote propagandadagen voor de T.B.C.-be strijding. Het ijverige T.B.C.-bestuur met 'n werkzame commissie gecomple teerd zet voor die dagen 'n actie op touw, die, zoo de burgerij eenigszins wil medewerken reusachtig zal slagen. Vooreerst krijgen we een bloempjesver koop, waaraan vastzit, dat het gekochte bloempje bij inlevering van 'n rebusop lossing kans geeft op 'n prijs in n lo terij. DES organiseert 'n gecostumeerden voetbalwedstrijd. Des avonds wordt er toestand nog ernstig. Donderdag nam de toestand een gunstige wending, zoo dat, wanneer verdere complicaties uit blijven, 't geval nog goed zal afloopen. Intusschen mag het voor kinderen en ouders een waarschuwing zijn, die tot meer voorzichtigheid moet aansporen. Steekpartij. Dinsdagmorgen heeft op den Hil al hier een hevige steekpartij plaats ge had. waarbij een 28-jarige vrouw deer lijk werd gewond. Om een kleinigheidje met de kinde ren ontstond er hedenmorgen twist tus schen de drie-en-twintig jarige C. J. Sn. schoenmaker en de naast hem wonende 28-jarige Cornelia Dekkers huisvrouw van J. Timmers. Zooals gemeld ont stond de twist om de kleine kinderen. Sn. wond zich geweldig tegen de buur vrouw op, die zich ook niet alles liet zeggen, doch de tegenpartij in niet lieve termen van repliek diende. Plotse ling sprong Sn. op de vrouw toe en be gon hij met een vlijmscherp schoenma- kersschiftmes vrouw D. te bewerken. Twee steken bij de slaap, twee op de wang, een op den arm en vier in het linker schouderblad waren in een mini mum van tijd toegebracht. Daar vrouw D. geen mes gezien had, bemerkte zij eerst aan het vloeien van het bloed dat zij gestoken was. Na zijn wandaad vluchtte de dader, waarschijnlijk op eigen lijfsbehoud bedacht naar het po litiebureau, waar hij binnen liep met de woorden: ,,Zet mij maar vast, ik heb vrouw D. overhoop gestoken". Inspecteur Van Helsland voldeed aan het eerste verlangen direct en spoede zich daarop met Burgemeester Mallens naar.den Hil, waar hij vrouw Hierover wordt later beraadslaagd. De maréchaussée Volk is voor eenigen tijd gedetacheerd bij de brigade te Boxtel. De vorige week werden de jonge ooievaars in het nest bij de brouwerij geringd, wat reeds hoog noodig was, daar zij dit jaar 3 a 4 weken vroeger geboren zijn dan in 1933. De processie Heusden-Kevelaer zal plaats hebben op 15 en 16 Aug. Morgen wordt alhier gespeeld in de 2e comp. B.V.B. door de Kaatsh. Boijs 1 tegen Juliana I. De palingvisschers, die andere jaren om dezen tijd een aardige verdienste maakten met peuren, vangen hoegenaamd niets, wat toe te schrijven is aan de droogte. Er zijn nagenoeg geen wormen te be komen, ze zitten te diep in den grond. Het onderzoek door een des kundige had uitgewezen, dat het rijden met dien wagen levensgevaar voor personen op den weg beteekende. Verdachte werd veroordeeld tot f 17 boete en f3 boete ofhechtenis- straf. Waarom men al ruzie krijgt C. A. Q. bakker te Meeuwen was in verzet gekomen van een vonnis waarbij hij wegens mishandeling was veroordeeld tot f 10 boete subs. Verdachte was echter niet ver schenen. De ruzie was ontstaan over het ledigen van de W.C. Vroeger was dat verdachte toegestaan, maar sinds er nogal eens geknoeid werd was het hem verboden en nu was hij toch weer aan 't werk geweest en had met de pan waarmee hij schepte weer geknoeid. Er kwam ruizie en er vielen klappen. Conform den eisch werd het vonnis opnieuw bevestigd. Uitspiaken. A. P. de B., Vrijhoeve-Capelle, niet aangesloten bij de gemeentelijke waterleiding f 10 boete ol 10 d. h. RECHTBANK TE BREDA. Diefstal aan beurs met 100 gld. Terecht stond H. J. J. te Kaats heuvel. Hij had op 9 Juni 1934 te Kaatsheuvel (Loon op Zand) een beurs weggenomen met plm. 100 gld., welke beurs en geld toebehoo- rende aan C. J. van C. expediteur te Sprang-Capelle. Deze had na eenig geld gewisseld te hebben, de beurs in zijn jas in de vrachtauto laten hangen. Het geld is nadien door de politie opgespoord. Verdachte verklaart schreiend veel spijt van zijn daad te hebben. Maar de President wijst hem er op dat die diefstal gepleegd is om plezier te gaan maken. Verdachte wou er mee gaan toeren. De officier requireert naar aan leiding van een schrijven van den dokter van verdachte, dat deze zaak zal worden geschorst en dat een psychiatrisch rapport over verdachte zal worden ingediend. Mr. Insinger te Roosendaal vraagt met het oog op den geestestoestand van zijn cliënt onmiddellijke invrijheidstelling. De officier wil eerst het rapport van den psychiater afwachten. De vader van verdachte ook diep onder den indruk wordt door den ver dediger binnengeleid. Uit diens ver klaringen blijkt wel, dat zijn zoon niet geheel en al geestelijk normaal is. De vader verklaart dat onder eede en is bereid de kosten van het psychiatrisch onderzoek zelf te be kostigen. De Rechtbank beveelt ten slotte de invrijheidstelling van ver dachte. wedstrijden waren als volgt: Sprintwedstrijd voor amateurs over 3 baanronden: le serie: 1 J. Kamp; 2 T. Eimers. 2e Serie: 7 J. v. d. Vijven; 2 J. Cor- nelissen. Omnium: Sprint over 3 baanronden: 1 P. v. d. Horst; 2 L. van Reijen; 3 H. Jazet. Sprintwedstrijd voor amateurs over 3 baanronden: le Serie: 1 J. Kamp; 2 J. Cornelissen. 2e Serie: 1 J. v. d. Vijven; 2 T Ei mers. Achtervolging over max. 5 K.M. (20 baanronden) tusschen F. Faure, Parijs tegen het koppel Pijnenburg-Slaats. Faure reed op een eigen geconstru eerde fiets, die in zooverre van het ge wone model afweek, dat zij veel langer is en dat de berijder er niet op zat, maar er eerder een half liggende hou ding op aannam. Faure wist met dit rijwiel het uurrecord op zijn naam te brengen met een gemiddelde uursnel heid van 47.7 K.M. Hij werd echter door voornoemd koppel ingehaald na 15 ronden. Omnium puntenraces over 5 K.M. met 5 klassementen: 1 P. v. d. Horst 12 p.; 2 L. van Reijen 10 p.; 3 H. Jazet 8 P- 10 K.M. eigen kracht voor profs en onafhankelijken met 5 klassementen: 1 H. Putzfeld, Dortmund 22 p.; 2 F. Reijnders, Ginneken 16 p.; 3 M. van Oers, Langeweg 13 p.; 4 K. v. Nek, Brussel 8 p.; 5 W. Funda, Dortmund 7 p. Sprint amateurs over 3 baanronden: le Serie: 1 T. Eimers; 2 J. Cornelis sen; 2e Serie: 1 J. v. d. Vijven; 2 J. Kamp. Sprintrit over 1 K.M. tusschen P. Steffes, Keulen en de tandemrijders P. Reijnders en F. v. d. Reijt, welke door het tandempaar werd gewonnen. 10 K.M. eigen kracht voor amateurs met 4 klassementen: 1 C. Haagberg, Breda; 2 C. Pellenaars, Terheijden; 3 C. Machielsen, Ginneken; 4 N. Gagel donk, Breda, i Tandemwedstrijd over 1 K.M.: 1 J. KampJ. v. d. Vijven; 2 T. Eimers J. Cornelissen. 60 K.M. koppelwedstrijd voor profs en onafhankelijken: 1 J. Pijnenburg Slaats; 2 P. v. d. HorstM. v. Oers; 3 F. v. d. Reijt P. Reijnders; 4 K. v. NekH. Jazet; 5 R. IlseW. Bremen. geconcerteerd op de Markt met tijdens D., hevig bloedende uit niet minder dan negen wonden aantrof. Na het afnemen van een kort verhoor werd de dokter ontboden. Dr. Vercauteren verleende de eerste hulp. In den loop van den dag werden door Dr. Cappetti de vier klein ste wonden gehecht. De minste wond is nog 3 of 4 c.m., terwijl meerdere wel zes of zeven c.m. zijn. Of er levensge vaar is zal vermoedelijk later blijken. Donderdag is Sn. op transport naar Den Bosch gesteld. De toestand van de getroffene is gunstig. de pauze optreden van cocadorus z.g. Watt en Half Watt, Valuas met z'n ega etc. Zondags na de Hoogmis wordt Kaatsheuvel overstroomd met diverse buitenlandsche straatmuzikanten als Beieren, Hooglanders, Zigeuners en Wiener Kapella, waarbij Berenleiders, Hardloopers en andere kermisnummers. Voor kinderen zal gelegenheid geboden worden om op heusche ponny's te rij den. Na 't Lof Concours hippique door den Jongen Boerenstand. Het entréebe- De moord te Waspik. Voor de rechtbank werd de straf zaak behandeld tegen den arbeider P. J. v. O., 32 jaar, te Sprang-Capelle, gedetineerd. Aan verdachte wordt ten laste gelegd, dat hij op 23 April 1934 te Waspik J. Kools opzettelijk en met voorbedachte rade van het leven heeft beroofd door hem na daartoe in kalm overleg en rijp beraad het plan daartoe te hebben gevormd met een scherp voorwerp in den hals te steken, te snijden en te slaan tengevolge waarvan J. Kools voor meld is overleden. Er waren 6 getuigen gedagvaard, w.o. als deskundige Dr. Mettrop, Den Bosch. De zaak werd behandeld met gesloten deuren en duurde geruimen tijd. De eisch was 10 jaar gevan genisstraf. Mr. Baudoin, Den Bosch, voerde de verdediging. Uitspraak 26 Juli. Levensgevaarlijk. H. F. M. te Loon-op-Zand, reed met een auto zonder deugdelijke remmen en zonder een spiegel. De voetrem was in zoo desolaten toestand, dat de wagen nog 40 Meter doorliep, hoe er ook z.g. n. »geremd» werd 1 Waalwijksche Wielerbaan. Op de Waalwijksche Wielerbaan werd Dinsdagavond een wedstrijd ge houden voor profs en onafhankelijken, terwijl tevens nog een omnium verre den werd tusschen de amateurs Antoon Slaats en Jo v. Genen. De uitslagen der verschillende wed strijden waren als volgt: Omnium Ant. Slaats—Jo v. Genen. Sprintwedstrijd: 1 J. v. Genen, 2 Ant. Slaats. Tijdrace over 3 baanronden: 1 J. v. Genen 35% sec., 2 Ant. Slaats 36% Achtervolging: 1 Ant. Slaats, 2 J. v. Genen. Jo van Genen werd na 17 ronden door Antoon Slaats ingehaald. Ploegachtervolging tusschen Frans en Kees Slaats en Reijnders—v. Hel- voirt. De Gebrs. Slaats loopen 12 ronden over hunne tegenstanders heen. Eigenkrachtrace over 40 baanron den met 2 klassementen: 1. Karei Rossau, 2 Harry v. Hoek, 3 Ceelen, 4 v. d. Reijdt. Koppelcourse over 1 Yl uur: 1 Frans en Kees Slaats 13 p.; op 3 ronden, 2 H. v. Hoek-Paymans 20 p.; op 4 ronden 3 Reijnders-v. Helvoirt 11 p.; 4 v. Zundert-Ceelen 10 p.; 5 v. d. Reijdt-Rossau 1 p. Vooral de laatste course trok groote belangstelling van het talrijke publiek. Vooral de aanwezigheid van Frans Slaats, die hier zijn superioriteit gewel dig demonstreerde, was een groote at tractie en vóldoening voor de aanwe zigen; ook Kees Slaats ging uitstekend, wat men ook wel ziet uit den voor sprong van drie ronden, t Was een mooie spannende wedstrijd. Wielerbaan Ginneken. Op de Ginnekensche wielerbaan had den Zondag 8 Juli, internationale wie lerwedstrijden plaats, die slechts door een matig publiek werden bijgewoond. In verband met het overlijden van Z. K. H. Prins Hendrik werd vóór den wedstrijd een oogenblik stilte verzocht. De uitslagen van de verschillende te ELSHOUT EN DRUNEN. te DRUNEN, zal op Dinsdag 17 Juli 1934, ten herberge van M. van Huiten te Elshout, bij inzet, en op Dinsdag 31 Juli 1934, ten herberge van H. van Hoorn te Elshout, bij toeslag, telkens des nam. zeven uur pre cies, ten verzoeke van de ER VEN MARTS. VAN BALEN VAN HULTEN, ONDER DE GEMEENTE OUDHEUSDEN: KOOP I. Weiland, aan de Hooibroeksche Steeg, achter het woonhuis, kad. sectie C nrs. 449 en 450, groot 91.70 aren. KOOP II. Weiland, gelegen ten zuiden van koop I, kad. sec- tie C nrs. 447 en 448, groot 1.16.80 H.A. KOOP III. Massa van koo- pen I en II. KOOP IV. Bouwland, gele gen op de Schans, zijnde de ong. westelijke helft van het perceel, kad. bekend als sectie C nr. 512, groot voor het geheel 27.70 aren. KOOP V. Bouwland, aldaar, zijnde de ong. oostelijke helft van gemeld perceel sectie C nr. 512. KOOP VI. Massa van koo- pen IV en V. ONDER DE GEMEENTE DRUNEN. KOOP VII. Bouwland, gele gen in de Noulanden, kad. be kend als sectie A nr. 1717, groot 44.00 aren. Aanvaarding: het bouwland op 11 Nov. 1934 en het weiland ein de seizoen 1934. Lasten van 1 Januari 1935 voor koopers. Betaling zes weken na den toe slag. 52337 Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. L. AJDV fc.K'1 iSN'i tem. S0C.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 7