NIEUWS UIT NEUSDEN. U- Tegen den jalingboer v. S. werd proces-verbaal opgemaakt wegens be- leediging. rijders, zoowel als de koorddansters. Ook de Gebr. Roberti te paard lieten zware toeren zien, in één woord alles was af en er werd beschaafd oespeeld. Alles was uitstekend ver zorgd en op de kleeding viel niets aan te merken, zoodat het daverend applaus dat hen ten deel viel vol komen verdiend was. Vooral mogen wij niet vergeten te vermelden de massa dressuurproeven welke door den heer Siegfried werden voorge steld, terwijl ook het rekenpaardje en aporteerpaardje uitstekend werk verrichtten. Zondagavond was het circus geheel gevuld, zoodat de directie ten zeerste tevreden was. Ook toen werd met succes gewerkt, waarbij wij nog te zien kregen goocheltoeren, telepathie en acrobatische toeren. Er is onbe daarlijk gelachen. Het orkest luistei- de alles op. Het publiek was zeer tevreden. Mevr. Roberti, die zelt ook in verschillende nummers optrad, kan verzekerd zijn dat de voorstel- waar de kiosk geplaatst is, heerschte een ongekende drukte door de honderden belangstellenden, die deze opening en de daaropvolgende concerten bijwoonden. Ongeveer 7 uur vereenigden de bestuursleden van het fonds tot stichting en instandhouding der muziektent zich met de genoodigden, waaronder we o.m. opmerkten de beide wethouders en den secretaris, alsmede enkele leden van den Raad der gemeente SprangCapelle, be nevens bestuursleden van de Ge mengde Zangver. »'t Rozenknopje« en het muziekgezelschap «Kunst na Arbeid«, bij de muziektent. De burgemeester dezer gemeente was door ziekte verhinderd de plechtig heid bij te wonen. De voorzitter van het fonds, de heer J. Michaël, sprak een welkomst woord, waarna de loco-burgemeester, de heer R. Middelkoop, tevens be schermheer van het muziekgezel schap »Kunst na Arbeid«, na het lingen goed in den smaak gevallen uitspreken der hierna volgende rede, zijn en wij kunnen eenieder aan- het symbool der opening voltrok. raden wanneer het circus een plaats bezoekt zeker een bezoek te gaan brengen. Maandag om 4 uur werd voor de schoolkinderen een voorstelling ge geven, zoodat allen hebben genoten van dit circusspel. Wij zullen het hier gaarne terugzien. De heer G. L. Luijpen alhier, thans plaatsvervangend onderwijzer te Dongen, heeft een vaste aanstel ling gekregen te Ammerzoden. De collecte ten bate van het Crisis Comité, gehouden in de Ned. Herv. Kerk alhier, heeft opgebracht f 12.50. Begunstigd door prachtig zomerweer had Zondag de optocht plaats der H. Kindsheid. De stoet was als volgt samengesteld Groep I. 2 herauten te paard, vaan H. Kindsheid, 3 nationale officieren te paard, 3 Koningen, harmonie der Congregatie. Groep II. 12 Apostelen, 2 Missie zusters, 3 witte paters, 3 missiona rissen. Groep III. 5 blijde mysteries, H. Familie, St. Janneke met schaap, 6 herders en 6 herderinnen, Engel bewaarder met kind. Groep IV. PraalwagenKindje Jezus met bruidjes, eerewacht, 4 edelknapen, Mgr. Hamer met 6 koorknapen, vaantjes, 4 zouaven, vaantjes. Groep V. Goede Herder, slaven handelaar met knecht, 5 Dajaks, vaantjes, Intocht te Jerusalem, H. Agnes met Engelen, H. Cecilia met gezellinnen, Koningin Elisabeth met hofdames, 3 weesjes en 3 edelknapen. Groep VI. Jeanne d'Arc, 12 Pyre- neesche meisjes, PraalwagenO. L. Vrouw van Lourdes met Bernadette, Ridder van Malta, vaantjes, H. Vincentius met 12 weesjes. Groep VII. Harmonie »De Vol harding», 3 Chineesche jongens, 3 Chineesche slaven, 3 Arabische meisjes, 8 Chineesche meisjes, 4 kleine mandarijen, mandarijn te paard. De stoet trok vanaf de R.K. Kerk naar het Westeinde, vervolgens door de Torenstraat, daarna terug naar het Oosteinde, waarna hij bij het uitgangspunt weer werd ontbonden. Alles had een goed geregeld verloop onder overgroote belangstelling. »Mijne Heeren, Voorzitters, be stuursleden en leden der vereeni- gingen «Kunst na Arbeid« en »'t Rozenknopje«. Daar burgemeester Meijer door ongesteldheid verhinderd is om hedenavond uw nieuwe muziek tempel te openen, is tot mij, als zijn plaatsvervanger, het vereerende verzoek gericht om deze symbolische handeling te verrichten. Een verzoek, waaraan ik zeer gaarne voldoe. Een muziektempel toch is een voorwerp, waaraan jarenlang sterke behoefte is gevoeld door uw ver- eenigingen. Zonder zulk een bouwsel was het onmogelijk om uw volle »kunnen« voor het publiek te brengen. Er is in vroegere jaren een podium geweest, waarop de executanten wel is waar beter te zien kwamen, maar 't geluid kwam niet tot zijn recht door 't ontbreken van een klankbord. Het meerendeel der fraaie en liefelijke klanken ging in de ruimte verloren. Een uwer voornaamste doelstellingen, eigenlijk de voornaamste, is om met uw muziek, uw zang, iets anders tot de menschen te brengen, iets, dat den dagelijkschen sleur en tegen woordig helaas de dagelijksche zor gen voor een paar uren doet ver- geten. Muzieksport, om het zoo uit te drukken, het spelen op concoursen, dat gij met veel succes beoefend hebt, heeft zeer zeker ook zijn goede zijden, omdat het prikkelt tot vlijtig oefenen, want het spreekwoord «Oefening kweekt Kunst» is zeer zeker op muziekgebied een waar woord. Muzieksport moet echter niet hoofdzaak zijn. Het volhardend streven uwer besturen heeft thans de stichting van deze fraaie kiosk, aan de plan nen waaraan de heer Michaël met zooveel liefde gewerkt heeft en waarmede hij, naar mijn leeken- oordeel, wonderwel geslaagd is, tot werkelijkheid gemaakt. Toont gij nu, muzikanten, zangers en zangeressen, dat gij de stichting van dezen muziek tempel waardeert, studeert llink, bezoekt trouw de repetities en laat ons, het publiek, vele malen van uw kunst genieten. Ik feliciteer uw vereenigingen zeer met deze aanwinst en spreek daarbij den wensch uit, dat het een belang- meester van de Gem. Zangvereen. »'t Rozeknopje», Adr. M. Verheijden, vice-voorzitter van »'t Rozeknopje», J. Michaël, voorzitter van het muziek gezelschap «Kunst na Arbeid», en G. J. v. Willigenburg, wethouder der gemeente Sprang—Capelle, e.a. Ondertusschen werd op de nieuwe tent achtereenvolgens door 't muziek gezelschap «Kunst na Arbeid», onder leiding van den heer Alb. Christ, en door de Gem. Zangvereeniging »'t Rozeknopje», onder leiding van den heer N. Snijers, geconcerteerd. Was de belangstelling bij de ope ning reeds groot, tijdens de uitvoe ring der concertnummers stroomden nog steeds belangstellenden toe, en langzamerhand maakte een gezellige opgewekte stemming zich van de belangstellenden meester, welke vooral tot uiting kwam bij 't spelen van enkele populaire nummers. De muziektent, welke voor deze gelegenheid in feesttooi gestoken was, werd door tal van gekleurde electrische lampjes schitterend ver licht, wat een prachtig effect gaf. Het comité tot stichting en instand houding der muziektent kan met genoegen op dezen goed geslaagden openingsavond terugzien, want dat men zich geamuseerd heeft bleek wel uit het feit, dat we na afloop meerderen de verzuchting hoorden slaken: Jammer dat zoo'n muziek tent maar eens geopend kan worden. CAPELLE. Door B. en W. der ge meente Sprang-Capelle werd j.l. Zater dag ten gemeentehuize te Vrijhoeve- Capelle het gemeentewerk voor 1934— 1935 aanbesteed, waarvoor als volgt werd ingeschreven: Metselwerk: Gebr. Spierings, Capelle ƒ101.50 Kleinloog v. Oversteeg, Vrijhoeve-Capelle 97.- 95.- 85.— 78.50 77.- 360.05 ƒ337.50 267.30 ƒ263.— 242.90 538.- 529.- ƒ493.- ƒ439.- 363.- 286.- Zaterdagnamiddag ontlastte rjj^e bijdrage zal blijken voor den zich boven onze gemeente een kort maar hevig onweder, waarbij een boom in het midden van het dorp langs den hoofdweg werd getroffen. DRUNEN. Dinsdagnamiddag onL lastte zich boven ons dorp een onweer, waarbij krachtige slagen vielen. Bij A. Pulles sloeg de bliksem in de boomen die naast het huis staan, vervolgens door een raam waaruit drie groote rui ten werden stuk geslagen en baande zich een weg door de gang om door de achterdeur die open stond, te verdwij nen. Het huis was vol rook en stank, doch brand werd niet veroorzaakt, zoo dat de bewoners met eenige schade en den schrik vrijkwamen. SPRANG-CAPELLE (v.m. Sprang). Onder leiding van haar leider, de heer C. B. Timmermans, maakten de leden van de Ned. Herv. Knapenvereeniging „Samuël", j.l. Zaterdag per autobus 'n plezierreisje naar Nijmegen en Omstre ken. Verschillende bezienswaardighe den werden bezocht, zoodat de jongens volop hebben kunnen genieten en des avonds ca. 11 uur voldaan in deze ge meente arriveerden. De jaarlijksche landdag van den Ring 's-Grevelduin-Capelle en Omstre ken van den Ned. Bond van Herv. Jon- gelingsvereenigingen op G.G. zal dit jaar worden gehouden op een weiland onder Sprang, op Zaterdag 4 Augus tus a.s. De nleowe kiosk. CAPELLE. Onder buitengewone belangstelling is de nieuwe muziek tent, die door het eensgezind samen werken van zang- en muziekvereen. en dank zij den financieelen steun van velen, zoowel uit deze als andere gemeenten, in de Kom van ons dorp is verrezen j.l. Zaterdag avond in gebruik genomen. Aan weerszijden van de Binnenhaven, groei en den bloei uwer vereeni gingen. Thans voltrek ik het symbool van de opening van dezen schoonen muziektempel en ik verzoek den heer directeur van »Kunst na Arbeid» om zich dadelijk met zijn gezelschap aan boord te begeven om met een schetterende fanfare ons aller vreug de in dit heugelijke feit te illustree- sen. Ik heb gezegd.» De jongejuffrouw Adrie Michaël, een dochtertje van den voorzitter, bood den edelachtb. heer Middel koop daarna op een presenteer blaadje een schaar aan, waarmede het lint, dat den toegang tot de tent versperde, werd doorgeknipt. Het muziekgezelschap, dat zich reeds bij de tent had opgesteld, begaf zich nu erop en met blijde klanken werd de vreugde over de opening der tent, waarnaar reeds zoo lang was verlangd, rondgebazuind. Hierna was het woord andermaal aan den heer Michaël, die zich in de eerste plaats richtte tot den loco burgemeester en hem dank bracht voor zijn bereidwilligheid de ope ningsplechtigheid te verrichten. Spr. memoreerde de totstandkoming der tent en betuigde hierbij zijn dank voor den financieelen steun, welke het comité bij zijn voorbereiding en bouw had ondervonden. Voorts bracht hij dank aan de aannemers van de tent, de heeren Adr. Rose- brand, A. Cové en Gebr. v. d. Waals, alsmede aan allen, die op eenigerlei wijze aan de totstandkoming hadden medegewerkt, en noodigde tenslotte de besturen en genoodigden uit een heildronk te wijden aan deze plech tigheid. Hierbij en tijdens de concerten werd nog het woord gevoerd door den heer M. H. v. Dongen, penning- J. Michaël, Vrijh.-Capelle B. v. Campen, Capelle M. v. Campen, Capelle J. Molegraaf, Capelle Timmerwerk: Gebr. Spierings, Capelle J. Michaël, Vrijh.-Capelle A. Hoefnagel, Capelle H. Wagemakers, Capelle Quirijns, Capelle Kleinloog Verhagen, Capelle 239.25 Schilderwerk: Gebr. v. d. Waals, Capelle J. de Groot, Capelle J. v. d. Schans, Sprang T. den Hollander, Capelle D. Rijken, Capelle J. Klaasse, Sprang Smidswerk: A. C. v. Veen, Capelle 24.75 A. de Bie, Sprang 22.40 A. Cové, Capelle 17.40 J. de Bruijn, Sprang 5.95 J. Kommers, Capelle 2.15 Het werk is aan de laagste inschrij vers gegund. \J De Edelachtbare Heer Meijer, burgemeester der gemeente Sprang-Ca pelle, heeft met het oog op zijn gezond heidstoestand met ingang van 15 Aug. e.k. ontslag als zoodanig aangevraagd., Tot de 3e klasse van het Chr. Ly ceum te Harderwijk is na gehouden examen toegelaten de heer H. P. Dek kers Gzn. te Vrijhoeve-Capelle. Onze vroegere predikant, Ds. A. Meijer te Utrecht, ontving een beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Scher- penzeel (Gld.). Naar we vernemen zal de N.V. A. L. Sneep Co. haar bedrijf aan de ha ven te dezer plaatse weder eenigszins gaan vergrooten. Wel een verblijdend teeken in dezen crisistijd. Bij het aan de Rijks Hoogere Bur gerschool te 's-Bosch gehouden eind examen slaagde o.m. de heer M. Rijken Azn. 1/ De Postduivenver. De Luchtvaart gevestigd in het café van Mej. Wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart, hield j.l. Zondag met jonge duiven een wed vlucht vanuit Lier met den volgenden uitslag: Adr. Klootwijk 1, 7, 20, 44, 45; Adr. Versteeg 2, 5, 17, 18; P. Verhagen 3, 61; G. Treffers 4; J. Versteeg 6, 38, 56, 65; Adr. Spierings 8, 22, 34, 51, 63; P. Sterrenburg 9; C. Verhagen 10, 29, 62; P. Nieuwenhuijzen 11, 21, 48, 49, 50; P. Bakkeren 12; A. Bakkeren 13, 41, 52 53; C. Rosenbrand 14, 15, 25, 26, 30, 31 32, 42, 43; J. de Jong 16, 19, 24, 27, 28, 54; E. Haverhals 23, 57; A. Blom 33 64, P. de Roon 35, 47; M. de Jong36, 37, 39; H. Rosenbrand 40, 60; A. de Jong 45; G. Stam 46 en W. Mandemakers 58, 59. De extra-prijs, een tulband, werd ge wonnen door Adr. Klootwijk. Voor de wedvlucht met jonge duiven vanaf Vilvoorde op a.s. Zondag moe ten de duiven a.s. Vrijdagavond in het clublokaal worden ingekorfd. Een 60-tal leerlingen van de hoogste klassen der O. L. School in de Kom maakten j.l. Donderdag onder leiding van het onderwijzend personeel hun jaarlijksch school reisje. Met een tweetal touringcars werd 's morgens ten half zes de reis aanvaard en via Sleeuwijk en Utrecht naar Amsterdam gereden, waar men te ruim 9 uur arriveerde. Vandaar uit werd een tocht gemaakt naar het schilderachtig Marken, en na bussen weer stonden te wachten. Alvorens te vertrekken werd onder leiding van een gids nog een wan deling door enkele wijken van het dorpje gemaakt. Om half drie werden de bussen wederom opgezocht en de terugtocht aanvaard. Nu ging het terug naar de hoofdstad des lands en verder via Weesp naar het prachtige Gooi, waar de jeugd zich in een spreltuin een uur vermaakte. Langs Baarn en Soestdijk werd daarna getoerd tot Amerongen, waar een pontje 't gezelschap over den Rijn in de Betuwe bracht. Over Tiel en Zalt- bommel, waar nog even verpoosd werd, ging het op huis aan, waar de jeugdige reizigers ongeveer 10 uur in de beste stemming, opge wacht door hun ouders en andere belangstellenden, aankwamen. Een woord van dank aan de leiders van dezen tocht, alsmede aan allen, die op eenigerlei wijze aan het welslagen ervan hebben medegewerkt, is hier zeker niet misplaatst. Bij het vorige week te Breda gehouden eindexamen M. U. L. O. slaagde voor diploma A onze dorps- genoote Jenny Colet. De landbouwer A. K. had vorige week Vrijdag bij het maaien van koren het ongeluk dermate met de zicht in het been te hakken, dat hij zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. Het muziekgezelschap »Kunst na Arbeid» alhier zal in samenwer king met het muziekgezelschap »Euterpe» uit 's Gravemoer op Zaterdag 18 Aug. a.s. te Almkerk het Nationaal Zang- en Muziek concours van de Chr. Gemengde Zangvereeniging »Hallelujah» met een concert sluiten. De j.l. Zaterdagavond tijdens de concerten van het muziekgezel schap »Kunst na Arbeid» en de Gemengde Zangver. »'t Rozeknopje» gehouden bloempjesverkoop ten bate van het fonds tot stichting en in standhouding van de muziektent heeft f65.— opgebracht. RAAMSDONKSVEER. Vrijdag j.l. had de publieke aanbesteding plaats voor het uitdiepen van de Melkhaven. Ingeschreven werd als volgt: A. Broeders, R'veer 196.50 P. de Wijs, R.(dorp) ƒ195.- J. v. Strien, R'veer 193.— J. Snijders, R'veer 185.— A. W. v. Helvert, R.(dorp) ƒ169.— A. de Wit, R'veer 167.— P. Zijlmans, R.(dorp) 149.— J. Oome, R.(dorp) ƒ148.90 J. Zijlmans, R.(dorp) 138.49 L. Zijlmans, R.(dorp) 134.48 Het werk is aan den laagsten inschrij ver gegund. Zaterdag 28 Juli a.s. zal de Kon. Erk. Harmonie ,,De Eendracht n con cert geven op de kiosk op het Heere plein. Van de lichting 1935 is in deze ge meente geen enkele dienstplichtige vrij geloot. Zaterdagmorgen had in de Julia- na-laan een aanrijding plaats tusschen een auto en een boerenwagen. De auto, toebehoorend aan R. uit Waspik, werd nogal beschadigd. Door de Rijkspolitie wordt een on derzoek ingesteld, wie schuld heeft. De heer G. Timmermans werd door de leden van het Schoolbestuur gekozen tot Voorzitter. Uit de leden der Bazaarcommis sie voor het Gebouw voor Chr. Protes- tantsche Belangen werd tot Penning- meesteresse benoemd mej. Sneep. <y Zondag zal des voormiddags in de Dorpsche Kerk optreden Ds. Dijk stra uit Amsterdam; des namiddags op het Veer Ds. v. d. Vlugt uit Drunen. De Afd. Raamsdonk van den Chr. Nat. Werkm. Bond benoemde tot afgevaardigde naar de Jaarvergadering te Zeist te houden, den heer W. v. Se- ters. J Door het slagen van Canters voor het Diploma MULO-examen wa ren al de candidaten van de Chr. Veer- sche MULO geslaagd, terwijl Truus van der Werf slaagde voor de le klas se van het Gymnasium. Wel een prachtig succes. GEERTRUIDENBERG. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. is ingebroken bij den landbouwer de J. al hier. Aangifte werd gedaan bij de poli tie, die een onderzoek naar de dader(s) instelt. Tevens werd op het voormalig voetbalveld, nabij het bolwerk een geld kistje gevonden, waarvan de herkomst nog niet bekend is. V/- In het café van Verschure werd B. uit deze gemeente door v. B. uit Raamsdonksveer zoodanig met 'n bier- flesch aan het linkeroog verwond, dat hij dit waarschijnlyk zal moeten missen, v. B. werd in arrest gesteld. Zaterdag en Zondag was het tij- clens de kermis minder druk dan vorig jaar. Enkele kermisattracties maakten goede zaken, doch over het algemeen was de invloed van de crisis goed merkbaar. Ook enkele café's maakten goede zaken, doch het verteer was min- Zuurdeeg. DUSSEN. Door de voortdurende aanslibbing in de haven van de N.V. Papierfabriek „Maasmond" zal deze geheel worden uitgebaggerd. Niet min der dan 13000 M3 zal er moeten wor den uitgehaald, waardoor zij wederom op peil wordt gebracht. De laatste dagen komen hier zeer veel branden voor. Zij ontstaan meestal zoodra het donker geworden is. Geluk kig zijn deze niet van zeer ernstigen aard, daar het hier slechts zaadstroo be treft, dat door de landbouwers als waardeloos product wordt vernietigd. Op een nacht ontstonden niet minder dan 6 branden, die tesamen geheel de omgeving in een vuurzee deden veran deren. De heer J. d. D. alhier, kreeg door het sterk transpireeren zyner voeten hieraan enkele wondjes. Dezer dagen geraakte een der voeten onklaar en de in allerijl ontboden geneesheer consta teerde 'n zeer ernstig geval van bloed vergiftiging. Door snel ingrijpen kon gelukkig erger worden voorkomen. Bevolking Juni 1934: Ingekomen: A. P. de Waal van Molenaarsgraaf naar C 283. W. C. v. d. Pluijm van Raamsdonk naar Dussen (aan boord). H. M. de Bie van Sprang-Capelle naar A la. J. J. Scholten van Rijs wijk (Z.H.) naar C 100. C. H. Bies heuvel van Werkendam naar C 283. B. Hiemstra van Numansdorp naar A 93. G. Ramakers van Amstenrade naar B 80. Vertrokken: J. A. van Maastricht van C 329 naar Sprang-Capelle. A. J. v. d. Pluijm van C 300 naar Nieuwkuijk. L. de Waal van C 283 naar Dordrecht. R. Heere van C 157 naar Dongen. HEESBEEN. Tijdens een kort doch hevig onweer dat Zaterdagavond pl.m. half 7 boven Heesbeen woedde, sloeg de bliksem in de kapitale boerenhofste de van den heer J. Brouwers. In een ommezien van tijd wist het vuur gretig voedsel te vinden in de groote hoeveel heid aanwezig hooi. Het vuur breidde zich dan ook met zoo'n groote snelheid uit, dat binnen enkele minuten de gan- sche boerderij in lichte laaie stond. Spoedig aanwezige hulp wist nog bij tijds eenig huisraad te redden, dat bij naburige bewoners werd onderge bracht. Ook de 96-jarige eigenaar, die ziekelijk is, werd spoedig uit de woning gehaald. De brandspuit uit Heesbeen was spoedig ter plaatse doch kon alleen de groote vuurzee niet bedwingen, waarom de hulp werd ingeroepen van de spuit uit Heusden en Wijk. Vooral de motorspuit uit Wijk wist hier goede diensten te bewijzen en het vuur spoe dig te bedwingen en dezen brand, daar er zeer weinig wind stond, tot één wo ning te beperken. Naar wij vernemen, was de boerderij verzekerd, doch laag. aldaar ongeveer drie kwartier ver- der dan andere jaren, toeft te hebben, werd de boottocht Predikbeurten op Zondag 29 Juli voortgezet naar het niet minder 1934: typische Volendam, alwaar de auto- I Ned. Herv. Kerk des v.m. 10 uur Ds. Heusden, 24 Juli 1934. Zaterdag hing boven ;de stad een zware onweersbui. Op de wal werd een boom getroffen, doch in het aangren zende Heesbeen liep het jpiinder goed af. De groote boerderij van den heer J. Br. werd getroffen en ging geheel in de .vlammen op, terwijl niets gered kon worden. Donderdag maakten de leerlin gen der hoogere klassen der Openb. School onder geleide van het onderwij zend personeel per autobus een uit stapje naar Arnhem en Omstreken. Naar we vernamen, hebben allen bui tengewoon genoten, waartoe,het zeld zaam prachtige zomerweer het zijne bijdroeg. Bezichtigd werd o.m. Bur ger's Dierenpark. Des avonds circa half 11 keerden allen hoogslvoldaan hier terug. Zondagmiddag gaf de R.K. Fan fare omstreeks 7 uur 'n concert op de Vischmarkt, dat dank zij het gun stige weer, druk bezocht was. Dit was dan ook een genoegdoening voor de vereeniging met haren directeur, den heer v. Helvoirt, die het programma zeer verdienstelijk uitvoerden. De uitslag van de voetbalwed strijden op j.l. Zaterdag luidt: W.V.V. I WerkendamLonga 1 Heusden 13; W.V.V. II Werkendam Longa II Heusden 13. Het verkeer door Heusden. De route voor het doorgaand ver keer in de richting 's-Hertogenbosch en Drunen wordt in Heusden geleid door een aantal nauwe straten, waar in zich verschillende voor het verkeer gevaarlijke punten bevinden, waar, naar werd vernomen, herhaaldelijk aanrijdingen plaats hebben. Nu is gebleken, dat aan dit bezwaar zou kunnen worden tegemoet geko men, indien de Demerkade door dem ping van de daarlangs gelegen sloot werd verbreed en vanaf deze kade een nieuw weggedeelte zou worden aange legd naar de Wijksche poort over het Burghplein. i Hierdoor zou dan het doorgaande verkeer buiten de stad kunnen wor den omgeleid met vermijding van de vele nauwe straten. De A.N.W.B. en de K.N.A.C. hebben nu aan B. en W. van Heusden verzocht deze verkeersverbetering te willen be vorderen.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 3