M IV i iti it Uil TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. w. s c. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL, No. 59. Woensdag 25 Juli 1934. 57e Jrg. Waalwijk, 25 Juli 1934. jaarmarkt te waalwijk op DONDERDAG 26 JULI 1934. Rioleeriny Vooreinde. B. en W. schrijven aan den Raad De loozing van het huis- en hemelwater van de woningen der Woningbouw—vereeniging »Baard- wijk» aan het Vooreinde geschiedt in de achter die woningen gelegen slooten. Kon aanvankelijk met deze loozing volstaan worden, dooi tie toeneming van het aantal woningen werd deze toestand gaandeweg slechter. Momenteel blijft het afval water der woningen nagenoeg ge heel in de slooten staan. Vooral uit een hygiënisch oogpunt is deze toe stand zeer ongewenscht. Een klein gedeelte van de Oostelijke sloot is enkele jaren geleden door een riool leiding vervangen. De kosten daar van werden toen voor de helft ge dragen door de N.V. »Ivo van Haren's Schoenfabrieken» en voor de andere helft door de gemeente. Genoemde N.V. richt thans tot de gemeente het verzoek hel overige gedeelte van de Oostelijke sloot eveneens te dichten en te vervangen door een rioolbuis, zulks omdat zij voornemens is op de erfscheiding van haar terrein en dat der Bouw- vereeniging te bouwen. Zij verklaart zich weder bereid de helft der kos ten voor hare rekening te nemen. Tegelijk bereikte ons een verzoek van de Woningbouw—vereeniging Baard wijk» om ook de Westelijke sloot te rioleeren, zoodat de kwestie van den waterafvoer in het Vooj- einde daarmede afdoende geregeld zou zijn. Wij hebben de vereeniging daarop voorgesteld de helft dei- kosten van dit gedeelte voor hare rekening te nemen. De vereeniging heeft zich daartoe bereid verklaard. Wij stellen U voor een crediet beschikbaar te stellen van f780.50, zijnde het aandeel der gemeente in de geraamde kosten van het dichten der slooten aan de Oost- en West zijde van het Vooreinde en van het leggen eener rioleering aldaar. Om onze haven 't Gaf me een heele drukte Maandagmiddag aan de haven het leek nu eens op een houtverkooping, dan weer meer op een relletjein elk geval er was groote belangstelling, De inzet van dat alles bleek ten slotte »het uitbaggeren onzer haven.» Men weet dat eenigen tijd geleden in ons blad geschreven is over den hernieuwd slechten toestand onzer haven, die zoo uitnemend op peil is geweest en korten tijd gebleven en die nu weer zeer verwaarloosd bleek, in weerwil van het feit dat het het op peil-houden voor 5 iaren was aangenomen. De oorzaken van het euvel werden in dat ingezonden stuk aangegeven, gewezen werd op 't gedrag van den baggerman, die elders werkte enz. Men heeft terecht na die opdracht voor 5 jaren alle hoop en vertrouwen gehad, dat alles nu in orde zou blijven en dat de herkregen goede naam onzer haven zou worden be stendigd. Maar eilacie Al spoedig bkek bij het peilen dat de haven weer vermodderde, de kanten aan. slibden en de schippers kregen weer alle last En nu de oorzaak en gevolgen 1 Deze nu werden Maandagmiddag publiekelijk behandeld aan de haven door aannemer en onder aannemer of liever den baggerman. Nu weten we wel dat de gemeente en ge meentenaren met die verhoudingen niets te maken hebben en dat alleen de aannemer de verantwoordelijkhed draagt, maar verwonderlijk is het niet dat de toeschouwers 't toch wel interessant vonden wal meer over deze aangelegenheid te hooren, over den eigenlijken toestand der haven, over de houding van den niet baggerenden baggerman, vooral waar een en ander door de eerst geïnte resseerden zoo openlijk werd opge diend en deze aangelegenheid meer malen een onderwerp van geschrijf en gesprek heeft uitgemaakt, dus in 't brandpunt der belangstelling staat. Men hoorde alzoo van: onmogelijk heid van uitbaggeren der haven met baggerbeugel, van toegezegde en niet- verschenen, te laat—verschenen of slecht—verschenen transporteur, van niet ontvangen gelden en loonen, van goedkeuring des aannemers dat men voor anderen werk verrichtte, van niet-nakoming van contracten enz. anderzijds en nog zooveel meer, waarmede het publiek eigenlijk niets uitstaande had En 't slot der geschiedenis de oude baggerman niet aan 't werk, evenmin als de twee nieuw aange komen baggeraars, die na dit onge woon onderhoud onverrichterzake naar hunne haardsteden terugkeer den, terwijl het publiek langzamer hand afdroop en de aangelegenheid later op beter plaats en onder betere leiding verder werd behandeld De haven ligt er nu weer, zooals ze is; de aannemer heeft, zooals we vernemen op zich genomen zorg te dragen dat ze op 1 October a.s weer geheel op peil zal zijn Als 't nu maar waar is, zouden we durven zeggen, want we vragen ons af wat zal er tot en na 1 October gebeuren De aannemer toch had de verplich ting op zich genomen, na goede aflevering der haven, ze vijf jaar op peil te houden. Is daarmee de toestand, zooals die nu reeds een half jaar of langer bestaat en die dan minstens tol 1 October zal duren, in overeen stemming De Voetbalvereeniging W. S. C. heeft Maandagavond in haar club gebouw op het speelterrein aan den Parallelweg een druk bezochte jaar vergadering gehouden. Op deze vergadering heeft de Voorzitter, de heer Jacq. Spijkerman, medegedeeld dat hij het Voorzitter schap neerlegt en niet meer voor een lierkiezinginaanmerkingwenscht te komen. Ondanks daartoe aan gewende pogingen wenschte de heer Spijkerman niet opzijn besluit terug te komeu.ln verband met deze mede- deeling werd de periodieke bestuurs verkiezing uitgesteld tot een vergade ring die binnen enkele maanden zal gehouden worden. Door den secretaris, den heer Zeckendorf, en den penningmeester, den heer J. Beerens, werden de jaarverslagen uitgebracht. Uit het financieel verslag bleek dat de toe stand der vereenigingskas nog steeds ge/ond is, al leverde het afgeloopen seizoen belangrijk slechtere li nan cieele resultaten op dan hel voor gaande. Namens de elftal.com missie bracht de heer Sassen verslag uit, waarin hij nadruk legde op de nood zakelijkheid om het technische spelpeil op te voeren. Een voorstel om het aantal leden der elftalcommissie van 3 op 5 te brengen werd verworpen, waarna tot leden der elftalcommissie werden benoemd de heeren A. Sassen, P. v. Eeten en J. Kools. Te half twaalf werd deze dertiende jaarvergadering van W. S. C. gesloten. Aanbieding van telegrammen Gedurende de uren, dat een tele- foon-abonné gesprekken kan voeren, kan hij ook telegrammen per telefoon opgeven. Dit geldt zoowel voor de werkdagen als voor de Zon- en Feestdagen. Heeft de abonné een postrekening en keurt hij goed, dat de telegram- kosten daarvan worden afgeschreven, dan betaalt hij boven de gewone telegramkosten geen extrakosten, ook al wordt hij voor het opgeven van het telegram met een verder gelegen kantoor doorverbonden. Heeft de abonné geen postrekening of geeft hij geen toestemming de telegramkosten van zijn postrekening af te schrijven, dan betaalt hij per telegram fÖ.10 extra voor innings kosten. Het nemen van een postrekening verdient natuurlijk altijd de voor keur. Nuts U. L. O. School. Bij het Vrijdag j.l. te Breda afge nomen Mulo-examen slaagde voor dipl. A de jongedame J. Cv-let, te Capelle en de heer B. Ockers, te Meeuwen. Vorige week slaagde voor het toe latingsexamen voor het Gymnasium te 's Bosch de jongedame T. v. d. Waals, te Capelle. Voor M. T. S. afd. Werkbouwkunde de heeren H. Michaël te Capelle en Ant. Treffers alhier, allen leerlingen van de Nuts U. L. O. School alhier. Zooals reeds vroeger bij advertentie is gepubliceerd kunnen nieuwe leer lingen zich nog tot 21 Augustus a.s. aanmelden bij den heer Wildeman, secr. van de Afd. van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen te Waalwijk. Afscheid W. Wijnands. Den 21 dezer werd ten kantore der Registratie Domeinen afscheid genomen van den adjunct commies W. Wijnands, die per 1 Augustus 1934 wordt overgeplaatst naar de Inspectie der Registratie te Nijmegen. In het geheel versierde kantoor waren aanwezig alle notarissen, res- sorteerende onder het kantoor, verge, zeld van hun candidaatnotarissen.de waardsman der domeinen, de surnu merair Bierlaagh en het personeel van het kantoor. Allereerst werd het woord gevoerd door den Ontvanger der Registratie, de heer M Drukker, die den schei denden ambtenaar dank zei voor zijn trouwe, bijna 20-jarige dienst op het kantoor en hem namens alle notaris, sen en het personeel van de regi stratie een fraaie boekenkast aanbood als blijvende herinnering aan het kantoor Waalwijk. Notaris van Ham te Kaatsheuvel, dankte namens de notarissen voor de welwillendheid, door Wijnands steeds ten hunnen opzichte betoond, terwijl ten slotte de surnumerair Bierlaagh bedankte voor de genoten practische opleiding. Zichtbaar ontroert dankte de heer Wijnands alle aanwezigen voor hun goede woorden en hun cadeau. Na dit officieele gedeelte bleef men nog een poosje gezellig bijeen. H. Kindsheid. In de St. Clemensparochie werd Zondagmiddag, begunstigd door schitterend weer, de optocht der H. Kindsheid gehouden. Hoewel was bekend gemaakt dat deze optocht door omstandigheden niet zoo grootsch zou worden op gezet als anderen jaren, maakte hij toch een buitengewoon verzorgden indruk. Weliswaar misten we thans de praalwagens die anders veel luister aau den stoet bijzetten, doch daar tegenover was van de overzichtelijke groepeering van den optocht veel meer werd gemaakt. De harmonie St Jan zorgde voor muzikale opluistering. Het was een bonte en zeer in te ressante stoet, aan de aankleeding was alle zorg besteed en langs den geheelen weg was er veel belang stelling van het publiek. De dames.zelatricen en de heeren die mede bij de samenstelling be hulpzaam waren en vooral niet te vergeten de Eerw. Zusters hebben alle eer gehad van hun werk. Politiehondenkeuring K. N. P. V. De keuring van politiehonden voor het certificaat der K. N, P. V. zal dit jaar niet gehouden worden te Waalwijk, doch te Vught. De keuring zal eind September plaats hebben. Bloedvergiftiging. Tengevolge van een kleine ver wonding aan den voet kreeg de heer W. de G. Jr. te v.m. Besoijen bloedvergiftiging. Dank zij het feit dal direct geneeskundige hulp werd ingeroepen is zijn toestand thans bevredigend. Nederl. R.K. Bond van Werkmeesters. Vakgroep Schoen- en Lederindustrie. Men meldt ons uit Loon op Zand dat daar Zondag de vakgroep Schoen en Lederindustrie van den Nederl. R. K. Bond van Werkmeesters St Johannes de Dooper haar jaarlijksche vergadering hield in de zaal der R.K Werkliedenvereeniging. Aanwezig wa. ren het voltallig bestuur zoomede afgevaardigden van Tilburg, Drunen, Dongen, Den Haag, Kaatsheuvel, Oisterwijk, Den Bosch, Hilvarenbeek, Nijmegen, Loon op Zand, Waalwijk, en de heer R Ter Horst, hoofdbe stuurder, alsmede de Eerw. Adviseur, kapelaan Maas van den kring Loon op Zand. Na een welkomstwoord van den voorzitter van den kring Loon op Zand sprak de waarn. voorzitter der vakgroep, de heer Van Oudheusden, de openingsrede uit. Kapelaan Maas hield vervolgens een korte rede. Het jaarverslag van den secretaris werd onder dank goedgekeurd. Het jaarverslag van den penningmeester sloot met een batig saldo van f40 66. De begrooting werd zonder op of aanmerking goedgekeurd. Tot leden van de controle-com missie werden benoemd de heeren Lommers en Haarbosch, die de boeken en bescheiden van den pen- ningmeester in orde bevonden. De beide aftredende bestuursleden werden herkozen; in de vacature werd gekozen de heer M. Snoeren uit Loon op Zand. Als voorzitter en lid van den bestuursraad werd de heer van Oudheusden benoemd. De volgende vakgroepvergadering zal in Waalwijk worden gehouden. BioVacantie—oord. De Directie van het R.D.B. Theater alhier, deelt ons mede, dat mede dank zij de goedgeslaagde Kerst- en Paasch-collecten in onze plaatselijke Bioscooptheaters, het mogelijk was ook 2 kinderen uit onze gemeente uit te zenden naar het Bio—VacantieOord «Russen» duin» te Bergen aan Zee. Het Kinder Vacantie en Herstellingsoord van hetNederlandsche Bioscoop en Film bedrijf. Van 21 Juli tot 23 Aug. worden 90 kinderen voor rekening van het Bio—VacantieOord in »Russen- duin» verpleegd. De keuze der kin deren geschiedde uitsluitend door de afdeelingen van het Centraal Genootschap. Openluchtsamenkomst. Vanwege het Verbond van Anti- Bevolutionnaire Propagandacltjbs in den Kieskring den Bosch, zal met medewerking der A. B. Kies- vereeniging op a.s. Zaterdagmiddag half 4 te Nieuwendijk een open luchtsamenkomst gehouden worden. Als sprekers treden op C. B. v. d. Wal, den Bosch, openingswoord. Prof. Ds. Th. Vollen hoven, Am sterdam »'t Verbond van Kerk en Staat, en dat van Staat en Kerk.» Mr. H. Bijleveld, Amsterdam: «Christendom en NationaalSocia lisme.» F. Wisse, Nieuwendijk: Slotwoord. 7entoonstelling Stad Tilburg. Naar men ons meedeelt heeft het tentoonsteliingsbestuur besloten den duur van de tentoonstelling met 12 dagen te verlengen. De sluiting is derhalve bepaald op Zondagavond 12 Augustus a.s. Burgemeester Meijer van Sprang-Capelle. Naar we vernemen heeft de heer Meijer, burgemeester der gemeente Sprang Capelle, met ingang van 15 Aug a.s. in verband met zijn gezond, heidstoestand, ontslag als zoodanig aangevraagd. Noord-Brabantsche Mij. van Landbouw. De N.-B. Mij. van Landbouw heeft te Steenbergen hare jaarvergadering gehouden. Dr. H. Molhuysen, secr. van het Kon. Landbouw.Comité sprak over „De noodzakelijkheid der Re- geeringsmaatregelen ter verzachting der gevolgen van de economische crisis op het gebied van landbouw en veeteelt". Goedkoop reizen in Duitschland. Vanaf 10 Juli tot 31 October a.s. verleenen de Duitsche spoorwegen aan buitenlanders en in het bui tenland wonende Duitschers eene reductie van 60 pet., mits zij 7 dagen in Duitschland blijven. De geldig heid der biljetten bedraagt twee maanden. Mgi. Her mus. Mgr. Hermus, de jubileerende directeur van het Doofstommen instituut te St. Michielsgestel is dooi den Paus benoemd tot Proto—nota- rius Apostolicus ad instar partic- pantium, en door Minister Marchant tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Omlegging Vlijmensche spoorweg overgang te s-Herlogenbosch. Aan de antwoorden van Ged. Staten op deafdeelingsverslagen der Provin ciale Staten ontleenen wij: De kosten van het grondwerk maken slechts een betrekkelijk klein deel uit van de totale kosten van het werk. Dat het grondwerk in werk verschaffing kan worden uitgevoerd staat geenszins vast. Het ligt in de bedoeling omtrent voorbedoelde wij ze van uitvoering met het gemeen tebestuur van 's-Hertogenbosch in onderhandeling te treden. Mocht uitvoering in werkverschaffing mo gelijk zijn, dan zal eene regeling be- hooren te worden getroffen volgens welke ten laste van de Provincie geen grootere uitgave komt, dan de helft van de kosten bij normale uit voering. De wegomlegging maakt deel uit van het provinciaal wegen plan. Wij zullen onderzoeken of eene bijdrage uit het 60 millioenfonds voor dit doelkan worden verkregen. De wegomlegging staat geheel los van de ontworpen stuw in den overlaat onder de Zestigelsehe brug. De capaciteit van dien overlaat wordt derhalve door de wegomleg ging niet nadeelig beinvloed. In het feit, dat in de omlegging de provinciale weg voor 50°/0 is geïnteresseerd, ligt het argument voor Provincie om de helft van de kosten voor hare rekening te nemen. Ten laste van de gemeente 's-Her togenbosch komen behalve de ove rige helft bovendien de kosten van omlegging van den tramweg. Voor het maken van de onder doorgangen in den spoorweg werden onlangs vanwege de Nederlandsche Spoorwegen grondboringen verricht. De uitkomsten daarvan zijn niet gunstig, zoodat op eene kostbare fundeering voor deze kunstwerken moet worden gerekend. Voorts worden door de Nederlandsche Spoorwegen hooge eischen gesteld aan de te maken hulpwerken, op dat tijdens de uitvoering de treinen zonder snelheidsvermindering kun nen blijven doorrijden. Dientengevolge zullen de kosten van die onderdoorgangen door den Hoofdingenieur van den provincia len Waterstaat aanvankelijk geraamd op fl. 60.000, blijkens hem door den Hoofdingenieur, Chef van den Dienst van Weg en Werken der Neder landsche Spoorwegen gedane mede- deeling zijn te stellen op f112.000 a f120.000, zullen derhalve de totaal- kosten van het werk stijgen van f140.000 tot f192.000 h f200.00C en zal het aandeel zoowel van de Pro vincie als van de gemeente 's-Her togenbosch in die totaalkosten f26. 000 5 30.000 grooter worden dan oorspronkelijk is aangegeven. Aangezien in die verhoogde kos ten niet zijn verdisconteerd de ge kapitaliseerde kosten van onderhoud en van vernieuwing van de beide onderdoorgangen, wordt van de provincie terugbetaling gevorJerd van de deswege door de Nederland sche Spoorwegen uit te geven be dragen, en is het redelijk te achten, dat de gemeente 's-Hertogenbosch ook de kosten voor de helft voor hare rekening neemt. Wijstellen Uwe Vergadering voor de betalingsverplichting, welke de provincie ten deze tegenover de Ne derlandsche Spoorwegen en de ge meente 's-Hertogenbosch tegenover de provincie zal hebben op zich te nemen, alsnog vast te leggen in een tweetal nieuw in het aangeboden ontwerp-besluit op te nemen voor waarden. EETHEN. In deze gemeente werden voor de lichting 1935 25 personen voor den dienstplicht ingeschreven. Hiervan werden 9 personen afgekeurd en aan 8 personen vrijstelling wegens broeder- dienst verleend, zoodat er 8 personen tot gewoon dienstplichtige zijn bestemd. NEDERHEMERT. De openbare la gere school te Nederhemert, die 15 leer lingen telt wordt met ingang van 1 Aug. opgeheven. De Kroon heeft n.l. op het verzoek tot niet-opheffing afwijzend beschikt. 's-BOSCHj De nieuwe zwem-in- richting ,,De IJzeren Vrouw die de gemeente 150.000.— gekost heeft, blijkt thans niet te voldoen. De bodem zakt weg, zoodat men de bassins niet op de vastgestelde diepte kan houden. Ook de controle is slecht geregeld. In verband daarmede hebben reeds drie bestuursleden van het bad ontslag ge nomen. Onderscheiding voor den Burgemeester van 's-Bosch. Wij vernemen, dat de secretaris van Z.H. Exc. Mgr. L. Schioppa, Pater Klcyntjes S.J., Zaterdagmiddag op Zwijnsbergen te Helvoirt aan bur gemeester Mr. F. J. van Lanschot. namens den internuntius het Ridder kruis heeft overhandigd in de Orde van Gregorius den Groote, wegens zijn vele verdiensten op Katholiek gebied voor de stad 's-Bosch. (Prov. Crt.). Kaatsheuvel, 21 Juli 1934. Duivensport. Re Kaatsheuvelsche Concoursbond hield Zondag 22 Juli een wedvlucht niet jonge duiven vanuit Lier. Re 1ste duif behaalde een snelheid van 1276.9 M., de laatste prijswinnende duif 1069.9 M. Re uitslag was: 1, 14, 35, 40, 81 W. v. Best; 2, 13, 25, 103, 131 B. Remmeren; 3, 39 J. v. Dongen; 4, 67. 68, 128, 129 A. Aus- sems; 5, 26, 52, 82, 83, 115 C. v. Box- lel; 6, 23, 33, 64, 91, 93 K. Steenber gen; 7, 57 W. Sulsters; 8, 47, 114 Jos. Schrauwers; 9 L. v. d. Ven; 10, 11, 12, IS, 37, 70 M. Zacht; 15, 28, 29, 34 H. Hendriks; 16 F. v. Beers; 17, 116 M. Soeterhoek; 19, 42, 43 W. v. d. Linden; 20, 49, 87, 113 F. v. d. Assem; 21, 78 W. v. d. Ven; 22, 98 H. Netton; 24, 100, 101 F. v. d. Linden; 27, 60 J. Lenzholz; 30, 50, 51, 88 J. Bergmans; 31, 53, 92, 130 J. Opperman; 32, 62 C. de Bondt; 36, 46. 76, 99 A. Snaphaan; 38. 63, 77. 5 21 Jac. Vloemans; 41, 45 J. Remme ren: 44, 45, 90 A. v. Kuijk; 48, 72, 120 P. Zijlmans; 54, 77, 102, 108, 122, 123 G. v. d. Linden; 55, 111 A. Pruijin- boom; 56 .1. Couwenberg; 58, 59, 71, 127 A. Valk; 61, 106 P. Ligtvoet; 65, 66 W. Remmeren; 69, 124 F. Ramen; 73, 80, 107 P. Snaphaan; 74 M. van Wanrooij; 79, 86, 109, 110 A. Pijnen burg; 84, 126 P. Snoeren; 85 F. van Beers; 89 M. de Vries; 94 Jos. Vrin- ten-, 95, 96, 108, 119, 132 A. Snoeren; 104. 113 L. Mosselveld; 125 C. v. d. Assem. Eerste overduif B. de Bruijckere. Vrijdag a.s. voor alle Kaatsheuvel sche liefhebbers inmanden voor Vil voorde. Re Kaatsheuvelsche Postduiven- bond hield eveneens een wedvlucht vanuit Lier. Re uitslag was: 1, 10, 19, 20, 25, 39 W. v. d. Velden; 2, 7, 37 J. van Dongen; 3, 4, 12, 13, 24 M. Brok; 5, 17, 22, 27, 35 Chr. Oerle- mans; 6, 9, 38 Chr. v. ,Heeswijk; 8, 18, 42 Th. Emmers; 11 C. van Rooij; 14, 16, 23, 30 H. Esch; .15, 21, 32 B. Em- men; 26, 29 W. Stubbe; 28, 31 H. de Man; 33, 34, 36 Gebr.,v. Woensel; 40 Jac. Hoevenaars; 41 J. van Dijk. R.K. V.V. D.E.S.— U Braban tsch Keu rel ft al. Bovengenoemde vriendschappelijke ontmoeting, welke heden in een tem peratuur, flic nu juist voor voetballen niet zoo heel aanlokkelijk was, ge speeld werd, bracht een overwinning van 31 voor D.E.S. Het keurelftal moest met vijf invallers in 't veld ko men en was daardoor zeer gehandi capt. Reeds in de eerste vijf minuten zag D.E.S. kans om twee fraaie punt jes te maken. Re tegenpartij verloor hierdoor echter den moed niet en wist gedurende langen tijd tegen D.E.S. op te werken. Met 21 ging de rust in. Na de thee werd het spel door de hitte veel saaier. D.E.S. zag nog een keer kans te doelpunten, zoodat hel einde kwam met 31. Scheidsrechter Ver hoeven floot correct. Concert Bel Canto. Zooals wij in ons vorig nummer me dedeelden, zal de zangvereeniging „Bel Canto" op Vrijdag 27 Juli een avond concert .geven op het attractieterrein van de Tentoonstelling „Stad Tilburg 1934". Het eerste gedeelte van 't pro gramma zal in hoofdzaak bestaan uit diverse concoursnummers, (terwijl het 2e deel speciaal humoristische muziek zal ten gehoore gebracht worden. Ter afwisseling zal He heer Wooning eeni- ge Italiaansche solonummers ten beste geven. Circus Boberti. Het gerenommeerde circus Roberti zal Zaterdag, Zondag en Maandag a.s.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 5