ZWANEN BERG'S BRIEF UIT DE DRUNENSGHE HAAI. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. BOTERHAM WORST BUITENLAND. Ds. Mui ïnst. Op Zo >p plechti hebben v, t van Jezt Drunen, 26 Juli '34. Munheer, Nou is het zoo wè drie weken gele- d alhier"'jen, dèk oew meenen lesten brief g van Nschreef. In diee tijd is ter in Drunen reven do^el wè gebeurd en veurgevallen. Loat tot bevJk irst mèr beginnen mee oew te ver- Fokkerij tellen, dè de oanleg van de wotterlei- >r in toeing in volle gang is. Heel de Sticht ikbaar Uegenover de kerk, is opgebroken. is een heele ruine geworren, mèr doar len haddP1 gauw veraandering in komen, want alle eini i de leste roadsvergoadenng is be- van ver?00" es de wotterleiding geleed is, de woordioH^er dan de noodige verbeteringen oan eerschte de bestroating en rioleering zallen onk( domtorren oangebrocht. Doar is veul o\er uit de orde toestaand van die stroat geluld, mer ar 't D0lnou is ter 't eend van dees malaise in »n qade 'e verzien en ?ijn wij dan ook dubbel Ie paardeen dwars mee te vreje- de Schan Zoo'k zeg, ze zijn de wotterleiding pelpaardeosn Jiet leggen, mèr veur veul meen- :n 57 paasen zit er oan heel die wotterleidings- waren ni,kwestie nog een duster kaantje. A eul e schrijve weten nie woar ze der eigen oan te idbouwbfhouwen zallen hebben. Is dè nou bij cons verplichte oansluiting of nie? bijzonde Es het verplichte oansluiting is, dan Dnden toe zallen ze no8 al eens °P moeilijkheden stooten, want ik heb dè nier us bij ge- >laats van hauwen in de kraant over die wotter- >ute, 8 Kn kwestie doar oan de kaan ten van Ca* g door c pelle of Sprang. Doar krul het nog al Luitenancens veur de Rechtbaank over deze iterfabrie oangelegenheid. Schanssti We zallen nier hopen, dè me hier- t geredeiover gauw een uitsproak krijgen, dan hoeven we doar bons eigen nie druk e paarde meer over te moaken en weten we rein waai v/oar we oons oan te houwen hebben. Zoo es ge zeker hed geheurd hemme de heeret de Zondag in Drunen eenen optocht bergen oj gehad van de Kindsheid. Ge wit wel, speren ei dè gebeurd om de vier joar. De Zondag was het weer zoo, en wenschei werkelijk, de lui die dezen optocht op ïreenigint touw hebben gezet, kannen er groot op it alles to goan, want ze hebben eer van der werk gehad. Nie alleen was ter belangstel tslag vol ling uit Drunen, nier uit alle plotsen van den omtrek waren er kijkers. ;n, Meeu We kinnen de dingen die der elke nderhors keer in mee trekken, nier di joar was 25.ter toch iets nijts bij. Hier meen ik den net Faba intocht in Jeruzalem. Wier tot nog iet Kally de stoet alleen deur muziek opgeluis- ït Gustia tert, nou was ter ook zang in. De 5chans te groep, die den intocht in Jeruzalem Ruijze- veursteldezoo ik in de gauwigheid nie; ieder kon tellen waren dè een dartig kern der zongen een toepaselijk vers. amsdonk- Het schonste en dè we in Drunen nog A. Smits nooit gezien han, dè was dè die zin- ooij, Til- gende kender onder het zingen bewe- A. Bran- gingen mokte mee een palmtak. Jam- W. G. J mer is het, dè dieen zang van die ken- Rodana; derstemmekes op stroat, in de open lucht, nie zoo vol klinkt en doarom Raams- ook vanzelf nie zoo goed voldoei. v. Buu- 't Vernomste is mer dè de bedoeling ?ed. B. J. goed is en het ook voldoei bij het pu- I met Ti- bliek en doar ze'k van overtuigd. Ik heb hier en doar us geinformeerd en imsdonk- Schoen- t Simona t Lucora rimunda; donia; P. met Lo- denberg, s, Moer- Brander- Snoek, Mille- lillenaar, jk, Wijk van der paarden, in Otho- orp) met ;pik, met imsdonk amp-van et Toca >rp) met een, met im, Els- en, Bre- Lange- mans-v. paarden en Tu- :rgschen 1, Lage- >rteweg, 7. Mus- G. J. :e paar- la 1; A. Olivia; custa 1; Jubina; m, met in der aarden, nie ,,De Juli a.s. en con- iosk op ie is in lebben- gevroagd oan meensen, die doar wel verstaand van hebben en dié waren er dubbel en dwars over te vreje. 't Is iets nijts veur Drunen zook zeg en dè moeten we in eere houwen, want aanders zugged op den duur hee- lemoal mis loopen mee oons dingen, die ook van belang zijn veur oonse „noar buiten Drunen" en veur het goei doel. Alla, het begin is gemokt en nou nie stil stoan bij di irste bedrijf, mer volhouwen en de volgende keer krijme wir iets nijts en wir we intersaanters te heuren en te zien. Un pluimke maak hier ook wel ge ven oan de hermenieen, die de stoet hebben opgeluisterd deur hullie mu ziek. Ge moet doar nie zoo min over deenken. Net mee zonne heete middag mee unnen optocht mee trekken en dan nog bloazen ook en geregeld. Ik weet nie of dè ge ooit op zon instu- ment gebloazen hed, mer dan zalde wel weten, dè het heeleinoal nie mee* valt, om de <dood nie. Al liedde nog zon goei en groot ammesuur, ge wordt er toch muu van. Ik heb nog nie veul verteld van den 'optocht wijer. Joa, kijk us, dè was net jes en goed geregeld, mer meen docht de ter vroeger meer proalwoagens bij waren. Nou kan ik hier ook in de war zijn mee eenen kindsheidoptocht in een aander plots, dè weet ik ok nie. Ik heb tegensworrig zoo veul oan de kop. Di zak oew wel zeggen munheer, de Jvindsheid maag ter in Drunen ge rust zijn. Veul aander plotsen uit den omtrek kannen er nog een puntje oan zuigen. De lui, die urn zoo fijn in me- kare hebben gezet, hebben gin moeite gespoard en ze hebben ook eer van der werk gehad. Doar krek hak het over de herme nieen. Die loaten het er zoo mer nie bij zitten. Nee je man, die loaten ook nog wel us iets van der eigen heuren. De hermenie „De Volharding" gif de Zondag, dus mergen, een concert bij pons in de haai. Ge wit, dè hee ze het veurig joar ook gedoan en succes is verzekerd es het goei weer is. Woar dè gegeven wordt? De Sticht recht noar aachteren; den duin op oan, dan vijnde het van eiges. Ge kant er, es het iets of wè weer is, mee den auto komen. Bij de Drunen- sche fisten zedde gij toch al tij nog al present, dus ge vijnt het wel. Es me nou dieen Zondag van mu ziek en „natuurgenieten" aachter de rug hebben, dan blijven we iwir eenen Zondag dichter bij huis. Dè wul zeg gen veur de Drunensche meensen, want jk moet dan van huis es ik het mee wul moaken. De Zondag 5 Augustus gift de her menie van de Jongenscongregoatie mee meewerking van het Zangkoor, een concert op de prachtige nis op het Patronoat. Ik zal oew wel zeggen munheer, doar goi ik op aaf. Ik zal oew zeggen woarom. De leste keer schreef ik oew in meenen brief dè dees hermenie op konkoers ging in Jutfaas. Ze hebben er succes gehad en den eerste prijs mee noar huis ge- brocht. i g*i Ze han nog punten over, zoo ik heur. Dè is dan wel een filicitoatie wèèrd en ik wil dan ook nie ten aachtere blijven en die hermenie nie gelukwen- sche. Mannen, muziekaanten en veur- al den direkteur nie te vergeten: jullie wenscli ik allemoal van harte geluk mee oew behoald succes. Ge moet zoo deur blijven goan, dè is de goeie kaant. Ge ziegged munheer, wij hebben in Drunen de jvomende twee Zondoagen genog te doen. We hoeven nou nie veur den dag te komen mee Drunen is een dooi gat, woar nooit niks te doen is. Doar wordt genog gedoan, mer het wordt altij nie deur oons, inwoners van Drunen, gewaardeerd. 't Is jammer, mer de wereld stoi nou eeninoal op zunnen kop en wè zalde er oan doen. Niks, loaten stoan. De vacaantiegangers beginnen wir los te komen. De haai zit wir vol mee kampeerders en padvinders. Drunen is bekind om zijn mooi streken, mer we konnen de zoak nog gemakkelijk uitbraaicn en oons Drunen nog bekin- der moaken. Al lang hak gedocht dè me bij oons pog eens een vereeniging zun krijgen veur vrimdelingenverkeer, mer nog steeds heurde doar niks van. Dèr, un plotske net es Rossum hee nog wel zon vereeniging. Es ze alle moal, die belang hebben bij zon Ver eeniging meewerken, dan is het veur allemoal een klein kosten, en God wit wè een succes we er mee hebben. In Drunen hee werkelijk zon veree niging rejen van bestoan. Wij kannen de vrimdeling iets oanbieen, wè tie op aander plotsen veur gin geld kan ko pen. Hier bedoel ik natuurlijk oons mooi natuurschon. Es een van de Drunensche veur- mannen nou eens een vergoadering uitschreef om tot de oprichting te ko men van een dergelijke vereeniging dan konnen we eens zien of doar ani mo veur beston en dan bereikte we musschien nog Nvel iets ook. Een van de leste en grootste attrac ties hek nog vergeten, die me de leste week in Drunen hebben gehad. We hebben een circus gehad in Drunen. Circus Roberti hiet 't geleuf ik. Mooi moet dè zijn gewist. Drie oavunden en eenen middag veur de kender hee dè mee succes dur prachtig program vur de |Drunensche meensen en buitelui aafgedraaid. De Zondag speul het nou in de Ketsheuvel. Ik kan de meensen doar ook oanroajen om ,er eens noar goan te kijken. Het is zijn geld wèèrd, dè zeg ik en ik zij mer unnen boer en ge wit dè het geld bij unnen boer meer wèèrd is dan bij unnen aandere ineens. Es me die circuslui in Drunen hol de, dan kwaam ik nog us kijken, mer dè zalle ze wel nie doen zo wel? Munnen brief is deez week erg zoa kelijk gewist en ik zal dan ook mer zoo vrij zijn om er mee op te houwen. Tot over virtien doag. De groeten van meen en Driekas, die ik vandoag nog nie vurnoemd heb. Hou doe. i i TIENUS. den verkrijgbaar bij de volgende win keliers: Gez. van Laarhoven en Wed. D. P. van Alphen. Op Zondag 5 Augustus a.s. zal de K.E. Harmonie „De Eendracht" deel nemen aan het groot Nationaal Mu ziek- en Zangconcours te 's-Graven- hage, uitgeschreven door het Harmo nie-Orkest „St. Gregorius de Groote" en zal uitkomen in de Eerste Afdeeling. We hopen dat de Harmonie met groot succes van Den Haag zal terug- keeren. Reeds geruimen tijd geleden is reeds een aanvang gemaakt met het instudee- ren van het verplichte nummer „Her- mione" van Mare. Delmas, bewerkt door Th. Rottier. Het is zware kost, maar we verwachten dat onder de be kwame leiding van directeur N. Snijers succes verzekerd is. Onze dorpsgenoote Mej. A. van Beek slaagde Donderdag te Breda voor de Hoofdakte. RAAMSDONK. Vrijdag 27 Juli a.s. zal alhier om 8 uur namiddag op de Wielerbaan „het Vliegend Wiel", de Driedaagsche aanvangen. Er wordt ge reden op Vrijdag 27 Juli en Zaterdag 28 Juli van 810 uur namiddag en op Zondag 29 Juli van 36 uur namiddag. Het Bestuur heeft de entrée's zoo laag mogelijk gesteld. Niemand blijve daarom thuis, om •deze eerste driedaagsche die in Raams- donk wordt gehouden, te gaan zien. Op ■dus, sportliefhebbers van Raamsdonk •en omstreken naar de Wielerbaan, het zal spannend zijn, verschillende pre mies die zijn uitgeloofd, worden ver reden. GEERTRUI DEN BERG. Donder, dag is J. v. B. uit Raamsdonksveer die tijdens de kermis R. uit deze gemeente met een bierflesch aan het oog verwondde, naar de strafgevan genis te Breda overgebracht. Had men aanvankelijk gedacht dat B zijn linker oog zou moeten verliezen, thans is komen vast ie staan, dat het oog be houden is, doch B vermoedelijk wel scheel zal blijven. De campagne aan de uienfabriek van de firma Spijer Brothers is wederom in vollen gang Vele gezinnen verdienen hieraan weer hun boterham Dagelijks worden groote hoeveelheden uien bij de gezinnen in deze en om- liggende gemeenten schoongemaakt, waarmede nog een aardig weekloon is te verdienen. Zondag a.s. des n m. acht uur zal door de K. E. Harmonie .De Eendracht" uit Raamsdonksveer, direc teur Norbert Snijers, een concert worden gegeven op de kiosk alhier. Het programma luidt als volgt: 1 Groot Amsterdam, marsch van H. Lureman. 2 Fantaisie Ballet, L. Blemant. 3 Hermione, Mare Delmas, bewerkt doorTh. Rottier, (verplicht nummer in de le afd voor het concours te's Gra venhage op 5 Augustus a. s. waaraan het corps deelneemt). 4 Symphatie, ouverture J. Martin. PAUZE. 5 Grande Marche Heroique No, 3 van Pr. Francois 6 La flute enchantée, fantaisie sur l'opera de Mozart M J H. Kessels. 7 Chant du Soir, groote concert Wals van Sam Vlessing. 8 Briand, marsch van Ant. v. Leest. Op den Oosterhoutschen weg geraakte de zitting van een der bestel auto's van Vroom Dreesman uit Breda, in brand. Door de tegenwoor. digheid van geest van den chauffeur werd het brandje spoedig met een bluschapparaat gebluscht, nadat de zitting in het gras was geworpen. Gelukkig dat de chauffeur de brand spoedig ontdekte, daar onder de zitting van de auto de benzinetank was ge- legen. op Zondag 29 Predikbeurten Juli 1934. Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer des v.m. 9 30 en des n.m. 2 uur de heer Snaijer uit Dor drecht. Evangelisatie Immanuel des v.m 10 uur de heer T. Stok uit Dordrecht. Voor het café van Krols is tijdens de kermisdagen een heerenrijwiel ont vreemd. De politie heeft de zaak in onderzoek De kermisdagen zijn wederom voorbij en behoudens het vechtpartijtje waarvan wij reeds melding hebben gemaakt, hebben zich verder geen ongeregeldheden voorgedaan, zoodat de politie een gemakkelijke taak had Over het algemeen was de kermis wel minder druk dan vorig jaar, doch de laatste dag, Dinsdag, is voor vele attractiehouders nog zeer goed ge weest. Ook de café houders hadden niet te klagen. Bij enkele zelfs was bijna den geheelen avond geen plaatsje meer te verkrijgen. Ook de St. Vin. centiusvereeniging heeft met haar Rad van Avontuur goede zaken gemaakt, zoodat er een ruim batig saldo over blijft. De Vincentiusvereeniging is dan ook diegenen die hebben medegewerkt om het lot van de arme ingezetenen te helpen verzachten, ten zeerste dankbaar. Kaatsheuvel, 26 Juli 1934. Naar Breda. Met A.T.O.-bussen zal Apollo Zon dagnamiddag naar Breda reizen om al daar op de Markt een groot concert te geven. Door het plaatsen van het cir cus Roberti missen we het genoegen om het programma hier te hooren. Zoo de Markt vrij was geweest, had Apollo Zaterdagavond met hetzelfde program ma hier geconcerteerd. Aanbesteding. Onder architectuur van den heer J. A. Prins te Kaatsheuvel, werd heden aanbesteed het bouwen van een Bonds- gebouw voor rekening van den R.K. Gildenbond te Kaatsheuvel. Ingeschreven werd als volgt: Fr. Cornelissen, K'heuvel 23095 L. v. Luxemburg, metselpost 9447 massa 23060 S. Pepping, K'heuvel, timmerpost 13750 massa 22600 J. de Teuling, K'heuvel ƒ20640 C. J. Kolsten, Kaatsheuvel 20590 C. J. Savelkouls, Waspik 20328 G. Baaten, Waspik 20025 Gebrs. v. d. Hoven, K'heuvel 20000 Gebrs. Brekelmans, K'heuvel 19990 C. Mutsaers, Loon op Zand metselpost 7990 massa 19990 G. v. d. Zanden, Heeswijk 18200 H. Moolenschot, Kaatsheuvel timmerpost 12250 Gebrs. v. Rooij, KI. Dongen metselpost 10420 Joh. Vermeeren, L.-o.-Z. massa 17100 Gunning volgens bestek. Circus Roberti. Het gerenommeerde circus Amanda Roberti, het eenige circus, dat onafge broken bijna een eeuw in Nederland reist, heeft zijn groote tweemaster al hier op de Markt wederom opgeslagen. Tot voor een viertal jaren terug was circus Roberti alhier een geregelde be zoeker, die steeds enorme belangstel ling genoot. Het programma dat de di rectie op de tournee 1934 biedt gaat ver uit boven wat tot heden gepresteerd werd. Met 'n dertigtal nummers zullen de bezoekers een drietal dagen, Zater dag, Zondag en Maandag a.s. worden bezig gehouden. Gunning. Het aanleggen van een centrale ver warming in de fabriek en kantoor van de fa. Glaudi in de Marktstraat alhier, werd opgedragen aan den heer G. Markus alhier. Seriewedstrijden. Zaterdagmiddag zullen op het terrein van de Kaatsheuvelsche Boys de serie wedstrijden worden voortgezet tus- schen de fabriekselftallen alhier. Om half 5 speelt Martino—Stokker- mans; om half 6 O.L.V.Emza. Na deze demi-finale volgt om half 8 de finale tusschen de winnaars. Kaatsheuvelsche Boys. Zondagmiddag komt Heusden 1 op bezoek bij de Kaatsh. Boys om te spe len voor de na-competitie van den B.V.B. Om 12 uur speelt het 2e elftal een vriendschappelijke wedstrijd tegen R.W.B. 2 uit Besoijen. Kaatsheuvelsche Burgerwacht. De Kaatsheuvelsche Burgerwacht be haalde op den Kringwedstrijd te Uden- hout den lOen korpsprijs met 253 pun ten. De Loon op Zandsche Burger wacht behaalde op hetzelfde concours den 9en korpsprijs. Uitstapje. Het knapenkoor van onze Parochie kerk zal op Woensdag a.s. een uitstap je per autobus maken naar Rotterdam om daar de diergaarde en enkele ande re bezienswaardigheden te bezichtigen. Het zal de jongens een aangename be looning zijn voor de vele repetities die van hen gevraagd worden. HET OPROER IN OOSTENRIJK. Aan later ingekomen berichten ont- leenen wij nog het volgende: De rebellen gearresteerd. Het vrijgeleide, dat door de regee ring was beloofd aan de 144 nationaal- socialisten, die de kanselarij hadden be zet, is niet verleend. Als voorwaarde voor het vrijgeleide was gesteld, dat er geen bloed zou worden vergoten en daar de muiters kanselier Dollfuss heb ben doodgeschoten, is deze voorwaarde niet nagekomen. Na afloop van den kabinetsraad werd dan ook medege deeld, dat de moordenaars van Dollfuss gestraft zullen worden. Reeds zijn 40 hunner geëxecuteerd. Er is een speciale krijgsraad ingesteld om hen te berechten. Er wordt op gewezen, dat op de be gane feiten alleen de doodstraf staat, dat geen verzachtende omstandigheden in overweging worden genomen en dat er geen hooger beroep is. Als vermoedelijke moordenaar van Dollfuss wordt de voormalige oud-on derofficier Holzweber beschouwd, die in 1932 wegens nationaal-socialistische agitatie uit het leger werd ontslagen, en in de valsche uniform van majoor den opstand geënsceneerd heeft. Nog onrust in de provincie. In verschillende provincie-steden vin den nog voortdurend bloedige gevech ten plaats. In Stiermarken zijn minstens 12 personen gedood, terwijl de strijd daar nog voortduurt. De begrafenis van Dollfuss. Dollfuss zal Zaterdag begraven wor den. Donderdag is mevr. Dollfuss in Weenen teruggekeerd. De nieuwe Regeering. De ministerraad is onder leiding van Starhemberg voortdurend bijeen. Star- hemberg heeft een rede gehouden waar in hij gezegd heeft, dat de politiek van Dollfuss vervolgd zal worden. Bondspresident Miklas onderhandelt over de vorming eener nieuwe regee- ring. Het nieuwe regime zal staan in het teeken van een militaire dictatuur, en waarschijnlijk Heimwehr-dictatuur. Verschillende kazernes in Oostenrijk zijn met alle beschikbare manschappen bezet. De geheele weerbare bevolking werd gelast de wapenen te grijpen en zich gereed te houden. In Weenen werden tot nu toe ver scheidene duizenden personen gearres teerd, waaronder naar verluidt 'n zeer hooge politie-functionaris en een gene raal van het oude leger, een intiem vriend van Rintelen. Dr. Rintelen, die gepoogd heeft zelf moord te plegen, is nog niet overleden. De houding van 't Buitenland. De deelneming en verontwaardiging in het buitenland is algemeen. Donderdagochtend zijn de gezanten van de groote mogendheden en van de Kleine Entente te Weenen bijeengeko men ter bespreking van den toestand. Naar uit Genève wordt gemeld, zul len de gebeurtenissen in Oostenrijk vol gens de opvattingen in Volkenbonds kringen de groote mogendheden dwin gen energieke maatregelen te nemen om den vrede te handhaven en Oosten- rijk's onafhankelijkheid te verzekeren. Men neemt aan, dat Engeland en Ita lië thans bereid zullen zijn het protest van Oostenrijk bij den Volkenbond te ondersteunen. In Italiaansche kringen te Genève verluidde, dat Italië bereid was zijn troepen te mobiliseeren, wanneer dit in verband met de Oostenrijksche gebeur tenissen noodzakelijk mocht blijken. Uit Rome wordt gemeld, dat de Paus diep ontroerd was bij het vernemen der tijding. Volgens Reuter sprak de H. Vader zijn diepe verontwaardiging uit over 't gebeurde en bestempelde de personen, die de directe of indirecte veroorzakers waren van den moord op den bonds kanselier, als vijanden der beschaving. Duitschland's houding. De Duitsche Regeering heeft bevel gegeven de opstandelingen in geval van overschrijding der Duitsche grens terstond te arresteeren. Daar de Duit sche gezant te Weenen, Rieth, afspra ken tusschen rebellen en regeering heeft goedgekeurd zonder overleg met de Duitsche regeering, is hij terstond van zijn functie ontheven. In officieele kringen te Berlijn legt men er den nadruk op, dat de gebeurte nissen een zuiver Oostenrijksche aan gelegenheid zijn en dat Duitschland voornemens is zich er geheel buiten te houden. Min. von Neurath heeft de Oosten rijksche regeering deelneming betuigd. De Duitsche pers schrijft algemeen, dat Duitschland niets met het gebeurde uitstaande heeft Niettemin verraden de berichten sympathie met de oproerlin gen. Het officieele D. N. B. had b.v. den slechten smaak het volgende be richt te verspreiden, onder den titel: Het volksgericht in Oostenrijk: „Van Oostenrijksche zijde ontvangen wij de volgende mededeeling over den toestand in Oostenrijk: over de regee ring Dollfuss is een volksgericht losge broken. Wat men eigenlijk in de gehee le wereld, als men niet moedwillig een ondoorzichtigen doek voor de oogen bond en als men niet het natuurlijke menschelijke gevoel met geweld onder drukte, reeds sinds weken, ja eigenlijk reeds sinds maanden moest zien aan komen, is geschied. Het Duitsche volk in Oostenrijk is in opstand gekomen te gen zijn pijnigers en verdrukkers, tegen zijn gevangenbewaarders in lichamelij- ken en geestelijken zin". De Engelsche bladen schrijven, dat, zooal niet de Duitsche regeering, dan toch de hooge instanties van de Duit sche Nationaal-Socialistische Partij volkomen op de hoogte moeten zijn ge weest van hetgeen in Oostenrijk ging gebeuren. In dit verband wordt ook ge wezen op het feit, dat rijkskanselier Hitier niet, zooals oorspronkelijk de be doeling was, een reis aan boord van 'n Duitsch oorlogsschip naar de Noorsche wateren is gaan maken, doch zich op het laatste oogenblik voor zijn vacan- tie naar Beieren heeft begeven. De correspondent van de Daily Te legraph te München wist Woensdag te vermelden, dat het legioen der Oosten rijksche nazi's, ten getale van 3000 man, in Duitschland gereed stond om Oostenrijk binnen te rukken. Deze specialiteit van Zwanenberg is algemeen bekend als onovertroffen.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 7