Eclo tu bel Zei fa. dors WONING El! UIB POST all! Fa. ANTON HOLTGREFE ïlen. PROVINCIAAL NIEUWS. Wie lijn wil rooken en geld besparen Die koopt bij KOLSTEREN zijn sigaren H. de Bont-v. Huiten Het origineele W E C K-Inmaakglas bevredigt U gedurende lange jaren! WEET U HOE BIT KOMT? v/h. Bierlaagh-van der Heijden 60. Zaterdag 28 Juli '34. 57e Jrg. dt U op Al zijn 5 en ima KT. Waalwijk, 27 Juli 1934. Examen. oor het Practijk Diploma Boek— aden van de Vereeniging van araren in de Handelswetenschap, i slaagde de heer Alph. van Delft tier, die zijn opleiding genoot bij i heer Siemer leeraar Handels Staatk. wetenschap alhier en de -ren van Huiten te Drunen en ommelen alhier die hun opleiding tvingen aan de R.K. Middelbare ndelsavondschool alhier. Nieuwe regeling van arbeidsvoorwaarden. Naar wij vernemen is door de reeniging van Waalwijksche Schoen- irikanten besloten de oude regeling r arbeidsvoorwaarden slechts toten ;t Zaterdag 4 Augustus as. te hand ven. Omtrent de totstandkoming van een ïuwe regeling zijn onderhandelingen ;t de arbeidersorganisaties gaande. toestand der gemeentebedrijven in 1933. Tijdens de receptie wordt het ge schenk der parochianen aangeboden. Tot 2 uur en 's middags van 4 6 uur kunnen de parochianen de ge schenken bezichtigen De restauratie der Ned. Herv. Kerk. Reeds enkele maanden is de Ned. Herv Kerk aan de Haven door steigers omgeven en het zal velen intresseeren eens te hooren hoe htt momenteel met de restauratie weik- zaamheden staat. Deze week waren wij in de ge legenheid, onder de deskundige leiding van den opzichter, den heer Marijnissen, eens een kijkje te nemen Eerst als tmn oo de steigers staat krijgt men pas een goed idee van den omvang der werkzaamheden. Deze beperken zich bij deze etappe van het algehecle restauratiewerk tot het herstellen van het bovengedeelte van het gebouw tot ongeveer 50 centi meter onder de dakgoten. In de beide zij-beuken der kerk worden de goten ingewerkt, zoodat niet uitsteken. Om dit te kunnen Een bekroond qualiteitsmerk kunnen wij U recommandeeren. het dak iets Verschenen zijn de verslagen der leente bedrijven over 1933 Aan het algemeen overzicht be- "^^^ffende de exploitatie der Gasfabriek F* FUleenen wij dat de gasproductie i Qrminderde met 4163 M3 ten op- chte van 1932 De productie bedroeg 18 634 M3. De nuttige afgifte liep ten gevolge in het iets gunstiger verliescijfer li Rechts met 924 M3 terug en bedroeg 1 ^2 701 M'. Het winstcijfer van dit bedrijf be- ynnrnroeg fl6401,87 en overtrof dus de •iming met f 1921,35. De exploitatie.resultaten van het ectriciteits-bedrijf waren bevredigend, het verslagjaar werd ingekocht 1,100 KWH of 33025 KWH (6.25 t. meer dan in 1932. De afgi t.* eg in alle categorieën, in licht- room met 7,78 pCt. in de kracht. :room met 5,19 pCt. De winst bedroeg f24648 11 en ertrof de raming met f 3443,82 Ook het Waterbedrijf had een rootere omzet dan in 1932 De oeveelheid opgepomt water bedroeg (1.15,903 M3, wat een vermeerdering (JU flan 7447 M3 of 3'/a pCt. beteekent. let verbruik door particulieren steeg, lat van de industrie verminderde. De winst overtrof ook hier de aming, nl. met f2792,66 en bedroeg 10699,27. De winst van het Openbaar Slacht- wis over 1933 bedraagt f1546,19 In onze volgende nummers hopen vij de verslagen uitvoeriger te be- ipreken. Vleeschkeuringsdienst. Verschenen is het verslag over l933 van den Vleeschkeuringsdienst Kring Waalwijk". De winst van den ienst bedroeg f4009,42. In ons volgend nummer hopen wij ;en en ander aan het verslag te ont- eenen. Pastoor van Erp. Zooals reeds in ons blad is mede gedeeld herdenkt de Z.Eerw. heer A. v. Erp, pastoor der St. Clemens— parochie, heden zijn twaalf en een half jarip jubileum als pastoor dezer parochie. Begin Januari 1922 overleed ge heel onverwachts de oude herder, de Z.Eerw. heer H. v. Krieken, en werd de Z.Eerw. heer van Erp, toenmaals Rector van het Moederhuis der Liefdezusters te Tilburg, geroe pen om het pastoraat te Baardwijk te vervullen. In de 12'/a jaar dat pastoor van Erp de Baardwijksche parochie bestuurd, heeft hij zich bij allen zeer bemind weten te maken en veel heeft hij in die jaren tot stand gebracht. Wij noemen b.v. de ver fraaiïng der Kerk en vooral van het plein. Onder zijn pastoraat werd de R.K. Jongensschool in de Baardwijksche straat gebouwd, terwijl de R. K. Meisjesschool geheel werd gemo derniseerd en belangrijk uitgebreid. Pastoor v. Erp toont ook steeds zijn volle belangstelling voor de sociale vorming der jeugd. Hij is een trouw bezoeker van de uit voeringen van patronaat, J. W., K. J. V. en ook op vergaderingen van het Wit Gele Kruis, de Kies vereeniging en de Vrouwenbond missen we hem nooit. De afdeeling Waalwijk van den N.C.B. heeft in pastoor van Erp een toegewijden adviseur. De paroch ianen bieden hun Herder hij zijn jubileum een fonds aan, waaruit t.z.t. een centrale verwar ming ycor het kerkgebouw kan aangelegd. iidagmorgen heeft de jubilaris in Clemenskerk een stille H. Mis agen die door alle schoolkin- werd bijgewoond. De kinderen en gezamentlijk gezangen uit eigenlijke feestviering is op a.s. ondag bepaald en begint 's morgens om 10 uur met een solemneele Hoog mis met assistentie, op te dragen door den jubilaris. Van 12 uur tot half twee volgt dan een receptie in het Bondsgebouw, die door het kerkkoor en de harmonie St. Jan zal worden opgeluisterd. bereiken heeft men lager moeten leggen Lag het oorspronkelijk in da be- doeling ook in de knik van het dak een goot aan te brengen, van dit plan heeft men afgezien, daar dit zeer onaesthetisch zou zijn en het mooie lei vlak te zeer zou breken. De goten aan het dak van het middenschip zijn wel uitstekend Met het metselwerk van den dak rand is men gereed gekomen en hierin zijn de oorspronkelijke vormen tot in de finesses nagebootst Ook de geveltoppen worden opnieuw ge metseld. Aan de noordzijde der kerk is men thans reeds zoover gevorderd dat men volgende week met de lei bedekking kan beginnen Indien men het totaal verweerde houtwerk ziet dat uit het dak is gekomen kan men begrijpen hoe hard noodig de restauratie was Het houtwerk was slechter dan men verwacht had, vandaar dat het werk in het begin nogal heeft tegenge houden. Telkens bleek het noodzake lijk oude spanten door nieuwe te vervangen. In het midden der kerk, waar de vier armen bij den toren samenkomen, waren de daken een flink stuk gezakt zoodat de nokken daar een gebogen lijn vertoonden, die het idee gaf alsof de toren in het dak was weg gezakr. Deze daken worden thans weer opgevijzeld en dan stevig met de massieve torenconstructie ver bonden. Reeds nu kan men zien dat het gebouw belangrijk verfraaid zal zijn als het in September a s. gereed is Gereed mogen wij eigenlijk niet zeggen, want dan wacht nog het herstellen der gevels, die er hier en daar verwaarloosd uitzien. Maar dat is een werk dat later komen zal, al hopen wij dat het niet al te lang in de toekomst zal verschoven worden Maar het voornaamste is dat het kerkgebouw, als de dakrestauratie geschied is, voor verder verval be hoed is. Het water, dat vroeger aan alle zijden kon binnendringen om het houtwerk aan te tasten, vindt nu practisch geen gaatje meer om door te komen. Het dakbeschot en het loodwerk worden zoodanig gelegd, dat eike waterdoorlating uitgesloten is. Bijzondere belangstelling van .Monu mentenzorg" genieten de kruisen, die van de kerk gekomen zijn. Vooral het groote kruis dat aan de Zuidzijde stond is een kunststuk van hand- smeedwerk. De kruisen zijn mooi genoeg om in een museum geplaatst te worden. Het ligt in de bedoeling ze te galvaniseeren, zoodat ze voor waterinvloed beschermd worden en de verweering niet verder kan gaan en ze daarna weer op 't kerkgebouw te plaatsen Jammer is het dat de kerk geen klok zal krijgen. De wijzerplaat a n de Oostzijde is thans weggenomen en zal niet meer opnieuw worden aangebracht, daar het uurwerk toch ontbreekt. Als over enkele maanden de steigers kunnen worden weggenomen zal de kerk, Waalwijk's eenige oude bouw werk, er heel wat fraaier uilzien dan zij de laatste jaren deed Een bijkomstig feit, dat echter eveneens tot verheugen stemt, is dat de restauratie.werkzaamheden gedu rende verschillende maanden voor een 10-tal Waalwijksche vaklieden werk heeft geboden. Oranje—Comité. Donderdagavond heeft het Centraal Oranje.Comité een vergadering ge- houden waarop besloten is de Konin ginnefeesten dit jaar te houden op 1 September. Thans is definitief besloten over eenkomstig den wensch van H. M geen avondfeesten te houden, doch alleen kinderfeesten. Geheel juist is deze laatste opvat ting niet zoover onze inlichtingen strekken. Het is ons n 1. bekend dat de minister van Binnenl Zaken op een hem desbetreffende vraag heeft geantwoord dat tegen een eenvoudig avondfeest als concerten e.d. niet 't minste bezwaar bestaat, zelfs niet tot slot een vuurwerk, als kunst-uiting of gewaardeerd kijkspel. Tentoonstelling. Vandaag wordt er in de Meisjes school a.d. St. Crispijnstraat tentoon, stelling gehouden van handwerken, teekenwerk en Bewaarschool. De tentoonstelling is geopend na de Hoogmis tot 7 uur. Alle belang, stellenden zijn welkom. Algemeen Groene Kruis. Door het Algem. Ned. Groene Kruis zal voortaan jaarlijksch 'n speldjesdag worden gehouden ten bate van de plaatselijke afdeelingen. Voor de eerste maal zal deze in Waalwijk worden ge houden op Donderdag 2 Aug. Er wordt veel gevraagd tegenwoordig doch het Bestuur vertrouwt op spontane mede werking. Gouden Bruiloft. In September a.s. zal in de Mr. van Coothstraat de eerste gouden bruiloft sinds het bestaan dezer straat herdacht worden. Reeds was het initiatief genomen tot het vormen van een comité tot organi satie van feestelijkheden bij dit bijzon der gebeuren. Op dringend verzoek echter der fa milie om gezondheidsredenen is echter van deze plannen afgezien en zal dit feest tot aller leedwezen dus on gemerkt moeten voorbijgaan. Ned. Herv. Kerk Besoijen. Het herstellen der pastorie der Ned. Herv. Kerk te v.m. Besoijen is opge dragen aan den heer Nieuwenhuijzen te Sprang. Verloting H.V.V. Hedenavond om 8 uur zal in het café Galgenwiel de trekking plaats hebben der verloting, uitgeschreven door de R K. V. V. ri V.V. en kun nen de gelukkige prijswinnaars op vertoon van hun lot hun prijzen be komen. Brijzen die binnen veertien dagen nog niet zijn afgehaald, ver vallen weer aan de vereeniging. Kortsluiting in de Ned. Herv. Kerk. In de Ned. Herv. Kerk aan de Haven is tijdens de stortbuien van j.l. Dinsdag kortsluiting ontstaan, die gelukkig geen ernstige gevolgen heeft gehad Daar het doorgeregende water het schakelbord bereikte ontstond er kortsluiting, een groote vlam sloeg uit het schakelbord. Gelukkig waren toevallig juist de opzichter en eenige werklieden aanwezig, die onmiddellijk den stroom uitschakelden, zoodat erger voorkomen werd. Was de kortsluiting ontstaan op een oogenbük dat er niemand in het gebouw was, dan waren de gevolgen wellicht niet te overzien geweest. liedenvereeniging. (Toelichting ter vergadering). 7. Mededeelingen. 8 Rondvraag en sluiting. De nieuwe verkeersvoorschriften. De inspecteur van politie verzocht ons de aandacht te vestigen op de volgende nieuwe verkeersbepalingen die per 16 Juli* zijn in werking getreden Voortaan moet de bestuurder of berijder van elk voertuig, dus ook fietsers, duidelijk richting aangeven, Steeds en vooral in bochten moet men de rechterzijde van de straat houden. De bestuurder of berijder van elk voertuig moet door een teeken aan de linkerzijde doen blijken dat hij voornemens is te stoppen of vaart te minderen. Driewielers mogen niet meer op de fietspaden rijden, Auto's moeten een half uur na zonsondergang ook wanneer zij stil staan verlicht zijn, en wel van voren door 2 lampen en van achteren door een rood licht. Auto's moeten van een oranje stoplicht voorzien zijn. Men doet verstandig deze bepa lingen nauwkeurig in acht te nemen, want de politie zal op de naleving ervan streng toezien. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEP1NG Waalwijksche Zwemvereeniging. Aantal bezoekers 1365. Temperatuur 22 Tijdens de vacantie zal er gele genheid zijn om zwemmen te leeren, waaromtrent men zich nader met den badmeester kan verstaan. Aanrijding. Donderdagmiddag reed een markt koopman met zijn Ford eenige kramen omver, met het gevolg dat de koop. waar over den grond rolde. Het incident verwekte nogal eenige consternatie, doch partijen wisten de zaak in der minne te schikken door Door de uiterst zorgvuldige afwerking, de scherpe con troles en de verschillende keu ringen tijdens de fabricage! DAAROM STELT WECK U NOOIT TELEUR. 20 jaar verkoopen wij WECK zonder klachten! Voor een bescheiden beurs hebben wij een ander degelijk glas. „DE IJZERHANDEL" Markt Hoek Raadhuisplein WAALWIJK. TELEFOON 72. Onze gratis horloge*reclame loopt nog tot 14 Oct. a.s. Uils tapje. Dezer dagen maakten de leerlingen van de hoogste klassen der Openbare Lagere School alhier, onder leiding van het personeel een uitstapje naar Amsterdam. Bezichtigd werden de dierentuin en het aquarium, terwijl ook een boottocht door de grachten en havens en een tocht per electrische tram door de voornaamste stadsge deelten bij het jonge volkje bijzonder in den smaak vielen. Hoogst voldaan keerden allen 's avonds laat naar Waalwijk terug. Ziekenkas van de R.K. Werk liedenvereniging. Huishoudelijke vergadering op Maandag 30 Juli 1934, des avonds 8 uur precies, in de groote zaal der R.K. Werkliedenvereniging. Agenda 1. Opening door den Voorzitter. 2. Notulen der vorige vergadering. 3. Verslag van den Penningmeester over het 1ste halfjaar 1934. 4. Verslag der controleurs omtrent boeken en bescheiden. 5 Verkiezing van een controleur wegens periodieke aftreding van F. Klerx 6 Voorstel van het Bestuur tot het aangaan van een overeenkomst met het Doktersfonds der R.K. Werk- het betalen eener schadevergoeding B.B.N. De B.B.N. (Bond van Bedrijfsauto houders in Nederland) deelt ons mede, dat de Minister van Financiën dezen bond gemachtigd heeft tot atgifte van internationale belasungcarnets. Gevonden Voorwerpen. Op het politiebureau alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent dc navolgende gevonden voorwei pen: Rijwielbetastingmerk, doublé hals ketting, huissleutel. Ongeval. De kolenkar van de Wed J. van Helvoirt verloor in de Grootestraat nabij de Markt een der voorwielen, met het gevolg dat de lading goed- deels op de straatsteenen terecht kwam. Met bekwamen spoed werd een andere wagen gertquireerd, zoo dat het verkeersobstakel spoedig kon worden weggenomen. Openlucht-theater »Mooi Oisterwijk». Herhaaldelijk bereiken de directie van het Openlucht-theater aanvragen voor de uitvoering van Zondag 29 Juli. Om teleurstelling te voorkomen en de werkzaamheden van het hoofd-secre- tariaat te vergemakkelijken, deelen wij daarom mede dat de uitvoeringen van het vroolijk spel van zomer-toerisme „de Klimgeit" uitsluitend plaats hebben op al de Zon- en Feestdagen van de maand Augustus. De datum van 29 Juli staat abusievelijk vermeld op de reclamefolders uitgegeven in samen- werking met de tentoonstelling „Stad Tilburg". BIOSCOOP. R.D.B.-Theater. Het Geheim der Duikboot. De begrafenis van Z.K.H. Prins Hendrik. In het B.D.B. Theater loopt deze week de belangwekkende diepzee film: Het Geheim der Duikboot. Het gegeven van deze film is zeer actueel en herinnert sterk aan de pogingen, die momenteel in Ter schelling worden aangewend, om het veel begeerde goud ven de Lu- tine boven te krijgen. Het betreft hier een duikboot, die in oorlogstijd met 3 milioen aan buitgemaakt goud aan boord werd tot zinken gebracht. De Kapitein en de Eerste Officier de eenige overlevenden weten de ligging van het wiak. De officier maakt een ruwe teekening hiervan, maar hij wordt door den geweten- loozen kapitein over de klippen ge worpen, waarna deze met de schets verdwijnt. Twaalf jaar later, deelt deze ka pitein zijn geheim mede aan een bergingsmaatschapij. Hij neemt ook Steve Mc. Creary, cle bekende diep— zeeduiker (Raip—Bellamy) in ver trouwen, om bet goud te voorschijn te halen. De kapitein bedenkt een plan om Steve buiten te sluiten, maar zijn boos opzet mislukt, als ueze hem, de kaart ontfutselt en er de helft vanaf scheurt. Iedere helft is waardeloos zonder de andere. Er wordt thans een expeditie uitge rust. Een zekere L/iana Templeton (Fay Wray) die deze onderneming financieert, gaat ook mee, en zij weet de liefde te winnen van den uuiker Steve. Zuoals ook in Terschelling het geval was, zoo gaat het ook hier met de goudzoekerij niet erg vlot. Wij zien in deze boeiende rolprent allerlei moeilijkheden, als onderling wantrouwen, sensatio neele gevechten met octopussen inktvisscben en andere diepzee be woners. De onderwaterscenes in deze film zijn geheel in natuurlijke kleu ren opgenomen, hetgeen een wer kelijk schitterende aanblik biedt. Het slot van deze goede sensa tiespeelfilm is natuurlijk een «happy end«. Want hoewel de begeeide schat niet meer boven wordt gehaald, weet Steve zich in de liefde van Diana te verzekeren en dat is zooals hij zelf zegt, hem duizend maal meer waard. Het Geheim der Duikboot is een film, die zeer zeker succes zal hebben. 's Prinsen Uitvaart gefilmd. Het is een prestatie van de directie van het R.D.B. Tneater, dat zij nu reeds beslag wist te leggen op de Hollandsche geluidsfilm van de plechtige witte Uitvaart van Z.K.H. Prins Hendrik. Aanvangende met enkele hoogtepunten uit het défilé, langs het opgbaarde stoffelijke over schot van den Hoogen Doode, toont den film voorts het vertrek van den rouwstoet van het Paleis Noord- einde, den tocht door de residentie en de aankomst voor de nieuwe kerk te Delft. Imposant is de aan blik van den enormen stoet, stram en waardig marcheerende militairen, de gewijde blankheid van den rouwwagen, de schitterende kleur schakeeringen van de verschillende uniformen, de enorme menschen— menigte, die den laatsten gang van Prins Hendrik eerbiedig gadeslaat. Treffend zijn ook weergeven het oogenblik, waarop H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana de kerk betreden en dat, waarop de met zilver beslagen kist langzaam, plech tig, in het eeuwenoude gebouw, waar reeds zoovele Oranjes rusten wordt binnengedragen. Voor degenen, die niet in de ge legenheid waren deze uiterst zeld zame imposante stoet te zien, geeft deze uitgebreide filn een buitenge woon goede indruk van de droeve gebeurtenissen. De vertooning van deze film, is een gelegenheid, die men zich beslist niet moet laten ontgaan. Vergeten Geboden. Luxor Bioscoop. De Luxor vertoont deze week een zeer bekende film, die is samenge steld uit een Bijbelsch en een mo dern deel. Wij laten hier in korte trekken den hoofdinhoud volgen. Paul en Marya Ossip, twee jongelui uit een klein Russisch dorp, zijn in het huwelijk getreden en begeven zich naar Moskou, waar Paul aan de Universiteit geneeskunde zal stu deeren onder de vermaarde chirurg Professor Marinoff. Nadat zij hun intrek hebben ge nomen in het huis dat door de studenten gemeenschappelijk be woond wordt, brengt Paul zijn eerste bezoek aan den Professor. In diens laboratorium ontmoet hij zijn assis lente Anya, Paul wordt weldra ver liefd op haar, zonder datde jaloerche Marinoff of de zachte Marya het bemerken. Professor Marinoff heeft zich aan Paul voorgedaan als een voorstander van de nieuwe richting op allerlei gebied. Hij geeft toe dat Anya zijn vriendin is. Eenige dagen later bevinden Paul en Marya zich in een gaarkeuken, waar de hongerige weezen der stad gratis voedsel verstrekt wordt. Een oude priester vertelt de kinderen het verhaal van de Tien Geboden. Anya gebiedt den ouden man op te houden, daar hij de kinderen im moreele dingen leert, en als de priester voortgaat met zijn verhaal belt zij Marinoff op, die politie meebrengt welke den prediker op sluit. Als Paul op een avond niet thuis komt om te eten, gaat Marya hem zoeken, en vindt hem in de armen van Anya in liaar kamer. Zij vertelt Marinoff wat zij gezien heeft en deze begeeft zich naar zijn laboratorium, grijpt een revolver, dringt Anya's kamer binnen en na een woorden wisseling schiet hij Paul en het meisje neer. Ongemerkt verlaat hij de kamer voor iemand de schoten gehooid heeft. Den volgenden dag bezoekt Marya den Professor. Iemand moet Anya gedood hebben, zegt zij, doch is zeker dat het niet Paul geweest is, Deze is levensgevaarlijk gewond, doch heeft nog eens kans als slechts de groote chirurg hem opereeren wil. Eerst weigert Marinoff', doch ten slotte zwicht hij voor Marya's smeekbeden. Paul geneest ten slotte, en Marinoff bekend zijn misdaad. Het is een aangrijpend filmwerk, waarin de hoofdrollen op voor treffelijke wijze vertolkt worden door Sari Mantza, G. Raymond, M. M. Churchill en Irving Pichel. Vierdaagsche Nijmegen. Aan de Vierdaagsche afstandmar- schen te Nijmegen, die gisteren beëin digd zijn, hebben ook enkele Waalwijk sche tippelaars deelgenomen. De heeren J. Kamp en J. Klijberg, die resp. dage lijks 55 en 30 K.M. moesten loopen heb ben den tocht volbracht. Zij hebben het zelfs aangedurfd om nog per fiets naar en van Nijmegen te gaan. Een mooie prestatie! Voorts heeft ook de heer H. v. Mil, die liep met de ploeg van de School voor Res. Officieren te Breda, den tocht uitstekend volbracht. Schoenfabriek afgebrand te Hilvarenbeek. Gistermiddag is de schoenfabriek van de fa. v. d. Borke en Jacobs te Hil varenbeek door brand vernield. Of schoon de Tilburgsche brandweer spoe dig aanwezig was, kon niets van de fabriek behouden worden, en brandde tevens nog een belendend perceel af. Alle machines zijn vernield. De voor raden, waaronder 6000 paar schoenen, zijn verloren gegaan. De schade is aan zienlijk, doch wordt door verzekering gedekt. Op de fabriek werkten 40 man. Noordbr. Mij. van Landbouw. Op de jaarvergadering van boven, genoemde Mij. dezer dagen teSteen bergen gehouden, sprak de voorzitter de heer P. M Sneep o m de navol, gende behartigenswaardige woorden Wel is er veel ten goede veranderd, dat hoop geeft voor de toekomst, o m. de Verruiming van den afzet van land en tuinbouwproducten als gevolg der met verschillende landen gevoerde onderhandelingen. Hopenlijk zal ook met Engeland een behoorlijke over eenkomst gesloten kunnen worden. Met genoegen constateerde spr,, dat de regeering actief is geweest en hij sprak de hoop uit, dat in deze verder zal worden gegaan opdat Nederland niet meer als de vuilnisbak van de overige wereld zal worden gebruikt waar ieder z'n overtollige producten inwerpt zonder onze producten in hun land te willen toelaten. Resumeerende zei spr. te mogen constateeren dat de toestanden voor den landbouw nog stee^ zeer moei lijk zijn, voor menig landbouwer individueel moeilijker dan ooit omdat de schuldenlast voor velen van jaar tot jaar is verzwaard en het hem ge. schonken crediet begrensd is. Toch zijn er lichtpunten, niet omdat de algemeene toestand in de wereld is verbeterd, doch omdat Regeering en Volksvertegenwoordiging hebben getoond bereid te zijn om den land. bouw door regeeringsmaatregelen te steunen en aldus te trachten de boeren door de moeilijke tijden heen te helpen. Dankbaar zijn wij daar voor, zoo wel als voor het goede weer en als gevolg daarvan den overvloedigen oogst, dien wij in 1933 mochten winnen en die ook thans weer te velde slaat of gedeeltelijk reeds is geoogst Laat ons niet wanhopen, doch alle krachten inspannen om deze moeilijke lijden door te komen. Provinciale Staten. Donderdag zijn de Provinciale Staten in openbare zitting bijeen ge komen. Het voorstel van Ged St tot ver laging der salarissen van het provin ciale personeel werd aangenomen. L)e salarissen zijn daardoor verlaagd met 5°/0, sommigen met 15 0°/» 20 °/0 en meer. De behandeling van het Wegen reglement is aangehouden. De perspectieven voor wegenver zorging zijn, blijkens een mededee- ling van den voorzitter, gunstig. De omleg van den Vlijmenschen overweg te Den Bosch. Zooals te verwachten was werd het voorstel tot prov. bijdrage aan het dringend noodzakelijke werk voor meld druk besproken. De totaalkosten geraamd op f 60 000 zullen verhoogd moeten worden tot omdat de toestand van den buitengewone voorzieningen om tijdens het werk den loop der treinen niet te vertragen. De gemeente Den Bosch zal de helft der kosten dragen en van de 2 ton, grond eischt ZIJ n H

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 9