EC! IS 1 HET Wil TWEEDE BLAD. PP IOVINCIAAL NIEUWS. 51. Woensdag 1 Aug. '34. 57e Jrg. Waalwijk. 1 Augustus 1934. Geslaagd. Mei. R- Spijkerman alhier,slaagde Heijlhuizeii voor het eindexamen U.L.O- L De heer P. H. v. Huiten alhier a«tde te Utrecht voor het examen Tsschilderen, afgenomen door de reeniging tot veredeling van het nbacht, De heer J.W. Gerlag, onderwijzer n de R.K. Jongensschool te v.m. loijen, slaagde te Breda voor het amen hootdacte. Jubileum. De heer C. Aarts alhier zal op Aug. a.s. gedurende 40 jaren on gebroken lid zijn van de Lieder- ?el «Oefening en Vermaak». De er Aarts is steeds een der trouwste jen der Liedertafel geweest, en n jubilé zal dan ook waarschijn- k niet onopgemerkt voorbij gaan. Jubileum Pastoor van Erp. Pastoor van Erp zal Zondag, toen van zijn parochianen zoovele blij- n van sympathie mocht ontvangen, g wel eens hebben teruggedacht aan n kouden winterdag, nu 12£ jaar leden, waarop hij als pastoor in jardwijk kwam. Toen: de koude en Ie aankomst in een voor hem on- iende parochie; met menschen, or wie hij evenzeer nog een vreem- was. Nu: een blijde betuiging van hulde dank van zijn parochianen, die in herder hebben leeren hoogachten beminnen. Op waardige wijze heeft Baardwijk t jubileum van zijn pastoor gevierd, jer vele parochianen gingen te zij- r intentie 's morgens naar de Com- uniebank en de kerk was overdruk zet toen de jubilaris om 10 uur een lemneele Hoogmis opdroeg, waarbij i geassisteerd werd door den Zeer ;rw. pater Urbanus, zijn broer en in WelEerw. Heer Kapelaan Allard. Het hoogaltaar praalde in een schat tn bloemstukken, die Z.E. waren mgeboden. Tijdens de H. Mis hield pater Urba- is de feestpredicatie, waarin hij in jrheven en gevoelvolle bewoordingen astoot van Erp en tevens de geheele irochie gelukwenschte en de waar- igheid van het herdersambt in het ebt stelde. Ook de mede-jubileerende koster, 5 heer K. de Vries, en de gedienstige Anneke" van de pastorie, werden niet frgeten. Het kerkkoor, onder leiding van den eer F. Schilders, zette de plechtig- eid luister bij door het zingen van e vierstemmige mis „Sacreficimi osarii" van v. d, Sluijs. Na de H. Mis bracht hel koor nog p zeer verdienstelijke wijze de mooie ubileums-cantate van Besouwen ten ehoore. De fraaie bariton-soli hierin lerden op onverbeterlijke wijze ge- yngen door den heer A. Boom. De receptie, die om 12 uur in het «estelijk versierde Bondsgebouw ge- ouden werd, was zeer druk bezocht. >e geheele zaal was bezet met genoo- igden, onder wie wij opmerkten de cestelijkheid van geheel Waalwijk, c Burgemeester, weth. Eibers, de leer Allard, oud-burgemeester van ieertruidenberg, de kerkmeesters, erschillende hoofden van scholen, de leer van Heesbeen, voorz. der R.K. wiesvereeniging, afgevaardigden van en R.K. Vrouwenbond, de Maria- longregatie, de N.C.B. en tal van an- lere vereenigingen. Nadat het kerkkoor het toepasselijk .Haec Dies" had ten gehoore gebracht mm kapelaan Allard als eerste spre- :er het woord, om den jubilaris per- oonlijk en uit naam der parochie te eliciteeren. Dit laatste leek spr. eigen- ijk overbodig omdat het medeleven !er parochianen al zoo overduidelijk {ebleken is door de talrijke H. Com- nunies, door den schat van bloemen lie de kerk siert en door de talrijke eschenken. wDeze geschenken, alle op keurige Ajze in de zaal geëxposeerd, bood preker namens de verschillende ge nts aan. Daarbij was van de Maria-Congrega- ie een prachtige paarse koorkap, 'n n<t kunstzinnige hand vervaardigd wék, dat de makers, de familie Pul- lcis-Dumoulin en mej. Klein uit Hasden alle eer aandoet. laarnaast een prachtige koperen tafernakelsleutel van koster en mis- dinaars, geheel uit de hand gemaakt dor een Ingezetene, den heer van \\)cnsel. i En tenslotte namens het kerkkoor ea fraai baldakijn, uitgevoerd door dtdumes Verwiel, en namens de fami lie K. de Vries een 3-tal leeren altaar- kussens, die al evenzeer met goeden sin^ak en vaardige hand bleken ge- t te zijn. De harmonie St. Jan voerde ter af wisseling een nummer uit en daarna sprak de heer C. Pullens namens het comité. Een gebeurtenis als deze, aldus spr., loont weer welk een schoone, moei lijke taak God aan zijn priesters heeft te vervullen gegeven. Zijn de plichten van den priester door de eeuwen heen dezelfde gebleven, anders is de wijze waarop de priesters zich van die plichten moeten kwyten. Tegenwoordig ligt de taak van den priester ook buiten de muren der kerk en vindt hij zijn arbeidsveld zoo groot, dat hij daarop alleen door bij zondere genadegaven met succes werkzaam kan zijn. Daarom, zoo ging spr. voort, ma ken de priesters ook aanspraak op de volgzaamheid der geloovigen. Er is in de wereld in die 12} jaar veel ver anderd, maar gelukkig hebben we hier nog die prettige verhouding van saamhoorigheid cn volgzaamheid. Al die hoedanigheden vinden hun voe dingsbodem in het rotsvaste geloof. Spr. meende te mogen zeggen, dat het pastoraat van pastoor van Erp goede vruchten heeft afgeworpen en hij uitte de hoop dat de jubilaris zich ook in de volgende jaren weer geheel aan het welzijn der parochianen zal geven en dat hem omgekeerd de dank baarheid zijner kudde zal ten deel vallen. Als geschenk kon spr. de mooie som van ƒ1350.aanbieden voor 't fonds voor den aanleg eener centrale verwarming in de kerk. Hij uitte de hoop dat pastoor en kerkbestuur de middelen zullen weten te vinden om de verwarming reeds voor den a.s. v inter te kunnen doen aanleggen. Spr. bracht tot slot dank aan allen die hunne bijdrage aan het geschenk hebben gegeven, speciaal dankte hij de gevers die elders woonden en toch door milde gaven van huri medeleven hadden doen blijken, o.a. den Hoog- edelgestr. Heer Mr. P. Loeff uit 's-Bosch en de Vrouwe van Baardwijk. Mevr. Donkers bood den jubilaris namens den Missic-Naaikring eeri compleet rouwstel aan, cn tevens een lofstola, vervaardigd met geldelijkcn steun der parochianen. Uit naam van de dames van het be stuur van „Den Stillen Arme" bood zij een stel gordijnen aan voor het Hoogaltaar, namens den R.K. Vrou wenbond eveneens een stel gordijnen, namens den heer en mevrouw van Heijst een stel altaarranden en namens dc familie Donkers cn Donkers-Kes- sels een kazuivel en een prachtige looper voor de communiebank. De heer Thijssen sprak namens het kerkkoor, dat den Pastoor zeer na aan het hart ligt, en bood een balda kijn aan. Uit naam der geestelijkheid sprak pastoor v. d. Made, die op dc eerste plaats zeide, dat de HoogEerw. Heer Deken het zeer betreurde, dat hij niet persoonlijk aanwezig kon zijn. In goedgekozen woorden zeide Z.E. dat het jubilé waard is gevierd te worden, cok al is het dan „maar koper". Z.E. bracht pastoor v. Erp dank voor de genoten vriendschap en gastvrijheid, en hoopte dat God hem nog vele jaren voor zijn mooie parochie zal sparen. De heer Froklage bracht nog de gelukwenschen over van de Afd. Wa al wij k-Heu sden van den R.K. On derwijzersbond, waarvan pastoor van Erp adviseur is. Nadat kapelaan Allard een dank woord tot de verschillende sprekers had gericht, nam pastoor van Erp zelf het woord. Na een herinnering aan zijn inkomst in Baardwijk in Januari 1922, zeide Z.E. dat hij er nooit spijt van gehad heeft, dat hij in Baardwijk pastoor geworden is. Hij heeft de menschen leeren waardeeren en dat cr ook van de zijde der parochianen erkentelijkheid is, is hem al wel ge bleken uit hetgeen hij op dezen dag heeft te zien en te hooren gekregen. Een bijzonder dankwoord bracht Z.E. aan kapelaan Allard, die hij nog lang als kapelaan hoopt te behouden; aan het comité en aan de parochianen. Spr. was zeer dankbaar voor het ge schenk, maar voegde er tevens aan toe, dat dit nog slechts het derde deel is van het voor de verwarming j>enoo- digde bedrag. Hij twijfelde er echter niet aan, of met algemeene samen werking zal de verwarming er komen. Ook voor de overige geschenken bracht Z.E. hartelijk dank cn hij hoopte dat zij zullen strekken tot luis ter der kerk en tot eer van God. Na een dankwoord aan de H.H. Geestelijken sloot spr. met een her derlijk woord tot zijn parochianen. De Burgemeester, die eerst later ter receptie was gekomen, bracht de ge- lukwcnsch van het gemeentebestuur over, en wees op het vele werk dat pastoor v. Erp vooral voor het katho lieke onderwijs gedaan heeft. Spreker merkte op, dat vooral de laatste jaren de parochie St. Clemens aanmerkelijk is uitgebreid, waardoor de zorgen van den jubilaris vergroot zijn. Het officieele gedeelte der receptie was hiermede ten einde en nu kwam een groote schare van parochianen den pastoor de hand drukken, terwijl ve len van de gelegenheid gebruik maak ten om de expositie der geschenken te bewonderen. 's Middags celebreerde de jubilaris een plechtig Lof. 's Avonds brachten de harmonie St. Jan en de liedertafel Tot Bloei dei- Toonkunst, aan de pastorie een sere nade. De presidenten, resp. de heeren C. Pullens en W. v. d. Mee hielden daarbij een hartelijke toespraak. Jam mer genoeg moest het programma verkort worden wegens de stortbuien. Ondanks den regen was er zeer veel belangstelling. 4 De jubilaris toonde zijn dankbaar heid o.m. door een douceurtje aan de beide gezelschappen. Pastoor v. Erp zal dezen mooicn dag nog lang in zijn herinnering be waren. Gemeenterekening 1933. De gemeenterekening over 1933 sluit in den gewonen dienst met een be drag aan ontvangsten van 677.177.30 en aan uitgaven van 650.564.87, dus met een batig slot van 26.612.43. De kapitaalsdiens't sluif met een be drag aan ontvangsten van 237.945.75 en aan uitgaven van 237.879.68, dus met een batig saldo van 66.07. Ziekenkas R.K. Werkliedenvereen. Bovengenoemde instelling hield Maandagavond j.l. haar halfjaarlijk- sche vergadering, welke vrij goed bezocht was. Na opening door den voorzitter met den chr. groet kreeg de secre taris het woord om de notulen van de vorige vergadering voor te lezen. Deze werden zonder eenige be merking goedgekeurd en vastgesteld. Vervolgens kwam aan de orde punt 3: Verslag van den penning meester over het le halfjaar 1934, waaraan wij 't volgende ontleenen Ziekenkas. '232.38 9102.42 f 9334.80 Ontvangsten f 1115.22 Uitgaven _f 882.84 Batig saldo f In kas op 1 Jan. 1934 f In kas op 1 Juli 1934 Steunfonds. Ontvangsten Uitgaven Batig saldo In kas op 1 Jan. 1934 In kas op 1 Juli 1934 Totaal bezit op 1 Juli 1934. Ziekenkas f 9334.80 Steunfonds f 3226.81 Totaal 430.06 413.83 16.23 3210.58 f 3226.81 f 12561.61 Daar niemand uit de vergadering het woord verlangde over't verslag, gaf de voorzitter het woord aan de Controle-commissie om verslag uit te brengen. De heer van Drunen bracht mede namens dhr. Klerks verslag uit en zeide de boeken en bescheiden van den penningmeester in de beste orde te hebben bevonden, waarvoor hij den functionaris een woord van dank bracht. In de plaats van den heer Klerx werd als controleur gekozen de heer Ant. Verhoeven. Het voorstel van het bestuur tot het aangaan van een overeenkomst met het Doktersfonds van de R.K. Werklieden vereeniging werd na eenige discussie met algemeene stemmen aangenomen. Bij de mededeelingen kwam eerst ter sprake een kwestie over de bedrijfsziekenkassen, waarover vroe ger nogal verschil van meening be stond. Door den 2en secretaris, den heer A. Kerkhof, werd dit punt aan de hand van een schrijven van Mr. van Spaendonck tot volle tevreden heid der vergadering nader toegelicht. Vervolgens deed de voorzitter de mededeeling dat het bestuur heeft besloten den heer F. Passier, die wegens zijne pensioenneering geen lid der Ziekenkas meer zijn kan, te benoemen tot eere-lid, voor het vele wat hij in het belang der Kas gedaan heeft. Deze mededeeling werd onder applaus door de vergadering ont vangen. De voorzitter merkte vervolgens nog op, dat betreffende uitkeering bij ongevallen geen grens bepaald was. Het bestuur had gemeend hierin niet te karig te moeten zijn en heeft de uitkeering daarvoor bepaald op 17 weken. Op een vraag van het lid v. d. Wiel zegt de voorzitter dat de eerste 6 weken 20 pCt. en de overige weken 30 pCt. zullen worden bijgepast. Betreffende de vergoeding bij het tandentrekken merkt de voorzitter op dat eenige wijziging gekomen is door de omstandigheid dat de leden van het Doktersfonds gratis hun tanden kunnen laten trekken bij de huisartsen, evenwel zonder verdoo- ving. Die verdooving moeten de leden van het Doktersfonds zelf betalen. Nu kunnen de leden van de Ziekenkas deze kosten uit hun kas vergoed krijgen tegen overlegging van een doktersbewijs dat de tand werkelijk verdoofd is. Voor de Ziekenkas blijft het maximum van drie tanden per jaar evenwel ge handhaafd. Dan doet de voorzitter nog het verzoek om bij ziekte bet ziekte- bewijs direct bij het bestuur in te dienen, daar anders elke controle onmogelijk is. Het komt nogal eens voor dat een lid reeds enkele dagen ziek is voordat hij aan den huisarts het ziektebewijs vraagt. Bij de rondvraag dankt de heer Fr. Smolders het bestuur, maar niet minder de algemeene vergadering, voor de gulle medewerking die zij heeft willen verleenen bij het tot stand komen der overeenkomst met het Doktersfonds. Daar niemand meer het woord verlangde sloot de voorzitter met den chr. groet deze geanimeerde vergadering. Nuttige handwerken. In de R.K. Meisjesschool in de St. Crispijnstraat werd Zondag een expositie gehouden van nuttige hand werken, vervaardigd door de school meisjes. Vele moeders kwamen de mooie werkstukken bekijken en allen waren vol lof over hetgeen de kin deren gepresteerd hebben. Dresseurclub. A.s. Zaterdagavond zal de dres- seurclub afd. der Kynologen-veree- niging «Waalwijk en Omstreken» hare jaarvergadering en feestavond houden in café Galgenwiel van den heer Jos Steenbergen—Kroot. Straatverbetering te v.mBesoijen. Gisteren is de Provinciale Water staat begonnen met de verbetering der Grootestraat te v.m. Besoijen. De toestand dezer straat aan de zijde der tramrails had dringend verbetering noodig, vooral bij nat weer was de toestand onhoudbaar en vormden zich bij de tramrails altijd groote plassen. Thans wordt een en ander afdoende verbeterd en wordt tusschen rails en trottoir een fietspad gelegd, zoodat ook in dit gedeelte der Grootestraat aan beide zijden fietspaden zullen liggen. Kinderoptocht met versierde voor werpen van O ranje Huis». Deze optocht gaat dit jaar weer door op Zaterdag 1 Sept. a.s. bij de viering van het Koninginnefeest. Verschillende kinderen hebben zich reeds opgegeven op de scholen, doch de deelname kan nog veel grooter zijn. Daarom kan men zich voorloopig tot nadere aankondiging nog aanmelden, door een briefje in de brievenbus te stoppen bij den heer J. van Heeswijk, Stationstraat 28, waarop vermeld staat a. naam, voornaam en leeftijd plus adres. b. of deelnemer een jongen of meisje is. c. waarmede wordt deelgenomen. Indien een groep gevormd wordt is opgave van alle deelnemers op een briefje voldoende. Deelnemen kunnen alle kinderen die de lagere school bezoeken en woonachtig zijn in het Centrum, dus in de Parochie van St. Jan. De bedoeling is niet iets kostbaars te maken, doch de samenstelling moet van goeden smaak of goeden geest getuigen. Vooruit kinderen aan het werk, laat eens zien wat ge kunt. Tijd hebt ge volop in de vacantie. Indien ge mee doet, zeg het dan uw vriend jes of vriendinnetjes, die doen dan zeker ook mee. Er zullen dit jaar prachtige prijzen beschikbaar gesteld worden, terwijl ieder een troostprijs krijgt. Knip dit berichtje uit, het kan te pas komen. Wij rekenen op de medewerking van de ouders, nietleden zoowel als leden, om de kinderen aan te moedigen tot deelname. Ieder kan vrij mee doen en heeft evenveel kans op prijs. Het Bestuur van f «Oranje Huis.» Vleeschkeuringsdienst »Kring Waalwijk». Aan het verslag over 1933 van dezen dienst is het volgende ont leend Op 31 December bedroeg het aan tal inwoners van den Kring «Waal wijk» 29900. nl. Waalwijk 10538, LoonopZand 10778, Sprang-Capelle 5018, Drunen 3566. Op 31 Dec. 1933 waren er in den kring 66 slagers, en wel 26 te Waal wijk, 18 te LoonopZand, 12 te Sprang—Capelle en 10 te Drunen. Het aantal normale slachtingen bedroeg te Waalwijk 2624, te Loon- op-Zand 2498, te Sprang—Capelle 1036, te Drunen 785. Het totaal aantal slachtingen in den kring bedroeg 7071 (v. j. 7963). Het aantal slachtingen volgens art. 6a der Vleeschkeuringswet be droeg in Waalwijk 154, in Loonop Zand 413, in Sprang—Capelle 202 en in Drunen 218. 11 gevallen van besmettelijke ziekte kwamen voor nl. 5 gevallen van miltvuur bij runderen en 6 ge vallen van mond- en klauwzeer bij runderen en kalveren. Wegens overtredingen werden 14 processenverbaal opgemaakt. De winst van den dienst bedroeg f 4009.42. Het verslag vermeldt uitvoerig de resultaten der uitgevoerde keuringen en onderzoekingen. Posten ter begrafenis. Maandagmorgen heeft het per soneel van het P.T.T.-kan toor alhier zijn overleden collega, den Lieer Blom, ten grave gedragen. Aan het sterfhuis hield Ds, Miihl- nickel een treffende lijkrede, waarna de lange begrafenisstoet zich in be weging zette naar de begraafplaats der Ned. Herv. Gemeente. Aa»n de geopende groeve werd nog gespro ken door den directeur van het post. kantoor, den heer Blokzijl en name.us de collega's door den heer H. van Engelen, die welgekozen woorden' wijdden aan de gedachtenis van den overledene. De plechtigheid op het kerkhof maakte door haar eenvoud diepen indruk. Een »houten dienstboden. Het klinkt eenigszins ongeloof waardig, maar toch is de heer P. G. Beekman in de St. Antoniuss traat alhier erin geslaagd een »hc >uten dienstbode« te vervaardigen. Wij hebben de nieuwe gedien stige deze week in levenden lijve ge zien. Zij bestaat uit een draaibare ei ken. houten schijf, die aan den disc h in het midden der tafel wordt gepli iatst en waarop de verschillende sclï alen geplaatst kunnen worden. Het: hin derlijke doorgeven der schalen wc >rdt hierdoor voorkomen, men drt tait eenvoudig de schijf zoo ver t ot m en de verlangde spijzen voor zie h hee ft. Het comfort dat deze een voudige installatie biedt is zoo groot, da t menschen die eenmaal e<»n proe/ hebben genomen de «houte n dienst bode® niet meer willen missen. Daarbij komt nog dat de «houten dienstbode« een aardige -tafel-aan. kleeding mogelijk maakt. De heer Beekman fabriceert deze inrichtingen in twee maten. De schijven zijn in fraai eikenhout uit. gevoerd en zijn zoo goed als onver, slijtbaar. En bovendien worden zij aan een billijk prijsje geleverd, zoodat ook dit geen bezwaar behoeft te zijn voor de huismoeders om zich de diensten van de «houten dienstbode« te verzekeren. Motorclub M. C. W. O. Waalwijk. Naar men ons mededeelt heeft de motorclub Zondag 1.1. een geani meerde clubtocht gehad. Doel van den tocht was het bijwonen der motorrennen in Woudenstein bij Rotterdam. Om 9 uur 's morgens werd vanaf het clublokaal «De Twee Kolommen gestart. De verdere route was richting Gorinchem-Vreeswijk- Schoonhoven via Gouda-Rotterdam. Tusschen Vreeswijk en Gouda konden de rijders hun motorhart eens terdege ophalen daar ze een keurig stukje terreinrit te verwerken kregen. Met goeden moed werd de terugtocht onder een stroomende regen aanvaard en arriveerden de M. C. W. O'ers met een heele maar natte huid in het clublokaal. De vierdaagsche a/standsmarschen te Nijmegen. Een tweetal Waalwijksche deel nemers aan de «Vierdaagsche» te Nijmegen, schrijft ons het volgende, waarvoor wij graag een plaatsje in ruimen Nu wij de Vierdaagsche Afstands- marsch volbracht hebben, willen wij gaarne met een kort woordje deze marschen bij elk wandelaar aan bevelen. Zeker, het is. een zware opgaaf vier dagen aan een stuk een afstand van 30 tot 55 km. te voet af te leggen, maar toch heeft men na een flinke training en een goede verzorging der voeten een goede kans om de marschen tot het einde toe te volbrengen. Anderzijds neme men de wandel tochten vooral niet te licht op, want is men niet voldoende voorbereid, dan maakt men een zeer groote cans om uit te vallen, vooral daar de wegen op sommige plaatsen slecht zijn. Het heuvelachtige terrein vergt zeer veel van den wandelaar. Speciaal de marschen van den eersten en den tweeden dag waren bijzonder zwaar, en we kwamen deze dagen dan ook met zware voeten in Nij megen terug. Over de regeling niets dan lof, die was keurig in orde. Op de route troffen we overal Roode Kruis-posten voor voetverzorging en massage. Trouwens ieder, die men op den weg tegen komt, is zeer behulpzaam. In Nijmegen zelf was men gewoon enthousiast en reeds 's morgens om vijf uur stonden daar duizende kijkers langs de straten. En dan die massale belangstelling bij de aan komst der wandelaars op den laatsten dag, dat was eenvoudig verbluffend Wij hopen door deze weinige regelen ook in Waalwijk belangstel stelling te wekken voor dit jaarlijk- sche wandelfestijn. Dit jaar hebben voor 't eerst enkele tippelaars uit onze plaats deelgenomen, laten er het volgende jaar meerderen hun voorbeeld volgen. Aanbesteding uitbreiding Van Harens Schoenfabrieken. Gistermorgen had in café van Cromvoirt te v.m. Baardwijk de aanbesteding plaats van de uitbrei ding van v. Haren's Schoenfabrieken onder architectuur van den heer Lelieveld te Hilligersberg. Ingeschreven werd als volgt: Prov. Bouwbedrijf, Perceel A Perceel B Van Erp en Goesten, Ammerzoden f 36310. A. Kramer, Babiloniënbroek f 33616. A. van Ostade. Tilburg f 31631 Kleingeld, Kaatsheuvel f31000.— Mahieu en van Hilst, Waalwijk I3C873.— I. de Koning, Boxtel f 30800. I. v. d. Aa, Waalwijk f30600.— I. Kooien, f30500. H. Maas f30200.- Spuibroek, Raamsdonk f29993.— Gebr. van Dijk, Wagenberg A. van Huiten—Krol. Waalwijk Merks en Dekkers, Enschedé Wagemakers. Made Pennings en Lamoen, St. Michielsgestel Willemse, Sprang J. van Kaathoven, Vught f 28310. Mol en Leijten, Oosterhout f 28232.— A. Vermeer, Waalwijk f28160.— Nieuw^huizen,^ C.Timmermans, f27790.— Gebr. Naglé, G'berg f27695.— Kleinloog en Oversteeg, Capelle f 27692.— J. de Bont, Nieuwkuik Wed. A. Aarts en Zn., Waalwijk Smulders. Eindhoven J.v.d. Ven, Tilburg Baeten en Roovers, cn weersgesteldheid waren Zondag ook buitengewoon ongunstig voor re cordverbetering, waartoe wij Schapen donk, gezien zijn prestaties hij de training anders wel in staat hadden geacht. Niettemin een schitterende prestatie om onder zulke zware concurrentie uit het geheele land en speciaal voor hem ongunstige omstandigheden, met de eerepalm te gaan strijken. Dat de omstandigheden zeer in zijn nadeel waren, blijkt duidelijk uit het volgende Hij verkeerde aanvankelijk in de meening dat de wedstrijden vanwege den regen waren afgelast en was niet aan den start verschenen. Intussclien waren de andere deelnemers reeds zoover met dit nummer gevorderd, dat de lat reeds een hoogte van 1.60 M. bereikt had, toen Schapendonk zich bij de jury meldde. Geen der deelnemers gelukte het over deze hoogte heen te springen. Hem kon niet worden toegestaan op een mindere hoogte te beginnen en al lengs op te klimmen. Hij had slechts de keus tusschen afzien van deelname ot direct op 1.60 M. te beginnen. Hij beproefde het uiterste cn wat niemand verwacht had en aan geen der deelnemers gelukt was, speelde hij klaar. Hij haalde de 1.60 M. en had dus reeds meteen het kampioenschap binnen. Hij sprong vervolgens nog over 1.62 M. doch kon het niet verder bren gen, waaraan terrein- en weersgesteld heid niet vreemd waren. Hulde aan dezen kranigen athleet ciie het met zijn ambitieuze training zoover gebracht heeft en nog heel wat lauweren in dit nummer kan oogsten. Uitslag van de verloting der Il.K.V.V. II.V.V. De uitslag der verloting van de lt.K. V.V. II.V.V. is als volgt: 2e Prijs No. 909, 4e Prijs No. 573, üe Prijs No. 1254, 8e Prijs No. 695, 10e Prijs No. 962, 12e Prijs No. 1341, 14e Prijs No. 1125, 16e Prijs No. 1185, 18e Prijs No. 927, 20e Prijs No. 22e Prijs No. 24e Prijs No. 26c Prijs No. 28e Prijs No. 30e Prijs No. 32e Prijs No. 34e Prijs No. 635, 240, 36, 33, 27, 995, 677, 980, 36e Prijs No. 1134, le Prijs No. 152, 3e Prijs No. 31, 5e Prijs No. 1413, 7e Prijs No. 262, 9e Prijs No. 700, 11e Prijs No. 385, 13c Prijs No. 332, 15e Prijs No. 881, 17e Prijs No. 782, 19e Prijs No. 536, 21e Prijs No. 263, 23e Prijs No. 1490, 25e Prijs No. 763, 27e Prijs No. 1041, 29e Prijs No. 1176, 31e Prfjs No. 760, 33e Prijs No. 30, 35e Prijs No. 768, 37e Prijs No. 705. De prijzen kunnen worden afgehaald bij C. Beerens, Loonsch Hoekje. Den duim doorboord. In de Eerste Zeine was de land bouwer V. uit v.m. Baardwijk met zijn vee bezig Toen hij een onwil lig dier met een knuppel wilde slaan, gleed het hout hem uit de hand, met het gevolg dat een spijker die aan het eind van den knuppel zat hem dwars door den duim boorde. Ook met toegeschoten hulp gelukte het niet den spijker uit het vleesch te verwijderen, waarom V., met knuppel en al naar het Zusterkloos- ter in de Eerste Zeine werd gebracht, waar de wonde verbonden werd. Gevallen. Een kind van den heer H. v. M. in de Grootestraat alhier viel vorige week van de trap en kreeg een lichte hersenschudding. Het kind moet een zestal weken rust houden. Voetbal—ongeval. De jeugdige voetballer C. Sigen- thaler brak Zaterdagmiddag, tijdens een wedstrijd op het terrein der R. K. V. V. Hercules zijn been. Dr Langemeijer verleende geneeskun dige hulp. Het ongeval ontstond doordat twee spelers tegelijk tegen den bal trapten. De Vlijmensche Overweg. Ook de gemeenteraad van 's Bosch heeft thans zijn goedkeuring gehecht aan het plan tot omlegging van den sDOorwegover&ang aan den Vlijmen spoorwegovergang schen weg, Koninginnedagv.m. Besoijen. In de Maandagavond in café Smol- f27180- I ders gehouden vergadering van de f 271441- I Vereeniging „Koninginnedag" te v.m. Besoijen is besloten op Zaterdag 1 Sep tember een kinderfeest te organisee- ren in denzelfden geest als andere jaren. Om 2 uur samenkomst nabij ue groote kerk aan de Haven, waarna af- marsch naar het voetbalterrein van R.W.B. De harmonie St. Crispijn zal üe kinderfeesten opluisteren. Besloten werd verder dit jaar geen avondfeest te organiseeren. f27783.— f 28200.— f 27540.— f 27480.— f27180 f27144 f 28247.— f 26410. f 27500.— f 27329.— f 25857.— f 25855.- f31000.— f 26625.- f 26200.— f 25817. f 25805. f 25482.— f 25349.— T 24895.— f 24983.— f24835.- f 25051. f 24900.— 'f 24590.- f 23339.— f 23375.- f24756.— J 22068.— De begrooting was voor perceel A f 28783.en voorperc. B 1' 25 7/8,— Het werk is aan de laagste in schrijvers gegund, volgens perc. A. Kampioen R.K.N.A.U. De heer A. Schapendonk, lid der Gymnastiekvereeniging „Kunst kracht" alhier, die j.l. Zondag deel nam aan de te Tilburg gehouden kampioenschapswedstrijden van de R.K. Ned. Athletiek-Unie heeft de eer van zijn club op waardige wijze hoog gehouden. Met een sprong van 1.62 M. werd hij kampioen van Nederland 1934 van de R.K.N.A.U. Weliswaar gelukte het hem met t bestaande record los-hoogsprinjpn (1.65 M.) te breken, maar de terrein- Wat de avondfeesten betreft kun nen wij naar de nieuwe ministerieele circulaire verwijzen, waarin opnieuw gezegd wordt, dat tegen een beschei den avondfeest geen bezwyar bestaat. Men zie daarvoor de rubriek binnen land. Chocolade-dieven. In den nacht van Zondag op Maan dag is er weer eens ingebroken in de cabine van den badmeester aan het Zwembad „het Hoefswiel". Dc inbre kers hebben zich door het weggraven van het zand onder de cabine toegang verschaft tot het keldertje en daaruit een voorraad chocolade weggenomen. De politie heeft de zaak in onder zoek, maar de daders zijn nog onbe kend. Vandalen. Al eenige malen was het voorgeko men dat van een houten keet in de Baardwijksche polder planken werden afgerukt en meegenomen. De politie heeft thans ontdekt dat zekere C. en D. de daders zijn. Tegen hen is proces verbaal opgemaakt. 's Bosch f 36700. Waspik f 35468.— f33200.— f30627.- f28582.- f29000.- f 29750.— f29290.— f 29130. f 28965. f 28900.— f 28757.—

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 5