Groote Schoenfabriek Brieven. Kaarten n Enveiopven Dames-coirespondeü w. s. c. terreinknecht. prima Modelleur lupapjn H. KLUMPERS H. KLUMPERS '"'"rechtzaken. f NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. NIEUWS UIT HEUSDEN. KANTONGERECHT. AGENDA. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. RADIO-PROGRAMMA. vraagt Vo< e Grootestraat 252 WAALWIJK- Een oude bekende. Wij weten niet hoe 't komt, maar een zielig oud mannetje, dat gister avond door de Grootestraat slenterde trok een buitengewone belangstelling. Misschien was 't om het vaderlands lievende lied, dat hij zoo nu en dan aanhief. In zooverre zijn stem dat tenminste nog toe liet, want de zwakke, onbestemde geluiden die hij uitstoo/te, verraadden duidelijk eenige begeestering door edele dranken. Om aesthetische redenen behoefde men het gezang zeker niet te volgen. En ook was die belangstelling er niet voor 's mans negotie, bestaande uit 3 potlooden, want toen hij aan de Markt was had hij er nog even veel als voor enkele uren aan het Hoekeinde. En hij bood ze nog met hetzelfde vergenoegd gezicht te koop aan. Maar hoe het ook zij, de belang stelling was ter hoogte van de Markt zoo groot, dat het verkeer er door belemmerd werd. Het was daarom maar gelukkig dat Heinrich, zoo heette de jammer lijke figuur, daar een goed oude bekende tegen het lijf liep, nl. een politie man. Deze herkende in den straatzanger ook aanstonds zijn kameraad Heinrich Wilhelm G., meermalen wegens euveldaden ge signaleerd in het politieblad. Zoo ook nu. Vertrouwelijk nam de agent Hein rich in den arm en wandelde het tweetal, gezellig keuvelend, naar het politie-bureau. De man werd daar bijzonder gastvrij ontvangen, kreeg zélfs gratis logies en den volgende morgen een vrije reis naar Den Bosch, waar hij den Officier van Justitie, ook een goede bekende, zal gaan bezoeken. Brabantsch Burgemeester lid van den Volksraad. Naar we vernemen ontving dr. W. Brokx, oud-assistent resident in Ned.- Indië die sinds een paar maanden burgemeester is van Zundert, heden een telegram uit Batavia, dat hij tot lid van den Volksraad gekozen was ver klaard. RAAMSDONK. Met ingang van 1 September a.9. is aan Mej. H. Heere, onderwiizeres aan de R.K. Meisjes school, eervol ontslag verleend. RAAMSDONKSVEER. De spoor, wegbeambte R. Heijmen is benoemd tot stationschef te Beesd. Op de Dongebrug had Vrijdag avond circa 9 uur een aanrijding plaats tusschen de vrachtauto van L. uit Oosterhout en een luxe auto komende van Noord-Holland. Beide auto's werden licht beschadigd. Twee kinderen die gezeten waren in den vrachtauto van v L. werden tenge. volge van den schok door de voorruit geslingerd. Ze kwamen er nog be trekkelijk goed af, daar de verwon dingen niet van ernstigen aard zijn. Verdere persoonlijke ongevallen had den niet plaats. Door de marechaussees wordt onderzocht wie schuld heeft aan de aanrijding Vrijdagavond circa 7 uur ge. raakte tegenover het Postkantoor een kind in de sloot. Vrouw v. S. die het ongeluk zag gebeuren, kwam direct toegeschoten en begaf zich op den vonder om het kind gemakke lijker te kunnen grijpen. Doordat zij te ver over den vonder leunde, kon zij haar evenwicht niet meer houden en viel ook in den sloot. Hulp kwam opdagen en spoedig waren beiden drenkelingen op het droge. Met den schrik en een nat pak kwamen er beiden af. Zondag j.l. had alhier de her- nieuwing der intronisatie van het H. Hartbeeld plaats. Deze plechtigheid had plaats onder het Lof. Door een ZeerEerw. Pater Capucijn werd op het Kerkplein een toespraak gehou den tot de groote menigte die rondom het standbeeld geschaard stond Met aandacht werd de toespraak gevolgd De Kon. Erk, Harmonie „de Een dracht" verleende wederom haar medewerking. Zaterdagavond gaf onze Kon. Erk. Harmonie „de Eendracht" een concert op de kiosk op 't Heereplein dat goed geslaagd is. Alle nummers werden op schitterende wijze, onder leiding van den directeur N. Snijers, ten gehoore gebracht, het talrijke publiek heeft genoten. Mej C. Kieboom is met ingang van 1 September a.s benoemd tot onderwijzeres aan de R K. Meisjes school alhier GEERTRUIDENBERG. Openbare vergadering van den raad der ge meente Geertruidenberg op Vrijdag 3 Aug. 1934 des nam. 2 uur in het gemeentehuis. Te behandelen zaken 1. Aanbieding der gemeentereke ning dienst 1933 en de daarbij be- hoorende bedrijfsrekeningen. 2. Vaststelling eener commissie, belast met het onderzoek der reke ning dienst 1933, welke commissie tevens belast zal worden met het onderzoek der begrooting 1935. 3. Voorstel tot aankoop van ge deelten straatweg, eigendom van den Staat en gelegen voor de Markt- kazerne en Affuitloods. 4. Goedkeuring begrotingswijzi ging der Sted. Godshuizen dienst 1933. 5. Ingekomen stukken. 6. Reclames. Onze stadgenoote mej. Corry Mouthaan slaagde voor het diploma costumière. Ondanks de buitengewoon slechte weersomstandigheden gaf de K.E. Harmonie »De Eendracht» uit Raamsdonksveer, onder directie van den heer Norbert Snijers, op de kiosk alhier een concert dat zich voor de pauze nog in een flinke belangstelling mocht verheugen. De nummers welke werden ten gehoore gebracht werden goed vertolkt en oogstten veel bijval. Door het corps werd o.m. uitgevoerd het verplichte en eigen gekozen nummer, waar mede het Zondag a.s. op 't concours te 's Gravenhage in de le afdeeling hoopt uit te komen. En wanneer de muzikanten deze week nog eens flink hun best doen, dan twijfelen wij niet of hun ijver wordt zeer zeker met succes beloond, ondanks dat 't verplichte nummer uiterst zwaar genoemd mag worden. Tot slot gaf de harmonie nog als extra nummer «Sari Mareis», hetgeen bij het publiek ten zeerste in den smaak viel. Met een pittige marsch werd omstreeks half elf naar Raamsdonks veer opgemarcheerd. We hopen het corps nog eens in onze gemeente terug te zien. Het dochtertje van v. S. ge raakte met haar pink tusschen het wiel van een rijwiel, waardoor haar pink brak. Dr, Jaspers verleende geneeskundige hulp. Op 15 Aug. a.s. organised de gymnastiekvereen. «Entre Nous» een wandeltocht van 30 K.M. Zij die aan dezen tocht wenschen deel te nemen kunnen zich opgeven bij 't bestuur. Vertrokken wordt vanaf Hotel Baars. Onze stadgenoote mej. W. Alphen slaagde voor het diploma Fransch M.O. s Bij de marechaussee te Raams donksveer zijn inlichtingen te beko men omtrent een gevonden porte- monnaie met inhoud, alsmede een kinderarmband. Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt a.s. Zondag des v.m. 10 uur voor te gaan Ds. Zuurdeeg. DUSSEN. Dat zich ook op de papierfabriek alhier.de tijdsomstandig heden doen gevoelen, blijkt wel, nu na de kortelings ingetreden loons verlaging, thans aan 'n vijftiental arbeiders hun ontslag is aangezegd Onze dorpsgenoote mej. Jac. v. D. slaagde te Lierop voor 't examen landbouwhuishoudkunde. Zij eindigde als no. 4 van den cursus, welke voor haar „goed" als uitslag gaf. De arbeider G. v. D. had het ongeluk op de papierfabriek alhier, met zijn linkerhand tusschen een der machines bekneld te geraken. Zijn hand bekwam ernstige inwendige kneuzingen. Dr. van Vuuren ver leende de eerste geneeskundige hulp. DRUNEN. Deze dagen slaagde voor het te Vught gehouden examen Mulo A mej. Nelly v. Delft alhier. Zij genoot haar opleiding bij de Eerw. Zusters J. M. J. Duinendaal Boxtel. In de week van 23—28 Juli bedroeg het aantal geheel of ge deeltelijk georganiseerde werkloozen alhier 59, dat is meer dan 't dubbele in dezelfde week van het vorig jaar. Het aantal werklooze schoenmakers bedraagt 55. De jongeheer Frans Elshout alhier, die op Zondag 15Juligeheel alleen een fietstocht ondernam naar Oberammergau om aldaar de passie spelen bij te wonen, is Vrijdagmiddag 27 Juli in goeden welstand weder gekeerd. i1 Evenals andere jaren worden de Drunensche duinen wederom druk bezocht door padvinders en kampeerders. Nu de vacantie begint wordt de trek daarheen nog grooter. Nabij Giersbergen hadden verleden week een groep padvinders uit Amsterdam hun tenten opgeslagen, om te genieten van natuurschoon en dennenlucht, waaraan deze streek zoo rijk is. Kaatsheuvel, 31 Juli 1934. Circus Amanda Roberti. Het welbekende circus Amanda Roberti is voor een drietal dagen in onze plaats te gast. Roberti is een oude bekende in Kaatsheuvel en is een van de inrichtingen, welke hier met het meeste enthousiasme ont vangen worden. De directie heeft dit te danken aan haar keurige pro gramma's, die een rijke afwisseling bieden van het beste wat' op dit gebied gepresteerd wordt. Vooral de paarddressuur staat bij Roberti op zeer hoog peil en wat bereikt wordt in vrije en hoogeschooldressuur in kunstrijden en gewaagde cowbow toeren is schitterend. Geen wonder, dat dan ook de twee eerste avonden de groote (ent goed bezet was. Mag de slechte tijd zich al in de opkomst geteekend hebben, het drukke bezoek bewijst genoegzaam, dat dit circus als steeds welkom is. Ook op alle ander gebied presteert Roberti's in richting iets goeds en het groote publiek is dan ook in geen enkel opzicht teleurgesteld geweest, wat het voortdurend bewees in de warme ovatie die de artisten en de directie in ontvangst te nemen hadden. Vereerende opdracht. Ter gelegenheid van het 800 jarig bestaan der Abdij Berne te Heeswijk i9 aan de Gebrs. Frederiks hier ter plaatse opdracht verleend de deco ratie en stoffeering te verzorgen van de Abdij, ontvang, en receptie zalen, altaar enz. De fa. Frederiks heeft zich de medewerking verzekerd van de Kon. Ver. Tapijtfabrieken. Ongetwijfeld een meer dan ver eerende opdracht zoowel voor den Middenstand in het bijzonder voor de fa. Frederiks. al9 voor het Nederl. Fabrikaat. De plechtige herdenking welke 3 Augustus a.s plaats vindt zal worden opgeluisterd door een groot aantal geestelijke en wereldlijke hoogwaardig- heidsbekleeders Processie Kevelaer. De ongunstige tijdsomstandigheden en minder gewenschte toestanden in Duitschland in aanmerking genomen heeft het bestuur van de processie Kaatsheuvel Kevelaer besloten de jaarlijksche processie op den eersten Zondag van Augustus niet te doen doorgaan. R.K. Parochiaal Zangkoor. In de Zondagavond gehouden alge- meene gehouden ledenvergadering van het R K. Parochiaal Zangkoor „St. Jan" is besloten dit jaar een rei9 te maken op 12 Augustus a.s. Heusden, 30 Juli '34. Donderdag maakte de R.K. tooneelclub«Kunst en vermaak» onder leiding van den Eerw. Heer Kapelaan Maas een auto tocht over Utrecht, Doorn, Amersfoort, Hilver sum om door het Gooi terug te keeren. Het uitstapje, onder goed zomerweer, is uitstekend bevallen en welgemoed keerde men in den laten avond hier terug. Tegen 16 Sept. wordt door de Kon. Erk. Hengelsportvereeniging een groot nationaal hengelconcours uitgeschreven. Gezien een vorig con cours wordt groote deelname ver wacht. Mej. N. Swagenmakers slaagde voor het examen costumière na opleiding door de Eerw. Zusters in de Choorstraat te 's Bosch. De R.K. fanfare hield haar jaarvergadering in het verenigings lokaal. De secretaris bracht het jaar verslag uit, terwijl de penningmees ter rekening en verantwoording deed. Na rapport van de leden A. v. d. Wiel en Jac. Toethuis werd den Heer van Bladel hulde gebracht voor zijn uit stekend beheer. Heillozen werd als bestuurslid de heer Joh. v. Eggelen en de bode J. Dollekens. Medege deeld werd, dat men tot stijving der kas en voor de aankoop van een nieuw vaandel een bazar ofVlaam- sche kermis hoopt te organiseeren. Gevraagd werd om bij de bevoegde autoriteiten aan te kloppen, om een einde te krijgen aan het hinderlijke lawaai der jeugd bij de openb. con certen. Tot besluit sprak de Eerw. kapelaan den wensch uit, dat de werkende leden, zullen voort gaan met hun best te doen, om nog meer succes te behalen, zooals on langs te Veldhoven. Dit jaar zal de Heusd. processie geen bedevaart doen naar Kevelaar met het oog op de onrustbarende tijdsqmstandigheden. De plechtigeeindcomunie der kin deren welke gewoonlijk plaats heeft hij het verlaten der school, is voor dit jaar gesteld op 15 Augustus. De uitslag van de S.O.S van Zaterdag 28 juli hier gehouden, is: Longa 11—S.V.W. (Werkendam) 5-1. Longa IN.E.O. (Sprang) 1-2. Vrijdagmorgen werd door de Maréchaussée geboeid opgebracht zekere J. L. uit het naburige Wijk, verdacht van 2 koeien uit een weide aldaar, die j.l. Woensdag 25 Juli op de markt te Etten zouden zijn ver kocht. Later is de man overgebracht naar 's Bosch. De lieve jeugd! In Sprang heeft een complot van uitgelaten menschen in 't holle van den nacht 't dorpje in ruste op stelten gezet door schreeu wend lawaai. Maar de jeugd heeft zich óók niet onbetuigd gelaten 1 Voor den Kantonrechter versche nen wegens straatschenderij een half dozijn knapen, die ieder veroordeeld werden tot f 5 boete of een week tuchtschool. Om af te leeren I DEN BOSCH. J. G. T. Waalwijk, Drankwet f20 boete of 20 dagen hechtenis. P. H. Dussen, Vleeschkeuringswet, f 25 boete of een maand hechtenis. H. L. v. B. Nieuwkuijk, Arbeids wet, tweemaal f 3 boete of 6 dagen hechtenis. J. v. A. Waalwijk, Drankwet f40 boete of 40 dagen hechtenis. C. S. Kaatsheuvel, straatschenderij f 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. A. D. Heusden, straatschenderij, f 5 boete of 5 dagen hechtenis. G. v. L. Drunen, 428 Wetb. van Strafrecht f 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. K. OudHeusden, rijwiel zon der reflector f 5 boete of 5 dagen hechtenis. W. v. S. Woudrichem, rijwiel zonder licht f 3 boete of 3 dagen hechtenis. WAALWIJK. W.G.V. Donderdag ö'^—ö'/a u. adspiranten afd. D.van 63/4—8 u. afd. C.van 8'/a10 u. aid. leden. W.G.V. Vrijdagavond 7.158.30 uur en 8.4510 uur. W.C.B. Vrijdag van 79 uur inkorven Neufvilles. Vrijdag 8 uur, R.D.B.—Theater, Boefjes». Zondag 12 uur. Algemeene leden vergadering Liedertafel «Oefening en Vermaak». Kap. Klaassen vertrekt. Hedenmorgen, juist voor het af drukken van ons blad, ontvingen wij de mededeeling dat de WelEerw. heer Klaassen, kapelaan der parochie St. Jan, is overgeplaatst naar de pa rochie H. Hart van Maria en Sint Vincentius te Tilburg(Gasthuisstraat). Hoewel wij Kap. Klaassen deze mooie promotie natuurlijk gaarne gunnen, moeten wij het anderzijds betreuren dat wij deze sympathieke, jongen priester reeds zoo spoedig uit onze plaats zien vertrekken. Nauwe lijks vier jaren was Kap. Klaassen in de parochie St. Jan Baptist werkzaam, maar in dien tijd heeft hij reeds zeer veel weten tot stand te brengen. Hij was vooral de vriend der jongere generatie, die hij voortdurend met enthousiasme voor de Katholieke zaak wist te begeesteren. Hij was dan ook de stichter van de afdeeling Waalwijk van de R.K. Jongen Middenstand, de vereeniging die, niet in het minst dank zij de voortdurende ijver en bezieling van haar adviseur, in zoo korten tijd tot grooten bloei is ge komen. Dan veriest ook de R.K, Midden- standsvereeniging in Kap. Klaassen een toegewijd adviseur, die steeds zijn beste krachten gegeven heeft aan de Katholieke Middenstandsbelangen. Wij spreken dan nog niet van het vele goede werk dat de scheidende kapelaan heeft gedaan als adviseur van verschillende kleiner organisaties. Ook de katholieke sportbeweging in onze gemeente heeft in kapelaan Klaassen een groot bevorderaar ge- vonden. Als adviseur der R.K. V. V. H E C. was hij er steeds op uit om de jongens het groote belang der organisatie in katholiek verband in te prenten. En wij weten dat kapelaan Klaassen zich thans weer belast had met een nieuwe tak van jeugdvorming n.l de oprichting van een katholieke Verkennersbeweging in onze plaats. Het is dubbel jammer dat hij deze taak, waaraan hii zich met volle toe wijding en met het enthousiasme dat hem eigen wa9 heeft gegeven, niet meer ten einde heeft kunnen brengen. Om dit alles zien wij den jongen kapelaan slechts noode uit onze plaats vertrekken en wij zijn ervan overtuigd dat kapelaan Klaassen ook niet zonder eenig weemoedig gevoelen Waalwijk verlaat. Met de verdiende promotie wen. schen wij kapelaan Klaassen van harte proficiat. H. Wijding. Zondag j.l. heeft Z.H. Exc. den Bisschop van Breda in de Kapel van het instituut St. Louis te^Oudenbosch de H. Wijding der Tonsuur toege. diend aan den Eerw. frater G. Ehlert, van de Congregatie der H. Familie. Frater Ehlort i9 een geboren Waal wijker. Motor-ongeval. De heer J. P. alhier kwam Zondag middag in de buurt van Boxtel met zijn motor te vallen doordat een band leeg liep. Aanvankelijk scheen hij hoegenaamd geen letsel te hebben bekomen, doch Maandag moest hij zich onder ge- neeskundige behandeling stellen en werd een ernstige kneuzing en een bloeduitstorting in zijn rechterarm geconstateerd, Een nachtelijke ontmoeting. Toen een chauffeur uit Vught van nacht met zijn auto huiswaarts reed ontmoette hij in de Min. Loeffstraat alhier een nachtelijke wandelaarster, die zeer op een nadere kennismaking met hem gesteld scheen. Tenminste, hoe de chauffeur ook behoedzaam trachtte het koebeest dat daar op <den weg liep te ontwijken, hét gelukte hem niet en de koe sprong ten slotte boven op den radiateur van den auto. Niettegenstaande het nachtelijk uur kwamen spoedig tal van omwonenden op het gerucht naar buiten. De koe, die enkele verwondingen opliep en een hoorn verloor, werd ergens in een schuur ondergebracht en de auto kon, hoewel eenigszins gehavend, zijn weg vervolgen. Procesverbaal is opgemaakt. Dollfuss moordenaars terechtgestel De hoofdbeklaagden in het proces tegen de Weensche opstandelingen, zijn gistermiddag ter dood veroordeeld. Planetta en Holzweber zijn om 17 uur op de binnenplaats van het Lands- gerecht te Weenen opgehangen. Toen zij naar de galg geleid werden, bleven beiden zeer kalm Zelfs toen hij den strep om den hals had, riep Holz weber nog voortdurend Heil Hitler 1 De behandeling voor het militair gerechtshof van de zaken tegen de óverrige terroristen wordt voortgezet. Zorgwekkende toestand van Hinden burg. Rijkspresident von Hindenburg die sinds enkele maanden aan een blaa9- ziekte lijdt, is thans ernstig ziek. De doktoren zijn met het oogopdenhoo- gen ouderdom van den patiënt, op com plicaties voorbereid. Gisteravond meldde het D.N B. uit Berlijn In den toestand van den Rijks president is geen verandering gekomen In de middaguren trad een lichte verbetering in. Hitier heeft zijn ministers dringend naar Berlijn ontboden in verband met de ziekte van Hindenburg. De toestand schijnt zeer critiek te zijn. De opstand in Miïnchen voorbereid. In een radio-rede heeft bondscom- missaris Adam de mededeeling gedaan, dat de opstand reeds een week van tevoren van München uit was voor bereid. Otto van Habsburg naar Italië? Naar verluidt, zou aartshertog Otto van Habsburg, de Oostenrijksche troonpretendent, voornemens zijn naar Italië te gaan. De Zwitsersche nota inzake bommensmokkelarij. De nota van Zwitserland inzake het vervoer van voor Oostenrijk be stemde bommen over het Bodenmeer, waarbij een Duitscher en 2 Oosten rijkers zije gevat, is heden te Berlijn overhandigd. Beilage's toestand zorgwekkend. De toestand van den hoogbejaar den bouwmeester dr. H. P.Berlage, wiens krachten den laatsten tijd zeer zijn afgenomen, gaat steeds achter uit en is thans hoogst zorgwekkend. W( die e als d met Nedc dan voor stoffi voor eigen ge bruikuit i Bijzondere chique modelleland van mast en f dus\ jnigd kerii De Dev: bree ligst M midi proc ook laag vast Men in r kun ver! pro< mer bete M On lijk j het c Wij voeren prachtige voor ADVERTENTIëN. vraagt een actief Indiensttreding 15 Aug. a s. Aanbiedingen, uitsluitend schriftelijk Grootestraat 168 te Waalwijk. 52439 Brieven onder No. der advertentie aan het Bureau van dit blad. 52438 Wij gaan ook OPRUIMEN, doch geen ouwe spullen van verleden jaar, maar allemaal kersversch goed en dan tegen prijzen waar niemand maar dan ook niemand aan kan. Heerencostuums vanaf f5.tot f20. Heeren Gabardine zuiver wol nu f 13.en f 15.75. Jongens Gabardine nu f7.25. Heeren lakjassen, het nieuwste, alle maten, nu 15.— Gummijassen nu 13,75 waterdicht. Regenjassen stof op gummi nu f7. Kinderregenjasjes met Zuidwester vanaf f 1.90 waterdicht Dames Gabardine nu 113,en f 15 75, de jassen waarvan men spreekt. Dames Gummijassen nu f6.95. Dames Zijden Regenjassen nu f7. Overalls in blauw en geel nu 11.85—2.50—3.65—4.10 Stofjassen in geel en grijs nu fl>852.30. Kieltjes in grijs en geel nu 11.251.40—1.60. Blauwe kieltjes ijzersterk nu 11.952,10. Blauwe linnen broeken nu fl.65. Kinderoveralls in blauw en geel vanaf f 1.25. Fantasiebroeken nu f 0.90-1.25-1.75—2.50—2.85—3.50-4.50-5.75. Kinderbroekjes blauw, velvet en linnen vanaf f0.45. Witte Overalls nu fl.85 en f2,50. Reclame-Overalls nu f 1.45 enz. enz. Als U deze prijzen ziet en U vergelijkt dan de kwaliteit dan zult U zelf zien dat geen onzer concurrenten hieraan hoeft te beginnen. Wij verwachten U allen in ons filiaal Ier s el ai >11 11 IMIIMIHMIII III II» ll—ii—T M— DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1934. HILVERSUM 1875 M. A. V. R. O. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10,30 Zangvoordracht. 11,00 Kommer Kleijn draagt voor. 11,30 Gramofoonmuziek. 12,00 Kovacs Lajos en zyn orkest. 2,15 Gramofoonmuziek. 2,30 Pianorecital. 3,00 Gramofoonmuziek. 4,00 Voordracht. 4,30 Gramofoonmuziek. 5,00 Halfuur voor groote kinderen. 5,30 Orgelconcert. 0.30 Sportpraatje. 7,00 Gramofoonmuziek. 7,30 2 Augustus-overpeinzing. 8,00 Nieuwsberichten Vaz Dias. 8,05 Plechtige herdenking, gewijd aan de nagedachtenis van Hare Ma jesteit de Koningin Moeder in 't Gebouw voor Kunsten en Weten schappen te Den Haag. ö,00 Concert. 9,20 Het Bouwmeester Revue-orkest. 11,00 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 11,10 Kovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN 301.5 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert. N C. R. V. 10,00 Leger des Heils-kwartiertje. 10,15 Morgendienst. 10,45 Gramofoonmuziek. K. R. O. 11,00 Scala-orkest. 11,30 Godsdienstig halfuurtje. 12,15 Lunchconcert. Brii t Abc Fra N. C. R. V. 2,00 Bespeling van het NCRV-orgel. 3,00 Gramofoonmuziek. 4,00 Bijbellezing. 5,00 Het ensemble van der Horst. afewisseld door liederenrecital. 7,15 Gramofoonmuziek. 7,30 Weekoverzicht. 8,00 De Haarleinsche Orkestvereen. 10,30 Persberichten van Vaz Dias. 10,40 Gramofoonmuziek. VRIJDAG AUGUSTUS 1934. HIL\* ISUM 1875 M. V. A. R. A. 8,00 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10,15 Trio Guaroni. 11,00 Janny van Oogcn draagt voor. 11,15 Trio Guaroni. 11,45 Gramofoonmuziek. A V. R. O. 12,00 Gramofoonmuziek. 12,30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2,30 Voordracht. 3,00 Gramofoonmuziek. V. A. R. A. 4,15 Gramofoonmuziek. 4,30 Voor de kinderen 5,00 Gramofoonmuziek 0,00 Vara-orkest 0,30 Voordracht 0,45 Vara-orkest 7,30 De Corporatieve Staat, door T. Gulden J" V. P. R. O. 8,00 Ds A NoormanFactoren v godsdienst leven. 9,00 Nationalisme en internationalisme. 10,00 Persberichten Vrijz Persl» en Vaz Dias 10,30 Declamatie A. V. R. O. f 8,30 Aansl Kurliaus Scheveningen, Concert V. A. R. A. 11,00 Gramofoonmuziek HUIZEN 301.5 M. N. C. R. V. 8,00 Schriftlezing 8,15 Morgenconcert 10,30 Morgendienst 11,00 Ensemble van der Horst 1,15 Gramofoonmuziek 1,45 Liederen-recital 2,30 Lezen van Chr lectuur 3,00 Piano-recital 4,00 W v Buuren: Een reis om de wereld Vïin 4,30 Gramofoonmuziek en Orgelbespeling artlk1 0,00 Prof Ir Dresden: Veiligheidszorg nade 6,15 Gramofoonmuziek otipn 0,30 Vroege bolgewassen in huis, A J Henri" l 7,00 Chr Persbureau en Gramofoonmuziek pOSlt 7,30 Literair halfuurtje stanC 8,00 Concert üldll! 10,00 Vaz Dias en Gramofoonmuziek WlllS VOOl 41. IS wot de kw; ove dini lev< tele k niet 'er e >ak e <ten mo< her Lev opc dat HO Tij

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 6