een kanlosrjülfrouw Verloren „WILHELMINA" - TILBURG Heel Waalwijk kajfi thans profiteered Op schoenfabriek te Waalwijk w AGENDA. BURGERLIJKE STAND. SPORT. BINNENLAND. "gemen Güll EUVVS. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. VEILINGVEREENIGING „DE LANGSTRAAT" DRUNEN. LAATSTE BERICHTEN. EEN HORLOGE. LAAT lit N.V. STOOMERIJ-VERVERIJ Heerencostuum stoomen thans slechts fl. 2.25 Damesmantel stoomen fl. 2.25 Japonnen stoomen vanaf fl. 1.50 tot bestrijding der tuberculose hield Dinsdagmiddag te 's Hertogenbosch een receptie ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan. Kr waren vele autoriteiten aan wezig. De voorzitter, Dr. K. Deelen schetste het belangrijk werk dat de vereeniging gedaan heelt, en waar door het sterftecijfer in Brabant van 12 per mille tot 5.48 per mille is teruggeloopen. Voorts werd het woord gevoerd door mr. Lietaert Peerbolte, namens de regeering, en door den commis saris der Koningin mr. van Ryke vorsel, die gewaagde van den dank van't provinciaal bestuur, want veel is door de jubileerende vereeniging in het belang van de volksgezond heid in deze provincie gedaan en er op wees dat Brabant thans op gelijken voet staat met het overige deel des rijks. Bij de verdere speeches werd er de aandacht op gevestigd dat Til burg thans het laagste sterf-cijfer in Nederland heelt, een resultaat, dat ook weer vooral aan den strijd tegen de t.b.c. is te danken. DRUNEN. Bij het te Den Haag gehouden examen slaagden onze dorpsgenooten Jo en Sebastiaan Sambeek voor de acte handteekenen L O Beide geslaagden proficiat. Voor het examen Gezellen Smeden gehouden te Utrecht, slaagde onze dorpsgenoot M. van Delft' Hij genoot zijn opleiding bij den heer J. v. d, Dungen, leeraar aan de Ambachtschool te Den Bosch. Voor de rijkspostspaarbank werd in de maand Juli op het post kantoor alhier irgelegd f 13380,14 en terugbetaald f2309,32. Voor den vleeschkeurings dienst werden op de secretarie alhier in de maand Juli aangegeven 13 runderen en 35 varkens Geheel onverwachts vernamen wij deze week dat kapelaan Van Velthoven ons gaat verlaten. Nader vernemen wij zijn benoeming tot kapelaan te Helmond. In de bijna twee jaren van zijn hier zijn heeft hij de volle achting verworven van jong en oud. Moge het Z.Eerw. goed gaan in zijn nieuwe standplaats is voorzeker de wensch van alle parochi anen van Drunen. in zijn plaats werd benoemd deif Weleerw. Heer J. M. A. Vogels. SPRANG-CAPELLE (Vm. Sprang). Predikbeurten Zondag 5 Aug '34; Ned. Herv. Kerk, v.m 9 30 uur leesdienst, en n.m. 2 uur Us. W. Jenny, predikant van Batavia met verlof. Gerei. Kerk. v.m. 9 30 uur en n.m 5 uur Ds. J C. Hagen. Zaterdagmiddag wordt alhier de jaarlijksche Landdag gehouden van den Ring 's Grevelduin-Capelle en Omstreken van den Bond van Herv Jongel. Ver. op G. G. Als sprekers hopen op te treden: Ds. J. Bakker van Veenendaal; Ds. J. C. Woelderinck van Oudekerk a.d. lJssei; Ds. Cuperus van Capelle zal een openings en slotwoord spreken Bij ongunstig weer zal de bijeen komst in het Ned Herv. Kerkgebouw plaats hebben. Aanvang half drie. VRIJH CAPELLE. Gedurende de maand Juli werd op de rijkspost spaarbank ingelegd een som van f 4117.36 en terugbetaald f 4073 73 WASPIK Voor den Vleeschkeurings. dienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 10 runderen, 32 varkens en 2 kalveren. De arbeider van den heer R had het ongeluk met zijn hand be kneld te geraken tusschen een drijt- machine Dr. Wijffels verleende geneeskundige hulp. Gisteren werd door den Zeer Eerwaarden heer Pastoor in tegen woordigheid van 't RK. Kerkbestuur de eerste steen gelegd voor 't nieuw te bouwen parochiehuis. A.s. Zondag zal op het voetbal terrein W.S C te Waspik Boven een voetbalwedstrijd worden gespeeld tusschen WSC en Veersche Boys De opbrengst komt ten bate der Missie. RAAMSDONK Door de St Vin- centiusvereeniging zal in de loop der maand September a.s. een verloting worden gehouden. De datum zal nog nader worden bekend gemaakt. RAAMSDONKSVEER. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren is gedurende de maand Juli j.I. op de Rijkspostspaarbank ingelegd f 31007 25 en terugbetaald f 36005,44. Door de polilie is tegen L H. uit deze gemeente proces verbaal op! gemaakt, die met zijn fiets achtereen vrachtauto hing en zich op die manier liet voorttrekken. - Onze Kon. Erk. Harmonie „de Eendracht" gaat a s Zondag 5 Aug. op concours naar 's Gravenhage en zal uitkomen in de le afdeeling. We wenschen het Bestuur en muzi kanten veel succes GEERTRUI DEN BERG Pred.k beurten op Zondag 5 Augustus 1934 Evangelisatie Immanuel des nam half zes Ds. de Bruin uit Hooge Zwaluwe. Evangelisatie Eben Haezer te Raams donksveer des v.m 9,30 en des n m 2 uur de heer Roos uit Leiden ^ÏJUSSEN. De heer G. Verhoeven alhier werd gekozen lot polderbe stuurslid van 't eiland Nederhemert in Gelderland. De jaarlijksche processie Heus- den—Kevelqar zal dit jaar gehouden worden op 15 en Hi Aug. a.s. Voor onze parochie zijn van 0 t.m. 10 Aug. kaarten te verkrijgen bij den broeder- meester Joh. Weterings alhier. Ook de parochie O. L. Vrouw Onbevl. Ontv. (Hank) sluit zich bij de processie Heusden—Kevelaar aan. Aldaar zijn eveneens kaarten te ver krijgen bij den broedermeester Th. Hanegraaf aldaar. Het electrisch gemaal »Bleek en Oostkak, dat tot op heden nog zijn eigen electrische kracht verwekte, is thans aangesloten bij de P.N.E.M. Meerdere machines werden builen werking gesteld. De stoker werd tijde lijk naar Oosterhout overgeplaatst. Naar we vernemen zal de heer Michaël, oud-hoofd der vroegere openbare school alhier, onze ge meente gaan verlaten en zich te Soest bij Utrecht vestigen. Noode wordt deze sympathieke en alom beminde onderwijzer in onze gemeente gemist. Door den heer Th. v. Balkom werd dezer dagen in den Biesbosch alhier in een zijner fuiken 'n Chi- neesche krab gevangen. Dat dit zeediertje onze zoete binnenwateren opzoekt mag zeer zeker wel onder de zeldzaamheden gerekend worden WAALWIJK. Zaterdag en Zondag, R.D.B.-Theater, «Boefjes». Zaterdag en Zondag Luxor Bioscoop. »Ben je verliefd of niet?» Zondag 12 uur. Algemeene leden vergadering Liedertafel «Oefening en Vermaak». Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal O.S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. Het aantal steuntrekkenden van de gemeente bedraagt alhier 118. - De echtelieden Jacobus van ."en en Helena Rijken, wonende in het St. Theresiagesticht alhier, zullen op 29 Augustus a.s hun dia manten bruiloft vieren. Dit zeldzame jubilé mag niet onge merkt voorbijgaan. Het zal dan ook de oudjes dien dag voorzeker niet aan belangstelling ontbreken. WAALWIJK. Geboren: Henricus J. zv. H. J. v. Hul- ten-v. Bladel. Adrianus J. zv. A. C. Veraa-de Vries. Antonia M. dv. M. van Gelder-van den Heuvel. Paulina A. J. dv. J. A. van Kuik-Reynen. Overleden: H. W. van Tilburg oud 3 jaar D. van Vuuren wed. van Ja. Kuys- ten 61 jaar. Wa. J. van Spaandonk 6 jaar. J. Leytens 24 jaar. Huwelijksaangiften: Geene. Huwelijken: Geene. Ingekomen: C. Haremaker en gezin van leringen. .Ta. Mutsaerts van Tilburg. J. E. M. van Tilburg van St. Michiels- Gestel. J. A. A. M. de Mol van St. Mi- chiels-Gestel. G. H. Brok van Ca. H. A. Braam van Loonopzand. vertrokken: Ha. W. H. Schroeder naar i ïlburg. Ca. A. Leeggangers naar Dus- sen- Aa. van Oers naar Vught. Ja. A M. Moller naar Veghel. WIELERSPORT. W. W. C. „De Zwaluwen." Woensdagavond hield onze Wielerclub weer een harer bekende groote clubwcd- slrydcn op de betonnen wielerbaan met deelname van enkele renners van bui ten. Als eerste nummer kregen we een achtervolging tusschen de junioren A. de \aan en Collard, welke laatste door de Vaan na 9 ronden werd ingehaald. Hierna kregen we een sprintwedstrijd tusschen Kamp en C. Drilmeijer. Kamp wist zich hierbij aan den kop te plaatsen en won deze sprint van kop af met drie lengten. Tijd laatste baanronde 12'/.. sec. Vervolgens kregen we twee afvalwed- sfryden, een voor de junioren met als uitslag: 1. Bonis. 2. lil. Dollekens, 3. J. I ol 4. v. Sambeek, en een voor de nieu welingen en amateurs met als verloop- D. Pol, 2. v. d. Bergh, 3. L. Dollekens. 4. Visser. Dan begon de koppelwedstryd voor junioren over 80 ronden met 2 klasse menten met als uitslag 1. BonisTimmermans 8 punten. Op 1 ronde: 2. Dollekens—Verhofstad 6 punten. SambeekDe Vaan 5 punten. J- PolCollard 3 punten. 3. 4. Als laatste nummer kregen we een koppelwedstryd te zien van amateurs en nieuwelingen over 160 ronden met vier klassementen. In dezen wedstrijd is heel hard gereden en gestreden. Telkens werd door de koppels v. Geenen—Dollekens, Dalmeycr—Kamp, D. Pol—v. d. Bergh cn ScherensDolewcerd gedemareerd, maar 't mocht geen enkel koppel geluk ken op elkaar 1 ronde voorsprong te verkrijgen, zoodat dus de puntentelling van de klassementen moest beslissen. Na I derde klassement was de puntentelling als volgt: v. Gcenen-Dollekens 10 punten, Dal meycr—Kamp 7 punten, Scherens—Dole- weerd 6 punten en D. Polv. d. Bergh 5 punten en op 2 ronden Visser—Kivits punten. Wie dus de meeste punten uit 't laatste klassement haalde, had de beste kans om de wedstrijd te winnen. Dit klas sement werd gewonnen door Dalmeycr met Sherens als tweede, v. d. Bergh 3de en Dollekens als 4de. Door 't elkaar niet goed begrijpen van Dollekens en van Geenen kon dit koppel niet meer aflos sen cn moest Dollekens, na al enkele ronden gereden te hebben, ook nog drie printronden rijden, wat deze renner niet halen kon en zoodoende zag hy zich van de kop in de sprint tot de vierde plaats teruggeschoven, zoodat DalmeycrKamp deze koppelcourse wisten te winnen met 12 punten. 2. v. GeenenDollekens 11 punten. 3. ScherensDolewecrd 9 punten. 4. D. Polv. d. Bergh 7 punten. Op 2 ronden: 5. VisserKivits 4 punten. Dat 't publiek voldaan naar huis ging, was natuurlijk na zoo'n schitterende course te begrijpen en we hopen dat a.s. Woensdag weer met dezelfde geestdrift gestreden en door nog meer publiek met belangstelling gekeken zal worden. Wielersupporters, tot a.s. Woensdag avond. Zorgt allen present te zijn. Waarschuwing aan naar Belgiërei- zende gezelschappen. Personen, die in gezelschapvoor zien van een z.g collectie! bewijs van Nederlandschap, afgegeven door den Burgemeester, zich naar België wenschen te hegeven, zijn verplicht er zorg voor te dragen, dat het be wijs voorzien is van een visum, af te geven door den Consul van België. Het is gebleken dat sommige autobushouders zich aan deze be paling ontrekken; in verband hier mede zijn de maatregelen aan de Belgische grens verscherpt. Indien aan bovengenoemde be paling niet is voldaan, zal ieder persoon deeluitmakend van deze gezelschappen met geldboete gestralt worden. De werkeloosheid. Bij 1063 organen der openbare arbeidsbemiddeling stonden op 14 Juli 1943 in totaal 316.972 werk zoekenden ingeschreven onder wie 301,222 mannen. Hiervan waren werkloos 204.458 personen, onder wie 283,895 mannen. Op 30 Juni bedroeg het totaal aantal ingeschre venen bij een gelijk aantal organen 312.576. Hiervan waren werkloos 290,675 personen, onder wie 290,126 mannen.. Het aantal ingeschreven werkzoekenden is derhalve sedert 30 Juni toegenomen met 4.396 het aantal werkloozen met 3,783. Geen goedkooper vervoer van Rijwielen. Na de directie der spoorwegen heelt thans ook de spoorwegraad alwijzend beschikt op het verzoek der Kamer van Koophandel voor Utrecht, om de tarieven voor het vervoer van rijwielen te verlagen. »De Maasbodein Üuitschland verboden. Naar het Hbl. verneemt is »De Maasbode» met ingang van gisteren voor 14 dagen in Duitschland ver boden. Twee jongens te water geraakt. Donderdagavond omstreeks 6 uur geraakten op de Stationsbrug over de Dommel te 's Hertogenbosch, twee jongens, de 11-jarige W. en de 12-jarige P. v. d. P., beiden uit 's Hertogenbosch, te water, toen zij een bal uit het water wilden halen. Een der jongens is daarbij verdronken. Een fietsjongen, de 17-jarige van Balen uit 's Hertogenbosch, die over de brug fietste en het ongeluk zag gebeu ren, aarzelde geen oogenblik en sprong gekleed van de zes meter boven de oppervlakte van het water gelegen brug leuning te water- Het mocht hem gelukken de beide jongens vast te grijpen en hij kon v- d- P. naar den kant duwen- Het was hem echter niet mogelijk den anderen drenkeling langer vast te houden, daar zijn krachten uitgeput waren- De jongen verdween dan ook weer in de diepte- Hoewel hij nog verschillende malen dook kon hij den knaap niet meer boven de opper vlakte brengen. Intusschen hadden zich nog eenige menschen te water begeven, waaronder de heeren van Vught en Vogel, beiden gediplomeerde leden van de Bossche reddingsbrigade. Eerstgenoemde moch. er in slagen, nadat de jongen reeds meer dan twintig minuten in het water had gelegen, hem boven te brengen. De voorzitter van de reddingsbrigade, dr- Kortbeek, was spoedig ter plaatse en paste kunstmatige ademhaling toe. Ook trachtte men nog met een zuurstof apparaat de levensgeesten weer op te wekken, wat echter niet mocht gelukken Lijk gevonden. Gistermorgen is te Geldrop het lijk gevonden van een manspersoon. Het lichaam was met bloed besmeurd cn vertoonde een diepe wonde in de keel, die tot ver in den hals was doorgedrongen. Ook één der polsen was bijna afgesneden. Tengevolge van deze zware wonden, waarbij de slagaders werden doorgesneden, moet de ongelukkige vrijwel ter stond aan verbloeding zijn overleden. De politie heeft met vrij groote zekerheid vastgesteld dat de doode identiek is met den 38jarigen coiffeur P. v. H. uit Eindhoven. Men houdt er rekening mede dat de ongelukkige de hand aan zichzelf heeft geslagen. Afscheid Kapelaan Klaassen. Kapelaan Klaassen, die zooals wij Woensdag gemeld hebbed, naar Tilburg is overgeplaatst, heeft gister, avond afscheid genomen van de Waalwijksche afdeeling der K.J.M.V waarvan hij sinds de oprichting moderator geweest is. In een hartelijke speech bracht de voorzitter, de heer H. Bergmans, den adviseur dank voor het veie wat hij voor de vereeniging gedaan heeft. In het bijzonder stelde spr. in het licht dat kap. Klaassen de ziel der vereeniging was, die altijd met de club en de leden persoonlijk meeleefde en geen vergadering over sloeg. Als blijk van dankbaarheid bood de voorzitter den scheidenden advi seur een prachtig Maria-beeld aan. Kap. Klaassen was zeer gevoelig voor de tot hem gerichte woorden, waarvoor hij een hartelijk dank woord sprak. Z Eerw. sprak daarbij de hoop uit dat de K.J.M.V. zou blijven groeien. Moderator en leden bleven hierna nog enkele uurtjes gezellig bijeen. Liedertafel »Oefening en Vermaak». De liedertafel Oefeningen Vermaak houdt morgenmiddag in Musis een algemeene vergadering. Opdracht. Het glas- en verfwerk van de uit breiding der Van Haren's Schoen fabrieken is opgedragen aan den heer A. J. v. d. Waals te Capelle. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand Juli 1934 ingelegd f 88.760 32 en terugbetaald f85,183.19. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt 't nummer 15784. Wageningsche Wielerbaan. Woensdag reed Fr. Slaats op de Wageningsche baan. De persoonlijke achtervolging Fr. Slaats—J. van Hout won Slaats, die Van Hout na 10 ronden inhaalde in 2 min. 10 sec. R.W.B. Zondag j.I. nam het eerste elftal van RWB deel aan de seriewed strijden, uitgeschreven door BW te 's Bosch. De loting bracht haar tegen FOP uit Oss. Dit was een sterke tegenstander. Niettemin werd erdoor het geheel verjongde RWB elftal goed gespeeld, met doelverdediger v. d. Pol aan het hoofd. De wed strijd eindigde met 32 in 't voor deel van FOP. Had RWB een beetje geluk gehad, de uitslag zou zeer zeker andersom geweest zijn. De Gemeente-Gasfabriek in 1933. Aan het verslag over 1933 over de exploitatie der gemeente-gasfabriek ontleenen wij de navolgende bijzonder heden: De gasproductie verminderde t.o.v. 1932 met 4163 M3 of 0.43%. De nutti ge afgifte daarentegen liep tengevolge van een iets gunstiger verliescijfer met slechts 924 M3 of 0.11% terug. Tegenover een verlaging van de gas- aflevering aan de categorieën muntgas en verwarmingsgas stond een verhoog de afgifte van gewoon gasverbruikers. De verhooging bij deze categorie is vooral te danken aan de toename van het aantal verbruikers. Het gemeente-gasbedrijf trad toe als deelnemer aan het Nationaal teerver- werkingscontract. De aangesloten 99 gasbedrijven hebben zich over 1933 en 1934 verbonden tot teerlevering tegen een prijs vastgesteld in verhouding tot de opbrengst der teerproducten. Het winstcijfer bedroeg 16401.87, aldus de raming met 1921.35 over treffende. Op 1 Juli 1933 werden gegeven de nieuwe gasinstallatievoorschriften. Niet erkende fitters mogen volgens deze regeling geen installaties uitvoe ren, resp. werkzaamheden aan installa ties verrichten. Kameroven I was tot 30 Juni onafge broken in bedrijf en werd op dien da tum dus na 1750 vuurdagen, buiten be drijf gesteld om van een nieuwen ka- merinbouw te worden voorzien. De inbouwwerkzaamheden werden uitgevoerd door de Nederlandsche Ovenbouw Maatschappij te Zeist. Tijdens de vernieuwingswerkzaam heden werd door oven II in de gasaf- levering voorzien. Straatverlichting. Het aantal gasstraatlantaarns werd met 8 stuks uitgebreid, zoodat op 31 December 1933 aanwezig waren 231 lantaarns. Het totaal aantal branduren bedroeg 467940 tegen 465613 in 1932. De gemeente betaalde aan onder houd een bedrag van 593.41 In de Mr. van Coothstraat werden de Ritterlantaarns door koperen opzet- beugellampen vervangen. Buizennet. In 1933 kwamen de volgende uitbrei dingen tot stand. 96 M. 125 m.m. gegoten ijz. buis in de Baardwijksche straat. 43 M. 150 m.m. gegoten ijz. Buis in de Kerkstraat. 58 M. 150 m.m. mannesmann buis in de Kerkstraat. Zoodat het hoofdbuizennet op 31 December 1933 bestaat uit: 13836 Meter buisleiding met een in houd van ca. 167 M3. Gasproductie en Gasaflevering. De gasproductie bedroeg 958634 M3 overeenkomende met een gasopbrengst van 36.5 M3 per 100 Kg. kolen. Er werden 2.630.075 Kg. steenkolen ver bruikt. De gemiddelde etmaal-productie be droeg: 2627 M3. De grootste etmaal-productie be droeg: 3743 M3. (14 Dec. '33). De gemiddelde etmaal-aflevering be droeg: 2419 M3. De grootste etmaal-aflevering be droeg: 3758 M3. (14 Dec. '33). De kleinste etmaal-aflevering be droeg: 1800 M3. (23 April '33). De gas-afgifte bedroeg voor de ver schillende categorieën: Gewone gasmeters 345992 M3 Muntgasmeters 298781 M3 Verwarmingsgasmeters 158276 M3 Openbare verlichting 79652 M3 Totaal 882701 M3 Door verlies, condensatie en meet- verschillen ging verloren 75926 M3 of 7.93% van de productie. De kostprijs van het gas is in de vol gende posten te verdeelen: Fabricagekosten: bedrag: 35354.80; per 100 M3: 4,00; in procenten v. d. kostprijs: 52^. Distributiekosten: bedrag 16420.94; per 100 M3: 1.86; in procenten v. d. kostprijs: 24J/£. Algemeene kosten: bedrag: 15582.47; per 100 M3: 1.77; in procenten v. d. kostprijs: 23. Totale kostprijs: bedrag: 67358.21; per 100 M3: 7.63; in procenten v. d. kostprijs: 100. Het aantal aangeslotenen bedroeg op 31 December 1933 per: Gewone gasmeter 931 (w.o. 11 volgens vastrechttarief) Muntgasmeter 925 Verwarmingsmeter 79 Totaal aantal aangeslotenen 1935 De gastarieven bleven onveranderd. Bijproducten. In 1933 werd geproduceerd: 370\3]/2 hl. cokes en 2410 hl. gruis. De afzet bedroeg 27105 hl. en het eigen verbruik 14570 hl. Per 100 Kg. verwerkte kolen bedroeg de productie van cokes en qruis 1.50 hi. of 68.85 Kg. De productie van koolteer bedroeg 107231 Kg. en de afzet 123535 Kg. Koolieerproductie per 100 Kg. ver werkte kolen: 4.08 Kg. Het amoniakwater wordt den land bouwers gratis ter beschikking gesteld voor bemestingsdoeleinden. Onderstaand staatje geeft een verge lijkend overzicht van de gas-aflevering gedurende de jaren 1923-1933: Totale Aflevering: 635113 737141 867949 845130 843926 843409 846655 866811 891143 - - 883625 CAPELLE. A.s. Zondag des voorm. half 10 hoopt voor de Ned. Herv. ge meente te dezer plaatse op te treden Ds. Cuperus. s Namiddags wegens va caturebeurt geen dienst. Gedurende de maand Juli '34 werd in de Rijkspostspaarbank ten hulppost- kantore alhier ingelegd ƒ6903.21, ver deeld over 81 inlagen, en terugbetaald 8538.53 in 34 terugbetalingen. Tijdens het hevig onweer in den nacht van Dinsdag op Woensdag 1.1. Jaar: Productie: 1923 647794 1924 765177 1925 897986 1926 867289 1927 861290 1928 904973 1929 898744 1930 942166 1931 969815 1932 962800 werd de schuur van den landbouwe H. Boer aan den Winterdijk door dei bliksem getroffen en brandde deze tot den grond af. Het aangebouwde woon- huis kon behouden worden. j De timmermansknecht J. R. hadl bij zijn werkzaamheden het ongeluk zich dermate aan de hand te verwon. den, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Na gehouden aanbesteding is het glas- en verfwerk van de uitbreiding der schoenfabriek der N.V. v. Haren te Waalwijk opgedragen aan den heer A. J. v. d. Waals alhier. Prijsnoteering van 2 Augustus 1934. Roode bessen 2-8 c., Witte bessen 2. 3 c., Kruisbessen 2-3 c., Frambozen 9. 13 ct., Pruimen 2-7 c., Kroosjes 2-5 e, Yellow 9-15 c„ id. II 2-7 c., Keswick 2-6 c., Clapp's 3-13 c., N.-H. Suiker, peren /2-i c„ Boterperen 1-5 c„ Ooms. kinderen 3-12 c., Snijboon 9-13 c., id. II 3-5 c„ Duitsche boonen 8-10 c., Dubbt- le boonen 7-12 c., Wagenaars 3-4 c, Stokprinces 9-14 c„ Postelijn 3-5 c. Sja. lotten 4-7 c.. alles per Kg. Bloemkool V/j-li c., Roode kool V/r 7 c„ Savoiekool 1-5 c., Spitskool iyrl c., Sla K-3 c., Andijvie 1 -3j/j c.. Sel derij 1-3 c„ Meloenen 5-21 c., Kom- kommers %-1)4 c„ alles per stuk. Selderij M-1J4 c., Kroten 1-1J4 L Peen 1-3 c., alles per bos. Bloemen per potje 3-7 c. Het overlijden van v Hindenburg. De Duitsche regeering isvanplaii in Tannenberg een Mausoleum voor het stoffelijk overschot van den overleden rijkspresident op richten. In zekere kringen te Berlijn verluidt, dat Hitier aan generaal von Blomberg bepaalde beloften heeft moeten doen," om de instem ming van de rijksweer met zijn be noeming tot rijksleider te verkrijgen. Samenzwering in Spanje. Een samenzwering tegen president Zamora en den Spaanschen minister van buitenlandsche zaken is nog tijdig door de politie ontdekt. Communisten—opstand in China. De communistische opstand in de Chineesche provincie Foekiem breidt zich uit. De stad Foetsjau wordt door roode troepen bedreigd. Spionnage in Engeland. Een sensationeele diefstal van documenten der Britsche admirali teit heeft plaats gehad. ADVERTENTIëN. Tegen goede belooning terug te bezorgen adres dezer courant. wordt gevraagd Zij die met de fabrieksadmi- nistratie op de hoogte zijn ge nieten de voorkeur Brieven met verlangd salaris, leeftijd, vorige werkkring etc. onder No. der advertentie a. h. Bureau v. d. blad. 52460 groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs mindert Depot voor Waalwijk: Sigarenmagazijn Wed. Ti. C. PULLES, Grootestraat 247. Depót voor BaardwijkMej. C. BURMANJE, Hoogeinre 8. Depo voor Drunen: Wed. J. brok, Manufacturen. Depot voor Kaatsheuvel: v. AMELSFOORT, Gasthuistraat

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 10