NIEUWS UIT KAATSHEUVEL SPORT. BURGERLIJKE STAND, GEMENGD NIEUWS. ABONNEERT OP DIT OUD. Ibet legitimatiebewijs toegezonden. Evenals bij de Spoorwegen kan een -ast, die op den laatsten dag van de Lisweek nog in een hotel aankomt fl0g 7 dagen van de reductie profi- leeren. Reederijen. De meeste Stoom- bootreederijen in Nederland geven «durende de reisweek op vertoon Jan het legitimatiebewijs een reductie van 1040 pCt. Natuurbaden, zwembaden en sportparken. De voornaamste dezer instellingen geven gedurende de reisweek eveneens belangrijke veducties op hun entrées en wel van 20—50 pCt. A.T.O. Excursies. Door de auto diensten der Ned. Spoorwegen wor den vanuit Maastricht, Nijmegen, Utrecht, Apeldoorn dagelijks tochten georganiseerd. Op deze tochten krijgt de houder van een legitimatiebewijs een reductie van 50 pCt. Ook op de geregelde autodiensten (o.a. Alkmaar- Leeuwarden over den afsluitdijk) geeft deze onderneming een reductie van 50 pCt. Kunst- en amusementsbedrijven. Ook vele van deze bedrijven geven houders van legitimatiekaarten be langrijke reducties. Deze reducties worden gedurende de reisweek aan gekondigd op de betreffende affiches of staan vermeld in een lijst van reducties, welke bij het legitimatie bewijs wordt toegezonden. Reizen per vliegtuig. Ook het reizen per vliegtuig is in de reisweek goedkooper. De Kon. Luchtvaart Mij. geeft een reductie van 15 pCt. op de rondvluchten en van 25 pCt. op enkele reisbiljetten voor de Ned. Luchtlijnen. Een en ander uitsluitend op vertoon van het legitimatiebewijs. Het legitimatiebewijs. Het legitimatiebewijs, dat in de reisweek zulk een belangrijke rol speelt, kan gratis aangevraagd wor den bij deOrganisatie Nederland- sche Reisweek, Laan van Meerder- voort 53 D, 's Gravenhage. (Men sluite alleen een 6 cents postzegel voor toezendingskosten in.) Dit legitimatiebewijs geeft tes-ens kans op mooie prijzen, o.a. gratis verblijf, 8 daagsche spoor-abonne- menten, vacantiekaarten, Vliegtocht en rondvluchtén, autorondritlen en bootvaarten. Dat, èn de belangrijke reducties in de reisweek èn de kans op mooie prijzen voor eenieder aanleiding moge zijn het legitimatiebewijs aan te vragen. Zooals boven reeds gezegd, kosten zijn daaraan niet verbonden. Men behoeft alleen een 6 cents postzegel voor toezending bij te sluiten. De correspondent van liet Volk uit Duitschland gewezen. De heer J. L. van Looi, corres pondent van het Amsterdamsche dagblad Het Volk. heeft het bevel gekregen binnen 14 dagen het Duit- sche rijksgebied te verlaten. De lieer van Looi zoo staat in het bevel te lezen hee't bij voort during aan zijn blad berichten ge- leveid, waarin het buitenland van den toestand in Duitschland een beeld wordt gegeven dat van kwaad willigheid getuigt, terwijl hij voorts op hatelijke of beleedigende wijze critiek heeft uitgeoefend. Op grond van het nationaal zelfbehoud moet derhalve door zijn uitwijzing aan deze werkzaamheden een eind worden gemaakt. Betalingsverkeer met Duitschland. Een officieele commissie onder leiding van dr. H. M. Hirschfeld directeur—generaal van Handel Nijverheid, is naar Eerlijn vertrokken ten einde met de Duitsche regeering besprekingen te voeren over de regeling van het betalingsverkeer tusschen Nederland en Duitschland. H. M. de Koningin steunt getroffen tuinders. H.M. de Koningin heeft een bedrag beschikbaar gesteld als bijdrage in den steun voor de tuinders in de gemeenten Uithoorn, Nieuwveen, Leimuiden en Mijdrecht, die ten gevolge van zwaren hagelslag op 18 Juli j.l. groote verliezen hebben geleden. Minister Colijn in Sept. naar Indie? De »Javabode» meent, dat minister Colijn nog steeds vasthoudt aan zijn plan om een bezoek aan Indie te brengen en dat deze reis in Sept. ondernomen zou worden. Ten departcmente is echter van een voornemen om in September naar Indie te gaan niets bekend. R.K. Handelshoogeschool. Het Curatorium der R.K. Han delshoogeschool heeft tot buitenge woon hoogleeraar in de bedrijfsleer, inzonderheid het flnancie wezen der onderneming en de toegepaste bedrijfshuishoudkunde benoemd dr. A. B. A. van Ketel te Bloemendaal. De gestie van de Ned. Varkens centrale. De commissie van Onderzoek be treffende de crisismaatregelen heeft aan H.M. de Koningin een voorloopig rapport aangeboden omtrent de vraag of bij de gestie van de Nederlandsche Varkenscentrale iets geschied is, dat uit een oogpunt van politieke mo raliteit afkeuring verdient. De muiters naar Leeuwarden Onder zwaar gewapend geleide, zijn de zwaarst gestraften van de muiters van »De Zeven Provinciën» naar de strafgevangenis te Leeuwar den overgebracht. Ie voet naar ltome. Volgens een in het Missiehuis St. Michael te Steyl ontvangen schrijven is de 73—jarige Tegelsche Rome- pelgrim Piet van den Bogaert, Vrijdag 27 Juli j.l. te Rome aangekomen. De krasse wandelaar is op 6 Mei 1.1. uit Tegelen te voet over Frankrijk vertrokken zoodat bij den afstand van ruim 2000 K.M. binr.en een tijdsverloop van 3 maanden heeft afgelegd. Kaatsheuvel, 2 Aug. 1934. Sportcommissie. Deze week is een R.K. Sportcommis sie'samengesteld, die de exploitatie van het nieuwe R.K. Sportpark te beharti gen zal hebben. De commissie staat onder hooge be scherming van den Zeer Eerw. Heer Pastoor v. d. Brekel, en is samengesteld als volgt: A. Schalken, Voorzitter: H. van Woensel, Penningmeester G. Grootzwagers, Secretaris. Jac. Smit, en H. van Rijswijk, leden. Adviseur is de Wel Eerw. Heer F. J. de Klijn. Reeds volgende week zal de kom missie met hare werkzaamheden een begin maken. T.B.C.-Dag. De groote voorbereiding voor den T.B.C.-dag, die de Tuberculose-veree- niging alhier op 19 Aug. a.s. organi seert, begint meer en meer haar beslag te krijgen. De medewerking is alzijdig. Under hooge bescherming van de Zeer Eerw. H.H. Pastoors uit beide parochieën, de Z Eerw. Pater Rector der Paters van de H. Familie, den Edelachtb. Heer Burgemeester, de WelEerw. H.H. Ka pelaans en de H.H. Doctoren gaan we dezen dag tegemoet. Zaterdag a.s. zijn alle medewerken den bijeengeroepen tot het houden van een vergadering in de zaal van den heer jan van Dun tot definitieve vast stelling van het programma. Een genoeglijke en leerzame dag Het Knapenkoor van onze parochie kerk maakte Woensdag onder leiding van den directeur J. Tuerlings en een drietal Eerw. Broeders Onderwijzers per touringcar een uitstapje naar Rot terdam ter belooning van de vele repe tities die van de jongens gevergd wor den. Om half 8 werd afgereden en goed 10 uur de Maasstad bereikt. Onderweg hadden de jongens gelegenheid nader kennis te maken met veren, bruggen en bruggenbouw terwijl de tocht per auto car hun een beeld gaf van de verkeers drukte in Rotterdam. Te voet werden de groote winkel straten bezocht, een kijkje genomen in het Postkantoor en bij het Stadhuis om daarna een bezoek te brengen aan de Diergaarde. In den namiddag ging het wederom per auto-car naar de Oosterkade om van daaruit per reederij Fop Smit een havenrondtocht te maken en een be zoek te brengen aan de Waalhaven, ter bezichtiging'van het vliegveld. Het is te begrijpen dat de jongens geen oogen genoeg hadden om alles te bezien en niet ophielden met vragen naar wat hun interesseerde. Om half 8 werd de terugtocht aanvaard, waarbij het niet aan jolijt en plezier ontbrak, die geuit werd in voortdurende zang en muziek. Het was voor de jongens een genoeg lijke en leerzame dag, waarvoor zij den Z.Eerw. Heer Pastoor, de leden van het R.K. Zangkoor en de verschillende milde schenkers van een bijdrage in de losten der reis, hartelijk en welge meend dankbaar zijn. Kaatsheuvelsche Boys. De voetbalver. De Kaatsheuvelsche Boys is met haar le elftal thans in gedeeld in de 3e klasse K.N.V.B., ter wijl de lagere elftallen respectievelijk zullen uitkomen in de le, 2e en 3e klas B.V.B. Benoemd. Tot kapelaan in onze parochie is door Z.H. Exc. den Bisschop van Den Bosch benoemd de W.Eerw. Heer J. G. van den Heuvel, Kapelaan te Leende. Met kapelaan v. d. Heuvel doet op nieuw de derde kapelaan zijn intrede in onze groote parochie, waarin wij den nieuwbenoemde van harte welkom hee- n. Apollo te Breda. De harmonie Apollo gaf Zondag j.l. een volksconcert te Breda, waarover de scherpe criticus van het Dagblad van Noord-Brabant onderstaande zeer gun stige recensie gaf: Volksconcert „Apollo", Kaatsheuvel. Niettegenstaande het ongunstige we der, was Zondagavond toch weer een groot aantal belangstellenden aanwezig tijdens het concert, dat gegeven werd door de harmonie Apollo te Kaats heuvel, onder directie van den heer P. B. Bisselink. „Apollo" heeft haar goede reputatie op uitstekende wijze gehandhaafd, en een concert gegeven, dat volkomen past in de rij der concerten, door „Breda Vooruit" te geven. De directie van den heer Bisselink misschien wat overdreven druk wijst op zelfbewustheid en goede muzikale cpvatting. De klank van het mooie corps is prachtig vol en volkomen in evenwicht. Misschien had nu en dan de afwerking iets fijner kunnen zijn. Intusschen heeft Apollo uitstekend voldaan. De wat langgerekte ouverture „Die diebische Elster" van Rossini, werd met goede nuanceering en in goed tempo gespeeld. Hetzelfde kunnen we zeggen van Verdi's „Ernani fantasie. Deze muziek is wel wat erg uit den tijd geraakt. Prachtig, met veel élan werd de 2e Hongaarsche Rapsodie van Liszt ge speeld, waarbij het uitstekende samen spel was te bewonderen. Na de pauze speelde „Apollo aller eerst "Heimkehr aus der Fremde de mooie ouverture van Mendelssohn, met veel klankrijkdom en uitstekende nuan ceering. De variatonen over het lied „lm tie- fen Keiler" voor tuba-solo gearran geerd werd door dhr. A. J. v. Wezen beek, op keurige wijze ten uitvoer ge bracht. Ook het „Divertisement-Espagnol van Desormes en de wals „Gold und Silber" van Léhar werden vlot ge speeld. Het was inderdaad een uitstekend geslaagd concert. Bak- en Kookdemonstratie. Op Dinsdag 7 Aug. om 2 uur pre cies zal in het patronaat alhier een bak en kookdemonstratie gegeven worden, om te leeren hoe men 't zuinigst, vlugst en gemakkelijkst op gas zijn levensmid delen bereidt. Deze demonstratie wordt gegeven door den heer C. Lieshout, model-kok en succesvol causeur; op gewone gas- comforen en zal de aanwezigen op de hoogte stellen om op de meest zuinige wijze te braden, te bakken, te koken en te strijken- met gas. Een gratis verloting onder de aan wezigen zal de demonstratie nog aan trekkelijker maken. In Loon op Zand zal deze demon stratie in de zaal van den heer Stalpers op Woensdag 8 Aug. en in Sprang in een zaal van het Raadhuis op Donder dag 9 Augustus worden gegeven, tel kens om 2 uur namiddags en alleen voor vrouwelijke personen boven de 18 jaar. Geslaagd. Te Eindhoven slaagde voor t Diplo ma Machine-schrijven de jongedame Nelly Brekelmans alhier, die hare op leiding ontving op het pensionaat der Eerw. Zusters te Made. Rijkspostspaarbank. Aan het Postkantoor te Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Juli ingelegd 19687,67 en terugbetaald 18830.79. Uitgegeven werden 11 nieuwe boek- jes;. Burgerlijk Stand. 15 t.m. 31 Juli 1934. Geboren: Gijsbertus J. zv Adrianus G. van den Hoven en ^V. P. M. Vloemans. Cor nells A. P. zv Josephus J. Pijnenburg en E. W. Dirks. Johanna H. dv Wil helmus Netten en A. Damen. Johan-* nes Jacobus zv Lambertus Damen en G. C. van Wanrooij. Gerardus J. zv Jo hannes C. van Wanrooij en M. van der Linden. Johanna dv Hendrikus van der Pas en E. M. Coomans. Marius G. W. zv Wilhelmus J. Kuijsters en J. C. van Broekhoven. Martinus G. J. zv Jacobus C. Fijneman en A. C. Bruys- ters. Johannes H. A. B. zv Theodo- rus J. Musters en A. van Boxtel. Ar- noldus Th. zv Adrianus Kleijngeld en Maria A. L. Geybels. Adriana C. dv Adriaan M. Dekkers en W. A. van der Schans. Peter E. zv Leonardus A. van Laarhoven en C. M. Oerlemans. Josephus P. M. zv Cornelis M. Wij- gerde en A. G. Loonen. Wilhelmina C. M. dv Johannes Th. P. Schellekens en F. F. van der Heijden. Christina 3. M. E. dv Lambertus J. J. van Loon en M. C. IJpelaar. Overleden: Pietronella J. van Dongen, echtg. van Wilhelm. Schapendonk, 54 jaar. Constance H. C. M. de Bruyn, echtg. van Alb. J. Wennekens 23 jaar. Cor nelis Dankers, 84 jaar. Adriana van Gulik, echtg. van P. van Wanrooij, 66 jaar. Wilhelmina Spapens, wed. van Gerardus Beunis 77 jaar. vas: - 1, 77, 94, 106 A. Snaphaan; 2, 58, 59, 70, 76 M. Soeterboek; 3, 75 W. van Best;4, 45, 55 P. Ligtvoet; 5, 41, 42, 110 A. Aussems; 6, 33, 48. 90 F. Damen; 7 A. Priems; 8, 93 Joh. Couwcnberg; 9 B. van der Lin den; 10, 32, 91, 92 .1. Opperman; 11, 35 P. van Beers; 17, 43, 36 A. Snoeren; 13, 14, 15, 19, 46 C. van Boxtel; 16, 100, 107 Jos. Valk; 17, 28, 29 Jan van Dongen; 18, 20, 101, 102, 103, 104 M. Zacht; 21, 34, 47 Jos. Schrauwers; 22, 52, 64, 67, 80 K. Steenbergen; 21 L. Mosselveld; 25, 89, 108, 109 A. van Wanrooij; 26 A. v. Kuijk; 27, 63, 73, 97 A. Pijnenburg; 30, 40 Jac. Vloemans; 31 W. Sulsters; 32 P. de Nqs; 36, 60, 82 P. Zijlmans; 37, 57, 62, 68, 72 II. Hendriks; 38, 85 C. van der Linden; 39, 79 A. Pruijmboom; 44, 78, 95, 96 J. Bergmans; 49, 50, 51, 71 C. de Bondt; 53, 54 B. Remmeren; 61, 87, 88 F. van den Assem; 65 B. de Bruyckere; 66, 69, 84 L. van der Ven; 74 F. van der Linden; 81 A. Mcntee; 83 M. de Vries; 86 J. Remme ren; 98 P. Snaphaan; 99 Jos. Vrinten; 105 F. van Beers. DUIVENSPORT. De Kaatsheuvelsche Postduivenbond hield Zondag een wedvlucht met jonge duiven vanuit Vilvoorde. De uitslag was 1, 51 J. van Dongen; 2 P. van der Velden; 3, 16, 17, 21, 45 Chr. Oerle mans; 7, 8, 54 G. van Boxtel; 5, 7, 32, 44 R, Dekkers; 6, 25, 38, 39 W. van d. Velden; 9, 18, 37 A, I.aros; 10, 19 15. Emnien; 11, 34, 35 Jac. Hoevenaars; 12, 14, 36 |W. Stibbe13, 43 TJi. Ligt voet; 15 H. Broks; 20, 41, 50 H. Esch; 23, 40, 42 A. van Dijk; 24, 26, 27, 49 C. van Heeswijk28, 29, 46, 47 Th .Em mers; 30, 31 A. Schaafstra; 33, 48 H. de Man; 40 C. van Rooi.i; 52, oó J. De Raatsheuvelsche Concoursbond gevestigd bij den heer Jan v. Dun, hield een wedvlucht voor jonge duiven vanuit Vilvoorde. Snelheid der eerste duif was 1622.9 M. per minuut, die der laatste VOETBALSPORT. Daklmys toch naar H. B. S.? Naar wij vernemen staan volgens de laatste berichten de kansen van Z.A.C. om Bakhuys tc behouden, op het oogenblik weer slecht. Men mag n.l. wel voor zeker aannemen dat onze nationale middenvoor het volgend seizoen toch voor H.B.S. zal uitkomen. Telegr. WAALWIJK. W.S.C.—ANTWERP F.C. Een interessante ontmoeting op het W.S.C.-terrein. Zooals wij Woensdag reeds in het kort hebben medegedeeld, staat ons heden- middag op het W.S.C.-terrcin een bijzon der interessante veteranen-ontmoeting le wachten. De oude garde van de Belgische eere-divisie-club Antwerp F.C. is dan bij de oud-W.S.C.'ers te gast. Dit is reeds de tweede maal dat de Belgen voor het spe len dezer internationale de grens over komen. Wij herinneren ons nog levendig de interessante partij van voor 2 jaren. Wij laten hier het elftal der Antwerpc. naars volgen: Doel: J. Groenen (38 jaar). Achter: J. van Duimeghem (40 jaar) en Leop. de (iroof (oud-intern. 40 jaar). Midden: J. Caremans (oud-intern. 40 jaar), J. de Clercq (oud-intern. 31 jaar) en W. Colignon (32 jaar). Voor: C. Simons (31 jaar). P. Loreijn (31 jaar), Jorssen (34 jaar), Ph. Herre- mans (40 jaar) en D. Bastin (oud-intern. 34 jaar). We hebben opzettelijk den leeftijd der spelers vermeld, om te doen uitkomen dat deze veteranen nog best hun mannetje kunnen staan. Zooals men ziet bevat de ploeg vele beroemde namen, die voor korle jaren de Belgische kleuren nog mochten verdedigen. Daar is op de eerste plaats de fameuze D. Bastin, gedurende een reeks van jaren de beroemde linksbuiten van het Belgi sche elftal. Midhalf de Clercq speelde nog vorig jaar internationaal en is voor een veterancnploeg feitelijk veel te jong. Carremans kennen we nog van de vorige ontmoeting. Het lijdt geen twijfel of deze combina tie zal voor de W.S.C.-veteranen te sterk blijken, zelfs het eerste elftal van de zwarthemden zou er nog de handen aan vol hebben. Toch zijn wii benieuwd wat de oude garde van W.S.C. tegen deze overmacht presteeren zal. De ontmoeting vangt aan hedenmiddag om vier uur. R.R. V.V. H.E.C. Hedenmiddag speelt H.E.C. 3 een com petitiewedstrijd tegen Hercules alhier. Dit belooft een zeer spannende strijd te worden. Twee weken geleden speelde H.E.C. reeds gelijk op het Hercules-ter rein. Zal H.E.C. nu kunnen winnen? Als er zoo gespeeld wordt als toen in den laatsten wedstrijd tegen Hercules en de scheidsrechter zet zyn oogen goed open, dan vreezen wij geen oogenblik. Dus H.K.C.'ers, flink aangepakt van het begin tot het einde, want de a.s. kampioenen zullen er alles op zetten om van jullie te vinnen. De wedstrijd wordt gespeeld op het H.E.C.-terrein en zal aanvangen om 5 uur. H.E.C. 2 gaat naar de seriewedstrij- den van Quick alhier op a.s. Zondag en zal uitkomen tegen Sporters uit Drunen. \anvang van deze wedstrijd om 4 uur. R.R. V.V. QUTCR. Zondag 5 Augustus beginnen de groote seriewedstrijden, uitgeschreven door de R.R. V.V. Quick. De loting heeft de vol gende elftallen tegenover elkaar ge- brVan 'f—2 uur H.V.V.- -E.S.C. Elshout. Van 2.303.30 uur HerculesUno Animo Loonopzand. Van 4—5 uur H.E.C.-Sporters Drunen. Daarna heeft de loting plaats voor de finale, welke vermoedelijk 19 Augustus gespeeld wordt. Indien het weer een beetje mee wil werken, verwachten wij een groote be langstelling op het Quick-terrein. Quick heeft voor de seriewedstrijden een paar prachtige bekers en een lauwerkrans be schikbaar gesteld. Deze zullen Zondag te 'bezichtigen zijn in het sigarenmagazijn van G van der Sanden, Putstraat 6. JULTANA. Met het oog op de naderende compe titie ziin door Juliana groote nederlaag- wedstrijden uitgeschreven, waarvoor door het bestuur als prijs is beschikbaar gesteld 11 paar voetbalschoenen voor de deelnemende vcreeniging, welke het beste resultaat behaalt tegen Juliana 1. Een 4-tal sterke vereenigingen schreven reeds als deelnemer in. o.a. Wilhelmina, 's-Boseh, Longa, Tilburg, Gudok Tilburg en Gcldermalsen, terwijl nog meerdere inschrijvingen worden verwacht. Zoo zal dan Zondag a.s. 5 Augustus de eerste wedstrijd voor dit tournooi een aanvang nemen met de ontmoeting Juli anaWilhelmina 's-Bosch. Dit is zeer zeker voor onze gecl-zwar- ten een sterke tegenstander, maar hoe sterker de tegenpartij is, hoe beter onze eeel-zwarten gewoonlijk spelen. Mij no pen dat vele sportliefhebbers uit Waal wijk en omgeving Zondag op het .Tuliana- terrein aanwezig zullen zijn om dezen \Vedstrijd hij te wonen, daar alles in het werk wordt gesteld om mooie wedstry- den te organiseeren. Aanvang van deze wedstrijd om 2 uur. SPRANG. S. D. O. Donderdagavond speelde S.D.O. alhier op haar terrein voor de B.V.B. tegen Neo welke Neo met 31 won. Hedenmiddag speelt S.D.O. op haar terrein voor de ^aterdagmiddagcompe- titie tegen D.V.O. van Raamsdonksveer. N. E. O. Hedenmiddag speelt Neo T voor de Za terdagmiddagcompetitie op haar terrein tegen Noad uit Wijk. ..'co 11 speelt alsdan D.V.O. aldaar. DRUNEN. Zondag a.s. wordt alhier op het Spor ters-terrein een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tusschen Hollandia I uit Haarsteeg en Sporters I alhier. Aanvang 2 uur. De Sporters II alhier gaan Zondag naar Waalwijk voor de seriewedstrijden van Quick. 'Zij zullen uitkomen tegen H.E.C. II uit Waalwijk. DUSSEN. R.K. V.V. Duss. Boys. A.s. Zondag gaan de Duss. Boys naar Zevenb. Hoek op .de serie. De loting bracht hen als tegenstander W.V.C. uit Wagenberg. Indien flink aangepakt wordt kan er gewonnen worden. De wedstrijd vangt aan te half 3. Good luck Boys! WASPIK. Over de maand Juli. Geboren: Martinus L. zv. Gerardus van den Broek en Wilhelmina de Vos. The odoras I. zv. Antonius P. Schellekens en Maria E. Harks. Leendert zv. Barthel. Theunisse en Elisabeth J. van der Rloos- ter. Cornelia M. dv. Jacobus van Erp en Huiberdina Broekhoven. Adriaan A. A. zv. Johannes N. van Geene en Hcn- drika M. van der Heijden. Gehuwd: Wilhelmus J. Laarakker 24 jaar en Anna M. J. Verschuren 21 jaar. Overleden: Cornelis van Erp 1 jaar. Gerardus van der Meis 17 jaar. Johan nes L. Fyneman 8 jaar. Antonetta van Hoorcn, echtgenoote van Antonie Rem meren 59 jaar. - Godefridus P. Teunen 80 jaar. Anna M. Langerwerf 71 jaar. RAAMSDONK. Van 21 tot en met 27 Juli 1934. GeborenAdrianus W. J. zv. Martinus J de Bruyn-Ruypers. Anna H. dv. licndricus H. Snyders-Heymans. Jo hanna AI. dv. Gerrit Roosenbrand—van Wijngaarden. EETHEN. Geboren: Jannie Woutcrina dv. Wou ter van Dfjk en Gerritje van der Moorcn. Heiltje Antonia dv. Hendrik Daniel Rleinloog en Adriana 4c Graaff. Eli sabeth Cornelia dv. Alexander van den Assem en Pietronella Nieuwkoop. Harry zv. Johannes van Bommel en An tonia van de Ven. Johannes Covert zv. Willem Schilders en Saartje van de Nieuwegiessen. Gehuwd: Leendert Pellicaan oud 24 jaren en Sijke Johanna Dekker oud 24 J<1 Overleden: Jacob Bax, oud 84 jaren. Johanna de Haan oud 81 jaren. Triest einde van een schoolreisje. Op den hoek van den Daalheimer- weg en den Arnhemsche Straatweg te Velp heeft een ongeval met doodelij- ken afloop plaats gehad. Een onderwijzer met een klas leer lingen. afkomstig uit Ubbergen, kwam per rijwiel den Daalheimerweg, die sterk helt, afrijden in de richting van den Arnhemsche Straatweg. Op den hoek van deze beide wegen is een der leerlingen, de 10-jarige J. St., die waarschijnlijk zijn rijwiel niet meer meester was, tegen een passeerenden auto, welke van Velp naar Arnhem reed, gebotst. De jongen werd door den schok tegen den grond gesmakt en is eenigen tijd later aan inwendige ver bloeding overleden. Twintig jaar opgesloten gehouden. Een verschrikkelijke geschiedenis wordt uit'Escherance in het departe ment van de Moezel gemeld. Daar woont een echtpaar bejaarde menschen, die een dochter hadden, van wie zij steeds vertelden, dat zij te Parijs ge vestigd was. Twintig jaar lang was deze dochter, Rosalie geheeten, te Escherance niet meer gezien. Maar dezer dagen moest een metselaar in het huis van de oude menschen een herstel ling verrichten. Hij werd toen getroffen door de geheimzinnige hpuding van de man en de vrouw ten opzichte van een bepaald vertrek in het huis waar niemand een voet mocht zetten. Hij lichtte de politie in, die Zaterdag een huiszoeking deed en in het vertrek een beklagenswaardig vrouwspersoon aan trof, nauwelijks gekleed, het lichaam met zweren overdekt. De dochter! De kamer, waarin de ongelukkige zich ophield was weerzinwekkend vuil. De onmenschelijke ouders gaven als ver klaring op, dat de vrouw verlamd was en dat zij haar daarom twintig jaar lang opgesloten hadden gehouden. Buren weten echter te vertellen, dat de ouders twintig jaar geleden tot hun onmenschelijke houding zijn overge gaan omdat de dochter, die toen 29 jaar oud was een huwelijk wilde sluiten, dat de ouders niet goedkeurden. Man door den bliksem getroffen en gedood. Te Wageningen is gistermiddag bij een onweer de 60-jarige landbouwer G. Vermeer, die op den akker aan den Diedenweg achter een roggeschelf voor den regen schuilde, door den bliksem getroffen en gedood. Wielrijdster geslipt en aan de gevolgen overleden. Een wielrijdster, die op de Rozen gracht te Amsterdam door de gladheid van den weg slipte, kwam in botsing met een wagen van de stadsreiniging. Aanvankelijk schenen de gevolgen niet ernstig: zij werd naar haar woning in de Laurierstraat 150 gebracht, waar zij bewusteloos raakte. De geneeskun dige dienst vervoerde haar naar het Binnengasthuis, waar de 29-jarige vrouw, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is overleden.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 7