ZONDAG 12 AUGUSTUS 1934 HerpachilfiB JacnirtW. TWEEDE OPVOERING IN NEDERLAND VEILINGVEREEN1GING „DE LANGSTRAAT" DRUNEN. AGENDA. BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. (Naar de 15e Eeuwsche Elckerlyc) Bij slicht wier in Concertzaal „MUSIS SACRUM" Prijzin der plaatsen li Rant f I.-2e Rang f 0.60Staanplaatsen f 0.25 Algemeene leiding Anton Verheyen Aanvang 's avonds kwart vóór negen Heeswijk; 37 C. Benis; 38, 46 B. Oer- lemans; 39 J. Voogd. Gasdemonstratie Kaatsheuvel. Onder enorme belangstelling van een stampvolle zaal werd hedenmiddag op initiatief van de Directie van het ge meentelijk Gasbedrijf alhier een kook- bak-, braad- en strijkdemonstratie met gas gegeven in de groote Patronaats zaal. De WelEdAchtb. heer Burgemees ter J. A. Frans Mallens sprak een wel komstwoord tot de aanwezigen, daarbij het doel van de demonstratie in korte woorden uiteenzettend, nl. het gas niet te misbruiken, maar op zoo economisch mogelijke wijze te gebruiken. Hij wenschte de dames een leerzame en aangename middag toe. Hij besloot met dank te brengen aan de directie van het Patronaat voor de gratis beschikbaar stelling van de zaal. De heer van Lieshout uit den Haag trad daarna op het podium en hield de aanwezigen op zeer aangename, doch vooral leerzame wijze een paar uurtjes bezig. De heer van Lieshout demon streerde hoe op een gewoon gascom foor met gebruik van een minimum quantum gas een maaltijd kan bereid worden. In hoofdzaak kwam de demon stratie hier op neer, dat de wijze van koken over het algemeen geschiedt met tc veel water en dat voor de verdam ping daarvan wat noodzakelijk ge schiedt als met te groote gasvlam ge werkt wordt een massa gas noodig is. De heer van Lieshout bracht alle spijzen met de groote gasvlam aan de kook en verkreeg het verdere resultaat uitsluitend door te werken met de spaarbranders. Ongetwijfeld is voor de meeste huismoeders deze wijze van be reiding een openbaring geweest, die hun in dezen tijd van weinig verdien sten zeer goed te stade komt. Onder de demonstratie werd een kopje thee ge presenteerd, terwijl het slot een gratis verloting van een vijftal prijzen was. Uitgesteld. De ontmoeting R.K.V.V. „DES"— Willem II combinatie, oorspronkelijk vastgesteld op Donderdag 9 Aug. a.s. is wegens omstandigheden uitgesteld tot Donderdag 16 Augustus a.s. des avonds half 8. Prijsnoteering van Augustus 1934. Yellow 9-15 c., idem II (5-8 c., idem III 4—6 c., Early Victoria 5—9 c., Keswick 4c., Gravensteiner 28 c., Notaris- appelen 27 c., Zomerappelen 319 c., the Queen 1—8 c., Oomskinderen 7—1U c.. idem II 4—G c., N.-H. Suikerperen ^PP's 8—13 c., Witte Pruimen 19 —12 c., Blauwe pruimen 89 c., Kroosjes 26 c., Heine Claude 813 c., Kooide bessen 1524 c., Frambozen 15- 24 c., Morellen 20—25 c., Aardbeien 10- 14 c., Snyboonen 9—13 c., idem II 3—8 c.. Dubbele boonen 611 c., Wagenaars 30 c., Boterboonen 37 c., Rattek 4—7 c., Stamboonen 35 c., Stokprincess 9- 12 c., idem zonder draad 7—13 c., Erw ten 510 c., Spinazie 5—8 c., Sjalotten 47 c., alles per Kg. Bloemkool 7—12 c., idem II 4—8 c., Savoiekool 2—5 c., Koode kool 3—7 c., Spitskool 1.5—2 c., Selderij 2—3 c., Sla Andjjvie 0.52 c., Meloenen 523 c., alles per stuk. Kroten 1—2 c., Selderij 0.5—1 c., Peen 23 c., alles per bos. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. Rotterdam, 7 Aug. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 3287 dieren: 2a paarden, 18 veulens, 1 ezel, 823 ma- gere runderen, 750 vette runderen, 280 vette kalveren, 588 nuchtere kalveren, 350 graskalveren, 240 schapen of lam meren, 3 varkens en 19 bokken of geiten. Prijzen per kilo: vette ikoeien 58—62, 5456, 40—44 c., vette ossen 5456, 4650, 4244 c., stieren 4448, 40 42, 36—38 c., vette kalveren 70—80, 60 - 65, 45—50 c., graskalveren 32, 28, 25 c., schapen 36, 33, 30 c. lammeren 38, 34, 30 c., slacht nuchtere kalveren 26, 22 c., slachtpaarden 40, 35, 22 c., veulens 45, 42, 40 c. Prijzen per stuk van mager vee: nuch tere kalveren 6, 5, 4 gld.; nuchtere fok- kalveren 23, 16, 10 gld.; slachtpaarden 160, 120, 80 gld.; werkpaarden 200, 150 gld.; hitten 100, 80, 70 gld.; veulens 100 80, 50 gld.; stieren 240, 175, 130 gld.; kalfkoeien 225, 185» 125 gld.; melkkoeien 220, 180, 120 gld.; vaarzen 130, 100, 70 gld.; pinken 100, 80, 60 gld.; graskalve ren 40, 25, 15 gld.; schapen 18, 14, 8 gld. lammeren 12, 10, 7 gld. WAALWIJK. W.G.V. Donderdag 5'/46'/a u. adspiranten afd. D.van 63/4—8 u. afd. C.van 8'/a—10 u. afd. leden. W.G.V. Vrijdagavond 7.15—8.30 uur en 8.45—10 uur. W.C.B. Vrijdag van 7—9 uur inkorven Quievrain. Vrijdag 8 uur, R.D.B.—Theater, »De sage van den rooden vos». Zaterdag GEEN repetitie Lieder tafel Oefening en Vermaak. Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel ^Oefening en Vermaak». Verbindende kracht van ondernemers- overeenkomsten. Blijkens het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het wets, ontwerp inzake verbindende kracht van ondernemersovereenkomsten is dit wetsontwerp door vele leden met instemming begroet. Slechts eenige leden verklaarden 't ontwerp in zijn strekking onaannemelijk. In het verslag wordt de vraag gesteld of dit wetsontwerp ook de bevoegdheid aan den minister geeft om in het algemeen belang in te grijpen in overeenkomsten en af spraken tusschen ondernemers, weike een buitenwettelijke bedrijfs organisatie met overheidssanctie beoogen, zooals b.v. dez.g. corporatie in de Nederlandsche leerindustrie. Spoorwegongeluk te Amsterdam. Een zeer ernstig spoorwegongeval, waarbij een groot aantal personen, van wie vele zwaar, werd gewond, vond Zondagmorgen te ruim half tien, even buiten het Weesperpoortstation te Amsterdam plaats. Op het spoorweggedeelte tusschen de Ruyschstraat en Blasiusstraar, daar waar zich de kruising van twee hoofd sporen bevindt, is een stoomtrein, ko mende van het Centraalstation, op een van het W.P.-station vertrokken Die- seltrein geloopen. De gevolgen van deze hotsing waren ontzettend. De tender van de locomotief die omge keerd voor den stoomtrein was gekop peld, drong diep in den eersten Diesel wagon. Het voorste stuk van den lin kerzijwand werd daarvan totaal weg gerukt. Vrijwel alle passagiers die aan dezen kant van den wagen zaten, ge raakten bekneld tusschen de in enkele oogenblikken stuk geslagen banken en tusschenwanden of liepen ernstige ver wondingen op door de wegspringende brokstukken van andere onderdeelen uit den vernielden wagen. Ook passa giers die rechts zaten werden gewond. Er ontstond in den trein een vree- selijke opschudding, die in de eerste oogenblikken, toen niemand uit den wagon kon komenen het angstige geluid van schreeuwende en gillende vrouwen, mannen, kinderen aanhield, nog verergerde. Korten tijd later toen het portier aan de reehtervoorzijde van den wagon van buitenaf werd ge opend en de weinigen die niet- of licht gewond waren, den trein konden ont vluchten, kalmeerden de gemoederen eenigszins. Maar het gekerm en gehuil der gewonden, die overal in den wa gon verspreid lagen en ten deele tus schen de brokstukken waren bekneld geraakt, hield nog geruimen tijd aan. Van alle kanten schoten hulpvaardi gen toe om te helpen waar dit mogelijk was. Hoewel men aanvankelijk, na de eerste zeer alarmeerende berichten meende, dat er van een groote ramp sprake was, waarbij veel dooden zou den zijn te betreuren, zijn de gevolgen, achteraf bekeken, dank zij verschil lende gunstige omstandigheden, nog betrekkelijk meegevallen. Van de 12 gewonden die door den Geneeskundigen Dienst naar de ver schillende ziekenhuizen werden ge bracht, zijn er zeven, voornamelijk met verschillende heenbreuken en andere verwondingen opgenomen. Voorts raakten nog een aantal njenschen licht gekwetst. Deze konden op eigen gele genheid naar huis terugkeeren. Geen der gewonden verkeerde in levensge vaar. Zooals wel vaker, is ook dit toch zeer ernstige spoorwegongeval te wij ten aan een samenloop van gemaakte fouten. Een verkeerd hegrijpen van den wagenvoerder van den Dieseltrein, die eerst te vroeg van de Weesperpoort vertrok, omdat hij meende, dat de per ronchef het vertreksein reeds had ge geven en die daarna door een onveilig signaal reed. De chef stond op het perron met een juffrouw te praten en heeft tijdens dit gesprek een beweging met het ver treksein gemaakt, die de conducteur voor het officieele vertreksein heeft aangezien. Aan de sterke constructie van den Dieseltrein is het zeker te danken, dat de gevolgen niet veel ernstiger zijn geweest. Was het een oude houten wagon geweest, dan was de ramp niet te overzien geweest. Twee jongens verdronken. Gisteravond te kwart voor negen zijn nabij Schoonhoven, in de Lek onder de gemeente Bergambacht, de broers Jillis en Arie Verwaal, uit Berg ambacht, bij het baden verdronken, in de nabijheid van de tweede krib, een plaats, waar regelmatig gezwom men wordt. Geen van beiden kon goed zwemmen. Toen de 14-jarige Arie zich, omdat het laag water was, buiten den kop van de krib begaf, werd hij plotseling door den stroom meegetrok ken. Op zijn hulpgeroep begaf zich de 19-jarige broer eveneens te water, doch spoedig werd ook hem de stroom te machtig. Voordat zij een toegestoken stok konden grijpen, verdwenen beiden in de diepte. Men is onmiddellijk met dreggen begonnen. Om half elf slaagde men er in, een der slachtoffers boven te brengen. Reddingspogingen met den dood bekocht. Waarschijnlijk bij een poging om een zich te ver in zee wagenden zwemmer te redden, is te Nes (Ameland) ver dronken de heer W. Baarsma. De toe vallig aanwezige arts, de heer E. H. de Jong, heeft nog een half uur lang ge tracht de levensgeesten van den dren- Spel ia één handeling op de Markt met het Raadhuis als achtergrond, door ruim honderd Roosendaalsche tooneelisten. Schitterende lichteffecten COSTUMES van Leopold Verch (Berlijn) COIFFURES van Toon Coine (Amsterdam) KOOR van dames en heeren onder leiding van Ant. Meerbach MUZIEK (Dans en liedjes) onder leiding van Theo v. Overveld MASSABEWEGING onder leiding van Alex Walravens en J. G. Spekman Voorverkoop kaarten in Hotel „De Twee Kolommen". Tel. 9 keling op te wekken. Bij het baden verdronken. Gistermiddag is het achtjarig zoontje van de weduwe Wiggeman, uit de Ser- vetsteeg te Rhenen, bij het baden in den Rijn verdronken. Door een auto overreden en gedood. Gistermiddag is op den overweg te Bilthoven, nabij het station, een onge luk geschied, dat aan het achtjarig jon getje J.V. uit Utrecht, het leven heeft gekost. De jongen hield zich vast aan de afsluitboomen van den overweg. Op het moment, dat hij daarvan afviel, na derde een vrachtauto met aanhangwa gen. De jongen geraakte onder een der wielen en was op slag dood. Gistermiddag half zes is op de brug aan de Nieuwe Haven te Deven ter de 45-jarige A. Vukkink, die daar fietste, onder een vrachtauto geraakt en vrijwel op slag gedood. Het lijk is per politiebrancard naar het ziekenhuis ge bracht. Steekpartij te Oosterhout. De anders zoo rustige St. Joseph- straat te Oosterhout werd in rep len roer gebracht door een hevige vecht partij ten huize van een zekeren Van Gils. Deze |had hoogloopende ruzie gekregen met zijn bij hem inwonen- den schoonzoon OLaatstgenoemde Irok een mes en bracht zijn schoon vader een aantal steken in het lichaam toe. De verwondingen waren jvan zulk een ernstigen aard flat dr. Leygraaf medische hulp moest verleenen. De toestand ,van den getroffene is naar omstandigheden bevredigend. De da der werd door de politie aangehouden. Amerika's Bandietisme. I Nu het stoffelijk overschot van John Dillinger hegraven ligt op het kleine kerkhof in Indiana, is George „Babyface" Nelson bevorderd tot „staatsvijand No. 1". De yerschillende politie-autoriteiten hebben het bevel uitgevaardigd: Maak u meester van Nelson, dood of levend. De politie spant alle krachten in om thans dezen bandiet onschadelijk te maken. j De federale autoriteiten, trotsch op het succes, Dillinger uit den weg te hebben geruimd, zijn er zeker van, dat ook Nelson in hun handen zal vallen. Doodelijk ongeluk te Tilburg. Te Tilburg heeft op den Bredasche- weg een 'zeer ernstig ongeval plaats gehad. Bij een hotsing tusschen twee auto's werd een zekere mevr. v. Dijk, wonende te Eindhoven, uit haar auto geslingerd en op ,den grond gesmakt. Zij werd door de auto van den G.G.D. uit Tilburg opgenomen en naar het Ziekenhuis gebracht. Daar bleek dat zij behalve wonden over het heele li chaam een zeer zware schdelbreuk bekomen had. Zij is aan de bekomen verwondin gen overleden. De politie heeft de zaak in onderzoek. Overstrooming in Perzië. Te Firoeskoe in Perzië, hebben groote overstroomingen plaats gehad waarbij meer dan driehonderd per sonen om het leven zijn gekomen. Ook in China doodt het water. De geweldige overstroomingen in de provincie Hoepeh, waar de Joengtsing-rivier buiten haar oevers is getreden, hebben volgens de eerste berichten reeds aan 200 menschen het leven gekost. Men vreest echter, dat het doodencijfer nog aanzienlijk zal stijgen. Oude man aangereden door wielrenner. Zondagmorgen is de 65-jarige H. uit üss, toen hij op den straatweg den Bosch—Grave ter hoogte van het woonwagenkamp plotseling bet fietspad overstak, aangereden door een wielrenner, die aldaar aan het trainen was. De man werd tegen den grond gesmakt en werd met een ernstige schedelbreuk en inwen dige kneuzingen naar het St. Anna- ziekenhuis te üss vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. Vat carbid uit elkaar gesprongen. Op het terrein van de Maaswerken te Alphen (N.B.) sprong Zaterdag met een geweldige knal een vat carbid uit elkaar, waarbij een der omstanders, zekere v. O. uit Alphen, ernstig werd getroffen. De ongelukkige kreeg brandwonden in het gelaat. Men vreest voor het behoud van zijn oogen. Door een auto overreden en gedood. Op den Oostsingel te Delft is de 27-jarige waterstoker A. Krijgsman, toen hij met een handwagen over genoemden singel ging, aangereden door een auto, bestuurd door den 31-jarigen A. uit Haarlemmermeer. K. werd over een groote lengte meegesleept en bleek zeer ernstig gewond te zijn. Hij is door de po. litie naar het r.k. ziekenhuis gebraht, waar hij eenige oogenblikken later is overleden. De Zuid-Willemsvaart ingereden. De heer W. Minkels uit Maria- heide reed Zondagavond om half twaalf per auto op den weg naar Den Bosch bij de superfosfaatfabriek van de firma Coenen en Schoen makers in de Zuid-Willemsvaart. De chauffeur kon door een juist pas- seerenden schipper worden gered, doch de heer Minkels, die vermoe delijk getracht had zichzelf te redden, verdronk. Zijn lijk kon na eenigen tijd opgehaald worden. Het slacht offer laat een vrouw en 2 kinderen achter. Wonderbaarlijke redding op de Noordzee. Als door jeen wonder is gisteren een jongeman uit Amsterdam, de 21-jari- ge kappersbediende Georges Warro aan den verdrinkingsdood in de Noordzee /ontsnapt. Warro reisde met de nachtboot van de Batavierlijn van Engeland naar Nederland en viel des morgens vroeg, zonder dat iemand 't merkte, pver boord. Na ruim een half uur met uiterste krachtsinspanning tegen de golven te hebben geworsteld, werd de drenkeling, die toen totaal uitgeput was en alle hoop op redding reeds had opgegeven, door opvarenden van het motorschip „Olga" gered en behouden naar de hoofdstad gebracht. Geheele munitietrein in de lucht gevlogen. Een ernstig voorval, dat in verband met den huidigen politieken toestand in het Verre Oosten, van invloed kan zijn op de verdere ontwikkeling, heeft zich Donderdag j.l. in de nabijheid van Charbin afgespeeld. Er i9 een gtheele munitietrein in de lucht ge vlogen, waarbij een groot aantal per. sonen werd gedood. De ontploffing zou zijn ontstaan door de ontsteking van een bom tusschen twee met bommen volgeladen goederenwagens. De explosie had zulk een verschrik, kelijke kracht dat in de aarde een gat van niet minder dan 6 meter diepte en 15 meter breedte werd geslagen. Naar verluidt is door de Mand9. joerijscbe autoriteiten de Sovjei— Russische assistent van den station chef gearresteerd, daar gebleken zou zijn, dat hij medeplichtig aan de explosie i9. Aan Mandsjoerijsche zijde beeft men den indruk, dat het hier een aanslag betreft. ADVERTfiNTUN. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk MAKEN BEKEND, dat bij openbare inschrijving zal worden verpacht hot Jachtrocht op do gemssnte- eigendommon voor hot tijdvak 1 Saptamper 1834-1 Septsmbsr 1938 ais volgt: 1. Het jachtrecht op de eigen, dommen, gelegen in de ka dastrale gemeenten Waal wijk en Besoijen 2. Alsvoor, gelegen in de ka dastrale gemeente Baard wijk 3. Alsvoor, gelegen onder de gemeente Loonopzand (bouwhoeve Rocstelberg); 4. Alsvoor, gelegen onder de gemeente Drunen; (bouw-iy hoeve Fellenoord). De pacht moet worden vol daan in jaarlijksche termijnen en wel telkens bij vooruitbeta ling vóór 1 September van ieder jaar. Inschrijvingen worden inge wacht in gesloten enveloppe uiterlijk op Dinsdag 28 Augustus 193b, des middags om 12 uur ten gemeentehuize. Op de en veloppen te vermelden«In schrijving Jachtrecht.» Burgemeester en Wethouders 52472 van Waalwijk. MiBITSfEL DE TKMEDIE VEN LEVEN EN DOOD

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 6