SPORT. ""UP! °PL A,ng is' ook een ge weldige snelheid kan ontwikkelen. RECHTZAKEN. GEMENGD NIEUWS. W. S,C. men waren afgewezen. Alsnu werden door den district- bestuurder Buykx enkele krachtige woorden gesproken tot opwekking king van trouw aan en medeleven met de organisatie en vooral om intensief de propaganda door te zeiten; zoo noodig er alsnog ten spoedigste mede aan tc vangen. Tenslotte nam de Geestelijke Ad viseur het woord, die de arbeiders opwekte tot een gepaste, maar ook zeer krachtige actie. Onomwonden verklaarde ZijnEerw. dat de motie ven, waarom men deze verslechte ringen wil doorvoeren, waren ge wogen en te licht bevonden, en, ook gezien de slechte omstan digheden, waarin velen reeds thans verkeeren, moet er dus zoo krach tig mogelijk naar gestreefd worden, een en ander te voorkomen. Als deze spreker dan nog enkele zaken van meer huishoudelijken aardbad besproken, ging de zeer goed ge slaagde vergadering na sluiting op de gebruikelijke wijze uiteen. Het programma luidt als volgt: 1 uur: Opening. 1 2.30 uur: Diverse attracties. 34 uur: Duss. Boys 2Hercules combinatie. Om 4 uur zal het le elftal de aange kondigde groote wedstrijd spelen met hare nieuwe opstelling. Wij noodigen eenieder uit naar dit sportevenement te.komen zien en een steentje bij te dragen aan de arme Missie. VOETBALSPORT. WAALWIJK. Zondag a.s. spelen W.S.C. 1 en 2 oefenwedstrijden tegen den 2e klasser T.S.C. te Oosterhout, op het terrein van laatstgenoemde vereeniging, R.K.V.V. H.E.C. Zondag 26 Augustus j.l. speelde een combinatie van HEC een vriendschap pelijke wedstrijd tegen de Sporters 1 uit Drunen. Voor de rust konden de Sporters, mede door enkële fouten van den H.E.C.-doelman, den stand gelijk houden, 44, doch spoedig na de rust was het 8—4 voor H.E.C. Het werd toen een saaie wedstrijd daar HEC zich niet de minste moeite gaf om de score hooger op te voeren. Met 8—4 voor HEC kv/am het einde van dezen voor HEC te gemakkelijken kamp. W.V.V. Z.S.V. Zaterdag 1 September zal de finale plaats hebben van de seriewedstrijden van Z.S.V. De volgorde is aldus: 34 uur: Van Haren—W.V.C. 4—5 uur: W.V.K.—Vrijgezellenclub. 56 uur: Verliezersronde 67 uur: Winnaarsronde. Het terrein is gelegen achter de Pastoor Kuijperstraat. R.K.V.V. QUICK. Zondag 2 September is het 2 jaar ge leden dat Quick werd opgericht in de Pastoor Kuijperstraat. Zij is in dien korten tijd geweldig vooruit gegaan, moreel en financieel. Dit is vooral te danken aan de leden die in slechte tijden hun clubliefde toon den. Quick kan er trotsch op gaan dat zij zulke leden bezit, want zij zijn trouw aan hun vereeniging. En dat is heel veel waard. Quick heeft ook veel te danken aan P. van lersel. Deze persoon heeft zeer veel bijgedragen voor de v.v. Quick. Hij sprong in de bres wanneer het noodig was, niets is hem ooit te veel geweest en nog niet. Quick kan zich gelukkig prijzen dat zij in het bezit is van zoo'n bestuurslid. Quick heeft 2 jaar van harden strijd gehad, doch zij heeft manmoedig het hoofd omhoog gehouden. Zoo zal dan Zondag dit feit herdacht worden met een wedstrijd tegen Hercu les, Waalwijk, geen onbekende voor Quick. Wij hopen, dat veel sportliefhebbers zich naar het Quickterrein zullen bege ven om getuige te zijn van dit sportieve gebeuren. De wedstrijd vangt aan om half 3. Wij wenschen Quick verder veel succes toe in haar verder bestaan en dat zij moge worden een der beste R.K. clubs uit den omtrek. R.K.V.V. W.V.B. Zondag 2 Sept. a.s. speelt W.V.B. 1 een wedstrijd tegen de W.G.V., Waal wijk voor het nederlaagtournooi. Aanvang van den wedstrijd om half 3 op het terrein gelegen achter het café van den heer B. Kamp-Leemans. Om 5 uur wordt een competitiewed strijd gespeeld tusschen W.V.B. b en Wilhelmina uit Kaatsheuvel, eveneens op het W.V.B.-terrein. DRUNEN. Zondag 2 September wordt 't nieu we voetbalveld geopend van V.J.C. De openingswedstrijden zullen wor den gespeeld door ,,De Sporters" alhier tegen de Vlijmensche Boys en door V.L). uit Den Bosch tegen V.J.C. al hier. Aanvang 1 uur. DUSSEN. Missie-sportdag te Dussen. A.s. Zondag organiseert de R.K.V.V Dussensche Boys een groote Missie sportdag, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de Missie. Nederlaag-tournooi D.V.C. Zondag wordt het nederlaag-tour nooi van D.V.C. voortgezet met de wedstrijd D.V.C. 1 —T.S.C. 3. Wij zullen afwachten wat D.V.C. te gen dit elftal presteert. DUIVENSPORT. DRUNEN. De laatst gehouden duivenvlucht door „De Postduif" alhier is een mis lukking geworden door het slechte weer op de vliegroute in het buitenland. WIELERSPORT, ólaats' aanval op het wereld-nurrecord niet geslaagd. V/oensdagavond heeft L. J. Slaats op de wielerbaan te Wageningen een aan val gedaan op het werelduurrecord, sinds September van het vorige jaar staande ten name van den Franschen renner Richard met 44.777 K.M. Hoewel het weer zeer gunstig was en er nagenoeg geen wind stond, is de po ging van Slaats echter niet geslaagd. Slaats legde in 1 uur af 43.413 K.M. Tijd-opnemer voor de N.W.U. was de heer C. H. Hirschmann. Hieronder volgen de tijden resp. van Slaats en Richard. Slaats: Richard: inSw sec- 6 m- 36.8 sec. J0 K.M. 13 m. 3L1 sec. 13 m. 15 sec. 15 K.M. 20 m. 22.5 sec. 19 m. 56 sec. 27 m- 19 sec. 26 m. 36.4 sec. ^£w34m- 12Jsec- 33 m. 18 sec. Ir. 41 m. 10.5 sec. 39 m. 58.8 sec. An 48 m" 11,1 sec- 46 m- 42 sec. 40 K.M. 55 m. 13 sec. 53 m. 29.4 sec. In 1 uur 43.413 K.M. 44.777 K.M. Ter vergelijking volgen hieronder nog de tijden, gemaakt door den Eind- hovenschen renner J. v. Hout bij zijn recordpoging in Augustus van het vo rige jaar op de wielerbaan te Roermond over dezelfde afstanden als boven ge noemd: 6 min. 334/5 sec.; 13 min 15 sec.; 19 min. 59.6 sec.; 26 min. 43.8 sec. 33 min. 30.8 sec.; 40 min. 16.8 sec 47 min. 6.2 sec.; 53 min. 50.8 sec 44,58V8aK.M°atf. Uur De recordpoging van Frans Slaats. Het weer zag er weinig hoopvol uit op den avond, dat .onze Frans- het werelduurrecord zou trachten te verbeteren. Het had den geheelen dag hard geregend en er stond een ttmke br.es en hoewel de kans zeer groot was, dat de wedstrijd zou worden afgelast, hebben wij ons toch naar Wageningen begeven om getuige ie kunnen zijn van de prestaties van onzen plaatsgenoot. Het weer ging zich beteren en bij onze aankomst aan de schitterende baan hingen in de lucht nog wel eenige „regenbonken", maar het bleef droog en het cement bleek goed berijdbaar Het publiek dat in vrij grooten getale was opgekomen, wachtte met spanning het groote gebeuren af De landmeters hadden hun werk gedaan en de baan was meter voor meter afgeteekend, terwijl aan de onderzijde op ongeveer 5 meter van elkaar, opgerolde zakken op de baan waren gelegd om te verhinderen dat de renner te laag zou gaan rijden en daardoor in afstand gaan smokkelen. Urn stipt 8 uur werd aangevangen met eenige sprints voor nieuwelingen maar niemand interesseerde dit kinderwerk. Intusschen werd in het renners kwartier alles in gereedheid gebracht voor het zware werk. Frans, de commandant, liep wat zenuwachtig heen en weer Seigneurs pompten de tubes op en hard, ontzettend hard zelfs, zoo dat wij vreesden, dat wanneer Frans op ztjn racemachine zou klimmen, het rubber een dergelijk gewicht niet meer onden dragen en de tubes met een knal uit elkaar zouden springen. Een der tubes gaf dan ook den geest en in zenuwachtigen haast werd vlug een nieuwe tube opgelegd. Een groot .mes werd opgezet, een 27 8, wat dus wil zeggen, dat Slaats, als hij Er werd naar de lucht gekeken, de wind die voor de start vrijwel was gaan liggen, werd be- en veroordeeld, alsof een Picard of een Cosijns me. hun ballon de stratosfeer zouden gaan bezoeken. Publiek, in- en outsiders, collega renners, allen moesten Frans nog Ww .W- -Zo0U ie *aan' Frans" .Wat denk ,e. Slaats*. .Is je fiets in orde, Fran«' en Frant want ik begrijp niet, dat hem al die menschen niet verveelden, gaf heel gemoedelijk eiken vrager een passend antwoord Er was spanning en nooit heb ik kunnen denken, dat het verbeteren van een uurrecord zooveel emotie kan opleveren Eindelijk om 8 20 zet de soigneur de fiets op de Daan. Ju.yleden en olficieele lijd waarnemers (van de N W U. was de heer Hirschmann aanwezig) nemen hun respectievelijke zetels in, de microfoon kondigt hel b« gin van de recordpoging aan en Frans beklimt zijn machine. Horloges worden gelijkgezet het rondebord wordt op 225 gesteld, want de baan 18 gebleken iets meer dan 200 M lang te zijn, zoodat om het record te verbeteren een dergelijk aantal ronden binnen het uur gereden moet worden. Daar knalt het schot en Frans is weg. Hij vreesde de eerste 10 K.M. als hij die maar voorbij was, dan liep hij warm, dan pas kwam hij in zijn element. Met innerlijke spanning hebben wij hem gevolgd, zijn ronden g< chrono meterd. Hij moest 16 seconden per ronde rijden gemiddeld en de eerste ^5 of 30 ronden werden gelijkmatig en steeds weer met hetzelfde tempo afgelegd en wel 16 2, maar dat was te hoog, hij moest cr korter over doen. Wij wachten tot na de 10 K.M. dan zou hij zijn schade immers wel inhalen. Na de 5 K M was zijn achterstand al 7.2 seconden bij den tijd, die Richard gemaakt had en ongelukkigerwijs stak toen ook de wind weer op De vlaggen gingen strak staan en bleven strak staan tot het einde toe. Het was verre van windstil, de .Telegraaf" meldde het tegendeel. En Slaats maalde maar door, altijd maar door met hetzelfde tempo 16 2 of 16 3 en bij de 10 K.M was het tijdveischil met Richard al 16 seconden. Wij werden somber ge stemd. Zestien seconden, een volle baanronde achter op de eerste 10 K M. maar enfin Frans vindt zijn kracht in de 2de helft van een strijd, dus waarom hoop verloren en dan nog zoo vroeg. En wij, Cees, Antoon Herman en Drik en Eddie en de Sjef en Frans, de kleine colonne van Waalwijksche supporters, staken de koppen bij elkaar en ver deelden ons over de baan om onzen favoriet op de hoogte te brengen van zijn achterstand. „Tempo opvoeren", Frans. Wij hurkten onder de baan en trachten Frans in zijn gezicht te kijken en maakten de dolste grimassen om hem meer snelheid bij te brengen. En wij, die dachten, dat een recordpoging over ten uur het toppunt van ver veling op een wielerbaan zou zijn, hebben ervaren wat een spanning,' wat een emotie en wat een blijdschap en ook teleurstelling, tijdens zulk een rit van elkanders gezichten waren af te lezen. Het publiek roerde zich danig, schreeuwde en maakte een helsch lawaai op het hout der om. heining. Maar wat werd het toch koud. Wij rilden, kragen gingen omhoog, handen tn de zakken en Frans reed maar gestadig door, steeds maar weer 16 3 tot 16 7. Daar beneden kwam hii niet en toen wij bij de 15. 20 en 25 K M. achterstanden noteerden van resp. 26 5 en 33 5 en 54 seconden, toen wisten wij dat het practisch onmogelijk was het record te breken. Nog een kwartier was te rijden en hoewel de achterstand hopeloos was hebben wij en het publiek niet te vergeten, nog smeekend gebruld om harder te gaan. Je kon niet weten en nu was er toch de 2de helft Wij hebben den jongen zien zwoegen en ploeteren tegen den feilen wind in. in de rechterbocht. Wat is me dat toch een werk, wat moeten het toch krachtmenschen zijn die dergelijke prestaties verrichten Een uur aaneen altijd maar hard, zoo hard mogelijk vooruit, vech'en tegen den tijd, want een anderen tegenstander hebben zij niet. Zij worden door geen renner opgejaagd of kunnen zich niet laten trekken al maar vooruit in een ijzig straf tempo. Wat moet die Richard toch geweldig hebben gereden, toen hij dat record verbeterde Nog enkele minuten zijn te rijden, de kans is verkeken, maar Frans rijdt ztjn eigen onverzwakte tempo nog Eindelijk het eindsignaal Wat zal die jonden moe zijn dacht men Wij renden naar hem toe. Hij stapt af en zijn eerste woorden waren „Voel nou m'n knieën en beenen eens en m n voeten, zij zijn stijf van de kou". „Maar ik ben nog niet „leeg* jongens" en toen de baandirecteur gekkelijk zeide „Nu Frans, nu de koppelcourse, was het antwoord heel resoluut „Dat is goed mijnheer Westland, als" U maar betaalt". En ziedaar nu het verloop van een prachtrace onder zooveel spanning verreden en hoe moe .onze Frans" was. Wij hadden den indruk en dat bevestigde hij ook. dat hij nog wel meer kon als hij alles gegeven had En daarom een volgende keer beier I Wielerbaan Waalwijk. Op de Waalwijksche Wielerbaan worden morgen 2 September weer interessante wielerwedstrijden gehou den. De Directie is er in geslaagd een keurig programma samen te siellen, waaraan de beste amateurs en onaf- ha kelijken zullen deelnemen. Er zullen morgen starten, de Gcbr. Slaais die op de Vitesse Wielerbaan ie Ti I bui g zoo een schitterende zesdaag sche gereden hebben, en als No 2 uit dien zwaren strud e.ndigden. L)an zien we ook onze jeugdige Waalwijksche renner Joke v Geenen, die enkele weken geleden zoo'n uitstekende wed- strijd heeft gereden te Den Dungen en als No 2 eindigde met een verschil van 2 punten op het winnende koppel Verder zien we nog op het program Hufmeijer, met als koppelgenoot onze Waalwijker Keesje Kamp, die al meer malen een clubwed9trijd gewonnen heeft. Vervolgens nogPrinee Kloppers en Hendriks Huibrechts Er staat ons dus weer een mooie wedstrijd te wachten, en het zal er vooral geducht spannen tusschen de koppels v. Geenen van Helvoirt, Gebr. Slaat9, en Hufmeijer Kamp. Als ex'ra nummer krijgen we een koppelachtervolging tusschen de Gebr Slaats, en v. Geenen -van Helvoirt. Dus morgen allen naar de Waalwijksche Wielerbaan, om van die interessante wedstrijden getuigen te zijn. De belangstelling schijnt groot te worden, daar er al veel kaarten ver kocht zijn. Wandelsport. Zondag 9 September e.k. organi. seert de W 6 V. „Ue Globetrotters" te Eindhoven een nationale wandel, tocht over 35 K M waaraan zoowel vereenigingen als individueelen kun nen deelnemen. Prachtige prijzen zijn beschikbaar gesteld, terwijl ieder die de marsch volbrengt een fraai verzilverd herin neringskruis met lint ontvangt Het inleggeld bedraagt tot 5 Sept. as. fl 0.70 per persoon, na dien datum fl 0,90 Inschrijvingen vergezeld van het inschrijfgeld moeten gericht worden aan den secretaris; J F. Wansink, Helmerslaan 38 te Eindhoven, die tevens gaarne alle verlangde inlich tingen verstrekt. appelen vervoerd zonder vergunnin, berispt. 1 Kantongerecht Den Bosch. De jeugd ging voor 1 Die bracht uit haar midden meer dan 200 bengels en een aantal meisjes die in overtre ding waren Ze zetten gelegenheidsgezichten, die rakkers en er waren er maar weinigen, die het was aan te zien dat ze spijt hadden voor den strafrechter te moeten verschijnen. Integendeel! Ze vonden het wel interessant. De moeders deden druk „dat het de schuld was van die andere jongens" en de enkele vaders die waren meegekomen, keken honderdmaal ongeduldig op hun horloges. Tientallen waren maarthuis gebleven en zullen hun briefje wel ihuis krijgen Met dat al een bedroevend vooruit zicht 1 De jeugd wordt op de openbare straat steeds baldadiger, brutaler en moeilijker. En thuis Eigenaardig dat het 't best gaat met de bende op school. Daar is nog gezag, wat zoo hier en daar thuis wel te wenschen overlaat. De lijst van de 200 strafwaardige knapen en meisjes werd geopend door Jan V. uit Wijk Die kreeg wegens overtreding der Visscherijwet een be risping Dat is zoo 't begin 't loopt dan met een sisser af Maar als de jeugdige verdachte voor den tweeden keer naar Den Bosch moet, dan nou, dan valt 't niet mee Dan volgde Paulus A C uit Oud- Heusden, wegens straatschenderij Zn broertje J W. C, dito en beider vriendje G. B., alsvoor. Allen werden berispt. Dan een lange stoet uit Den Bosch, die de overgroote meerderheid levert. Volgen Kees en Jan D uit Drunen straatschenderij, beiden berispt. Nu Waalwijk.... Drie uit één gezin IJ M. A. de G Ga. G de G. en J. M. de G dan A. A J D., G J BIa. H J. B z n zusje, en Ca P D. Deze stoet' van 7 Waalwijkertjes trof eveneens een berisping wegens het loopen over weiland. P J B Nederhemert, loopen over verboden grond, f3 boete of 3 dagen tuchtschool. J. W. de JWoudrichem, aard- P J T., Waalwijk, loopen overd. spoorweg, streng berispt. J. A S Waalwijk, veiligheid Va. het verkeer in gevaar gebracht boete ot 4 dagen L. M., Waaiwijk, alsvoor, f4 boP, of 4 dagen J v. B Waalwijk, alsvoor, f4 b0t!l of 4 dagen J K, Waalwijk, alsvoor, f4 b0ei( J G P., Geert rui den berg, alsv0o. t 4 boete ot 4 dagen. J v. G Vlijmen, auto vastgeU den, t 4 boete ot 4 dagen. A W Uruoen, auto vastgehoudf f 3 boete .ot 3 dagen. G. L v. d. B Genderen, aan iram gaan hangen, berispt. J. v. W Heusden, alsvoor, berispt P v. M., Nieuwdaal, dronken eti rijwiel besturen, t 15 boete ot 15 dajC[ L S, Wijk en Aalburg, ficisen 20t der licht, t3 boete of 3 dagen L. A. J. D., Waalwijk, rijwiel zonde licht, berispt. A. de S Geertruidenberg, verbodti weg berijden, 13 boete of 3 dagen J- v. N De Werken en Sleeuwiji alsvoor, f4 boete of 4 dagen. I v A., Almkerk, alsvoor, f4 boet: of 4 dagen Hiermede sluit de kinderstoet en krijgen de „grooten" de beurt. D. de W 23 jaar, te Wijk Heusdèn, straatschenderij, f4 boe:: of 4 dagen G, J. de W., Wijk en Aalbun links rijden, f 10 boete of 10 dager C. H de V., Haarsteeg, Visscherj. wet, tweemaal 13 boete of 6 dager J. v. d W., Aalst gem Poederoijec had een schaap op een vrachtwage; tusschen een stier en eenige koeier geplaatst, zoodat de schaap door di andere dieren getrapt werd met aid: pooten die er onder stonden. Wegens het op pijnlijke wijze vei voeren van vee werd verdachte ir vervolging gesteld Hij ontkende daarom werd de zaa 8 dagen aangehouden om den ver balisant te hooren. lh. C. H., Dusten. auto zonde: deugdelijke remmen, f7.50 boeter een week hechtenis. A. A. v H Waalwijk, waterleidin Sprang geweigerd, f 5 boete of 5 dagen Rotterdamsche Rechtbank. Meineed. De Rotterdamsche Rechtbank heeft vrijgesproken M. de K 49 jaar, huisvrouw van 0., en haar dochter, de 21 jarige E. C. D.| zonder beroep, beiden vervolgd wegens meineed, algelegd in een strafproce dure tegen den reiziger D., die io hooger beroep voor het Haagschs Gerechtshof terechtgestaan had wege verduistering. De vrouwen zouden, ic strijd met de waarheid verklaard he ben, dat D door den schoenfabrikan D. Glaudi uit Kaatsheuvel als reiziger was aangesteld op een garantieloon De electrische stroom. Gisteravond om 8 uur was de 21 jarige J. P. v. P. bij zijn oom, in dt Kloosterstraat te Haarlem, bezig lichl aan te leggen in een achter de wonin gelegen schuur. Hij gebruikte een looplamp. Deze werkte even niet de jongen stak, terwijl hij op een stond, met een schroevendraaier it den stekker. Hij kreeg een electrischet schok door het lichaam en viel bewus teloos neer. De ongevallendienst werd gewaarschuwd, die twee uur getrach! heeft kunstmatig ademhaling toe te passen, evenwel zonder succes. Onge veer 10 uur constateerde een dokter den dood. Door een vrachtauto overreden en gedood. Gisteravond is op den Bredascheo weg ter hoogte van het landgoed „De Gaas" te Tilburg, de ijscoventer Gode- froi, die met zijn driewielig wagentje langs den weg reed, door een vracht auto uit Deurne aangereden en enkele meters medegesleurd. Zwaar gewond werd de man door den G.G.D. naar 't Ziekenhuis te Tilburg gebracht, wam hij even na aankomst overleed. De auto is in beslag genomen, de chauffeur B. is voorloopig in arrest gesteld. Door een auto overreden en gedood Gistermiddag is de 16-jarige P. Slik ker, die op den Helderschenweg bij Alkmaar fietste, op den overweg over reden door een vrachtauto. De Jongen is naar het centraal ziekenhuis |te Alk maar gebracht, waar hij des nachts is overleden. Visschers verdronken. Aan de Oostelijke kust van Kwan- toeng zijn twee visschersbooten door een walyisch wrak geslagen en gezon ken. Vijftien visschers zijn hierbij verdronken. Onder de visschersbevol- king van Moeijang heerscht groote ongerustheid tengevolge van het veel* vuldig voorkomen van walvisschen hun vischwater.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 8