TonringcaMrijf MULDERS-SABS. Dttg 11 Sept. near Hevelaer Bouwmeesters Revue. lÉwIonrioritliliiij 11.I. Drogisterij „De Pelikaan", 16 AGENTSCHAP. Borstelwerk Kwasten, Penseelen, Zeemen, Sponzen. Alle Poetsartikelen. - Boenwas. CIRIIIS W0NDERWAS. INGEZONDEN STUKKEN. Ons Reisprogram tan deze week Per pers. f2.- Per pers. f 0.75. SPORT. BURGERLIJKE STAND. Perpersoon f4.50 Stationsstraat 95 Telet. 141 WAALWIJ K. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS." LAATSTE BERICHTEN. AGENOT GEMENGD NIEUWS. KWALITEIT Het aangewezen adres voor Vraagt gratis proefdoos voor den tijd van 2 jaren geschorst als kleinhandelaar in den zin der wet Bondsconcours Scherpschutters. Op de schuts.boomen van 't gilde St. Ambrosius, gevestigd bij den heer W. Pullens, Café w't Vosje", alhier werdt Zondag j.l. 't Bonds concours gehouden van den Eersten Lang. straatschen Schuttersbond. Het concours werd door prachtig weer begunstigd en had een buiten gewoon gezellig en spannend verloop. De uitslagen waren als volgt: Corpsprijzen le pr. St. Ambrosius, Baardwijk 23 p. 2e pr. St. Jan Baptist, K'heuvel 19 p. 3e pr. O. L. V. Schuts, Elshout 15 p. 4e pr. Prinses Juliana, Vlijmen 14 p. 5e pr. Eerste Langstr. Schutterscl- Herpt 13 p Dan komt de dag van den wed strijd. Joe zoekt de kamp door een smoesje te ontloopen, maar dat lukt hem niet. Hij moet in het water. Gelukkig bemachtigt hij een onzink- bare zwembroek en hij weet zoowaar zijn tegenstanders door allerlei handig, heidjes voor te komen, tot hij in het zeewier verward raakt, ondergaat.... en als no. één aan de finish weer opduikt. En de belooning voor deze mooie prestatie blijft natuurlijk niet achter wege. Wij kunnen ieder het programma van het R.D.B.-Theater aanbevelen. Personeele prijzen 1 C. Elshout, 2 Chr. Klerx, 3 J v. Bijnen, 4 W Pullens, 5 Th Pullens, 6 A. van Buul, 7 A. van Huiten, 8 H Maas. 9 C. de Jong, 10 J. Baaijens. 11 H. Molenschot, 12 P. v. Buul, 13 A. Elshout, 14 F. v. Helvoirf, 15 Arn. Baaijens, 16 J. de Boer, 17 P. Lommers, 18 W, Molenschot, 19 C. de Kort Czn., 20 C. v. d. Ven, 21 P. Klerx, 22 C de Kort. KasteleinsprijsF. Luijben. De eerste prijs voor het beste 6 tal over 1934 werd toegekend aan het gilde St. Ambrosius, Baardwijk, welk gilde ook voor de eerste maal beslag legde op den fraaien wisselbeker, ge. schonken door de Zuid Hol!. Bier. brouwerij. Vergadering Ziekenkas R.K. W. V. Buitengewone algemeene vergade ringder Ziekenkas van de K K. Werk- liedenvereeniging op Maandag 10 September 1934, des avonds 8 uur precies, in de groote zaal der R.K Werkliedenvereeniging. Agenda 1 Opening door den Voorzitter. 2 Notulen der vorige vergadering 3 Voorstel van 't Bestuur in verband met de steuntrekkende leden der kas 4 Rondvraag en sluiting. Ongeval Mej. Dra. B. G. alhier had 11. Woensdag het ongeluk te Eindhoven van een stoepje te schuiven en haar been te breken. Per auto van den geneeskundigen dienst aldaar werd zij thuis gebracht, waar de eerste geneeskundige hulp ver leend werd|door dr. Velthuis. Later is zij naar het Ziekenkuis te 's Bosch ter verdere verpleging overgebracht. Gevonden voorwerpen Op het politiebureau zijn inlich tingen te bekomen omtrent de na. volgende gevonden voorwerpen Boventuig kinderschoenfje, een paar regenpijpen, heerenpolshorloge, sleutel met fluit en voorts omtrent een Groenendaler, die is komen aan loopen. Landstormdag te Tilburg De indertijd uitgestelde Landstorm, schietdag te Tilburg zal nu op Zater. dag 22 September a s. gehouden worden. De Minister van Defensie, Luit.— Generaal Duijmaer van Twist, Voorz der Nationale Landstormcommissie, Generaal H de Jongh, Inspecteur van de Vrijw. Landstorm en meerdere autoriteiten zullen dezen landdag met hun bezoek vereeren. BIOSCOOP. R.D.B.-Theater. De Drijvende Zwembroek Het R D. B -Theater presenteert deze week de dolkomische sportfilm: De Drijvende Zwembroek. De Amerikaansche Grootmeester van den lach Joe E. Brown, die in deze amusante film de hoofdrol ver vult, weet al heel spoedig een lach orkaantje te verwekken. Ook aan sensatie ontbreekt het in deze rolprent niet, want vooral Joe's tocht op de aquaplane achter de snelvarende motorboot en de groote zwemwed. strijd vormen toch een uiterst boeiend gedeelte van deze groote zwem sportfilm. De film begint ongelukkig voor den held Joe Holt. Als fabrieksbediende hoort hij dat hij tot eenig erfgenaam van een rijke tante benoemd is. Overgelukkig reist hij naar Los- Angeles, om daar echter tot de conclusie te komen dat al zijn effecten waardeloos zijn. Het reisje heeft den armen stakker volkomen aan lager wal gebracht, doch van nu af begint zijn geluk. Een lieve juffrouw ziet hem plotse ling aan voor een Canadeesch zwem- kampioen en zij wil hem laten uit komen in een groote wedstrijd, hoewel Joe niet eens zwemmen kan. Door een bloot toeval wordt Joe dan de .redder' van zijn voornaamste liefdesconcurrent en zoo langzamer hand wordt hij als een held vereerd. Luxor-Bioscoop. Ik ben geen Engel. Nog nooit te voren heeft een filmwerk zooveel enthousiasme ont ketend als de film »Ik ben geen Engel», welke deze week in de Luxor vertoond wordt. De hoofdrol wordt vervuld door Mae West, die hiermede zoo'n on gekend succes behaalde, dat het als een unicum in de filmwereld be schouwd werd. Reeds veel is er over Mae West geschreven, zoodat wij enkel volstaan met het geven van den verkorten in houd dezer rolprent. Tira, de lenige kermis—danseres uit Bill Barton's circus, kan iederen man om haar vinger winden. Haar laatste verovering is Slick, een buitengewoon jaloersch individu, die het niet kan hebben dat Tira met een anderen man uitgaatdaar door wordt hij tot een moord gedreven. Hij wordt gepakt en Tira wordt beschuldigd van medeplichtigheid. Om een advocaat te kunnen beta len, waagt zij zich in circus Barton aan een zeer gevaarlijk nummer. Tira's nieuwe nummer is een groot succes; het circus krijgt voor- deelige aanbiedingen uit New York en Barton maakt daar grootscheep- sche reclame voor haar. Zij wordt verliefd op zekere Clayton, doch Bill Barton maakt zich daar over zeer ongerust, want als het huwelijk doorgaat, is hij zijn kassa magneet kwijt. Slick, die juist uit de gevangenis komt, maakt dan met Barton een complot om het huwelijk te voor komen. Clayton verbreekt daarop het engagement en Tira besluit hem gerechtelijk te vervolgen wegens »breuk der trouwbelofte» en 300.000 dollar schadevergoeding te vragen. In een bewogen rechtzitting weet Tira de sympathie van de jury te winnen en Clayton verklaart zich bereid het volle bedrag te betalen. Uit het getuigenverhoor en Tira's verklaringen is hem gebleken, dat zij beiden het slachtoffer zijn van een complot. Spoedig daarna vindt dan ook de verzoening plaats. DRUNEN. Nabij de ontginning alhier kwam een der aldaar te werk gestelde werkloozen uit Den Bosch met zijn fiets van het werk gereden. Aan den straatweg gekomen slipte de fiets in het mulle zand. De berijder sloeg met het hoofd tegen een juist passeerende autobus, waar door de man ernstig verwond werd aan het hoofd. Dokter van Seters legde een verband. DRUNEN. Tot plaatselijk directeur van de »Jonge Werkman* is benoemd kap. Vogel®. WASPIK. Tot geest, adviseur der voetbalvereeniging »W.S.C.« in Waspik- Boven is benoemd Pater Gabriël O. Carm (Buiten verantwoordelijkheid der red.) Mijnheer de Redacteur, Uitvoerig heeft de heer C. Roes- tenberg het standpunt van het bestuur der R K. Lederbewerkers uiteengezet terzake het Ioonconflict; of op de daar gegeven cijfers niet iets te zeggen zou zijn en of daarbij niet een toe lichting hoorde, is een tweede zaak. Daarop zal ik thans niet ingaan, maar ik geloof toch wel dat het ge. wenscht zou zijn dat ook van fabri kantenzijde de juiste stand van zaken eens werd medegedeeld; eenzijdige voorlichting werkt voor het publiek steeds verkeerd. Mijn bedoeling is thans alleen om den heer Roestenberg openlijk te vragen, waarom hij ook niet de moed heeft wereldkundig te maken waarom de fabrikanten van Waalwijk ten slotte met een voorstel tot loonsverlaging zijn gekomen Weet hij misschien de oorzaak niet? Ja zeker hij weet het deksels goed Omdat de fabrikanten van Waalwijk al de jaren zich hebben gehouden aan de loonafspraak, terwijl men die elders voortdurend saboteerde, omdat de fabrikanten van Waalwijk steeds 70 °/0 (inplaats van overeengekomen 50 °/0) uitbetaalden voor de uren waarin niet gewerkt werd, terwijl men daar elders geen notitie van nam Men scheepte de arbeiders elders af met een karig loon, stoorde zich niet aan afspraken en betaalde wat men wilde. De heer R. behoefde niet ver te zoeken; hij en het bestuur kenden deze toestanden; men deed daar niets tegen of kon er niets tegen doen en zoo tolereerde men dat de arbeiders werden uitgebuit en den goedwMlenden fabrikanten eene on- mogelijke en oneerlijke concurrentie werd aangedaan. Tot deze ten slotte deze houding van collega's en arbeids-organisaties moe werden en ook hun maatregelen hebben genomen. Bovenstaande moest de heer R. ook niet vergeten te vertellen, al worden daarvan nu zijn eigen menschen de dupe. X. Dit blad kost slechts een DUBBELTJE per week. Donderdag 13 September en Zaterdag 15 September naar Bossche kermis. w. s. c. W.S.C.JDe Baronie. Zooals gemeld, ontvangt WSC morgen op haar terrein aan den Parallelweg de kampioen der tweede klasse A „De Ba ronie" uit Ginneken. Het kan een aardige oefenpartij worden en we zijn benieuwd hoe de zwarthemden zich tegen de kam- pioensploeg zullen houden. Wij verwach ten dat het voor ,de bezoekers een aan trekkelijke wedstrfjd zal worden. Wij laten hier het elftal van „De Ba ronie" volgen: G. Kools Anthonissen A. van Iersel J. Sprangers, J. v. Pelt, J. v. Opstal, r. de Reyt, Ch. Wollenberg, G. Govaerts, A- Crul j. v. Gils. Zooals men ziet, komt dus de volledige kampioensploeg naar Waalwijk, waarin vooral de oud-NAC-spelers v. Pelt en v. Opstal een goeden naam hebben. De wedstrijd begint om drie uur en niet om half drie, zooals op de biljetten staat. J Om 1 uur speelt WSC 2 tegen De Ba- ionie 2. Ook dit zal een wedstrijd zfjn, die het aanzien best waard is, temeer daar de WSC-reserves in zulk een uitste kenden vorm zijn. Grotten van Han, Beauraing, Dinant.' WAALWIJK. Van 31 Aug. tot 7 Sept. Geboren: Wilhelmina H M dv H W van Mook-Verstijnen. Cornelia Helena dv J de Roon-rie Jong. Wilhelmina M dv I. .T Dumoulin-Haas. Petronella Maria dv A G Wijkmans-Schellekens. Gerar- dus J zv C J v Heesbeen-Klyn. Overleden: Martina P A van der San- den 87 jaar. Huwelijksaangiften: J Th Leytens 32 jaar en J C M Vermeulen 22 jaar beiden alhier. Gehuwd: H B J Snels 29 jaar en F Schwind 26 jaar beiden alhier. Ingekomen: Adra M Bertens van Til burg. Antonetta M J Maka van Den Bosch. S .T Postumus van Amsterdam. Elisabeth M Hermans van Culemborg. Adriana M Gerritsen van Geertr.berg. Vertrokken: Hendrik A Leijtens naar Zevenaar. Wilhelmina P v Eethen naar Lage Zwaluwe. Corry Spapens naar Culemborg. Wilhelmina v d Hoo ien naar 's-Bosch. Anna P Mens naar rs-Bosch. Elisabeth v d Pennen naar Loonopzand. Antonetta J M Leijten naar Loonopzand. Johannes Gvd Mccrakker naar Aalst. Alucia Th van Schaijk naar Aalst. Johanna van den Meerakker naar Aalst. Johanna A van den Meerakker naar Aalst. Adriana C v d Meerakker naar Aalst. Engelberta J v d Meerakker naar Aalst. Esther Ma B de Vries naar Dongen. Catharina A M de Vries naar Dongen. Johanna v. Licmpt naar .Oisterwijk. Gysberta v d Akker naar Schyndel. Johan H J I\ees naar Valkenswaard. Gerardina M Vriens naar Tilburg. Franciscus v d Berg naar Tilburg. Elisabeth A M de Brouwer naar Tilburg. Johanna v Lith naar Berchem. Petronella van Lith naar Berchem. Hendrik van Haarlem naar Tilburg. Adr Geers en gezin naar Helmond Johan v Drunen en gezin naar Heusden. HAAR VINGERS ZWOLLEN OP. Rheumatiek-verschijnselen verschrikten deze vrouw. Juist op tijd het goede middel gevonden. Indien het nog langer geduurd had, voordat deze vrouw de juiste behandeling tegen haar rheumatiek begon, waren haar handen misschien voor altijd misvormd geweest. Als zij het begin van haar kwaal be schrijft, zegt zij »Zes jaar geleden begon ik last van rheumatiek in de gewrichten te krijgen, vooral mijn schouders en vinger-gewrichten. Het werd lang zamerhand zoo erg, dat ik er des nachts niet door kon slapen. Toen merkte ik tot mijn schrik, dat mijn pijnlijke vinger-gewrichten begonnen op te zwellen. Ik kocht een flacon Kruschen Salts en begon het den volgenden morgen te gebruiken. Reeds na enkele dagen verminder den de pijnen, en verdwenen daarna zoo volkomen, dat ik er gedurende de laatste zes jaar nooit meer last van heb gehad. Ik huiver, als ik bedenk wat er gebeurd zou zijn, als ik niet op tijd Kruschen Salts genomen had.» M. F. Rheumatiek wordt meestal ver oorzaakt door een overmaat van urinezuur in het lichaam, wat ont staan kan door onvoldoende werking der afvoerorganen. Kruschen Salts drijft alle afvalstoffen en urinezuur langs den natuurlijken weg uit het lichaam de »dagelijksche dosis» zal de afvoerorganen blijven aansporen om alle schadelijke stoffen geregeld te verwijderen. Kruschen Salts is uitsluitend ver- krijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op dat op het etiket op de llesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. Examens. Voor het toelatingsexamen tot de 4e klas van de Rijks H. B. S. te 's Bosch is geslaagd de jongeheer H. Oudkerk^alhier, oud leerling der R. K. H. B. S. 3j. alhier. Ds. Louwe Kooijmans. Naar wij vernemen is Ds. Louwe Kooijmans alhier benoemd tot con sulent der vacante Ned. Herv. Ge meente te Raamsdonksveer. Jubileum. De heer Ant. Papenhoven herdacht dezer dagen het feit dat hij 25 jaren onafgebroken in dienst was der fa Timmermans van Turenhout alhier. In het prevé-kantoor werd de jubilaris doorden directeur, den heerC Raming, gecomplimenteerd en werd hem de gebruikelijke enveloppe overhandigd. De jubilaris kreeg voorts een dag vrijaf om in huiselijken kring zijn jubilé te vieren. Gisterenavond hebben op den partijdag te Nürnburg, 200.000 Nazi leiders met 20.000 vaandels voor Hitier geparadeerd. Mussolini zou hebben afgezien van een herziening van het verdrag van Versailles. 8 - Oostenrijk heeft het plan al zijn weer-organisaties tot een ge meenschappelijke militie te vormen. Zaterdag en Zondag, R.D.B.-T heater, »De drijvende zwembroek». Zaterdag en Zondag, Luxor Bioscoop, »Ik ben geen engel». Zaterdag 8'/2 u. repetitie voor allen Liederlafel ^Oefening en Vermaak». Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel ,,'lot Bloei der Toonkunst". Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gj'mnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal O.S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. cn V. Gymnastiekl. O. S. MARKTBERICI11 Waalwijk, 7 Sept. 1934. Varkens f8 f 10. Eieren 3'/2 4 cent. Meisje verbrand. Te Haarlem is bij een klein brandje in een kapperswinkel een 18 jarig meisje door de rookontwikkeling ge. stikt. Pogingen om de levensgeesten weer op te wekken mochten niet baten. Daar uit de woning een trommel met f 100.verdwenen is vermoedt men dat brandstichting in het spel is. De politie schijnt de dader zelfs reeds op het spoor te zijn. Iwee personen verdronken. In denafgeloopen nacht omstreeks half vier is midden in de gemeente Assen, nabij de markt, een groote 6—wielige vrachtwagen uit Hooge- zand, geladen met papier, te water gereden. Met heel veel moeite ge lukte het het voorste gedeelte van den wagen omhoog te trekken. In de cabine vond men toen de lijken van 2 personen. Dit waren de 38- jarige chauffeur Roelof Wayer uit Hoogezand en de 40-jarige kapper G. Lokkum uit Assen. Beiden waren gehuwd en laten een gezin met resp. 2 en 4 kinderen achter. ADVERTENTléW. Ook zonder chauffeur. VERL. ANTONIUSPLEIN 2 W A A L W IJ K. ij zoeken voor elke belangrijke plaats (met naaste om geving) in Nederland, Heeren uit beter millieu met relaties bij de automobiel- en motorhandel, welke over denoodige tijd en ambitie beschikken om een wereldbekend merk automobielolie in ons land nog beter in te voeren. Steun van ervaren verkoopers verleenen wij gaarne. Alleen zij gelieven te reflecteeren, welke aan bovenstaande eischen voldoen. Hooge provisie. Indien de behaalde resultaten bevredigend zijn, hebben wij loonende en vaste posities vrij in onze verkoopsorganisatie. Brieven onder K. 249 aan N.V. RUDOLF MOSSE, Amsterdam-C. 52602 Aanbevelend, 52598 D. J. VAN OSS-VAN BUREN, Stationsstraat 69 WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 10