LIEFDADIGHEIDS-PREDICATIES. morgen 9 dezer zullen onder alle H. Missen in de parochies ST. JAN en H. ANTONIUS, lieidadigtieidspredicaties gehouden worden, door Eerw. Paters Capucijnen, gevolgd door collecte met open schaal. De opbrengst dezer collecte komt ten goede aan de bedeelden der St. Vincentius-Vereeniging. Gedenkt deze collecte nu eens goed, de nood is waarlijk groot. HET BESTUUR DER ST. VINCENTIUS-VEREENIGING. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. RADIO-PROGRAMMA. GEMENGD NIEUWS. DRAlSltlA-vANVALKEHBURG'S-- n - A •'iLEVERTRi Prijs verlaagd tot 70 ct. per flacon komen tot oprichting van een Kondharmonicaclub en verder in de toekomst een orkest. In principe Uren enkele aanwezigen bereid en ven zich dan ook reeds als lid op. In een volgende bijeenkomst zal tot definitieve oprichting worden over gegaan. Het bovengrondsche telefoonnet n de omgeving van de »Putte» zal door een ondergrondsche kabel Worden vervangen. Dit betreft het gedeelte vanaf »Frank en Vrij» tot aan de Posthoorn. De werkzaam heden zijn inmiddels reeds aange vangen. LOON-OP-ZAND. Burgerwacht. A.s. Zaterdag en Zondag worden op dc banen aan den Moerschen weg door de Burgerwacht alhier onderlinge schietwedstrijden gehouden. Afgegeven worden 10 schoten, waarvan resp. 3 in hagende, knielende en staande houding. Voor het 10e schot is de schiethouding ter keuze van den schutter. De aan vang der wedstrijden op Zaterdag is op 3 uur gesteld. Goed afgeloopen. De gevaarlijke hoek bij café Beunis maakte j.l. Woensdag wederom een slachtoffer. Een R.K. Geestelijke wilde aldaar den hoek omrijden, toen van de tegenovergestelde zijde een dame na derde, eveneens per fiets. Deze laatste werd het kind van de rekening en werd tegen den grond ge smakt. Haar rijwiel was danig bescha digd en moest ter reparatie worden weggebracht. De dame kreeg slechts enkele lichte ontvellingen. Processie Bokhoven. Traditie-getrouw gaat op 18 Septem ber a.s. de jaarlijksche bedevaart naar den H. Cornelius te Bokhoven. Naar wij vernemen zijn voor deze processie reeds een flink aantal personen inge schreven. Gymnastiekdemonstratie. A.s. Zondagmiddag om pl.m. 5 uur zal op het terrein aan de Gasthuisstraat door de Goirlesche Gymnastiekvereen. S.O.S., onder leiding van den heer Sparridans, eene openbare demonstratie gehouden worden. Aangezien deze vereeniging op ver schillende concoursen de hoogste en eere-prijzen wist te behalen, zal het ge- bodene zeer bezienswaardig zijn. Concours-Hippique. De rijvereeniging R.O.S. alhier, be haalde j.l. Zondag op het concours-hip- pique te Elshout enkele prachtige prij zen. Gezien den korten tijd dat deze vereeniging bestaat, mag deze prestatie zeer goed worden genoemd. In het car rousel-nummer werd de 3e prijs ver worven, terwijl bij het nummer „hard draven" H. de Brouwer den len prijs en Alph. Dankers den 2en prijs ver wierven. Kaatsheuvel, 6 Sept. 1934. Vergadering van de vrouwen der lederbewerkers. Als vervolg op de groote mannen- vergadering van 17 Aug. j.l. werd 5 September een groote vergadering ge houden voor de vrouwen onzer arbei ders, welke zeer druk bezocht was. De Voorzitter gaf een uiteenzetting van den ernst en het gevaar dat bestaat om den toestand onzer schoenmakers nog te verslechteren. Om hiertegen stelling te nemen en onze huismoeders te wijzen op de ge varen, die ook vooral onze huisgezin nen bedreigen, is het bestuur van den Fabrieksarbeidersbond, afd. Kaatsheu vel er toe overgegaan deze vergadering te beleggen. Nu kwam het woord aan de heer Roestenberg, aan wie de taak was op gedragen een uiteenzetting te geven van wat er op het moment in de schoen industrie aan de orde is. De huismoeders, aldus spreker, voe len het meest van nabij wat het beteekent steeds te moeten rondko men met een steeds lager loon. Vooral de laatste jaren zijn niet alleen de loo- nen officieel, maar nog meer onofficieel gedrukt, wat zijn oorzaak vindt hoofd zakelijk door de practijken die er de pa troons op na houden door arbeiders die nog aan hun klasseloon stonden, ont slag te geven en weer andere binnen te halen tegen een steeds lager loon, daarmede overtredend de plichten die ze op zich genomen hadden om de ar beiders de contractueele loonen uit te betalen, de laatste maanden loonen die bij overeenkomst waren tot stand ge komen. We hadden, aldus spreker, zeker mo gen verwachten, dat die zouden wor den nageleefd. Wanneer men daarbij bedenkt dat de levensmiddelen stijgen door middel van indirecte belastingen, dan wordt het voor ons ondoenlijk rond te komen met loonen die volgens de nieuwe verlagin gen zouden worden uitbetaald. Algemeene ontstemming ontstond toen spreker mededeeling deed van de voorgenomen verlaging. Wanneer men daartegenover plaatst dat van den arbeider het uiterste wordt gevergd, is het niet meer te verant woorden, wanneer men vrede zou ge nomen hebben met loonen die in één woord, niet acceptabel zijn. Men spaart misschien enkele dubbel tjes contributie en geeft guldens aan loon toe, hetgeen de werkgevers in de kaart speelt. Hierna gaf spreker een overzicht van hetgeen de vakbeweging in het verle den heeft tot stand gebracht. Laat men naar den toestand van vroeger niet terugkeeren, hetgeen ko men gaat wanneer men niet meer mee gaat werken aan de innerlijke verster king van de organisatie. Hij doet tevens een beroep op de moeders, om, evenals vroeger, weer mede te gaan werken. Men moet daar om vooral onze kinderen opvoeden in de organisatie. Dat de werkgevers door middel van de Centrale H.L.S. streven naar een be hoorlijke prijsregeling, wat hun goed recht is, maar men moet daar tusschen in niet grijpen naar het toch al lage loon. Wanneer men daarbij bedenkt, dat vooral onze plaats een zeer groot percentage t.b.c.-lijders heeft, wat he laas meer zal toenemen vanwege ge brek aan behoorlijke voeding, tengevol ge het reeds lang te lage loon-inkomen door loondruk. Wat vooral een reden te meer is zich als één man tegenover de voorgenomen maatregelen te plaatsen. Men moet niet blijven dulden, dat men onze vaders en jongens naar huis stuurt met lage loo nen en guldens boete en bij de minste aanmerking daarop gemaakt, ontslag volgt. De werkman is niet aangewezen om door den patroon te laten uitmaken wat hun arbeid waard is; daarvoor wen- schen wij medezeggingschap; wij zijn geen slaven. Wanneer men bedenkt dat men vroe ger toch ook de verplichte winkelnering uitgeroeid heeft, dan moet het ons ook mogelijk gemaakt worden, dezen slag af te weren, met Uwe medewerking gaat dat ook. Wanneer de patroons zouden nako men de bestaande loonregeling, zijn ze nog ontoereikend hiermede rond te ko men. Het is in één woord, aldus spre ker, een loon dat nooit, 't koste wat kost, mag worden aangenomen. Daar zijn al guldens afgenomen door de willekeur der patroons, wat nog er ger wordt wanneer daartegen geen stel ling genomen wordt. Dus, vrouwen, wanneer er strijd ge voerd moet worden, dan, evenals vroe ger, er achter. Men moet zorgen dat men mee kan spreken over de loonen. Men heeft daartoe het recht, zorgen jullie voor de macht. De willekeur is zoo verschrikkelijk, dat men die moet uitroeien. Men voelt dus volkomen aan, wat ons te wachten staat, werkt dus mede dat men dit tegen kan gaan. Dat deze woorden inslag vonden be wees het donderend applaus dat op zijn woorden volgde. Door den secretaris werd ook nog gesproken over wat ons te wachten staat voor de steuntrekkers, wanneer deze verlaging voortgang vindt. De Eerw. Adviseur, hierna 't woord verkrijgende, sprak een kernachtig woord tot aanbeveling van ons eigen dagblad ,,De Volkskrant". Op de hem eigen wijze onderstreepte hij de woorden door den heer Roesten- berg gesproken en sprak de hoop uit, dat deze vergadering zijn vruchten moge afwerpen. Vooral de jongeren moet men laten inschrijven in den vak bond. Wanneer men den moed heeft om 'n nieuw bondsgebouw te stichten, heeft men zeker den moed om op te volgen, hetgeen U hedenavond door den spre ker is voorgehouden. Nadat door den Voorzitter dank ge bracht was aan de sprekers en de ver gadering, werd deze vergadering ge sloten op de gebruikelijke wijze. LEEUWARDEN Aanrijding. Dinsdagavond omstreeks 6 uur had in de Tramlaan een ongeval plaats, dat betrekkelijk nog goed is afgeloopen. Een groep jongens speelden, zooals de kinderen het uitdrukten, het T.B.C.- spelletje een heugenis aan de T.B.C.- dagen. Plotseling loopt het 5-jarig kind van V. van het Wilhelminaplein van de groep weg en pardoes onder de auto van de firma R. V., die met een kalm vaartje kwam aanrijden, doch niet voorkomen kon, dat twee wielen van den zwaren wagen het kind dwars over het lichaam gingen. De toeschouwers waren meer verschrokken dan het kind zelf. Tot heden heeft de dokter geen ernstige kneuzingen kunnen constatee- ren en is het kind redelijk wel. Huurverlaging goedgekeurd. Het bestuur der bouwvereeniging „Volksbelang ontving van het Gem.- bestuur bericht, dat de voorgestelde huurverlagingen van de woningen der bouwvereeniging door den Directeur- Generaal van de Volksgezondheid zijn goedgekeurd. De huurverlagingen tre- aen met 1 September in werking. Marionettenspel. De reclame voor het Marionettenspel dat Z,ondag a.s. in het patronaat zal vertoond worden is ongetwijield inge slagen. Het publiek, dat in den aanvang eemgszins onzeker tegenover dit thea ter stond, is van meening veranderd. i hans is het nieuwsgierig geworden wat bert brugman met zijn Marionetten als nouveauté komt presteeren. Dat het hoogstaande kunst is, bewijzen de hon derden recencies die van de beste criti ci s over dit theater gegeven zijn. De namen in ons vorig nummer ge noemd, moesten iedereen die iets van kunstwaardeering weet, meer dan ge noeg zijn. Daarbij spreekt het program ma voor zichzelf. Het bekende Dr. Faust-spel, naar de beroemde opera van dien naam waar borgt de bezoekers, dat er iets gepres teerd zal worden, dat ook hier één roep zal wegdragen. Daarenboven, ons patronaat is voor het eerst opengesteld voor dames en heeren. De gezelligheid, die nu juist niet steeds bij de gescheiden uitvoeringen zoo groot was, zal er ongetwijfeld enorm door winnen. Het kan dan ook niet anders of de Zondag wordt een succes. Het mooie weer. Dat het schitterende zomerweer zijn uitwerking heeft, blijkt uit het volgende. Bij de Wed. C. Leermakers kon men dezer dagen voor de tweede maal van dit jaar aardbeien plukken, terwijl er nog verschillende bossen in bloei staan. Radio-Centrale. De Radio-Centrale heeft reeds 500 aansluitingen terwijl er nog geregeld nieuwe aanvragen binnen komen. Wa ren de tijdsomstandigheden beter, dan zou vast het aantal aansluitingen nog stijgen. Straatverbetering Het zal velen aangenaam zijn te ver nemen, dat men bezig is de draai Mgr. Völkerstraat—Leostraat te beklinke- ren. De toestand was hier meer dan slecht. Waar verharding met klinkers van geheel deze wijk momenteel de post uitgaven te zwaar zou belasten, ligt het in de bedoeling de weg in ge deelten te verbeteren. Ook op de be grooting 1935 is hiervan een bedrag uitgetrokken. 2,30 Kamermuziek. 3,00 Het Residentie-orkest. 4,30 Gramofoonmuziek. V. A. R. A. 5,00 VARA-orkest. 5,40 Sport van den dag. V. P. R. O. 0,00 LezingA. J. van Leusen. 6,45 Wijdingsdienst in de studio. A. V. R. O. 8,00 Vaz Dias. 8,15 Het Concertgebouw-orkest. 9,05 Radiojournaal. 9,25 Het Omroeporkest. 10.30 Groote Militaire Taptoe. 11,00 Kovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN 301.5 M. N. C. R. V. 8.30 Morgenwijding. K. R. O. 9,30 Gramofoonmuziek. 9,40 Orgelmuziek. 10,00 Hoogmis uit Amsterdam. 11,30 Gramofoonmuziek. 12.00 De KRO-Boys. 1,00 Lezing Minister van Schaik. I,30 De KRO-Boys. 2,10 Boeken en schrijvers. 2,30 Harmonie-orkest. 3,00 Gramofoonmuziek. 4,15 Ziekenlof uit 's-Hertogenboseh. N C. R. V. 5,00 Gewijde muziek. 5,15 Klokgelui. 5,20 Inleidend orgelspel. 5,30 Kerkdienst. K. R. O. 7.45 Gramofoonmuziek. 7,50 Blindenzorg. 8,15 Operette-concert door KRO-orkest 9,00 Vaz Dias. 9,05 Voordracht: Leon van der Hulst. 9,25 Gramofoonmuziek. 9,30 Het KRO-orkest. 10,15 Vaz Dias. 10,20 Het KRO-orkest. 10,40 Epiloog. MAANDAG 10 SEPTEMBER 1934. HILVERSUM 1875 M. A. V- R. O. 8 00 Ochtendconcert. 10,00 Morgenwijding. 10,15 Gramofoonmuziek. 10,30 Voordracht: Mr. la Chapelle. II,00 Orgelconcert. 12.00 Lunchconcert. 2,15 Gramofoonmuziek. 2,30 Twee Kinderschetsen. 3,00 Gramofoonmuziek. 4,15 Werken van Gustav Holst. 4,30 Viool-recital. 5,00 Concert. 6,35 Diphterie en haar bestrijding. 6,45 Piano-recital. 7,15 Fransche Gramofoonplaten. 7,45 Causerie: W. Graadl v. Roggen. 8,00 Vaz Dias. I 8,05 Het Omroep-orkest. 9,00 Disco-causerie. 9,45 Het Omroep-orkest. 10,15 Gramofoonmuziek. 10,30 Het Omroeporkest. 11.00 Vaz Dias. 11,10 The House of Lords" IDen Haag. HUIZEN 301.5 M. N. C. R. V. 8,00 Schriftlezing en meditatie. 8,15 Morgenconcert. 10,30 Morgendienst. 11,00 Lezen van chr. lectuur. 11,30 Gramofoonmuziek. 12,30 Onze zang- en muziekvereen. 2,00 Uitzending voors cholen. 2,35 Gramofoonmuziek. 2,45 Wenken ivoor de keuken. 3,15 Gramofoonmuziek. 4,00 Bijbellezing. 5,00 Bespeling studio-orgel. 6,00 Gramofoonmuziek. 6,30 Vragenuurtje. 7,45 Uitzending 20ste Maranatha-Con- fetentie in Zeist. 9,15 NCRV Klein-orkest. 11,00 Gramofoonmuziek. DINSDAG 11 SEPTEMBER 1934. HILVERSUM 1875 M. ZONDAG 9 SEPTEMBER 1934. HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. 8,30 Gramofoonmuziek. 8,35 Tuinbouwhalfuurtje. 9,05 Postduivenberichten. 9,07 Orgelspel door Joh. Jong. 9,30 Sociale gedachten in de wereld literatuur. 10,00 VARA-orkest. 10,30 Gramofoonmuziek. 10,45 VARA-orkest. 11,15 Lezing: Van Staat en Maatschappij 11,30 VARA-orkest. A V. R. O. 12,00 Het Omroeporkest. 12,40 Causerie door H. P. .Dieperink. 1,30 Studio-concert. 1 2,00 Boekenhalfuur. A. V. 8,00 10,00 10,15 10,30 R. V. 11,00 A. Y. 11,30 2,00 2.30 3,00 4,15 4,30 5.00 V. P. 5,30 A. V. 6,00 R. V. 6,30 A. V. 7,00 7,40 8,00 8,05 8,40 9.00 10.00 10,15 11.00 11,10 K R. 8,00 10,00 10,30 11,00 11.30 12,15 2,00 3.00 3,45 .00 ,30 4,45 5.00 6,00 R. O. Ochtendmuziek. Morgenwijding. Gramofoonmuziek. Vioolrecital. U. Cursus. R. O. Ensemble Rentmèester. Voordracht Marie Nagtegaal. Zangvoordracht. Kovacs Lajos en zijn orkest. Gramofoonmuziek. Radio-kinder-koorzang. Verhalen voor kleinere kinderen. R. O. Bijbel vertellingen. R. O. Kovacs Lajos en zijn orkest. U. Lezing G. van Veen. R. O. Kovacs Lajos en zijn orkest. Causerie door Majoor Schimmel. Vaz Dias. Een revue van filmschlagers. Optreden van Louis Noret. Het Omroeporkest. Gramofoonmuziek. Het Omroeporkest. Vaz Dias. Gramofoonmuziek. HUIZEN 301.5 M. O. Morgenconcert. Gramofoonmuziek. Muziekuitzending voor fabrieken. Gramofoonmuziek. Godsdienstig halfuurtje. De KRO-Boys. Vrouwenuurtje. Het trio Cachet. Declamatie Marianne v. Dongen. Het trio Cachet. Vervolg declamatie. Gramofoonmuziek. De KRO-Boys. Zangrecital. 6,15 Gramofoonmuziek. 6,35 Diphterie en haar bescherming. 6,45 Vervolg zangrecital. 7,15 Uitzending R.K. Werkliedenverb. 7,35 Gramofoonmuziek. 7,45 Het KRO-orkest. 8,20 Waarom Esperanto? 8,30 Vaz Dias. 8,35 Het KRO-orkest. 9,15 Radio-toöneel. 10,00 Het KRO-orkest. 10,30 Vaz Dias. 10.35 Gramofoonmuziek. WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1931. HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. 8,00 Gramofoonmuziek. 9,30 Onzv keuken. V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10,15 Uitzending arb. Continubedrijven. 12,00 Klein-VARA-ensemble. I,00 De Flierefluiters. 2,00 Voor de vrouwen. 2,15 De Notenkrakers. 3,00 Voor de kinderen. 5,30 Orgelspel door Cor Steyn. 6,00 Gramofoonmuziek, 6,15 VARA-orkest. 7,00 Sportuitzending. 7,20 VARA-orkest. 7,40 Lezing door Mr. A. de Roos. 8,03 VARA-orkest. 8,30 Gramofoonmuziek. 8.45 VARA-orkest. 9,10 De nieuwe VARA-knipcursus. 9,15 Vaz Dias. 9,30 Revue: „Dat doet de deur dicht." 11,00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 301.5 M. N. C. R. V. 8,00 Schriftlezing en meditatie. 8,15 Morgenconcert. 10,30 Morgendienst. II,00 Liederen-recital. 12,15 Leger des Heils-kwartiertje. 12,30 Kwintelmuziek. 2,00 Gramofoonmuziek. 2,30 Voor jeugdige postzegelverzame laars. 3,00 Vioolrecital. 4,00 Onze zang- en muziekvereen. 5,00 Kinderuurtje. 6,00 Landbouwhalfuurtje. 6,30 Onderwijsfonds v. d. binnenvaart. 7,15 Gramofoonmuziek. 7,30 Technische lezingen. 8,00 Zangclub „Con Amore" en [HEMO- orkest te 's-Gravenhage. 10,00 Vaz Dias. 10,10 Gramofoonmuziek. MEDEDEELING. Nu bijna alle aangeslotenen der radio distributie in onze gemeente reeds ook het derde programma kunnen opvangen, zullen, wij vanaf volgende week voortaan ook het programma der buitenlandsche uitzendingen over het distributienet pu- hliceeren. Vreeselijk familiedrama. In den nacht heeft een in het stadsdeel Wilhelmsburg te Hamburg in Duitschland wonende 36—jarige vrouw zichzelf, haar 15—jarigen zoon en haar 14—jarige dochter met gas vergiftigd. Toen haar 21—jarige dochter de woning betrad vond zij haar moeder, broertje en zusje in de met gas ge vulde keuken bewusteloos. Pogingen om de levensgeesten weder op te wekker., mislukten. Uit een achtergelaten briefje blijkt, dat de daad in een aanval van zwaarmoedigheid is gepleegd. Ongeluk met doodelijken afloop. Aan boord van een in de Rijn haven te Rotterdam liggend stoom schip is een hijsch ijzeren platen gevallen, doordat de hijsch tegen den scheepswand stootte, waardoor de klampen los lieten. Twee haven arbeiders kregen de vallende platen op het lichaam. De een kreeg een paar schaafwonden, maar de ander, de 56—jarige C. v. d. Voorde uit de Mauritstraat, liep zware inwendige kneuzingen op. Hij is naar het ziekenhuis aan den Goolsingel ver voerd, waar hij aan de gevolgen is overleden. Twee meisjes vermoord in California. Te Sacramento in Californië wer den in een koelcel van een boerderij de lijken van twee meisjes gevonden. Aanvankelijk nam men aan, dat de meisjes in de koelcel waren gegaan en het driejarig zoontje van den boer daarop de deur toegeworpen had. Bij een nader onderzoek bleek echter,dat de meisjes tevoren ge wurgd waren en dat daarna de lijken in de koelcel waren geworpen. Dit blad geeft U in BRIEVEN en INGEZONDEN STUKKEN be schouwingen en be sprekingen over toe standen in Uwe ge meente.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 7