PROVINCIAAL NIEUWS. Diefstal van benzine. In Dussen werd een vat benzine ontvreemd door den schipper T. O., uit Almkerk, die deswege veroor deeld werd tot 2 maanden gevan genisstraf. Hij kwam van zijn vonnis in hooger beroep en meende te zwaar gestraft te zijn. De president wees er op, dat het strafregister van den schipper zwart is van kleine veroordeelingen, maar die toch door de hoeveelheid een doorslag geven naar een zwaardere straf. De eisch luidde bevestiging van het vonnis. Waalwijk, 14 Sept. 1934. Benoemd. Tot leeraar in de wiskunde aan de R. K. Hoogere Burgerschool te Waalwijk is met ingang van 15 September benoemd de Heer A. J. M. Beunes, Drs. Wis- en Natuur kunde te üss. HET CONFLICT IN DE CENTRALE H. L. S. Maandagmiddag is te Tilburg de ver gadering gehouden van de groep Schoenfabrikanten der Centrale H.L.S. In bespreking kwam de vraag of liet wensclielijk was het lidmaatschap der Centrale al of niet op te zeggen. Na rumoerige discussie wilde het bestuur tot een mondelinge stemming overgaan, zooals reglementair voor geschreven. Een groot gedeelte dei- aanwezigen eisclite echter dat de stem ming schriftelijk zou geschieden en toen het bestuur op zijn standpunt bleef staan, verliet deze groep de ver gadering. I)e stemming had daarna plaats, doch een groot deel der nog aanwezige fabrikanten verzocht in de gelegenheid te worden gesteld zijn stem per brief uit te brengen. Het bestuur ging daar mee accoord en stelde een termijn vast waarbinnen de stemmen moeten zijn ingeleverd. Eerst na bet verloop van dezen termijn zal de uitslag der stem ming worden bekend gemaakt. Fabri kanten uit Oisterwijk en Loon-op-Zand bleven buiten stemming. De leden, die de vergadering verla ten hadden, hielden intusschen een af zonderlijke vergadering, waarin een 35-tal fabrikanten een lijst teekenden om bet bestuur der Centrale in kennis te stellen van bet feit, dat zij niet op het voortbestaan der Centrale gesteld zijn. De volgende schoenfabrikanten heb ben tijdens de vergadering bun lid maatschap opgezegd: J. v. d. Besselaar te Valkenswaard; L. Baeten te Alphen; Gebr. Jansen te Hengelo; W. Klerx te Reijen en F. v. d. Haag te Breda. Naar wij vernemen beeft ook de N.V. J. van Arendonk's schoen- en le- derfabrieken te Tilburg thans baar lidmaatschap van de Centrale vereeni- ging tot behartiging van de belangen van de buiden-, schoenen-, leder- en aanverwante branches opgezegd. Men meldt uit Rijen: In verband met de crisis in de C. H.L.S. vernemen wij dat ook de volgende Firma's per 1 Oct. a.s. aan het bestuur van de centrale H.L.S. het lidmaatschap hebben opgezegd: P. Adriaansen-Van Dongen, F. A. Baeten, A. Biemans, N.V. Chroom- lederfabriek v/h. wed. D. v. d. Brand en Zn., firma P. J. van Dongen, firma J. C. van Enschot en Elands, Gebrs. Gijsbrechls, Gebr. Hessels, J. Metsaars, firma Ronen en Smee- kens en J. Vlamings. Winkelsluiting. De onder de betrokken winkeliers gehouden stemming, over de ver ruiming der verkoopgelegenheid op Zondag van 4 tot 6 uur voor onder staande groepen van winkels, heeft de volgenden uitslag gehad Groep la. Brood-, banket-, suiker werk en chocolade-winkels 6 tegen 61 voor. Groep 1 b.- Fruitwinkels 5 voor 0 tegen Groep lc. Vischwinkels 2 voor 0 tegen. Groep 2a. Sigarenwinkels 22 voor 2 tegen. Groep 2b Slijterijen 5 voor 1 tegen. Van deze laatste groep moeten nog 4 winkeliers hun stem uitbrengen. Ouden van dagen in Waalwijk. Zaterdagmiddag heeft een gezel schap van ouden van dagen uit Dongen een bezoek aan onze plaats gebracht. Op hel raadhuisplein werden de auto's geparkeerd en stapten de oudjes uit, om het eerst de St. Janskerk te gaan bezichtigen. In Musis Sacrum werd een maaltijd gebruikt en hier waren weth. Eibers en de gem. secretaris, de heer J. v. Mierlo, aanwezig om de oudjes namens het gemeentebestuur te verwelkomen. Weth. Eibers sprak de gasten toe en noodigde hen uit tot een bezich tiging van het nieuwe raadhuis. Namens het Dongensche Oranje- Comité, dat de tocht georganiseerd had, sprak de heer Snels een dank woord, waarin hij levens gelegenheid vond om allen, die aan het wel slagen van den tocht hebben mede gewerkt te danken, speciaal ook den heer Robbers voor zijne goede zor gen. Aan tafel werd nog door enkele nadere Dongensche heeren het woord gevoerd. Na afloop van den maaltijd werd onder leiding van Weth. Eibers en van den heer van Mierlo het ge meentehuis bezichtigd. In de richting Kaatsheuvel is de lange file auto's vervolgens weer huiswaarts getrokken. Maloïtz te Waalwijk. Maandag 24 September a.s. zal de beroemde en onovertroffen Neder- landsche telepaalh Maloïtz Waalwijk met een bezoek vereeren. Hij reisde reeds door heel Nederland en is in bezit van ongeveer 8000 schitterende persbeoordeelingen en ongeveer 500 handteekeningen van burgemeesters, geestelijken, doctoren, juristen en zeer vele politiepapieren. Daarvan daan komt ook zijn bijnaam »De Politiespeurder». Ook te Waalwijk heeft zich een commissie gevormd, bestaande uit eenige vooraanstaande ingezetenen. Genoemde commissie stelt, vóórdat Maloïlz te Waalwijk komt, een ge heime opdracht samen, sluit deze in een enveloppe en verzegelt die. Maloïtz zal dan Maandagmiddag 24 September precies datgene doen wat in de verzegelde opdracht, waarvan alleen de commissieleden den inhoud kennen, staat. Daartoe bedient hij zich van een auto, en staande op de treeplank geeft hij den chauffeur zijn bevelen. De afrit zal plaats hebben om 2 uur vanaf de Concertzaal Musis Sacrum en het publiek zal deze telepathische séance geheel kunnen volgen. Naalloop wordt de enveloppe geopend en zal de inhoud bekend gemaakt worden. 's Avonds om 8 uur geeft de heer Maloïtz in de zaal Musis Sacrum een openbare séance, waarbij hij verbluffende staaltjes laat zien van telepathie en vooral van zijn nieuw ste experiment blindlezen, waarvan zoowel leeken als deskundigen ver stomd staan. Ieder is dan in de gelegenheid hem opdrachten te geven. Maloïtz wordt hieibij ingeleid door den heer Ed. Kapper, humorist, die ter afwisseling zal optreden. Het geheel belooft dus een zeer interessante avond te worden en wij raden eenieder aan om het wonder baarlijk optreden van Maloïtz te gaan zien, mede in verband met zijn buitengewone prestatie inzake de kindermoord te Amsterdam. LIXO R-BIO SCOOP. Vrijdag, Zaterdag, Zondag IL EST CHARMANT Een supertlfm. Volksconcert. Onder zeer groote publieke be langstelling gaf Zaterdagavond de harmonie »Sint Jan» op demuziek- nis in de Min. Loeffstraat haar laatste zomerconcert. De mede werking van de Chr. Gem. Zang— vereeniging »Hallelujah» zal zeker niet weinig hebben bijgedragen tot dit drukke bezoek. 't Was dan ook wel erg jammer, zoowel voor de concerteerende ge zelschappen als voor de vele be langstellenden, dat een onweersbui, gepaard met flinken regenval, hal. verwege als spelbreker optrad en iedereen ijlings een schuilplaats moest zoeken. Beide gezelschappen hadden toen elk een 3 tal nummers ten gehoore gebracht. De harmonie onder leiding van instructeur v. Loon} was weer bui tengewoon goed op dreef en had een aandachtig en dankbaar gehoor. De nummers die »Hallelujah» onder leiding van den heer A. v. d. Kolk uitvoerde ontlokten telkens een luid en welverdiend applaus. Hoewel zij door de plotselinge onderbreking slechts een klein deel van haar mooi programma kon afwerken hebben die enkele num mers weer getoond dat Hallelujah over prima stemmenmateriaal be schikt, een uitstekend geheel vormt en de leiding in vertrouwde handen berust. 't Is te hopen dat Hallelujah 'n volgend seizoen weer bereid zal worden gevonden mede te werken aan een concert op deze nis, die voor den zang vooral zoo uitstekend geëigend is en dat het weer zich dan beter zal houden. Trouw aan Oranje. In de vergadering van het comité „Trouw aan Oranje* bracht de pen ningmeester financieel verslag uit, waaruit bleek dat er ondanks de tijdsomstandigheden een batig saldo is. Aanbesteding. De ommuring van de kolenop- slagplaats bij den watertoren voor rekening der gemeente is opgedra gen aan de heer Kleingeld alhier voor de som van f 544. Motorsport. Naar wij vernemen heeft de mo torclub M.C.W.O alhier Zondag 1.1. haar laatste clubtocht voor dit sei zoen gehouden. De eerste halte was Rotterdam alwaar een bezoek werd gebracht aan het vliegveld. Na de hangars bezichtigd te heb ben, konden de M.C.W.O.ers de verzoeking niet weerstaan en maak ten zij een leuk vliegtochtje boven de Maasstad. De tocht ging verder over Gouda-Utrecht. Buiten Culem- borg was de hoofdweg in een ware veemarkt herschapen. Maar met de hulp van een sterke gerechtelijke arm werd de weg weer gezuiverd van die lastige viervoeters en ging de reis zonder oponthoud via 's Bosch huiswaarts. Brandje. Zaterdagmiddag even voor een uur is brand ontstaan in een oud pakhuis eigendom der fa. Hoffmans en Zn., en staande achter het dub bel heerenhuis van den heer Joh. Hoffmans. Het vuur vond in de oude kratten, die in het ge bouwtje geborgen waren, gretig voedsel en laaide dan ook in weinige minuten zoo hevig op, dat er groot gevaar bestond voor het aangren zende woonhuis. Toen de brand weer, onder leiding van opperbrand- meeter Hendriks, echter het vuur met een slang op de motorspuit en een op de waterleiding aantastte, werd de vuurzee zienderoogen minder en was het gevaar voor uitbreiding spoedig geweken. Dank zij het krachtdadig optreden der brandweer is een groot onheil voorkomen, want was de brand op het woonhuis overgeslagen, dan waren de gevolgen wellicht niet te overzien geweest. Het pakhuis is geheel uitgebrand, doch de schade is uiteraard niet groot. Een luxe auto, die in het brandende gebouw gestald was, kon er nog tijdig worden uitgereden. Natuurlijk trok de brand op dit uur een geweldige belangstelling, temeer daar het vuur een groote rookkolom deed opstijgen. Door de politie werden de kijkers echter op een eerbiedigen afstand gehouden. Ongeval. Gistermorgen was de landbouwer W. v. D. op de weide achter de leerfabriek P. van Loon Gzn. bezig met het laden van zijn kar. Toen hij een touw wilde strak trekken brak dit, met het gevolg dat v. D. achterover op den grond viel. Dr. Langemeijer constateerde een polsbreuk en een ribfractuur en achtte overbrenging van den man naar het St. Nicolaas-Ziekenhuis noodzakelijk. Aanrijding. In de Grootestraat werd het 5-jarig zoontje van den heer Brouwers toen het plotseling de straat over stak, aangereden door een jongen per fiets. Het kind werd door buurt bewoners opgenomen en naar huis gebracht, waar dr. Kolster ontboden werd, die een beenbreuk moest con- stateeren. P. de Gruijter Zonen. De winst- en verliesrekening van de fa P de Gruijter Zonen te 's Bosch geeft een batig saldo van f 2.257 503 53; saldo winst f1 979 063 57. Wegen in Noordbrabant. Er wordt f60.000 aangevraagd voor het maken van een tracé verbetering nabij het fort aan den Uppelschen Dijk van den weg Utrecht Vianen Gorinchem - Keizeisveer - Breda Uit de Amerikaansche Schoenindustrie. Als gevolg van de protesten der schoen- en laarzenindustrie in de Ver. Staten heeft de federale regee ring haar plannen om de huiden van het vee dat in verband met de droogte geslacht moest worden thans te laten verwerken tot schoeisel dat aan de werkloozen kan worden uit gereikt, opgegeven. De regeering heeft thans besloten de huiden in voorraad te houden totdat zij op een wijze van de hand kunnen worden gedaan welke geen verstoring teweegbrengt voor de schoen- en lederindustrie. DRUNEN. In de schoenindustrie komt wat meer leven. Dit is een gunstig teeken tegen den naderen den winter. De toren der R.K. Kerk alhier zal wederom worden gerestaureerd. De leidekkers zijn reeds inet de benoodigde materialen gearriveerd. NIEUWKUIJK. Dinsdagmorgen had het pleegkind van L. v. d. L. het ongeluk van den zolder te vallen. De ontboden geneesheer dr. van Seters uit Drunen constateerde een armfractuur en achtte overbren ging naar het Ziekenhuis in den Bosch noodig. Bij gehouden onderhandsche aanbesteding voor den bouw van een boerderij voor rekening van Th. Pulles, onder architectuur van N. de Bont Gzn., was laagste in schrijver J. Blankers alhier, aan wien het werk werd gegund. DRUNEN. Zondag j.l. hield de postduivenvereen. »de Postduif» een wedvlucht vanuit Neuville. Afstand 160 K.M. De prijzen werden behaald als volgt 1 10 W. Viveen v. Ravesteijn, 2 P. Willems, 3 9 12 M. van Sluisveld, 4 6 7 11 Gebr. v. Ravesteijn, 5 A. v. d. Hoven, 8 P. Maas, 13 M. Pulles. J Duiven los om 9 uur. Ie Konings poule W. Viveen v. Ravesteijn, 2e Koningspoule P. Willems. Speciaal W. Viveen v. Ravesteijn. De eerste prijsduif bereikte haar hok om 10.31.13 uur, de laatste om 10.57.29 uur. Zondag had op de doelen van de Handboogschulterij »de Wets Zonen» het koningschieten plaats, waarbij 6 pijlen werden verschoten. L. de Gouw behaalde 24 p., N. v. Bladel 25 p. en H. de Kruijf 26 p., zoodat deze na een zware strijd den koningstitel behaalde. SPRANG CAPELLE. (v.m. Sprang). Bij de gehouden verkiezing van een ouderling en een diaken bij de Geref. Kerk alhier, werden respectievelijk gekozen de heeren A. C. Fijan en Wachtels van den Berg. De Bijz. Vrijw. Landstorm afd. Sprang—Capelle komt heden Woens dagavond half acht in de zaal van den Chr. Volksbond onder leiding van haar voorzitter de heer G. J. van Willigenburg in vergadering bijeen, ter uitreiking van de prijzen, behaald bij de gehouden jaarlijk- sche schietwedstrijd. Tevens zal het plan besproken worden om meer tot vereenigingsverband te komen, en op geregelde tijden samen te komen. A.s. Zaterdagmiddag zal te Dordrecht een Districts-vergadering gehouden worden van het Christelijk Nationaal Vakverbond in Nederland met afgevaardigden der Christelijke Bestuursbonden. Voor de C. B. B. Sprang—Capelle werden tot afge vaardigden benoemd de heeren A. Spielings en J. W. Genuït. Naast de in de maand November a.s. te houden propaganda—verga deringen en huisbezoek zal bespro ken worden de mogelijkheid om bij de regeering slappen te doen opdat aan het particulier initiatief de vrij. heid wordt gegeven een geldelijke steun verleening voor de door de werkloosheid getroffen arbeiders in het leven te roepen. Tot nu toe wordt elke geldelijke steun door particulier initiatief ver strekt op de gemeente—steunver- leening gekort. Tevens zal ter sprake komen het doen van slappen bij de regeering om te komen tot verlaging van huren. Als voorloopige dalum voor de propaganda - vergadering is vastge steld Vrijdag 2 November. A.s. Zaterdag wordt in Sprang eene collecte gehouden voor de Christelijke Militaire Tehuizen, al waar de militairen na alloop van den dienst hun vrijen tijd kunnen doorbrengen, waar gelegenheid is voor studie en waar de Tehuisvader bijbelbespreking houdt. De Tehuizen moeten worden gesteund door het christenvolk, anders kunnen ze in dezen tijd niet langer blijven bestaan. Wij bevelen deze collecte gaarne in aller belangstelling aan. Dinsdagmiddag ontstond, waar schijnlijk doordat kinderen in de nabijheid met lucifers hadden ge speeld, brand in een schelf met stroo achter de boerderij van dhr. de R. aan het Oosteinde alhier. Spoedig toegeschoten hulp wist te voorkomen dat het huis door het vuur werd aangetast. De brandspuit was spoedig ter plaatse, maar kon eerst na eenigen tijd water geven, daar het slangen materiaal te wenschen overliet. Doordat het zoontje van den heer Jac. de Jong op onverklaar bare wijze een insect in het keeltje kreeg, dat vervolgens in de lucht pijpen de ademhaling belemmerde, is de arme kleine gistermorgen in het ziekenhuis te Waalwijk gestikt. Het kindje was 5 maanden oud. Prov. Crt. CAPELLE. De tentoonstelling van de door de leerlingen der O. L. School in de Kom alhier dit jaar verzorgde en opgekweekte planten en bloemen werd j.l. Donderdagavond door het hoofd der school met een kort woord, waarbij hij dank bracht aan allen die aan thet welslagen dezer Floralia- tentoonstelling hadden medegewerkt, gesloten. Vooraf haddèn de verlotin gen van een plant, welke gewonnen werd door den heer Adr. Cové, en van een tulband, waarvan mej Ster. renburg de gelukkige winnares werd, plaats gehad en was de naam der pop bekend gemaakt, die bleek geraden te zijn door den heer W. v. Beek. De belangstelling was dezen laatsten avond nog grooter dan op den ope ningsavond en in de zaal heerschte een gezellige, opgewekte stemming, waartoe de muzikanten van 't plaat selijk muziekgezelschap „Kunst na Arbeid* niet weinig hebben bijge dragen. Deze eerste Floralia-tentoonstelling, waarvan de bedoeling is bij de jeugd liefde voor planten en bloemen te kweeken en daardoor vanzelf be scherming en betere verzorging van plant, park, tuin en bosch, behoort zoodoende weer tot het verleden. Zij is een succes geworden en wij twijfe len niet of meerderen zullen volgen De hengelaarsvereeniging „De Maasmond* hield Zaterdagmiddag in den Nieuwen Maasmond haar jaar een lijksch onderling concours, dat zij het schitterend weer verloop heeft gehad. De eerste prijs en daarmede koningschap voor dit jaar werd haald door den heer A. v. d. Sci. met 370 gram visch. De volgt'" prijzen vielen ten deel aan: 2e" Alb. Sulsters 275 gr., 3 J. Kraak gr, 4 G. Rosenbrand 155 gr., 5 i' v. Boxtel 95 gr 6 Adr. G.'fW gr., 7 H. Cové 48 gr., 8 C'. Rijf 15 gr., 9 K. Rosenbrand 15 ar D. J. v. Helden, 11 D. Schulle/ P Priest, 13 C. Sprangers, 14 p Visser, 15 Joh. v Beek en l(j Sulsters. De- 10e tot en met de prijs werden bij loting toegeke. aangezien deze deelnemers geen vischje hadden gevangen. In het clublokaal bij den heer Quirijns aan de Vaankant werden afloop van den wedstrijd de prjj2i bestaande uit kunstvoorwerpen huishoudelijke artikelen, aan de naars met een toepasselijk uitgereikt. Tot sluiting van het zomerseizo; gaf de Gem. Zangvereeniging Rozeknopje" onder leiding van'c heer N. Snijers en het muziekje schap „Kunst na Arbeid" Zaterd avond een concert op de muziekii over de Binnenhaven, dat door vele belangstellenden werd bijgewoc en waarbij zoowel de zang- als rauzi; nummers uitstekend tot hun kwamen. Jammer dat een dreiger onweersbui een ontijdig einde bra aan dit slotconcert. Het eerste elftal der voetbalv „Capelle* speelde Zondag op ei terrein voor 3e Klasse KNVB te „Bossche Boys" uit 's Bosch en vt loor met 4 2. De postduivereen. „De Lucj vaart", gevestigd in het café vanm Wed. A. v, d. Haart aan de Nieiu vaart, hield Zondag met oude en jot duiven een wedvlucht vanuit Ha' met den volgenden uitslag: F. Raaijmakers 1, Adr. Versie 2 25 48 49 52, P. de Roon 3 C. Rosenbrand 4 9 20 27 28 3540 G. Treffers 5 22 36 37, Adr Klo: wijk 6 18 53, J. Versteeg 7 8 24 J. de Jong 10 15 34, P. Bakkeren 46 50, E. Haverhals 13 26, J. Doornik 14 31 32, P. Verhagen C. Verhagen 17 23 39 43, Adr. Sp rings 19, M. de Jong 21 29 44 A. Bakkeren 30, H. Rosenbrand A. Blom 38 47 54, A de Jong 51 Aangetoonde duiven P. de Ro: J. Versteeg, J. van Doornik en i Spierings, terwijl de beschikbaar stelde extra prijs, een tulband, wonnen werd door F. Raaijmakt Voor de op a.s. Zondag te houc wedvlucht met oude en jonge dui vanuit Quievrain moeten de duin Vrijdagavond in het clublokaal verzending worden ingekorfd. Het eerste elftal der sportverei „Capelle" is voor het seizoen 1931 1935 ingedeeld in de 3e Klasse van den KNVB en het tweede el in Afd. 4, le Klasse A van den BV Naar wij vernemen wordt arbeider-telegrafist C. Geldhof van station Capelle Nieuwevaart over plaatst naar het station Hemmen Dodewaard, en de arbeider-telegra v. Engelen naar het station Emm WASPIK. Openbare vergader: van den raad der gemeente Wasp op Vrijdag 21 September a.s. namiddags 7 uur. Aan de orde is 1 Mededeelingen. 2 Verklaringen Winkelsluitingsw 3. Wijziging begrooting 1934. De heer D., die voor eenij tijd op de wielerbaan het ongeluk zoodanig te vallen dat hij zijn schouc brak, had 1.1. Zondag wederom 1 ongeluk zijn schouder uit elkaar vallen. Opneming in het Ziekenhi te Raamsdonksveer werd noodig oordeeld. Bij enkele landbouwers werdi den laatsten tijd veel aardappe ontvreemd. Het is de politie gelu de daders op te sporen. RAAMSDONK Zaterdagmidd. circa 12 uur werd de heer G.N. plc seling onwel. De dokter werd dire gewaarschuwd, maar het mocht nii meer baten. Een hartverlammii had een eind aan zijn leven gemaa N. had 's morgens nog zijn gewo bezigheden verricht. RAAMSDONKSVEER. De prac tige prijzen voor de verloting di Harmonie »de Eendracht», ligge ter bezichtiging in de etalage vanc Wed. Kooperbergaan den Keizers dijk. Aan de werkverschaffing inde Oliezand onder Oosterhout, parti culiere ontginning, welk werk won uitgevoerd onder toezicht van d Nederlandsche Heidemaatschapp; waren de vorige week 82 werklooze uit deze gemeente werkzaam. Dezer dagen is alhier een po: temonnaie gevonden. Inlichtingen! bekomen bij de gemeente-politie. De prijs van het bruinbroo is alhier verhoogd van 13 op1 cent per 8 ons. Wegens herbestrating van Keistraat zal het verkeer door dfc

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 6