NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. NIEUWS UIT HEUSDEN SPORT. PROVINCIAAL NIEUWS. INGEZONDEN STUKKEN. LAATSTE BERICHTEN. GEMENGD NIEUWS. di noemde straat en langs het voor malige Gemeentehuis en den Kerk dijk, vanaf Maandag 24 September a.s. 'tot en met 6 October a.s. voor rjj- en voertuigen gestremd zijn. Het verkeer zal dan plaats hebben door de Stationstraat, Havenstraat en Nieuweweg. Vanwege het 12'/a jarig bestaan der R.K. Missienaaikring werd Dins dagavond een feestvergadering ge houden in het St. Henricusgebouw. Hr was veel belangstelling. Bij die gelegenheid hield de Z.E. Pater Veldman een lezing met lichtbeelden over het onderwerp »Tusschen Rus sen en Chineezen». Z E. verstond de kunst uitstekend, om er de stem ming onder de dames in te houden, op zijn bekende geestige manier gaf hij een uiteenzetting over dit onder werp. Door de firma van Nelle wer den de dames nog verrast op een heerlijk kopje thee. Naafloop keerden de dames hoogst voldaan huiswaarts. GEERTRU1DENBERG. Dinsdag is een aanvang gemaakt met de werkzaamheden aan de rivier de Doiige nabij de loswal in verband met het leggen van een duiker ten behoeve van de drinkwatervoorzie ning in het land van Heusden en Altena. De schilder Hendriks, werkv/ zaam aan de PNEM, kreeg een stuk glas op het hoofd, waardoor hij een bloedende wonde opliep. Genees kundige hulp bleek noodzakelijk, per auto werd hij naar zijn woning vervoerd en zal voorloopig rust moeten houden. J Predikbeurten Zondag 23 Sept. Ned. Herv. Kerk des v.m. 10 uur Ds. Zuurdeeg. Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer des n.m. half zes Ds. Strating uit Oosterhout. DUSSEN. Bij het laatste hevige onweder dat boven onze gemeente woedde werd op den Kanaaldijk een koe door den bliksem getroffen en gedood. Door omstandigheden kon de ophaaldienst met den destructor uit Son het cadaver niet bereiken en werd daardoor ter plaatse be graven. Verder sloeg de bliksem in een mestvaalt bij landbouwer V., zonder evenwel ernstige gevolgen te hebben. De buitenzijde verschroeide. De werkzaamheden voor de waterleiding verkeeren reeds in een vergevorderd stadium. Nu de hoofd leiding klaar is, wordt met de zij leidingen een aanvang gemaakt. Een drietal zijtakken, t.w. Voorste Straat, Peerenboom en Hoogendijk, zijn reeds klaar. Ook diverse binnen leidingen in de woningen zijn reeds aangelegd. Nog slechts enkele weken zal het duren voordat men zich van waterleiding zal kunnen bedienen. DUSSEN, Op Donderdag 20 Sep tember a.s. van 9 tot 12 uur en van 1 tot 3 uur zal voor onze gemeente in een der localen onder 't gemeente huis de herijk voor maten en ge wichten gehouden worden. Op den grooten verkeersweg Breda-Gorinchem had onder deze gemeente 'n ernstig ongeval plaats. Door 't springen van 'n band, kwam 'n motorrijder te vallen en werd 'n tiental meters meegesleurd. Bewus teloos werd hij onder den motor uitgehaald en binnengedragen bij den heer K. P. waar,, hem de eerste hulp werd verleend. Het zeer geha vende motorrijwiel werd ter repara tie ondergebracht in de garage van den heer G. K. alhier. De kermis behoort te Dussen- Hank alweer tot 't verleden. Van de diverse dansgelegenheden werd druk gebruik gemaakt, zoowel door eigen plaatsgenoten als door tal rijke vreemdelingen. Alles verliep in de gewenschte orde. Terwijl een der zoons van de Wed. Jac. L. aan 't ploegen was, viel 't beste paard plotseling dood neer. Zeer zeker is dit voor de Wed. L. 'n groote schadepost. ST. JOACHIMSMOER. Zaterdag, avond vergaderde de tooneelclub, waarbij de voorzitter de heer P. v d. Hoven het 12'/rjarig bestaansfeest nog even memoreerde en de leden aan- moedigde de tweede 12'/a-jarige periode nog schitterender te beëindigen. Het programma voor het a s seizoen werd vastgesteld. Er zullen weer twee uitvoeringen gegeven worden ;de eerste in November. Hiervoor zullen in 6tudie genomen worden„Gusmans zonen", melodrama in twee bedrijven, en „S Ó.S.", blijspel in één bedrijf. Ter bevordering van de goede opvoe ring van dit drama gaf de regisseur een duidelijke en bevattelijke uiteen zetting hiervan. Stellig zullen de spelers er hun voordeel meedoen. De nieuwe reglementsbepalingen werden nog eens voorgelezen en de circulatie van Plankenland nog eens opgehaald Die gaat nog niet vlot genoeg. Het Kruisbooggezelschap .On derlinge Vriendschap" alhier gaf op haar banen een prijswedstrijd met de leden van „Willem Teil" uit Berkdijk De uitslag der groepen A en B was als volgt: Groep A. Ie pr. C. v. Wanrooij van Willem Teil 53 p., 2e pr. G. v. Gorcum van Onderlinge Vriendschap 49 p., 3e pr. G. Gommers van Willem Teil 47 p., 4e pr, J. Zeebrechts van Willem Teil 46 p., 5e pr, A. Kouwenberg van Onderlinge Vriendschap 44 p., 6e pr. H. Rolberg van Onderlinge Vriend schap 43 p., 7e pr. H. Dingemans van Onderlinge Vriendschap 43 p., 8e pr. P. Hazenberg van Onderlinge Vriendschap 40 p., 9e pr. C. de Jong van Onderlinge Vriendschap 39 p. Groep B. Ie pr. G. Wagemakers van Willem Teil 48 p., 2e pr. H. Snoeren van Willem Teil 45 p., 3e pr. P. v. d. Hoven van Onderlinge Vriendschap 43 p., 4e pr. P. Hamers van Onder linge Vriendschap 42 p., 5e pr. E. Verhelst van Onderlinge Vriendschap 40 p., 6e pr. M. Maas van Onder linge Vriendschap 37 p., 7e pr. W. Sons van Willem Teil 36 p. GENDEREN. Zondag herdacht Ds. J. J. Kuiper, Ned. Herv. predikant te Genderen, den dag dat hij vóór 40 jaren in de Ned. Herv. Kerk te Otterloo in het predikambt bevestigd werd. in de voormiddag.godsdienst, oefening hield Z Eer w. een gedachtenis rede. Aan het einde der godsdienst, oefening werd Z.Eerw. eerst toege sproken door den president-kerkvoogd den heer M. v. Wijk. Hierna werd nog gesproken door den heer Hol namens de Gemeente van Vreeswijk, welke Ds. Kuiper 11 jaar heeft gediend. Op heeterdaad be rapt. Toen agent Lubbers hedennacht omstreeks twee uur op nachtsurveil lance in de Schoolstraat was, hoorde hij plotseling het geluid ais van een vallend voorwerp in de richting van de villa van den beer A. Wennekens. Dubbel op zijn hoede mocht hij reeds eenige oogenblikken later con- sche stateeren, dat bij de achter de villa Zaterdag en Zondag j.l. groote sport- sloten dit jaar niet deel te nemen aan de T.B.C.-vlucht die reeds ver schillende jaren op initiatief van de concoursbond gehouden is. Waar ook de Kaatsheuvelsche Postduivenbond dit jaar een T.B.C.-concours wilde geven en het T.B.C.-bestuur, dat de T.B.C -vlucht organiseert geen over eenstemming kon verkrijgen over den eisch van laatstgenoemden bond met de initiatiefnemers van de T.B.C.— vluchten heeft de Concoursbond unaniem het besluit genomen, dit jaar niet mee te vliegen, doch zelf een liefdadigheidsvlucht op den komenden Zondag te organiseeren. Wij vinden het jammer, dat onze steeds zoo schitterend geslaagde TBC- vluchten hierdoor enorm veel aan succes zullen inboeten. Duivensport. Zondag hield de Kaatsheuvelsche Concoursbond, gevestigd bij den heer Jan van Dun een wedvlucht vanuit Halle. De uitslag was als volgt 1 28 47 P. Pruimboom, 2 P. Stok- kerman, 3 P. Zijlmans, 4 19 C. de Bondt, 5 35 J. Kemraeren, 6 32 37 A. Pijnenburg, 7 W. Sulsters, 8 9 A. Montee, 10 58 K. Steenbergen, 11 22 L. van Mosselveld, 12 13 J. van Dongen, 14 A. Snoeren, 15 60 A. Soeterboek, 16 50 P. Ligtvoet, 17 61 B. Kemmeren, 18 20 W. van der Ven, 21 62 A. Hendriks, 23 36 Fr. van den Assem, 24 54 A. Aussems, 25 A. Snaphaan, 26 44 F. v. Beers, 27 38 A. v Kuijk, 29 31 48 B. de Bruyckere, 30 42 B van der Linden, 33 63 G. van der Linden, 34 39 51 52 W. v. Best, 40 Jos Vrinten, 41 P. de Nijs, 43 53 55 J. Lenzholz, 46 48 Jos Valk, 49 59 W. Kemmeren, A. van Wanrooij, 57 J. Vloemans. Kaatsheuvelsche Boys. Bij gelegenheid van de opening van het nieuwe sportterrein van de Voetbalvereeniging „de Kaatsheuvel- Boys* werden op den Horst staande fabriek een plotselinge licht schijn de aanwezigheid van personen verried. Direct waarschuwde hij den Inspecteur van Politie van Hels- land die in de Schoolstraat woont vlak bij de villa. Met z'n tweeën, gewapend en begeleid door hun politiehonden gingen zij het terrein ter verkenning op, waarbij zij spoedig bemerkten, dat een ruit uitgedrukt was van het fabriekskantoor en er iemand doende was, die nu en dan even van een electrische zaklantaarn gebruik maakte. Nadat de politiemannen zich even overtuigd hadden, dat er zich in den omtrek geen helpers ophielden ging Insp. v. Helsland den directeur der fabriek waarschuwen, terwijl agent L. ter bewaking achter bleef. Spoedig was de fabrieksdirecteur aanwezig en kon de deur geopend worden. Waar de stroom van het fabrieksnet afgesloten was moesten de politiemannen metgebruikmaking van hun zaklantaarns het kantoor binnendiingen en met de revolver in de vuist trachten de inbreker(s) te overmannen. In een korte worste- iing, waarbij de inbreker den lnsp. een voetje lichtte en hem de tuniek geheel openscheurde werd de politie den man meester, die bleek te zijn zekere v. Z., bijgenaamd Nakske, Waalwijker van afkomst en reeds geruimen tijd alhier woonachtig, zonder middelen van bestaan. Op den man werden een partij sigaren en tabak, op het kantoor aanwezig, aangetroffen, terwijl een doos met schoenen toevallig monsters gereed stond om mee te nemen. Alle laden en laadjes waren doorsnuffeld. Aan de brand- kastkruk was gemorreld, wat de bloedsporen aanwezen. Inbrekers werktuigen werden niet op den man gevonden, zoodat pogingen om het een en ander te forceeren wel schip breuk zouden geleden hebben. Overgebracht naar het politiebureau werd de man hedenmiddag door burgemeester Mallens verhoord. Donderdag zal hij op transport naar Breda hesteld worden. Wisselprijswedstrijden. Maandagavond hielden de weer- baarheidsvereenigingen n.l. de Bur gerwachten van Kaatsheuvel en Loonopzand en de B. V. L., Afd. Kaatsheuvel, Loonopzand, Berkdijk en de Moer in Café van Dun een vergadering om de Wisselwedstrijden die Zondag 23 September op de schietbanen te Loonopzand en Zondag 30 September op de schiet baan te Kaatsheuvel zullen gehouden worden definitief te regelen. De wed strijden zullen om half twee aan vangen. Van de Burgerwachten van Kaatsheuvel en Loonopzand en de B. V. L. Afd. Kaatsheuvel en Loon opzand nemen ieder drie vijftallen, van de B. V. L. van Berkdijk twee vijftallen en van de Moer een vijftal aan de wedstrijden deel. Aan de Gemeente is het verzoek gericht den wisselprijs beschikbaar te stellen, terwijl de overige prijzen door de vereenigingen zelf zullen worden bekostigd. T.B.C.-Vlucht. In de algemeene vergadering gisterenavond door de Kaatsheuvel sche Concoursbond gehouden is be. wedstrijden gehouden. De wielerwed strijden koDden wegens den slechten toestand van de baan, waarin deze momenteel verkeert, niet doorgaan. De veteranen van de Kaatsh. Boys speelden een voetbalwedstrijd tegen de veteranen van Wilhelmina alhier welke kamp eindigde met een 3—2 overwinning voor de Boys. De wedstrijd hardloopen over 100 M. werd gewonnen door Sjel van Nieuwstadt in 11 sec., tweede was Timmers. Hardloopen over 960 M Ï.Th. v. Es, 2 M. Laros, 3 Schaafstra. Het eerste elftal van de Kaatsh. Boys speelde Zondag j.l. haar eerste competitiewedstrijd voor de 3e klasse KNVB te 's Bosch tegen DEVO I. Wisten we wel dat de Boys overeen sterk elftal beschikte, de verwachtingen hierin zijn ons ver overtroffen. Met een 3 0 overwinning konden onze jongens naar huis keeren. R.K. V.V. »D.E.S.« Onze R.K. V.V. „D.E.S heeft op waardige wijze het competitierad mede aan het draaien gebracht De sterke tegenstander HEC welke in eigen huis moest worden opgezocht heeft niet kunnen verhinderen, dat ditmaal de beide kostbare puntjes aan DES kwamen. In een spannenden kamp en met zich geheel geven wisten onze DES-lui een 6—2 overwinning in de wacht te sleepen. Een inzet van de competitie die onze jongens onwille keurig zal prikkelen om op den thans ingeslagen weg voort te gaan. DES II speelde op eigen terrein een vriendschappelijke wedstrijd tegen Wilhelmina 1. Uitslag 0 0." van Ch. van Herpt. Oudheusden voerde 10 exemplaren aan, waarvan vijf zwartbonte werden goedgekeurd, n.l. van de Fokvereeni- ging De Vooruitgang, Gebr. Buijs, twee en J. A. Klijn, twee. Wijk, vijf stieren waarvan er geen werden goedgekeurd. Eethen elf siieren, waarvan vijf zwartbonten werden goedgekeurd n,l. van C. H. van Everdingen te Heesbeen Gebr. Oerlemans van der Schans te DrongelenW. G. J. Branderhorst te EethenJ. C. van der Beek te Genderen en W. Straver te Drongelen. DRUNEN. De Sporters 1 speelden iZondag niet in- illers tegen Uno Animo 2 te L( Zand. vallers tegen Uno Animo 2 te Loon op De Sporters brachten hun tegenstan ders een verpletterende nederlaag toe met 130. Uno Animo vermocht niet een enkel puntje te scoren. De Sporters 2 hadden Zondag een zwaren kamp tegen T.O.P. 1 op het ter rein van TOP. Het ging hard om hard, doch TOP hiefd de overhand met 32. WIELERSPORT. RAAMSDONK. De uitslag van de j.l. Zondag gehouden wielerwedstrijden op de Wielerbaan „Het Vliegend Wiel" is als volgt: Wedstrijd 1: Achtervolging over I 20 baanronden: 1. Haagberg, 2. A. v. Leest. Ingeloopen na 17 ronden. Wedstrijd 2. Sprint over 3 baanron den: 1. Michielsen; 2. Dalmayer. Wedstrijd 3. Achtervolging over 20 baanronden: 1. J. Gommers; 2. van der Pol. Met 3 Meter gewonnen. Wedstrijd 4. Eigen kracht over 40 baanronden met 2 klassementen: 1. van Rumph; 2. Michielsen; 3. Prinse; 4. A. Gommers. Wedstrijd 5. Punten-race over 20 baan ronden: 1. Dalmaijer met 13 punten; 2. Haagberg met fi punten; 3. A. v. Leest met 1 punt. Na Ideze wedstrijd volgde op verzoek van de Directie 1 minuut stilte, voor het doodelijk auto-ongeluk een 3-tal beken de renners, waaronder Klaas van Nek en Rynders overkomen. Wedstrijd 0. Eén uurs-koppelwedstrijd met 4 klassementen: Gebrs. Gommers 0 pt.; Op 3 ronden: 2. Dalmayer-van Humph met 24 p.; -3. van der [Pol (alleen) met 13 p.; 4. MichielsenHaagberg met 8 pt.; 5. A. Van LeestPrinse 7 pt. DUIVENSPORT. WAALWIJK. W. C. B. De Waalwijksche Concoursbond hield Zondag 10 September een wedvlucht vanuit Halle. Afstand 122 K.M. Los 0 u. Wind Z.-W. In concours 177 duiven. Snelheid eerste duif 1374.03 M. per minuut. Laatste duif 1205.58 M. De prijzen werden behaald als volgt: M. Lcijtens 1, 36, 37, 43; A. Verhoeven 2, 14; G. Strijk 3, 10, 20; A. van Hilst 4, 33; A. van Biel 5, 8; T|h. van der Geld 0, 15. 47; A. de Peffer 7, 24, 25, 38, 54; K. Broumels 9; Sjef Schoenians 10, 13; A. Stam 11, 18, 28, 39, 40; M. van der Griendt 12; J. Schoemans 17, 21, 49; S. Schoenians 19, 55, 57; J. Kipping 22, 29, 59; P. L. Pullens 23, 40, 48; J. Verhagen 20, 35; J. Alessie 27, 58; D. van den Boomgaard 30, 52, 53; TI. Pullens 31; A. van Schaijk 32, 42. 45; L. van Gelder 34; Th. Duivenkam 41, 51; J. v. d. Ven 44; J. van Bladel 50; J. van Bokhoven 50. M. v. d. Griendt, le overduif. Vrijdagavond inkorven voor Mons van 78 uur. DRUNEN. Zondag hield de postduivenvereni ging ..De Postduif" alhier een wedvlucht vanuil Neufvilles. Afstand 100 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: W. Viveen-van Ravestcijn 1, 10; P. Willemse 2; M. van Sluisveld 3, 9, 12: Gebrs. van Ravesteijn 4, 0, 7, 11; A. van den Hoven 5 ;P. Maas 8; M. Pulles spe ciaal; W. Viveen-van Ravesteijn Konings poule. Aankomst le prijsduif 10,31,13 uur; laatste prijsduif 10.57.23 uur. Zondag a.s. wedvlucht vanuit Quivrain. Afstand 175 K.M., tevens laatste wed vlucht. Inkorven Vrijdagavond van 78 uur. VERVOLG. Heusden, 18 September 1934. De R.K. bibliotheek »St. Jozef«, die eenigen tijd gesloten was, is wederom opengesteld. De v.v. Longa I speelde Zaterdag tegen Devo te Raamsdonksveer en verloor met 42. Morgen wordt hier een speldjes dag gehouden ten bate van het Prov. fonds ter bestrijding der t.b.c. De R.K. fanfare is voornemens eerlang een bazar te houden ten bate der vereeniging. Tot vergrooting der attractie zal hieraan een Vlaamsche kermis worden verbonden. Tot Overste van het R.K. Liefdegesticht is benoemd de Eerw. Zuster Norberta, die gedurende enkele jaren in dezelfde functie werkzaam was te Hoorn. De najaarskeuring voor spring- stieren die op Maandag 17 September j.l. alhier gehouden werd had tot uitslag dat van de 37 aangeboden stieren er 17 werden goedgekeurd. Uit de gemeenten Engelen, Heus den, Vlijmen en Veen werden geen stieren aangeboden. Hedikhuizen leverde zes stieren, waarvan werden goedgekeurd de roodbonten vanA. van Beijnen, M. van den Brand en de Kind. van Bokhoven en de zwartbonte stier van de stierhouderij Herpt. De eenige stier uit Nieuwkuik werd afgekeurd. De gemeente Herpt leverde vier stieren, wrarvan drie zwartbonten werden goedgekeurd Buitenspel-demonstratie. Op het sportterrein van de St. Cle mens Jeugdver, te v.m. Baardwijk zal Zondag a.s. 23 Sept. een zeer gevari eerde en aantrekkelijke buitenspelmid- dag worden georganiseerd. Hiertoe zul len medewerken de drie groote Jeugd organisaties, de J. W.'ers, de Verken ners en de Jonge Wachters, die allen volgens hun eigen aard en leeftijd ons allerlei aantrekkelijke spelen die een jongen met zeer eenvoudige middelen in de open lucht kan doen te zien en te genieten zullen geven. Ofschoon de drie Jeugdgroepen in de groote lijnen hetzelfde ideaal nastreven, hehben ze allen toch een heel apart en eigen systeem en organisatievorm die ook in hunne spelen zeer duidelijk tot uiting komt. Wij leeren dus Zondag a.s. onze ge organiseerde mannelijke jeugd in hare verschillende schakeeringen van hare meest aantrekkelijke zijde kennen, n.l. bij spel en vroolijk samenzijn onder vrienden. Tot nu toe werden wel voor. jeugdleiders op z.g. studiedagen zulke spelmiddagen georganiseerd, maar dit bleef altijd een gesloten heiligdom voor de ouders en vele anderen die daar belang in stellen. Zondag a.s. om 4 uur zal iedereen gelegenheid hebben om daarvan te profiteeren, misschien zelfs om aan enkele nummertjes deel te ne men. ^^aterschapsbond van Noord-Brabant bijeen. In het Nutsgebouw te Werkendam heeft Maandag de Noord-Brabantsche Waterschapsbond zijn zesde jaarver gadering gehouden, welke werd ge presideerd door den bondsvoorzitter mr. dr. Vonck de Both, burgemeester van Tilburg. Deze vergadering werd te Werken dam belegd, omdat het in de bedoeling lag na afloop een excursie te maken naar de Brabantsche Biesbosch ten einde de leden van den Bond in de ge legenheid te stellen een indruk te krij gen van de mogelijkheden, welke dit uitgestrekte gebied oplevert, als de be staande plannen tot inpoldering wer kelijkheid worden. Na afloop begaf het geheele gezel schap zich in kleine motorbootjes om den watertocht te aanvaarden. Met flinke vaart ging het door het Steurgat, te midden van riet en biezen naar Steenen Muur en vandaar door de Reugh en Buiten Kooi Gat naar den Anna-polder waar het groote gezel schap aan land ging om zittende op den dijk de lunch te gebruiken. Ongeval. In de Grootestraat nabij 't Hoek. einde stond de groentekar van A. K. uit het Loonsche Hoekje geparkeerd. Toen de stoomtram met luid gillende fluit naderde werd het paardje zoo schichtig, dat het zijn best deed om uit de voeten te komen, echter met het averechtsche gevolg, dat het wagentje tegen de tram opbotste. Het bovenstuk werd er af gereden en het paardje kwam zoodanig te vallen dat het enkele verwondingen bekwam. Aanrijding. In de Grootestraat te v.m. Besoijen kwam de fietser P. alhier in botsing met een lichte motorfiets. Beide voertuigen werden door den val vrij ernstig beschadigd. De oorzaak der botsing zou gelegen zijn in een on handige manoeuvre van den fietser. De vrachtauto der fa. Oerlemans moest le v.m Baardwijk uitwijken voor een kind dat de straat overstak. De wagen reed daarbij rakelings langs een telefoonpaal en kwam daarna terecht tegen een hek, dat in elkaar werd gereden. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Mijnheer de Redacteur, Met niet geringe verbazing nam ik kennis van het ingezonden stuk in Uw nummer van Zaterdag 15 dezer. Jammer, dat de redactie mij niet onmiddellijk in de gelegenheid stelde onder het ingezonden stuk een ver weer te schrijven, omdat het een persoonlijke aanval betrof. Alhoewel het nooit de gewoonte is te antwoorden op anoniem ge schrijf, omdat men zijn tegenstander niet kent en men ook niet weet, welke motieven inzender hebben geïnspireerd, meen ik toch enkele opmerkingen te moeten maken, le. Hei geheele ingezonden stuk is van A. tot Z. onjuist, want niet Zaterdag 8 Sept., doch Woensdag 12 dezer is de bewuste advertentie geplaatst. 2e. Is het niet duidelijk of inzender zou luisteren of luisterde. In beide gevallen is dan zijn conclusie niet juist, omdat in het eerste geval geen opmerkingen te maken zijn en in het tweede hij over die uitzending nog niet kon oordeelen. 3e. Noodig ik inzender uit, zijn be weringen waar te maken, dat bij eventueele klachten „niemand thuis is". Hij moet dan evenwel met zijn vollen naam onderteekenen. Indien het inderdaad de bedoeling is van inzender; verbetering te brengen in een volgens hem bestaanden toe stand, dan dient hij zich bekend te maken; alleen dan is het mogelijk eventueele fouten te onderzoeken en te verbeteren. C. TH. K1LA. Weer de onbewaakten Overweg. Doodelijk oegeluk. Hedenmorgen is de heer Muis- van der Hammen te Oisterwijk, werkzaam aan de Lederlabriek aldaar (vroeger bij de fa's. v. Iersel- Witlox en Mortier alhier) op den onbewaakten overweg ondei Oister wijk door den trein gegrepen en gedood. Door een hond aangevallen. In Munstergeleen werd een 4-jarig kind, dat op familiebezoek was. door een hond aangevallen. De arme kleine kreeg de stuipen van den schrik en is overleden. Van den bliksem geschrokken en verdronken. Zaterdagavond is de 60-jarige vis- scher S. Brouwer, die in de Heysche- haven op een schip woont, aan de Middenkous te Delfshaven te water geraakt en verdronken. De man was voor den regen gaan schuilen tegen een schutting aan den waterkant. Plotse ling schrok hij van een harden donder slag. Hij wankelde en viel te water. zt V Gaarne verleenen wij plaatsruimte aan 't J)o- venstaandc, maar moeten toch even de opmer king maken, dat liet o.i. hier geen persoonlijke aanval betrof. Ware dit wel 't geval geweest, dan hadden wc natuurlijk het stuk geweigerd. Wij ineenen dat het hier een algemeene zaak geldt, n.l. de radio-distributie, die men toch te genwoordig wel als iets algemeens mag be schouwen. Ook wat de Inzender en zijn bedoelin gen betrof, waren wij overtuigd «lat hij de zaak en niet tien persoon op 't oog had. REI).

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 7