if ot JMIUtS in Het laatste wonder Fa. ANTON HOLTGREFE derde blad. L NIEUWS. IAB H. de Bont-v. Huiten Vele nieuwe Modellen. 60 mo ABONNEERT U OP DIT BLAD. Gratis proefzaagies. Nieuwe, uitgebreide sorteering FlGUURZAAGGiREEDSCHAPPEN 5! 200 VERSCHILLENDE PRACHT-FIGUURZAAGVOORBEELDEN v/h. Bierlaagh-van der Heiiden 4H ftterdag 22 Sept. '34, 57e Jg. Waalwijk, 21 Sept. 1934. we pastoor van Waalwijk. Exc. Mgr. Diepen heeft «d tot pastoor der parochie B te Waalwijk de Z.Eerw. fjj F. Heezemans, professor Groot Seminarie te Haaren. Heezemans is geboren te beek 1 October 1889, dus j oud. 13-jarigen leeftijd ging hij naar e,n Seminarie en 6 Juni 1914 hij in de St. Jan tot priester j, Üp 30 September werd hij eQ1(l tot kapelaan te Uden en December 1915 overgeplaatst ,1e parochie van St. Catharina >osch, bij pastoor Alex. J. M. Ds, den huidigen president van root Seminarie. daarheen werd kapelaan einans geroepen, n.l. 20 April en waar hij als professor de sophie doceerde. Ofessor Heezemans beperkte z'n werkzaamheid niet alleen et opleiden der studenten, maar lust en tijd om te werken voor lemeene belangen van kerk en [schappij in woord en geschritt, ij veraar als hij was voor het nioingsleven op verschillend in( sociaal voelend priester, 1 ook de missie-actie zijn e liefde had. Bij studiedagen, rcssen enz. trad hij meermalen derscheidene onderwerpen op. lal van plaatsen hield hij ,*en (ook in Waalwijk), werkte aan de St. Jansklokken en tal van radio-redevoeringen, redenaarstalent, zijn welver- i pen heeft hij onvermoeid ewend tot heil van velen, tot aganda voor de katholieke zaak. benoeming als pastoor van Iwijk zal ingaan op 13 üct. a.s. ,e antecendenlen van onzen nieu- pastoor op veelzijdig gebied, den groote beloften in en we en Z. II. Exc. den Bisschop wel baar zijn dat hij ons wederom dergelijk priester als herder id, ai wordt deze vreugde zeker ligszins getemperd door het ge- ongen vertrek van onzen zwaar roefden en beminden pastoor- en. N gehak 'ij roepen onzen nieuwen pastoor hartelijk welkom toe in zijne ochie en de gemeente en spreken hoop uit dat Z.Eerw. veel zal SftHpiogen te bewerken voor'tziele- zijner parochianen en dat ook streven zich waar mogelijk zal itrekken tot onze stoffelijke be- »en en die onzer gemeente, an zal en daaraan twijfelen wij deze benoeming een zegen en voor de parochie en een Jiole voldoening voor den nieuwen rder zelf en zal Z.Eerw. met S zelfde genegenheid en waardeering prijc rden tegemoet getreden als waar- onze oud-pastoor-deken om zoo 'MER van hoedanigheden ^allerzijds rie^voc -echt aanspraak maakte. Moge God den nieuwen herder tot lengte van dagen daartoe kracht fl ##islerk*e 8even I De nieuwe pastoor bezocht Don- rdagmiddag reeds de pastorie, kerk het St. Nicolaas-Ziekenhuis. URE# e St. Jansklokken schrijven o.m. r onzen nieuwen pastoor: rofessor Heezemans is voorlaan Nasloor Heezemans. Het Officieel iedeelte van deze week bevat zijn p «noeming tot Pastoor van Waalwijk. We zullen aan dien nieuwen, jf, p nvoudigen titel nog moeten ge en jennen. Want de «Professor» is hor .yijn veelzijdige werkzaamheid Ct* P gebui- feerd Niet enkel in ons Bis- m. In.heel den lande heeft Prof. !«zerarrans ons Bisdom op verdien- Ihjfe wijze vertegenwoordigd. willen ons beperken tot dat- te wat de Klokken aan hem nïn. Di Klokken hebben, vanal den ?gine, de oprechte belangstelling i iverige medewerking van Prof. eezemans mogen ondervinden. Wij herinneren, onder al zijn vlot aangenaam geschreven, met de scheiden H. geteekende artikelen, n de destijds zooveel gerucht ver diende opstellen-serie »Het Hel- "Vlak», aan de kundige com- aren, welke hij in ons weekblad erd heeft op de Pauselijke clieken, laatstelijk op de »Qua- »,simo Anno», welke als sociaal nent hem, wien de oplossing maatschappelijke vraagstukken aan het hart lag, bijzonder aantrok. Commentaren, die niet onopgemerkt zijn gebleven, maar in andere bladen, als De Bazuin, één voor één een verdere versprei ding vonden. Ook de Vragenbus, die nooit uitgeput raakt, nam hij nagenoeg geheel voor zijn rekening. Wij hopen, dat hij in zijn nieuwen werkkring, in het werkzame, ener gieke Waalwijk, ten volle voldoening moge vinden voor zijn priesterhart, dat nimmer geheel de banden met de »practijk» heeft kunnen verbreken. Deken aan Riel. Emeritus Deken N. H, J. van Riel hoopt, naar de St. Jansklokken mede deelen, na zijn verblijf in den Haag, met 1 Maart a.s. zijn intrek te nemen in het nieuwe pension „Mariëngaarde" 1 in het Villapark te Tilburg bij de kerk van Pastoor W. de Klijn aldaar. Verder heeft Z. H. Exc. aan den Hoogeerw. Heer Heer N. J. H. van Riel eervol ontslag verleend als Gees telijk adviseur van den Bosschen Dio- cesanen Mariabond en in diens plaats benoemd tot Geestelijk Adviseur van den Bosschen Diocesanen Mariabond den Zeereerw- Hooggel. Heer P. J. A. M. van Grinsven, Professor aan het Seminarie te Haaren. De nieuwe Deken van Waalwijk. De nieuwe deken van het dek. Waalwijk, de Z.Eerw. heer A. J. van den Brekel, is sinds begin 1934 pastoor te Kaats heuvel. Vóór zijn benoeming tot pastoor te Zevenbergschen Hoek was Z.Eerw. o.m. kapelaan der parochie St. Petrus Banden te 's-Hertogenbosch. Pastoor De Klijn. Tot pastoor van de nieuwe parochie St. Jozef te Kaatsheuvel, de derde, is benoemd (zooals we elders melder) de Z.Eerw. heer F. de Klijn, tot nu kapelaan van de parochie St. Joannes de Dooper in die gemeente. De nieuwe herder is in 1889 te Raamsdonk geboren; in 1915 ontving hij de H. Priestei wijding hij was na dien werkzaam als kapelaan te Luyks- gestel, Beek en Donk, Millingen en Gestel en laatstelijk te Kaatsheuvel. GEMEENTERAADSVERGADERING. De leden van den raad der gemeente Waalwijk zijn opgeroepen tot bijwo ning eener openbare vergadering, te houden op Vrijdag 28 September 1934, des namiddags om 7 uur, ten gemeen tehuize. AAN DE ORDE: 1. Igekomen stukken. a. Van de Gedeputeerde Staten. 1. Goedgekeurde raadsbesluiten van 31 Augustus 1934 tot wij ziging der begrooting 1934. 2. Alsvoor tot het verhuren dei- woning Stationsstraat 22 aan A. Froklage. 3. Alsvoor tot conversie van de geldleening, oorspronkelijk groot 333.000,met het Eigen Pensioenfonds voor de Europeesche Burger!. Amb tenaren in Nederlandsch-In- dië. b. Van de R.K. Middenstandsver- eeniging. Alhier. Verzoek aanleg van een trottoir aan de Noordzijde van den weg in Baardwijk. c. Van den Directeur van het Rijksproefstation en Voorlich tingsdienst ten bate van de Le der- en Schoenindustrie. Alhier. Verslag over 1933. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ingevolge artikel 72 der lager-onderwijs-wet aan het be stuur der Sint Petrus-scholen al hier voor het meubileeren van een spreekkamertje. Voorstel omtrent verruiming der verkoopgelegenheid op Zondag voor enkele categorieën van win kels. Voorstel tot wijziging der begroo ting 1934. Aanbieding gemeente- en bedrijfs- begrootingen voor 1935. 6. Voorstel tot conversie eener geld leening. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan den gemeente- bouwkundige, den heer G. P. van Huiten. Van de 10 slijters verklaarden er zich 8 voor en 1 tegen de verruiming, terwijl er een zijn meening niet ken baar maakte. Van de 4 houders eener volledige vergunning verklaarden er zich 3 vóór. De 4e heeft zijn meening niet kenbaar gemaakt. Zooals hieruit blijkt, zijn de winke liers in iedere groep voor verreweg het grootste deel vóór verruiming van de verkoopgelegenheid. Ook is het advies gevraagd van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, welke mededeelt, dat het haar ge- wenscht voorkomt, in verband met de tegenwoordige buitengewone crisis omstandigheden de verkoopgelegen heid op Zondag voor deze branches zooveel mogelijk te verruimen Verder is de meening gevraagd van de R. K. Middenstandsvereeniging te Waalwijk, die zich eveneens voor de verruiming verklaarde. Zij deelt mede, dat deze conclusie is getrokken, nadat de verschillende branches door haar waren gehoord. Men was eenparig van oordeel, dat - zoolang de economische crisis blijft aanhouden verruiming van ver- Reeds volgende week zal het tehuis 1 lezing te houden over: »Geloofs- tijdens de schafturen kunnen worden opengesteld, zoodat de fabrieks meisjes hier hun boterham kunnen komen gebruiken en zich voorts tijdens het middaguur gangenaam kunnen bezig houden met hand werken, lezen enz. Er zal gezorgd worden dat steeds goede lectuur aanwezig is. Het Radio—Distributiebedrijf ver schafte het huis een gratis aanslui ting op het distributie—net en gaf de instelling voorts een luidspreker cadeau, zoodat er ook muzikale afwisseling is hetgeen het verblijf voor de meisjes des te aantrekkelijker maakt. Tot ons genoegen kunnen wij mededeelen dat al het benoodigde door de stichting in Waalwijk is aangekocht. De plechtige aanneming en de inzegening van het tehuis zullen in November plaats vinden. In de wintermaanden wordt voor de K.J.V.—meisjes ook een knip cursus gegeven. Dat hel huis zoo spoedig en zoo idealisme». De lezing wordt gehou den in de Ned. Herv. Kerk. Aanbesteding. Uitslag der gehouden aanbesteding van 3 woonhuizen voor rekening van den heer N. Hendriks in de St. Antoniusstraat alhier; architect de heer J. v. d. Heuvel, Kaatsheuvel. koopgelegenheid dringend noodzake- goetj js ingericht is zeker te danken aan de milde bijdragen, die Waal- lijk is. De R.K. Bond van Handels-, kantoor- wijk's ingezetenen aan de Maria en Winkelbedienden „St. Franciscus stichting hebben gegeven. van Assisië" berichtte van oordeel te üe coiiecte heeft niet minder dan zijn, dat de openstelling of langere f48o opgebracht en de stichting telt openstelling op Zondag niet te moti- thans 177 begunstigers en 45 dona- Jos. Leijten, Oosterhout f10550 A. v. Huiten-Krol f10415 H. Maas f10390 Wed. v. Huiten f10385 J. Kooien f10370 C. Timmermans, Sprang f 9943 J. Michael, Vrijh.-Capelle f 9794 A. P. Kramer, B'broek f 9673 Fa. Wed. A. Aarts Zonen f 9640 Nieuwenhuijzen, Sprang f 9595 H. Kramer f 9395 Perceel Timmerpost. v. d. Hoven, Kaatsheuvel f 4490 Wijnands 1 4485 Perceèl Metsel post. H. Kramer f 4860 Mutsaerts, Kaatsheuvel f 4870 Gegund H. Kramer metselpost en Wijnands timmerpost. V erfwerk. J. Smits, Kaatsheuvel f 890 P. v. d. Pas f 893 G. Hens f 1093 P. Merkx, Kaatsheuvel f 720 Gunning volgens bestek. veeren is, op grond van de tegenwoor dige buitengewone omstandigheden. Ingekomen zijn verder eenige ver zoeken tot verruiming der mecrbedoel- de verkoopgelegenheden op Zondag Mede op grond van de door belang hebbenden geuite wenschen stellen B. en W. den raad voor, de bedoelde ver klaring af te leggen ten opzichte van alle vorengenoemde categorieën win kels en van het maximum aantal uren. Aan den raad is tevens de bevoegd heid gegeven het tijdvak van G, onder scheidenlijk 4 achtereenvolgende uren, gedurende hetwelk de winkels dei teurs. Mooie cijfers dus, die toonen dat Waalwijk het groote belang der stichting inziet en die noodig waren want begrijpelijkerwijs vergt het instandhouden van het tehuis groote financieele offers. Ook zijn Vele giften in natura ontvangen en het bestuur houdt zich daarvoor nog gaarne aanbevolen. Ook lectuur zooals oude illustraties e.d. is zeer welkom. Avondcursussen. We willen nog even de aandacht vestigen "op de gelegenheid tot aan- om hun triomftocht te Waalwijk In de LUXOR aan te vangen. Opleidingscursus Wachtmeester. Groofestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING. BlOaCOOP. R.D.B.-Theater. Ich kenn' Dich nicht und litbe Dich. Het R.D.B. Theater biedt de laatste weken het publiek wel liims, die trekken. Thans weer de bekende lilm ich keun' Dich nicht und liebe Dich, waarin de populaire sterren Magda Schneider en Willy Forst optreden, die het hart ver overen. Robert Ottmar (Willi Forst) is een jong componist, die door een onbe- Kcnde, beeldsclioone jongedame ge ïnspireerd een schlager schrijit: ich kenn' dich Dich nicht und liehe Dich. Zóó sterk wordt zijn verlangen naar zijn onbekende medewerkster, dat hij haar overal zoekt. Dooreen zijner vrienden komt hij te weten, dat de gezochte jongedame Gloria Glaassen (Magda benneider) is, de dochter van den bekenden Generaal- Directeur Claasen. Robert weet geen andere manier om met de beminde jongedame in relatie te komen, dan zich bij haar als kamerdienaar te verhuren. Haar is de zoo attentievolle en men kan wel zeggen galante huis knecht lang niet onverschillig, alleen het standsverschil is niet te over bruggen. Door een toeval komt Glo ria echter achter zijn geheim en probeert hem nu op haar beurt te hespionneeren als dienstmeisje. Ais Gloria Claasen wordt zij plotseling Op 19 September is te W«Qlwük I zeer gereserveerd tegenover Robert Een nieuw FIGUURZAAGJE, dat achteruit, vooruit, links en rechts zaagt, zonder de zaagbeugel mee te draaien. ZIET OKZE ETALAGE. Theekasten, Kindermeubelen. Wiegen, Kinder speelgoed, Rooktafels, Lampen, Naaitafels,enz. enz. DE MOOISTE EN OEGELIJKSTE HUISVLIJT. Begint nu reeds aan het speelgoed voor St. Nicolaas. ZELF VERVAARDIGD SCHEPT GROOTERE VREUGDE „DE IJZERHANDEL" WAALWIJK Markt Hoek Raadhuisplein. TEL. 72 aangevangen een opleidingscursus voor den rang van wachtmeester bij de marechaussee. Aan dezen cursus die 5 maanden zal duren nemen deel 7 marechaussees van de omliggende brigades. De cursus wordt geleid door de opperwacht meesters Pleijs te Waalwijk en Deurloo te Moerdijk. 3. 4. 7. end, lefo Verruiming Verkoopgelegenheid op Zondag. Op grond van het bepaalde in art. 5 der Wet van 27 Juli 1934, tot wijziging der Winkelsluitingswet 1930, is de mogelijkheid geopend om vanaf 15 Oc tober a.s. een regeling toepassing te doen vinden, waarbij de bestaande verkoopgelegenheid op Zondag voor fruit-, visch-, brood-, banket-, suiker werk- en chocoladewinkels wordt ver ruimd van 4 tot ten hoogste 6 achter eenvolgende uren, alsmede bedoelde verkoopgelegenheid wordt in het le ven geroepen voor tabak- en sigaren winkels en voor slijterijen en lokali teiten, waarvoor een z.g. volledige ver gunning geldt, voor ten hoogste 4 ach tereenvolgende uren. Deze regeling kan echter slechts dan toepassing vinden, indien en voor zoo ver de gemeenteraad heelt verklaard van oordeel te zijn, dat de tegenwoor dige buitengewone omstandigheden daartoe aaleiding geven. De verklaring kan niet worden afge legd, dan nadat belanghebbenden uit het betrokken bedrijf zijn gehoord. Onder belanghebbenden moeten wor den verstaan zoowel de winkeliers als het winkelpersoneel. B. en W. hebben zich gewend tot alle daarvoor in aanmerking komende winkeliers met een circulaire, waarin hen gevraagd werd zich uit te spreken vóór of tegen bedoelde verruiming van de verkoopgelegenheid op Zondag. De uitslag van dit onderzoek hebben wij reeds Woensdag medegedeeld. Al leen de groep slijters en volledige ver gunningen was toen nog niet volledig. hiervoren bedoelde groepen op Zondag voor het publiek geopend mogen zijn, nader aan te duiden. De Y\'et zeil be vat reeds een beperking door de be paling dat de uren moeten liggen tus- schen 8 uur des voormiddags en 8 uur des namiddags. B. en W. stellen voor van deze bevoegdheid geen gebruik te maken, daar de belangen van de ver schillende winkels te veel uiteen loo- pen. Sommige winkels, gelegen in hel centrum, in de nabijheid van bioscopen e.d., zullen belang hebben bij verkoop gedurende de avonduren. Winkels na bij sportterreinen e.d. hebben belang bij verkoop gedurende de middaguren enz. Tot nog toe is men ook vrij ge weest in de keuze der uren. Bovendien is controle door de politie thans betei mogelijk dan voorheen, omdat thans in den winkel een door of vanwege den burgemeester gewaarmerkt geschrift of drukwerk moet worden bevestigd, waarop duidelijk is kennis gegeven van de uren, gedurende welke de win kel op Zondag voor het publiek is ge opend. De politie is daardoor in staat aanteekening te houden van de vast gestelde uren voor iederen winkel, lot nog toe behoefde bedoeld geschrift of drukwerk niet door of vanwege den burgemeester gewaarmerkt te worden en was derhalve iedere winkelier vrij de verkoopsuren zoo dikwijls te wij zigen als Jlij verkoos. B. en W. wijzen er nog op, dat mo menteel in onze gemeente op Zondag voor sigarenwinkels en slijterijen reeds gedurende 4 uren verkoopsgelegenheid bestaat. Door het afleggen der verkla ring ex Art. 5 der Wijzigingswet wordt voor deze winkels hier practisch de bestaande toestand bestendigd. Het is evenwel mogelijk ook voor deze beide soorten winkels het aantal uren gedu rende welke zij op Zondag voor het publiek geopend mogen zijn, tot 6 int te breiden. Daartoe is noodig een wij ziging der verordening ex art. 9, waai- over B. en W. zich nog beraden en t.z.t. met een voorstel zullen komen. Het KJ.V.huis. Het K.J.V.—huis in de Mr. van Coothstraat is thans ingericht. Het interieur ziet er eenvoudig, doch zeer smaakvol en gezellig uit, vooral de Mariakamer, het lokaal waai de K.J.V.—bijeenkomsten gehouden zullen worden. gifte van leerlingen voor de Winter avond-cursussen der Rijksvakschool en der Gem. Teekenschoöl. Voor de Vakschool i9 de aangifte gesteld op Maandagavond van 7 tot 8 uur voor meisje9, en op Dinsdag en Woensdagavond van 7 tot 8 uur voor jongens. De aangifte voor de Teekenschool moet vóór 29 September ter Secretarie geschieden Wij hopen dat zich voor beide Scholen weer talrijke leerlingen zullen laten inschrijven, en dat ouders en f C. Aarts, f In den ouderdom van 61 jaren overleed alhier de heer C. Aarts, die gedurende 40 jaren werkend lid was onzer liedertafel «Oefening en Vermaak» en kort geleden tot eere lid dezer vereeniging werd benoemd. Hedenmorgen is het stoffelijk over schot onder zeer groote belangstelling ter aarde besteld. In den rouwstoet liepen mee een zeer groot aantal leden der liederlafel en zeer vele bekenden van den overledene uit aannemers kringen. Te 9 uur werd in de St. Jans- kerk de plechtige uitvaartdienst gehouden waarna de begrafenis plaats vond De liedertafel zong aan het graf ten afscheid «Op 't Keikhof» van Andriessen Verkeerongevallen. .Woensdag kwamen op den Kloosterweg een luxe— en vracht auto in botsing. Er was slechts geringe schade. De fietser de B. reed Woensdag nabij den overweg aan de St. Antoniusstraat tegen de auto be stuurd door mevr. T. Door krachtig remmen werd erger voorkomen en liep deze botsing af met een geha vende fiets en eenige schaafwonden. De schoenmakers laten het er niet bij zitten. De Commissie van de Groep Schoenmakers der Centrale H.L.S. besloot in haar te Utrecht gehouden vergadering, haar rond 11.000 leden naar Den Haag op te roepen om te demonstreeren tegen de pogingen om de Centrale al te breken. dïeTloor deze ve^wvdcring uit den zevenden hemel valt. Alles üiéigH mis te zullen loopen, als een bevriende schouwburgüirecteur op een groot muziekfeest, waaraan ook Gloria deelneemt Robert aan bet publiek bekendmaakt als de beroemde com ponist Robert Ottmar. Robert kan nu zijn huisknecht rol laten varen, zoodat nu de schlager zou moeten luiden: Ich liebe Dich und kenn* Dicli auch. Dit zeer vermakelijke verhaal, en ook de vroolijke melo dietjes houden het publiek den ge— heelen avond kostelijk bezig en wij kunnen dan ook iedereen, die zich een recht vroolijke avond wil be zorgen sterk aanraden deze hoogst vermakelijke rolprent te gaan zien.» Ook het voorprogramma biedt eveneens zeer veel, dat vermag te amuseeren. Luxor- Bioscoop. II est charmant. De onlangs overleden regisseur Louis Mercanton behoorde tot de weinige grootmeesters van het witte doek wier roem nog dateerde uit den tijd van de zwijgende film. Hij begon zijn loopbaan als regis seur aan het His Majesty's iheatre te Londen, nadat hij eerst jarenlang door Amerika en Afrika rondge zworven had. In zijn lange loopbaan heelt hij vele meesterlijke werken geschapen. »I1 est charmant», zijn laatste film, bewijst opnieuw, dat hij een man was met een uiterst fijnen smaak en veel gevoel voor humor, die de techniek van de sprekende film vol komen begreep en beheerschte* Deze film, waarin Meg Lemonnier en Henry Garat de «charmante» hoofdrollen spelen, is een aaneen schakeling van malle gevallen, die de bezoeker zullen doen gieren van het lachen. Het slot is een verras sing en happy. De luchtige vlotte amusements tot vak Deze protestvergadering wordt fijm WOrdt opgevroolijkt door een werkgevers het bela g g gehouden op 3 October in den Haag groot aantal schlagers, zoodat erin ondemcht zullen ^gebouw van Kunst en Weten- Se luxor, voor wie graag enkele het volgen der *"8 vroolijke uurtjes doormaakt, veel Zij willen door deze demonstratie uiting geven aan hun overkropt gemoed, veroorzaakt door de ont moedigende houding van den re- zullen aansporen cursussen. Buitenspel—demonstratie te Baardwijk. Wij hebben Woensdag reeds mede gedeeld dat morgenmiddag op het I geeringscontact—commissaris en sportterrein van het patronaat tev.m. Baardwijk, een buitenspel-demonstratie gegeven zal worden. De J. W.'ers, Verkenners en Jonge Wachters die daaraan zullen mede- werken, zullen na het Lof, tegen 4 uur. optrekken naar het sportterrein, waar de spelen zullen worden uitge voerd onder leiding van de Verkenners, leider Hopman Michels uit Hintham, en den Jonge Wachtleider Rade makers uit Den Bosch. Het belooft een mooie middag te worden, waarop voor bezoekers veel te zien zal zijn. Zoo zullen er „Wild— West' tafereeltjes worden opgevoerd om van te griezelen. Gymnastiek—demonstratie. De W.G.V. zal hedenavond op het Raadhuisplein, waar een plancher wordt opgeslagen, een openlucht uitvoering geven. Om half 7 maken de gymnasten een marsch door de straten, en om 7 uur zal de demon stratie aanvangen. Verschillende nieuwe vrije- en werktuig-oefeningen zullen worden gedemonstreerd. Het plancher wordt verlicht. Ned. Herv. Jongelingsvcreen. Immanuel v.m. Besoijen. De eerw. heer Joh. v. d. Hoek, godsdienstonderwijzer te Capelle, hoopt D.V. op Woensdag 26 Sept. a.s. des avonds om 7.30 uur voor de Jongelingsvereeniging een door het uittreden van lederfabri kanten, die in plaats van de zaak der schoenmakers te steunen, zich niet ontzien hun in den rug aan te vallenaldus de oproeping aan de besturen. Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen: 2 Rijwielbelasting-merken, grijze vilthoed. Voorts is komen aanloopen een grijze hond (Spaniel). Het ongeluk op den onbewaakien overweg te BerkelEnschot. Omtrent het ongeluk op den onbewaakten overweg te Berkel— Enschot, waarvan de 40-jange H. Muys uit Oisterhout het slachtoller werd, meldt men nog nader, dat het te genieten is. Luxor Bioscoop. Volgende week Vrijdag opent de Luxor het winter seizoen met de film »De Rebel.« De film «De Jantjes» zal in haar Theater vertoond worden van Vrij dag 5 October tot Woensdag 10 October. Nadere bijzonderheden betreffende haar winter programma Woensdag a.s. per advertentie in dit blad worden medegedeeld. Met het hoofd in een riek gereden Woensdagmiddag had te Baard wijk mej. N. alhier toen zij van haar werk huiswaarts keerde en van ach ter een auto uitkwam het ongeluk met haar hoofd in een riek of gaf fel te rijden, welke een juist passee- rende landbouwer op zijn schouder droeg, waardoor zij kwam te vallen. Hevig bloedend werd zij bij de wed. v. H. binnengebracht, waar haar de eerste hulp werd verleend, waarna zij zich verder onder ge zwaai* verminkte lijk gevonden is neeskundige behandeling heeft ge nabij wachtpost 25. Vermoedelijk is de ongelukkige per fiets den overweg gepasseerd. Aan het rijwiel man keerde echter niets. Het lag onge schonden op eenigen afstand. De direct gewaarschuwde gemeente veldwachter stelde zich in verbinding met de marechaussées te Tilburg, die het onderzoek op zich namen. Met welken trein het ongeluk is geschied en hoe de man er onder is gekomen, zijn vragen die nog niet zijn opgehelderd. steld. De protestactie bij Bat'a Rat'a maakt bekend, dat zich bij de thans gesloten protestactie tegen het wetsontwerp tot verbod van zijn reperatiewerkplaatsen zes millioen personen door het plaatsen van hun handteekening op de petitie aan de Tsjechische regeering hebben aan gesloten. )ie con gonaa! >f stroo lenre nheid gemai .1 ^1 ✓-» l/\ffntnxiTr\r\r_ I t r !!f4 /lm InAnOH 1 o. I a 'I 11n 1 A/4 Art<

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 9