8*3 tweede blad. sis PROVINCIAAL nieuws. 13 js- MB g.„,nsdag 26 Sept. 1934. 57e Jrg. Waalwijk, 26 Sept. '34. urbarkt te waalwijk op PERDAG 27 SEPTEMBER 1934. Afscheid Deken en Pastoor van Riel. initiatief van de St. Vincentius- ni"ing kwamen Dinsdagavond 'n fi dames en heeren bijeen om te j tot de oprichting van een co- dat zich tot taak zou stellen den tfEerW. Heer Deken bij zijn ver ben herinnering aan zijn paro- ianen aan te bieden. L )eden van dit comité werden zen de heeren: J. van Iersel-Hol- pr.'H. G. Langemeijer, E. Moo- j Siemer en W. Timmermans, s voorzitter werd aangewezen de j van Iersel-Holtus en als secre- s de heer J. Siemer. lesloten werd, dat geen lijsten zul- circuleeren, geen collecten worden aden. Spontaan kunnen allen die pathiseeren met het doel, hun len storten. Dit kan door de paro len individueel of via hun veree- jngen geschieden bij de leden der missie, bij de bestuursleden den R.K. Werkliedenbond, bij voorzitter van den R.K. Midden- dsbond (Chr. van Liempt, Groote- at) of op Postgiro 101869 ten name den secretaris J. Siemer, alsook de Redactie van dit blad. eeds spoedig zal zijn Hoogeerw. parochie verlaten. Daarom kan de voor inzameling der gelden slechts r kort worden gesteld. Uiterlijk 8 lober a.s. dienen de giften aan ge- mde adressen te zijn bezorgd. De Commissie vertrouwt dat alle ochianen, rijk zoowel als arm, r vermogen zullen geven en daar- r tot uiting brengen de gevoelens dankbaarheid die hen bezielen, r wat de scheidende priester deed offerde voor hen allen en voor ,de hie. Op verzoek der commissie ver- jaart ook onze redactie zich gaarne ireid giften in ontvangst te nemen. kunnen aan ons bureau worden ïorgd. Red. E. v. h. Z. Jos. J. Klijberg. Naar wij vernemen zal de heer 6. Klijberg, die onlangs zijn ontslag «ft genomen als directeur der |.V. Hollandia Schoenfabrieken hier, onze gemeente metterwoon r laten. [Wij behoeven niet te zeggen hoe er ons dit verLek spijt en welk oot verlies daarin voor onze ge (jeente is gelegen. De heer Klijberg toch heeft voor industrie en den naam onzer Maats zeer veel gedaan, maar ook oor de Nederlandsche schoenin- strie in 't algemeen heeft hij steeds de bres gestaan. Wij noemen b.v. zijn president- |rhap van den R.K. Bond van choenfabrikanten, z'n werken voor bet Schoenenwetje, maar op de rste plaats zijn presidentschap der enn uchte Internationale Tentoon- elling van Schoen, en Lederindus- 'e van 22—31 Augustus 1925. Dat as zijn werk! Zoowel het plan als e opzet, organisatie, leiding en loorvoering van 't geheel, waren in :ijne handen meer dan veilig en al :'n medewerkers en andere insiders ebben toen met diepe bewondering, 'n inzicht, z'n werkkracht, energie doorzettingsvermogen gadege lagen en hoogelijk gewaardeerd, eze succesvolle vaktentoonstelling et de wijze waarop hij de verga ringen en congressen leidde, de utoriteiten ontving, de officieele edevoeringen hield, kortom hoe hij ziel dezer expositie was, zullen zijn onvergankelijke roem blijven, ïveneens de naam die hij daardoor voor Waalwijk en zijn industrie beeft bevestigd. Maar ook buiten 't gebied der [industrie heeft hij gearbeid voor z'n geboorteplaats die hem lief was en die hij zoo ongaarne gaat verlaten. In tal van vereenigingen, waarin [hij als bestuurslid zitting had, was hij de stuwende kracht en als lid pan den gemeenteraad heeft hij met z'n helder inzicht, z'n gedocumen teerd betoog veel bereikt in het belang der gemeenschap; zoo werd hij o.a. herhaaldelijk in de begroo- Üngs commissie gekozen. Nooit deed men tevergeefs een beroep op z'n medewerking wanneer het gold het belang van oïize plaats Ipp eenigerlei wijze te dienen dan §vas_ hij direct bereid, omdat de liefde voor z'n geboorteplaats hem daartoe aanzette. Daarvoor was hem geen werk te veel. Ook ons blad zelf had, der traditie Klijberg getrouw, z'n volle sympathie en steun. Wij houden groote waardeering voor zijn werkkracht, z'n helder doorzicht, z'n liefde en verdiensten voor onze gemeente. En wij zien dergelijke voortrekkers op verschil lend gebied maar zeer noode uit onze plaats vertrekken en stellen hun gaarne ten voorbeeld aan vele anderen. W ij zeggen hem ten slotte voor alles gaarne nemens Waalwijk open. lijk dank en wenschen hem toe dat het hem en z'n familie in elk opzicht goed moge gaan in z'n nieuwe woonplaats. De heer Klijberg wordt als raadslid opgevolgd door den heer Jos. LoefT waar deze de functie van lid van 't Armbestuur in vm. Baardwijk be kleed kan hij de plaats niet bezetten en is aan de beurt de heer J. W. van Heesbeen. De Lederfabrikanten en de Centrale H.l^.S. Maandagmiddag heeft de Federatie van Lederfabrikanten te Tilburg een vergadering gehouden, ter bespi eking van de kwesties in de Centrale H.L.S. Na vrij heftige discussies is beslo ten een commissie te benoemen, bestaande uit het bestuur der fede ratie en een zestal der uit de Centrale getreden looiers, die zal overwegen of voortzetting der Centrale, zoo noodig in georganiseerden vorm, wenschelijk is. R.K. Hoogere Burgerschool en Hoogere Handelsschool. Het aantal leerlingen der R.K. H.B.S. 3 en H.H.S. 5 bedroeg op 15 September 1934: 104; als volgt over de verschillende klassen verdeeld: Klas Ia: 21. Klas lb: 22. Klas II: 27. Klas III: 18. Klas IV: 10 Klas V6 Totaal: 104. Hiervan waren afkomstig: uit Waalwijk uit Geertruidenberg uit Kaatsheuvel uit Drunen uit Waspik uit Raamsdonk uit Sprang-Capelle uit Eethen uit Heusden uit Hedikhuizen uit Elshout uit Loon op Zand R.K. Middelbare Handelsavondcursus te Waalwijk. Voor den cursus 1934—35 hebben zich een groot aantal leerlingen aan gemeld. Aan enkele candidaten moest toelating worden geweigerd, omdat zij niet voldeden aan den eisch met goed gevolg de 7e klas der Cagere School doorloopen te hebben. Ook voor de lessen in de moderne talen bestaat dit jaar een meer dan gewone belangstelling. Voor typen konden, wegens te gering aantal machines, niet alle leerlingen worden aangenomen. Het totaal aantal leerlingen be draagt 102 72 jongens en 30 meisjes. De lessen worden gevolgd door 16 j. en 10 m. in klas I 63 9 9 7 4 3 3 2 1 1 1 1 21 9 13 11 17 II III vervolgcursus I vervolgcursus II cursus Stenografie en Machineschrijven. Muziekschool. L.l. Donderdag had in Hotel Verwiel een vergadering plaats van het bestuur der Waalwijksche Muziekschool. De Voorzitter gaf een overzicht over het verloop van den vorigen cursus, die tot tevredenheid, zij het niet tot voldaanheid, stemde. Men was overtuigd van de noodza kelijkheid, dat zeer vele kinderen en ouderen moesten profiteeren van deze billijke gelegenheid om de beginselen der muziektheorie en practijk in zich op te nemen. Wat zouden zij daar in hun later leven, bij eigen studie of in 't vereenigingsleven veel gemak en ge not van hebben, 't Is daarom onbegrij pelijk dat de zang- en muziekgezel schap dit instituut niet veel meer steunen. Ook het verslag van den penning meester gaf redenen tot tevredenheid en indien verschillenden de school als lot dusverre blijven steunen kan op denzelfden weg worden voortgegaan. Voor bijzonderheden omtrent de aangifte voor den nieuwen cursus zie men de advertentie in dit nummer. Ggmnastiekdemonstratie. De R.K. W.G.V. trof het Zaterdag met haar demonstratie op het Raad- buisplein al bijzonder' slecht. Er hing een grauw, dreigend luchtje toen de gymnasten moesten afmarcheeren voor hun marsch door Waalwijk en het bleef niet bij die dreiging alleen want spoedig kwamen dikke druppels neer en wijselijk besloot het bestuur toen maar om de demonstratie een dagje uit te stellen in de hoop dat het weer dan wat meer zou medewerken. Dus werd voor Zondagavond het zelfde plan aangekondigd en dezen keer trof men het beter, want het weer was zeer goed, al is het uit den aard der zaak eind September al een beetje te kil om een heelen avond in de open lucht te staan. Desondanks was de belangstelling buitengewoon groot en terecht, want de W.G.V. heeft weer eens laten zien dat zij over zeer goede krachten be schikt. Onder leiding van den heer E. v. d. Geer werd een mooi programma af gewerkt, bestaande uit vrije oefenin gen en werk aan de toestellen. De toe schouwers kregen verschillende fraaie staaltjes te zien, waarvan wij slechts willen noemen de reuzenzwaai van E. van der Geer en de dubbele reuzen zwaai van E. v. d. Geer en B. Mom bers, die een prachtig slot aan deze goedgeslaagde demonstratie maakten. Het was een mooie avond al was het tijdstip wel wat laat genomen en al zien wij dergelijke uitvoeringen lie ver gecombineerd bij andere festivitei ten, zooals dat vroeger telken jare ge schiedde. Misschien is dat ook in de toekomst weer mogelijk. Vereeniging nOranje Doven Gisteravond heeft de vereeniging «Oranje Boven» te v.m. Baardwijk in café W. v. Helvoirt een algemeene ledenvergadering gehouden. De op komst was bevredigend. Besproken werden middelen om aan de vereeniging «Oranje Boven» een hechteren vorm te geven. Ge tracht zal worden dit te bereiken door het doen toetreden van enkele nieuwe leden tot het comité. Ook kwam een voorstel ter tafel om de Oranje-feesten in de toekomst grootscher op te zeltcn. Definitieve plannen zijn voor de toekomst echter niet gevormd en aan het bestuur werd opdracht gegeven plannen te maken. Op 16 October zal een nieuwe vergadering worden gehouden, waar toe nog enkele heeren uitgenoodigd zullen worden, die thans niet aan wezig waren. Op deze vergadering zal dan levens verslag worden uit gebracht over de resultaten van den laatstgehouden Koninginnedag. Het bestuur zeide toe een schema te zullen opzetten voor een actie tot verkrijging van meer finantieelen steun, teneinde bij voorkomende gelegenheden de vereeniging beter te doen beantwoorden aan hel doel dat bij hare oprichting heeft voor gezeten. Een en ander zal in overleg met het Centraal Oranje Comiié geschieden. Het bestuur, dat periodiek aftrad, werd in zijn geheel herkozen. Telepaath Maloïlz te Waalwijk. De bekende telepaath Maloïlz, die vooral den laatsten tijd zooveel van zich heeft doen spreken, heeft met zijn optreden in Waalwijk een groot succes gehad en een succes dat, gezien zijn verbluffende prestaties, ten zeerste verdiend was. Al 's middags bij de auto—séance was er een zeer groote belangstel ling, per fiets volgden velen den telepaath door de straten. Voor deze séance was een commissie, bestaande uit de heeren Inspecteur van Politie, Theo van Delft, B. van lersel en F. Knepflé, samengesteld. Deze commissie had een zeer in gewikkelde opdracht samengesteld, die door den telepaath nauwkeurig en in zeer korten tijd werd vol bracht. Laten wij den heer Maloïtz v .lgen in zijn tour door Waalwijk. Om even over twee startte de wagen, waarin de commissie had plaats genomen, met den telepaalh op de treeplank vanaf «de Twee Kolommen». Na enkele tientallen meters gereden te hebben liet de heer Maloïlz stoppen en ging hij te voet naar het postkantoor, waar hij rechtstreeks naar de schrijftafel liep en daar een penhouder mee nam. Vervolgens liet hij den wagen het Raadhuisplein opdraaien en parkeeren vlak voor het gemeente huis, waar hij rechtstreeks den hoofdingang inliep en in de hall de deur van de congiergekamer opende om daarbinnen den penhouder op tafel te deponeeren. Daarna ging hij naar het binnen plein om daar op den zonnewijzer den tijd aan te wijzen. De heer Maloïtz liet daarna den wagen weer het plein afrijden om de Grootestraat in te gaan in de richting v. Coothstraat. Vlak voor het bloemenmagazijn der wed. Fr, v. Bladel, gaf hij weer de order: stoppen en aanstonds begaf hij zich in den winkel om daar een bouquet bloemen te nemen. Nu ging het verder tot aan de woning van den heer Th. v. Delft, waar de heer Maloïtz aanbelde en het bouquet afgaf. De rit ging vervolgens naar de Haven. Nadat de telepaath den wagen had laten draaien stapte hij de Haweko—bazar binnen. Hier nam hij zonder eenig aarzelen uit de 1001 artikelen een schietschijf met een pistool weg en voorts een doosje punaises. Hij liet daarna den wagen naar de Haven rijden, stapte daar uit en spelde de schietschijf tegen de houten loods tier fa. I. C. Mortier. Hij mat vervolgens een afstand van zeven passen en schoot op de schijf, d.w.z. mikte op de schijf, de pijl kwam er weliswaar naast, maar de opdracht verlangde niet dat de heer Maloïtz ook schutters—capaciteiten zou toonen. De telepaath nam de pijl op, liet de schijf echter hangen en gaf ver volgens order om door Wagenstraat en Grootestraat te rijden tot aan het bureau van ons blad. De heeren, die hier binnen waren, waren ge tuige van de sterkste prestatie, die de heer Maloïtz dezen middag ver richtte. In de vestibule was een stapel oude ingebonden jaargangen van «de Echo» neergelegd. De tele paath nam er den jaargang 1884 uit en ging daarin bladeren tot hij de titelpagina van het nummer van 13 Maart 1884 opsloeg. Hij nam vervolgens een rood potlood en streepte daarmede een der berichten aan :een bekendmaking van B. en W. dezer gemeente. Vervolgens liet de heer Maloïtz den wagen achteruit rijden en de Mr. v. Coothstraat indraaien, van daar uit sloeg hij de Julianastraat in. Voor de villa van den heer Fr. Pulles werd weer balt gehouden en hier werd het pistool afgegeven. Door Julianastraat, Stationstraat en Antoniusstraat reed de heer Maloïtz nu tot aan caté Fransen, thans geëxploiteerd door den heer Passier. Hier liep hij naar het buffet en nam daar een brief weg, die er geheel aan het oog onttrokken, was gedeponeerd. Op het Antoniusplein liet hij den wagen draaien en vervolgens ging het weer terug naar de Station straat. Bij de heer Minke wierp de heer Maloitz de brief in de bus. Dan ging de rit verder tot aan het sigaren—magazijn van den heer Jacq. Moonen in de Groote straat, ook daar bracht de heer Maloitz een bezoek en hij verdween eerst nadat hij een goede Velasquez van 12 ct. uit een assortimentskist had genomen. De rit ging dan naar de Groen- steeg waar de telepaath binnenging bij schoenmaker Hamers, die hij de sigaar aanbood. De heer Maloitz nam hier een paar damesschoenen mee en ging deze bezorgen bij mevr. Weijers in de Grootestraat. Bij de Kolommen eindigde de tour met het slotnummer der opdracht dat door de commissie wel wat erg onbescheiden op het program was gezet, maar waaraan de heer Maloitz desonuanks op zeer hoffelijke wijze voldeed 1 Ter vergelijking laten wij hier de officieele opdracht volgen, die dooi den secretaris van Waal wij k's Belang in een verzegelde enveloppe gestoken wasmen zal daaruit zien hoe de heer Maloitz deze opdracht zeer nauwkeurig en tot in de details heeft uitgevoerd «Start bij «de Twee Kolommen». Achteruit rijden tot aan het post kantoor. Daar binnengaan en een penhouder van de schrijftafel nemen. Naar het raadhuis en daar de penhouder afgeven in de congierge kamer. Naar het binnenplein gaan en op den zonnewijzer den tijd aanwijzm. Naar Frits van Bladel en daar een bouquet bloemen koopen. De bloemen afgeven bij den heer Th. van Delft. Naar H tweko bazar en daar een pistool met schietschijf en punaises nemen. Naar de Haven en daar de schijf spelden op de loods van de fa. Mortier. Op zeven passen afstand op de schijf schieten. De schijf laten hangen en het pistool medenemen. Door Wagenstraat en Grootestraat naar fa. Tielen, waar in de vestibule 'n stapel kranlenjaargangen ligt. Uit het nummer van 13 Maart 1884 met rood potlood aanstrepen de bekend making van B. en W. van Waalwijk Door Mr. v. Coothstraat en J uliana- straat, daar bij den heer Fr. Pulles het pistool afgeven. Door Julianastraat en Stations straat naar Antoniusstraat. Daar bij Café Passier een brief van het bullet nemen en medenemen. Op het Antoniusplein draaien, dan terug door Stationsstraat en daar de brief bij Dr. Minke in de bus stoppen. Door Grootestraat naar Hoekeinde. Bij fa. Jacq. Moonen een sigaar van 12 ct. wegnemen. Bij schoenmaker Hamers een paar zwarte schoenen nemen en deze gaan brengen bij mevr. Weijers. Terug naar «de Kolommen» en daar de commissie-leden een biertje offreeren.» Opgemerkt dient hierbij, dat de eerste opdrachtachteruit rijden tot het postkantoor, niet volgens de letter volbracht is. De heer Maloïtz liet n.l. eerst den wagen vooruit rijden om vervolgens te voet terug te gaan. Deze afwijking is echter te wijten aan een fout der commissie. Voor de avondvoorstelling was Musis Sacrum zeer goed bezet. Voor de pauze volbracht de heer Maloïtz verschillende telepathische opdrach ten, die hem door de bezoekers werden gegeven. Alle, ook de inge wikkeldste, werden door hem op buitengewoon vlotte wijze volbracht. Viel er voor de pauze af er toe nog wel eens hartelijk te lachen om de komische situaties die sommige aardige opdrachten schiepen, in het tweede deel van den avond volgde de volle zaal met ingehouden adem de verbluffende prestatie van den heer Maloitzhet blindlezen en .teekenen. -Geblinddoekt kreeg de telepaath verschillende papieren in handen en zonder een enkele fout somde hij dan verschillende bijzonderheden, als naam van den eigenaar, inhoud e.d. op. Ook verrichtte de heer Maloitz na de pauze een der op drachten zingend. Bij het slot van zijn optreden kreeg de telepaath een langdurig en krachtig applaus. Voor de voorstelling heeft de heer R. v. Iersel namens de commissie verslag uitgebracht over de auto séance. De humorist Eduard Kapper vroolijkte de avond op met enkele liedjes en een flinke voorraad moppen. Het geheel vormde een zeer in- tressanten avond. Buitenspel demonstratie. De demonstratie van verschillende buitenspelen, die Zondag op het sportterrein van het St. Clemens patronaat gegeven werd, mag buiten gewoon goed geslaagd genoemd worden. Verkennersgroepen uit 's Bosch en Hedel namen er aan deel, jammer genoeg waren enkele andere groepen, die ook hun mede werking zouden verleenen, ver hinderd. De jongelui bezochten eerst ge zamenlijk het H. Lof, waaronder zij verschillende gezangen uitvoerden. Daarna trokken ze naar het speel terrein aan de Baardwijksche Straat, waar een zeer groot aantal belang stellenden het gure windje trotseerde om het werk der jongelui te zien. Kapelaan Allard, de organisator van dezen middag en de ziel dei- jeugdorganisatie in Baai dwijk, sprak alvorens de spelen begonnen, een kort welkomswoord. Hij wees daarin op het doel van deze demonstratie belangstelling te wekken voor de verschillende vormen van jeugd organisatie. Spr. stelde reeds de op richting van een Baardwijksche afdeeling van «de Jonge Wachters» in uitzicht. De Bossche verkenners openden daarna dedemonstraties De vlaggen werden ontplooid, verschillende groeten gebracht en het gebed uit gesproken. De Verkenners, de Jonge Wacht uit Hedel en de Baardwijksche J. W'ers vertoonden nu een serie spelen. Nu zagen we een padvinders- dans uitvoeren, dan weer neleefden we opwindende momenten door p-ootsch opgezette WildWest— tafereeltjes, die nauwelijks behoefden onder te doen voor hetgeen we op dit gebied zoo menigmaal op «het witte doek» kunnen zien. Voor het publiek was het aardig die vrooli|ke bedrijvigheid op het veld aan te zien en de aanwezigen gaven dan ook voortdurend door" hun applaus te kennen hoezeer het gebodenc in den smaak viel. Vooral hopman Michels met zijn verkenners uit 's Bosch, had tal van aardige num mers op zijn program, en aan zijn groep is dan ook voor een zeer groot deel het welslagen van den middag te danken. Niet minder echter mogen we dit succes toeschrijven aan de voortref felijke organisatie van kap. Allard, die zich geen moeite gespaard heeft om deze demonstratie aan haar doel te d -en beantwoorden. Z.Eerw. heeft hiermede toch al zeker dit bereikt, dat hij belangstelling en warme sympathie heeft gewekt bij de ouders voor zijn pogingen. Als nu die sympathie nog in daadwerke lijke medewerking wordt omgezet dan gelooven we dat er een mooie kans is dat Baardwijk binnen korten tijd zijn «Jonge Wachters» zal heb ben. Roode Kruis. Naar wij vernemen is men doende met de reorganisatie van de afdee ling van het Roode Kruis alhier en met de vorming van een nieuw bestuur. Eenige personen zijn uit genoodigd als bestuurslid te willen toetreden. Luxor Bioscoop. Vrijdag a.s. opent de Luxor haar winterprogramma met het groote filmwerk «De Rebel». De voor-film hiervan welke in de afgeloopen week in de Luxor vertoond is, gaf reeds reden te verwachten dat er een buitengewoon filmwerk ver toond zal worden, waardoor de eerste film van het winterprogram een succes zal worden. Dat het de Luxor ernst is om in het a.s. seizoen met een keur der grootste filmwerken op den voor grond te treden, blijkt wel uit ach terstaande advertentie. De Holland- sche film «De Jantjes» zal hierin natuurlijk wel den boventoon voeren, doch ook de overige filmwerken zullen aan den meest verwenden bioscoop bezoeker de volle tevre denheid schenken. K. R O.-Boys. Zooals we reeds meldden komen dit jaar de K. R. O.-Boys wederom in Waalwijk. Dinsdag 6 November a.s. is de vastgestelde datum dat dit ensemble onze gemeente zal komen bezoeken in zijn tournée over Utrecht, Eind hoven, Waalwijk, Rotterdam en Amsterdam. Als buitengewone attractie zullen dit jaar de in geheel Nederland en ver daarbuiten gunstig bekend slaan de humoristen Tholen en van Lier aan deze tournée deelnemen en dus ook in Waalwijk optreden. Het is dus wel iets heel bijzonders wat den bezoekers van den K.R.O.-avond 1934 zal geboden worden, èn door de K R.O.-Boys met een geheel nieuw gedeeltelijk fraai gecostumeerd pro gramma èn door de humoristen Tholen en van Lier. Niet in het minst echter zal de spreker van dezen avond de ZeerEerw. Pater Lector J. Dito de aandacht vragen. Deze begaafde redenaar zal de aan wezigen ongetwijfeld een uiterst in teressante rede voordragen. Alles bijeen genomen een avond die nog ver boven de vorige zal uitsteken. Wij vertrouwen dan ook dat het Waalwijksche publiek zich wederom niet onbetuigd zal laten en in grooten getale deze uitvoering zal bezoeken. Wat de verdere regeling alsmede de kaartvoorverkoop betreft, daarop komen we nog nader terug. Kaartconcours l'Espérance. Naar wij vernemen houdt de kaartveieeniging l'Espérance, geves tigd in café Ant. v. d. Pluijm, half November een groot nationaal Rik- concours. Gezien het groote succes dat genoemde vereeniging bij haar vorig concours behaald heeft, twij felen wij niet of ook dit concours zal slagen. Belanghebbenden bij den Schoenhandel. Naar wij vernemen heeft de heer C. N. van Haren ontslag genomen als voorzitter van het Alg. Ned. Verbond van belanghebbenden bij den schoenhandel. V. v. d. S. O. O. G. Reeds eerder hebben wij in dit blad de nieuwe regeling die O.O.G. voor hare uitvoeringen-bezoekers (sters) heeft toegepast uiteen gezet, nogmaals echter willen wij hierom trent een en ander laten volgen. Laten wij aanstonds berichten dat zich reeds een flink aantal tooneel- liefhebbers als honorair lid der vereeniging hebben laten inschrijven en alzoo een goede inzet voor de Ü.Ü.G.'ers hebben doen bevorderen. Lang echter is de vereeniging nog niet aan het getal om de eventueele financieele kosten der te geven op voeringen geheel te financieren, zoodat men nog mag verwachten dat nog velen zich als honorair lid van O. O. G. zullen opgeven. De tijd wordt echter kort, omreden in begin October reeds de eerste winter uitvoering zal plaats hebben. Laten.daarom diegenen die zich nog als honorair lid willen opgeven zoo spoedig mogelijk (voor de eerste uitvoering) hiervan aan een der leden van de vereeniging kennis geven, opdat alles correct zal kunnen worden geregeld. De prijs voor een seizoenkaart als honorair lid kan voor niemand geen bezwaar zijn, men oordeele hiervoor even onder- staanden contributie-staat. Ook kun nen de kaarten desgewenscht in ter mijnen worden voldaan. Zie hier onder het tarief. Ie Rang 2 pers. Dame en Heer 2 50 le 1 of 1.50 2e 2 en 1,50 2e 1 ot 1.00 Uit bovenstaande contributie tabel kan men zelf concludeeren dat het honorair lidmaatschap onzer veree niging, bij de vroegere entrée-prijzen vergeleken, werkelijk zeer billijk is te noemen. Voor een seizoen kaart zullen minstens drie uitvoeringen worden gegeven. Diegenen die zich nog willen laten inschrijven, verzoeken wij beleefd dit ten spoedigste te willen doen, omdat reeds 7 October a.s. de eerste uitvoeringen op de seizoen-kaart zullen worden gegeven. Op de uitvoering zelf hopen wij nog nader terug te komen. In aansluiting op hel bericht dat voor enkele weken in dit blad werd geplaatst betreffende deelname van O.O.G. aan het Tooneel-concours te Oud-Gastel kunnen wij nog het volgende berichten. O.O.G. zal den strijd moeten aanbinden tegen de sterkste dilletlanten tooneelvereeni- gingen uit Brabant, Men zie slechts even de volgende deelnemers Servatius Venraij, kampioen Plan- kenland-competilie 1933. Utile Dulci, Vlijmen, kampioen Plankenland competitie 1934; en de zeer sterke Tooneelvereeniging De Kunstkring uit Valkenswaard. Voor O.O.G. dus geen onbekende tegenstanders, een reden echter te meer dat de jongens van H. van Engelen zich nog wel eens extra zullen gaan voorbereiden om den naam hunner vereeniging alsmede dien van Waalwijks tooneel reputatie daar in Zeelst tusschen de verschil lende kampioenen alle eer aan te doen. Ongeval Muis. Het bericht in ons blad van j.l. Zaterdag omtrent het droevige on geval dat den heer Muis te Oister- wijk is overkomen, behoeft nog eenige aanvulling. Uit het politie onderzoek is komen vast te staan dat dhr. M. de trein op het laatste moment gezien heeft Hij heeft toen nog naar links willen uitwijken, waarbij hij zoodanig kwam te vallen, dat de trein hem over het boven deel van het lichaam ging. De fiets viel in het grint naast de spoorbaan. Van de praatjes als zou de fiets tegen een boom gestaan hebben, is dus in het geheel niets waar. Uit de Duitsche lederindustrie. Van bevoegde zijde wordt mede gedeeld, dat de voorziening van de Duitsche lederindustrie van huiden tot nu toe geen moeilijkheden heeft opgeleverd, aangezien nog steeds huiden uit het buitenland worden ingevoerd en bovendien uit de op brengst van den export der leder industrie een bepaald bedrag aan deviezen ter beschikking blijft voor den invoer. Grootere zorgen baart daarentegen de ontwikkeling van den uitvoer der Duitsche lederindustrie, aange zien Duitschland, in verband met de hooge prijzen der grondstoffen bezwaarlijk met het buitenland in het bijzonder met Noord—Amerika kan concurreeren. De Duitsche buitenlandsche handel in leder en lederen artikelen is sedert 1928 in welk jaar deze tak van handel het niveau van vóór den oorlog had bereikt, sterk achtei uitgegaan. Verder wordt medegedeeld dat zich bij de zooilederindustrie welke overigens bijna uitsluitend op de binnenlandsche markt is aangewezen, een zekere schaarschte aan mate riaal voordoet, aangezien de ver minderde invoer van zware huiden niet door de Zuid—Duitsche leve ranciers kan worden opgeheven. Het is daardoor niet mogelijk de vraag in vollen omvang te dekken. Ook is het binnenland niet in staat

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 5