mmpWmmi nieuws. m Door specialiseering zijn wij in staat een enorme verscheidenheid voor het Herfstseizoen te brengen. Kinderkousen vanaf 24 cents p Dameskousen vanaf 29 cents is RAGFIJNE speciaal elastische kousen van echte Bemberg zijde. SOKKEN, waarbij sokkenhouders overbodig zijn. li ■a SSSSSSSSS:S!SS;SSSS3!SSSSSSSSSS:SSSSSSSHSSS gï2222222222222222SBBa"HH®B®""®®®®a®"ï®ïïïïÏHB £a i® I® is ld ia 2® Naast enorm lage prijzen brengen wij ook steeds het nieuwste. 7 brengen heden als nieuwtjes MigpflpPpili VOOR DAMES: Ook vragen wij Uwe aandacht voor onze WOLLEN ONDERKOUSEN, alsmede voor BAKVISCHKOUSEN. VOORHEEREN: Ook in WOL vindt U bij ons een uitgebreide keuze. Be 2737.73. De begrooting heeft ongeveer geen enkele wijziging ondergaan. Het be drag aan slachtloonen is evenals vorig jaar op 9550.getaxeerd, daar het aantal slachtingen zeer waarschijnlijk in 1935 niet hooger zal zijn dan in '34 Gemeentewerken De begrooting van Gemeentewerken sluit op 72799.10 in den gewonen dienst ('34 60.427.47; '33 111834.33) en op 10169.22 in den kapitaaldienst. De posten voor onderhoud van stra ten en wegen zijn grootendeels uitge trokken tot hetzelfde bedrag als in '34. Voor grint- en steenslagwegen wordt 1000.— minder gevraagd, hoewel het in de bedoeling ligt de 2e St. Crispijn- straat een goede beurt te geven. Deze straat zal n.l. op dezelfde wijze onder profiel gebracht worden als de Put straat in 1934. De kosten daarvan zijn begroot op 1000. 2000.is uitgetrokken voor de verbreeding der Putstraat. De kosten van dit werk zullen meer bedragen dan in 1934 reeds was geraamd, omdat thans wordt gerekend op het over de geheele lengte doortrekken van den trottoirband aan de Oostzijde. Voor het regelmatig onderhoud van den Zomerdijk is geraamd 'n jaarlijksch bedrag van 1200.voor het verkrij gen van een afdoende verharding is dit bedrag echter te gering. Het rijvlak van den Parallelweg zal verbeterd worden, in het gedeelte dat aansluit aan de Stationsstraat. Het werk tot verbetering der trot toirs en tot het leggen van een fietspad aan de Oostzijde der Mr. v. Cooth- straat zal in 1935 voltooid worden. Daarvoor is ƒ1000.— uitgetrokken. Gerekend is op de aanschaffing van een nieuwen faecaliënwagen met groo- tere capaciteit dan de oude, waarvoor op den kapitaaldienst ƒ6000.— is uit getrokken. Vernieuwing der Baardwijksche Straat. Het eenige groote werk dat in 1935 zal worden uitgevoerd is de vernieu wing der Baardwijksche Straat. Het onderhoud van deze straat is van het waterschap „de Binnenpolder van Baardwijk" overgenomen. De be doeling is een rijvlak te maken met klinkerbestrating, ter breedte van 6.25 meter met aan weerszijden trottoirs en boombeplanting. Bovendien wordt het riool doorgetrokken tot aan den Paral lelweg en worden over de geheele leng te van den weg straatkolken aange bracht. De kosten van het werk zijn op 28000.geraamd. G. P. van Huiten. Nu de heer G. P. van Huiten eervol ontslagen is als gemeente-bouwkundi ge, mogen wij er in het kort nog eens op wijzen wat hij in deze functie voor onze gemeente zooal heeft tot stand gebracht. Op 1 Jan. 1909 kwam de heer van Huiten in gemeentedienst, als opzich ter en havenmeester. De dienst van gemeentewerken bestond toen uit twee werklui van om en bij de 70 jaren, met als eenig materiaal elk een bezem! Er is dus onder de leiding van den heer v. Huiten heel wat veranderd. Men vergelijke eens het uiterlijk van onze gemeente voor 25 jaar en thans. In die ontwikkeling heeft de heer v. Huiten een zeer groot aandeel gehad. Onder zijn leiding zijn aangelegd de Mr. v. Coothstraat, de St. Crispijnstraat, de Pastoor Kuijperstraat, de Putstraat en gedeeltelijk de Julianastraat en de alge- heele vernieuwing van Grootestraat, Stationsstraat en St. Antoniusstraat. Voorts bouwde de heer Van Huiten de vroegere Normaalschool (thans R.K. H.H.S.), de Rijksvakschool, de nieuwe Gasfabriek, het Abattoir, de Meisjesschool en de Kleuterschool in de St. Crispijnstraat, de Jongensschool in de Baardwijksche Straat. Onder zijn leiding zijn voorts de Meisjesschool te v.m. Baardwijk en de Openbare School in de Stationsstraat geheel verbouwd. Ook had hij 'n aan deel in het opzicht bij den bouw van het nieuwe Raadhuis. Dan is door den heer v. Huiten de geheele rioleering onzer gemeente ge legd. In 1910 begon hij met de eerste buis, die liep vanaf de Markt tot aan de Pastoorsheul. Ook in de havenwerken, begonnen in 1914 onder ir. v. Lith de Jeude, heeft de gem.-bouwkundige zijn aandeel ge had. Wij spreken dan nog niet van de vele andere functies die den heer van Huiten waren opgedragen, zooals het toezicht op alle in uitvoer zijnde parti culiere gebouwen, het toezicht op 300 gemeente-woningen en 96 woningen van de woningbouw-vereenigingen, op de gebouwen van de gemeente-bedrij ven en de gebouwen voor den open baren dienst, op straten, wegen, plant soenen, haven en tevens de leiding van de gemeentereiniging, die door zijn ijveren werd uitgebreid met den faeca- liëndienst. Ook had de bouwkundige de leiding bij de werkverschaffing der na-oorlogs- jaren, toen de verlaging van den Win terdijk en de bebossching van Felle- noord werden uitgevoerd. Vanaf 1911 was de heer v. Huiten lid der brandweer en sinds 1918 opper- brandmeester. Ook de brandweer is onder zijn leiding heel wat gemoderni seerd; in 1911 was er nog slechts een slangenwagentje als materiaal. De heer v. Huiten mag dus, nu hij door het hem overkomen ongeval den gemeentedienst moet verlaten, bogen op een prachtigen staat van dienst. Wij brengen hem gaarne voor al die diensten een openlijk woord van hulde en dank, temeer waar zijne functie er eene was, waar men „steeds aan den weg timmert" en dan wordt critiek door de „men of the street" gewoonlijk niet gespaard. De heer v. Huiten is voorzitter der Afd. Waalwijk van A.R.K.A., voor welke functie hij zal bedanken. N.V J. C. Spapens' Schoenfabrieken. Bij onderhandsche aanbesteding werd het verbouwen der kantoor lokalen der N.V. J. C Spap ens' Schoenfabrieken opgedragen aan H. 5 Kramer, aannemer Babiloniënbroek, onder architectuur van 't Architecten' bureau van Ree Bossaerts alhier Kookschool R.K. Vrouwenbond. De avond-cursussen op verschillend gebied in onze gemeente mogen zich dit jaar wel bijzonder in groote belang stelling verheugen, zoo ook de Kook school van den R.K. Vrouwenbond, die in het St. Theresia-gesticht gegeven wordt. Het aantal leerlingen is thans reeds gestegen tot 68, dus worden er 6 cur sussen gegeven, die dus bijna geheel voltallig zijn, n.l. hoogstens 12; dus op het oogenblik is er nog plaats voor 4 leerlingen. Het aantal leerlingen is het grootste dat tot heden werd bereikt, zoodat hier dus weer een groot algemeen belang gediend wordt. Mocht het aantal leerlingen nog toe nemen, dan kan alleen nog een Woens dagmiddag-cursus gegeven worden. Aanrijding. In de Grootestraat had gisterenavond een aanrijding plaats, die bijzonder goed is afgeloopen. Toen de landbou wer P. de H., die per fiets aan 't melk bezorgen was, de straat wilde overste ken, werd hij aangereden door de juist passcerende luxe auto van den heer Hoff. De fietser Werd een flink eind door den wagen meegesleurd en men meende dan. ook dat de botsing ernsti ge gevolgen zou hebben. De heer de H. bleek echter slechts enkele minder ernstige verwondingen te hebben op- geloopen, al waren zijn kleeren radi caal gescheurd. Ook het rijwiel werd vernield en de melk ging verloren. De politie maakte procesverbaal op. Naar wij vernemen heeft de auto bestuurder geen schuld, daar de fiet ser verzuimd had richting aan te ge ven bij het oversteken der straat. Verpachting boerderijen in den Wieringermecrpolder. W ij ontvingen van de Directie van den Wieringermeerpolder te Alkmaar een prospectus inzake de onderhand sche verpachting van 8 boerderijen in dezen polder, voor akkerbouw en ge mengde bedrijven op zwaren grond. De oppervlakte der bedrijven zal in den regel twee kavels omvatten met een minimum grootte van 54 H.A., ter wijl in bijzondere gevallen uitbreiding van deze grootte tot 75 H.A. kan plaats hebben. De woningen en bedrijfsge bouwen zijn geheel nieuw en modern ingericht. Belanghebbenden kunnen op ons bureau inzage nemen van het prospec tus, waarin de voornaamste voorwaar den en inlichtingen gegeven worden. Bekendmaking. Te Dordrecht werd door een looper van een bankinstelling te Zwijndrecht op 24 Augustus 1934 vermist een zak- portefeuille van glanzend leer, inhou dende een cheque, groot 10.000, ge lrokken door de Boerenleenbank te Zwijndrecht op de Ned. Bank te Dord recht, geteekend door A. van der Ven. Deze cheque is niet meer inbaar. Voorts 6 bankbiljetten van 1000, 1 bankbiljet van 300, 2 bankbiljetten van 200, 40 bankbiljetten van 100, 1 bankbiljet van 25 en 2 bankbiljet ten van 20. Aangezien deze bankbiljetten niet als gevonden zijn aangegeven, wordt misdrijf vermoed. De Commissaris van Politie te Leiden verzoekt mededeeling aan de afdeeling recherche zijner administra tie van hen, die klachten hebben om trent den zaakwaarnemer Joseph Ma ria Frederik Voogdt, geboren te Am sterdam 8 Juli 1885, gewoond hebben de aan verschillende adressen te Lei den, thans wonende Noordeinde 18 boven aldaar. Federatie van Lederfabrikanten. Naar het Hsgz. meldt heeft de Fed. van Nederlandsche Lederfabrikanten in haar laatstgehouden vergadering beslo ten twee afgevaardigden te zenden naar de Internationaal Conncil of Tan ners te Milaan. Dit besluit werd genomen nadat de heer Uijtendaal gewezen had op de wenschelijkheid om het rubbervraag- stuk van internationaal standpunt te bekijken. Voorts werd besloten aan de Req. ring een adres te richten teneinde v/ hooging van de invoerrechten op ]e/" te krijgen. WIELERSPORT. Clubrit „De Zwaluwen" Morgen, Zondag, zal bij gUnstj weer door de Waalw. Wielerclub d Zwaluwen" een trainingsrit gehouden worden op den weg. Bijeenkomst club! huis G. L. Kroot, vanwaar om kwart voor 12 gestart zal worden. Trouw» opkomst gewenscht. Electricileit doodt twee arbeiders. Vrijdagmorgen zijn onder TienL hoven (Loosdrecht), twee arbeidt door hoogspanning gedood. arbeiders waren bezig met het legoe! van buizen van de waterleiding va! het pompstation Loosdrecht naar Tienhoven. De buizen werden gelegj in een gleuf' door middel van een bok op drie pooten. Bij het op.jj, zelen heeft de bok de punt van dj hoogspanningslijn geraakt en contact ontstaan, waardoor tw& arbeiders uit Brabant, die bezj- waren met het leggen van de bui! werden gedood. Een derde persoon werd ernstig gewond. Ontploffing in vuurwerkfabriek te Leiden Gisterochtend heeft een ernsiij ontploffingsongeluk plaats gehad ij A. J. Kat's vuurwerkfabriek aan dt Haarlemmertrekvaart te Leiden. Ee; 42 jarige man is daarbij gedooc terwijl een tweede arbeider zeer ernstig gewond werd. ADVERTENTIëN. De Heer en Mevrouw A. SPIERINGS—WIESMAN geven met vreugde kennis van de geboorte van een zoon CHRISTIAN JOSEPH. Waalwijk2.9 September 193b. £BBBBS2g9S&£BSBBB£9BBBB99lsnH«aMMHH«HHnHHM»i««.B.«..Z B{1 B gg 7 I p P P cmenhuh

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 14