NI talrals Meiwttippij - imMam HEFO-BROOD. WEET U WEL VERGROOTINGEN „VEMA BfilEF uit de drunensche haai WED. JAG. SARS, Bakkerij ,,'t Beste Brood" Adviesbureau in Belastingzaken NIEUWS UIT HEUSDEN. GEMENGD NIEUWS. GEZON DHEIDSBROOD of HEFO-BROOD. Amateurfotografen EEN SERIE MOOIE VERGROOTINGEN Foto-Atelier en Fotohandel A. OUDKERK - WAALWIJK. Drunen, 20 September 1934. Munheer, Noa un week of vier van weldoadige rust cn <lolce farniente koom ik wir us uit inun schuilp gekropen, 't Is noa can gewist mee Tienusse. Mer mee aaier en roome zak mun eigen nog unnen tijd in 't léven zien te hauwen. Groote dingen zijn dur in Drunen gebeurd in mijn ziek zijn. Niks van al die dingen hek mee kannen moaken. Ocherm (Red.). „Ik moes ur in blijven", wier tur gezeed. En es unnen verstandigen meens hek dieën road opgevolgd. Hak tic nie gedoan, dan hak oew worschijn- lijk di epistelke nie kannen schrijven, mèr zudde musschien mun bidprentje gestuurd gekregen hebben. We zijn dur nog en we léven zoo lang es 't op is. Zeg, gij hed ook al veul gebeurd over die wotterleidingszoak doar bij jullie in de buurt. Goed, mèr doar wok 'i nou nie over hebben. De buizen zit ten bij oons in de gemeentewegen al in de grond, mèr in de provincioaleweg liggen ze nog nie, want doar moet de goedkeuring nog veur aafkomen, zook heur. Nou, van ene kaant moet ik de pro vincie toch gelijk geven, want durre weg zal tur nie veul heter op worren es ze doar zonne rib in opbreken, 't Kan best zijn, dé ze ur unnen heelen weg mee bederven cn dan moet ie wir opnijt geleed worren en wie moet dé dan betoalen? De meensen, de belaas- tingbctoalers, die ston dan wir veurop. Wir pas zijn de blauw enveloppen mee un deurschijnend plekske op de veurkaant, woar oewen noam in to lezen stoi, thuis gebrocht. Ik geleuf dé ter veul zijn, die, toen ze um open» mokten, efkes op dur taand beten of iets binnensmonds vurtelden. Zoo koom ik van wotterleiding op belaasting. Hoe dé komt? Wel zoo: „belaasting is un verplich ting en dé kan wotterleiding ok zijn. Ik heb hier cn doar al us geheurd, of 'l verplichting was om oan te slui ten of nie en van iemus die 't toch wel kon weten, heurde jk dé 't gin verplichting was veur alle huizen, mèr wel veur de nieuwbouw. Es 't zoo is, dan vijn ik 't 1111 mooi werk. Die 't gère hee, wel nou, dé ie 't dan oan loat leggen. Ge zed zeker ook benieuwd hoe 't mee de polletieke toestaand in Dru nen stoi. Un bepoalde, geloien atmos feer is tur nie. 't Is mèr krek ziezoo gelegen, dun eenen wil hot en dun nnn- deren aar en doar zen dur ook, die recht deur wullen. Dé is 11011 figuurlijk bedoeld, mèr 'l komt in de praktijk soms zoo mooi uit. Mer nou us iets zonder flauwe kul: Koneginnedag heinnie nie fistelijk ge- yierd van 't joar. Vijnde gij de nou nie jammer. In Drunen zijn zooveul ver- eenigingen en bonden, mer 1111 veree- niging om nou us flinke volksfisten te organiseeren, die kant tur in Drunen nie bestoan. Ik vijn 'l groot onzin 0111 mer steeds 0111 dè zelfde punt te blijven draaien en 't nou us nooit eens te worren on der mekare in Drunen. De tijd zal 't nog wel leeren. Loatcn we intusschen hopen! Gedurende meen afwezigheid in 't gewone léven is 't muziekoal gedilte van Drunen wir sterk op den veur- grond getrejen. Om te beginnen hee de hermenie de „Volharding" drie concerten gege ven in dieën tijd. 't Lang oangkondig- de en twee keeren verregende concert in de haai is ook deurgegoan. Dè hèk nog geheurd op mun krib. De dikke trom dreunde deur heel de haai. Dan gaaf dees Hermenie nog twee gesloagde concerten; een in dun hof bij café Elshout en een bij durren Re- schermheer, den Groaf van Drunen. De aander hermenie, die van de Jongens Congregoatie, hee nog een succesvol concert gegeven inee mede werking van het Zangkoor op de nis van de Jongens Congregoatie. Bij al die concerten was tur publiek in over vloed en hier blijkt wir, dè tur dè in Drunen in goi. Doar zijn de meensen veur te vijncn. Wel nou, nou komt de wenter oan. Dus nou moeten de vereenigingen in Drunen wir mer us flink oanpakken cn deze wenter oons geregeld vergaas- ten op flinke uitvoeringen. Net zoo goed es aander plotsen moeten wij 't volk in eigen home zien te hauwen. Drunen goi veuruit mee groote pas sen. De Zondag aacht doag gelejen is tur nog 1111 nij voetbalveld geopend van de Patronaatsclub V.J.C. Alles was tur opgezet om deez opening grootsch te doen plots hebben, mèr de regen kwam veur un gedilte de boel vergallopeeren. Alle veuroanstoande personen uit Drunen waren tegenwordig en lieten doardeur wir zien dè dur in Drunen wel degelijk meegeleefd wordt mee de sport. Doarom voetballers, de beste wen- schen en loaten we hopen, dè ge veul successen inoogt hoeken op oew nij terrein. In Drunen zijn op dun oogenblik drie voetbalclubs en ieder wul dun bo venste zijn, mèr de oudste, de Sporters, gon toch oan de kop. Die komen van ^t joar mee drie clubs of elftallen of hoe hiet dè, in dun Bond uit. Jammer hek doar nie veul vur- staand van, mèr Giel zee dè ze nou mee één elftal meer uitkwamen es veurig joar. „Ze goan sterk veuruit" zee tie. Un mooi werk, munheer. Ik heur mer gere, dè tur veuruitgang is in zoaken, dan kande nooit weten wè tur in de toekomst nog veur is weggeleed. Gek hek 't altij gevonden, dè tur in zon plots es Drunen drie voetbalclubs zijn. Zun ze doar nou nie één groote van kannen moaken? De wul ik toch irst ok us afkijken. Es ik doar meer van weet, dan heurde doar nog wel wè van. Ik maag lijen dè de voetballers di epistelke lezen, dan kannen zullie doar ook us over prak- kezeeren. De groeten van Driekas en meen. Tot over un tijke. DE NIJE TINUS. maatschap van het Gilde St. Ambro sius. Ter gelegenheid van het onlangs gehouden jubileum werd van hen een foto genomen, waarvan thans eene artistieke reproductie aan den jubilaris zal worden aangeboden. Op den vorigen Zaterdag te Tilburg gehouden schietwedstrijden ter gelegenheid van de aldaar gehouden landdag van den Bijz. Vrijw. Land- storm, bemachtigde de heerG. Wijk- vliet alhier den lsten prijs, van den schietwedstrijd voor reserve officieren. Andermaal gaan tl.ans alhier geruchten, dat met ingang van de nieuwe dienstregeling, het personen vervoer met de tram zal worden stop gezet, en worden vervangen door busdiensten. Het goederen vervoer zal voorloopig nog met de tram plaats vinden. De R K Middenstandsvereeni- ging alhier, hield j 1. Woensdag een vergadering om 8 uur in de zaal bij den heer Aarsten. Als spreker trad op de heer van den Driel uit Den Bosch, die verschillende punten in een lezing toelichtte o a., de oprichting van rabatzegel vereenigingen, het bij. houden van goede boekhouding en het volgen van cursussen daartoe de verkooporganisatie moderne bedrijfs leer enz. Van de rondvraag werd door enkele personen gebruik gemaakt, terwijl een 2-tal nieuwe leden toe traden. Het 4 jarig zoontje van J. v d. Sande aan de Kloosterstraat waagde zich Maandag j.l. te kort achter een paard. Dit laatste werd hierdoor schichtig en bracht het kindje een zwaren trap tegen het hoofd toe, waardoor een groote wonde ontstond. Gelukkig voor de kleine was het paard niet beslagen anders was dezaak misschien nog erger verloopen. Het kind werd naar de woning van Dr. Smals gebracht die de wonde heeft gehecht en verbonden. De kleine maakt het thans goed. Woensdagavond half acht hield de R K. Werklieden vereeniging eene goed bezochte vergadering in de zaal van den heer Stalpers. De voorzitter deelde mede dat door de eerw. heer dezen winter een cursus over socio logie zal worden gegeven. De voor. zitter maakte er vervolgens de leden op attent dat diegenen die in een steunregeling zijn geplaatst bij ziekte geen uitkeering ontvangen en spoorde hen aan zich vrijwillig bij den Raad van Arbeid te verzekeren door de funtie van wijkbode hadden zich 14 personen aangemeld waaruit C. v. Naye werd gekozen. Heusden, 27 September 1934. Mej. D. van Dijk kreeg deze week de zilveren medaille wegens 25jaren achtereenvolgende deelname nan de processie Heusden-Bokhoven. De directeur der N.V. Water leiding Mij. Noord—West—Brabant heeft per circulaire bekend gemaakt, dat zoo eenigszins mogelijk nog dit jaar water wordt geleverd. De collecte ten bate van de Prov. Vereen, tot bestrijding van de T.B.C. bracht hier ruim f20 op. Naar we vernemen wordt eerst daags aangevangen met de werk zaamheden voor de centrale ver warming der R. K. Kerk, die men hoopt nog klaar te hebben voor den winter. Het bestuurder V.V. Juliana heeft collectief ontslag genomen en zal worden vervangen door een nieuw bestuur, bestaande uit niet- werkende leden, en is samengesteld als volgtvoorzitter Gijswijk, vice- voorzitter M. v. d. Linden, secr.- penn. J Sens, 2e secr. J. v. d. Donk, 2e penn. J. Timmermans, commis sarissen P. Verheij en C. Clerkx. Zondag 30 Sept. houdt het Bossche Vaandelcomité een afstands- marsch, waarbij alhier gerust wordt van ongeveer 1 uur tot 2.15 uur. Zaterdagmiddag speelt Longa I tegen Sparta (S.O.S.competitie). Voor elkeen Ier bezichtiging KEMl De brand te Hilversum. Het meisje J. Reynders, een der slachtoffers van den brand in het r k. vakvereenigingsgebouw te Hilversum, behoorde aanvankelijk tot de niet— ernstige patiënten en daarom werd zij thuis verpleegd in de ouderlijke woning aan den Boschdrift. Woensdag is haar toestand verergerd. Zij kon niet meer naar de r.k. ziekenverpleging worden overgebracht. Om half twaalf is zij overleden. De beweringen in sommige bladen, dat geen vergunning zou zijn ver leend voor de bioscoopvoorstelling te Hilversum, zijn volgens de Msb. on juist. Enkele bladen spreken erover.dat het zaaltje overvol was, hetgeen mede aanleiding tot de paniek zou hebben gegeven. Deze mededeelingen zijn volgens genoemd blad eveneens on. juist. In het zaaltje stonden 175 stoelen opgesteld, terwijl er voor deze film voorstellingen nog 25 bij waren ge huurd. Het was berekend voor 200 personen, waarvan er 50 op het balcon zouden zitten. Er waren den bewusten middag 146 kinderen aanwezig Op het balcon had er slecht9 een tiental plaats genomen, terwijl in de zaal nog eenige stoelen onbezet waren. Zeker is het waar, dat geen brand- bluschapparaat of emmer water aan wezig was. Zeer dicht, een tweetal meters slecht9 van het toestel, was echter een waterkraan. Het filmappa raat stond opgesteld achter het buffet op een kleptafel. Men heeft het buffet hiervoor nog enkelecentimeters vooruit moeten schuiven daar de tafel anders niet paste. Het is dus ook niet waar, dat het toestel voor de deuringang stond opgesteld. Pater Buys heeft nog een poging gedaan om de vlammen met water uit de kraan te dooven, doch hij had de kraan nog niet bereikt, toen plotseling de vlammen reeds hoog oplaaiden, waardoor hij de eerste ernstige brand wonden opliep. Toen ontstond de catastrophe; het vuur breidde zich uiterst snel uit en versperde de hoofd uitgang. Dat de branddeur gesloten was, was ongetwijfeld een groote nalatigheid. Men had zich moeten overtuigen of aan alle eischen was voldaan, waarbij zeer zeker zou zijn bemerkt, dat de branddeur niet ge opend was. Er wordt een streng onderzoek ingesteld; thans is reeds de derde patiënte overleden, terwijl twee nog ernstig zijn. Sven Hedin keert terug. De bekende Zweedsche ontdek kingsreiziger dr. Sven Hedin heeft een van de gevaarlijkste en inspan- nendste expedities van zijn leven met succes volbracht en zal naar Stock holm terugkeeren om Kerstmis in familiekring floor te brengen. Het doel van de expeditie was het in kaart brengen van een automo- bielweg dwars door de Mongoolsche woestcin naar Urumchi. op verzoek van de regeering te Nanking. Deze opdiacht werd uitgevoerd ondanks vele ontberingen en gevaarlijke avon turen. De expeditie had te lijden van de ernstige koude in de Mongoolsche hooglanden, waar in Januari van dit jaar de temperatuur tot 33.2 graden Celcius ouder het vriespunt daalde. In de zandwoestijnen moesten de automobielen .worden beschermd door het uitleggen van lange rubbermal- ten op den weg. De karavaan had liet ongeluk bekneld te raken tusschcn het leger van de Nanking-regeering en do onwettige troepen van den opstan- digen jongen generaal Ma-Chung-Yin, en de leden van de expeditie werden nu eens door deze, dan weer door die troepen gevangen genomen, welke hun automobielen voor militaire transporten gebruikten. Eens, toen dr. Hedin weigerde een auto af te staan ten behoeve van de rebellen, trokken de soldaten hun schoenen uit en troffen voorbereidin gen voor de executie van de geheele expeditie. Deze procedure is in over eenstemming met de religieuze ritus van het volk, welks godsdienst het verbiedt te dooden met schoenen aan. Begrijpende, dat hun ;levens op het spel stonden, moesten de leden der expeditie den auto afstaan om zich zelf te redden. 'Een ander maal wer den zij omsingeld door roovers en ge durende tien minuten beschoten. Zij moesten zich plat op den grond wer pen en door de bescherming der automobielen bleven zij gespaard voor de kogels. De expeditie heeft vele belangwek kende ontdekkingen gedaan. Dr. Bergman vond een begraafplaats met ineer jdan 2000 jaar oude graven, die doodkisten bevatten, afgedekt met koehuiden, waarin zich goed gecon serveerde lijken van een onbekend Indisch volk bevonden. Een collectie vogels, omvattende ongeveer 90 nieu we soorten, werd medegebracht voor het Zweedsche Biologisch Museum. Ook andere vondsten zijn aan dit museum afgestaan. VEEHOUDERS. denkt aan Uw voordeel en geeft Uw VEE 99 99 Hollandsche Suikerpulp met 30 35 pCt. suikergehalte. Hierdoor verkrijgt U meerdere melkopbrengst methooger vetgehalte, dus hoogere boter* «n kaasproductie. HET VEEVOEDER BIJ UITNEMENDHEID. Verkrijgbaar in elke hoeveelheid vanaf 1 zak bij de onder staande fabrieken en depóts De N.V. C. S. M. Gastelsche Beetwortelsuikerfabriek te Stampersgat, alle werkdagen van 9—12 en 2—4 uur, behalve Zaterdagmiddag. De N.V. C. S. M. fabrieken te Standaardbuiten of St Antolne (voor beide te bevragen bij den Opzichter R. DE LEEUW, A 7, Standaardbullen) alle werk dagen van9—12 en van 2—4 uur, behalveZaterdagmiddag. De N.V. C. S. M. fabriek ,,Azelma" te Zevenbergen, alle werkdagen van 9-12 en van 2-4 uur, behalve Zaterdagmiddag. 4. De suikerfabriek „Zwartenberg" te Leur op Maandag, Woensdag en Vrijdag van 10—12 uur voormiddag. De v.m. suikerfabriek vh. Jiiger Co. te Roosendaal op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag van 10—12 uur vm. Orders kunnen hier eiken dag bij de fabriekswacht worden afgegeven. De N.V. C. S. M. fabriek Statendam" te Geertrul- denberg, alle werkdagen van 9—12 en van 2—4 uur, behalve Zaterdagmiddag. De N.V. C. S. M. suikerfabriek „Wlttouck" te Breda, alle werkdagen van 9—12 en van 2—4 uur, behalve Zaterdagmiddag. Prijs op heden f5.— per 100 Kilo z= 2 balen afgehaald aan de fabrieken en depóts. Betaling: Contant. 52690 1. 2. 3. 5. 6. 7. NIEUW! NIEUW Door juiste samenstelling van verschillende ingrediënten als vlaszaad, rijstemeel, tarwe en rogge is het gelukt een bijzonder soort brood te bereiden n.l. het Dit HEFO-BROOD waarborgt U: 0 le de hoogste voedingswaarde 0 v2e bloedzuiverende vitaminen 0 3e regelmatige spijsvertering en is daarom het aanbevolen brood voor maaglijders, lijders aan suikerziekte, rheumatiek, slechte stoelgang, enz. Ook voor gezonden het brood bij uitnemendheid, De samenstelling der grondstoffen staat onder medische controle. Eén proef maakt U tot geregeld verbruiker. Voor Waalwijk alleen verkrijgbaar bij Grootestraat 329. - Telefoon 120 - WAALWIJK Heeft U al eens proef genomen met ons machinaal gesneden brood? GEMAKKELIJK VOORDEELIG HYGIËNISCH. dat wij van Uw geslaagde opnamen kunnen maken, die een sieraad voor Uw huiskamer zijn. Wij etaleeren naar amateur opnamen. TELEFOON 134. tt WIJ belasten ons met het opmaken van BEZWAARSCHRIFTEN i tegen aanslagen in de Inkomsten-, BEROEPSCHRIFTEN Vermogens-, Personeele belasting VERZOEKSCHRIFTEN en schoolgeld. SPRANGSCHEWEG 5 A, WALWIJK (bij Overweg v.m. Besoijen

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 7