Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. FEUILLETON DE TWEE MACHTEN IN HET LEVEN. ®WMLWIJrtes DiT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. EERSTE BLAD. GEMEENTERAAD. üiajyj UITGAVE: Advertentiën moeten Woensdag en VrUdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons beiit sfin. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Bij contract flink rabat. Reclames 40 cent per regel. Telefoon No. 38. Telegr.-adres: ECHO. Prijs der Advertentiën: 28 cent per regel; minimam 1.50. HEUSDEN. Met den Voorzitter waren alle leden aanwezig. 1. Notulen der vergadering van 13 Aug. 1934. Deze werden onver anderd goedgekeurd. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. Brief van Ged. Staten ten geleide van een kon. besluit van 20 Aug. 1934, houdende goedkeuring van de verordening op de pers. belasting voor zoover betreft motorrijtuigen procesverbaal van kasopneming op 23 Aug. 1934 bij den gemeente ontvanger en den administrateur van het Vleeschkeuringsbedrijf. Hierbij bleek dat alles in orde was besluit van Ged. Staten van 26 Sept., hou dende goedkeuring van de wijziging der Gem.begrooting en van het Vleeschkeuringsbedrijf, beide over 1934; brief van dhr. Hub. Verhoeven, mededeelend, dat hij de benoeming lot regent der Godshuizen niet aan vaardt idem van dhr. v. Laarhoven Sr.brieven van de heeren Meijer, Verschure, de Kok en Bouman, waarin zij hunne benoeming tot regent der Godshuizen aanvaarden. Alle genoemde stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Nog was er een brief van eenige ingezetenen, die klaagden over het woeste rijden nabij de scholen. De Voorzitter deelde mede dat B. en \V. met de onderwijzers waren overeengekomen, dat de kinderen gedurende den speeltijd niet op straat komen en dat deze bij het verlaten der school telkens door een onderwijzer zullen worden begeleid. Brief van den heer H. J. van Eggelen, houdende verzoek om eer vol ontslag als onbezoldigd ambte naar van den Burg. Stand, met van „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch. 4.) O, maar. Dit is zeker niet de plaats, zooals ik die bedoelde.... Want 't is een particuliere woning, niet waar, géén hotel? 't Is volkomen in orde, ant woordde haar geleider op zachten overredenden toon. Als u mij even exuseeren wilt, dan zal| ik zorgen, dat alles geschikt wordt, Jzooals u het verlangt. Hij liep haastig tot aan de voor deur, sprak daar op fluisterenden toon enkele woorden door ,liet tralie- ruitje en toen volgde een geluid van kettingen en grendels, die terugge schoven werden. Hoe vriendelijk gezind de bewoners dan ook mochten wezen, het huis leek versterkt als een vesting, j. Er trad nu een vrouw te voorschijn in een nete, eenvoudige zwarte japon niet 'zijden Schortje en met een kaars i'i een koperen kandelaar, in de hand. Hij had zoo iets gezegd van een vreemde hier in de stad; geen loge ment, dat haar kon opnemen; een geval van dringende nood. Op innig-ontstelden toon hoorde zij de oude antwoorden: O, maar mijnheer Launcelot! Bat kan immers niet!j!Wat hebt u nu gedaan?U weet toch, wat voorstel van B. en W. Comform het verzoek wordt be sloten. Benoeming van een onbezoldigd ambtenaar van den Burg. Stand. Aanbevolen wordt de edelachtb. heer burgemeester Wijs. Deze wordt met algem. stemmen benoemd. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der verordening regelende de verdeeling van werkzaamheden tus- schen de verschillende ambtenaren van den Burg. Stand. Zonder discussie wordt deze met algem. stemmen aangenomen. Brief van Ged. Staten, houdende eenige aanmerkingen op de inge zonden verordening tot wijziging van de verordening op den keurings dienst van vee en vleesch, met voor stel van B. en W. Conform het voorstel wordt de gewijzigde verordening aangenomen, waarna het lid Meijer vraagt of er een cadaverhuisje is aangewezen. Hierop antwoordt de Voorzitter dat aangewezen is een pand van de Godshuizen in het Bloemenstraatje, dat reeds in gebruik is genomen. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van verordeningen inzake de Winkelsluitingswet. De Voorzitter zegt, dat na advies van de Kamer van Koophandel te Waalwijk en de plaatselijke Winke liersvereniging en Heusdens Belang besloten is den tijd zoo ruim mogelijk te nemen. Thans is de tijd van ver koop op Zondag gesteld op 4 uren, die kan genomen worden maximaal 6 uur, terwijl het in de bedoeling ligt in den zomer 1 uur later ver koop toe te staan. Aanbieding der gem.begrooting en der begrooting van het Vleesch- keutingsbedrijf, beide over 1935. Met goedvinding van den raad benoemt de Voorzitter tot commissie van onderzoek de leden Meijer, Meenhorst en Verschure. Vaststelling suppletoir kohier hon denbelasting 1934. Dit wordt vastgesteld op een be drag van f4.50. Benoeming van 2 leden van het College van Regenten der Gods- de gevolgen kunnen zijn! Mijnheer Launcelot legde haar het zwijgen op, vriendelijk, maar gebie dend. Het is onvermijdelijk, Rachel! Het kan, niet anders, hoorde het jonge meisje hem zeggen op een toon van onweerstaanbare beslistheid. Ik zou zoo iets niet geriskeerd ,hebben, als het had ikunnen vermeden worden. Maar ze kan daar toch niet zoo buiten blijven, in een weer, om hond /noch kat er door te-jagen! Geef haar een souper en een bed. Morgenochtend zal zij weer vertrekken en daar zal niets geen leed van komen. Nu geen verzet meer, Rachel! Dit is eenmaal mijn verlangen. Hij sprak snel en'zacht en meende, dat het jonge meisje daar vóór in de gang hem niet verstond. Met doordringenden wanhoopskreet riep de oude Daar zal 'ellende van komen, mijnheer Launcelot! Let op mijn zeg gen: daar komt ongeluk van! Hij ging nu naar zijn bescherme linge terug en vroeg: Zoudt u mij willen volgen? -Ik schaam mij waarlijk, dat ik vreemden zoo'n last moet aandoen. Ik verwachtte ook niet, dat u mij naar een particuliere woning bracht. ((Als ik hier stoor, toe ziet u dan, dat u een andere plaats voor mij weet te be denken. HOOFDSTUK IV. Hij wierp haar bezwaar met een beslist Nu moet u aan niets anders denken, dan-dat wij u yan dienst kun nen zijn. Dit is het huis van mijn moeder, maar zij is oud en blind^jen ziekelijk. U wilt het haar dus wel ver huizen wegens het niet aannemen hunner benoeming door de heeren Hub. Verhoeven en J. C. v. Laar hoven Sr. Aanbevolen worden vac. Verhoeven le cand. J. de Mol, 2e cand. F. KlijnLoeffvac. van Laarhoven le cand. F. Schreuder, 2e cand. H. Crijns. Eerstgenoemde candidaten worden gekozen resp. met 7 en 6 st. H. Crijns kreeg één stem. Voorstel tot wijziging der gem.- begrooting over 1934. Als ontvangstposten moeten wor den bijgeschrevenf 230.60 eind afrekening hoofdsom pers. belasting 1253.83 opcenten pers. belasting f100 hondenbelasting. Als uitgaven komen in aanmerking f200 post verhoogd schoonhouden gemeente huis; fl.59 post postrekening; f40 verplaatsing telefoontoestel; f0.19 post brandverzekering en storm schade; f20 officieele ontvangsten (fokveedag)f35.51 werkverschaf fing; f 110.89 steun aan werkloozen f 10 inning plaatscl. belastingf 92.80 teveel genoten opcenten op de grondbelasting. Verzoek der Godshuizen om subsidie over 1934, met voorstel van B. en W. De Voorzitter zegt dat men nog nmifed 3éÊ i geven, dat zij zelve u niet ontvangt. Als u de gedienstige maar volgen wilt, dan zal zij zorgen, dat het u zoo jge- makkelïjk mogelijk wordt gemaakt. Ik vrees, dat u doorben door nat js. Haar leeren dropen, waar zij stond.Maar Rachel zal wegdoen, wat in haar vermogen is, om u een verkoudheid te besparen. Ofschoon het jonge meisje het niet aangenaam vond, om hierbinnen te gaan, terwijl één in huis duidelijk uitgesproken had, \lat haar komst niét verlangd werd, gaf zij toch gevolg aan zijn uitnoodigend gebaar en trad den ruimen hall binnen, vanwaar een prachtig gebeeldhouwde, eikenhouten statietrap naar boven leidde. Hal verwege de hal was er een groot boogvenster met gekleurd glas, waar door met moeite nog eenig daglicht viel. a Mijnheer Launcelot ging haar vóór, maar de oude hield hem bij den "arm erug en fluisterde hem in: Welke kamer? 'Boven kan het niet. Het antwoord hoorde Jocelyn niet. Hij verdween in het duister, waar hij wel zijn weg scheen te kunnen vinden. Ze hoorde niet eens zijn voet stappen. Heel de omgeving was zoo geheimzinnig, dat ze zich hier ook al weer niet op haar gemak voelde. Waarom ,was het zoo donker en zoo stil en waarom had de oude gedien stige zich zoozeer verzet tegen haar komst? Rachel ging haar vóór, veel vlug ger, dan men van haar verwacht zou hebben. Zij haastte/de gast voort dooi den langen corridor met deuren aan weerszijden. Hier en daar zag Jocelyn een boogvenster; de muur was overi gens met paneelen ingelegd. Toen ging er een deur open en werd zij binnen- niet weet hoeveel het bedrag zal zijn, doch vraagt of men in beginsel besluiten kan de gevraagde of te vragen subsidie toe te staan. Het lid Meenhorst zegt dat er klachten zijn dat de Godshuizen te laag ondersteunen, waarop de Voor zitter repliceert, dat als de Godshui zen niet voldoende meer kunnen steunen, zij zich met een schrijven tot den Raad moeten richten. Hij hoopt echter eerlang een object van werkverschaffing te zullen hebben, om dan die lui te kunnen helpen die nu te weinig steun hebben. Begrootingen van de verschillende instellingen der Godshuizen over 1934. Tot commissie van onderzoek worden op voorstel van den Voor zitter benoemd de leden Meenhorst, Schmiehusen en Verschure, die de benoeming aannemen. Brief van het Staatsboschbeheer met betrekking tot de velling van 269 iepeboomen (aangetaste). De Voorzitter vraagt of het goed is dat B. en W. den tijd van verkoop bepalen op verschillende tijdstippen met het oog op de ontvangsten. Het lid Stap zou alle boomen tegelijk willen verkoopen. De Voorzitter zegt dat de markt dan nog meer overvoerd wordt hierover ontspon zich een heele discussie, waarna op voorstel van Weth. de Haan de boomen worden verkocht in groepjes en daarna in massa. Bij de rondvraag merkt het lid Meenhorst op dat de weg nabij de v.m. Muloschool slechts aan eene zijde wordt bereden, waarom hij de wenschelijkheid uitsprak den weg telkens te laten bijvegen. De Voorzitter zegt dat dit zoo noodig gebeuren zal. Het lid Meenhorst vraagt hoe het zit met den grond door de gemeente verkocht aan de Kok, waarop de Voorzitter zegt dat er nog geen ant woord is ingekomen. Het lid Meen horst stelt voor een deputatie naar Ged. Staten te zenden om de zaak te bespoedigen. Na nog wat discussie besluit de Raad bij acclamatie een gelaten in een kleine kamer, maar zóó licht en gezellig, dat al haar angst nu in eens verdween als sneeuw voor de zon. I Het scheen het vertrek te wezen, waar de oude huishoudster zeker in den regel zat. Er 'brandde een groot vutir in den haard, prachtig onder houden was het blinkend gepoetste koperwerk. Er stond (een petroleum lamp op tafel, die haar gezellig, zacht licht door het vertrek verspreidde met warmen gloed. Een gemakkelijke, oude armstoel stond dicht bij de vuurplaat. Op het voetkussen zat een angorakat te spin nen. Rachel zette de kaars op tafei en keerde haar gerimpeld gezicht den kant uit, waar de onverwachte gaste was binnengekomen en zag, dat het zeker een jongedame was van nage noeg denzelfden stand als de bewo ners van, het huis. (U zult wel wat verbaasd zijn, dame, dat ik u in mijn eigen zitkamer breng, in plaats van in een ander ver trek; maar mijn meesteresse is zoo gauw van streek, dat ik nooit iemano bij haar durf laten. Spreek daar toch niet vanHet is al een groote goedheid, dat ik hier binnengelaten werd! Het spijt mij zeer, dat ik vreemden zulk een last moest aandoen. Maar ik ken de plaats in het geheel niet en ik kan in geen enkel logement in Caerleon een ka mer krijgen. U is misschien van heel ver ge komen? In spanning wachtte de oude het antwoord af, leek het Jocelyn; of het haar een verlichting zou zijn, als de logée niet dicht in de buurt woonde. Ja, ik ben vandaag van Here ford hierheen gefietst. Ik ben nog nooit in deze streek geweest en waar schijnlijk zal ik er nooit weer komen. deputatie af te zenden. Het lid Stap stelt voor de leden Meijer en Meen horst af te vaardigen. De eerste wenschte niet in aanmerking te komen en stelde voor het lid Schmie husen in zijn plaats te benoemen. Alzoo werd besloten dat de deputatie zal bestaan uit de leden Meenhorst en Schmiehusen. Het lid Meijer vraagt wat er is gebeurd naar aanleiding van het schrijven van de bewoners van de Verl. Putterstraat met bestrekking tot den hoop steenen die daar al meer dan een jaar liggen. De Voorzitter zegt dat hij voor nemens was ze te laten vervoeren naar het Lommerbosch. Het lid Meijer wil ze deponeeren op het Mestplein. De Voorzitter zegt dat eerstdaags het contract afloopt met het Kroondomein en dat 't mogelijk is dat de gelegenheid dan daartoe ontbreekt. Het lid Meenhorst stelt nu voor als ligplaats te nemen den walkant bij de Prins Hendrikkade. Hiermee gaan alle leden accoord en gaat de Raad over in Comité Gene raal ter behandeling van reclames schoolgeld en hondenbelasting. OUDHEUSDEN. De beg rooiing vastgesteld. Geen geld voor wegenverbetering. De raad der gemeente Oudheusden vergaderde Dinsdagmorgen onder voorzitterschap van burgemeester Mr. v. «d. Heijden ten raadhuize te Els- hout. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing vastgesteld. Aan de orde 1 Ingekomen stukken" Hieronder is van Ged Staten de goedkeuring der gewijzigde verorde ning op de keuring van vee en vleesch. Proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger, in kas was f746,46, welk bedrag klopte met de boeken. Van de R.K. Lagere landbouw school te Udenhout verzoek om subsidie voor het jaar 1935. Of zij zielig nu bedroog of niet, maar ze meende weer een uitdrukking van voldoening waar te nemen bij de oude. j Nog steeds stond zij in haar door weekte kleeren. Mijn hemel, dame, u druipt, waar u staat! U zoudt nog doodziek worden, als u die natte kleeren aan hield! Komt u even mee hier binnen. „Hier" was in het vertrek daar naast, waarvan de deur door een schermvoor 't oog verborgen was. Bij het licht van de kaars zag Joce lyn nu een nette, (kleine kamer, met een ouderwetsch ledikant en een smal boogvenster. Rachel trad op een mahoniehou ten ladekast toe en haalde er enkele kieedingstukken uit. Het spijt mij, dat ik u geen an dere dan mijn eigen dingen kan aan bieden, zei ze eerbiedig. Als u nu maar zorgt, dat u zoo gauw mogelijk uw natte kleeren utkrijgt, dan zal ik die drogen. O, dank u zeer. Ik schaam mij waarlijk, dat ik fu zooveel last be zorg. 't Is niet, dat het last geeft!. En al was dit ook zoo, ik ben hier maar een ondergeschikte Mijnheer Launcelot wil 't zoo. Ik heb er niets in te zeggen. Ik zal u uw souper brengen, dat kunt u dan gebruiken, als u weer teruggaat naar de zitka mer. Uw natte kleeding zal ik dan hier komen halen. Jocelyn liet zich niet tweemaal noo- den, was,blij, het kille, natte goed te kunnen verwisselen voor de ouderwet- sche kleeren, een wijden peignoir van grijs flanel en een paar ruime, vilten pantoffels. Het zware haar maakte zij los en dit golfde haar als een mantel om de schouders, toen zij weer in den waren gloed van het licht en het vuur aalwpscfee en Laifstriitsfhr Courant* Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG Brieven, ingezonden stukken, gelden, ena. franco te zenden aan den Uitgever, .abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't geheele rijk 1.40. fWJ5CHAfpy VAM VERZEKERING OP MET LEVEN

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 1