Centraal Tandtieelkuiidig Instituut RADIO-PROGRAMMA. 60 Heuvelstraat 40 Geheel Gebit vanaf f Plaatje van een tand f 4.- ledere tand meer f 2.- Porselein of Zilvervulling f3.- Goud vulling vanaf f 9,- Goudkroon vanaf f 15.- Pijnloos trekken van tand of kies f 1.50 NIEUWS UIT HEUSDEN. """llGËZONDEN stukkenT" KANTONGERECHT. Het uittreden der looiers. De Ned. Lederindustrie schrijft nog aangaande der het uittreden looiers uit de Centrale Het ware van harte te hopen, dat er alsnog een uitweg gevonden wordt, om de Centrale bijeen te houden, om het met zoo groote offers van moeite, tijd en geld op gerichte instituut niet alleen in stand te houden, maar uiteindelijk te doen werken tot heil van de leder- zoowel als van de schoenindustrie in al haar geledingen. In dit verhand meenen we dan ook goed te doen, om nogmaals de uitgetreden looiers op het hart te drukken, dat zij alles in het werk stellen om hun standpunt te herzien, om de meeningsverschillen te trach ten te overbruggen, om alle pogin gen aan te wenden omtot een vergelijk te komen. Het devieseendracht maakt macht, dienen ook zij in hun wapen te voeren. Zij moeten beseffen dat zij zulks niet alleen tegenover zichzelf, maar evengoed tegenover de andere lederindustrieelen ver plicht zijn alsook ten bate van hun afnemers: de schoenfabrikanten,de leerhandelaars en de schoenmakers. Er staat veel, heel veel op het spel door samenwerking alleen kan men het doelbetere toestanden, sanee ring en orctening, bereiken. K. J. V. in het Bisdom 's-Bosch. Donderdag had de inzegening plaats van het Bossche »Bouvigne», Huize Roucouleur te Vught, bestemd voor de vorming van leidsters voor de vrouwelijke je ud beweging. Z. H. Exc. Mgr. Diepen heeft de plechtige inzegening verricht. Voorts waren o.a. aanwezig de hoog- en zeereerw. heeren J. Brekelmans, plebaan—deken van den Bosch, W. J. v. d. Hout, deken en pastoor te Made, de pastoors C. J. v. d. Hout en L. Sanders te Vught, P. v. Aken O. P. te Vlijmen, H. Heezemans benoemd pastoor te Waalwijk, rector G. Bannenberg, voorzitter der Dioc. Jeugdcommissie, verschillende ande re geestelijken, burgemeester mr. IJ. Loeff te Vught. Burgemeester van Lanschot. De burgemeester van 's-Hertogen- bosch mr. F. J. van Lanschot is gisteren een ongeval overkomen. Bij het verrichten van bezigheden in zijn woning is de burgemeester gevallen en heeft daarbij een hiel- beentje gebroken. DBUNEN. Woensdagavond 8 uur werd in de zaal der Meisjescongre. gatie een vergadering gehouden van de Paardenverzekering, onder-afd. van den N. C. B. van Drunen en Elshout. Uit het financieel verslag dat dooi den secretaris, den heer v. Halder, werd uitgebracht, blijkt dat de totale inkomsten bedroegen f 2086.10, de totale uitgaven f2073.16. Aan 1 sterfte- en 7 ongevallen werd uit gekeerd een bedrag van f968.De reserve is door bijschrijving van het winstsaldo van f 620.85 verhoogd tot f 1186.49. Einde Dec. waren aangesloten 205 leden met 232 paarden tot een waarde van f5047.40. De aftredende bestuursleden M. v. Halder en A. Muskens werden her kozen. Woensdagavond 7 uur zou een vergadering worden gehouden van de leden van den R.K. Jongen Boerenstand van Drunen en Elshout, alwaar den heer Broos een lezing zou houden over planten en fruit teelt. De spreker was echter wegens ziekte verhinderd. Medegedeeld werd dat bij den N. C. B. een maalderij is geplaatst alwaar ieder lid zijn koren kan laten malen voor 30 cent de 100 K.G. Verder deelt hij mede dat er ook een gascel is aangebracht voor ont smetting van buiten met schurft. Het jachtrecht onder Elshout is geschat op f7000.hierover zal binnenkort vergaderd worden. Voor de a.s. Ie winteruitvoenng is door de tooneelvereeniging der Jongenscongregatie in studie geno men »Als Moscou roept«, sociaal spel in drie bedrijven door Jan Grosveld. DRUNEN. Donderdagavond heeft de gemeenteraad vergaderd en de begrooting 1935 met de daarbij be- hoorende subsidie-verzoeken aange nomen. Alleen de heer W. v. d. Wiel stemde tegen. Volgens deze begrooting zullen worden geheven 60 opc. op de grondbelasting, 165 op de personeele belasting, 40 op de vermogensbelasting en 45 op de ge meentefondsbelasting. De verklaring tot verruiming der openstelling van winkels op Zondag werd afgelegd. Het verzoek om aanleg van een electrisch net in de Kuiksche Heide werd in handen van B. en W. ge steld, die over deze kwestie met de PNEM zullen overleggen. Voorts kwamen ter sprake de betere verlichting van de Toren straat en den weg naar 't Sempke, wat door B. en W. zal overwogen worden. Op de pachten over 1934 werd 12'/a pet. vermindering toegestaan. HERPT. Donderdagmorgen ver gaderde de raad onzer gemeente onder presidium van burgemeester Wijs. Alle leden waren tegenwoordig. De burgemeester opende de ver gadering en deed voorlezing van de notulen der vorige vergadering, die onveranderd werden goedgekeurd. Vervolgens deed de voorzitter de gemeenlebegrooting 1934 aanbieden en deelde daarbij mede dat deze sluitend was gemaakt met een gering bedrag voor onvoorzien. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarna de ver gadering gesloten werd. Door den R.K. Boerinnenbond alhier zal dezen winter een slacht- cursus gegeven worden, alsmede een cursus in reidansen. NIEUWKUIJK. Tot opperbrand- meester der brandweer alhier werd benoemd de heer Adr. van Buul, wegens bedanken van den heer H. van Wijk. JVolgend jaar zal het 100 jaar geleden zijn dat de harmonie »De Eendracht® alhier werd opgericht. Er gaan geruchten dat er reeds plannen in wording zijn om dit heuglijk feit op luisterrijke wijze te vieren. We komen hierop nader terug. Woensdagavond had in het Bondsgebouw de aangekondigde ver gadering plaats om te komen tot oprichting van een R.K. Propaganda- club. Door den heer P Meesters werd deze bijeenkomst geopend met den christelijken groet en een welkom tot de talrijke aanwezigen. Als spreker hiervoor trad op de heer Gregoor uit Vlijmen. Spr. begint met een woord van dank aan den Z.E. Heer pastoor dezer parachie, die hem in de ge legenheid had gesteld dezen avond van een en ander over de werking van zoo'n propagandaclub te komen vertellen. In een zeer duidelijke rede zette spr. het doel van een dergelijke propagandaclub uiteen en wist een ieder te overtuigen om in alles pro pagandist te zijn voor de goede zaak. Door verschillende aanwezigen werden nog vragen gesteld, die door spr. naar genoegen werden beant woord. Staande deze vergadering gaven zich reeds vele aanwezigen als lid op. Volgende week Vrijdag zal nog maals een vergadering worden belegd, waarop dan een definitief bestuur zal worden gekozen. Met een woord van dank, aan den spreker sloot de voorloopige voorzitter deze vergadering. Woensdagmiddag had 't zoontje van F. van den Oord het ongeluk van een hek te vallen en zijn arm te breken. Geneeskundige hulp werd inge roepen, Door de R. K. Tooneelclub „Kunst na Arbeid* werd, voor haar met Kerstmis a.s- te geven uitvoering in studie genomen De sterkste band", tooneelspel in drie bedrijven door de Vries WASPIK. In de op 1.1. Woensdag gehouden vergadering van de R.K. Win keiiers vereen iging werd besloten ook dit jaar wederom een winkel week te houden van 22 November tot en met 3 December. A.s. Zondag onder de H. Mis van 8 uur zullen in de parochiekerk de kinderen hunne eerste H. Com munie doen. RAAMSDONKSVEER. Zondag morgen om 9.30 zal in deVeersche Herv. kerk optreden de Eerw. heer Smits uit Haarlem, en om 2 uur in de Dorpsche kerk ds. v. d. Vlugt. GEERTRUIDENBERG. Voorde Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. des v.m. 9.30 en des n.m. 2 uur voor te gaan de heer v. d. Kolf uit Dubbeldam. DUSSEN. De jaarlijksche aard appel—collecte ten bate der Eerw. Paters Capucijnen heeft dit jaar ongeveer 2000 Kg. in onze parochie opgebracht. Naar wij vernemen is op alle bijzondere en ook op de openbare scholen de nieuwe spelling Marchant ingevoerd. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer D. Wijnands alhier, is opgedragen aan den heer P. van Mierloo, timmer werk en A. v. d. Pluijm, metselwerk. Mej. v. d. Pluijm, sinds eenigen tijd op wachtgeld gesteld, is thans tot tijdelijk onderwijzeres benoemd aan de bijzondere meisjesschool te Erica in Drente. De speldjesverkoop ten bate van het N.C.C. heeft te Mariapolder alhier ruim f 18 opgebracht. De R.K. Middenstandvereeni- ging heeft in haar vergadering be sloten om met St. Nicolaas weer 'n winkelweek te organiseeren. TILBURG Met garantie. Pijnloos trekken inbegrepen. (22 karaats goud) Onbreekbare gebitten met levenslange garantie. Spreekurenalle werkdagen van 9 12 en 1—4 Avond-spreekurenDinsdag, Woensdag, Donderdag van 7—9 Volstrekt pijnlooze behandeling. MOND ONDERZOEK KOSTELOOS bij P. Waterings, werd besloten in 't begin van Januari 'n nationale tentoonstelling te houden. Er zal getracht worden ei kende keurmees ters te engageeren. De heer Schavinga, uitvoerder der werken, welke onder beheer der Ned. Heidemaatschappij in den Koekoekpolder in den Biesbosch alhier, in werkverschaffing worden uitgevoerd is bevorderd tot opzich ter bij genoemde Mij. tot stand plaats Breda. WIJK. Onder veel belangstelling is alhier een wijkgebouw geopend' van de afdeeling Wijk, Aalburg en Veen van de vereeniging »Het Groene Kruis.» In de gehouden vergadering der Pluijm- en Konijnenfokveree- niging »Onderlinge Strijd», gevestigd Heusden, 11 Oct. 1934. Bij de Kon. Erk. Scherpschut- tersvereeniging St. Blasius werd een onderlinge wedstrijd gehouden met den volgenden uitslag: 1 P. v. Oever, 2 D. v. Diem, 3 A. Brouwers, 4 B. Heijkants, 5 Jac. v. Diem, 6 A. de Leeuw, 7 A. v d. Oever, 8 v. Hooft, 9 J. v. Ooijen en 10 F. Leijten. Voor den fokveedag, die hier op 18 Oct. a.s. gehouden wordt, zijn reeds 200 stuks vee ingeschreven en is door het gemeentebestuur een Jfijdrage beschikbaar gesteld. Naar wij vernemen moet op de O. L. School alhier voortaan bij het onderwijs de nieuwe spelling worden gebruikt. Zaterdagmiddag speelt Longa I voor de S.O.S.competitie tegen S.V.W. Werkendam. O Zondag a.s. spelen voor de comp. B.V.B. de v.v. Capelle en Heusden. De fokveedag te Heusden op 18 Oct. Het was ongeveer half September, bij gelegenheid van de stierenkeuring te Heusden, dat de veefokkers uit die streek, n.l. uit het Land van Heusden en Altena en Oudheusden en Elshout, bij elkaar kwamen met als gevolg dat ook de fokkersbelan- gen werden besproken. Zoo hadden zij het over de fokvee- dagen die vroeger gehouden werden te Waalwijk, hoe dat deze zich toen bevonden in het centrum van de veefokkerij van het zwartebonte vee in het Land van Heusden en Altena en de Langstraat, hoe langzaam aan de ambitie ten Westen van Waalwijk verslapte en alzoo Waalwijk het monopolie van centrum verloor hoe dat men naar Den Bosch werd gelokt, daar met groote prijzen werd aangehaald, en hoe men daar be weerde eerst de boeren te willen koopen. Wat is daar gebleken Als men een boer genoeg geeft dan ver koopt hij zich wel, maar wanneer de voordeelen van den verkoop niet te zien zijn, dan is hij weer de vrije boer en stoort hij zich niet aan mooie beloften waar hij niets mee opschiet. Dit alles deed hen besluiten om alle uiterlijk vertoon achterwege te laten en zoo maar knusjes eens onder elkaar te bespreken wat toch wel voor die fokkers van 't meeste belang zou zijn. Op de eerste de beste bijeenkomst die gehouden werd, werd daarom besloten om dezen dag alleen maar te doen zijn een bijeenkomst, waaruit zou kunnen blijken de vorderingen die de fokkers met hun doelbewust streven bereikt hebben en waarop de stand bepaald zou kunnen worden die de beide vereenigingen, die dezen dag organi seerden tegenover elkaar innemen, men zou kunnen zien waar 't beste vee zat. Een dergelijk spontaan ontstaan van dezen fokveedag, die op zoo korten termijn gehouden zou wor den, liet niet toe aan dezen dag een reclame te geven waarmede dergelijke dagen worden voorafgegaan. Het was ook niet noodig, want het doel was alleen maar om dezen dag tot onder linge leering en vergelijking te doen zijn, al werd dan daarvoor uitgeko zen de datum van 18 October, de 3e Donderdag van October waarop Heusden zijn maandmarkt houdt. Maar dra gingen de geruchten hiervan naar buiten of de burge meester van Heusden, de edelachtb. heer W. J. N. Wijs, die natuurlijk van dit gebeuren in kennis was gesteld, zag direct het groote belang ervan in dat in zulke dagen gelegen is, en zegde zijn persoonlijke mede werking toe. Op zijn initiatief besloot de raad van Heusden o n dit ge beuren te apprecieeren en dezen dag finantieel te steunen. Niet alleen de raad van Heusden steunt dezen dag, maar 't is of er een electrische schok door Heusden gaat. Ook het bestuur van Heusdens Belang brengt spontaan zijn steun en medewerking, en met de snelheid waarmede de electriciteit zich ver plaatst, worden de levensgeesten van Heusden wakker geschud en komen verschillende bewijzen van steun in allerlei vorm binnen. Het comité voor dezen fokveedag waardeert dezen steun en medewer king die zij in Heusden ondervindt. De grootste genoegdoening niet alleen voor het comité, ook voor diegenen die dezen dag steunen, zal zijn dat de veehouders uit den omtrek dezen dag zullen bezoeken, opdat de steun der stad en het werken der fokkers een stimulans mogen zijn om meer deren aan te sporen tot de rationeele veefokkerij, wat in 't belang is van het algemeen en voor ieder beoefe naar in het bijzonder. Daarom op 18 October a.s. allen op naar Heusden, waar omstreeks 11 uur de burgemeester op't terrein een openingswoord zal spreken. Een belangstellende. (Buiten verantwoordelijkheid der red.) Mijnheer de liedacteur. In dezen tijd die alles doorlouterd, wordt er veel wijsheid aan de markt gebracht waarop de lombard zeker geen groot voorschot geelt. Thans is weer de steen der wijzen gevonden in de verkondiging dat het ue schuld van de regeering is dat er zooveel menschen van de Kerk af vallen. Ik geloof dat de heele regeering met al haar macht niet in staat is een hart van een mensch te ver anderen. Daar zijn gansch andere dingen voor noodig. Door deze tijden heen wordt de waarheid gelouterd en zal ook de kerk er met hare kinderen uit te voorschijn komen zooals dat vooraf voor haar reeds bepaald staat. Hieraan zullen de toestanden zeer zeker moeten medewerken. Onder alles is goede raad echter duur. Uitstel voor een jaar van de Baardwijksche straat op de aange voerde gronden kan leiden tot afstel. Ik geloof trouwens ook niet dat het in die richting gezocht moet worden. Een plaats als Waalwijk, die er nog betrekkelijk goed voor staat en in vele opzichten zuinig beheerd is, moet m.i. het opgevatte plan door zetten. Misschien nog te meer nu de regeering van plan is de lasten in de toekomst meer collectief te laten dragen. Mogelijk zal dan een zuinige gemeente kunnen betalen voor een gemeente die veel makke lijker geld uitgeeft. Hoewel het alles moeilijk is, zou ik er toch meer voor voelen om aan behoeften, die uit de gemeente opkomen en die blijven binnen de grenzen van de normale eischen des tijds thans te voldoen. Hoogachtend, X. DEN BOSCH. De Kantonrechter wees dc volgende vonnissen: J. H. B., Waalwijk, Crisiszuivelbesluit, twee maal 15.boete of 30 dagen. K v E, Waal wijk, veiligheid van het verkeer in gevaar ge bracht, 10 boete of 10 dagen B F S, Vlijmen, veiligheid van het verkeer in gevaar gebracht, 5 boete of 5 dagen G Ch A G, Waspik, vei ligheid van het verkeer in gevaar gebracht, 5 boete of 5 dagen. J B, Dussen, verboden weg berijden 3 boete of 3 dagen P J dB, Tilburg, geen richting aangeven, 2 boete of 2 dagen CAS, Waalwijk, Vogelwet, berisping HE, koopman, Helvoirt, Vleeschkeuringswct, 7.50 boete of 1 week F V, Drunen, Vlecschkeurings- wet 5 boete of 5 dagen. A G M II, Waalwijk, minderjarig, straatschenderij, berisping C v Z, Sprang-Capelle, auto niet ingeschreven, 5 boete of 5 dagen. H G v M, Dussen, Politieverorde ning, 1 boete of 1 dag. ZONDAG 14 OCTOBER. HILVERSUM 301.5 M. V. A. R. A. 8,30 Gramofoonmuziek. 8,35 Tuinbouwlialfuurtje. 9,00 Voetbalmededeelingen. 9,03 Vara-Strijkorkest. 9,10 Van Staat en Maatschappij, door A PW.i V. P. R. O. r 10,00 Orgelbespeling 10,30 Kerkdienst Vrije Gemeente Amsterdam. Daarnu tot 12 uur Orgelbespeling A. V. R. O. 12,00 Filmpraatje. 12,30 Lunchconcert 1,30 Disco-nieuws 2,00 Boekenhalfuur 2,30 Concert uit Concertgebouw Amsterdam 4,00 Viool 4,10 Causerie Prof. Valkhof. 4,30 Een vroolijk middagslot. V A. R. A. 5,00 Vara-orkest. 5,30 Accordeon en piano. 5,45 Vara-orkest. 6,00 Voetbal van den dag. 6,20 Opera: De Barbier van Sevilln. 7,00 Marie de Roode 75 jaar, Ed Polak. 7.15 De Flierefluiters A. V. R. O. 8,00 Vaz Dias. 8,15 Concert Omroeporkest 9,00 Radiojournaal. 9,15 Het Omroeporkest. 10,15 Gramofoonmuzftk. 10,45 Kovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN. 1875 M. K. R. O. 8,30 Morgenwijding. N. C. R. V. 9,30 Gewijde muziek. 10,20 Kerkdienst Lutherkapel, Amsterdam-Z. Daarna tot 12,15 Gewijde muziek. K. R. O. 12,15 KRO-orkest. 1,00 De keerpunten der historie, G J Rooymans. 1,20 KRO-orkest 2,00 Boeken en schrijvers. 2,20 Het Eucharistisch Congres Buenos Aires. Lof met Pauselijke zegen en Wercldbood- schap van den H. Vader. 4,05 Gramofoonmuziek. 4,15 Ziekenlof. N C. R. V. 5,00 Gewijde muziek. 5,20 Kerkdienst Geref. Kerk te Llrum. Voor ganger Ds. U. Elgersma. Herdenking van dc Afscheiding van 1834. Daarna gewijde muziek. K. R. O. 7,45 Voetbaluitslagen RKF. 7,50 Dr. van Staay: Het verkeersvraagstuk. 8,15 Cabaret. 9,00 Vaz Dias.' 9,05 Cabaret. 9,50 Gramofoonmuziek. 10,00 KRO-orkest. 10,15 Vaz Dias. 10.40 Epiloog door het klein koor. MAANDAG 15 OCTOBER. HILVERSUM 301.5 M. V. A. R. A. 8,00 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10,15 Voordracht door Lien de Jong. 10,35 De Notenkrakers. 11,00 Voordracht door Lien de Jong. 11,20 De Notenkrakers. 12,00 Klein Vara-cnsemhle. 12,30 Graniofoonplatcn. 12,13 Vara-cnsemble. 1,15 Graniofoonplatcn. 1,30 Vara-ensemble. 2,15 Gramofoonmuziek. 2,30 Voor de vrouwen. 3,00 Gramofoonmuziek. 3,40 Voordracht door Rolien Numan. 4,00 Vara-orkest. 4,30 Na schooltijd. 5,00 Vara-orkest. 5,45 Muziek voor twee vleugels. 6,00 Vara-orkest. 6,30 Muzikaal babbeltje. 7,00 Causerie Martien Beversluis. 7,20 Gramofoonplatcn. 7,35 Prof. Huib Luns: Rembrandt. 8,00 PTT-kwartiertje. 8,15 Residentie-orkest. 9,00 Hoorspel. 9,20 Residentie-orkest. 10,15 Vaz Dias. 10,30 De Flierefluiters. 11,15 Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. N. C. R. V. 8,00 Schriftlezing en meditatie. 8,15 Gramofoonmuziek. 10,30 Morgendienst. 11,00 Lezen van Chr. Lectuur. 11,30 Gramofoonmuziek. 12,30 Orgelconcert. 2,00 Uitzending voor scholen. 2,35 A J Herwig over Kamerplanten 3,15 Cursus knippen en stof versieren. 1,00 Bijbellezing. 5,00 Concert. 6,30 Vragenuurtje. 7,00 Ned. Chr. Persbureau. 7,15 Gramofoonmuziek. 7,30 Vragenuurtje. 8,00 Gramofoonmuziek. 9,00 Econ. inzichten van Luther, Prof Dr Sneller 9,30 Orgelbespeling. 9,45 Chr. Radio-koor. 10,00 Vaz Dias. 10,10 Chr. Radio-koor. 10,30 Orgelbespeling. 11,00 Gramofoonmuziek. DINSDAG 16 OCTOBER. HILVERSUM 301.5 M. A. V. R. O. 8,00 Ochtendmuziek. 10,00 Morgenwijding. 10,15 Muziek ter nabetrachting. 10,30 Kook- en Bakpraatje. 11,00 Orgelconcert. 12,00 Lunchconcert. 1,45 Kamermuziek. 3,00 Knipcursus. 4,15 Gramofoonmuziek. 4,30 Radio-kinder-koorzang. 5,00 Verhalen voor kleinere kinderen. V. P. R. O. 5,30 Bijbclvertcllingcn. A V. R. O. 6,00 Dinerconcert. 7,30 Engelsche les voor beginners. 8,00 Vaz Dias. 8,05 Commandant Bouwe Vlas van het Leger des Heils over: De Nat. Bond v. Barmhar tigheid. 8,15 Concert. 9,00 RadiotooncelDon Quichotte. 9,35 Kovacs Lajos. 10,15 Gramofoonmuziek. 10,30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11,00 Vaz Dias. 11.10 Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert 10,00 Gramofoonmuziek. 10,30 Muziekuitzending voor fabrieken. 11,00 Gramofoonmuziek. 11,30 Godsdienstig halfuurtje. 12,15 De KRO-Boys. 1,00 Gramofoonmuziek.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 10