ot"^1ümjïTstand. vSiJmviciAAL nieuws. Probeer Kruschen voor oraze rekening AGENDA. Installatie Pastoor Heezemans. RECHTZAKEN. BINNENLAND. I. B. 0. H- 1 WOENSDAG 17 OCTOBER. HILVERSUM 301.5 M. R A. v P. R- O. V. A. R- A. U HUIZEN 1875 M. m c. R- V. RADIO DISTRIBUTIE BEDRIJF, WAALWIJK. fWiizisingen voorbehouden). ZONDAG 14 OCTOBER. Programma 1. 8,30 v.m. Hilversum. (Na U uur n.m. Prog. 3). Programma 2. 8,30 v.m. Huizen. Programma 3. 6,35 v.m. Deutschlandsender. 8,20 v.m. Parijs. 11,20 v.m. Brussel 2 Vlaamsche Omroep. 3 00 n.m. Gevarieerd programma. 5,20 n.m. Brussel 2 Vlaamsche Omroep. MAANDAG 15 OCTOBER. Programma 1. 8,60 v.m. Hilversum. Programma 2. 8.60 v.m. Huizen. Programma 3. 8,00 v.m. Deutschlandsender. 12,05 n.m. Daventry. 5,20 n.m. Brussel 2 Vlaainsche Omroep. 7',50 n.m. Luxemburg. 8,20 n.m. Daventry. 11 *>0 n.m. Frankfurt. DINSDAG 1G OCTOBER. Programma 1. 9.00 v.m. Hilversum. Programma 2. 8.00 v.m. Huizen. Programma 3. 8,00 v.m. Deutschlandsender. 12,20 n.m. Daventry. 5,15 n.m. Brussel 1 Fransche Uitz. 8,20 n.m. Montala. n',5^OENSDAGyi7 OCTOBER. Programma 1. 8,00 v.m. Hilversum. Programma 2. 8.00 v.m. Huizen. Programma 3. 8,00 v.m. Deutschlandsender. 12,05 n.m. Daventry. 2,35 n.m. Gevarieerd programma. 5,20 n.m. Brussel 2 Vlaamsche Omroep 7,50 n.m. London Regional. 10,20 n.m. Daventry. 11,20 n.m. Breslau. Er is nu geen enkele reden meer om niet eens een proef met Kruschen Salts te nemen. Immers ge ontvangt een gratis proefflacon verpakt bij de groote flesch a fl.60, dus ook meer Kruschen Salts voor hetzelfde geld. Kruschen Salts zuivert Uw bloed, het zal U verfrisschen en verjongen. Het wordt tevens over de geheele wereld erkend als het beste middel tegen rheumatiek, ischias etc. In het buitenland is door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid. Men koope daarom in geen geval Kruschen Salts in buitenlandsche verpakking, doch uitsluitend in on geschonden Hollandsche verpakking met de naam N.V. Bowntree Handels Maatschappij op verpakking en etiket der flacon. 52755 WAALWIJK. Zaterdag GEEN repetitie lieder tafel Oefening en Vermaak. Zaterdag en Zondag, B.D.B.-'l heater, »Lady Killer». Zaterdagen Zondag, Luxor Bioscoop, «The way to love». Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». Zondag 12 uur. Bepetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal O.S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. WAALWIJK. Van 512 October 1934. GeborenAdriana P M dv E J L van Lier-van Venrooij.Arie D zv M Pol- Bouman. Overleden: Jacoba A de Genser echtg. van J Maas 69 jaar. Wilhelmus A J van der Wouw 2 jaar. Johanna M van den Broek echtgen. van F van Helvoirt 51 jaar. Maria J v d Meijdenberg echt- genoote van C P Schmitt 52 jaar. Huwelijksaangiften: J v d Houdt 28 j en Ca M Franken 27 jaar beiden alhier. Huwelijken: J F Truyen 26 jaar te Roermond en Pa M Timmermans 23 jaar alhier. AG Meijs 34 jaar en Ja M Ver hulst 30 jaar, beiden alhier. Ingekomen: J C Dalmaijer en gezin van Baamsdonk. M Gouda van Ren- kum. Vertrokken: A H van Mierlo en gezin naar Loonopzand. W v d Mije naar Zandvoort. P Vos en gezin naar Zeist. Th P van Zeist naar Brussel. Ha A Paardekooper naar Overasselt. J G Jansen en echtg naar Tilburg. A J de Wit naar Dussen. H L J Slaats naar Tilburg. »Noord-Braband«.. Naar wij vernemen heeft de heer Mr. Dr. T. J. Verschuur, oud-minister van Arbeid, Handel en Nijverheid en oud-minister van Economische Zaken, een hem door de Maatschappij „Noord- Braband", Mij. van Verzekering op het Leven alhier, aangeboden commissariaat, bereidwillig aanvaard. Met een eenvoudige, doch daardoor des te meer treffende plechtigheid is gisteravond de Z.Eerw. Heer H. Hee zemans door den HoogEerw. Heer De ken v. d. Brekel geïnstalleerd als pastoor der parochie St. Jan. Tijdens de plechtigheid, die ruim anderhalf uur duurde, was de paro chiekerk geheel bezet. Vooraan in de kerk hadden een groot aantal H.H. Geestelijken en de familieleden van den nieuwen pastoor plaats genomen. Te 7 uur ving het ceremonieel aan met het zingen van het Veni Creator. De HoogEerw. Heer Deken las daar op vanaf den preekstoel den benoe mingsbrief voor, waarna de I nieuwe pastoor voor het hoofdaltaar den eed aflegde. Als getuigen traden daarbij op Mgr. Sweens, president van 't groot Seminarie en de Zeer Eerw. Heer Kamp, pastoor te Hilvarcnbeek! Vervolgens hadden de symbolische handelingen plaats van de overdracht der sleutels, de opening van het taber nakel en de overdracht van missaal, kelk en gewaden. Nadat de gebeden waren verricht hij preekstoel, biechtstoel, doopvont en sacristie werd door den Deken het in stallatiegebed uitgesproken. De HoogEerw. Heer v. d. Brekel hield vervolgens een predicatie, waar in hij zich richtte tot pastoor Heeze mans en tot de parochianen. Toespraak Deken v. d. Brekel. Het verhoogt de blijde stemming van dezen dag, dat gij in zoo grooten getale zijt hier gekomen tot bijwoning van de installatie van Uwen nieuwen pastoor, zoo ving de Deken zijn toe spraak aan. Waar wij hier bijeen zijn in de .majestueuze kerk, de trots en roem van Waalwijk en het werk van Deken-Pastoor van Riel, daar gaan vanzelf mijn eerste gedachten naar hem uit, die om gezondheidsredenen te vroeg helaas van U is heengegaan. Deken van Riel heeft de laatste 2 jaren zelf gevoeld, jlat dit harde oogen- blik komen zou. Ik had gewild dat de Heer uwen Deken nog vele jaren had gegeven 0111 te zijn tot grooten zegen van zijn parochianen. Z.H.E. doet met alle vertrouwen een beroep op aller dankbare liefde om een gebed te stor ten, opdat Deken van Riel in zijn ge dwongen rust nog vele gelukkige jaren zal mogen genieten. Deken v. d. Brekel richt zich dan tot den nieuwbenoemden pastoor. Ik heb U, aldus spr., in het daadwerke lijk bezit gesteld van Uw schoone pa rochie. Ik heb dat met graagte gedaan omdat ik weet dat Uw priesterhart 't altijd als Uw hoogste ideaal heeft be schouwd pastoor te worden. Ik heb 't volle vertrouwen, dat de groote gaven, die gij van God naar geest en hart hebt gekregen, hier een vruchtbaar .werkterrein gullen vinden. Gij hebt omgegaan in de groote wereld met mannen, die den strijd meemaken op sociaal, politiek en economisch gebied. En daar hebt gij gelegenheid gehad cm te zien, dat al die mannen een houvast wilden hebben, die de wereld hen niet geven kon, en allen behoefte hadden aan bovennatuurlijken steun. E11 gij hebt ondervonden dat de H. Sacramenten den steun geven, noodig om pal te staan in het geloof, om pal te staan in de beginselen van recht vaardigheid en liefde. Moge het U gegeven zijn, dat |gij door UW voorbeeld en door Uw woord met Gods zegen Zijn volk moogt be houden, of waar het noodig is ZTjn volk ertoe moogt brengen dat het zijn krachten komt zoeken hier aan do Communiebank. Parochianen van Waalwijk, zoo gaat Z.H.E. voort, ik weet dat ik niet zou handelen in den geest van uwen pastoor, als ik ging ophemelen zijn groote gaven naar geest en hart. Toch voel ik behoefte om iets te zeggen. Gij hebt in pastoor Heezemans ge kregen een pastoor in den besten zin van het woord, iemand, die als kape laan te Uden en te 's-Bosch en als professor te Haaren, aller harten heeft weten te winnen. Gij hebt in pastoor Heezemans een pastoor, die met de droevigen droef en met de verheugden verheugd zal zijn. Uw pastoor zal vooi U zijn een vader, een geneesheer, een leeraar en een rechter; volgt dus de leiding van Uwen pastoor. Spr. eindigt met een hartelijke ge- lukwensch aan de parochianen, aan de familie van den nieuwen pastoor en ook aan zichzelf, omdat hij in zijn buurpastoor een zijner beste vrienden gevonden ,heeft. Moge God zegenen den nieuwen pastoor van Waalwijk en zijn paro chianen, zegt Z.H.E. tenslotte. Hierna werd door den nieuwen pastoor een kort lof gecelebreerd. Na het bidden van het Rozenhoedje be klom de nieuwe pastoor den preek stoel om de parochianen toe te spre ken. Toespraak Pastoor Heezemans. Na deze installatie, nu ik door een H. Eed aan U verbonden hen, aldus de pastoor, verwacht ge ongetwijfeld dat Uw nieuwe pastoor deze eerste gele genheid zal aangrijpen om U toe te spreken. Daar Z.E. zich echter voor genomen heeft om Zondag in alle H. Missen het woord tot zijn parochia nen te richten, wil hij dezen avond kort zijn. Ik ben graag tot U gekomen, aldus spr., en ik heb God dank gezegd, dat Hij mij uitverkoren heeft om mijn priesterlijke bediening onder U uit te oefenen. Ik hoop dat gij mij Uwerzijds even graag ontvangen wilt en mij met welwillendheid wilt tegemoet treden. In dit plechtig oogenblik komt mij onwillekeurig voor oogen het treffen de tafereel, dat zich afspeelde hij de verschijning van Jezus aan de Aposte len op den berg in Galilea, waar Je zus sprak: „Gaat en onderwijst alle volken". Dit was Jezus' testament, en dit testament moet ik uitvoeren onder U. Zoo zal het U duidelijk zijn, dat ik niet kom in mijn eigen naam, maar in naam van God. In Christus' naam zal ik staan aan het altaar, zal ik zijn in den biechtstoel, aan de doopvont, op den preekstoel. In Christus' naam zal ik moeten staan als Herder temid den zijner schapen. Ik heb gebeden dat mijn ideaal voor een zegenrijk en vruchtbaar pastoraat zal mogen verwezenlijkt worden. Bidt gij voor mij, ik bid voor U. Z.Eerw. dankt daarna alle aanwe zigen, in het bijzonder Mgr. Sweens, den H.Eerw. Heer Deken, de getuigen, zijn familie en vrienden, maar boven al zijn parochianen, die hij verzoekt van deze plechtigheid twee dingen mee naar huis te nemen. Op de eerste plaats het besef dat 'n goed Herder van hen heenging, die veel voor hen heeft gedaan en die nog meer had willen doen als God hem daartoe de krachten gegeven had. Wij zullen hem in dankbare herinnering houden en God bidden dat Hij hem zijn levensavond rustig, gelukkig en zalig zal doen zijn. Daarnaast vraagt Z.E. van zijn pa rochianen de gedachte, dat een nieu we herder gekomen is 0111 het testa ment van Christus uit te voeren en jn wien zij moeten zien den gezondene van God. De plechtigheid in de kerk werd be sloten met het zingen van het Tan tum Ergo en met den Zegen met het Allerheiligste, gegeven door Pastoor Heezemans. Serenades. Onder buitengewoon groote belang stelling hebben de Liedertafel Oefe ning en Vermaak en de Harmonie St. Crispijn daarna voor de pastorie nog een serenade aan den nieuwen pastoor gebracht. Het eerst trad de liedertafel naar voren en nadat deze enkele liederen gezongen had, sprak haar Voorzitter, de heer Aug. v. d. Heijden, een harte lijk woord van felicitatie tot den pastoor, dat door dezen op even vrien delijke wijze werd beantwoord. De harmonie blies eerst enkele nummers en bracht toen haar geluk- wensch over bij monde van haar voor zitter, de heer F. Passier. Ook hier voor dankte de pastoor allerhartelijkst. De parochie St. Jan heeft haar nieuwen herder op waardige wijze in gehaald. Ook onzerzijds roepen wij Z.Eerw. van harte welkom toe, in zijn mooie parochie. Zondagmiddag van 12 tot 1 uur houdt pastoor Heezemans op de pastorie receptie. Kern Waalwijk U.K. S. P. Gisteravond heeft de Kern Waal wijk der R.K. S. P. in Hotel Verwiel haar 1ste vergadering van dit winter seizoen gehouden. Tijdens deze ver gadering heeft de heer C. Pullens, die vorig jaar slechts voorloopig het leiderschap had aanvaard, den heer J. Siemer als leider geïnstalleerd. Onder leiding van den heer Siemer werd een werkschema voor de komende maanden besproken en vastgesteld. Er zal voortaan maan delijks vergaderd worden. De eerstvolgende vergadering werd bepaald op Donderdag 15 November. Moiorbal. Naar wij vernemen bestaat er in onze plaats en omgeving groote belangstelling voor de gezelligheids- rit en het motorbal, die morgen gegeven zullen worden. Het bal in Musis belooft buitengewoon prettig te worden en wij kunnen elkeen aanraden daarvoor den Zondagavond te reserveeren. Gevonden Voorwerpen. Op het Politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen: daraeshandschoen, rijwielbelas- tingmerk, kluwen sajet, kabeltouw. Khimpers' Kleeding magazijn. Nadat Klumpers' Kleedingmagazijn gedurende eenigen tijd gevestigd was in een gesloten huis, heeft de firma zich genoodzaakt gezien ter verkrij ging van meerdere ruimte een modern winkelpand te betrekken. In zeer korten tijd is het huis daar toe verbouwd en is er een aantrek kelijke winkelpui in geplaatst met twee groote etalages. Van binnen is een groote en goed ingerichte winkelruimte verkregen, waardoor de firma in staat is haar bekende goedkoope kleeding nog beter dan vroeger te toonen en haar reeds uitgebreide clientèle nog pret tiger te bedienen. Wij wenschen Klumpers' Kleeding magazijn in haar nieuwe pand het beste succes. Dreiging met een revolver te Elshout. Naar eerst thans bekend wordt heeft zich Donderdag te Elshout een rare geschiedenis afgespeeld. De 45 jarige V., varkenskoopman, kwam ten huize van zijn zwager K., teneinde over geldzaken te spreken V heeft daarbij zijn zwager met een revolver bedreigd en is daarna vertrokken Onmiddellijk werden veldwachter en maréchaussée gewaarschuwd en het gelukte de laatste V. in de bu9 der H.B te arresteeren. Op hem werd een geladen revolver gevonden. Naar wij vernemen is V., die niet wel bij het hoofd schijnt te zijn, naar 's Bosch overgebracht. In- en uitvoer van sühvtntn. Blijkens de September—statistiek wedden in deze maand van dit jaar ingevoerd 33.860 paren schoenen, tegen 37.403 in 1933 en 166.169 in 1931. In Jan.—Sept. 1934 werden inge voerd 342 957 paren, tegenover 471 195 in 1933 en 1.285 399 in 1931. De uitvoer bedroeg in Sept. 1934 1368 paren in 1933 43 40 p. en in 1931 48 847 p. Over Jan.—Sept. bedroeg de uit voer in 1934 23 887 p. in 1933 52 125 en in 1931 269 733 paren. N.C.R.V. JUBILEUMFONDS 1934. De offerdag. Was aanvankelijk 't plan den offer dag te houden op 31 October, den Her vormingsdag; van dit plan is afgezien. Men meende dat wij met onze inza meling de Zendingsactie voor Oegst- geest, die elk jaar begin November wordt gehouden, schade zouden doen. Dies werd de offerdag vastgesteld op 8 October. Nog bleven bezwaren niet uit. We zouden schade doen aan een collecte, die omstreeks dien datum in verschillende Gereformeerde Kerken wordt gehouden in verband met de afscheiding. Ook dat was de bedoeling niet. Zoo werd de offerdag uitgesteld tot 21 November, niettegenstaande er voor de N.C.R.V. aan dit uitstel moeilijk heden waren verbonden. We hebben vast vertrouwen in onze leden in heel ons Christelijk volks deel we vertrouwen dat het ook op 21 November onverminderd zal willen offeren voor onzen Omroep met den Bijbel. De beweging der Hervormde anti- revolutionnairen in de A.-R. Partij. Te Utrecht heeft Donderdag een groep van Herv. Anti-revolutionnairen een vergadering gehouden, die onder leiding stond van den heer M. Note- boom van Hilversum. Het doel was, de positie der Herv. A.R. in de politiek vast te stellen, nu met hun herhaaldelijk uitgesproken wenschen door de A.R. partijleiding geen rekening wordt gehouden. In een uitvoerige rede heeft de heer A. van Eek van Stellendam de bezwaren uiteengezet van de Herv. Gereformeerden tegen de A.R.-partij. Het Geref. volk in de Herv. Kerk aldus spr. vormt een groep, die wei nig invloed heeft, doch een totaal van 250.000 kiezers in het vuur kan bren gen. Het volk, aldus spr., verwijdert zich in een langzamen exodus van deze par tij, waartegen het steeds ernstiger be zwaren krijgt, vooral ten aanzien van het neo-calvinistisch streven der partij. Dit bracht als consequentie den prac- tisch neutralen staat, die thans door de partij verdedigd wordt. De kerngedach te van art. 36, n.l. de Chr. Staats-idee, wordt door haar verworpen. Voor specifiek Hervormde belangen als het kerkelijk vraagstuk interesseert de partij zich niet. Ook op schoolgebied zijn de belan gen der Herv. bij de A.R. niet veilig. Om deze redenen moet, aldus spr., nu politieke organisatie geschieden in Herv. A.R. kiesvereenigingen. Na breedvoerige gedachtenwisseling over de al of niet-losmaking uit de A.R. partij werd tenslotte de volgende motie aangenomen: De vergadering van Herv. a.-r. te Utrecht bijeen ter bespreking van hun politieke positie, van oordeel, dat er principieele en practische be zwaren zijn tegen de politiek der a.-r. partij, met name in het vraagstuk van den Chr. staat. dat in het bijzonder het kerkelijk vraagstuk op den achtergrond is geko men, welks oplossing voor hen zeer ur gent is, dat derhalve politieke organisatie van alle Geref. Hervormden dringend noodzakelijk is, besluit: de stichting van Herv. a.-r. kiesver eenigingen met kracht ter hand te ne men, een centrale organisatie dezer kiesvereenigingen te vormen en een voorloopige commissie te benoemen, om de houding tot de a.-r. partij nader te overwegen, welke commissie op de eerstvolgende vergadering met nadere voorstellen zal komen. Als leden dezer commissie werden aangezocht de heeren M. Noteboom, Hilversum; A. van Eek, Stellendam; P. Smits, Alfen a. d. Rijn; Th. Kelfkens, Vreeswijk; ds. B. N. B. Bouthoorn, Huizen en ds. J. Lekkerkerker, Olde- broek. Brandsloff'e nloeslag voor werkloozen Naar aanleiding van een pers bericht, volgens hetwelk aan het departement van Sociale Zaken een regeling is voorbereid voor een verstrekken van brandstofTentoeslag aan werkloozen in den komenden winter, welke regeling hoogstwaar schijnlijk 1 November zou ingaan en een toeslag van ten hoogste een gulden per week zou bevatten, is te bevoegder plaatse verklaard, dat deze regeling op 't oogenblik nog in voorbereiding is. RRO-orkest. vrouwenuurtje. n Modecursus. 4.00 Uiti. voor Ned. Ver. van Spiritisten. rang met koor en orkest. ijzing Jhr. Felix Ort: Spiritisme I;.lz voor de Evang. Maatschappij. 4,35 /ang met koor en ogel. buis uitgeleidmtlè.V a ao 4,45 Lezing- R. 0. KRO-orkest. .•'i0 orainofoonmuziek. S KRO-orkest. Esperanto-cursus. gath. Radio-Volks-Universitcit. Gramofoonmuzlck. -45 KRO-Boys. 1'15 Liedjes. Gramofoonmuziek. 8,30 Vaz Dias. J35 Filmpraatje. j'50 Liedjes. o.OO 9,15 Gramofoonmuziek. KRO-Symphonic-orkest. 00 Grnmofoonmuziiek. 25 Vnz Dins. •30 KRO Symphonle-orkest. "13 Gramofoonmuziek. 'Gramofoonmuziek. 30 Onze Keuken. 0'00 Morgenwijding. r' A R A V- voor arbeiders in de Continubedrijven f/oo Gramofoonmuziek. '3 pc Notenkrakers. ,00 Klein Vara-ensemble. ',5 Vara-Knipcursus. jOO Voor de kinderen» 330 De Flierefluiters. ^'3/'Mevr. Dr. Proost-Thodcn, sterrekundige I)e bouw van het heelal. 7 00 Sportuitzendlng. :'0 Zang met pianobegeleiding. Voor het platteland. gOO Vaz Dias en Varia. j'lO Radiotooneel. 10,15 Vaz Dias. 10,20 Accordeon en piano. 10,30 Vara-orkest. „00 Gramofoonmuziek. 3 00 Schriftlezing en meditatie. g'l5 Gramofoonmuziek. 10,30 Morgendienst. 3^00 Cello-recital. 12,15 Gramofoonmuziek. 32*30 Middagconcert. 200 Gramofoonmuziek. 300 Lezen van Chr. lectuur. 3,30 Gramofoonmuziek. 4,00 Orgelbespeling. 5,00 Kinderuurtje. 000 Landbouwhalfuurtje. 030 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. 7j00 Ned. Chr. Persbureau. 715 Gramofoonmuziek. 7,30 M Schipper, over het woonhuis. g[oO NCRV-klein-orkest. wateren. 8,25 Ds. M. van Grieken: Zaaien aan alle 8,35 Klein-orkest. 9,00 Ir. van Lonkhuyzcn: Onze mooie land goederen. 10,00 Vaz Dias. 10,10 Klein-orkest. 10,30 Gramofoonplaten. dan toch ten minste bedreiging met zware mis handeling bewezen en wilde milder oordcclen, omdat verdachte gunstig bekend staat. De eisch luidde een maand gevangenisstraf. Verdachte vroeg geldboete. De verdediger Mr. E. van Zinnicq-Bergmann, Den Bosch, wees er op dat naar het heet, ver dachte erg door den andere benadeeld is en deze het hem steeds moeilijk maakt. PI. concludeerde tot vrijspraak, subs, geldboete. Uitspraak 25 October a.s. De Ossche vrouw met haar revolver. Voor dc Bossche rechtbank werd behandeld de strafzaak tegen M. M., 23 jaar, huisvrouw van A. v. B., te Oss, thans gedetineerd. Zooals bekend heeft verdachte op korten af stand van hare beide schoonzusters, ter beslech ting van een familietwist, op deze vrouwen uit een met scherp geladen revolver geschoten. De Officier heeft 2 jaar gevangenisstraf gc- ëischt. Poging tot doodslag. Th. H., voerman te Waspik, thans te Tilburg, had zich te verantwoorden, dat hij op 29 Juni 1931 te Waspik getracht heeft den koopman A. van der Leij van het leven tc berooven, door met zijn auto in groote vaart op hem in te rijden, terwijl hij riep: „Daar staat de rIk rijd hem ka pot!" Van der Leij kon nog tijdig terzijde sprin gen. Tevoren had er een vechtpartij plaats gehad, waarbij verdachte, die onder den invloed was van drank, zijn vijand geducht geslagen had. Een politieman, die zicli ter plaatse al met de twee had bemoeid, was van oordeel dat wanneer van der Leij was blijven staan, een ongeluk zou zijn gebeurd. Volgens het antwoord van den politieman op de desbetreffende vraag van den verdediger, staat van der L. niet gunstig bekend en is hij een lastig mensch. Verdachte is naar Tilburg verhuisd om van hem af te zijn. De veldwachter is, volgens den verdediger, er vaak aan te pas gekomen. Het O. M. achtte zoo niet poging tot doodslag,

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 11