If ft Zepl hl ipirl aai ie wit no| MiiUtafen I Fa. ANTON HOLTGREFE H. de Bont-v. Huiten ZEGT HET VOORT. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. v/h. Bierlaagh-van der Heijden "ABONNEERT U OP DIT BLAD. No 82. Zaterdag 13 Oct. '34. 57c Jrg. jm fi Waalwijk, 12 Oct. 1934. Vacante Raadszetel. Naar wij vernemen komt voor de bezetting der vacature Klijberg in den gemeenteraad nu de heer v. geesbeen bedankt heeft, in aan merking de heer iNorh. van Loon. kapelaan Betktnans overgeplaatst. Door Z. H. Exc. Mgr. Diepen is je W.Eerw. heer E. Beekmans, kapelaan der parochie St. Jan alhier, overgeplaatst naar Helvoirt. Waarschijnlijk zal in de parochie jjt. Jan voor Z.Eerw. geen opvolger gorden aangesteld. De WelEerw. neer Beekmans was sinds 192(3, dus 8 jaar, kapelaan van de parochie St. Jan Baptist. Behalve jijn priesterlijk en parochiaal werk trad kapelaan Beekmans vooral naar voren als geestelijk adviseur van de U.K. Werkliedenvereeniging en van de afd. Waalwijk van den R.K. Fabrieksarbeidershond »St. Willi- broraus» en zijn verschillende onder- afdeelingen. Voor deze heeft hij zeer veel gedaan, steeds was hij hij alle vergaderingen tegenwoordig en stond bij voor de geestelijke en stoffelijke belangen der leden op de bres. Ook organiseerde hij belangrijke winteravondcursussen en was hij de grondlegger en promotor van de nJonge Werkman» in onze gemeente. Vooral de R.K. arbeiders zijn aan kapelaan Beekmans dan ook veel verschuldigd en zij zullen hem slechts ongaarne uit onze plaats zien ver trekken. Voorts was Z.Eerw. adviseur van den Kleermakershond, van den Bouwvakarbeidersbond en van den Typografenbond. Als mede-redacteur van 't «Kerk klokje voor 't Dekenaat Waalwijk» heeft hij groote verdiensten gehad. De eerw. heer Beekmans was leeraar en moderator der R.K. Handelsavondschool. Wij wenschen Z.Eerw. gaarne in zijn nieuwe standplaats Helvoirt 'n aangename en vruchtdragende werk kring. Nieuwe verkeersborden. Op verschillende punten in onze gemeente zijn of worden thans nieuwe verkeersborden geplaatst. Verschillende dezer borden ver- eischen misschien een korte toe lichting. Op het Raadhuisplein is geplaatst een bord met de letter P., waar doorheen een zwarte balk, ten teeken dat op dit plein niet geparkeerd mag worden. Op de Markt wordt een blauw bord geplaatst met de letter P, die aanduidt dat hier parkeergelegen. heid is. Bij den dam naast het pand der fa. Holtgrefe is een blauw bord met witte peil geplaatst, hetgeen beduidt, dat hier den inrij is naar't Raadhuis plein. Tegenover Hotel Verwiel is de afrit van dit plein, hier mag men dus niet vanaf de Grootestraat in rijden, hetgeen is aangegeven door een rood bord met witte balk Aan den overweg Stationsstraat St Antoniusstraat zijn borden ge plaatst met een roode en een zwarte pijl. Het verkeer aan de zijde waar de zwarte pijl naar beneden wijst moet aan het verkeer van de andere zijde voorrang verleenen. Voorts worden bij Markten e.d. gelegenheden witte borden geplaatst met rooden rand, ten teeken dat de betrokken straat voor alle verkeer is afgesloten. Op de kruispunten waar verkeers- palen geplaatst zijn. moet men steeds de richting volgen die door de pijlen wordt aangewezen. Jonge Wacht. L.l. Woensdag heeft in de St. Clemensparochie de eerste ver gadering plaats gehad van de »Jonge Wacht», die den naam aangenomen had van »André de Thage groep» naar een populairen Waalschen verkenner. Tot groepsleider werd gekozen M. Schaependonk, assistent B. van Barel, secretaris J. Schuman, pen ningmeester M. Smulders en vaan drig F. Dolkens. Ontwikkeling—cursus. Voor de R.K. Werkliedenvereni ging in de St. Clemensparochie, zullen dit seizoen 5 lezingen gege ven wordende eerste Maandag 12 November a.s. K.R.O.-Bogs. Reeds enkele malen kondigden wij den K.R.O.-Boys-avond op 6 Novem ber a.s. aan. Algemeen kunnen wij reeds belang stelling constateeren voor dezen avond welke bestaat in aanvragen om plaats- kaarten. Dit behoeft niet te verwonde ren wanneer men bedenkt dat er op Irootestraat Telefoon 109 HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING. deze uitvoering een buitengewoon programma zal gegeven worden. Wij mogen niet alles verraden, doch men kan er van verzekerd zijn, dat datgene wat de K.R.O.-Boys;dezen avond zul len uitvoeren, iets zeer bijzonders zijn zal, geheel in anderen stijl als vorige jaren, iets wat men ook hier in Waal wijk nog nooit heeft gezien. Alle num mers zijn n.l. gecostumeerd en worden op een bijzondere wijze ten gehoore gebracht. Kortom het wordt iets aparts. Hierbij komt nog het optreden van de alom gevierde humoristen Tho- len en Van Lier, die ook zeer zeker het hunne zullen bijdragen om den avond wederom tot een uitbundig suc ces te maken. Als derde voornaam punt vermelden wij nog dat detZeer- Eerw. Pater Lector J. Dito O.P. zal optreden als spreker, meer behoeven wij hiervan niet te zeggen. De organiseerende vereeniging, de K.J.M.V., wil ditmaal ook speciaal de aandacht vestigen op de voorverkoop van kaarten enz. De kaartenverkoop zal 8 a 10 dagen voor de uitvoering beginnen. Ze wordt gehouden evenals andere jaren langs de huizen. De groote zaal van den R.K. Gildenbond is thans precies opgemeten en er zul len absoluut niet meer kaarten wor den verkocht dan er plaatsen in de zaal aanwezig zijn. Door de overgroote drukte van vorig jaar kon hieraan niet stipt de hand worden gehouden, thans echter wordt van dit standpunt in geen enkel geval afgeweken. Het is dus zaak, zich tijdig en liefst bij de eerste aanbieding van plaatskaarten te voorzien. De plaatsbespreking heeft dit jaar ook een verandering ondergaan en wordt thans uitsluitend gehouden als volgt: Zaterdag 3 November van 3 tot 5 uur en Zondag 4 November van 12 tot 3 uur aan de zaal van den R.K. Gilden bond, door de leden van de K.J.M.V. In verband met de te verwachten groote drukte zorge men zich dus vooral bij de eerste aanbieding door de colporteurs van kaarten te voor zien. Een en ander wordt nog nader per radio bekend gemaakt. Anti-Rubber-Campagnc. Heden verscheen een anti-rubber nummer van „De Schoen", off. orgaan van den Ned. Bond van Schoenmakers patroons- en Schoenwinkeliersveree- nigingen.'®1** Het is een lijvig nummer, waarin deskundigen met klem van redenenen argumenten bewijzen dat het gebruik van rubberzolen zeer nadeelig is voor de voeten en voor de gezondheid van den drager. Een en ander wordt met foto's en uitspraken toegelicht. Voorts bevat het een plaat in drie- kleurendruk, waaruit 't bovenstaande duidelijk tot het publiek spreekt en vervolgens een circulaire voor alge- ineene verspreiding, waarin de waar de van lederen zolen en 't verderfelijke van rubber wordt uiteengezet en met afbeeldingen toegelicht. Waar dit nummer in een 12000-tal onder schoenmakers, reparateurs, winke liers, lederfabrikanten enz. over het geheele land wordt verspreid, kan het niet anders of 't moet succes boeken. De samenstelling van dit nummer, de pakkende plaat en de doelmatige verspreiding zijn daarvoor borg. En deze goed opgezette propaganda-actie verdient zulks volkomen. Benoeming. Tot geestelijk adviseur van de voet- balvereeniging W. V. B. te Waalwijk- Besoijen is benoemd de Z.Eerw. heer pastoor van der Made. K. J. V. Naar wij vernemen zal de K.J.V. al hier de hooge eer te beurt vallen, dat het nieuwe K.J.V.-huis, hoek Mr. van Coothstraat—Burg. v. d. Klokkenlaan, op Zondag 18 November a.s. door Z. H. Exc. Mgr. Diepen persoonlijk wordt ingezegend, terwijl Mgr. tegelijkertijd de aanneming der nieuwe leden zal verrichten. Markten to Waalwijk. Naar wij bij geruchte vernemen zouden een aantal marktkooplieden bij het gemeentebestuur pogingen aan gewend hebben om te komen tot eene geregelde Donderdagsche markt, in den geest als thans één- of tweemaal per maand worden gehouden. Ned. Herv. Gemeente Besofjen. Zondag 14 October des v.mj. 10 uur hoopt voor de gemeente op te treden de heer D. Treffers, Godsdienstonder wijzer te Aalsmeer. Verkoop gebouwen. Bij de gisteravond door Notaris Christ gehouden toeslag van het huis en de fabriek van den heer P. Somers, zijn de gebouwen voor 10.050.ver kocht aan den heer J. van Helvoirt de Nijs, alhier. Potselinge sterfgevallen. De echtgenoote van den heer F. v. H. in de St. Antoniusstraat bleef Don derdagmorgen tijdens haar werk plot seling dood. De geneesheer constateer de dat de 52-jarige vrouw aan hartver lamming gestorven was. Donderdagnacht is plotseling doodgebleven de 52-jarige echtgenoote van den heer C. Schmitt alhier. Propaganda-avond. Woensdagavond is in de groote zaal van den Gildenbond een propaganda- avond gehouden, georganiseerd door de Coöp. Broederhulp uit Kaatsheuvel. De talrijke huismoeders, die in de zaal aanwezig waren, werden onthaald op koffie en koekjes. De heeren J. Bee- rens en J. Titulaer hebben hen toege sproken en de beteekenis der coöpera tie in het licht gesteld. Er was voorts een gratis loterij en de Kaatsheuvelsche humorist J. v. d. Bosch werkte mee, zoodat het geheel een goed gevulde avond was. Waarheen op Reis? Wij vestigen de aandacht van onze lezers op de belangrijke mededeelingen vervat in het eerste artikel van ons bij blad „Waarheen op Reis?-' van deze week. Ongevallen. Een leerling-monteur bij de Wa- veem, afkomstig uit Elshout, had bij 't aandraaien van de motor van een auto het ongeluk den zwingel dusda nig tegen den pols te krijgen, dat deze werd gebroken. In het St. Nicolaas-ziekenhuis werd de pols door Dr. Kolster gezet. De heer J. V. kreeg een graatje in de keel, dusdanig, dat Dr. Lange- meijer overbrenging naar 't ziekenhuis te 's-Bosch noodig achtte. De heer P. raakte door 't plotse ling dichtwerpen van 't portier van een auto zoodanig met z'n linkerhand be klemd, dat een stuk van z'n vinger werd afgescheurd. Geneeskundige hulp werd direct ingeroepen. Mej. M. werd in de St. Clemens- kerk onwel en verloor 't bewustzijn. 'L Gelukte Dr. Langemeijer eerst na 6 uren haar weer tot bewustzijn te bren gen. Bij 't verplaatsen van een wasch- ketel had mej. M. het ongeluk een stioom kokend water over den voet te krijgen, waardoor zij ernstige brandwonden opliep. Schoorsteenbrandje. Woensdag ben.erkte mej. Kroot, toen zij in haar woning aan den Zuider—Parallelweg binnenkwam een slerke rooklucht. Hel bleek dat een felle schoorsteenbrand ontstaan was, die echter nog tijdig met emmers water gebluscht kon worden. pufte het langzamer en moeizamer, tot het slechts met samenpersing van al zijn krachten de cylinder nog een laat ste duwtje kon geventé gering echter om het geval op de brug te trek ken. Machteloos gaf het locomotiefje het op en de tram begon langzaam en gemoedelijk weer terug te schuiven. Het was een „reculer pour mieux sauter" in den letterlijken zin. Nauw keurig en gewichtig maten conducteur, machinist en stoker den afstand die voor den aanloop zou genomen wor den. Nog een tikje terug, nog een tikje en daar ging het weer! Amechtig stampend blies de tram groote stoomwolken uit. Er werd zoo heftig gestookt dat de vuurvonken vijf, zes meter hoog uit de pijp opvlogen. En weer botste en stootte en rammelde de gammele sliert over de rails. Weer werden door de uitgeloopen buurtbe woners want de vertooning herhaalt zich eiken avond gissingen gemaakt van: hij komt er! en: hij komt er niet! Weer ging het stampen der cylinders zwaarder en moeizamer en weer kwam tenslotte het moment dat „de oude", die zoo goed wilde en zoo taai volhield, zijn krachten voelde ineenzinken en ademloos terughobbelde Het was een zielig gezicht de voor malige „Langstraat Express" zoo te zien worstelen tegen een hindernis, waarmede hij vroeger niet de minste moeite had. Ja, dat zijn de gebreken van den ouden dag, en het ergste is daarbij, dat je nog uitgelachen wordt ook op het moment dat je krachten je begeven. En dat na 50-jarigen trou wen dienst! We hebben niet gewacht op den der den sprong die het trammetje gemaakt heeft, vooral na de verzekering van den conducteur„Och meneer, we heb ben tijd genoeg!" Maar vanmorgen stond hij er niet meer, zoodat wij vermoeden, dat toch nog het moment gekomen is, dat „de oude" triomfantelijk over de brug ge schoven en op een sukkeldrat in Dru ilen gekomen is, om daar op stal gezet te worden. Want rust had hij wel ver diend. R.D.B.-THEATER. Lady Killer. Het R.D.B.-theater vertoont deze week de Warner Bros-film Lady Killer, een genoegelijke amusementsfilm, die vooral opgang gemaakt heeft door het spel van James Gagney, die met recht in Hollywood een „braniemaker" ge noemd wordt. Vooral in deze film heeft Gagney ge legenheid te over om zijn branie te ver- toonen. We beleven verschillende ups and downs in zijn carrière. Het begint met portier, maar dat baantje ligt hem minder goed, daarhij al te vrijmoedig Tot en met WOENSDAG 17 OCTOBER a.s. gelegenheid tot het inleveren van de loopende boekjes. Inkoopen tot en met WOENSDAG worden nog genoteerd. Na dezen datum kunnen geen boekjes meer worden ingeleverd. Fl. 10.— ingeschreven heeft recht op een Heeren horloge Fl. 20.ingeschreven heeft recht op een Dames-armbandhorloge of een Heerenpolshorloge. „DE IJZERHANDEL" WAALWIJK Markt Hoek Raadhuisplein. TEL. 72 Een zware hindernis. Och, het heeft den laatsten tijd al zooveel te verduren gehad, het oude trammetje, er is al zooveel om gelach en, zooveel op geschimpt, laten wij het daarom niet meer hard vallen over de ouderdomsgebreken, die het gaat ver- toonen. Gisteravond waren wij er getuige van hoe de gehandhaafde goederen- tram vergeefs worstelde tegenja, tegen wat eigenlijk? Het was niets meer dan een oneffenheid van den weg, die ons modern verkeer eigenlijk niet eens meer ziet, die men zelfs met een puffend rijwiel-met-hulpmotor ge makkelijk overwint: de oprit naar de brug over het kanaal aan het einde van Baardwijk. Maar voor de tram is die hindernis een plaag. We zagen hoe het locomo tiefje, waarachter een zestal huppelen de en stootende wagons, met veel ge weld en gestamp uit Baardwijk kwam geschoven en wij vroegen ons afwaar voor die ongewone snelheid van zeker 20 K.M. en die bedrijvigheid van de beide machinisten? Maar daar werd het ons duidelijk: naarmate het tram metje de hoogte beklomi» stampte en tegen de bezoekers optreedt. Dan daalt hij af tot de onderwereld en brengt het daar tot bendeleider. Via de politie en het beroep van leeglooper komt hij tenslotte in de filmstudio terecht, en hij wordt een beroemd artist. Deze avontuurlijke carrière wordt in de film op spannende wijze en met veel afwisseling voorgesteld. Naast Gagney spelen in de hoofd rollen Mae Clarke, Marg. Lindsay, O'Neil en L. Fenton. In het voorprogram is vooral 't Hol- landsche nieuws van Polygoon weer aantrekkelijk, vooral om de recente sportgebeurtenissen die daarin verfilmd zijn. LUXOR BIOSCOOP. The Way to Love. De aanbidders van Maurice Cheva lier kunnen hun hart weer ophalen in de Luxor, waar de Fransche artist in een zijner meest bekende films „The Way to Love" te zien is. Het zou ons te ver voeren om hier de wederwaardigheden te schetsen, die Maurice, ditmaal als sandwichman Francois meemaakt, terwijl hij zijn rec lameborden door Parijs sjouwt. Het zijn natuurlijk weer voornamelijk liefdes avonturen. die de verwikkelingen ge ven. Het komt zelfs zoover dat er een complot gesmeed wordt en aan het slot beleven we enkele origineele knokpar tijen, waaruit Francois natuurlijk zege vierend en glimlachend te voorschijn treedt, waarna hij den aftocht blaast met een geliefde en gelukkige juffrouw in zijn armen. Het gebruikelijke recept dus, maar opgediend met het vroolijke en geestige sausje, dat aan de films van Chevalier eigen is. Natuurlijk neemt de muziek in deze film een zeer voorname plaats in. Wie Chevalier bewondert, moeten we aanraden hem eens op zijn liefdes weg te •gaan zien. Mr. P. H. Loeff. Bij Kon. Besl. is benoemd tot Commandeur in de orde van Oranje Nassau, mr. P. H. Loeff, president van 't Gerechtshof te 's-Bosch. Wij bieden mr. Loeff, aan wien werkzaam leven wij in een vorig nummer eenige woorden wijdden, onze hartelijkste felicitaties bij deze hooge doch welverdiende konink lijke onderscheiding. De looiers en de Centrale H. L. S. Aan de leden van alle groepscommissies der Centrale H. L. S. werd door het D. B. een schrijven gezonden over de besprekin gen met de uitgetreden looiers. Over het verloop der besprekingen wordt het volgende medegedeeld: Van «Ie zijde der uitgetreden lederfabri kanten werd de pertinente verklaring afge legd, dat zij niet meer tot de Centrale wenschten toe te treden, ook niet tot een Centrale in gewijzigden vorm. Zij waren wel bereid een zelfstandige or ganisatie van lederfabrikanten, zoo moge lijk op basis der bestaande Federatie, te vormen, welke organisatie dan alleen hare eigen leden bindende besluiten zou voorbereiden, tot stand brengen en uitvoe ren. Die organisatie of federatie zou dan, bij voorbereiding van regelingen, die meerdere groepen of groepeeringen betreffen, met deze in overleg kunnen treden; daartoe zou tusschen die groepen of groepeeringen kun nen staan een permanente instantie, om als contact-commissie te fungeeren. Die contact-commissie zou dus slechts dienen voor overleg, doch niet de bevoegd heid hebben om regelingen te maken, die bindende kracht zouden bezitten. Aldus meent het Dagelijksch Bestuur der Centrale het standpunt der uitgetreden lederfabrikanten die ter vergadering daarvan geen schriftelijke formuleering verstrekten te mogen samenvatten. Van de zijde van het Dagelijksch Bestuut werd allereerst in herinnering gebracht, dat bij de oprichting der Centrale haar or* ganisatievorm aldus gekozen werd, omdat algemeen werd gevoeld, dat daadwerkelijke saneering niet verwacht mocht worden van een agglomeraat van organisaties, die tot elkander slechts in los verband staan. Voorts deelde het D.B. mede, dat tot dus ver van de zijde der groep Lederfabrikanten nimmer eenig voorstel tot wijziging van den organisatievorm der Centrale inkwam. Het D.B. handhaafde zijn, reeds in de laatste vergadering van het Algemeen Be stuur aangeduid standpunt, dat gewijzigde politieke verhoudingen, te verwachten wet telijke voorzieningen of anderszins uiter aard aanleiding kunnen zijn om een orga nisatievorm der Centrale, in een of ander opzicht, te overwegen; het D.B. verklaarde zich dan ook nadrukkelijk bereid om elk daartoe strekkend, behoorlijk omlijnd voor stel, zoodra het wordt ingediend, langs den voorgeschreven organisatorischen weg, te doen behandelen. Het D.B. voegde daaraan toe, zijnerzijds geen bezwaar te hebben dat, voor wat de groep lederfabrikanten betreft, aan het overleg over dergelijke wijzigingsvoorstel len, zou worden deelgenomen door die le den van het Bestuur der Federatie van le derfabrikanten, die niet tevens zijn lid der groepscommissie F. De uiteenzetting, door het D.B. gegeven, vermocht echter geen wijziging te brengen in de afwijzende houding der uitgetreden lederfabrikanten zooals die hierboven werd gereleveerd. Na afloop der besprekingen heeft het Da gelijksch/ Bestuur afzonderlijk vergaderd. In de eerste plaats werd besloten dat aan de groep Lederfabrikanten gelegenheid moet worden geboden zich in haar vergade ring uit te spreken over het door de uitge treden lederfabrikanten ingenomen stand punt. In de tweede plaats zullen alle groeps commissies advies hebben uit te brengen aan het Algemeen Bestuur over hetgeen in de gegeven omstandigheden in en met de Centrale dient te geschieden. Ter beperking van tijdverlies en gelet op het belang der aangesloten leden bij een spoedige beslissing, zijn alle vergaderingen (behalve dan de voorafgaande vergadering der groep Lederfabrikanten) op één dag samengebracht en wel op Woensdag 17 Oc tober a.s. Alle groepscommissies zullen afzonderlijk vergaderen van des voormiddags 10 uur tot uiterlijk 12,30 uur; te 2 uur 's middags wordt een gecombineerde groepscominissie- vergadering gehouden, waarna te 4 uur het Algemeen Bestuur der Centrale aan de hand der alsdan ter beschikking staande advie zen zal besluiten. Inleveren Horloéehochics

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 9