ZONDAG a.s. in Musis Sacrum. NIEUWS UIT HEUSDEN Bal. den de deelnemers zich aan een gezellige uitstekende Brabantsche koffietafel. Namens de M.C.W.O. heeft de voorzitter, de heer K. Bakker, de deelnemers hier het welkom in Waalwijk toegeroepen. De heer Vink heeft als voorzitter der V.M.V. allen voor hun spontane medewerking bedankt, vooral de Motorclub Waalwijk en Omstreken, die zich dezen dag zoo gastvrij ge toond had. Een bijzonder woord van hulde bracht hij aan twee der deelnemers, de heer v. Dungen uit Groningen en mevr. v. d. Riet uit Heerlen, die dezen morgen reeds uit hunne verre plaatsen naar Tilburg waren gereden om de rit te kunnen medemaken. Een uur of anderhalf bleef men in Musis Sacrum, waarna de renners weer een voor een gestart werden. Over Baardwijk, Heusden, Gorin- chem, Genderen, Eethen, Hill, Dus- sen, Keizersveer, Raamsdonksveer en Oosterhout ging het weer naar Tilburg. Op deze route deed zich een moeilijkheid voor. Hoe de deel nemers ook zochten, zij slaagden er niet in een op de foto aangeduiden paal te ontdekken, hetgeen een gevolg was van een onjuiste aanduiding op de route-kaart. Slechts enkele geluk kigen vonden den paal en kwamen op het aangegeven uur aan de eind controle. Te Waalwijk werd een klinkend slot aan dezen dag gemaakt door een bal, dat werd aangeboden door de Waalwijksche Motorclub. Er heerschte den geheelen avond een zeer prettige stemming. Op het rhythme van de Victoriaband gleden de paartjes over den gladden vloer. Ook het optreden van den Kozakkenzanger Massia Krimsky oogstte een groot succes. Wij mogen zeggen dat de M.C.W.O. en de V.M.V. eer van hun werk hebben en een klinkend slot aan het seizoen hebben gemaakt. De prijsuitdeeling heeft heden avond plaats op het bal bij Modern» in Tilburg. Op de gisteravond in »Modern» te Tilburg gehouden bal zijn de prijzen, die bij loting werden be paald, uitgereikt. De heer P. Trom melen van de M.C.W.O. behaalde den eersten prijs, een prachtige electrische klok. Voorts waren de heeren A. Schoep, J. Bergmans, K. Bakker, G. Danckaert en Bakkers zoo gelukkig een prijs te krijgen. De M.C.W.O. won de clubprijs een zilveren beker. Jammer genoeg bleek er onder de Waalwijksche automobilisten slechts weinig animo voor de rit te bestaan en hadden zich uitsluitend leden der Motorclub ingeschreven. Goederentrein bij Vlijmen ontspoord. Gisteravond omstreeks half acht ontspoorde op de lijn Den Bosch Waalwijk tusschen Vlijmen en Dru- nen goederentrein 110. (5305, die in de richting Den Bosch reed. Er ontspoorden vier wagens. Daar de lijn slechts enkel spoor heeft bracht deze ontsporing groote vertraging in het verkeer teweeg, zoodat de personentrein, die om 7.28 uur naar Lage Zwaluwe moest vertrekken, niet vertrekken kon. De reizigers voor Waalwijk en Lage Zwaluwe werden per auto naar Waalwijk gebracht, waar een trein klaar stond, die hen verder naar hun bestemming bracht. Plet verkeer moest een uur of vier gestremd blijven. Omtrent de oorzaak van de ont sporing te Vlijmen vernemen wij nog, dat vanaf het station Vlijmen de mechanische wissel te vroeg op het andere spoor getrokken is, zoo dat de trein er nog niet geheel over heen was. De vier wagens ontspoor den zoodoende in het midden van den trein, die 33 wagons telde. Een werkploeg uit Den Bosch was zeer spoedig ter plaatse. De opruimings werkzaamheden vorderden zeergoed, zoodat de lijn voor middernacht vrij was. De passagiers voor Vlijmen en Den Bosch werden ook per bus van Waalwijk naar de plaats van be stemming vervoerd. De materieele schade is niet erg groot. Aanbesteding Het bouwen van een dubbel woon huis aan de Putstraat voor rekening van den heer J Brand te Dubbeldam onder architect A van Huiten Jr is opgedragen aan H. Versteeg en J. Hoogendoorn alhier. Zaterdag 20 October zal de accor deonvereeniging haar jaarlijksch bal weer houden. Daar het van ouds bekende accordeonbal steeds het beste en prettigste geelt, zal het bij Wed. v. Helvoirt, Putstraat niet aan dans lustigen ontbreken. De storm De storm van Zondagnacht heeft ook in onze gemeente aardig huis gehouden Tal van boomen werden ontworteld of knapten gewoon af. Bij den steenhouwer V. werd een graf monument geheel stukgeslagen, wat hem een leelijk schadepcstje veroor zaakte. Jachtrecht Naar wij vernemen zal bij' ver. schillende polderbesturen door eenige landeigenaren een voorstel worden ingediend om de jacht voortaan te verpachten en niet meer aan jagers zijn .toegangsbewijzen" uit te reiken. Dit voorstel wordt gedaan in ver band met de jachtrechtbelasting die van de landeigenaren geheven wordt Rechterlijke macht Bij Kon. besluit zijn benoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton 's Hertogenbosch mr. J. B. H. M. Hengst, advocaat en procureur te 's Hertogenbosch en mr. E. E J. M.' van Zinnicq Bergmann, advocaat en procureur te 'sHertogenbosch wonende te Vught. DRUNEN. Op uitnoodiging van de harmonie .de Volharding" werd j I. Zondag in de groote zaal bij dhr. Th. Elshout een uitvoering gegeven door de Tooneelvereeniging O.O.G. uit Waalwijk. Opgevoerd werd het tooneelstuk de Firma Aron Slootjes, tooneelspel in drie bedrijven van David le Feber De vertolking was voortreffelijk, vooral in het samenspel van de Gebr. Brokken Er werd onbedaarlijk ge- lachen. Tot slot sprak de Voorzitter der Volharding de heer Sikkers een woord van dank aan de spelers, met hun bekwamen leider H. van Engelen. V Hierop volgde een daverend applaus. De schaalcollecte voor het plaatselijk crisis-comité gehouden in de R.K, Kerk alhier heeft opgebracht f70 50 Als een zeldzaamheid kunnen wij mededeelen dat een landbouwer alhier nadat de eerste vroege aard appelen waren gerooid, op hetzelfde land nogmaals aardappelen heeft ge poot en gerooid Voor de leden der meisjes, congregatie zal op 1 Januari a.s een kookcursus worden geopend. Een vriendschappelijken wed strijd werd Zondag alhier gespeeld tusschen Sporters 3 en V. J. C. 1 beiden alhier, die eindigde met gelijk spel 1-1. NIEUWKUIJK. Zondagmorgen kwam de landbouwer H van Son tot de onaangename ontdekking, dat uit zijn kippenhok een tiental kippen waren ontvreemd. Van den dader(s) geen spoor. V HAARSTEEG. Vrijdagavond heeft de raad ver gaderd. De secretaris was sinds eenige dagen ziek, en daarom was in zijn plaats als waarnemend secre taris aangewezen de ambtenaar ter secretarie G. Bekkers. Op voorstel van B. en W. werd aan dezen amb tenaar voor deze waarneming een extra belooning van f 45 gegeven. B. en W. boden den raad de ont- werpbegrootingen voor 1935 aan van de gemeente en van het G.E.B. die eerst in commissie zullen be handeld worden. De begrooting 1935 van het Burg. Armbestuur werd vastgesteld op een totaal van f 2384.91. Ook de rekening 1933 van het B. A. werd vastgesteld; deze rekening sloot met een batig slot van 420.39, waartegenover echter nog ongeveer een gelijk bedrag staat aan nog te betalen posten. Weth. Winkel pleitte voor subsidie aan de varkensfokvereeniging te Haarsteeg. De voorzitter deelde mede dat de werkverschaffing aan het fort voor- oopig tot eind December met rijks subsidie mag worden voortgezet. De subsidie aanvrage voor het slechten van den Bokhovenschen Dijk onder vindt vertraging. Met de door Ged. Staten voorge nomen salarisvermindering voor mrgemeester, secretaris, ontvanger en wethouders verklaarde de raad zich accoord. Nog werd besloten de baat- en straatbelasting over 1934 in te vor deren in één termijn, vervallende '5 December a.s. Op verzoek van H. v. d. Heijden zal de brugleuning op den Dijk worden hersteld. VLIJMEN. Donderdagavond ver gaderde de gemeenteraad. Het nieuwe lid A. W. v. Engelen werd geinstalleerd. Als hoofdingeland van het Water schap Noord Oost N.-Brabant werd herkozen de burgemeester. Besloten werd het schoolgeld met 50 pCt, te verhoogen, welke ver plichting door het rijk aan de ge meente is opgelegd, daar deze een bedrag van f18000 uit de begroo ting heeft moeten stooten. Ook pleeg ouders zullen in 't vervolg schoolgeld moeten betalen. De raad ging accoord met de verruiming der verkoopgelegenheid op Zondagen. Aan de N.V. Utrecht werd con cessie verleend tot aanleg van een radio distributie.net, op voorwaarde dat de gemeente jaarlijks f 1,per aansluiting krijgt. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). De collecte bij de herdenking der Afscheiding van 1834 j.l. Zondag in de Geref Kerk' alhier gehouden heeft circa f125,-- opgebracht. Algerneene vergadering van den Chr. Besturenbond Sprang Capelle op a.s Vrijdagavond 8 uur, in de zaal van den Chr. Volksbond alhier. Aan de orde is oa.: Bespreking November-propaganda. CAPELLE. Onze vroegere dorps, genoote Mej. J. van der Lely, slaagde bij het een dezer dagen gehouden examen als apothekers assistente. Het eerste elftal der voetbal, vereeniging „Capelle" speelde j.l. Zondagmiddag voor de 3e klasse K.N.V.B. te Baardwijk tegen .Baard wijk I" en verloor met 4 2, terwijl het 2e elftal voor de le kiasse B.V.B te Heusden van .Juliana" met 7-2 vejloor. Bij den gemeenteveldwachter te dezer plaatse is door een autobe. stuurder aangifte gedaan van het verliezen van een bruin kofter, inhoudende kleedingstukken. Tengevolge van den hevigen storm is j.l. Maandagmorgen de Vrijhoevensche Buitenpolder grooten- de^ls onder water gekomen. Aan de haven te Labbegat werden dezer dagen de eerste suiker bieten ter verscheping naar de fabriek aangevoerd De bieten zijn flink van stuk, zoodat de opbrengst niet zal tegenvallen. De aanvoer van pulp in de beide havens, zoowel als aan de beide stations blijft7 geregeld voortgang vinden, hetgeen ter plaatse een heele bedrijvigheid te weeg brengt en aan verschillende menschen weder werk verschaft. vernemen zal de door de gemengde 't Rozeknopje" ge- Naar we trekking van de zangvereeniging organiseerde verloting nog in den »op dezer maand plaats hebben. ASP1K. Tot brievenbesteller bij Te Posterijen is alhier aangesteld de heer W. Smits Hzn. RAAMSDONK. Aan de R K. Jongensschool en de R. K. Meisjes school zal in het vervolg 't onderwijs worden gegeven volgens de spelling. Marchant. Met ingang van 1 Januari a.s. is op de meest eervolle wijze ontslag verleend aan Mevrouw J. A. Kok- van Bremen, onderwijzeres aan de R K. Jongensschool alhier, wegens het bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd. RAAMSDONKSVEER. Bij de gemeentepolitie is aangifte gedaan van het verliezen van een portemonnaie met inhoud. De eerlijke vinder kan bij terugbezorging op belooning rekenen. De heer V. had Maandagnam. het ongeluk in den bocht Groote Kerkstraat-Heereplein met zijn motor rijwiel te slippen Hij bracht het er zelf zonder ongevallen af, maar het motorrijwiel geraakte defect. Het aantal steuntrekkenden be draagt in deze gemeente 100. GEERTRUIDENBERG. Vergade ring van de R. K. Middenstands- vereeniging St. Geertruidenberg op Maandag j.l. des n.m. 8.15 uur in het r. k. parochiehuis. Waarschijn lijk door de slechte weersomstan digheden was deze vergadering slechts matig bezocht. Nadat de voorzitter de vergade ring met de gebruikelijke groet en een hartelijk woord van welkom had geopend, gaf hij een beschouwing over den toestand waarin de mid denstand verkeerd. Nog steeds baart hij de grooiste zorgen, ja dreigt de middenstand het moment waarop zij van den aardbodem zal verdwij nen. Dit alles is te wijten aan de coöperaties en het groot winkelbe drijf, maar ook voor een gedeelte aan de middenstanders zelf. Wij moeten aldus spreker nog meer manifestaties houden om ons volk en niet het minst onze regeering te toonen dat verbetering dringend noodzakelijk is. Wij moeten krijgen de saneering van den middenstand. Voor 1935 zal aan den middenstand een crediet van 2 millioen door de regeering worden verstrekt maar zou een ieder daarvan kunnen profitee- ren dan was 2ÜÜ millioen nog niet voldoende. Nu ziet hij en ook anderen, in, dat deze 2 millioen wel zullen verdwijnen aan lien die onder den middenstandsbank zitten. We zien, dat onze winkelbedrijven steeds achteruit gaan. We krijgen geen crediet meer en vallen zoodoende in handen van 2e en 3e rangs gros siers waardoor eoncurreeren uitge sloten is. Daarom moeten wij krijgen een ordening in den waren zin des woords. De vakman moet zijn rech ten krijgen. Een zuivere afbakening van rechten en plichten. Een wer kelijke opvatting van de rechtvaar digheid. Daar moet het ook volgens Z.H. de Paus in zijn Quadragesimo Anno naar toe. En dit krijgen we alleen dan, wanneer de regeering hieraan medewerkt. Overal worden filialen gevestigd. Het groot kapita lisme heeft in de stad haar doel bereikt. Nu moet ook het platteland er aan. Daarom schaart U aaneen en komt op voor een hetere orde ning in de maatschappij. Hierna werden de notulen voor gelezen en goedgekeurd. Door de heeren Jansen en Waal wijk is ontslag genomen als bestuurs lid der vereeniging. Zoodoende zijn er twee vacatures waarover gestemd moet worden. Het bestuur heeft in overleg met den geestelijken adviseur gemeend te moeten letten op vak groepen en beveelt daarom enkele heeren als bestuursleden aan. Na stemming en herstemming worden tenslotte de heeren de Bar en Bellaard als bestuursleden geko zen. De heer de Bar ter vergadering tegenwoordig, verklaart de benoe ming aan te nemen, waarop hij zitting neemt aan de bestuurstafel. Met algerneene stemmen wordt de heer B. Sperber tot lid der veree niging toegelaten. Na iat door de heeren G. du Pont en J. Waalwijk is aangedrongen om in het bezit te komen van de sta tuten, welk verzoek door het bestuur nogmaals aan het hoofdbestuur zal worden herhaald, wordt het geheele program van de diverse afdeelingen voor de a.s. vergadering te Tilburg van de Diocenanen Bond op verzoek van den heer Waalwijk voorgelezen. De heer Wiercx dringt aan om actie te voeren tegen het vestigen van filialen in de gemeente welk voorstel op de groote vergadering zal worden besproken. Besloten wordt wederom door den heer Verhoeven, belasting consulent te Breda een vervolgcursus te laten geven in boekhouden en belastingen. Ook zal weer een winkelweek worden gehouden voor welke bespreking tegen de vnlgende week een vergadering zal worden belegd. Bij de rondvraag wijzende heeren Meijers en Pruijsten op de onder linge inkoop van kolen door de ambtenaren van de PNEM. Jaarlijks worden door hen 200 ton kolen in deze gemeente verbruikt hetgeen onttrokken wordt aan de in deze gemeentegevestigdekolenhandelaars. Niet alleen dat de ambtenaren de kolen voor zich zelf koopen, doch ook de vriendjes van hen kunnen hiervan profiteeren. Wie schieten er tenslotte nog over voor de kolen handelaars? Alleen de slechtebeta- lers. Besloten wordt hier tegen een actie in te stellen. Niemand meer het woord ver langend wordt de vergadering onder dank voor de aangename discussie met de gebruikelijke groet ge floten. Zondag brak een begin van brand uit in de woning van A. B. alhier. Door spoedig ingrijpen wist men met emmers water de brand te blusschen, zoodat verder onheil werd voorkomen. - Door de sterke Noord West wind brak een paal van de electrische lichtleiding, nabij de Centrale van de P.N.E.M. waardoor de draden op den grond vielen. Even daarna passeerde de fietser S uit Made die door de duisternis tegen de draden opreed. Op deze draden stond nog een spanning van 220 Volt, zoodat S. met zijn fiets tegen den grond werd gesmakt. S. bekwam wonder boven wonder geen letsel. Alvorens de fiets weer te kunnen bemachtigen moest de stroom eerst worden afgezet, daar het rijwiel nog steeds onder spanning stond. In Hotel „Centraal" alhier is een tafeltennisclub opgericht. Reeds 20 leden zijn toegetreden. Predikbeurten Zondag 21 n Evangelisatie „Immanuel" dPC c half zes Ds. de Roos uit Helvoii!'1 Ned. Herv. Kerk des v.m. 10 Ds. Zuurdeeg. Op verzoek van de blinden vereeniging .St. Antonius van Pacl is alhier een comité opgericht tot? organiseeren van een propaganda avond voor de blinden. Het do om die blinden die niet in gesticht zijn opgenomen, aan werk te hej Het comité is gevormd uit de kath' lieke vereenigingen hier ter pij1 In dit comité hebben de navolgj personen zitting genomen W. Mulders, Voorzitter, G. du P0 Secretaris. E. J. Meijers, PenniJ meester, J. Leenaarts, A. de Kroï- F. Voermans en J. Waalwijk. Waarschijnlijk zal deze propagan(j. avond worden gehouden op Maand- 26 November a.s. waar als spreke zal optreden pater Andreas. Verdel zullen enkele blinden demonstratie geven en den avond met muziek0[ luisteren. DUSSEN. Dezer dagen behaald de heer J. A. Weterings het ck kampioenschap der damclub »KUm en Vriendschap» alhier. Toen de visscher A. v. d. p zijn fuiken wilde lichten, kwani h tot de minder aangename ontdekkin dat een negental netten waren s[J gesneden terwijl er nog twee ware- verdwenen. Of hier van moed* sprake is, dan wel van 'n toevalk aanvaring valt niet met zekerheid]! zeggen. Het herstellen en verbouw van 't Watergemaal onder Dovere! voor rekening van den Rijkswater staat is opgedragen aan den metst laar-aannemer v. d. Broek alhier. Zondagmorgen had in Achterste Straat alhier en ernstig rijwielbotsing plaats. De heer? v. V. uit B. Broek en de G. alhier reden met een flinke vaart tege> elkaar op, waardoor beiden kwamt; te vallen. V. kwam in het aldar- stroomende riviertje »De Dussem terecht en kreeg bovendien beidt rijwielen op zijn lichaam. Nadath op 't droge was geholpen, werdb bewusteloos bij Dr. v. Vu uren binnei gedragen. Hij bleek een diepe hoofd wonden, welke aanstonds door Dr, v. Vu uren werd gehecht en meerdere lichte ontvellingen te hebben fc komen. De G. kwam er met enkei on tvellingen aan hoofd en handei wel iets beter af dan V. De aanbesteding van 'n woonhuis van den heer W. Verhoeven 1 den volgende uitslag Timmerpost: F. Heere, Hank f691.- v. Mierloo Dussen 1715.— Sterkenbui- Dussen f772.— Metselpostv. Pell Hank f997.— A.va: Bavel f 1128.W. v.- d. Broek, Dusse f 1238.— Raming f 1275.— Koperslagerspost J. Hermans, Had f48.85.j. v. Mierlo. Dussen f51.— J.i Rooij, Dussen f56.— Verfpost P. Scheere, Dussen f1361 H. Simonis, Dussen 168.-- Gunning volgens bestek. De aanbesteding van 'n woon huis voor den heer M. Schalken 1 de volgende uitslag Timmerpost: F. Heere, Hank f697.— A. v. Biezen, Dussen f724— Van Bavel f727. Sterkenburg, Dussen f777.— Meiselpost: v. Pelt Hank, f997.— va Boxtel Dussen f1128.— W. v. d. Brosl Dussen 1238.— Raming f 1300. - Koperslagerspost. J. Hermans Hank f J. v. Mierlo Dussen f51.— J. van Roo: Dussen f56.— Verfpost, P. Scheere, Dussen f 136.4Ü H. Simonln f 168. Gunning volgens bestek. LOÜNOPZAND. De R.K. Lees bibliotheek is Zondag weer geopen en zal in het winterseizoen weer zooals altijd veel belangstelling trekkeo. Nu de lange avonden weer ii het land zijn is de Missienaaikrio. weer met zijn werk begonnen. Dil jaar kan met een flink batig saldo begonnen worden, zoodat Loonopzaot weer vele gewaden en kleedingstukken aan de Missionarissen zal kunnen meegeven. Zaterdag was het „teerdag" het Gilde St. Crispijn". 's Morgen! werd een H. Mis opgedragen er 's middags was er in café Loomaoi een gezellige bijeenkomst met feesthal. Om 6 uur werd een muzikale wande- ling gemaakt, waarna de dag meteen prettige maaltijd besloten werd. De speldjesverkoop ten bate van het nat, crisis comité heeft opgebracht f 23.75. Door de verschillnnde R,K, Werkliedenvereenigingen alhier, St. Joseph, St. Eloy, Antonius v. Padua is adhaesie betuigd met het adres gericht door het R.K. Werklieden verbond te Utrecht aan den raad van Ministers te 's Hage over de economische crisis en over de on dersteuning der werkloozen, Thé Dansant

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 6