NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. KERKNIEUWS. RECHTZAKEN. INgc7nNncN stiiwüi AGENDA. GEMENGD NIEUWS. Behalve het bedrag door den Raad beschikbaar gesteld voor den fokveedag, morgen hier te houden is door Heusdens Belang ook f 2o «schonken en zijn door eenigebe langstellenden van hier en uit de omgeving medailles gegeven. Bur gemeester Wijs opent om 11 uur op het terrein dezen fokveedag. Vrijdag verliet de heer Punt, maréchaussée alhier, het wapen, om zich te begeven naar Tholen, waar hii benoemd is tot gem. veldwachter. De heer P. heeft zich gedurende den tijd, dat hij hier in functie was doen kennen als een zeer bezadigd politie man, waarom hij dan ook aller achting genoot en dat het hem in ziin nieuwen werkkring naar wensch ga, is ook zeer zeker aller wensch. De Eerw. Zuster Robert, on derwijzeres aan de Bijz. Meisjes school, heeft voor eenigen tijd zie. ^nverlof bekomen. Zaterdagmiddag speelden alhier voor de S.O.S. comp. Longa tegen S.V.W. (Werkendam), uitslag gelijk spel 11. Zondag ontving Juliana I— Capelle voorde comp. B.V.B. Juliana won met 72. Kaatsheuvel, 14 Oct. '44. Eerste steenlegging. Zaterdagmiddag 20 October heelt om 3 uur de plechtige steenlegging plaats van het gebouw van [de R.K Werkliedenvereeniging m de Mgr. Völkerstraat alhier. De plechtigheid zul geschieden door den Hoogeerw. Deken v. d. Brekel. Fabrieks ongeval. De arbeider A. van T., in dienst bij de N.V. M. Zacht's Schoenfabrieken, alhier, had hedenmorgen bet ongeluk met zijn linkerwijsvinger onder de stanzmachine te geraken, waardoor hem de helft van den vinger werd afgesneden. Opening Handelsavondcursiis. Hedenavond Jiad in een der localen van de R.K. Jongensschool in de Schoolstraat, de opening plaats van de win ter-handelsavondschool van de R.K. Middenstandsvereeniging alhier Behalve het bestuur waren aanwe zig de HoogEerw. Heer van den Brekel deken-pastoor te Kaatsheuvel, de Eer waarde Broeder Victor, Overste van de Broeders van Liefde en verschillen de ouders van de leerlingen. Het aan tal leerlingen voor den nieuwen aan- vangscursus en het tweede cursusjaar bedraagt thans ruim 30. De Voorzitter van de R.K. Midden standsvereeniging, de heer L. J. van der Horst, opende met een woord van welkom aan de aanwezigen en wees in een practische speech op het groo- te nut dat van deze cursus, die de groote belangstelling heeft van de Middenstanders en meerdere daarbui ten. Hij sprak de hoop uit, dal de leer lingen de offers, die zoowel van de ge meente als van de vereeniging voor dezen cursus gevraagd worden, zullen weten te waardeeren. De HoogEerw. Heer Deken sprak 'n opwekkend woord tot de leerlingen, er prijs op stellend dat hem ide gelegen heid geboden was, bij deze opening aanwezig te zijn. Gaarne wide hij ook in bet vervolg blijk van belangstelling voor dezen cursus geven. De leider van den cursus, de heer van Beek uit Tilburg, zette het practi sche doel van den cursus uiteen: Hij wees erop, dat voor een goed slagen noodig was een regelmatig bezoek en tijdig aanwezig zijn van de leerlingen, het regelmatig verzorgen van het huis werk en het ijverig bestudeeren der opgegeven lessen. Voorts het zich schikken naar de maatregelen die voor een goede orde dienen getroffen te worden. Het resultaat van den eersten cur sus is voor den leider een borg, dat ook deze dubbele cursus zal slagen. Als lesavonden zijn vastgesteld Dinsdag, Woensdag en Vrijdag van 7.20 tot 9.20 uur en Donderdag van 7 uur tot half 10. r Behalve de heeren v. Beek en Enge- rink is thans voor de vakken Nederl. taal, Nederl. Handelscorrespondentie en Handels aardrijkskunde aan den cursus verbonden de heer A. Pols, alhier.1 Woensdag 17 October vangen reeds do lessen aan. iMiissie-Naai kri ng. Zondag en Maandag a.s. geeft de Missienaaikring St. Theresia van Li- sieux alhier, haar jaarlijksche Missie tentoonstelling. Reeds is men druk in het Patronaat bezig met de voorberei ding der verschillende stands, die ook dit jaar zoowel de groote zaal als de aangrenzende kamers in beslag zullen nemen. De fa. de Wed. J. van Nelle uit Rotterdam verzorgt wederom de geheel gratis koffie- en thceschenkerij, die dit jaar op het tooneel zal worden ingericht. Burgerwacht. Tot beëindiging van het schietsei- zoen hield de Burgerwacht Kaatsheu vel Zaterdag en Zondag een onderlinge schietwedstrijd op de schietbaan aan den Horst. Geschoten werd met scherp op 100 M. Iedere schutter schoot 10 patronen, waarvan 3 in staande, 3 in knielende en 3 in liggende houding met het 10e schot naar keuze. De uit slag was: 1 P. v. Nieuwstadt 98; 2 H. A. Moo- lenschot 90; 3 A. van Hiel 89; 4 W. Span 84; 5 Jac. van Riel 816 F. Ivol- steren 80; 7 J. Kemmeren 78; 8 .1. v. Kemenade 78; 9 G. v. d. Hoven 77; 10 W. Moolenschot 70; 11 C. Elshout 70; 12 S. J. Pepping 75; 13 Chr. Voogd 75; 14 G. Beulen 71; 15 C. van Mierlo 71: 10 A. P. Schoenmakers 08; 17 .1. Tuerlings 03; 18 C. v. d. Ven G2; 19 H. C. Emmen 0120 C. v. d. Hoven 01 21 .1. v. Bokstel 59; 22 A. Elshout 55; 23 H. Dirks 54; 24 H. Schoenmakers 49; 25 P. Stokkermans 48; 20 H. van Hullen 47; 27 C. van Rooij 35; 28 A. Maas 34; 29 R. Brent 29. Duivensport. De Kaatsheuvelsche Concours Bond hield heden een prijsvlucht vanuit Roosendaal. De le duif vloog met een gemiddelde snelheid van 1414.7 Mtr., de laatste prijswinnende duif met een gemiddelde van 1250 M. De uitslag was 1, 2 C. de ;Bondt; 3 5 J. Klerx; 1 78 F. van der Linden; 0 9 10 P. Zijl- fcmans; 7 8 J. Schrauwers; 11 27 M. Mesch12 H. Netten; ,13 19 A. Ver steeg; 14 Jean Lcnzholz; 15 10 K. Steenbergen; 17 H. Klis; 18 26 W. Sulsters; 21 H. van Esch; 22 23 33 11. Vos; 24 29 32 C. Blom; 25 Jac. Vloe mans; 7, 8 J. Schrauwers; 11 27 M. den Assem; 34 35 \V. v. d. en; 30 C. Groenenveld. De prijsuitreiking beeft plaats in Hotel C. v. d. Assem op Maandag 15 October. Het Eucharistisch Congres. Het Eucharistisch Congres te Buenos Aires is Zondagavond met een groot- sche betooging waaraan twee millioen pelgrims deelnamen gesloten. De Paus heeft draadloos vanuit het Vaticaan de volgende redevoering ge houden: „Christus, de Eucharistische Koning overwint, Christus, de Eucharistische Koning heerscht, Christus, de Eucharistische Koning beveelt! Deze woorden overdachten wij tel kens met vreugde en met blijde voldoe ning, zeer geliefde zonen in Christus, toen Wij Uw werk iederen dag, ja Wij mogen wel zeggen, ieder uur door mid del van de radio volgden, alsof Wij er persoonlijk bij tegenwoordig waren. En nu op plechtige en gelukkige wijze Uw luisterrijk congres van Bue nos Aires beëindigd wordt, willen Wij jubelend nog er aan toevoegen: „Chris tus, Eucharistische Koning triomfeert!" De Heer geve, dat met de zege, met het rijk, en de heerschappij, welke aan onzen allerzachtmoedigsten en liefde- volsten Koning toebehooren, ook deze vreedzame triomf van de edele Argen- tijnsche landen tenslotte doordringe tot alle werelddeelen, ja tot ieder verstand en tot iederen wil. Op die wijze immers zal deze arme wereld, welke Wij geteisterd zien door broedermoord en het vergieten van koninklijk bloed, daér den waren, duur- zamen en van alle kwaden vrijen vrede vinden, waar hij alleen gedijen kan en zich kan uitbreiden: „De Vrede van Christus in het Rijk van Christus." Met deze wenschen en met deze be de, welke Wij smeekend tot God op zenden, strekken Wij in den persoon van Christus, naar U allen en naar ieder Uwer afzonderlijk Onze Vader lijke Hand uit, en schenken Wij U met deze woorden van harte den Apostoli- schen Zegen: Door de voorspraak van de H. Maria van Lujan, altijd Maagd, bijzonder Pa trones van de Argentijnsche Republiek, van den H. Aartsengel Michaël, van den H. Joannes den Dooper, van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus, van de Heilige Martelaren Rocco Goncalez, Alfonso Rodriguez, Juan de Castillo alsmede van alle Heiligen, dale de ze gen van God den Vader Almachtig, van den Zoon en van den H. Geest op U neder, nu en altijd." Het uitvoerend comité van het Eucharistisch Congres heeft besloten tot het bouwen van een monumentaal kruis aan de Rio Plata rivier in de vorm van een schip. Het interieur van dit schip zal inge richt worden als een Eucharistische kapel, waar men voor den wereldvrede kan bidden. De moord te Waspik. In hooger beroep werd met gesloten deuren de strafzaak behandeld tegen P. J. v. O., gedetineerd, veroordeeld tot 0 jaar en G maanden gevangenisstraf we gens den moord op Johannes Kools, ge pleegd op 23 April 1934 te Waspik. Er werden geen getuigen gehoord. De adv.-gen. Mr. Massink, eischte be vestiging van het vonnis. Uitspraak 29i October a.s. Kantongerecht Den Bosch. De Kantonrechter wees de volgende vonnissen J. M. A. M. v. M., Waalwijk, Vogelwet, ontslag van rechtsvervolging. Ba. v. II., Hedikhuizen. rijden over verboden weg. 3 boete of 3 dagen. W. P. P., Bussen, minderjarig, rijwiel zonder licht, 3.boete of 3 dagen. A. v. L., Oud-Hcusden. moest terechtt staan, om dat hii den doorgang niet had vrijgela- tcn en de veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht, waardoor een hot sing ontstond. Van L. had aan de poli tie verklaard, dat hij de auto-bestuurder was. Doch voor den Kantonrechter be weerde hij. dat de slager M. de G. uit Drunen had gechauffeerd. Deze laatste verklaring werd onder eede bevestigd door den beschuldigde en diens broer C. A. de G. uit Vlijmen. Verdachte A. v. L. werd toen vrijge sproken, terwijl tegen den slager M. de G. uit Drunen proces-verbaal zal worden opgemaakt. .T. J. v. S., Geertruidenberg, wet even redige vrachtverdeeling, 55.boete of 25 dagen. J. W. v. <1. E., chauffeur te Waalwijk, passeerde per auto te Den Bosch de wiel- rfjdster J. Lievens. Verdachte week niet voldoende naar links uit, zoodat hij de wielrijdster aanreed. Zij hekwam een beenfractuur en verschillende kneuzin gen en moest gedurende vijf weken in 't ziekenhuis worden verpleegd. Ook de fiets was geheel vernield. Verdachte had zich niet om de getroffene bekommerd. Zijn medereiziger had opgemerkt: ,.Tk geloof, dat je een juffrouw hebt aange reden". De man keek daarbij eens uit 't portier. De Kantonrechter en ook het O. M. laakten ernstig de onverschillige hou ding van verdachte, die voorts conform den eisch veroordeeld werden tot 25 boete fo 25 dagen hechtenis. A. P. S.. Sprang-Capelle, 'zijn hond zon der muilkorf laten loopen, 4.boete of 1 dagen. G. W., Kaatsheuvel, minderjarig, rijden over trottoir, 2.50 boete of 2 dagen. P. S. Drunen, rijden over voetpad 2.5() boete of 3 dagen. A. P., Waalwijk, venten zonder ver gunning. 3.boete of 3 dagen. P. v. S.. Waalwijk, venten zonder ver gunning. ƒ4.boete of 4 dagen. H. A. K., Waalwijk, venten zonder ver gunning, 4.boete of 4 dagen. geven tol verwarring, 't Is natuurlijk niet belangrijk genoeg om een request over aan 't gemeentebestuur te richten en menigeen zal zeggen het sop is de kool niet waatd. De wereld hangt nu eenmaal van kleine dingen aan elkander en ik vind het toch van belang genoeg om langs dezen weg de aandacht er op te vestigen in de hoop dat het plaatselijk bestuur het aanbrengen van nieuwe naamborden daar zal willen bevor deren, temeer daar ik dit schrijf in de stellige overtuiging dat 98°/0van de bewoners dezer straat er mede instemmen. Hoogachtend, WIELERSPORT. Zesdaagsche van Brussel. De zesdagenrenner Cor Wals heefl het contract geteekend voor den Zesdaagsche van Brussel. Wals zal te Brussel, in tegen stelling met de Zesdaagschen van Am sterdam en Antwerpen waarvoor hij zooals men weet gecontracteerd heeft met Pijnenburg als koppelgenoot met den Duitseher Schim als partner starten. Pijnenburg zal in Brussel hoogstwaar schijnlijk met Slaats als ploegmaat rijden. BraspenninxSlaats winnen te Parijs. De groote koppclwedstrijd over 100 K.M. (lie Zondagmiddag op de Parijsche winterbaan het winterseizoen inluidde, is gewonnen door het Nederlandsche koppel SlaatsBraspenninx in 2 uur 11 sec. Zij wonnen met 1 ronde voorsprong op al hun tegenstanders en hadden 14 punten. PijnenburgWals eindigden op de vierde plaats met een ronde achter stand en 13 p. De beide Nederlandsche koppels heb ber. uitstekend gereden en eens t" meer bewezen tot de besten op dit gebied te behooren. Vooral de jonge Slaats heeft een grootcn indruk gemaakt en zijn weg schijnt voor hem te Parijs gebaand te zijn. Reeds meerdere contracten heeft hij afgesloten niet de Parijsche winter baan en de mogelijkheid dat hij voor den volgenden Parijschen Zesdaagsche zal gecontracteerd worden, is niet on denkbaar. Ook de Bras reed uitstekend, vooral in de tweede helft, toen hij zich los gereden had. Do overwinning van de beide Brabantsche jongens was vol komen verdiend. De uitslagen luiden: 1. SlaatsBraspenninx 14 punten. 2 uur 12 min. 11 sec. Op 1 ronde: 2. BroccardoGuimbretière 40 p. 3. MagneLe Grèves 27 p. 4. PijnenburgWals 13 p. Op 2 ronden: 5. SpeicherFournier 7 p. Op 3 ronden G. ChourvMouton 8 p. Op 4 ronden: 7. Daien—Lemoine 32 p. 8. BouchartSamin 25 p. 9. TgnatDeschamps 19 p. 10. RichardDiot 13 p. 11. EhmerHurtgen 12 p. Op 5 ronden: 12. LapébieArchambaud 25 p. De koppels J. AertsBuysse en Guer- ra—Martano hebben opgegeven. (Buiten verantwoordelijkheid der red.) Mijnheer de Redacteur. 'k Las uwe verklaring over de nieuw geplaatste verkeersborden. Zeer zeker nuttig. Toen ik 't een en ander las dacht ik aan de Besoijensche straat waar nog steeds de naamborden hangen van «Besoijensche steeg.» Het lijkt me nu nuttig hierop de aandacht te vestigen. Ook de ware naam van dezen hoofdverkeersweg dient doordenaambordenbeschermd te worden. Thans kan het aanleiding Geachte Heer Redacteur In Uw blad van verleden week Woensdag komt een ingezonden stukje voor met het opschrift «Be lasting verhooging«. Dit opschrift is op zichzelf «heel gewoon« maar in dat stukje schuilt een gevaar en wel dat de bewoners van de Baardwijk sche straat, wandelaars en verkeer verstoken blijven van een fatsoenlijk wegdek daar ter plaatsen. De geachte schrijver geeft toe, dat het een nuttig en noodzakelijk werk is, zoodat enkel overblijft het feit van geen belasting verhooging ten koste van de vernieuwing van de Baard wij ksche straat. Al meerdere malen is er geschrijf geweest over al of niet uitvoeren van werken, o.a. het nieuwe Raad huis. Of de verhuizing van de le klasse naar waarschijnlijk 3e klasse in de Gemeentefondsbelasting het gevolg daarvan is kan hier builen beschouwing worden gelaten, omdat deze wetenschap 99°/0 van 't publiek niet eigen is, maar het Raadhuis staat er. Zoo ook met de Baardwijksche straat. Of de 100 opcenten meer op de Personeele Belasting als voorgesteld, niet zullen worden geheven, wanneer de Baardw. straat z'n hobbel lek houdt, kan ook buiten beschouwing blijven, maar vaststaat dal hier uitstel afstel beteeken t, en we dan nog jaren blijven zitten met een straal, waar geen sproeiwagen of rolbezem in den zomer durft komen, vanwege het hobbelen met ge volg dat de huismoeders emmers stol en zand moeten verwerken. Mijnheer de Redacteur, het is jammer dat de inzender van ge noemd stukje z'n naam er niet heeft onder geplaatst, we konden dan gewaar worden, of daar waar X. woont, de straat ook slecht is, de huurwaarde van z'n huis van dien aard is, dat de lüü opcenten op de Personeele Belasting doorslaand zijn, of dat werkelijk het belang van de gemeente hier gold. Het gaat hier om een kleine bij drage door de minder bedeelden, doch een grootere voor de «kasteel bewoners^ of een Baardw. straat, in den zomer een woestijn, 's winters een modderpoel. Ook ik moge in alle bescheiden heid B. en W. en den Raad ver zoeken, geeft v.m. BAARDWIJK z'n nieuwe straat zooals v.m. BESOIJ EN z'n straat en WAALWIJK z'n Raad huis heeft gekregen. Met beleefden dank voor de plaatsing, G. van Dongen. Baardwijksche straat. WAALWIJK. W.G.V. Woensdag van 5.30 6.45 uur Adspiranten IL W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Donderdag half 9 vergadering R.K. Middenstandsbond in de achterzaal van Hotel de Twee Kolommen. Vrijdag 8 uur, R.D.B.Theater, «De kampioen der vrouwen». Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscoop, «King—Kong». Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». Door een auto overreden en gedood. Zondagavond is in de Akerstraat te Hoensbroek een zekere J. Görtzen, afkomstig uit Heerier-Heide dooreen auto aangereden. Met zware verwon dingen is G. naar het Sint Jozef ziekenhuis te Heerlen gebracht, waar hij is overleden. Te Didam is gistermorgen de 17-jarige mej. Brandts tegen 'n melk wagen gefietst met het gevolg dat haar borstkas werd ingedrukt. Zij werd in bewusteloozen toestand naar het zie kenhuis vervoerd, waar zij is over leden. Ernstig ongeluk bij Kaihedraalbouw te Kaliowilz. Te Kattownz heelt zich bij een in aanbouw zijnde kathedraal n vreese- lijk ongeluk voorgedaan. De werk zaamhcUen aan de kerk waren wegens gebrek aan tondsen stopgezet, doch c. a. zeventig werkloozen had aange boden, den arbeid voort te zetten. Onder leiding van een architect be stegen zij den steiger, om zich van de te verrichten werkzaamheden op de hoogte te stellen. De steiger stortte op een gegeven oogenbhk echter in en sleurde de arbeiders met zich in de diepte. Zestig hunner werden gewond; tien zelts zeer ernstig. Botsing tusschen motorfiets en auto. Zondagavond omstreeks 6 uur is er op den Bosschenweg ter hoogte van Quatre Bras ouder Tiiburg een ern- sttg verkeersongeluk gebeurd. De gebrs. Dteltjes, wonende Grooteindstraat te Tilburg, duwden samen een onver lichte motorfiets voort, en werden aangereden door een auto, bestuurd door den heer Jelgersma uit Bergen op Zoom. Beiden werden tegen den grond geworpen. Een van hen kwam daarbij tegen een boom terecht, brak beide beenen en liep ook nog verdere kneuzingen op. Hij werd in ernstigen toestand per ziekenauto naar het ziekenhuis te Tilburg vervoerd. Arbeiders levend begraven in een mijn. Ongeveer honderd arbeiders, die in een mijn te Compamones in Spanje voor het bombardement der regee- ringstroepen dekking hadden gezocht, zijn daarin levend begraven, toen het artilleriegeschut den ingang der mijn trol en haar volkomen atsloot. De bliksem slaat in twee kerken. Bij het hevig onweer dat Zondag nacht boven Noora-Holland woedde, is de bliksem geslagen in de Ned. Herv. Kerk te Noord Scharwoude. Op twee plaatsen ontstond brand en spoedig stond het zeer oude gebouw geheel in vlammen. Üe brandweer van N. Scharwoude stond machteloos tegenover de vuur zee. Het oude kerkgebouw brandde tot den grond toe at. Te Alkmaar is om half twaalf de bliksem geslagen in den toren van de H. Dominicuskerk aan de Laat aldaar. Ongeveer een kwartier na het in slaan werd door voorbijgangers ont dekt, dat vlammen uit de 60 Meter hooge torenspits sloegen. De brandweer wist dezen brand te bedwingen. Door autobus gedood. Zaterdagavond heeft op den Eind- hovenscheweg onder de gemeente Nuenen een ernstig verkeersongeluk plaats gehad. Het 6 jarig dochtertje van den heer v. d. B. was op den weg aan het spelen zonder acht te slaan op het verkeer. Plotseling werd het gegrepen door een uit de richting Einhoven komende autobus. De chauffeur trachtte nog uit te wijken, doch een aanrijding was niet meer te voorkomen. Dr. Anderegg die onmiddeltjk ter plaatse was, verleende de eerste hulp en liet het kind naar het ziekenhuis te Eindhoven vervoeren. Laat in den avond is het aldaar aan de bekomen verwondingen overleden. Kar en paard door auto gegrepen. Op den rijksstraatweg tusschen Denekamp en Oldenzaal is heden een ernstige aanrijding gebeurd tusschen een autobus en een boerenwagen, waarbij de landbouwer Grootepunt zoodanige verwondingen opliep, dat hij na voorloopig verbonden te zijn, naar het ziekenhuis te Denekamp moest worden overgebracht, waar hij van de H. Sacramenten der Sterven den werd voorzien, Men vreest voor zijn leven. De chauffeur van den auto bekwam eenige diepe snijwonden in het gelaat. Ongeval in een aardewerkfabriek. Op de aardewerkfabriek .De Kat" te Bergen op Zoom, is een kleilift tijdens het repareeren, van circa 5 M. hoogte, plotseling door het breken van den staaldraad naar beneden ge stort, waardoor de vier arbeiders, die in de lift hadden plaats genomen, min of meer ernstige verwondingen op liepen. Ft. 8000.gestolen. Gisteravond is in een woning aan de Berenstraat te Amsterdam een brutale inbraak gepleegd, waarbij een bedrag van f 8000 aan bankpapier is gestolen. Dit blad kost slechts een DUBBELTJE per week. «HM 'r>-

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 7