B. Holsleren-Lagarde H, de Bont-v. Huilen in Musis Sacrum van 5-9 uur. HET SLECHT WEER Goeden Erwtansoeo. Wij ondingen NIEUWE OOGST: En niet te vergeten: ZONDAG a.s. R.K. Vrouwenbond. Woensdagavond hield de R.K. Vrouwenbond in de groote zaal der R.K. Werkliedenvereniging een druk bezochte vergadering. Na opening der bijeenkomst met den christelijken groet, sprak mevr. Donkers een openingswoord, waarin zij warmen dank uitsprak voor het geen de HoogEerw. heer Deken van Kiel. voor den Vrouwenbond, wiens adviseur hij was, geweest is, Voorts deed de presidente mede- deeling van het voornemen van het bestuur om hij voldoende deelname een naaicursus op te richten. Adspi- rant deelneemsters kunnen zich daar voor bij de dames van het bestuur opgeven. De aanwezigen zongen hierna drie strofen van het lied der Roomsche Vrouw van Marie Koenen. Vervolgens was het woord aan Pater Vriens, rector van het Kaats- heuvelsche Missiehuis die zou spre ken over het onderwerp »de Sterke Vrouw». Wij zullen hier niet trachten uitvoerig weer te geven, hetgeen de pater in zoo treffende en toch een voudige woorden zeide. Het waren woorden en wenken, rechtstreeks gericht tot het hart der aanwezige vrouwen en meisjes. Pater Vriens legde er den nadruk op dat de sterkte der vrouw niet kan zijn gelegen in lichamelijke kracht of in een streven naar eman cipatie, doch een kracht is van hoogere orde, een kracht van den geest en van de ziel. Spr. wees de moeders erop hoe zij deze geestelijke kracht in het dagelijksche leven tegenover man en kinderen hebben toe te passen en hij vond gelegenheid om in het licht te stellen welk een sterkte, volharding en berusting in deze moeilijke dagen van zoovele moeders gevraagd wordt om de karige huis- houdpenningen zoo te besteden, dat gebrek lijden voorkomen wordt. Lang sprak de pater tot de ver loofde meisjes, die hij veel wijze wenken gaf voor den mooien, maar toch£ moeilijken verkeeringstijd. Daarbij zeide spr. dat de godsdienst zin de voornaamste deugd der vrouw is. Na deze ernstige woorden begon het vroolijke deel van den avond. Eerst werden enkele komische films vertoond, waarmede recht hartelijk gelachen werd en tenslotte had de trekking plaats van de verloting van den Missienaaikring. Onder groote spanning werden de nummers gedraaid. De eerste prijs viel op no. 2148, de tweede op no. 1702, de derde op no. 962, de vierde op no. 1691 en de vijfde op no. 682. Voor de overige prijzen zie men de adver tentie in dit blad. De welgeslaagde vergadering werd door Kap. van Rooij met een slot woord en met den gebruikelijken groet gesloten. Volksonderwijs. De Waalwijksche afdeeling van «Volksonderwijs» heeft Maandag avond vergaderd en tot afgevaardig de naar de Centrale Vergadering gekozen de heer A. van Gent. Besloten werd op 5 November a s. wederom een ouderavond te beleg gen en voorts om ook dit jaar een St. Nicolaasfeest te organiseercn. Erwten Spliterwten Bruine Boonen Witte Boonen Capucijners MEEL VOOR BALKENBRIJ. Grootestraal Waalwijk. de vergadering zich in alle opzichten vereenigen. Aan een vraag aan de afd. Oss, luidende: acht het Hoofdbestuur den tijd niet gekomen, algemeene lichtlijnen te onderwerpen volgens welke de excessen, aan het macht wezen verbonden, bestreden kunnen worden werd volle aandacht ge schonken. Een der leden wees er op dat men hier iederen Donderdag groote markt wil gaan houden, hetgeen hij niet in het belang van de winkeliers acht. Mededeeling werd gedaan dat voor- personen die liet kunnen en moeten weten, is vernomen dat tot heden Burg. en Weth. een dergelijk verzoek nog niet heeft bereikt. Het zou dwaas zijn tot een wekelijksche Markt over te gaan, wijl sinds jaren lang ge bleken is dat, wanneer in een maand 2 Markten worden gehouden, deze dan beide van geen beteekenis zijn. Besloten werd om aan het Hoofdbestuur te verzoeken stappen te doen, ter voorkoming van het euvel, dat de Bouwvakarbeiders na volbrachte dagtaak, of indien het werkloozen betreft, terwijl ze steun trekken, voor eigen rekening karwei-werk verrichten of aan nemer spelen. Den bonafide aannen- mers wordt hierdoor dikwijls gevoelige schade berokkend. Vanuit de^vergadering werd erop gewezen dat bij de gemeentewoningen een dergelijke tactiek wordt ge volgd. Moet een woning van binnen worden geschilderd, dan krijgt de huurdei verf. Algemeen waren de deskundigen het eens dat deze tactiek de gemeente veel meer geld kost dan wanneer het werk aan erkende schilders wordt op gedragen. Besloten werd met den gemeente- opzichter daarover te confereeren. Vervolgens werd aan de orde gesteld de Middenstands—contant tact wist hij vergaderingen te leiden, verstond hij het de belangen der industrie en die van de schoennij verheid in het bijzonder te verdedigen en te behartigen. Zijn vlotte en tegelijk zakelijke wijze van werken, zijn prettige, gemakkelijke omvang en joviale eigenschappen verschaften hem vele goede vrienden en maakten dat men hem het leiderschap gaarne toe vertrouwde. Veel hielp hij tot stand brengen op maatschappelijk en economisch gebied, vooral ook ten bate der schoenindustrie, die hem uit den aard der zaak het meeste ter harte ging. Reeds op vrij jeugdigen leeftijd vervulde hij het voorzitterschap van den toenmaligen Bond van Schoen fabrikanten en jarenlang nam hij een vooraanstaande plaats in het vercenigingsleven in, toonde hij zich daarbij een bekwaam leider. Mede als president van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Tilburg verrichtte hij velen en nuttigen arbeid voor de schoenindustrie in 't bijzonder en voor de nijverheid in het algemeen. Het heengaan van den heer de Pont beteekent dan ook een groot verlies voor de schoennijverheid en inzonderheid voor zijn eigen bedrijf. Thé dansant in Musis. A.s. Zondagmiddag begint wederom de thé dansant in Musis Sacrum, die om de 14 dagen Zondags van 5—9 uur wordt gegeven. Voor dansmuziek zorgt de bekende Band uit Oosterhout, die 't vorig jaar zulk een succes had. Waar de entrée-prijzen ook voor deze tijden zeer matig zijn, twijfelen wij niet aan een druk bezoek uit plaats en omgeving. Gevonden Voorwerpen. Op het Politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen: heerenrijwiel, vulpen, kabeltouw Grootestraaf Telefoon 109 HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING. Indiening van vorderingen op Duitschland. Formulieren verkrijgbaar bij de Kamer van Koophandel. In verband met de noodzakelijkheid belanghebbenden zoo spoedig mogelijk in de gelegenheid te stellen hunne vor deringen, welke vallen onder de bepa lingen van het Nederlandsch Duitsche clearing-verdrag d.d. 21 September '34 bij het Nederlandsch Clearing-instituut in te dienen, zullen vanaf Maandag 22 October a.s. bij de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Lang straat te Waalwijk de formulieren ter indiening van vorderingen (formulier B) verkrijgbaar zijn. R.K. Middenstand. Donderdagavond hield de R. K. Middenstandsbond in de Twee Kolommen eene algemeene verga dering, die zeer druk was bezocht. lot afgevaardigden voor de op 2o October in Tilburg te houden jaarvergadering werden benoemd de heeren Chr. van Liempt en H Aarts. De agenda van de jaarvergadering werd druk besproken. Met een voorstel aan de afd. alkenswaard om de afdracht per lid met f 1 te verminderen, kon men, gezien de zeer slechte positie der plaatselijke kas, zich goed ver. eenigen. Met een voorstel van dezelfde af deeling om nogmaals stappen te doen bij de PNEM om te komen tot verlaging der krachttarieven voor de resp. middenstandsbedrijven kon zegel. De voorzitter wees er op dal dit een nieuw en krachtig wapen in handen van den zelfstandigen win keiier is. Besloten wordt den heer van Driel uit te noodigen dit on derwerp uiteen te komen zetten. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt. Nadat wederom eenige nieuwe leden waren aangenomen werd deze geanimeerde vergadering ge sloten. b Entrée f0.30. Heer en Dame f0 50. Jos. de Pont. f Zooals wij Woensdag nog gemeld hebben is te Tilburg plotseling overleden de heer Jos. de Pont, oud-voorzitter der Federatie van Schoenfabrikanten en van de Til— burgsche Kamer van Koophandel. Het akblad voor de Schoen makerij schrijft in een necrologie over deze bekende figuur in de schoenenwereld o.m. Met den heer Jos. de Pont gaat neen een sympathieke, rondborstige hguur, met wien men gaarne ver. keerde en samenwerkte, die niet alleen gezien was in eigen kring maar even goed elders. Snel en met de noodige scherpzinnigheid wist hij zich in de verschillende aange legenheden in te werken; met de hem eigen bonhommie en met groote Uit de Centrale H.L.S. (iioeps- en Bestuursuergaderingen. In de Woensdagmiddag te Utrecht gehouden gecombineerde groeps vergadering der Centrale H.L.S., zijn door alle groepen de door het be stuur gestelde vragen beantwoord. Het resultaat hiervan is dat door nagenoeg alle groepen het volle vertrouwen in het Dagel. Bestuur werd uitgesproken. Een groote meerderheid der groe pen sprak zich uit voor een wijzi ging in den vorm der Centrale. Hierbij kwam tot uiting de wensch tot meer zelfstandigheid der groepen. Er werd vrij algemeen geadviseerd tot opschorting der bindende beslui ten in verband met de komende wet tot bindend verklaring van onder nemersovereenkomsten. Na de gecombineerde groepsver gadering had een algemeene bestuurs vergadering plaats. Beiae vergade ringen werden bijgewoond door den regeerings-contact-commissaris Prof. Kaag en door Mr. Gispen als ver tegenwoordiger van den Minister van Economische Zaken. Prof. Kaag heeft een verklaring afgelegd, waarin het standpunt der regeering ter zake tot uiting komt. De regeering blijft een organisatie der bedrijven gewenscht achten, om daardoor het advies te kunnen hooi en inzake hel eventueel bindend verklaren van ondernemersovereen komsten. Over den vorm der organisatie wenscht de regeering het bedrijf vrij te laten. Gezien het advies der groepscom- missies adviseerde de voorzitter, de heer Verwoerd, een commissie te benoemen, welke de reorganisatie plannen in studie neemt, Hiertoe is besloten. Uit alle groepscommissies zijn een of meer leden hiervoor aangewezen. Er is besloten dat de bindende besluiten inzake levering van leder en schoenen geldig blijven, doch dat het Dagel. Bestuur, gezien de huidige situatie, als regel op aanvraag dis pensatie zal verleenen. De betrokken groepen kunnen voor a.s. Maandag voorstellen in dienen of en zoo ja welke firma's zij van deze dispensatie wenschen uit te sluiten. Het Dagel. Bestuur, hetwelk a.s. r ij dag vergadert, zal ten spoedigste tot officieele bekendmaking der genomen besluiten overgaan. Onderhandelingen met leder- fabrikanten. Het resultaat der onderhandelin gen tusschen de uit de Centrale getreden lederfabrikanten en de schoenmakersbonden over intrekken van de opzegging van het lidmaat schap van eerstgenoemden, wordt eerst a.s. Maandag tegemoet gezien. Resolutie van Lederhandelaren. De vereeniging van lederhande laren te Groningen, heeft een resolu tie aangenomen, waarin zij hare leden adviseert, op kortsten termijn hun lidmaatschap der Centrale H.L.S. op te zeggen, indien de Regeering zich niet vóór 20 October onomwonden bereid heeft verklaard de saneerings- en ordeningspogingen zoodanig te steunen, dat de ge- wenschte resultatenop korten termijn kunnen worden bereikt. Film vertoon ingen In alle gevallen is vergunning noodzakelijk De burgemeester heeft bepaald.dat van heden af filmvertoonir.gen met normaalfilm door middel van koffer- kino's niet anders mogen plaats hebben dan vanuit een daartoe ingerichte en door de politie geschikt bevonden vaste cabine. Ais de kofferkino echter buiten het gebouw, waar de film vertooning plaats vindt, wordt opgesteld, is'n dergelijke cabine niet noodzakelijk. In alle gevallen, en dus ook voor deze laatste wijze van vertooning, moet vergunning worden aangevraagd. Voor moeilijk brandbare smalfilms gelden deze beperkende bepalingen niet, doch ook voor vertooningen met smalfilms moet tevoren vergunning worden aangevraagd. BIOSCOOP* R.D.B.-Theater. De Kampioen der Vrouwen. Een aaneenschakeling van spannen de en sensationeele gebeurtenissen kan men deze week zien in het R.D.B.- Theater. De titel der film doet' al direct eenigszins romantisch aan, en en doet ons met recht verwachten, dat ons een verhaal zal opgedischt worden waarin kracht en charme vereenigd zijn. Dit is dan ook inderdaad het geval. Steve Morgan (Max Baer) be- gint zijn optreden in deze historie ais „uitsmijter", welke taak hij zoo goed verstaat, dat hij tot bokser wordt gepromoveerd. En korten tijd brengt hij het zelfs bij toeval, en nadat vele moeilijkheden zijn overwonnen, tot den huwelijken staat. Het succes brengt echter zijn ongeluk, want na korten lijd komt het tot een scheiding tus scben de echtelieden. Maar tenslotte komt alles toch weer voor elkaar, als Steve zich uitstekend houdt in 'een boksmatch tegen niemand minder als Primo Camera Dit is het voornaam- ste evenement van de film, en wie nu eens een heusche boksmatch wil zien tusschen twee groote kampioenen, moet zeker eens in het R D.B.-Theater gaan kijken. Maar ook voor hen, die meer van charme en romance houden is er wat te genieten. Luxor-Bioscoop. King—Kong. Met overgroote belangstelling wordt deze week de film tegemoet gezien welke in de Luxor vertoond wordt. Deze film, welke als het achtste wereldwonder aangeschreven staat, is een wonder der moderne film techniek en gemaakt naar 't laatste boek van Edgar Wallace. De inhoud van de film is als volgt Een filmexpeditie nadert haar doel van bestemmingeen geheimzinnig eiland, bewoond door een vreemde volksstam. Het inlandsche opper hoofd ontdekt bij de blanken een meisje met goudblonde haren. Daar de pogingen om haar te koopen mislukken, wordt Ann Darrou des nachts ontvoerd. Zij moet dienen als offer aan Kong, een monsterachtig wezen van gigante afmetingen. Kong ziet het meisje doch doodt haar niet. Het schijnt wel of het monster be hagen^ schept in de blanke vrouw. Met zijn slachtoffer in zijn machtige klauwen geklemd verdwijnt Kong in het oerwoud. Het blijkt dat 't oer woud bewoond wordt door afzichte lijke monsters, waartegen Kong te vechten heeft om zijn prooi te be houden. Na vele moeilijkheden ge lukt het de filmexpeditie Ann Darrou te redden. In triomf wordt Kong, die door gasbommen bedwelmt is naar New York vervoerd en daar in een ijzeren kooi tentoongesteld. Als Ann Darrou onder de bezoekers |f..en door Kong ontdekt wordt weet hij zich los te werken en zich ten tweede male van haar meester te maken. Hij vlucht met haar op het hoogste gebouw van New York. Na een verwoed gevecht, waarin ook vliegtuigen betrokken zijn, vindt het monster Kong boven op een wolken krabber zijn einde. Fokveedag Heusden.- Te ongeveer half twaalf 0ne^ Burgemeester Wijs dezen fok\lHC met een woord van welkom tot heeren juryleden, uitvoerende Co! missie, inzenders en belangstellen/ Spreker achtte het een verheusTl verschijnsel, dat de veehouders dn dezen fokveedag toonden nog v trouwen in de toekomst tebezi/' iets wat onmogelijk ontbeerd h worden. 431 Heusden vervolgde spreker sw het op hoogen prijs dat dezen veedag hier wordt gehouden gemeentebestuur zoowel als inoj: tenen, zullen evenals nu, ook toekomst steeds bereid worden o vonden hun steun en medewerk» te verleenen. Verheugend noemde spreker n* verder, dat zij die dezen dag org. niseerden, toonen het zakelijk inzii te bezitten dat »de cost gael voo> de baet« en hun tijd en toewijd^ willen geven en daarvoor koste! over hebben, al is het ook voorde! boerenstand en de veehouders eet zwaren tijd. Met den wensch, dat dezen da aan de gestelde verwachtingen m0c beantwoorden en de volgende f0| veedagen een steeds stijgend succe! moge opleveren, verklaarde spreke dezen eersten fokveedag voor ge opend. Hierna vingen de keuringen aai de uitslag hiervan kunnen wij t0 onze spijt in dit nummer weger,; gebrek aan plaatsruimte en tijd nie: meer opnemen. De Rijkssalarisregeling. Woensdag hebben wij mededeeliC( gedaan van het voornemen der geering tot het doorvoeren van herclassificatie der gemeenten v0c. de salarisregeling voor rijksambteDi ren. Naar „de Volkskrant" meldt zulle- o.m. van de tweede naar de derde klasse worden overgebracht: Boxte Dongen, Ginneken, Oosterhout (N.-B Waalwijk, Zalt-Bommel, Zevenbergeo De rijksambtenaren in deze ge. meente zullen dus 4 of 6 verlagir krijgen, naar gelang het jaargelder ot weeklooners zijn. Dienstvak der Directe Belastingen enn Bij resolutie van den Minister var Financiën is de rijksklerk met vak. examen J. Lodeweges verplaatst va: de Inspectie der Directe Belastinger te Meppel naar de Inspectie der Ui. recte Belastingen te Waalwijk. Stormloop tegen Bata in Tsjecho-Slowakije. De strijd tegen Bata neemt ook in Tsjecho-Slowakije steeds grootereo omvang aan. Te Praag hielden dt schoenmakers een grootsch opgezette massa—demonstratie tegen den erf vijand van het schoenenvak, zooals Bata door hen wordt betiteld. Hon derden schoenmakers uit de provin cie waren in Praag samen gestroomd om aan deze demonstratie deel te nemen. Geëischt werd de onmiddel lijke afkondiging van een wet, zoo schrijft »der Ledermarkt», waardoor de bestaande groote reparatiewerk plaatsen, die voor verreweg hel grootste deel Bataondernemingen zijn, worden opgeheven, om de schoenmakers van een dreigenden ondergang te redden. Gelijksoortige demonstraties van schoenmakers hadden in bijna alle groote en middelbare steden plaats, Daarbij is 't zelfs tot botsingen met de politie gekomen. Ook de vereeniging van schoen fabrikanten heeft zich in haar laatste vergadering bij dezen eisch der schoenmakers aangesloten. Aan den anderen kant organiseert Bata tegendemonstraties en protest vergaderingen. Slechte toestand in de Fransche schoenindustrie. De Fransche statistiek meldt be treffende de schoenenbranche In de omgeving van Fougêres gin gen 13 fabrieken toe. De dagproduc tie daalde aanmerkelijk. Het aantal werkloozen bedraagt thans 500; 3/< der schoenfabrieken werkt van 20- 24 uur, 1 4 van 2436 uur per week. In de omgeving van Limoges zijn 15 schoenfabrieken gesloten, 2200 arbeiders werkeloos 60 h 70 pet. der fabrieken werken met veel minder uren. 25 zijn 25 fabrieken en van de rest met gereduceerd In Toulouse geheel gesloten werken 75 pet. bedrijf. In Nimes hebben 10 schoenfa brieken het werken opgegeven. De nog werkende fabrieken maken 2000 paren minder per week en 90 pet. der schoenfabrieken werkt op halve capaciteit. In Lyon, Rouen, Amiëns, Nantes, Marseille hebben 5 fabrieken met werken opgehouden. mti oisani

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 10