Kostelooze proef BINNENLAND. KANTONGERECHT. RECHTZAKEN. BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. ""TtAATSELIJKE BERICHTEN. met K«uscJi£nSaltj p uirven. Deze benoeming zal gelden tot 31 Dec. 1936. 5. Ingekomen stukken. Hieronder zijn verschillende goed keuringen van raadsbesluiten. Door Ged. Staten wordt aanmer king gemaakt op de verhooging van 10 pet. van het salaris van den ge meente-ontvanger. Daar dit salaris door Ged. Staten wordt vastgesteld is het raadsbesluii van geen waarde. De Voorzitter stelt voor om den ontvanger aeze verhooging tr geven in den vorm van een vergoeding voor de werkzaamheden, die hij doet als administrateur van den vleesch keuringsdienst. Daartoe wordt besloten. Opnieuw komt aan de orde het verzoek van dhr. Zandbergen om een hoogere pachtreductie. B. en W. hebben informaties in gewonnen, waaruit blijkt dat voor griendland gemiddeld 60—65 pet. reductie wordt gegeven. Besloten wordt de reductie tot 60 pet. te verhoogen. Tegen stemden de heeren Jansen en v. d. Loo. Van de R.K. Werkliedenvereeni- ging is een verzoek ingekomen om per 1 Nov. een brandstoffentoeslag aan werkloozen te verstrekken. De Voorzitter zegt dat evenals vorige jaren weer een toeslag van f 1 per week zal gegeven worden, zoodra daartoe van de regeering instructies zijn ontvangen. Het ligt in de bedoeling ook thans weer een bijdrage van de Godshuizen voor dit doel te vragen. De heer Jansen vindt het wen- schelijk dat armlastigen, die niet onder de steunregeling vallen, ook voor dezen toeslag in aanmerking komen. De Voorzitter zegt dat dit niet mogelijk is, Deze menschen moeten door het crisis-comité of armbestuur geholpen worden. Besloten wordt de toeslag zoo mogelijk per 1 Nov. te verstrekken Ie lage salarissen De Voorzitter brengt in herinne ring dat de raad zich indertijd tot den Minister heeft gewend in ver band met de salarissen van burge meester, secretaris en ontvanger. Thans is mededeeling ontvangen dat de minister zich kan vereenigen met de compensatie van het pen- sioensverhaal tot l'/3 pet. Voorts is van Ged. Staten mede deeling ontvangen dat voor deze groep van ambtenaren in gemeen ten beneden de 20.000 inwoners geen verlaging zal worden toegepast. Van de A.R.K.A. is een schrijven ontvangen, waarin een vergelijking wordt getrokken tusschen de sala rissen, die in deze provincie, en die welke in andere provinciën worden uitgekeerd. In Overijssel is het bur gemeesterssalaris voor plaatsen be neden 4000 zielen f 800 hooger als in Brabant De voorzitter stelt voor aan Ged. Staten te berichten dat de raad een salaris verhooging van 10 pet. voor deze ambtenaren noodzakelijk acht, dat hij is voor unifatie der salaris schalen in de verschillende provin cies. De heer Jansen wil bovendien aan Ged. Staten de vraag stellen waarom er zoo 'n groot verschil in de salarissen bestaat. De heer Timmermans meent dat het hoog tijd is dat er eens een frissche wind gaat waaien in de Prov. Staten. Jansen. Waarom moeten wij, Zuiderlingen, nog vertrapt worden'? We willen behandeld worden zooals de andere provincies. Timmermans. Het is bij de beesten af zooals Ged. Staten inzake de salarissen handelen. Spr. stelt voor Ged. Staten te interpelleeren over de salarieering van het provinciale personeel. Het voorstel—B. en W. en het voorstel—Jansen worden aange nomen. Het voorstel—Timmermans wordt niet gesteund. Ook met het voorstel van Ged. Staten om 10 pet. te korten op het salaris der Wethouders gaat de raad niet accoord. Bij de rondvraag vraagt de heer Timmermans of de huren der gemeentewoningen nog niet verlaagd kunnen worden. De Voorzitter zegt dat er ondanks de renteverlaging een groot exploi tatietekort blijft bestaan, zoodat huurverlaging nog niet kan worden toegezegd. De vergadering wordt daarop gesloten. Amerika's openbare vijand no. 1 te zijn, doodelijk gewond en korten tijd later overleden is. Hij was in de buurt van East Liverpool in Ohio door de politie ontdekt. Er had een achtervolging per auto plaats, waarbij een vuurgevecht ontstond. Dynamiel-onlploffing in Spanje. Bij het vervoer van in beslag genomen dynamiet uit een mijn bij Oviedo, is een ontploffing ontstaan, waarbij volgens de eerste berichten 32 personen zijn gedood en 80 ge wond. Volgens het voorloopig onderzoek zou de auto, waarmee de wapenen en het dynamiet vervoerd werden, op een door de laatste opstandelin gen gelegde mijn zijn geloopen. Volgens de laatste berichten zijn er 32 man gedood. De rebellen zouden in den weg, dien de auto volgde, een mijn gelegd hebben om hun aftocht te dekken. De Goudblok-conferenlie. De gedelegeerden ter Goudblok- conferentie te Brussel zijn overeen gekomen 1. Een algemeene commissie te vormen, wajrvan de respectieve gedelegeerden lid zullen zijn. 2. Wat den goederenruil aangaat a) Na te gaan, op welke wijze het op het oogenblik mogelijk is, den handel tusschen hun landen te doen toenemen. Zij achten het wenschelijk, dat deze toeneming 10 °/0 zal bedragen van het globale volume der handels transacties, welke tusschen 1 Juli 1933 en 30 Juni 1934 zijn uitgevoerd. b) Te dien einde onverwijld bila terale onderhandelingen aan te knoopen, die in hoogstens één jaar tot een resultaat moeten leiden. c) Het ontwerp van een inter nationale conventie in zake de han- delspropaganda, waaraan zij in principe hun goedkeuring hechten, te doen bestudeeren door een sub comité, waarin elk der onderteeke- nende regeeringen vertegenwoordigd zal zijn en die tot taak zal hebben, den definitieven tekst der conventie op te stellen op een zoodanige wijze, dat onderteekening er van spoedig kan plaats vinden. 3. Enkele andere commissies te benoemen. Douglas vloot wordt uitgebreid. Naar wij vernemen heeft de directie der K.L.M. besloten voorloopig nog twee Douglas machines uit Amerika te betrekken. In totaal wil men een serie van tien Douglas-machines aan de vloot toevoegen, doch daar men gaarne zoo spoedig mogelijk dit nieuwe, veilige, snelle type op de Indië lijn wil bezigen, werd besloten de twee volgende machines nog niet op de Fokker-fabrieken te bouwen, doch ook geheel gereed uit Amerika te laten komen. De volgende machi nes worden dan door Fokker in licentie op de Amsterdamsche fa brieken gebouwd. De afslachting van rundvee. Namens het bestuur der Neder- landsche vereeniging van veeweiders en mesters is het volgende telegram gezonden aan den Minister van Economische Zaken «Volgens persberichten zou de Veehouderij Centrale geadviseerd hebben tot een nieuwe afslachting van rundvee. Het bestuurder Neder- landsche Vereeniging van veeweiders en mesters acht een nieuwe afslach ting een nationale ramp. Reden waarom het Uwe Excellentie verzoekt de mptieven mede te deelen, waarop de Veehouderij Centrale haar advies fundeert. Wij achten het een natio naal belang, dat deze duistere en onbekende motieven gepubliceerd worden, opdat ze openlijk bestreden kunnen worden. Publicatie dezer motieven kan allerminst schaden, daar verschillende adviseurs der Veehouderij Centrale reeds maanden tegen afbraakprijzen speculatief groote kwanta jong vee opgekocht hebben, dat schijnbaar na dekking voor aanbieding ter afslachting zal dienen. Zijn de motieven der afslach ting zoo belangrijk, dat hieraan het bestaan der veeweiders en mesters welke de rundvleeschvoorziening voor het geheele land verzorgen, moet worden opgeofferd Reeds door de vorige afslachting zijn zij hiervan de dupe geworden.» Verdachte was door de rechtbank veroordeeld tot 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Het gerechtshof be vestigde het vonnis onder aftrek van voorarrest. Tegen den vader J. M. S. was door den adv. gen. 3 jaar en 6 maanden gevangenisstraf geëischt wegens be driegelijke bankbreuk, terwijl het overige volgens den adv. gen. niet bewezen was. De rechtbank echter had verdachte veroordeeld tot 2 jaar gevangenis- strat ter zake van het opmaken van een valsche schuldbekentenis groot foOOO.en wegens bedriegelijke bankbreuk, door een partij goederen, leder en fournituren, aan den publie ken boedel te onttrekken en in Rotterdam te doen opbergen. Het gerechtshof veroordeelde ver dachte tot 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van voor arrest. Te vroeg erbij. P. J. v. E., 47 jaar, bakker te Vlijmen had een motor gekocht, tweedehands, en deze naar een re- perateur gebracht om eens te zien, wat er misschien nog aan op te knappen was. Inmiddels had hij zijn nummer bewijs en rijbewijs aangevraagd, maar nog niet gekregen. Toen liij bij den reperateur kwam om te vragen hoe het er mee stond, zei deze: «probeer liem maar eens 1» De bakker deed het, en had nog geen 500 Meter gereden, naar zijn zeggen, of hij ontmoette den dienaar van Sint Hermandad, die hem den volgenden dag een proces—verbaal thuis bracht. Eisch: 2 x f5.— boete, subs. 2x5 degen hechtenis. Uitspraak: 2 x f3.— boete, te vervangen door 2x3 dagen hechtenis. b M. D. v. d. H., landbouwer te Eethen, werd ter verantwoording geroepen omdat hij een stier over het weiland had laten loopen. Dat gebeurt zooveel I zoo veront schuldigde zich verdachte. Dat is erg genoeg 1' oordeelde het O. M. De boeren hier in Brabant hebben daar een kwade ge woonte van 1 Alles wordt gedaan om den veestapel krachtig te be vorderen, maar door dergelijke «ge woonten» bevordert de boer de minderwaardigheid van het vee en een ongewenschte voortbrenging. Verdachte werd veroordeeld tot f 10.boete of 10 dagen. J. J. M. R. uit Tilburg reed onder Waspik per auto en hield te veel inks waardoor een botsing plaats ïad. Verdachte ontkende schuld en bracht 2 getuigen h decharge mee, die tegenover die uit Waspikstonden. Dan nog maar meer getuigen oordeelde de Kantonrechter, die de zaak uitstelde tot nader. V Het Porlugeesche kabinet afgetreden. Het kabinet—Salazar heeft het ontslag aangeboden na een kabinets raad, die tot op het laatste oogenblik geheim was gehouden. Salazar zal ook het nieuwe kabinet vormen. Publieke vijand No. 1 gedood. Het Amerikaansche departement van justitie deelt mede, dat «Pretty Boy» Moyd, die sinds den dood van Dillinger de twijfelachtige eer genoot Brandstichting, bedriegelijke bank breuk en valschheid in geschrifte te Kaatsheuvel. Het gerechtshof deed in hooger beroep uitspraak in de bekende strafzaak tegen vader en zoon S., vroeger schoenfabrikanten te Kaats heuvel, thans gedetineerd. De zoon F. G. S., thans kisten maker, had om zijn vader, die de zaak van diens schoonmoeder dreef, uit de financieele moeilijkheden te helpen de fabriek in den nacht af gekookt. Inventaris, meubelen, ma- chineriën, de voorraad, voor zoover die niet aan den boedel onttrokken was, verbrandden geheel. Ongeluk bij het voetballen. Zondagmiddag tijdens een voet. balmatch op het terrein van den Bond voor Lichamelijke opvoeding aan den Schulpweg te Rotterdam, heeft de 22-jarige J. de R., wonende in de Helmersstraat, een schop tegen het rechterbeen gekregen, toen hij en de keeper van de tegenpartij tegelijk naar den bal trapten. De R. is met een gebroken been in het ziekenhuis aan den Coolsingel op genomen. Inbraak te Oss. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn onbekend gebleven per sonen de woning binnengedrongen van den brandstoffenhandelaar Go- vers, in de Ussensche straat te Oss. De inbrekers hebben het geheele benedenhuis doorzocht en zich van een bedrag aan geld uit een kast meester gemaakt. Voorts hebben zij een waschmachine buitgemaakt. Daarna hebben de ongewenschte gasten zich in de keuken te goed gedaan aan ham met eieren, waarna zij ongehinderd wisten te ontkomen. Uit het politieonderzoek bleek, dat de indringers met een bijl, die zij eerst uit een schuurtje hadden weggenomen, een ruit aan de achter zijde van het huis hadden verbrijzeld waardoor zij zich toegang hadden verschaft. De heer G. had gedurende de af- geloopen week reeds eenige malen meenen te bespeuren, dat uit zijn pakhuis brandstoffen waren gestolen. Hij had hieraan echter geen bijzon dere aandacht geschonken. Van de dieven is nog geen spoor ontdekt. Auto tegen een boom gebotst. Op den Rijksstraatweg 's Hertogen boschGrave, onder de gemeente Schayk, is 'n auto, waarin naast den heer Kropman uit Nijmegen, ook het bestuur van de wielrenclub Groenewoud, de wielrenner Kropman jr. en diens verzorger, de 27-jarige van Schijndel, allen uit Nijmegen waren gezeten, ter hoogte van de gemeente Schayk tegen een boom gebotst. De inzittenden waren op weg naar Oss, waar zij een wieler wedstrijd wilden bijwonen. Plotseling kwam uit een zijweg etn motorrijder mef groote vaart aanrijden. Om een aanrijding te voorkomen, remde de heer Kropman Sr., uit alle macht. Een botsing vond niet plaats, doch de auto reed met groote kracht tegen een langs den weg staanden boom. Alle inzittenden kregen min of meer ernstig letsel. Het ergst was er aan toe de verzorger v. Schijndel, die een hoofdwond en een kaakfrac- tuur had bekomen. Het slachtoffer is naar een ziekenhuis te Nijmegen gebracht. De anderen hadden geringe verwondingen. De auto is totaal vernield. Mijnongeluk te Essen. In de mijn Konstantin IV/V in het Ruhrgebied heeft tijdens de herstelwerkzaamheden een mijngas- ontploffing plaats gehad. Hierbij werden acht mijnwerkers gedood en vier gewond. Mijnramp in Japan. Naar verluidt zijn 48 mijnwerkers opgesloten bij een mijngasontplolfing in de steenkolenmijn Taiyo Kogyo in Japan. Twee en dertig arbeiders konden zich in veiligheid brengen. Van de ingesloten mijnwerkers konden er 41 bevrijd worden. Helaas waren 27 hunner reeds bezweken, terwijl men wanhoopt aan de red ding van 21 mijnwerkers, die nog ingesloten zijn. Proces tegen Hauptmann. Het proces wegens moord en kinderroof tegen Bruno Hauptmann zal naar alle waarschijnlijkheid nog voor den 15den Nov. behandeld worden. De autoriteiten zijn van meening, dat thans genoeg bewijs materiaal verkregen is om een aan klacht wegens moord te rechtvaar digen. Bij zijn overbrenging naar Fle- mington was Hauptmann buiten gewoon bleek en nerveus. In de gevangenis wordt hij thans dag en nacht bewaakt. De directeur der gevangenis heeft hem persoonlijk aan den lijve onderzocht om na te gaan of hij voorwerpen bij zich had, waarmede hij zichzelf zou kunnen verwonden. De moord te Princenhage. De rechtbank te Breda heeft den 30-jaiigen J. O. uit Princenhage, die op 21 Juli j.l. een buurman met een revolver en spade doodde, tot een gevangenisstraf van 10 jaar veroor deeld, met aftrek van voorloopige hechtenis. De officier van justitie had in een zitting met gesloten deuren, 15 jaar gevangenisstraf gevorderd wegens doodslag. Meisje doodgereden. Zondagavond wilde op den Rijks straatweg 's-HertogenboschGrave, onder de gemeente Rosmalen, een wiel- rijdster, die reed in de richting Den 3osch, voor haar rijdende fietsers pas- seeren. Toen zij het groepje, dat het geheele rijwielpad in beslag nam, voor rij reed, kwam zij op den grooten ver- ceersweg terecht. Bij het passeeren gemerkte zij te laat, dat uit de richting Den Bosch 2 auto's naderden, die el kander voorbij wilden. Door den meest inks rijdenden auto werd het meisje gegrepen en met kracht, eerst tegen den auto en vervolgens tegen den weg ge slingerd. Het slachtoffer bleef bewus teloos liggen. Dr. Ribbeling, genees- ïeer-directeur van de psychiatrische inrichting Koudewater, die weinige oogenblikken na het ongeluk ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. Het meisje moet vrijwel op slag zijn gedood. Aanvankelijk kon de identiteit van het slachtoffer niet worden vastgesteld. Bij het politie-onderzoek bleek, dat het het 14-jarig meisje de H. was, afkom stig uit het kerkdorp Vinkei, gem. Nu land. Het stoffelijk overschot is naar het gemeentehuis te Rosmalen overge bracht. De auto, welke bleek toe te behooren aan de fa. v. d. K. te 's-Bosch, is in beslag genomen. Ongeval bij Hedel. Gistermorgen reed het echtpaar H. v. E. uit Velddriel met een vracht aard appelen naar Den Bosch. Nabij Hedel sloeg het paard op hol. Paard en kar vielen van den hoogen Maasdijk, met het gevolg, dat de vrouw een ernstige knie-fractuur opliep. De man kwam er met eenige lichte kneuzingen af. Dr. De Ridder uit Hedel verleende de eer ste hulp en bracht de vrouw naar haar woning over. DRUNEN. De eerste serie wedstrijd tusschen de biljartclubs B. J. C. alhier en E. B, C. te Elshout gespeeld, had het volgende verloop: B. J. C. Drunen E. B. C. Elshout Bij elke flacon Kruschen Salts a f 1.60 wordt nu voor een bepaalde tijd een gratis proefflacon verpakt Maak nu van dit mooie aanbod gebruik om eens zelf de werking van Kruschen Salts te ondervinden Kruschen Salts zuivert Uw bloed Voor rheumatiek, jicht en ischias bestaat er geen beter, eenvoudiger en doeltreffender middel. In het buitenland is door opkoo- pers met Kruschen Salts geknoeid, Men koope daarom in geen geval Kruschen Salts in buitenlandsche verpakking, doch uitsluitend in on- geschonden Hollandsche verpakking met de naam van N.V. Rowntrte Handels Maatschappij op verpakkino en etiket van de flacon gedrukt. Th. v.d.Wiel 100 H. Brok 100 C. Vesters 100 J. van Delft 100 H. Verhoeven 76 M. Kleaks 51 H. Tausch 46 H. Muskens 52 C. Pulles 51 Th. v. d.Besselaar 100 B. J. C. wint met 146 punten. Zondagmiddag stond een fietser bij een kromming van den weg zijn rijwiel te repareeren, waarbij eenige kinderen stonden toe te zien. Onder dit bedrijf kwam uit Oostelijke richting een auto met flinke vaart aangereden, een andere auto kwam uit Westelijke richting van de dijk- stoep aanzetten. Door tegenwoordig, heid van geest der chauffeurs, die het gevaar zagen waarin de fietser en de kinderen verkeerden, wierp de eene heel snel zijn stuur om en reed een zijweg in, terwijl de andere met alle kracht remde, zoodat persoon lijke ongelukken uitbleven. De fiets van den reparateur werd zwaar he. schadigd. De collecte voor het Crisis comité in de Nederl. Hervormde Kerk heeft opgebracht f 11.85. Voor de leden van den Jonjje Boerenstand wordt een meikcursus gehouden. Jongens en meisjes, ook onder 16 jaar, uit Drunen en Elshout kunnen hieraan deelnemen. De Gebrs. van Delft hebben dit jaar op een klein stukje land groot 58 M2 1800 K.G. voederbieten geteeld wat een kwantum van 1724(JG per H. A. beteekent. Wel een zeer zeldzaam geval en een bewijs dat met mesten veel te bereiken is. A.s. Maandag 7 uur zal de eerste les worden gegeven van de Jeugd- cursus van de plaatsen Nieuwkuijk, Haarsteeg, Elshout, Heusden en Drunen. Een 50-tal deelnemers hebben zich hiervoor aangemeld. Deze vergadering zal gehouden worden in de zaal der Meisjes congregatie onder leiding van den heer van Nistelrooij en den Eerw. Geestelijken Adviseur. SPRANG-CAPELLE (v.m. Sprang). De Chr. Besturenbond Sprang— Capelle kwam j.l. Vrijdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond in algemeene vergadering bijeen, onder leiding van den voorzitter den heer J. C. de Roon. Na opening op gebruikelijke wijze sprak de voorzitter een kort ope ningswoord waarin hij het overlij den herdacht van den heer Ruppert, penningmeester van het C. N. V. Spr. wees er op wat de heer Rap- pert voor onze beweging was, waar om hij bij allen in dankbare herin nering zal voortleven. Besloten werd een schrijven van deelneming te zenden aan mevr.de Wed. Ruppert en kinderen. Na het lezen der notulen werden enkele ingekomen stukken behan deld, waarna de a.s. November— propaganda van het C. N. V. breed voerig werd besproken. De propa- ganda-vergadering alhier wordt ge houden op Vrijdag 2 November. Sprekers zijn de heeren C. van Ba ren Jr., van Rijswijk en J. Goote van 's-Gravenhage, terwijl de plaat selijke predikanten zullen worden uitgenoodigd resp, een openings-en slotwoord te spreken. Na afhandeling van eenige huis houdelijke zaken sluit de voorzitter met een woord van dank voor de goede opkomst de vergadering en gaat dhr. A. Spierings voor in dank gebed. De A. R. J. A. «Mr. Heemskerk» alhier houdt a.s. Vrijdagavond 7.45 in de zaal van den Chr. Volksbond eene vergadering. Door dhr. Drost zal een onderwerp worden ingeluid over«De Corporatieve StaatStaats- en maatschappij -gedachte. Belangstellenden zijn welkom. J.l. Zondagavond kwam dhr. H. uit Capelle aan het Oosteinde alhier op zijn fiets uit een dam ge reden toen juist een melkwagen passeerde. H. reed tegen het paard ophet paard kwam te vallen en DEN BOSCH.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 2