KANTONGERECHT. PLAATSELIJKE BERICHTEN. RECHTZAKEN. GEMENGD NIEUWS. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. IIBBIHIBHIIII NU ONTVANGT GE EEN GRATIS PROEFFLACON KRUSCHEN SALTS BIJ ELKE FLAC. VAN f 1.60 DIE GE KOOPT Uw apotheker of drogist heeft nu een beperkt aantal Reuze Pakken Kruschen Salts. U ontvangt dus nu meer Kruschen voor hetzelfde geld. Kruschen Salts is over de geheele wereld bekend als het rheumatiek- middel bij uitnemendheid. Nergens kent men een middel evengoed als Kruschen, geen, dat even goede resultaten geeft. In het buitenland is door opkoo- pers met Kruschen Salts geknoeid. Men koope daarom in geen geval Kruschen Salts in buitenlandsche verpakking, doch uitsluitend in on geschonden Hollandsche verpakking met de naam N.V. Rowntree Han dels Maatschappij op verpakking en etiket van de flacon gedrukt EindhovenBrabantiaDongen. Helmond MuloBest Vooruit. Weert: WilhelminaVenloschc Boys. GennepGennepKolping. Derde klasse Zuid ÏTa: OosterhoutWVO—Halsteren. Waspik: WaspikWVC. Zevenbergen: VirtusMcvo 12. Geertruidenberg: SNPDongen 2. Zuid .lib: Kaatsheuvel: DESOSS. Tilhurg: Velocitas—Uno Animo. Vlijmen Vlijmcnsche BoysSarto. R.K.V.B. DEN BOSCII. District TilburgLangstraat. Eerste klasse: HVV-Be Ready; Volharding-RKTVN 2; JulianaVVR; Veersche BoysWSC. Tweede klasse N: Dussensche BoysWVR 2; Hercules Waalwijk, uitgesteld; WSC 2—Waspik 2; WVR 2HEC uitgesteld. Tweede klasse O: VIOS—Sarto 3; Roda 2—DES 2; KJW 2Rapid; WilhelminaVelocitas 2. Tweede klasse P: VincentSt. Joseph 2; DES 3RKTVV 3; Uno Animo 2Berkel; SSSSarto 4. Derde klasse T: SNP 3Quick 2; Be Ready 2WSC 3; Veersche Boys 3Dussensche Boys 2. H. E. C. Voor Zondag 28 October zijn in ver band met de H. Missie de wedstrijden voor HEC 1, 2 en 3 uitgesteld. On Zondag 4 November wordt gespeeld HEC 1Sarto 1. Waspik 2HEC 2. ter wijl voor HEC 3 nog geen wedstrijd is vastgesteld. Mogelijk wordt voor hen nog wel een wedstrijd ingelascht. DUSSEN. R.K.V.V. Be Ready. Het eerste elftal onzer vereeniging on derneemt de verre reis paar Zevenbcrg- schen Hoek, alwaar zij de pas gepromo veerden partij zullen geven. Gezien bei der resultaten achten we een kleine Be Ready-overwinning niet uitgesloten. Het tweede elftal ontvangt WSC 3 uit Waspik en indien de voorteekenen ons niet bedriegen, zal deze strijd wel een kleine Waspik overwinning worden. Mogelijk forceert Be Ready een gelijk spel. Jongens, aangepakt. R.K.V.V. Dussensche Boys. De Boys ontvangen thnis de WVR-re- serves uit Raamsdonk. Dat kan er wel eens spannen. Maar als eindresultaat ge- looven we toch wel de rood-witten als overwinnaars te mogen begroeten. Open spel houden, Boys en.schieten. De reserves der Boys spelen hun eer sten wedstrijd voor de derde klas en wel te Raamsdonksveer tegen Veersche Boys 3. Daar de Veersche jongens in goede conditie zijn en de Boys nog niet hebben gespeeld, zullen onze jongens slechts weinig succes boeken. Maar wie weet. D.V.C.-nieuws. DVC speelt wederom thuis en wel te gen Breda. Na 't mooie resultaat van Zon dag j.l. zijn we benieuwd wat DVC thans zal presteeren. Zullen zij hun vorm van Zondag j.l. handhaven. Laat ons rustig afwachten. Als sprekers zullen in deze verga dering optreden de heeren J. Goote van Oen Haag en C. van Baren Jr. van Rijswijk, respectievelijk met het onderwerp: „Wat verkregen werd" en „De weg voor ons". Voorts heb ben de Eerw. heeren Ds. J. C. Hagen en Ds. W. Bouwsema op uitnoodi- ging zich bereid verklaard resp. een openings- en slotwoord te spreken. Wij wekken eenieder, zoowel vrou- wen als mannen op deze belangrijke vergadering bij te wonen. Evenals vorige winter zullen dezen winter weer cursusvergaderin gen door de Chr. Sociale Studieclub van den Chr. Besturenbond Sprang. Capelle worden gehouden. Als onderwerpen zullen in dit sei- zoen worden behandeld: 1. De praktijk van het vakvereeni- gingswerk in de afdeelingen on zer vakbonden. 2. Beteekenis en inhoud van de sociaal-politieke programs van het C.N. V. 3. Overheidsbemoeiing met produc tie en distributie. 4. Arbeid, natuur en kapitaal; de drie voornaamste productiefacto ren in het maatschappelijk leven. 5. Chr. Vakbeweging en coöperatie. 6. De geestelijk.zedelijke en maat schappelijke beteekenis van de werkloozenzorg. Het echtpaar Johannes v. Zeist en Johanna van Dommelen aan het Oosteinde alhier, hoopt op Dinsdag 13 November den dag te herdenken waarop zij voor 50 jaar in het huwe lijk traden. Uit de buurt heeft zich reeds een commissie gevormd om deze dag voor de oudjes tot een onvergetelijke te maken. Door het bestuur van den Chr. Volksbond alhier werd besloten in Januari 1935 een bazar te houden ten bate der vereeniging, tot instand houding der vergaderzalen, lees en ontspanningszaal, bibliotheek enz. BURGEMEESTER SMIT. Onze melkslijter de heer Jac. Molengraof, herdacht j.l. Donderdag den dag dat hij gedurende 25 jaar bij de Coöp. Stoomzuiveljabriek „De Toekomst, in betrekking was. In al dien tijd heeft hij het vertrouwen zijner talrijke klanten in deze ge meente weten te winnen, zoodat het hem op zijn jubileumdag niet aan belangstelling ontbroken heeft. Bij het te 's Hertogenbosch ge houden examen voor het politiedi ploma met aanteekening de heer H. J Versteeg alhier. LOON OP ZAND. Door de too- neelvereeniging ,,St. Jozef alhier, on- der-afdeeling van de R.K. Werklieden- vereeniging werd j.l. Zondag de eerste winteruitvoering gegeven in de zaal bij den heer Stalpers. Onder regie van den Weleerw. heer Kapelaan werd voor het voetlicht ge bracht het oorlogsdrama van Jan Gros- feld ,,De Groote Waanzin". De rollen waren zonder uitzondering in goede handen en werden op schitte rende wijze vertolkt. Het publiek was dan ook zeer opgetogen over het ge- bodene. Als slot volgde een pantomine „Mijn neef uit Canada met zijn schoothandje" die geweldig insloeg en de zaal op som mige momenten deed schateren. Op a.s. Zondag gaan dezelfde stuk ken nogmaals. J. W. De J.W. alhier hield zijn jaarlijksche feestvergadering, waarop als spreker optrad de heer P. Coppens. De jongens werden tevens aange spoord deel te nemen aan de avondvak cursussen. Door de Weleerw. Heer kapelaan werd, opgeluisterd door de nieuwste muzieknummers, een zeer mooie film afgedraaid, die aller belang stelling had. Te 10 uur volgde de sluiting. Op hol. Maandagvoormiddag sloeg het paard van den landbouwer K. in het Land van Kleef alhier op hol. De zuster van den landbouwer die op de kar gezeten was, geraakte hierdoor onder dit voer tuig, terwijl het paard zonder wagen de'duinen in draafde. Mej. K. bracht het er naar omstandigheden goed af en bekwam geen ernstige verwondingen. Het paard is later op den dag weer gevangen. Gildefeest. Deze week vierde de Gilde „St. Hu- bertus alhier, haren jaarlijkschen sta tiedag in de zaal van Mej. de Wed. Coomans. Te 9 uur begaven de leden zich van uit de Gildekamer kerkwaarts ter bij woning eener H. Mis voor de over leden leden. het eerste elftal te bewijzen. Aan be langstelling. zoowel van Kaatsheuvel als omgeving, zal het bij deze ontmoe ting r.iet ontbreken. Geeft DES het spel te zien, dat we in deze competitie van haar gewoon zijn, dan kunnen we met een gerust hart de Zondag afwachten. Er zal echter den geheelen wedstrijd door gegeven moeten worden wat kan. DES 2 gaat een bezoek brengen bij Roda 2 te Tilburg, terwijl DES 3 het 3e elftal van R.K.T.V.V. uit Tilburg op eigen terrein ontmoet. Ook DES 4 speelt een thuiswedstrijd en ontvangt Vincent 2 uit Tilburg. Eindelijk komt ook het 5e elftal nog in het veld om Vios 2 in eigen huis te gaan bekampen. Kaatsheuvelsche Boys. De Kaatsheuvelsche Boys krijgen Zondag voor de 3e klasse K.N.V.B. bezoek van Baardwijk 1 om 2 uur, ter wijl om 12 uur Baardwijk 2 op den Horst tegen de Kaatsheuvelsche Boys 2 zal uitkomen. Het ieugdelftal speelt vandaag tegen de jeugd van Baardwijk. Kaatsheuvelsche Biljartbond. De ontmoeting van Na Arbeid Sport tegen Nooit Volleerd bracht tot resul taat 407—354 punt in 224 beurten. Zaterdag a.s. wordt de competitie vervolgd in café P. Wagemakers tus- schen Juliana en Ons Genoegen. Bond van Huiseigenaren. Hedenavond hield de Bond van Huiseigenaren in Euphonia haar drie- maandelijksche vergadering, welke zeer druk bezocht was. Na afhandeling van de gewone huishoudelijke zaken werd de wijziging van een artikel van het huishoudelijk reglement aan de orde gesteld. Na ampele bespreking werd de vergadering het echter accoord om het artikel voorloopig ongewijzigd te handhaven. Met bijzonderen nadruk wees de voorzitter er op, dat het van het grootste belang is, om het secreta riaat volledig op de hoogte te houden met de kwesties, welke zich met de huurders voordoen, om zoodoende ge heel in staat te zijn de huurders te be- oordeelen voor het geval zich dezen voor verandering van woning bij een ander lid der vereeniging aanmelden. Bel Canto. Dat het concert, dat Bel Canto Zon dag a.s. geeft, ook buiten Kaatsheuvel belangstelling trekt, blijkt uit de vraag om toezending van programma's. Waar het programma voor deze uit voering hoofdzakelijk bestaat uit koor werken met soli en accompagnement van vleugel, zal dit concert een geheel andere indruk geven dan bij uitsluitend a chapelle-werken. De keuze is daaren boven een zeer gelukkige geweest. Steeds maken de composities van DRUNEN. Door de biljartclub E. B. C. uit Elshout en B. J. C. Drunen werd Woensdagavond alhier de 2e serie-wedstrijd gespeeld als volgt E. B. C„ Elshout B. J. C., Drunen. M. Klerks 69 Th. v. d. Wiel 100 H. Muskens 55 C. Vesters C. Pulles 80 J. v. Delft H. Tausch 84 H. Brok 100 L. de Gouw 57 H. Verhoeven 100 B. J. C. wint met 155 punten. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten Zondag 28 Oct. '34. Ned. Herv. Kerk, v.m. 9,30 uur D9. W. Bouwsema. Geref. Kerk v.m. 9.30 en n.m.2,30 uur Ds. J. C. Hagen. Doordat jongens het paard schichtig maakten, waardoor het be gon te steigeren, kwam de smids. knecht N. Q. er af te vallen met het ongelukkige gevolg dat hij een been brak. Dr. Winkelman achtte over brenging naar het ziekenhuis te Den Bosch noodzakelijk. In de maand November worden vanwege het Chr. Nationaal Vakver bond in Nederland wederom op een 180-tal plaatsen propagandavergade ringen gehouden. Voor de Chr. Be sturenbond Sprang Capelle wordt deze propagandavergadering gehouden op a.s. Vrijdag 2 November des avonds half acht in de zaal van den Chr. Volksbond te Sprang. Zooals wij in ons vorig nummer on der „Laatste Berichten" mededeelden, is benoemd tot burgemeester van Sprang-Capelle de Edelachtb. Heer A. Smit, thans adjunct-commies ter secre tarie te Dordrecht. Burgemeester Smit is geboren te Zwijndrecht, oud 34 jaren en de anti- revolutionnaire beginselen toegedaan. CAPELLE De afdeeling Sprang Capelle e o van Volksonderwijs hield j 1. Woensdagavond 7 uur in het Stationskoffiehuis van den heer L F, v. Dongen een algemeene ledenver gadering, welke niet druk bezocht was. Na een welkomswoord van den voorzitter, den heer E. Colet, werden de notulen der vorige ledenvergade- dering, na voorlezing door den secre taris den heer J. Kraak, goedgekeurd. Hierna volgde de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de op Zaterdag 3 en Zondag 4 November a.s. te Utrecht te houden algemeene vergadering van Volksonderwijs De afdeeling zal op deze vergadering ver tegenwoordigd zijn door den heer A. H Spierings, terwijl als plaatsver vangend afgevaardigde werd aange wezen de heer J. Kraak. Beiden ra men hun benoeming aan. Bij de daaropvolgende verkiezing van 2 be stuursleden, wegens periodieke aftre ding van de heeren J. Michaël en J. Kraak, werden de beide aftredenden herkozen, die zich deze herbenoeming lieten welgevallen. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarna de heer E. Colet deze vergadering met een woord van dank voor de be langstelling sloot. Na ongeveer 8 jaar werkzaam te zijn geweest op het station Capelle- Nieuwevaart en het station Kaatsheu- vel-Capelle heeft de arbeider-telegra- fist de heer C. Geldhof, deze week onze gemeente verlaten, teneinde op 1 Nov. a.s. zijn nieuwe functie op het station Hemmen.Dodewaard te kunnen aanvaarden. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des mergens half tien op te treden Ds.. Cuperus. Naar we vernemen, zal het feit dat het j.l. Donderdag 25 jaar geleden was dat de Coöp. Stoomzuivelfabriek „De Toekomst" in bedrijf is gesteld op een nader te beplaen datum eenigs- zins feestelijk worden herdacht. De Kantonrechter wees de volgende vonnissen C. de G., chauffeur te Eethen, had zich te verantwoorden wegens over treding der wet op de openbare middelen van vervoer. Op een vracht wagen had hij op 15 Juni 1.1. 15 sportlievende jongelui, die van een voetbalwedstrijd kwamen naar huis gebracht. 't Koste hem f 10.boete of 10 dagen hechtenis. M. H. v. d. B Vlijmen, doorgang niet vrijgelaten f25,— boete of 25 dogen. Chr. G. C Sprang Capelle, loopen over weiland, f4,boete of 4 dagen. L. J. d. W Waalwijk, vuilnisbakken plaatsen zonder deksel f3 boete ol 3 dagen. M. v. d. P., Sprang.Capelle, met rijwiel een paard leiden, f5.— boete of 5 dagen. A. v. G., Waalwijk, rijden over een voetpad, f4.of 4 dagen. J v. D., Drunen, arbeidswet, f 3 boete of 3 dagen. A. C. P. v. N„ Vlijmed, Arbeids wet bij herhaling, f15.boete of 15 dagen P. G Sprang-Capelle, Trekhonden- wet, tweemaal f4.boete of 8 dagen. Th S., Vlijmen, rijwiel zonder bel, f2boete of 2 dagen. J. P. D., Dussen, verboden weg berijden f4.— boete of 4 dagen. A. J. H Kaatsheuvel, venten zonder vergunning f4,of 4 dagen P. V., Nieuwkuijk, dronkenschap, f 10.boete of 10 dagen. Het drama te Uden. J. A. M. L. 18 jaar, te Uden, ge detineerd, die aldaar op 8 Nov. 1933 zijn 15—jarigen vriend J. Lammers van het leven heeft beroofd door worging, waarna hij nog het lijk van den ongelukkige heeft mishan deld, werd, nadat door het O. M. twee jaar was geëischt. door de rechtbank veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf en voorts in het belang der openbare orde ter be schikking gesteld van de regeering. Verdachte hoorde zijn vonnis on bewogen, onverschillig aan en werd toen weer naar zijn cel geleid. De Ossche vrouw met haar revolver! Maria M., huisvrouw van A.v.B. te üss, gedetineerd had op 23 Juli 1934 te üss, toen haar beide schoon zusters in haar buurt kwamen op deze vrouwen een revolverschot gelost, om in haar woede een familietwist te beslechten. De vrou wen werden niet getroffen, doch het schot raakte een voorbijganger, die er van "op den grond tuimelde en werd verwond. De eisch wegens poging tot dood slag luidde tegen de Ossche vrouw twee jaar gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde haar tot 6 maanden onvoorwaardelijke en 6 maanden voorwaardelijke ver oordeeling. Uitspraken. N. J. v. d. K. Eethen, Visscherij- wet, vonnis Kantongerecht vernie tigdvrijgesproken. J. \V., Drunen, Jachtwet, vonnis Kantongerecht bevestigd. Een Eeestkiek van de gouden bruiloft van 't echtpaar Th. v. Wanrooij-Laros, 1.1. Zaterdag te Kaatsheuvel onder groote belangstelling gevierd. Grieg grooten indruk op de hoorders, terwijl het mysterieuze „Oybin van Stehle een hoogstaand werk is, dat met Brahm's composities te vergelijken is. B. V. L. L Oudergewoonte werd de namiddag doorgebracht met een geanimeerd bal voor de leden met hunne dames, alwaar het echt gezellig en ordelijk toeging, zoodat het uur van scheiden te gauw was aangebroken. Ook de muzikanten (de familie van Loon) deden hun best, gaven goede muziek en zorgden dat de danslustigen volop konden genieten. Zes nieuwe leden werden aangeno men, zoodat het ledental goed op peil blijft. Van de drie hier bestaande Gilden is de Gilde „St. Hubertus", niettegen staande haar bijna 100-jarig bestaan, de jongste. De oudste, het „St. Ambro- sius" Gilde, heeft dit jaar zijn 150-jarig bestaan feestelijk herdacht. Kaatsheuvel, 25 Oct. 1934. R.K.S.V. D.E.S. De groote voetbaldag van de R.K. competitie gaat Zondag voor DES 1 aanbreken. Eerder dan verwacht en ge- wenscht werd, is de groote concurrente van DES voor de 3e klasse I.V.C.B., OSS uit Oss, een reis naar Kaatsheu vel opgelegd. Algemeen staat OSS aan geschreven als een zeer sterke ploeg, al moest ze Zondag j.l. van de krachtige Vlijmensche Boys verliezen. Het be stuur van DES zal alles doen om ook in deze ontmoeting de superioriteit van De afdeeling Kaatsheuvel van den B.V.L. berekent de prijzen uit de ge durende het schietseizoen 1934 verkre gen resultaten. Er werden 10 oefenin gen gehouden van 10 schoten. Wij laten de eerste 15 der 88 leden volgen: 1. Jan IJpelaar 466 pt. 2. M. Holten 459 pt. 3. H. Elshout 458 pt. 4. G. van Bokstel 454 pt. 5. A. van den Hoek 454 pt. 6. M. Didden 452 pt. 7. H. Kraneveld 449 pt. 8. B. van Huiten 448 pt. 9. L. van Bokstel 442 pt. 10. L. van Gorp 441 pt. 11. H. van Amelsfoort 440 pt. 12. J. Cornelissen 438 pt. 13. P. Vloemans 438 pt. 14. L. v. d. Ven 436 pt. 15. H. Laros 433 pt. De dag der prijsuitdeeling wordt nader bekend gemaakt. Dit blad geeft U alleen UITVOERIGE RAADSVERSLAGEN Uwer gemeente. Ernstig ongeval op onbewaakten overweg. Een ernstig ongeluk is gebeurd op den onbewaakten overweg bij Rijssen, waar reeds eerder een doo- delijk ongeval is voorgekomen. De auto van den heer Haverkamp uit Almelo, waarin behalve de heer Haverkamp zelf, die stuurde, en zijn vrouw en zijn beide dochters ook de accountant Wevers uit Almelo bad plaats genomen, bevond zich ter hoogte van den onbewaak ten overweg, toen een trein naderde. De wagen reed de locomotief in de flank en werd over een afstand van ongeveer 150 meter meegesleurd. De heer Haverkamp werd bekneld tusschen het stuurwiel van zijn auto en den bumper van de loco motief. Hij kreeg zware inwendige kneuzingen, waaraan hij even later ter plaatse overleed. Zwaargewond werd de heer Wevers, die later overleden is. Rome—Buenos Aires via de Stratosfeer? In officieele Italiaansche lucht vaartkringen overweegt men, naar United Press van betrouwbare zijde verneemt, in het voorjaar van 1935 een grooten stratosfeertocht te on dernemen van Rome naar Buenos Hires. Deze tocht zal worden ge maakt door twee vliegtuigeskaders en is bedoeld als voorbereiding voor de instelling van een regel matige stratosfeer—verbinding tus schen Rome en Buenos Aires. Men zou voornemens zijn met medewer- king van de Fransche luchtvaart autoriteiten deze tocht te laten maken door speciale stratosfeer- vliegtuigen, wier gemiddelde snelheid 300 K.M. per uur is en die twintig passagiers kunnen vervoeren. te DEN BOSCH.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 7