COGNAC. Elke Portemonnaie BEKENDE WINKELIERS F, W. VAN LIEMPT. zijn onze St. Nicolaas-Etalages voor Fa. ANTON HOLTGREFE Sr wr H. de Bont-v. Huiten jRU\Ase HU/O isr' mwmi INTERIEUR-FOTO-WEDSTRIJD. EEN RECLAME ANNO 1882 WAALWIJK TEL. 173 v h. Bierlaagh-van der Heijden Hoek Raadhuisplein WAALWIJK Wij missen nog een paar onzer voor den Wat zullen zij later spijt heb ben zich niet tijdig opgegeven te hebben, als honderden en honderden optrekken om de winkels van binnen te gaan be kijken en de naam der deelne mende zaken op ieders lippen ligt! Daarenboven verschijnen de foto's van die zaken 2 maal in de courant, die algemeen ver spreid wordt, de laatste maal met naam, bedrijf, enz. zóó pakkend en zoo doeltref fend en zoo goedkoop, als nooit geboden werd. DENKT U ER AAN, dat Maandag ochtend onherroepelijk de deel name sluit, daar de fotograaf en clicheur dan beginnen en afwerken moet. DE ADMINISTRATIE. dat het af en toe een spektakel was, waarboven de spreker zijn stem on mogelijk kon verheffen. Het is wel jammer, dat de dames 't zoo waardeeren als haar werkelijk iets geboden wordt, dat een beetje boven den alledaagschen lachkost uitgaat. Het getuigde in elk geval van wei nig respect en er mag ook hier wel eens een saneering plaats hebben! Aan het slot heeft pastoor Heeze- mans een dankwoord gesproken, waarin hij groote waardeering uitte voor de causerie van den heer v. Gent. Ouderavond School met den Bijbel v.m. Besoijen. Woensdagavond hield de School met den Bijbel haar ouderavond, die druk bezocht was. Na het zingen van Ps. 43 wordt deze vergadering door den heer Wil- zing, Hoofd der school, met gebed ge opend. Als regel, zegt de heer Wil- zing, komen wij op een ouderavond bij elkaar in het belang van onze eigen kinderen. Deze avond wijkt daar in zooverre van af, dat wij thans zullen stilstaan bij het lot van die kinderen van ons volk, die door het gemis van het gehoor en de stem, niet kunnen plaats nemen naast onze normale kin deren op de lagere school. Hiervoor was thans het woord aan den heer Breitner, heeft lang in zijn eenzaam heid ongeholpen aan den kant van den zachten. Het doofstomme kind, aldus de heer Breitner, heeft lang in zij neenzaam- heid ongeholpen aan de kant van den weg gelegen. Menige priester en Leviet ging te genover hem voorbij. Totdat tenslotte een R.K. Priester in Parijs met ont ferming over deze stakkers bewogen werd, evenals de barmhartige Sama ritaan olie en wijn goot in de wonden van deze misdeelde stakkers. Uit alle achterbuurten, heggen en steggen haal de hij deze armen en nam ze in eigen woning op, teneinde hun lot te ver zochten. Langzaam werkte dit door. In ons land staat thans naast twee neutrale en een R.K.-inrichting, onze Chr. In richting „Effatha" te Voorburg. Hier ontvangen onze doofstomme kinderen een opleiding, zoodat zij op hun 18-jarigen leeftijd deze inrichting verlaten als nuttige leden van de maat schappij en in staat hun eigen brood te verdienen. Dit lukt niet bij allen, wel echter bij velen. „Effatha" stelt zich ten doel deze opleiding te geven naar den eisch van Gods woord. Ook de doofstomme moet sprekende ge maakt worden over de heerlijkheid van het Koninkrijk Gods. Wij kunnen als ouders niet dank baar genoeg zijn, zegt spr., als ons normale gezonde kinderen geschonken worden. Met deernis wordt men ver vuld als men soms drie doofstomme kinderen uit hetzelfde gezin krijgt. Dit komt veelvuldig voor. Vele ouders verkeeren daarbij in een zekere ar moede, zoodat zij financieel geheel ni-et in staat zijn hun kinderen naar „Ef fatha" te zenden. Zij worden dan uit het Ondersteuningsfonds geholpen. De crisis doet zich echter ook in de financiën van deze inrichting duchtig gelden. Subsidies en steun worden steeds ingekort. Het laatste boekjaar sloot af met een tekort van 7000. Da kan zoo niet blijven doorgaan. Hoewel de tijden voor vélen moeilijk zijn, aarzelde spreker niet voor deze kinderen een beroep op de offervaar digheid van de vergadering te doen. Laten we een offer brengen in den zin van den barmhartigen Samaritaan die niet alleem olie en wijn in de won den van het slachtoffer goot, maar hem daarna heffende op zijn eigen rijdier er zelf naast ging loopen. Met verschillende platen stelde de heer Breitner het leven en onderwijs van het doofstomme kind zeer aan schouwelijk op het doek voor. Het be roep op de offervaardigheid van de vergadering was niet vergeefs. Velen vulden het hun uitgereikte biljet -voor een jaarlijksche bijdrage in terwijl de collecte voor dit doel pl.m. 18.opbracht. Na een woord van dank verliet de ECHTE COGNAC IS GENEESKRACHTIG. ZE ZIJN ER WEER ONZE FLACONS VAN 0.80. heer Breitner de vergadering. Deze avond werd hierna met het zingen van Ps. 68 10 en dankgebed door den heer Wilzing gesloten, nadat deze de aanwezigen een tot weerzien in het voorjaar had toegeroepen, in de hoop dat er, in het belang van onze jeugd, voortdurend een levend con tact tusschen huis en school moge blij ven. Van de geboden gelegenheid om het leerlingenwerk te zien, werd nog een druk gebruik gemaakt. Luxor Bioscoop. Een belangrijke verbetering heeft deze week de Luxor ondergaan door het plaatsen van een nieuwe geluids installatie. Deze installatie, geleverd door de firma Ivagenaar uit Utrecht, is volgens de laatste vinding en voldoet aan de hoogste eischen, waardoor het geluid zeer zuiver wordt ten gehoore gebracht. In de zaal is ook een goede verbe tering aangebracht door de trap van de loge-plaatsen buiten de zaal te doen vallen, zoodat de bezoekers van de bovenzaal rechtstreeks naar boven kunnen gaan, zonder eerst in de zaal te komen. Wij zijn er van overtuigd dat deze groote verbeteringen welke de Luxor heeft doen aanbrengen, door de vele bioscoopliefhebbers gewaardeerd zul len worden door een bezoek aan de Luxor, wat wij voor den ondernemer, den heer van Berkel, van harte hopen. R. K. Werklieden-vereeniging Waalwijk. A.s. Zondag 18 November zal de R.K. Werklieden-vereeniging haar pa troondag vieren. In optocht trekt men des ochtends naar de parochiekerk van St. Jan Baptist, waar om 7 uur eene H. Mis gelezen wordt met algemeene H. Communie. Des avonds ten 6 uur zal een feest- vergadering worden gehouden, opge luisterd door de tooneelvereeniging D.V.S.V. In deze feestvergadering zullen na opening door den voorzitter en 't zingen van 't strijdlied eenige mededeelingen worden gedaan en zal de voorzitter van „de Jonge Werkman" een propagandis tisch woord spreken. De Gril van den Hertog. Vervolgens zal D.V.S.V. opvoeren het bekende blijspel in 3 bedrijven en een voorspel „de Gril van den Hertog Aankleeding, grime enz. zijn uitstekend verzorgd, terwijl de regie in prima han den is, zoodat de leden iets bijzonders te wachten staat. Met dit bijzonder geestige blijspel t^an Gerard Nielen zal men zich zeker amuseeren. De Hertog is een raar fuif nummer, die echter op een goede dag ontdekt hoe nutteloos zijn leven eigen lijk is. Hij wil zich dan gaan beteren, maar de manier waarop hij dit doet is vrij hulpeloos. Hij verwisselt van kwa liteit met 'n kroegbaashouder en neemt .DE IJZERHANDEL* TELEFOON 72 St. Nicolaas collecte XVaulLuijks Belang. Sinds jaren bereidt Waal wijks Be lang* de behoHnge huisgezinnen en hunne kinderen een Sc Nicolaas- verrassing; in de vorm van steenko. (en. eetwaren, kleedingstukken, speel goed als anderszins. Ue dames van W. B zorgen voor een mooi, doelmaiig pakje, wat t idee geeft van een echte surprise. Vooral dit jaar is de behoefte zeer groot, getuigen de vele aanvragen die eiken dag inkomen En nu weteo we wel dat den laatsten tijd telkens en tel kens gevraagd wordt, maar voor dit mooie doel mag niemand met z'n bijdrage achterwege blijven. Stuurt de dames die in de as. week collecteeren niet door, maar geeft voor de St. Nicolaas collecte van W. B. Deze moet een succes worden Kapperszaak W. v. Raak. De heer W. v Raak heeft zijn bekende kapperszaak overgeplaatst van Haven naar Mr. v. Coothstraat Het inwendige zijner nieuwe zaak heeft de heer v. Raak een uitstekend aanzien gegeven. Er is een zeer ge zellige wachtkamer met gemakkelijke fauteuils en moderne aankleeding, twee damessalons, voorzien van de allernieuwste apparaten en installaties en een zeer ruime en practisch inge richte heerensalon. De talrijke cliënten van den heer v. Raak zullen zich ook zeker in deze nieuwe omgeving thuis gevoelen Wij wenschen den ondernemer ook hier het beste 6ucces, voor een dagje in het derde rangs café- tje de honneurs waar. Het laat zich be grijpen dat zich daarbij dolkomische scènes voordoen en dat den Hertog af en toe in moeilijkheden verkeert, waar uit hij zich slechts ternauwernood weet te redden. En omgekeerd stijgt ook den kaste lein, die voor hertog moet spelen, af en toe het bloed-naar het hoofd, en het is maar goed dat hij over een almachtig hulpmiddel beschikt, dat als een paar- demiddel zoo afdoende werkt om pla gende bezoekers te verwijderen. Maar het voornaamste is wel dat beiden in hun nieuwen rol achter een paar oplichterszaakjes komen, die een schoonmaak onder het hofpersoneel noodzakelijk maken. En dat de hertog uit zijn gril ook iets goeds geleerd heeft, blijkt wel uit de slotscène van het geestige stuk. Wij zijn benieuwd hoe D.V.S.V. zich door de moeilijkheden, die dit zware stuk biedt, zal heenslaan. A.s. Woensdagavond gaat dit zelfde stuk voor 't publiek en wij twijfelen er niet aan of de sympathieke tooneelver eeniging, die al tal van malen toonde voor liefdadige doeleinden zooveel over te hebben, zal ook steun hebben wanneer zij een uitvoering lanceert. Voorts zal evenals vorige jaren een St. Nicolaas-feest voor de kinderen der leden worden georganiseerd. Thé dansant. Zondagmiddag van 5—9 uur wordt in Musis weer een dans-middag gehou den, waarbij „The Amical Friends" de muziek verzorgen. Deze prettige dansgelegenheid trekt in de wintermaanden steeds meer lief hebbers; 't is dan ook een mooi amuse ment, goed verzorgd in elk opzicht. „De Hellas". De buitengewone belangstelling wel ke er blijkt te bestaan voor het eerste winterconcert dat de Harmonie „St. Jan' morgenavond geeft in het Patro naatsgebouw is wel voornamelijk toe te schrijven aan het prachtige tooneel- werk dat dien avond zal worden opge voerd. „De Hellas is een stuk voor elk pu bliek, boeiend van het begin tot het ein de. Gezien het reuzen succes dat de plaatselijke tooneelclub O.O.G. destijds met dit werk oogstte, mogen we zeggen dat „St. Jan" hiermede een goede keus heeft gedaan. Ook zij zal haar beste beentje voorzetten om een goede ver tolking van dit fraaie tooneelstuk te ge ven. De diverse goede, bekende krach ten onder de tooneelisten van „St. Jan" en de regie van den heer C. Mol, staan daarvoor wel borg. Aan belangstelling zal het morgenavond zeker niet ontbre ken en het zou ons niet verwonderen als de zaal wederom veel te klein zou blijken en er nog een her-opvoering zou moeten gegeven worden. Tijdig plaatsbespreken is dus drin gend aan te raden. De harmonie zal ter opening een kort gevarieerd muziekprogramma ten ge hoore brengen, zoodat de muzieklief hebbers weer eens kunnen beluisteren hoe „St. Jan" er naar streeft het mu zikale peil van het corps steeds hooger op te voeren. R.K. Werklieden-vereeniging Baardwijk. De Baardwijksche R.K. Werklieden- vereeniging hield Maandagavond in het St. Clemens-patronaat haar eerste cur susavond in dit winterseizoen. De WelEerw. heer Allard sprak als geest.-adviseur een kort welkomswoord tot de aanwezige leden, waarin hij hen aanspoorde trouw de cursuslessen bij te wonen. Hierna kreeg de WelEerw. heer Ka pelaan Ant. van Lierop, van de paro chie St. Jan, het woord om te spreken over de noodzakelijkheid van het lee- kenapostolaat. In een duidelijke cause rie zette spr. dit belangrijke onderwerp uiteen en gaf hij de arbeiders tal van wenken om op practische wijze het lee- kenapostolaat uit te oefenen. Kap. Allard vertelde voorts het leven van den grooten Ierschen leeken-apos- tel, den arbeider Matt. Talbot, welke causerie hij met een mooie serie licht beelden illustreerde. Beide sprekers kregen een welver diend applaus. Aan het slot der vergadering zeide de voorzitter der R.K.W.V., de heer Maas, nog eenige mededeelingen over het a.s. St. Nicolaasfeest. Aan dit feest zullen alle kinderen van beneden de 9 jaar kunnen deelnemen. Vroeger was de leeftijdsgrens op 8 jaar gesteld, zoo dat nu 'n iets grooter bedrag uit de kas genomen zal moeten worden. De vergadering ging daarmee ac- coord. Op de gebruikelijke wijze werd de bijeenkomst gesloten. T.C.B.-bloempje. Zooals reeds ia on9 blad van j.l Woensdag is gemeld zullen Zondag as. bloempjes worden verkochi len bate van de Provinciale Vereeniging ter bestrijding van TBC. Deze colkcie bevelen wij ten zeerste aan daar de plaatselijke ve eeniging belangrijk gesteund wordt door de Provinciale Vereeniging voor het uit zendeu van patiënten naar sanatoria, en deze bijdrage afhankelijk is VaD het houden van deze verkoop Wij wenschen daarom de ijverige collectanten veel succe9 toe en hopen dat deze verkoop een behoorlijke bijdrage oplevert voor het Provinciaal fonds. Maria-Congregatie. De ZeerEerw heer Pastoor Heeze- mans beeft onder de dames en jonge meisjes eene circulaire doen versprei den, waarin Z Eerw. een berotpdoet hem te steunea om de Maria-Congre- gatie in onze parochie weer in ouden luister te herstellen. Om aan veler wenschen tegemoet te komen zullen de oefeningen niet meer plaats hebben op Zondagmiddag, maar den eersten en derden Dinsdag der maand des avonds ten 8 uur. Met aller medewerking hoopt Z E een Congregatie te krijgen van min sten9 500 trouwe leden De eerste bijeenkomst is a s Dinsdag 20 November en ongetwijfeld zullen zeer zeker velen aan dezen oproep van onzen nieuwen herder gevolg geven. Grootestraat Telefoon 109 HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING ^Liefdadigh id door Kunst.» Het is reeds verscheidene jaren geleden dat de rederijkersvereeniging «Liefdadigheid door Kunst», die vooral in v.m. Baardwijk zoo po pulair was, met een tooneelstuk voor het voetlicht kwam. Door de meesten is dit destijd$ zoo uitstekende spelende gezelscba n dat zijn krachten steels in dienst stelde van de liefdadigheid door het batig saldo harer uitvoeringen vo0r een liefdadig doel af te staan, <fe laatste jaren als opgeheven be- schouwd. Dit is echter niet het geval ep liet feit dat het in Februari a s. 21 jaar geleden zal zijn dat deze dikt. tantenclub werd opgericht, heeft enkele bestuursleden doen besluip de oude garde weer eens bij elkaar te trommelen om met dezelfde spelers die vroeger met zoovel succes optraden, weer eens een klinkende tooneelopvoering t{ geven. Ongetwijfeld zal het optreden vap deze tooneel—veteranen waaronder verschillende uitstekende krachtep schuilen buitengewone belangstelling trekken. Wij komen op deze uitvoering die in de zaal van den heer W. v. Helvoirt zal plaats hebben t. z. t. nog nader terug. Biljurtconcuurs Ons Genoegens Hei bdjarlconcours van «UnsGe noegen» werd voortgezet uiet eep wedstrijd van hel tweede vijftal, leg up de gelijknamige ciuh uil de M. Lie- meusp.irochio. De uitslag was als volgt »üns Genoegen" St. Cleinenspar. F. de Vries od punten, ri. Sluais 75 punten, Al. van Alierlo Oh pun- ten. K. Ley tens 75 punten, J. van der Heijden 75 punten. Totaal 3o4 punten, gem. 2.U62. „Uns Genoegen" Kemperman G. Komoouis 75 punien, J. Kom bouts bü punten, S. Dijkstra 7a punien, P. Hornman 5/ punten, Pauiides 66 punten, iotaal 2üi p, Stand van liet concours: 1. „Twee kolommen" gem. 2.199. 2. „Ons Genoegen' gem. 2.UÖZ Hedenavond komt alweer een oude bekende op bezoek, n.l. „Amu sement" uit besoijen. De jongeus van Jan Keus zijn niet voor ue poes en het zal oppassen zijn voor Oiis Genoegen om tüans niet de eerste nederlaag te incasseercii. Dinsdag komt de sociëteit van Koos Passier bij bet tweede vijlial op bezoek. Voor onze jongens is bier een kleine kans om te winnen, lil ieder geval zullen bet weer heel aardige ouderwelscüe biljartavonden worden met twee gelijkwaardige tegenstanders. Aunnjding le Baardwijk. in de Min. Loelï'slraat le v.m. baardwijk reed de motorrijder H. D. door eigen onoplettendheid legen een boerenkar op, die bij links wilde passeeren juist toen de voerman zijn gespan van richting liet veranderen. iVloior en kar werden vrij ernslig bescuadigd, doch persoonlijke onge lukken kwamen me't voor. R.K. Meisjespatronaat u.m. Besoijen. Het Aleisjespalronaat te besoijen is voornemens op Zondag 25 Nov. a.s. een uitvoering te geven in het lokaal van het Patronaat des avonds om uur. Opgevoerd zal worden «Maria Alagdaienaö, waarna prach tige reidansen en leuke gymnastiek. Het belooft een mooien avond te wordeu. Aug. de Laat. De bekende radio- en gramophoon- humorist Aug. de Laat uit Tilburg zal heden, Zaterdagmiddag, te 3 uur op treden voor de K.R.O. op het middag- uurtje met een speciaal kinderpro gramma, waarbij ook een liedje op ue „Uiver". Gevonden Voorwerpen. Op het Politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen: üiuiu IcUercn acieiascnmonicuf- stang; 30 setioeiiüietijesecii paar glacé Handschoenen. BIOSCOOP. Rlü.B.-Theater. »In de hauen uan St. Francisco». In het K.D.B.Theater loopt deze week een lihn, van het soort, dat het publiek hier dol graag ziet, n.l. een machtige speelfilm met giote dramatische momenten en toch doorweven met vele vrolijke noten. Niemand minder dan de kort geleden gestorven actiice Marie Dressier en de beroemde Wallace beery spelen in deze boeiende rol prent de hoofdrollen Het is of Maiie Dressier met deze film, welke de laatste film is waarin zij optrad, de wereld nog eens terdege wil tonen, welk een groot kunstenares in haar verloren is gegaan. Op onvergete lijke wijze speelt zij weer de rol van vrouw des huizes, die de baas is en ook de baas moet zijn bij een man KLAAR Schra/e i/ppQn Gesprongen Hand

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 10