BUITENLAND. PLAATSELIJKE BERICHTEN. ABONNEERT U OP DIT BLAD. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL NIEUWS UIT HEUSÜËN. SPORT, north ïwcciïüiiüeru "mijnwerners worden ontslagen. De Uluer op terugreis. De Uiver is Woensdag uit Indië vertrokken. Het vliegtuig was gisteren te Rangoon. A. Dreesmann. f Te Bussum is overleden de heer A. Dreesmann, oprichter der firma Vroom Dreesmann. Geen Centrale Industriebank. De Tweede Kamer heeft de motie- Van den Tempel, waarbij de regee ring wordt uitgenoodigd, de stichting van een Centrale Industriebank te bevorderen verworpen met 51 tegen 21 stemmen. Voor soc.-dem., mr. Arts (r.k. dem. p.). mr. Westerman (nat. herstel), Van Houten (chr. dem. p.) en De Visser (c. p. h.). Ontslag aan de huwende onderwijzeres. De Tweede Kamer heeft het ont werp tot wijziging der L. O.—wet (ontslag aan de huwende onder wijzeres) aangenomen met 51—31 stemmen. Het amendement—Suring (ontslag ook aan de gehuwde onderwijzeres) werd ingetrokken en het amende ment—Bakker—Nort (ontslag als crisismaatregel tot 1 Jan. 1938) werd verworpen. 'n Luchtwedstrijd Engeland-Kaapstad. Plannen worden gemaakt voor een lucht-race Engeland-Kaapstad, een af stand van 12.800 K.M., met vrije deel neming voor ieder land. Deze wed strijd zal in het jaar 1935 gehouden worden en in denzelfden geest als de Melbourne-race worden georganiseerd. Ingeschreven kan dus worden voor de handicap- en de snelheids-afdeeling. Petroleum-monopolie in Mandsjoekwo Volgens te Sjanghai ontvangen tele grammen heeft de regeering van Mandsjoekwo thans officieel het pe troleum-monopolie ingesteld. Het zal 1 Dec. ingaan. De regeeringen van Engeland, de Ver. Staten en Nederland beramen te genmaatregelen. Conferentie, over den wapenhandel. De Amerikaansche gedelegeerde Hugh Wilson is naar Rome vertrok ken, waar hij met Mussolini het Ame rikaansche plan inzake een beperking van den handel in wapenen zal bespre ken. Het plan bevat niet slechts een controle op den uitvoer van wapenen en munitie, doch ook een controle op de vervaardiging daarvan en op de fi- nancieele gestie der fabrieken van wapenen. China's toekomst. Het vijfde congres der Kuomintang is dezer dagen te Nanking geopend. Voor de toekomst van China is deze bijeenkomst van buitengewone betee- kenis. F.en overzicht der werkloosheid in de verschillende landen. Hel door het Duitsche Rijksbureau voor Statistiek uitgegeven tijdschrift „Wirtschaft und Statistik" bevat ver gelijkende cijfers over de werkloosheid in de verschillende landen. Daaruit blijkt, dat Nederland, waai de cijfers als volkomen betrouwbaar kunnen worden beschouwd, in verge lijking met vele andere landen er niet hel slechtst aan toe is. In Engeland is de werkloosheid on danks de devaluatie, zoowel wat het percentage der bevolking als dat dei- werkenden betreft, grooter. Hetzelfde geldt voor Cechoslovakije en in ster ke mate voor de Vereenigde Staten. Opvallend is, dat de toestand in de landen van het goudblok met enkele uitzonderingen beter is dan in de lan den waar valuatie-experimentcn heb ben plaats gehad. Zwitserland vooral verkeert in een gunstige positie, waar bij een vergelijking met Zweden be langwekkend is. Einde Juni heele bevolking 1934 1933 België 2,2 2,1 Denemarken 2,1 2,4 Danzig 4,4 7,3 Duitsche Rijk 4,1 7,8 Saargebied 3,9 4,4 Estland 0,1 0,3 Finland 0,4 0,7 Frankrijk 3,0 2,9 Groot Brittannië 4,6 5,4 Iersche Vrijstaat 3,0 2,0 Italië 2,0 2,1 Joegoslavië 0,1 0,1 Letland 0,1 0,4 Nederland 3,9 3,8 Noorwegen 1,0 1,1 Oostenrijk 6,1 6,6 Polen 1,2 1,4 Roemenië 0,1 0,1 Zweden 1,4 2,0 Zwitserland 1,2 1,3 Cechoslovakije 4,9 5,7 Hongarije 0,7 0,8 Australië 2,1 2,6 Nieuw Zeeland 3,1 3,7 Canada 4,3 5,1 Ver. Stalen v. Amerika 8,2 9,7 SPRANG-CAPELLE. Steunt de N.C.R.V. op 21 November. Begin dezer maand is bij vele inwo ners onzer gemeente vanwege de Ned. Chr. Radio-Vereeniging een enveloppe met inhoud aan huis bezorgd. Gij allen die deze hebt ontvangen zult de inhoud er van al wel hebben nagezien en gele zen. Thans willen ondergeteekenden langs dezen weg U ook het brengen van het gevraagde offer van harte aan bevelen. Laat ons toch vooral het werk van onzen Chr. Omroep zooveel in ons vermogen is steunen. Laten wij er vooral om denken, dat de radio er is en dat zij al steunen wij haar niet, er toch blijft, maar dat zij dan komt uit sluitend in de macht van het ongeloof. Zie welk een groote gave God ons in de radio heeft gegeven, vooral ook voor rnze zieken hulpbehoevenden en ouden van dagen, voor onze menschen op zeeën en oceanen en voor hen die op eenzame posten hun werk moeten ver richten. Welk een genot en aangename afwisseling brengt zij ook in onze wo ningen, al te maal redenen voor ons, om ook dit werk in Gods Koninkrijk met de daad te steunen. Christenen van Sprang-Capelle, toont daarom op 21 November a.s. door Uw offer dat gij ook in de radio op wilt komen voor de eere van uw God. Laat uw gave een feestoffer en een dankoffer zijn. Een feestoffer, omdat onze Christelijke Omroep zijn tien-jarig bestaan mag gedenken; een dankoffer aan onzen God, voor alles wat Hij ons in deze 10 jaren in de radio heeft gegeven. Niet dat Hij onze gave van noode heeft maar wie weet wat genade is, zal ook den dank daarvoor moeten kennen toont dien dank in uwe gaven. Het Comité van aanbeveling: (w.g.) SMIT, Burgemeester. W. BOUSEMA, Herv. Pred. J. A. CUPERUS. J. C. HAGEN. P. K. KEIZER. G. J. v. WILLIGENBURG, Wethouder. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten Zondag 18 Nov. '34: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9,30 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9,30 uur en n.m. 2,30 uur Ds. J. C. Hagen. - Vergadering der Afd. Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patrimoni um" op Zaterdagavond 7,30 uur in de zaal van den Chr. Volksbond. Agenda: Opening, Notulen, Ingeko men stukken, Verslag Gewestelijke Or ganisatie, Bespreking winter-campagne, Benoeming afgev. jaarvergadering Chr. Volksbond, Varia, Sluiting. De Vereeniging Chr. Volksbond komt a.s. Maandagavond half acht in haar gebouw in jaarvergadering bijeen. De agenda luidt: Opening, Notulen, Jaarverslagen Secretaris en Penning meester, Verslag controle-commissie, Causerie door den voorzitter, Rond vraag en Sluiting. Zaterdagmiddag 4 uur zal in de zaal van den Chr. Volksbond alhier, vanwege den Ned. Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbond eene groeps vergadering worden gehouden met de besturen der afdeelingen uit het district, ter bespreking van den stand der on derhandelingen met de Federatie van Schoenfabrikanten; een hoofdbestuurs lid zal aanwezig zijn om een en ander toe te lichten. VRIJH.-CAPELLE. In het gebouw voor Chr. Belangen aan het Bruggetje kwam de Jeugdclub van den Chr. Fa brieks- en Transportarbeidersbond in vergadering bijeen. Door het lid M. v. Esch werd als onderwerp ingeleid „De roeping van den jongeling", waarop een leerzame bespreking volgde. De vol gende vergadering zal het lid A. van Vuuren een onderwerp inleiden. In de Geref. Kerk aan het Brug getje hoopt a.s. Zondag 18 November op te treden Ds. P. K. Keizer. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. ge meente te dezer plaatse hoopt a.s. Zon dag des morgens half tien en des nam. half drie op te treden Ds. J. Cuperus. A.s. Zondag des morgens half tien en des nam. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk op te treden de Eerw. Heer Smit uit Heemstede. Naar we vernemen werd j.l. Woensdag van den landbouwer C. aan den Loonschendijk door tot nog toe onbekenden, een koe, welke hij gekocht en betaald had, op de Bossche markt, toen hij zich even verwijderde, ont vreemd. Voor den betrokkene een schadepost. v De landbouwer A. K. aan den Winterdijk vond j.l. Donderdag een zij ner koebeesten dood liggen. Het cada ver werd door den destructordienst uit Son opgehaald. Het le elftal der voetbalvereni ging „Capelle" speelt a.s. Zondagmid dag voor de 3e klasse K.N.V.B. te 's-Hertogenbosch tegen „D.E.V.O." en het 2e elftal voor de le klasse B.V.B. eveneens te den Bosch tegen Devo 2. De voetbalvereeniging „Excelsior" houdt a.s. Maandagavond in het café van Mej. Wed. A. v. d. Haart een al- gemeene ledenvergadering. RAAMSDONK. Door den Chris- lelijken Metaalbewerkersbond, afd. Raamsdonksveer—Geertruidenberg zal op Maandag 19 Nov. a.s. des namiddags om half acht, in het gebouw »Rehoboth» een filmavond worden gegeven. Op de Woensdagavond gehouden ver loting in het gebouw „Rehoboth", zijn de prijzen geva len op de volgende nummers: 328, 251, 94, 502. 359, 160, 515, 395,171,206, 366, 267, 512, 70, 161, 365, 438,400,325,274, 200, 27, 343, 73. 289, 193. 30, 183. 203. 181. 471. 207, 496. 89, 428, 478, 534,345, 385,510, 525, 9, 1. 196. 106, 318, 514, 113, 295. 272, 185, 90, 498, 421232. 489,65, 377, 508 en 591 Vergadering van den raad dezer gemeente op Zaterdag 17 Nov 1934 namiddags om 6.30 uur. Aan de orde is 1. Ingekomen stukken. 2. Schrijven van den Commissaris der Koningin, houdende bemerkin gen op de verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters 3. Voorstel van R. en W. tot in williging verzoek van het Bestuur van de R.K. Meisjesschool op het Dorp, om beschikbaarstelling gelden voor nieuwe privaten 4. Voorstel van B. en W. tot in williging verzoek van de R.K. Jon gensschool op het Veer, om alsvoor voor een vleugelbord 5 Schrijven van Ged. Staten, hou dende bedenkingen tegen de veror dening tot wijziging van de Veror dening op den Keuringsdienst van vee en vleesch 6. Ontwerp besluiten tot het aan gaan van rekening—courant—over eenkomsten 7. Voorloopige vaststelling der rekening van de bedrijven en de gemeente, dienst 1933; 8. Goedkeuring, rekening dienst 1933 en begrooting, dienst 1935, van het Burgerlijk Armbestuur; 9. Vaststelling der begrooting dienst J935, van de bedrijven en van de gemeente; 10. Vaststelling suppletoir-kohier Rioolbelasting A; 11. Ontwerp -besluit tot wijziging van de gemee'ntebegrooting, dienst 1934 12. Benoeming lid in de School commissie wegens periodieke aftre ding van den heer D. Lankhuijzen; 13. Alsvoor in het Burgerlijk Arm bestuur wegens periodieke aftreding van den heer J. B. Zijlmans: 14. Benoeming leden van de commissie van Fabricage wegens periodieke aftreding der heeren G. C. de Bont, J. C. Kanters en J. W. F. M. de Klijn 15. Alsvoor van de Lichtcommis- sie wegens periodiek aftreden der heeren D. Lankhuijzen, J. J. de Jong en J. W. F. M. de Klijn. GEERTRUIDENBERG. Doorliet St. Nicolaas—comité, uitgaande van de R.K. Werkliedenvereeniging alhier, is besloten St. Nicolaas met zijn gevolg te verzoeken om Zondag 2 December a.s. des middags 12 uur ook deze gemeente met een bezoek te vereeren. Bovendien zal dan de Sint Dins dag 4 December op de diverse scho len onthalen. Reeds is een aardig bedrag opgehaald doch niet genoeg om alle arme kinderen te helpen. Zondag 2 December a.s. zal dan nog tijdens dit bezoek van Sint Ni colaas met bussen langs de huizen worden gecollecteerd en we ver trouwen dat weer iedereen mede zal helpen om de arme kinderen een gezelligen Sint Nicolaasdag te bereiden. Geeft allen naar vermogen, doch geeft zooveel ge kunt. De heer J. Waalwijk, alhier heeft zijn drogisterij den naam »Uiver» gegeven. Bij den slager v. B. is uit den winkel een bedrag van f 30,— ont vreemd. Aangifte is gedaan bij de gemeente—politie die een onderzoek instelt. Bij den gemeente veldwachter zijn inlichtingen te bekomen om trent de navolgende gevonden voor werpen een kosteloos rij wiel plaatje, een kindermutsje, een portemonnaie mét inhoud. \j In de evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer zal Zondag a s. des v.m 9.30 en des n.m. 2 uur een kerkdienst worden gehoud^ij. DUSSEN De reparatie-werkzaam heden aan het Gemeentehuis alhier zijn opgedragen aan den metselaar- aannemer W. v. d Broek alhier. Dinsdagavond hield de R.K V.V. in hotel „Koppelpaarden" een alge- meene ledenvergadering De opkomst was schitterend, geen enkel lid ontbrak op 't appèl. Bij stemming werden DR AiSïfl A- van-VALK EHBUR LEEUWARDEN Kaatsheuvel, 16 Nov De K. W. A. Er begint teekening te komen Kaatsheuvelsch Winkeliers Actie p zwart-gele vlaggen, die in alle enkele nieuwe leden aangenomen. Het vademecum werd aan de leden uitgedeeld, hetwelk bij hen warme waardeering vond. Mededeeling werd gedaan dat het bestuur in staat is thans drie elftallen te formeeren, waardoor getracht zal worden dit 3e elftal in den Jeugd Competitie in te deelen. Door de missionarissen van Mill Hill werd te Maria polder alhier, een missitfilm vertoond van de Missie van Midden-Afrika. In een serie keurige plaatjes maakten we kennis met het uitgestrekte missiegebied en zijn bewoners, in hun primitieve le venswijze. De eerst onlans opgerichte R K- Tooneel Ver. .Oefeningen Vermaak', heeft in studie genomen 't boeiende tooneelstuk .De vloek van een roe ping", waarmede men rond Kerstmis voor het voetlicht denkt te komen. Bij Kon. Besluit zijn benoemd tot heemraad van den Zuid Holl - Polder alhier, W. Snoek Azn. en G. H. Straver. Na de omdijking van de ijsbaan alhier, is men thans begonnen met het onder water zetten der groote vlakte door middel van een motorspuit Het werk vordert snel, en over een paar dagen denkt men er mede gereed te zijn, waarna onze gemeente, dank zij het initiatief van den heer Ant. v. Honsewijk, een prachtige ijsbaan zal bezitten. Als het nu maar vriezen wil -- De leerling-metselaar W. L. al hier, had het ongeluk bij zijn werk zaamheden met zijn hand tusschen een paar buizen bekneld te geraken. Twee zijner vingers scheurden als het ware op< n Hij moest zich direct ter plaatse laten verbinden, en stelde zich daarna onder geneeskundige behan deling. Bij het wegrijden van een dorsch- machine op de boerderij van W. v. d. P. kwam het 8 jarig zoontje van den heer Joh de Sander zoo ongelukkig onder een der wielen terecht, dat waarschijnlijk een zijner beentjes is gebroken. De ongelukkige kleine is met de auto van den heer De Visser naar het ziekenhuis te Raamsdonks veer overgebracht. Zooals reeds is medegedeeld wordt door de harmonie „De Volhar ding" een uitvoering gegeven. Men kan nog mededeelen dat het Duo Pilouli uit Gent (België) zal optreden, zoodat ons dus een genoeglijke avond te wachten staat. As Zondag zal in het Jongens patronaat een uitvoering worden ge geven aan de leden Opgevoerd wordt „Als Moskou Roept". Aanvang half zeven. LOON-OP-ZAND. Goed afgeloo- pen. Zondagavond j.l. kwam H. S. met zijn motorrijwiel van Kaatsheuvel. Op de duo was gezeten E. A. Ter hoogte van den molen alhier kwamen twee auto's uit de richting Tilburg, die elkaar aldaar wilden passeeren, terwijl ge noemde motorrijder op hetzelfde oogen- blik daar was. Door sterk remmen werd een ernstige aanrijding voorkomen, doch niet kon worden verhinderd dat het motorrijwiel tegen den grond sloeg. Van de beide berijders kwam de be stuurder met den schrik vrij, terwijl de duo-passagier enkele lichte ontvellin gen bekwam. De motor had enkele kleine mankementen. Sophia's Vereeniging. Zondag avond j.l. gaf de Harmonie Sophia's Vereeniging hare eerste winteruitvoe- ring in de zaal van de Wed. Wijtvliet. Men opende met een prachtige marsch, waarna de verschillende programma nummers onder leiding van den direc teur, den heer van Abeelen uit Tilburg, werden ten gehoore gebracht. Alle nummers hadden algemeenen bijval. De Voorzitter herdacht in een korte toespraak den overleden secretaris, den heer F. Michielsen. De humorist, de heer van Keulen uit Tiel, trad vervolgens voor het voet licht met een aantal nummers, die bij het publiek zeer in den smaak vielen. Na afloop der uitvoering sprak de voorzitter een kort dankwoord. Stratfc; wapperen zijn als zoovele bakens die 7 koopers er op wijzen, dat het broocW dig is om onzen middenstand met kracht te gaan steunen. Wij zijn'ej overtuigd dat de burgerij dit zoo 2aci kens aan begint te begrijpen, 't W' vac dezer dagen al te merken. Er conce* treert zich een belangstelling rondr! de winkeliers-actie die prettig aan dn! en hoopvol stemt. Het middelpunt v de attractie is de groote prijzencollectj' die in de eetzaal van Euphonia keu* uitgestald, iederen voorbijgang! dwingt hieraan aandacht te schenk* Verwonderd staan allen, dat onze wjC keiiers zooveel beschikbaar hebben Q!' steld voor hunne reclame. De goede o ganisatie en samenwerking alleen heef dat kunnen bereiken. Maandag a, gaat de eerste trekking op 't rad Va. avontuur. Ook daar zal belangstel|in zijn. p Burgerwacht. De Burgerwacht Kaatsheuvel hield Woensdagavond bestuursvergaderi ter bespreking van de te houden p*. uitdeeling onder de leden. Om de dri te die de St. Nicolaasweken voor meer dere leden vooraf gaat, werd beslote; den datum van uitdeeling vast te stelle- op ongeveer half December. Behalv, de prijzen, welke in den wedstrijd ge. wonnen zijn, zal als bijzondere attractie van dezen avond nog een zaalwedstrijé gehouden worden met Marga, waa'r voor eveneens meerdere prijzen be' schikbaar zijn, welwillend door Bur gerwacht-minnenden beschikbaar QP steld. K. R. O.-Boys? Nu het optreden der K.R.O.-Bov. overal elders opnieuw zoo'n klateren! succes wordt, begint Kaatsheuvel zft tekortkoming in deze te voelen, w! vernemen dat t idee bij een paar hee ren rijpt om te trachten ook hier zoor avond te organiseeren. Van de mede- werking der Geestelijkheid is men reed; vooraf zeker. Wij vertrouwen dat dt plannen zullen slagen en alom een sym. pathieke medewerking te wachten za zijn. Heusden, 15 Nov. '31 Voor de clubcompetitie bij dt damvereeniging V. Y. werd slecht gespeeld door de Joode en Schreu der. De eerste won de partij. Wegen terugtrekken van enkelen wordt eet nieuwe rooster gemaakt, terwijl di reeds gespeelde partijen reeds haai waarde behouden en de competitie wordt afgespeeld door: C. Bax A Fitters, A. Deurloo, J. Deurloo', A de Graag, C. de Joode, Ger. Jonker, Gijs Jonker en A. Schreuder. In de vergadering van Heusd. Winkeliers vereeniging »t Wapen van Amsterdam» werd medegedeeld, dat de Minister in verband met de Loterij wet geen dispensatie kan geven tot het houden van een verloting bij gelegenheid van de voorgenomen Sinterklaas week, waarom deze achterwege zal blijven De winkeliers worden echter aangespoord desniettemin zich te beijveren om hun etalage even schitterend te doen zijn alsof de Sinterklaasweek doorging. Met de werkzaamheden van de centrale verwarming in de R.K. kerk is men zoover gevoiderd, dat men hoopt aan t eind der volgende week klaar te komen en te beginnen met pioefstoken. Zondag n.m. om 1 uur speelt hier ODI I uit Rosmalen tegen PSV voor de competitie R K. V.B. Naar de Missie. Onze oud-dorps genoot de Eerw. Pater Aloysius (L. Vermeer) van de orde der Cisterciën- sers, Huize Onzenoort te Nieuwkuijk, zal met enkele ordebroeders eersts- daags naar de Vereenigde Staten van Noord-Amerika worden uitgezonden om een nieuw klooster te stichten. Als gevolg van onlangs terzake gevoerde besprekingen hebben een aan tal winkeliers alhier besloten tot uit gifte van kortingzegels aan hunne koo pers. Deze z.g. „torenzegels" worden door de aangesloten winkeliers ver strekt en kunnen later tegen geld wor den ingeleverd. De klanten bekomen zoodoende eene korting van onqeveer 2M%- VOETBALSPORT. Engeland slaat Italië. De met groote spanning afgewachte strijd tusschen de voetbalelftallen van Engeland en 'Italië is geëindigd met een 3—2 overwinning voor Engeland. Het Engelsche team, eigenlijk een versterkt Arsenal, had reeds bij de rust een 3—0 voorsprong. I it den wedstrijd zyn moei lijk gevolgtrekkingen te maken wat de voetbal-capaciteiten der ploegen betreft, om de eenvoudige reden dat er, het eer ste en het laatste kwartier uitgezonderd, feitelijk geen voetbal gespeeld is, d.w.z. niet het spel, dat men in het algemeen als zoodanig betitelt. Het grootste deel van den wedstrijd was een voetbalgevecht, waarbij duizen den Italianen hun ploeg tot de grootste krachtsontwikkeling hebben aange spoord. K. N. V. B. De Competitie. VV.S.C. ontvangt Tegelen. Baardwijk naar de Bossche Boys. W.S.C. 2 naar Oss. Het programma voor morgen is slechts heel klein. De eerste klassers spelen hce- lemaal niet voor de competitie en van de tweede klassers slechts enkele. WSC krfjgt Tegelen op bezoek, en zoo als de zaken er op het oogenblik bü staan, gelooven we dat de Limburgers op een warme ontvangst kunnen rekenen. Het zou tenminste niet al te zeer verba zen als WSC voor haar tweede overwin ning zorgde. VVV blijft thuis waarschijnlijk baas over de Valk. dei- A J1 1 T-1 i

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 6