Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. DERDE BLAD. W.ot &eteeke.nt dit H' JCcrêstehM.-é£a&a IS VERPLAATST BRIEVEN UIT WASPIK. PROVINCIAAL NIEUWS. Ie prijs f 15,- 2e f 10.- f 5- 199-201, W-aaiwijk., Jai. 139 KAPPERSZAAK, MR. VAN COOTHSTRAAT NO. 44. W. VAN RAAK, ER 92. ZATERDAG 17 NOVEMBER 1934. 57c JAARGANG. Dit blad verschuilt WOENSDAG en ZATERDAli ijrieven. Ingezonden stukken, gelden, ent. irauco te zenden aaD den Uitgever. vJjoanementsprijs per 3 maanden 1.2.'» franco p post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: Adverlentiën moeten Woensdag ca v<-U(Iag de» muigeus om uiterlijk V unr - «o -tin» be*it «tic WAALWIJ KSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Bij contract Hink rabat, r Heciaines 4U cent per regsi. Telefoon No. 38. Telegr.-adresECHO. Prijs der Adverténtiën 26 cent per regel; minimum J 1.60 Waspik, 15 November 1934 Geachte Lezer. Nu we weer gaan kennis maken met de najaarsstormen en regenvlagen, beginnen we ook weer aan den lijve te ondervinden hoe erbarmelijk slecht n0g sommige weggedeelten in onze gemeente zijn. In de meeste gemeen, teraden (en waarom dus ook hier niei?) krijgen we dan .gewoonlijk plenty vragen en klachten over dit onde.werp te hooren. Wij willen hierop niet vooruit loopen, maar toch willen wij even in t kort weergeven, wat wij hierover zoo nu en dan op- vaugen. Over 't algemeen kunnen we zeggen dat onze provinciale wegen tip-top in orde zijn. De burgemeester bracht onlangs in de raadsvergadering biervoor openlijk dank aan de be trokken ambtenaren en wij kunnen dit dankwoord tenvolle onderstrepen. Wel jammer echter dat de opritten bij kanaalbruggen en spoorwegover gang nog niet aan het overige zijn aangepast. De „droge" en de „natte* afdeeiing van „Waterstaat" schijnen elkaar nog niet gevonden te hebben. Met onze „gemeenle-wegenkunnen we niet zoo voor den dag komen. Zoo kan bij v. ui hetgedeelte vanaf het Kerkpad tot het Postkantoor, dus in bet centrum, de weg gerust met „slecht" betiteld worden. Vooral op den hoek van t Kerkpad vinden we na een fiksche regenbui een miniaiuur- meertje van enkele vierkante meiers oppervlakte, en wee dengene die daar dan gelijktijdig met een auto durft te passeeren. In Waspik-Boven is het al niet veel beter gesteld. Voor hem, die vana^den *s Gravenm^ersiiun weg naar de Vaartkant of Den Hoek moet, zijn een paar baggerlaarzen eigenlijk wel de aangewezen dracht. Weliswaar was er reeds eerder een plan om daar een nieuwen weg te maken, en naar wij bij geruchte vernemen is ook thans dit plan weer aan de orde, maar gezien de gemeentelijke financi en, vreezen wij ten zeerste dat het ook nu wel weer bij een plan zal moeten blijven. Wat het zwaarst is moet het zwaarst wegen, en wij kun nen altijd nog beter een slechte weg voor lief nemen, dan dat straks meer noodzakelijke dingen, bijv. steunver lening er de dupe van zouden wor den. Het beste advies dat we dan ook hoorden verkondigen waso i. om enkele werkloozen met het onderhoud der wegen te belasten. Een gemeente, arbeider kan bezwaarlijk in het natte seizoen alle wegen bijhouden zooals dat behoort, en de meeste werkloozen zullen toch nog wel graag (zoo noodig voor een paar guldens extra) een tegenprestatie leveren voor de door hen ontvangen steungelden, 't Is zoo maar een idee van de bittertafel, dus.,, misschien zijn er nog wel beterel De gelederen van onze K.J.V. en K.J.M afdeeiing zijn j.l. Zondag weer versterkt geworden met enkele nieu we leden. Drie K J.V.-ers en een twaalftal KJ.M ers werden na een intense voorbereiding aangenomen. Over de verheven roeping en de geestelijke verplichting der K.J.V.- belofte willen wij niet uitwijden. Dit heeft .Angorensis" (waar zit die te. genwoordig?) bij een vorige aanne ming zoo mooi gezegd, dat wij daarin zouden te kort komen, maar wij wil len niet nalaten „De Echo" te ge bruiken om onze felicitatie aan de nieuwe leden zoowel als aan de ver- eeniging in 't algemeen over te bren gen. Haar groei en bloei zal het Katholieke leven in de toekomst ten goede komen. Naast genoemde ver eniging hebben we in onze gemeente nog een afdeeiing van de Jonge Werkman en zal a s. Zondag nog worden gesticht een afdeeiing van de Jonge Wacht. Wat jeugdorganisatie betreft staat onze gemeente dus aaïker wel niet op de laatste plaats^ 4® wie slechts even een kijkje hééft geno- men in hét nieuw gebouwde Parochie huis, waarin al deze vereenigingen zijn ondergebracht, zal direct de overtuiging zijn toegedaan, dat onze Geestelijkheid aan deze jeugdorgani- satie kosten nog moeite heeft willen sparen. Naast de Katholieken hebben ook de Protestanten hun vereenigingen, en nu wij het over jeugdorganisatie hebben, zouden we te kort komen als we niet even de uitvoering memo reerden van de Jongelingenvereeni- ging dezer dagen gegeven. Behalve deze uitvoering heelt deze Jungelin- genvereeniging ook nog beslag weten te leggen op een zeer begaalden spreker, n.l, de Belgische Dominé I. Na J.l. Zondag de diensten geleid te hebben, hield Z E Maandagavond een lezing voor de Jongelingsver- eeniging, waarbij ook ieder ander belangstellende was ungenoodigd Ve len, w.o. ook Katholieken, maakten van deze uitnoodiging gebruik en volgden met groote interesse de rede- voering over „üe teekenen des tijds*. Hierna was nog gelegenheid tot het stellen van vragen, en 1 een met al kunnen we zeggen dat de Jongelings- vereeniging weder een succes heeft te boeken Naast de vele vereenigingen in onze gemeente rijzen thans weer verschillende Kaanclubs ais padde stoelen uit den grond. We noemen slechls die in calé de B. en in „Het Hof van Holland". Kik concoursen zijn niet van de lucht, met als eerste gevolg dat de diverse leden worden bevoiderd tot advertentie-colporteurs. De HH. Zakenlui zijn er dus maar weer het beste mee, en kunnen door verplichting vaak maar weer eer. soms nuttelooze advertentie opgeven voor op een uitnoodigingsbiijet te plaatsen. En geen enkele vereeiuging denkt er schijnbaar ooit-aan dat men ook „des Guten zuvieP'j kan krijgen. Onze R.K.'Voetbalclub „Hercules* heeft zich tot heden in dit seizoen schitterend weten te weren Thans siaat zij nog op de eervolle derde plaats van het I.V.C.B.-ranglijstje. Volgens onze meening zal de trai ningscursus wel hier aan hebben meegewerkt, want het vorige seizoen stond men er met ongeveer dezelfde spelers heel wat minder gunstig voor, en kon men tenslotte als hekkenslui. ters fungeeren. De Heeren mogen er echter wel voor oppassen dat ze 11 u niet te licht tegen de zaak gaan opzien, want het pleit is nog lang niet gewonnen, en de komende wed- strijden o.a tegen Dongen en Oos- terhout zijn nog lang geen overwin ningen. Wij zijn er echter van over tuigd, en dit is ook noodig, dat ieder speler zich ten volle zal geven. Herculanen, good luck! ADEPT. Waalwijk, 16 Nov. 1934. Benoeming. Z. H. Exc. Mgr. Diepen heeft be noemd tot adviseur der R.K. Werk- liedenvereeniging alhier. deZ.Eèrw. heer A. J. Verhagen, pastoor van St. Antonius. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE LANG STRAAT TE WAALWIJK. Op Woensdag 21 Nov. a.s. zal de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat een vergadering houden. De agenda bevat o.m.: 1. Schrijven aan de Directie der Ned. Spoorwegen inzake dienstregeling. 2. Schrijven aan den Spoorwegraad inzake stoppen van treinen te Gil- ze-Reijen. 3. Schrijven aan den Hoofdingenieur directeur van den Rijkswaterstaat te 's-Hertogenbosch over verbete ring van de z.g. Rolbrug te Geer- truidenberg. 4. Schrijven aan den Raad van Mi nisters inzake het vervoer van per- O Koopt bij ons voor f2.50, U ontvangt een invul-foroiulier en U is deplnemer aan onze prijsvraag. sonen per vrachtauto, voorzoover deze personen voor de uitoefening van het bedrijf van den eigenaar of houder van de auto onontbeerlijk zijn. 5. Schrijven aan den Directeur van het P.T.T. te Waalwijk inzake be diening loketten in het kantoor al daar. 6. Schrijven aan den Minister van Economische Zaken en van So ciale Zaken betreffende vestiging van schoenfabrieken te Spaken burg en omgeving. 7. Adres aan den Minister van Eco nomische Zaken inzake toepassing van art. 12 der Wet op de Kamers van Koophandel. 8. Schrijven van den Minister van Economische Zaken, houdende goedkeuring der rekening en ver antwoording over 1933. 9. Idem, houdende goedkeuring der gewijzigde begrooting 1934. 10. Aanbieding der begrooting 1935. 11. Benoeming van leden, enz. der Be- vrachtcommissies K. en L. 12. Schrijven van den Voorzitter en Secretaris der „Commissie tot be hartiging van Waterstaatsbelan gen, betrokken bij de afsluiting van eenige riviermonden binnen het ge bied der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat houdende aanbieding van het door de Commissie samengestelde rap port. 13. Brieven van de Arrondissements rechtbank te 's-Hertogenbosch, houdende verzoek om advies inza ke aanvragen om te worden be- ëedigd als makelaar in roerende en onroerende goederen. 14. Schrijven aan het Departement van Financiën inzake omzetbelasting, geheven op schuurlinnen, bestemd voor de schoenindustrie. 15. Schrijven aan de Directie der Ned. Spoorwegen inzake goederen-ver- voer van en naar het station Ma- de-Drimmelen. 16. Schrijven van de Vereeniging van Lederimporteurs en Agenten, hou dende verzoek adhaesie te willen betuigen aan een door haar aan den Minister v. Financiën gezon den adres inz. een z.g. „vrijlager". 17. Bespreking inschrijfplicht van han delszaken. 18. Bespreking mettelijke maatregelen tegen acten van bruikleen. Spijskokerij. Zooals reeds in dit blad is gepubli ceerd, zal door de samenwerkende St. Elisabeth- en St. Vincentiusvereeni- gingen een spijskokerij worden opge richt met het doel: voornamelijk aan de schoolgaande jeugd eiken dag een warme maaltijd te verstrekken. Het is niet te verwonderen, dat juist deze vereenigingen het initiatief voor dit schoone liefdewerk hebben genomen. Zij toch komen in aanraking met de arm,sten onder de armen; weten, dat in tal van huishoudens geen middag eten wordt gebruikt, weten ook, dat uitsluitend broodvoeding en deze volstrekt niet altijd in voldoende mate ongunstig moet inwerken op de li chamelijke ontwikkeling vooral van jeugdige kinderen. De Zusters van het Theresia-gesticht verklaarden zich bereid het eten te koken, de Broeders der St. Petrusscho- len zullen het toezicht op zich nemen, het Bestuur van den R.K. Gildenbond stelt zijn zalen, meubilair en verwar ming gratis ter beschikking, een tien tal jonge dames zal met genoegen voor de jeugd „opscheppen". U ziet, de or ganisatie is gereed. Er ontbreekt slechts één schakel „geld". Een zui nige begrooting wijst uit, dat noodig zal zijn ongeveer 1500 gulden, zegge een duizend vijf honderd gulden. Hier van is door een paar vereenigingen en enkele particulieren reeds bijna dui zend gulden bijeengebracht. De rest vraagt het comité van UKatholiek Waalwijk! En uw natuurlijk mede lijden èn Uw naastenliefde uit hooger beginsel moeten er toe leiden, dat ge Uw gaven ruimschoots stelt ter be schikking der spijskokerij. Dat zal U geven naast een zeker gevoel van te vredenheid, ook Gods zegen voor Uw kinderen. Bij voorbaat zegt bet Comité U dank voor Uw medewerking. God zal het U loonen. Het Comité „Spijskokerij": M. Kolster, Grootestraat No. 331. H. Minke, Stationsstraat No. 91. W. Teurlings, Julianastraat No. 1. Giften in geld worden gaarne inge wacht bij de Comitéleden en De Echo van het Zuiden. Alle bedragen zullen in dat blad worden verantwoord. Toezegging van giften in natura kan bij de Comitéleden geschieden. o Wij vernemen nog, dat op het oogen- blik is ingekomen aan bedragen een totaal van 975.—; er komt dus nog ruim 600.— te kort. Wij hopen, dat velen zich gedrongen zullen gevoelen voor dit mooie doel wat bij te dragen. Elke gift, groot of klein, is welkom aan het bureau van dit blad. De spijskokerij begint a.s. Maandag en op het oogenblik zijn een 60-tal kinderen ingeschreven. R.K. VROUWENBOND. Pastoor Heezemans als Adviseur geïnstalleerd. Gisteravond hield de R.K. Vrouwen bond in den Gildenbond een drukbe zochte vergadering ter installatie van pastoor Heezemans als geestelijk advi seur. Te kwart voor 8 opende Mevr. Don kers de bijeenkomst met den Christe- lijken groet en een welkomstwoord, waarna zij het woord gaf aan Mevrouw Ditvoorst, die zeer in het kort enkele mededeelingen deed betreffende den dezen winter in het K.J.V.-huis te ge ven naai- en knipcursus. Daarop trad pastoor Heezemans bin nen. Alle aanwezigen verwelkomden den nieuwen adviseur staande en de K.J.V.-ers brachten vanaf het podium bun groet, gevolgd door het zingen van het lied der Roomsche vrouw. Mevr. Donkers heette den nieuwen adviseur van harte welkom en hoopte dat hij door zijn raadgevingen en dool prettige samenwerking met het be stuur veel goeds voor den Vrouwen bond zal mogen tot stand brengen. Veel is er nog te doen en daarvoor hebben we Uwe hulp noodig, zeide de presidente, die tenslotte pastoor Hee zemans van harte gelukwenschte met zijn benoeming. Pastoor Heezemans dankte de pre sidente en de vergadering voor de har telijke ontvangst. Hij zeide reeds van heel veel vereenigingen adviseur te zijn geweest, doch nog nooit van een Vrouwenbond. Toch heeft Z.E. deze functie graag en met goeden moed aanvaard, en hij zal zijn beste krach ten geven 0111 in vertrouwelijke samen werking met bestuur en leden voor den bond te doen wat mogelijk is. Daarbij rekent Z.E. op den vollen steun van het bestuur en ook van de leden, misschien zelfs vooral van de leden. De Adviseur ziet wat meer in den Vrouwenbond als er door velen van gedacht wordt. In de gisting dezer we reld gaat bijna onzichtbaar langzaam de naald terug naar het middelpunt. Het is de plicht van den Vrouwenbond daaraan mee te werken, daarbij steu nend op de onvergankelijke, eenig ware beginselen van het Christendom, steunend op de belofte van Christus, die met ons zal zijn tot het einde dei- tijden. Spr. stelt het zich tot ideaal den Vrouwenhond te laten meewerken tot het bevorderen van Christelijke toe standen, hij rekent daarbij op den steun der leden en zegt de zijne gaarne toe. Door een krachtig applaus betuigde de vergadering instemming met deze woorden. De rest van den avond werd gevuld met het optreden van den bekenden Vlaamschen humorist Lode van Gent, of liever gezegd, het werd gevuld met een gegiechel en gestommel in de zaal, die het volgen der causerie van dhr. van Gent over „Vlaamsche Humor", zoo goed als onmogelijk maakte. Vele meisjes gedroegen zich daarbij nog zoo onbehoorlijk om tijdens de voordracht uit de zaal te loopen, lielst nog met zoo veel mogelijk lawaai, zoo- Hiermede bericht ik mijne geachte cliëntèle en begunstigers van Waalwijk en Omstreken, dat vanaf heden, mijn GEHEEL GEMODERNISEERDE van GROOTESTRAAT 131 NAAR Hopende ook in 't vervolg door stipte en vakkundige bediening uwe gunst te mogen behouden en te verwerven. Als reclame geven wij: PERMANENT WAVE van 7.50 voor 5. van 5.— voor 3.—, alles inbegrepen. Tel. 100. Mr. v. Coothstraat 44, - WAALWIJK. 99999999399999 MlwPseit ti ïstrulNrkf Courant,

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 9