PLAATSELIJKE BERICHTEN. NIEUWS UIT HEUSDEN. SPORT. ABONNEERT U OP DIT BLAD. moeten wijdead- .s verzoeken hun ntie voor het nummei aanstaande Zaterdag J I G S T in te zenden, wil men verzekerd zijn van goede verzorging en goede plaats. ADMINISTRATIE. tegen Vlijm. Boijs III met 7—1. VJC I won thuis van TOP I met 3—1. VJC II verloor thuis van Vlijm. Boijs IV met 5—0. As. Zondag wordt in café A. v. d. Geld een uitvoering gegeven door de zangvereeniging »Zang en Vriendschap» met medewerking van een eerste klas duo, zoodat ons wederom een genoeglijke avond te wachten staat. van 32, beëindigde Reus zijn partij, terwijl de verliezer toch ook nog met I 'Het'bouwen van eer. nieuwe I tarieèï Vxamen.' een gemiddelde van 6.9 speelde. iw.anr.chnnl hii Ho FWw 7,i«Wc I i^. De uitslag was als volgt: dankgebed gesloten. CAPELLE. Zondag speelde het eer ste elftal der voetbalvereeniging „Ca- pelle" voor de 3e klasse K.N.V.B. te 's-Hertogenbosch tegen „D.E.V.O.' en verloor met 74, terwijl het 2e elftal voor de le klasse B.V.B. van D.E.V.O. 2,njet 72 verloor. Onze vroegere dorpsgenoot Mr. A. W. Verheijden Gzn. thans advocaat en procureur te Amsterdam, slaagde te 's-Gravenhage voor het 3e gedeelte no- Amusement W. v. Raak, 22 brt. J. de Reus 11 brt. M. v. d. Ven, 15 brt. Verhagen, 49 brt. Totaal 97 beurten Gemiddelde 2.865. Ons Genoegen: Pulles, 22 brt. F. Slaats 10 brt. Th. van Weert 16 brt. J. jKIerks 49 brt. 47 p. 100 p. 31 p. 100 p. Bewaarschool bij de Eerw. Zusters is opgedragen aan dhr. G. Merks, aannemer alhier. De collecte in de Ned. Herv. Totaal 97 brt. Gemiddeld 3.681. Stand van het concours: 1. B.J.C., Brunen, gemidd. v.079. 2. W.B.C., Waalwijk, gem. 2.966. 3. Amusement, Waalwijk, i gem. 2.865. Hoogste serie: F. Slaats, WBC, 34 p. Lawaaibestrijding in Noord-Brabant. De Commissaris der ,Koningin in de provincie Noord-Brabant heeft aan de burgemeesters een brief gezonden, waarin wordt medegedeeld, dat bij de laatste wijziging van het Motor- en Bijwiclreglement, daarin verbodsbepa lingen (artikelen 23 en 61) zijn opge nomen om het onnoodig gebruik van signaalinstrumenten door bestuurders van motorrijtuigen en rijwielen tegen te gaan. De Commissaris noodigt de Burge meesters uit te bevorderen, dat een regelmatige controle worde uitge oefend op overtreding van de ter zake bestaande verbodsbepalingen en dat bij het verleenen van vergunningen en ontheffingen aan deze zaak aandacht worde geschonken. R.K. Vereenig ing nan Ned er l. Leiier fa brika n ten Bovengenoemde vereeniging zal op 3 December a.s. in vergadering bijeen komen in café »De Looiers- beurs"» te Tilburg. De 1 te handelen agenda is zeer belangrijk en komen daarop o.a. de volgende punten voor: Verkiezing bestuurslid wegens periodieke aftreding van den heer J. W. Kompa Deze is herkiesbaar: Aanwijzing van 0 bestuursleden in de Federatie van Vereenigingen van Nederlandsche Lederfabrikan ten. Aftredend voor deze functie zijn de heeren Uitendaal, Chr. v d. Aa, H. v. d. Assem, J. W. Rompa, A Vos en A. Verster. Allen zijn her kiesbaar. Verder staat nog als punt van behandeling op de agenda 't vra >g- stuk «Centrale H L S.» en andere punten. DRUNEN. Door de harmonie »de Volharding» werd Zondag met medewerking van het duo Piloule uit Gent (België) een goed geslaagde uitvoering gegeven in de overvolle zaal van den heer Th. Elshout. Na het eerste nummer sprak de voorzillei de heer Sikkers een kort openingswoord, waarbij hij de aan wezigen dank bracht voor hun linancieelen en moreelen steun. Vervolgens kregen we een uitstekend program te hooien. Het duo bracht een zestal nummers op komisch gebied, waarmede onbedaarlijk werd gelachen. Het had een langdurig applaus in ontvangst te nemen. Na alloop bracht de heer Sikkers op de eerste plaats dank aan dhr. v. Huiten met zijn corps, en memo reerde dat dhr. v. Huiten 25 jaar lid is, welk feit niet zonder meer zal passeeren. Ook bracht spr. hulde aan den jongen muzikant Stiphout, aan het kwartet en de andere solis ten, aan den pianist dhr. J. Princen uit Waalwijk en in het bijzonder aan het duo Piloule. We hebben een genoegelijkenavond gehad en de thuisblijvers hebben veel gemist. Het pakhuis van den Boeren bond zal voortaan iederen voor middag voor de leden van den N.C.B. geopend zijn, behalve des Zaterdags. - Zondag ging de voetbalvereen. de Sporters I op bezoek bij HBS te St. Oedenrode en won met 3 1. Sporters II verloor thuis van Zwaluw II met 2 0. Sporters III verloor te Vlijmen Kerk ten bate van het Crisis-Comité heeft f 13.35 opgebracht. Zondagavond had op de jongenscongregatie een generale repetitie plaats door de harmonie en tooneelvereeniging voor de groote uitvoering van Donderdag a.s. voor dames en heeren. Wat door beide vereenigingen ten gehoore gebracht werd dient tot aanbeveling voor het bijwonen der uitvoering. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). Voor de Ned. Herv. Jongelingsver- eeniging op G. G. „Timotheus" trad in openbare vergadering in de Ned. Herv. Kerk alhier op de heer J. van den Hoek, godsdienstonderwijzer te Ca- pelle, niet het onderwerp: „Christus volgen", naar aanleiding van Mattheus 9:9. In een helder betoog werd de Christen-jongeling door den spreker op zijn roeping gewezen en tot aan sluiting bij de J. V. opgewekt. Het kerkgebouw was goed bezet. Donderdagavond half acht wordt in de Ned. Herv. Kerk alhier eene ver gadering gehouden vanwege de Afdee- ling Langstraat van bet Nederlandsch Bijbelgenootschap, waarin als spreker zal optreden Ds. H. v. d. Loos van Lage-Zwaluwe, met het onderwerp: „Van een oud boek en een nieuwen tijd". Vergadering van de A. R. J. A. „Mr. Heemskerk' alhier op Vrijdag avond half 8, in de zaal van den Chr. Volksbond. Als spreker hoopt op te treden Ds. J. Fokkema van Amstel veen. Tot Notabel bij de Ned. Herv. Kerk alhier werden gekozen de heeren J. W. B. v. Schuppen, en Dirk Vos Mzn. De Afd. Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patrimonium" kwam j.l. Zaterdagavond in vergadering bij een. Naar aanleiding van een desbe treffende circulaire van het Verbonds- bestuur werd besloten de propaganda krachtig ter hand te nemen en een openbare vergadering te houden en hiervoor een lid van het Verbondsbe- stuur als spreker uit te noodigen. Tevens werd besloten in samenwer king met de C.B.B. de werkloozenzorg ter hand te nemen. Door de afgev. naar de vergadering van de Gewestelijke Organisatie Z.-H. te Rotterdam, werd verslag uitge bracht. De Vereeniging Chr. Volksbond alhier kwam j.l. Maandagavond in jaarvergadering bijeen, onder leiding van haar Voorzitter G. J. v. Willigen- burg. In zijn openingswoord wees de voor zitter er op dat voor de eerste maal de jaarvergadering werd gehouden in het vernieuwde gebouw. Waar de Ver. momenteel op lasten zit, roept spr. zoowel den financieelen als moreelen steun van de ingezetenen in. Na de notulen kwamen aan de orde de jaarverslagen van secretaris en penningmeester. Hieruit bleek dat de Vereeniging veler belangstelling geniet en dat van de verschillende instellin gen, als bibliotheek en lees- en ont spanningszaal veel gebruik wordt ge maakt. I)e functionarissen werden dank ge zegd, nadat de commissie tot nazien der boeken van den penningmeester bij monde van dhr. C. v. Caem Dzn. verslag had uitgebracht. De voorzitter deelt een en ander me de over de plannen tot het houden van een bazar in Jan. '35. Vervolgens hield de Voorzitter een causerie over „De Crisis en onze verantwoordelijkheid". Spr. wijst eerst op de maatschappelij ke en economische crisis en de gevol gen voor eenieder, en staat dan breed voerig stil bij het feit dat deze crisis bovenal is een geestelijke crisis, die geboren is uit de geestelijke verwor ding van de wereld. In den tijd van hoogconjunctuur was er geen dank aan den Gever van al die gaven, en nu is God gekomen, met het „Tot hiertoe en niet verder". Men hoort ook in eigen kring menigmaal een verkeerde toon, wanneer men het over de regee- ringsinaatregelen heeft, zegt spr. en men vergeet wat men aan zijn stand als Christen verplicht is, om de over heid daadwerkelijk tot steun te zijn. Na een geanimeerde bespreking werd de gezellige vergadering met Doordat in den loop der vorige week bij het kerkbestuur nog verschil lende giften zijn binnengekomen is het totaal der extra collecte voor den Eere- dienst in de Ned. Herv. kerk, naar we vernemen ruim 425.geworden. In de O. L. school in de Kom wordt a.s. Donderdagavond 7 uur on der leiding van het hoofd der school den heer E. Colet, een ouderavond ge houden. De agenda vermeldt: 1. Opening en inededeelingen; 2. Inleiding: „De taak van de ouders,'; 3. Bespreking St. Nicolaasfeest; 4. Rondvraag en sluiting. -w J.l. Maandagavond hield de sport- vereeniging „Capelle" in het café van Mej. Wed. A. v. d. Haart aan de Nieu- wevaart een algemeene ledenvergade ring, welke goed bezocht was. Na een openingswoord van den voorzitter, waarbij hij de aanwezigen welkom heette, kreeg de penningmeester het woord, die verslag uitbracht omtrent den finanieelen toestand gedurende het vereenigingsjaar 1933/1934, waar uit bleek dat de kas sloot met 'n klein batig saldo. De voorzitter bracht den penningmeester dank voor zijn keurig overzicht van de financien, alsmede voor zijn gehouden beheer, waarna de rekening en verantwoording ter on derzoek werden gesteld in handen van een commissie, gevormd door de hee ren H. Dekkers en J. Pruijssers. Na de rondvraag, waarbij nog ver schillende punten ter sprake kwamen sloot de voorzitter te ongeveer 10 uur d^.e vergadering. 'sGREV. CAPELLE. Onze vroeg, i e dorpsgenoot de heer A Heijmans thans te Breda, slaagde te Nijmegen voor Inspecteur van politie. Dit examen is ingesteld door de U.K. Vereeniging van Hooger Politie Personeel in Nederland. GEERTRUIDENBERG. De leer ling van de openbare lagere school, Arie Feskens, had 't ongeluk tijdens het spelen op de speelplaats zijn beentje te breken. De heer v. d. Clundt rt brak tijdens, zijn werkzaamheden aan de Statendam zijn arm. In het vervolg zal door den burgemeester dezer gemeente alleen \s Woensdags vergunning worden verleend tol het maken van muziek langs den openbaren weg. Predikoeui ten op Zondag 25 November 1934: Ned. Herv. Kerk des v.m. 10 uur Ds. Zuurdeeg. Evangelisatie Immanuel des n.m half zes Ds. de Bruijn uit Hooge Zwaluwe.- \y DUSSEN. De drinkwatervoor ziening in het Land van Heusden en Attena, ondernomen door de X.V. Waterleiding Mij. Noord-Wesl- Brabant te Oudenbosch, zal binnen alzienbaren tijd voor deze streek een feil worden. De hoofdleiding is reeds enkele weken geleden gereed gekomen en thans is men in de velschillende plaatsen, welker be sturen lot aansluiting aan dewater- leiding hebben besloten, druk bezig met het maken der aansluitingen van perceelen aan de hoofdleiding. Deze werkzaamheden worden uit gevoerd door de firma Visser en Stnit te Papendrecht, welke firma ook de hoofdleiding in de geheele streek heeft gelegd. Tevens wordt d. uk gewerkt aan de bouw van den watertoren nabij het fort Altena onder de gemeente Almkerk. Deze 50 M. hooge toren zal een modern bouwwerk worden. Hoewel met den houw van den Watertoren nog wel eenigen tijd gemoeid zal zijn, ligt het toch in de bedoeling, zoodra de hoofdleiding onder de brug over de Nieuwe Maas nabij Keizersveer zal zijn vol tooid, het Land van Heusden en Altena van leidingwater te voorzien en wel via den Watertoren te Werkendam. Naar we vernemen zal waarschijn lijk eind November of begin Decem ber met de waterverstrekking een aanvang worden gemaakt. Wij vernemen dat de officieele in gebruikstelling van de waterlei ding voor dit gewest zal plaats hebben op 28 December a.s. op welke datuin de N.V. Waterleiding Mij. Noord-West Brabant haar 10- jarig bestaan viert. w Naar we vernemen bestaan er plannen te Mariapolder alhier, om de sedert enkele jaren ontbonden R.K. Fanfare wederom op te richten. Het brugdek van de brug bij Keizersveer is bij natte weersgesteld heid zoo glad, dat het herhaaldelijk voorkomt, dat op deze brug auto's slippen. De A.N.W.B. en de K. N. A. C. hebben aan den betreffenden Rijkswaterstaatsdienst verzocht ver betering te willen bevorderen. Zondagmiddag gaven de leden van het Meisjes-Patronaat alhier 'n uitvoering in 't Vereenigingsgebouw, voor de dames. Do opkomst was bevredigend. Het drama: »rDe Vestaalsche Maagden» alsook de kluchten o. a. «Woningdistributie» vonden veel bijval. EE f HEN. Sedert eenige weken bevindt zich onder het dorp Eethen een tweejarig hokkeling, waarvan tot nog toe geen eigenaar kwam opdagen. Het signalement luidt: Bijna geheel zwart met witte kol, witte streep onder den buik en ecnigszins wit aan de dijen. Verdere inlichtingen worden ver- slrekt ten gemeente-huize te Genderen en bij de i ijksveldwachter S. de Bie te Meeuwen. Heusden, 20 Nov. '34. Dinsdag 27 November e.k. geeft de heer J. van Riemsdijk, die hier geen onbekende is, met zijn gezel schap in Concordia een avondje Een opwekking tot bezoek dunkt ons overbodig. De voetbal—uitslagen van Zon dag zijn PSV I HeusdenGDI II Rosma len 6—0. RK VB comp. DVü Haar steegPSV II Heusden 3—2. Kaatsheuvelsche Boys II Juliana 11 Heusden 2—2 BVB comp. Uitslag dam—comp. bij V. De Joode wint van Fitters, A. Deur- loo van Schreuder en J. Deurloo van Gijs Jonkers. Aan den kop staat A. Deurloo met 8 punten van 5 partijen. -Z- A.s. Donderdag heeft het R.K Zangkoor haai jaarlijkschen teerdag bij gelegenheid van St. Cecilia. Hij wordt ditmaal gevierd in café »De vier Winden» bij den heer A. v. Dijk. Komen er vooral des Zondags uit alle deelen onzer provincie per auto en per fiets tal van hengelaars hierheen om in de Maas nabij de brug hun geluk te beproeven, eer gisteren was het, dan zij 't zeldzame weer al verbazend druk. Van den vroeger morgen totdat het donker werd oefenden velen aan één stuk hun sport uit, om daarna met een goede of slechte vangst hun penaten te gaan opzoeken. WAALWIJK. R.K.V.V. H. E. C. R.K.V.V. W. V. B. R.K.V.V. QUICK. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. R.K.V.V. Be Ready. 278 p. 100 p. 69 p. 100 p. 89 p. 353 p. een welverdiende 30 zege voor HFr Dit was vooral te danken aan de hoM..'1 achterhoede van REG met den k, le aan het hoofd. eeP*r HEG wint den toss en speelt niet zon in den rug. Uno Animo trapt af de linkshalf van HEG neemt den bal |D reet over waaruit een aanval van HEc afge.slageil Hel was voor HEG ^ondag een ware succesdag. Zes puntjes binnen, dus den vollen buit uit 3 wedstrijden. Het 3e elftal wist ook nu weer te win nen met 20 van Uno Animo 3. Dit was een aardige wedstrijd, met H.E.G. als de sterkste. Bravo HEC-ers, houdt zoo vol. HEG 2 speelde tegen Quick 1 alhier een zeer goeden wedstryd. Dit elllal zit goed in elkaar, het samenspel vlotte best en de afwerking der aanvallen was ook in orde. De keeper heeft geen bijzonder moeilijk werk gehad, maar wat hij te doen kreeg deed hij naar behooren. De backs waren goed met de linksback als de beste. De halflinie was ook zeer goed. Zij voldeed aanvallend zoowel als ver dedigend en was een waar struikelblok voor de tegenpartij. De aanval was nog niet geheel in orde, maar er werd toch wel volop geschoten. Quick heeft het dan ook voornamelijk aan haar doelver- dediger te danken, dat de score niet hooger opgevoerd werd. De wedstrijd was pas enkele minuten oud als de linksbinnen een geweldige punter geeft, welke van Gijzel in 't Quick- doel niet kan vasthouden en de jeugdige centervoor schiet in, 10. Na eenige aanvallen van Quick schiet de rechts buiten op doel, de keeper valt over den bal en het is 11. Niet ontmoedigd valt HEG opnieuw aan en ivrij spoedig weet G. Dekkers het tweede doelpunt te fa- briceeren, 2—1. Nog voor de rust weet L. Dumoulin met een goed schot den stand op 31 te brengen. Na de rust is HEG bijna voortdurend in de meerderheid. De halflinie werkt nu zeer goed en steunt den aanval prachtig. De rechtsbinnen doelpunt dan met een hard schot, 41. Dan komt Quick op zetten en weet eindelijk een doelpunt te maken, 42. HEG laat het er niet bij zitten, ,zy neemt het spel over en de cen tervoor weet op listige wyze den Quick- keeper voor de 5e maal te passeeren, 5-2. Quick is geslagen, doch speelt moedig verder. Zij is echter niet bijzonder ge vaarlijk en de achterhoede weet dan ook alle aanvallen af te slaan. HEC maakt dan ook nog twee doelpunten die we gens buitenspel worden geannuleerd en met 5—2 voor HEC komt het einde van dezen in de beste verstandhouding ge speelden wedstrijd. De wedstryd in Loon op Zand bracht ontstaat. Deze wordt echter en nu trekt Uno Animo ten aanvaf'31 met een slecht gericht schot afgeweS wordt. Bij een volgenden aanval van Hpc lost de rechtsbinnen een schitter,.!* schot, dat de keeper nog juist vallend kan keeren. Hy kan den bal echter nI vasthouden en de .«toestormende j;..,/1 buiten plaatst den bal in het doel, U.A. valt nu heftig aan en heeft 'eeni? malen pech als zij kort achter elk! tweemaal tegen de bovenlat schiet nf volgt een op en neergaande strijd, 'Wa., bij beide doelverdedigers handelend moeten optreden. Voor de rust wordt niet meer gedoelpunt en de stand bliif! 1—0 voor HEC. yfl De eerste 10 minuten na de rust HEC overwegend sterker. Zij weet h;, ook uit te drukken door een prachfi! doelpunt van den rechtsbuiten, die n! een prachtigen voorzet van den link, buiten den bal in volle ren ineens in schoot, 20. De volgende 20 minuten speelde <]e strijd zich meestal af op )de HEC-helf en is het hoofdzakelijk aan de beide backs en den doelman te danken da U.A. geen doelpunten kon maken. Hoe! wel U.A. in deze periode wel een doei punt verdiend had, slaagde zij er toch niet in Hensen te passeeren. Het laatste gedeelte van den wedstrijd wist HEG zich los te werken. De center- voor speelt den bal ver naar voren 4 keeper loopt uit, doch de linksbinnen van HEC is iets vlugger bij den bal en plaatst hem kalm in het verlaten doel 30. Na enkele aanvallen van beidt kanten, welke echter niets meer opW ren, fluit de scheidsrechter, welke zeer goed voldeed, einde en heeft HEC een verdiende, doch eenigszins geflatteerd, overwinning behaald. Een puntenryke wedstryd. WVRnCiag 18 N0V" P- sPee,de alhier WVB 1 een competitiewedstrijd tegen Waspik, welke wedstrijd eindigde in een WL oy,erwi"mng in het voordeel van v B. Hoewel beide elftallen tegen el kaar opgingen en er vooral voor de rust een vlug op en neergaand spel te zien weid gegeven, kon Waspik toch niel verhinderen, dat WVB met het ingaa van de rust reeds een voorsprong van 8had verkregen. Dat 11a de rust Waspik nog 4 maal cioelpuntte, terwijl WVB geen enkelen keer meer scoorde, moet wel gezocht worden in het feit dat na de rust <1< B-ers het te licht opnamen en er ooi enkele spelers een blessure op hadden geloopen, zoodat die spelers 11a de rust ook met veel meer konden uitrichten. Hel leit dat Waspik in dezen wedstrijd f maal scoorde is te wijten aan onze ach terhoede, die sterk gehandicapt was door het niet medespelen van onzen rechisback (die onder doktersbehandeling was) en die in dezen wedstrijd dan ooi wel erg gemist werd. Overigens kan WVB'over dezen wed stryd tevreden zijn, niettegenstaande on ze voorhoede nog wel wat te veel terug houdend was en een beetje meer geest drift aan onze voorhoede dan ook wel ten goede zou komen. Voor Zondag 25 November a.s. staal er voor WVB een zware uitwedstrijd op net program. Zij zal dan de gast zijn van het sterke Quick te Waalwijk. Zondag speelde Quick 1 voor de com petitie van den ,R.K.V.B. tegen HEC 2 op het terrein van laatstgenoemde en verloor met 5-2. Ondanks de plaatselijke ontmoeting, had de scheidsrechter toch geen zware taak. daar van weerszijden een prettig partijtje voetbal werd' ge speeld. HEC was jwel een beetje geluk kiger dan Quick met haar schoten, ter wijl de voorhoede van Quick het spel te kort hield, zoodat de kanthalfs van HEC tijdig konden ingrijpen. Naar het spel te oordeelen was 't meer een vriendschappelijke wedstryd dan 'n competitiewedstrijd. De scheidsrechter W. de Louw leidde correct. Voor Zondag 25 Nov. is vastgesteld QuickBesoyen. Hierop komen wy nader terug. I11 een slecht en ook onfortuinlijk ge spee den wedstrijd tegne de WSC-reser- ves hebben de Boys een 20 nederlaag te slikken gekregen. Deze nederlaag is ti e te schrijven aan een tweetal fouten der achterhoede, die even zoovele doel punten voor WSG opbrachten en aan de schotloosheid van het Boys-binnentrio. Na ongeveer 15 minuten onderneemt A SC een snelle uitval, de doelman der Boys raakt den bal buiten het strafschop gebied met zyn handen aan en de toe gestane strafschop wordt in een doelpunt omgezet. Kort daarop mist de rechtsback en het is 20 voor WSC. Hoe sterk de Boys ook domineeren, succes blijft uit. Na de thee is het Boys-elftal voortdurend 111 den. aanval geweest, doch slaagde er niet in. het net te vinden. In deze perio de heeft de WSC-doelman keurig werk verricht. Het tweede elftal bracht het erin Was pik beter af en speelde na een forsch gespeelden wedstryd met 2—2 gelijk te gen WSC 3. Voorwaar een mooi succes. D. V .C.-Nieuws. Zooals wy verwacht hadden, was DVC niet opgewassen tegen de TSC-reserves en kreeg zij in Oosterhout 'n aardig pak slaag. Met 71 moesten zy huistoe. Voihouden hoor DVC-menschen. Een volgende maal beter. Het le elftal kreeg in R'veer met niet minder dan 120 slaag van Veersche Boys 1, terwijl het 2e elftal met 8—1 op eigen veld door Veersche Boys 3 werd ingemaakt. Dat gaat verkeerd/Be Rcady- lui. Dat moet beter hoor.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 6