I ECHO VAN HET ZUIDEN, TWEEDE BLAD PROVINCIAAL NIEUWS. piCOLAAS IN WAALWIJK. DE TWEE WEEZEN PLAATSELIJKE BERICHTEN. Vrijdag a.s. 8'|4 uur 97. Woensdag 5 Dec. 34. 57e Jrg. Waalwijk, 4 Dec. 1934. Het liet St. eerste gedeelte van programma der jaarlijksche 'flcolaas-viering door Waal wij ks Belang, n.l. de extra verrassing van peer dan 100 behoeftige huisge- jjnnen met een mud steenkolen en Jen 80-tal met een mooi pak met (farme kleederen enz. hebben we reeds in ons vorig nummer mede gedeeld. Het tweede deel, het bezoek van St. Nicolaas op Zondag 1.1., werd ditmaal niet door goed weer begunstigd, zooals we dat anders gewoon zijn. 3 Niettemin heeft de H. Man dit slechte weer getrotseerd, evenals z'n beide Pietermannen en niet minder onze harmonie »S.. Crispijn« die ondanks den stroomenden regen den moed er in hield en er lustig op los blies. St. Nicolaas maakte dit maal z'n rondrit op zeer bijzondere wijze, n.l. in het s'atierijtuig der studenten der Tilburgsche R. K. Handels— hoogeschool, waarvoor de voorzitter der N.V. die deze statie—karos exploiteert, de heer Mathieu van Loon zijne welwillende mede werking verleende. En zoo besteeg St. Nicolaas ten omstreeks 12 uur, vanuit Hotel de Twee Kolommen dit statie—rijtuig, bespannen met twee prachtige be- pluimde paarden en gereden door koetsier en palfrenier, waarachter hadden plaats genomen de twee Pietermannen, die de geheele route door twistig lekkernijen strooiden, daartoe in ruime mate beschikbaar gesteld door de firma André van Hilst alhier. Natuurlijk trok dit bijzondere tooneel groote belangstelling van en oud, ondanks het slechte was het een groot succes, ]°ng weer waarvoor Waalwijks Belang weder om alle hulde verdient, niet minder alle corporaties en personen die daaraan op eenigerlei wijze hunne medewerking verleenden. Overal werden de vriendelijk groetende en wuivende Sint en z'n knechtjes van harte toegejuicht op z'n rit door de gemeente. In den Gildenbond werd Zaterdag middag het jaarlijksch Sinterklaas feest voor de kinderen der leden van de R.K. Werkliedenvereeniging gegeven. Het ging er hier weer buitengewoon prettig toe. Eerst werden enkele aardige filmpjes vertoond w.o. het sprookje »Klein Duimpje« en daarna deelde Sint Nicolaas, die met algemeen gejuich ontvangen was, allerlei versnape ringen uit. Vele Sinterklaasliedjes werden door de kinderen uit volle borst gezongen. Ook in v.m. Baardwijk verscheen de Sint Zaterdagmiddag. Voorafge gaan door de harmonie »St. Jan« trok de H. Man te paard door de 'straat. Hij bracht een bezoek aan de R.K. Jongensschool en aan de R.K. Meisjesschool, waar de ver zamelde kinderen verrassingen kre gen toebedeeld. Ook verscheen de Heilige in de Patronaatszaal, waar een liefdadigheids-loterij werd ge houden ten bate der stille armen. Maandagmiddag werden de kin deren der spijskokerij door den Sint verrast. Volkomen onverwacht ver scheen Hij in de bovenzaal van den Gildenbond waar de kinderen juist aan een dampenden stamppot zaten. Maar aanstonds gingen de lepels neer en klonk het »Zie ginds komt de Stoomboot«. St. Nicolaas heeft daarna een hartelijk woord tot de kinderen gesproken en ook tot de dames en heeren die de spijskokerij organiseeren en die daarmee zulk een mooi werk doen. Uit den welgevulden zak van Pieterman kregen de kinderen stuk voor stuk een versnapering. Even onverwacht kwam de Sint in de spijskokerij in de kleuter school in de St. Crispijnstraat. Zijn bezoek ging hier met hetzelfde ceremonieel en dezelfde geestdrift gepaard als in den Gildenbond. Dinsdagmiddag bracht de H. Man zijn jaarlijksch bezoek aan de Openbare Lagere School in de Stationsstraat, waar een der lokalen voor Zijn ontvangst prachtig ver sierd was. Ook hier bleven de gebruikelijke uitdeelingen natuurlijk niet achterwege. Sint Nicolaas heeft drukke dagen achter den rug 1 UEFDADIGHEIDSCONCERT ./os. Groenen in Waalwijk. We hebben kort geleden al medege deeld, dat onder de reeks van liefda digheidsuitvoeringen, die voor dezen winter op het programma staan, ook voorkomt een concert, te organiseeren door de kegelclub Hannibal Reeds vroeger is deze vereeniging geprezen om haar burgerzin, die nu weer uit dit nieuwe, zeer prijzenswaardige initiatief spreekt. Op 14 December zal het concert in de zaal Musis Sacrum gehouden wor den. Het zal velen genoegen doen te vernemen dat niemand minder dan de beroemde oud-Waalwijker Jos. Groe nen, helden-bariton aan de opera te Hamburg, zijn medewerking zal ver- leenen. Behalve de heer Groenen zal aan de zen avond medewerken het 's-Herto- genbosch' Instrumentaal Trio o.l.v. Mar. Ogier (piano, viool en cello), waarvan de leden ook soli zullen uit voeren, terwijl nog onderhandeld wordt met het dubbelmannenkwartet van de liedertafel „Oefening en Vermaak". Te oordeelen naar dit voorloopige program, belooft het dus een mooie mu zikale avond te worden en we verwach ten dan ook dat er een bijzonder groote belangstelling voor zal bestaan. Het ligt in de bedoeling de entreeprijzen zóó laag te stellen, dat ieder in de gelegen heid zal zijn het concert te bezoeken en daarmede niet alleen zichzelf een avond van muzikaal kunstgenot te verschaf fen, doch ook een offertje te brengen voor het menschlievende doel, waar voor deze avond wordt georganiseerd: ten bate van de „stille armen". We hopen spoedig nadere mededee- lingen over dit liefdadigheidsconcert te kunnen doen. Grafmonument B. limmermansVerschure. Op het graf van wijlen den heer Bern. Timmermans-Verschure op het kerkhof der parochie St. Jan is Zaterdag een monument geplaatst gemaakt door den heer Th. van Delft alhier. We üiaken van dit feit melding, omdat dit werk behoort tot het allerbeste wat de heer van Delft als beeldhouwer maakte. Boven het onderstuk van fraai Zweedsch gra niet verheft zich, rustend tegen een kruis uit hetzelfde materiaal, een zittende, in brons uitgevoerde vrou wenfiguur, wier houding en gelaats trekken diepe smart uitdrukken. Het geheel is van groote schoon heid en een kunstwerk van den eersten rang, waarmede we onzen Waalwijkschen kunstenaar van harte mogen gelukwenschen. Nieuwe schoenfabriek aan de Zuiderzee Naar wij bij geruchte vernemen, zou er ook te Volendam een nieuwe schoenfabriek met rijkssteun voor Zuiderzee-visschers verrijzen. Bevestiging of ontkenning konden wij niet krijgen. Hollandsche Buu rispoor weg en Naar wij vernemen is aan verder personeel der Hollandsche Buurt spoorwegen o.a. den chef alhier tegen 1 Jan. a.s. ontslag aangezegd. Het zou voorts in de bedoeling liggen de houten gebouwen aan de haven te sloopen. LUXOR-BIOSCOOP. Zaterdag - Zondag - Maandag Het beroemde romantische filmwerk Fransch sprekend met Hollandsche tekst. Bespreekt tijdig uwe plaatsen. De Postauond. De Postavond van j.l. Zaterdag is weer een groot succes geworden. Reeds dagen tevoren was de zaal geheel uitverkocht, zooals trouwens elk jaar als de posten hun avond geven. Tegen achten opende de heer Blokzijl, directeur van het P. T. T. kantoor den avond met een kort welkomstwoord, in het bijzonder tot den burgemeester en tot den heer Princen, die vroeger altijd zijn medewerking aan de uitvoeringen gaf en die thans ook weer van zijn belangstelling blijk gaf. De directeur bracht een hartelijk dankwoord aan het comité ven den Postavond, be staande uit de heeren de Rouw, Bonis en Muis, voor de goede or ganisatie van de liefdadigheids uitvoering. Een zeer gevarieerd programma van niet minder dan 20 nummers werd hierna op vrij vlotte wijze alleen in het begin waren de pauzes te zeer gerekt afgewerkt. Het opende met een bonte scène van de veteranen-gymnastiekclub »Ons Huis», de trouwe medewerkers aan den Postavond. Met enkele origineele vondsten hadden de tooneelspelende gym nasten veel succes. Om de komieke beweging met het wispelturige koe beest werd recht hartelijk gelachen en niet minder met de verschijning van de stratosfeer-auto. Later op den avond toonden de veteranen ons nog dat zij de gym nastische kunst niet verleerd hebben. De vrije oefeningen ofschoon zoo eindeloos als het perpetuum mobile gingen niet boven hun krachten en de groepen waren weer uitstekend. Het grootste deel van den avond werd verzorgd door de familie Hof- mann, en dat op de wijze die we van dit muzikale gezin gewoon zijn. De heer en Mevr. Hofmann zongen oude en nieuwe levensliedjes uit hun repertoire, het genre dat altijd in den smaak blijft vallen. Truus en Jeanne gaven uitstekende duetten op accordeon en viool, waarmede zij uitbundig succes hadden. Dan was er de buikspreker Mr. Santo en de kostelijke clown Billy, die met zijn muzikale experimenten 1 de zaal deed daveren. Een zeer welkome afwisseling was het optreden van het iluhhel mannenkwartet »Zang en Vriend schap» üat onder leiding van den heer J. Kooien een drietal nummers uitvoerde, waarin de heer Jos. de Vaan en G. van Rijen bas- en bariton-soli zongen. De bezoekers beloonden het kleine keurkorps dan ook met een welverdiend applaus. Aan het einde van de uitvoering heeft de heer de Rouw namens het comité een dankwoord gesproken tot de medewerkenden en het steunende publiek. Met een gezellig bal, waarvoor het orkest v. d. Akker de muziek ver zorgde, werd deze welgeslaagde Postavond, die wel een llinke som in de kas van het P. T. T. fonds zal doen vloeien, gesloten. Waalwijksche IJscluü. Misschien door het weinig winter - sche weer der laatste dagen was er voor de aandeelhouuersvergadering der Waalwijksche IJsclub, die gister avond in ue lwee Kolommen ge houden werd, Dij zonder weinig De- langstelling. De Voorzitter, de heer Norb. van 0011 kon in zijn openingswoord slechts de bestuursleden welkom heeten. Spr. meende te mogen op merken dat de aandeelhouders blijkbaar voldoende vertrouwen in het bestuur hebben, maar toch zou hij graag zien dat meerdere belang stelling voor de vereeniging getoond werd. Na de goedkeuring der notulen bracht de Secretaris, de heer André van Hilst Jr., verslag uil over het seizoen iy33—'34. De Secretaris noemde dit seizoen fataal en somde ten bewijzen daarvan nog eens alle moeilijkheden op die de vereeniging met de oude baan bij de Haven gehad heeft. Gerept werd over de onderhandelingen met de grond eigenaren over het uitdiepen van het terrein, waarover overeenstem ming is bereikt, maar wat toch weer is afgestuit op de liimncieeie be zwaren. Daarom is tenslotte deze baan opgegeven, de dijken zijn ge slecht, ue pomp verkocht en de duiker aan de gemeente aangeboden. Het pleit intusschen voor de vita liteit van het bestuur dat dit niet bij de pakken is gaan neerzitten. Er is geconfereerd met den burge- m ees ter, nieuwe plan 11 en zij 11 gem aak t en bij het gemeentebestuur is erop aangedrongen om een baan te laten aanleggen door werkloozen. Dit laatste is nog steeds in beraad. In afwachting van het resultaat van die beraadslagingen heeft het bestuur voor het a.s. seizoen de beschikking gekregen over het Galgenwiel, die geheel van riet gezuiverd zal worden en waar dus een mooie baan zal komen. De Voorzitter bracht den secretaris dank voor zijn jaaroverzicht en drukte er zijn spijt over uit dat geen aandeelhouders aanwezig waren om hun meening over het bestuursbeleid te zeggen. Het jaarverslag van den penning meester, den heer J. W. v. Heesbeen, over 1933-'34 was evenzeer in mineur gestemd. Dit ongunstigste seizoen tijdens het bestaan der ijsclub leverde een exploitatie-verlies op van f340.75. Het bezit der vereeniging bedraagt thans nog f541.87, zoodat na aftrek der borgtocht van f 300.—de beschik bare middelen niet meer toereikend zijn voor een verdere exploitatie der oude baan. Het aantal aandeelhouders bleef ongewijzigd er zijn nog 5 aandeelen niet geplaatst. Na controle der bescheiden dooi de heeren J. Spijkerman en P. Kalis werd de penningmeester voor zijn beheer gedechargeerd. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Spijkerman en P. Dekkers werden herkozen. Bij de rondvraag werd er door den heer J. van Loon op aangedron gen het Galgenwiel voldoende van alle planten te zuiveren, hetgeen dooi den voorzitter werd toegezegd Daarna werd de aandeelhouders vergadering geslotenhet bestuur bleef nog bijeen voor enkele huis houdelijke besprekingen. O. O. G. Eeuwige Gelofte. Op 8 December a.s. zal de Eerw. Broeder Antonius (in de wereld Jan Klerx Hzn.) geboren te Baardwijk, in het klooster der Benedictijnen te Leuven, de eeuwige gelofte aileggen. Beyin van brand. In de fabriek der N.V. Chroom- lederfabriek v/h H. H. Jansen in de Stationsstraat is Zaterdagmiddag te twaalf uur een begin van brand ontstaan, dat gelukkig nog tijdig kon worden gebluscut. I11 een nieuwbouw van de verf spuitinrichling was men bezig met het lasschen van buizen, een werkje dat in deze brandbare omgeving niet van gevaar ontbloot was. Enkele arbeiders stonden dan ook met emmers water gereed 0111 eventueel wegspringende vonken direct te dooven. Doch toen een groote vonk niet minder dan vier meter wegspatte en juist in een pot met lederverf terecht kwam, baatten ook deze veiligheidsmaatregelen niet. Voornamelijk daar de brandende verf een dichle rook verspreidde, was het uiterst moeilijk om 't vuur te blusschen. Toch gelukte dit spoedig met behulp van enkele snelolusschers en de molorspuit, door de »Plikart«, zooals de nieuwe briefkaart genoemd is, nog meer mogelijkheden van gebruik gescha pen zijn. Prov. Staten. Een lid drong in de afdeelingen aan op spoedigen bouw van de De- weegbare stuw in den boven mond van het Drongelsche Kanaal, waar voor de gelden zijn uitgetrokken. Een ander lid maakte de opmerking dat de betrokken streek thans een bij drage van f 22.230,zonder groote moeilijkheden niet meer zal kunnen dragen. Dit lid vroeg of deze bij drage door medewerking van Rijk en Provincie niet zou kunnen wor den verschoven tot betere tijden. DRÜNEN. Maandag, Dinsdag en Woensdag wordt aliiier voor de leden der Meisjesconeregatie en Dinsdag, Woensdag en Donderdag voor de leden der Jongensconcrega- tie een triduum gehouden. A.s. Zon dag zullen de leden der beide C011- cregatie's een algemeene 11. Com munie houden. Na de middag heeft de hernieuwing en de plechtige op dracht plaats voor de aspirantieden die spoedig aanwezig was, behoefde der Concregalie s. geen water De vereeniging O. G. is op het groot nationaal tooneelconcours te Zeelst (Eindhoven) niet bijzonder gelukkig geweest. Het gezelschap werd onder de vier deelnemers als laagste geclasseerd, waarbij men echter moet bedenken dat de con currentie uiterst zwaar was. »Utile Dulci» uit Vlijmen behaalde het hoogste aantal punten. De f20.000 1 Bij de gehouden trekking dei- Staatsloterij viel op No. 20185 de f 20.000. Deze prijs viel dus ook op 't correspondeerend nummer van een stuk der Centra-kwitantie, welk nummer was verkocht door J. Reus' Gelukskantoor te Waalwijk. De Waalwijksche inwoner wien dit buitenkansje ten deel viel ontvangt dus een prachtig St. Nicolaas-cadeau. Verloting S. S. S. Uitslag verloting der Gymn. en Athletiekvereeniging S. S. S. alhier is als volgt 177, 1130, 1003, 670,| 795, 354, 1245, 363, 39, 1847, 865, 204, 104, 1434, 1147, 185, 1167,969,442,1367. De nummers staan in volgorde der getrokken prijzen. dan ook hoegenaamd meer te geven. Ontzettend was de rookontwikke ling, het geheele gebouw was in korten tijd geheel met 'n pikzwarte rook gevuld, die aan alle zijden uit de ramen drong. De schade is vrij aanzienlijk,vooral ook daar het bedrijf door de ver nieling in de ververij gestagneerd wordt, doch wordt door verzekering gedekt. Jubileum te v.m. Baardwijk. De Concregalie van O. L. Vrouw van Altijddurenden Bijstand in de parochie St. Clemens zal op 8 Dec. a.s. haar 50—jarig bestaan herden- denken. Te dezer gelegenheid heb ben enkele dames een prachtig Ante pedium gemaakt voor de beeltenis van O. L. Vrouw. Konijnen—diefstal. Keer op keer hooren we de laatste dagen van konijnen—diefstallen. Vannacht werd het hok van de wed. van G., in de Baardwijksche straat leeggehaald. Konijnenhouders moe ten dus op hun hoede zijn en hun dieren achter slot en grendel zetten. Ledercontrole Station. Men meldt uit Tilburg De leden van de Vereeniging Ledercontrole Slation te 's-Graven- hage en de leden van de Vache-en Kuipzoollederlooiershieldenin Huize Remmers de jaarvergaderingen. Men deelde ons mede dat op de eerste vergadering de heer J. W. Rompa als bestuurslid werd hei- kozen, terwijl de heeren Uytendaal, Chr. v. d. Aa, v. d. Assem, J. Rompa, A. Verster en A. Vos werden aan gewezen tot leden van het bestuur der Federatie. »Het rubbervraagstuk« en »de Centrale H. L. S.« werden druk be sproken. Op de tweede vergadering werd de heer Aarts als bestuurslid her kozen, alsook de heer de Jong. W. C. B. De Waalwijksche Concours-Bond zal op 16 Dec. a.s. een groote duiven- tentoonstelling organiseeren in de zaal van den heer C. v. Heesbeen- Keetels. Mr. C. van Ommeren. Mr. C. van Ommeren, sinds 1919 lid van de Piovinciale Staten van Noord-Brabant, heeft te kennen gegeven dat hij in 1935 geen nieuwe candidatuur wil aanvaarden. Mr. van Ommeren is het eenige lid dat zitting heeft voor de Liberale Staatspartij. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren werd gedurende de maand Nov. ingelegd f68653.12; terugbetaald f72120.31. Het laatste door het kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 15904. Een nieuwe briefkaart. De heer Jan van Macklenbcrg te Den Bosch, deed een vernuftige, practische doelmatige uilvinding, waaraan hij twee jaren heeft gewerkt, de z.g.n. »Flikart«, de nieuwe brief kaart met copie. M<et zeer veel geduld en laai volhouden heeft de heer van Macklenberg met eenvoudige mid delen beproefd een machine uit te denken, die geschikt was vlug en goed de »Plikarts« te drukken. Na negen maanden werken vond hij zijn eerste resultaat, dat er toe geleid heeft de groote prachtig ge construeerde en vlug werkende machine te hebben uitgedacht, die thans is opgesteld in de fabriek van den heer Van der Meyden te Vught. Reeds eerder is in de pers over deze uitvinding melding gemaakt en nu de machine gereed is en in eenige andere Linden octrooi ver kregen werd is de belangstelling uiteraard gegroeid. De briefkaart beslaat uit gewoon schrijfpapier en is in formaat 4 maal zoo iang als een gewone. De eene helft ervan dient voor copie en de andere helft wordt na het beschrijven tot briefkaart in het normale formaat gevouwen. Er worden over de wereld heel wat briefkaarten geschreven, in Nederland alleen naar schatting per jaar ongeveer 120 millioen, terwijl Het bouwen van een woonhuis voor P. Smits is opgedragen aan L. van Uers. Sporters I maakte een vergeef- sciie reis naar Veghel, want wegens de regen werd niet gespeeld, wei jammer om zoo een reis te moeten maken. De wedstrijd van Sporters 11 werd eveneens afgelast. Sporters 111 speelde tegen EVV uit Engelen en verloor met 3-0. TOP ging naar VüV Hedikhuizen, doch had evenveel pech als anderen dus niets behaald. Wij zullen locli moed houden en wachten tot de volgenae keer. Op Dinsdag 11 Dec. zal in de zaal der Meisjesconeregatie een ver gadering worden gehouden voor de leden der R.K. Werklieden vereeni ging, aanvang 7'/a uur. Als spreker zat optreden de Eerw. heer Breugelmans, kapelaan te Vlijmen. DRUNEN. Zooals bekend, is Br. Josephus in verband met zijn lang durige ongesteldheid vanuil liet succursaaihuis van het St. 1' ran- ciscusgesticht te Hatert teruggekeerd naar het Moederhuis te Drunen. Lang duurde het herstel en nog steeds is Br. Josephus niet geheel hersteld. In verband hiermede kwam nu Maandag het bericht dat in zijn plaats Br. Ignatius (in de wereld A. Vissers uit Veghel) naar Hatert zul vertrekken om daar de zware taak van jeugdleider op zich te nemen. Br. Ignatius is bij de Drunensche jeugd en bij de oudere generalies geen onbekende. Meer dan 18 jaar heeft Br. Ignatius gewerkt onder de Drunensche jeugd in de congregatie, Br. Ignatius was het die steeds Ds. W. Bousema alhier werd gekozen tot lid van het bestuur der sehool voor Chr. Volksonderwijs. .J.l. Maandagavond had 111 de zaal van den Chr. Volksbond alhier de aangekondigde lezing niet licht beelden plaats over het onderwijs aan dooistommen, door den heer P. T. Brenner, onderwijzer aan het Chr. Doolstouiuieninstituut »Et- lalha» te Voorburg. De belangstel ling hiervoor was groot. Nadat Ds. ilagen op gebruikelijke wijze de bij eenkomst nad geopend en in een kort openingswoord het doei der bijeenkomst had meegedeeld, ver kreeg de heer Breimer het woord, die op duidelijke wijze mede aan de hand van een serie mooie licht beelden, het onderwijs van doof stomme kinderen 111 hel Chr. in stituut te Voorburg, toelichtte, en gezien den iinantieeien nood waarin het instituut verkeert, een beroep deed op de oilervaardigheid der vergadering. Een llink aantal aan. wezigen gaven zicli ais donateur op. Na een slotwoord van Ds. \V. Bousema, ging de vergadering uit een. CAPELLE. Gedurende de maand Nov. werd ten liulppostkantore alhier in de Rijkspostspaarbank ingelegd f6320.52 111 ob inlagen en terugbetaald 15848.93 111 54 terug betalingen. Ter gemeentesecretarie van Sprang—Capelle werden gedurende de maand Nov. 1934 ingevolge den V leesebkeuringsdienst aangegeven 79 varkens, lö runderen, 8 schapen en 2 geiten. Het bestuur der A.R. Kics- vereeniging alhier heeft besloten de ten vorige jare opgerichte propa- gandaclub op te hellen en aan de besluurs- en andere leden onder dankbetuiging voor bewezen dien sten eervol ontslag te verleenen. Tevens werd besloten tot oprichting van een A.R.J.A. vereeniging. A.s. Zaterdagmiddag 2 uur zal 111 de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschendijk de verkiezing- plaats hebben van twee nolabelen, wegens periodieke aftre ding van de heeren J. C. v. Os en N. de Rooij. Door het uitvoerend comité van het ter gelegenheid \an het 50—jarig bestaan der Chr. Geni. Zangvereen. «Excelsior» te Sprang te organiseeren nationaal zangen muziekconcours is tot technisch leider benoemd de heer Alb. Christ alhief. Op Zaterdag 15 Dec. a.s. des nam. 3 uur woidt 111 de groote zaal van den Dierentuin te Den llaag een openbare vergadering belegd, waarop de gevolgen van de bezuini- gingen op de onderwijsuitgaven, die tol heden vrijwel alleen gelegd zijn op de schouders van het Openbaar Onderwijs, zullen behandeld worden. Ten einde het bezoek vanuit deze omgeving mogelijk te maken heelt het bestuur der afdeeling «Sprang— zorgde dat de zalen in orde waren Capelle e.o.» van Volksonderwijs in voor de vele vergaderingen en bij- zijn laatstgehouden bestuursvergade een komsten die geiegeld gehouden worden in de verschillende congre gatiezalen. Voor het congregatiewei k is zijn vertrek een groot verlies, dat wij ten zeerste betreuren. Men deelt verder nog mede dat tot assistent-overste te Hatert is benoemd Br. Antonius. Gedurende de maand Nov. werden voor den Vleeschkeunngs- dienst op de Secretarie alhier aan gegeven 19 runderen en 44 varkens., Door onbekende oorzaak ontstond brand in de schoenfabriek van den heer H. Grietjes-v. Drunen alhier, die gelukkig nog bijtijds door buren kon worden gcbiuscht, waar door grooter onheil werd voorkomeip Zaterdagmiddag arriveerde alhier St. Nicolaas met zijn knecht per auto. Bij zijn londrit door het dorp werden de kinderen versnape ringen toegeworpen. Ten huize van mej. Wed. v. d. Wiel ontving een groote menigte kinderen zeer fraaie geschenken. SPRANG—CAPELLE. Vergade ring van den Raad der gemeente ring besloten bij genoegzame deel name een autobus op dien dag te „laten loopen tegen een vergoeding van 10.50 per persoon. Voor deze deelname kan men zich opgeven bij den voorzitter dhr. E. Colet en bij den secretaris dhr. J. Kraak. WASPIK. Mej H. Hajenius, onder wijzeres aan de Chr. Bijzondere School alhier, is met ingang van 1 Januari a s in gelijke betrekking be noemd te Boxmeer. Zaterdagmiddag bracht Sint Nicolaas een bezoek aan deze ge meente. Des namiddags om ongeveer twee uur werd de H. Man aan de grens der gemeente atgehaald, waarna, voorafgegaan door de harmonie „Volksvlijt" en „Volksvermaak", een rondgang door de gemeente werd ge- maakt. Voor den vleeschkeuringsdienst werden in de atgeloopen maand ter secretarie aangegeven 38 vaikens, 11 runderen en 4 kalveren. RAAMSDONKSVEER. De Kon. Erk. Poslduivenvereeniging „Prinses Juliana", gevestigd in het café van J. Kamp aan de Keizersdijk alhier, Sprang—Capelle te houden op Vrij- z-ïtodag en Zondag 1 en 2 De- dag December 1934, des namid- ber £aar 12e Nationale ten- dags ten hall drie ure. 1 Agenda 1. Vaststelling der notulen van de vergadering d.d. 10 Nov. 1934. 2. Ingekomen stukken. 3. Goedkeuring rekeningen Bur gerlijke Armbesturen over 1933. 4. Goedkeuring begrootingen Bur gerlijke Armbesturen voor 1935. 5. Aanbieding ontwerp bouwver ordening. 6. Vaststelling staat van oninbare en nog te verhalen posten 1933. 7. Voorloopige vaststelling ge meenterekening dienst 1933. 8. Vaststelling gemeentebegrooting dienst 1935. 9. Wijziging overeenkomst geld- leening (renteverlaging). 10. Wijziging begrooling dienst 1934. 11. Benoeming leden van Arm besturen. 12. Vaststelling pensioensgrond slagen. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Aan 't Hulpposkantoor alhier werd gedurende de maand November voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f2590,33 en terugbetaald f3747,82. De heer Adr. de Roon, alhier werd benoemd lot controleur der Aardappel centrale met standplaats Terneuzen. toonstelling. Ingezonden waren 138 duiven, waal onder pracht exemplaren. Gedurende de geheele tentoonstel ling was de belangstelling groot, het was dan ook de moeite waard 0111 <le mooie collectie die was ingezonden te gaan bewonderen. Als keurmeester fungeerde de heer Landmeter, die de volgende prijzen toekende. Klasse Oude Doffers le prijs D. J. Kop, Made; 2. J. Yis- schers, 's-Hertogenbosch; 3. C. Hom mel, Raamsdonksveer; 4. J. Visschers, 's-Hertogenbosch; 5. H. van den Hout. Oosterhout; 6. L. Snoek, Almkerk; 7. A. Oomen, Raamsdonksveer; 8. J. Kamp, Raamsdonksveer; Z.E.v'. A. J. Bakx, iGeertruidcnberg; Z.E.V. J. Vis schers, 's-Hertogenbosch; E.V. D. J. Kop, Made; E.V. Arn. van der Pluijm, Hank. Klasse Oude Duiven le prijs A. van Onzenoort, Made; 2. A. van Schouwen, Geertruidenbcrg; 3. J. Visschers, 's-Hertogenbosch; 4. J. Visschers, 's-HertogenboschT 5. 1\ Broeders, Geertruidenberg; 6. Fr. Hanegraaf, Hank; Z.E.V. A. yan Schouwen, Geertruidenberg; Z.E.V. A. J. Bakx, Geertruidenberg; E.V. A. van Schouwen, Geertruidenberg; E.V. \0-

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 5