ling vallen, krijgen steun van het C. C. De heer Michaël zegt dat die 300.- weer zullen moeten worden opgebracht door de belastingbetalers. Bovendien collecteert het C. C. binnen kort weer langs de huizen. Er wordt zooveel ge vraagd, dat de menschen weinig geven. Spr. wil geen bedrag uit de Gemeente kas beschikbaar stellen. De Voorzitter leest op verzoek van den heer de Bas de bepalingen voor voor de steunverleening B, waaruit blijkt dat daarvoor alleen steuntrekkers en in de werkverschaffing geplaatsten in aanmerking komen. Weth. v. Willigenburg licht zijn be toog van daareven nader toe. Het C. C. krijgt zijn middelen van verschillende zijden. Wanneer nu dit bedrag van 600.— alleen ter beschikking mag worden gesteld van steuntrekkers, dan blijft een des te grooter bedrag over om de overige hulpbehoevende menschen te helpen. Dat de menschen weinig aan het C. C. geven siert hen niet, zegt spr., en hij wijst op de noodzakelijkheid om de noodlijdende gezinnen periodiek aan schoeisel, kleeding. dekking en kolen te helpen. De heer Verheijden zegt dat er rijke menschen zijn die arm zijn, en arme menschen die rijk zijn. Spr. vraagt of aan de eerste categorie, de kleine grondbezitters die hun pachten niet krijgen uitbetaald, voldoende aandacht wordt geschonken. Weth. v. Willigenburg zegt dat het C. C. allen schijn van onrechtvaardig heid wil vermijden en alle inkomende verzoeken om steun in behandeling neemt. De heer Verheijden: Die menschen loopen niet met hun armoe te koop. Door de Diaconie worden ze soms on gevraagd geholpen. Gebeurt dat bij het C. C. ook? Weth. v. Willigenburg zegt dat dit nog niet is voorgekomen. De heer Boer maakt bezwaar tegen de bijdrage daar al meermalen gebleken is dat het C. C. paarlen voor de zwijnen werpt. Er worden menschen bedeeld, die zelf anderen moesten bedeelen! De heer Michaël: Hoeveel instellin gen zijn er wel niet noodig om steun uit te keeren? Crisis-Comité, steunver leening, werkverschaffing, armbesturen diaconieën! Om nu allen maar gauw in het laadje der gemeente te laten grij pen, daar ben ik tegen. Het Crisis-Co mité moet maar zien dat het geld op haalt bij de menschen die het geven wil len! De heer Kraak zegt dat het hem te genvalt dat zooveel bezwaren worden gemaakt tegen deze bijdrage. Spr. meent dat de raad verder moet zien en moet bedenken dat het niet alleen de steuntrekkenden zijn, die van deze hulp genieten, maar evenzeer de middenstan ders, want het geld dat beschikbaar is wordt toch weer bij de winkeliers be steed. Het voorstel had met vlag en wimpel aangenomen moeten worden, zegt spr. De heer Timmermans vraagt hoe groot de andere middelen zijn die het C. C. heeft. Weth. v. Willigenburg zegt dat de collecte 330.heeft opgebracht. Als daar 130 gezinnen van gesteund moeten worden kan men niet veel doen! Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 101 stem; tegen de heer Michaël. Op verzoek van den Min. van Socia le Zaken wordt een steunregeling voor noodlijdende kunstenaars in principe aanvaard, ofschoon deze voor deze ge meente van geen beteekenis is. Ophaaldienst Destructor. Ged. Staten verzoeken het regle ment voor den vleeschkeuringsdienst aan te vullen met de bepaling, dat de door den destructor-dienst op te halen cadavers aan den harden weg gebracht moeten worden. De heer Verheijden vindt het uiterst gevaarlijk als de boeren de cadavers zelf over de weide moeten vervoeren. Wanneer het beest aan miltvuur ge storven is, is de kans op besmetting der weide zeer groot en het is dikwijls heel moeilijk uit te maken of van miltvuur sprake is. Spr. stemt tegen omdat hij het klap pen van de zweep maar al te goed kent. De heer Boer merkt op dat het nood zakelijk is deze bepaling op te nemen, daar de auto van den ophaaldienst niet op alle plaatsen kan komen. De heer Kraak is het met den heer Verheijden eens. De heer Michaël is ook deze meening toegedaan, en vraagt of het mogelijk is de cadavers ter plaatse te ontsmetten. De heer Verheijden wijst nogmaals op het buitengewoon groote besmet- tingsgevaar, dat bij miltvuur bestaat. Weth. Middelkoop zegt dat de vee arts, indien hij het noodig vindt, ver branding der cadavers ter plaatse kan voorschrijven. Het voorstel van B. en W., om de gevraagde bepaling in de verordening op te nemen, wordt met 6—5 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Kraak. Vos, Verheijden, Boer en Mi chaël. Van een groep werkloozen is een verzoek ingekomen om gedurende de winterperiode slechts éénmaal per dag te behoeven „stempelen". De Voorzitter zegt dat deze zaak niet tot de competentie van den raad, maar tot die van B. en W. behoort. B. en W. hebben echter weer niet de bevoegdheid af te wijken van de ministerieele voor schriften. Burg. Armbesturen. 3. Goedkeuring rekeningen Burg. Armbesturen over 1933. De rekeningen worden op de volgen de eindcijfers vastgesteld: Voor het B. A. van Capelle: Ontvangsten 6930,86, uitgaven 9076.84, nadeelig saldo 2145.98. Voor het B. A. van Sprang Ontvangsten 4083.15, uitgaven 3610.36, batig saldo 472.79. 4. Goedkeuring begrootingen Burg. Armbesturen voor 1935. Daar de begrooting van Sprang niet tijdig is ingediend wordt alleen die van Capelle vastgesteld. Het totaal-cijfer der begrooting is 8794.—. 5. Aanbieding ontwerp-bouwveror- dening. Op advies van B. en W. wordt een commissie aangewezen om advies over dit ontwerp uit te brengen. In deze commissie worden benoemd de heeren Michaël, Timmermans en Kraak. 6. Vaststelling staat van oninbare en nog te verhalen posten 1933. Nadat de raad geruimen tijd met ge sloten deuren over deze zaak gespro ken heeft, wordt de staat vastgesteld. 7. Voorloopige vaststelling gemeen terekening dienst 1933. De Gemeentebegrooting. 8. Vaststelling gemeente-begrooting dienst 1935. De Voorzitter beantwoordt namens B. en W. de verschillende opmerkingen, die de commissie van onderzoek in haar rapport gemaakt heeft. De commissie dringt aan op conver sie van geldleeningen van 5% en hoo- 9er- De Voorzitter zegt dat B. en W. reeds in onderhandeling waren over conversie van verschillende leeningen. Thans is bericht ontvangen dat deze in -leeningen kunnen worden gecon verteerd. De commissie is van meening dat de brandweer-organisatie te wenschen overlaat. De Voorzitter zegt dat de instructie op zich goed is. De groote fout is ech ter, dat deze instructie in de practijk niet altijd wordt nageleefd. B. en W. zullen deze kwestie zoo spoedig mo gelijk onder oogen zien. De commissie dringt aan op uitbrei ding der straatverlichting, in die deelen der gemeente, waar den laatsten tijd veel gebouwd is. De Voorzitter zegt dat daartegen geen bezwaar bestaat daar deze uitbrei ding de gemeente geen hoogere kosten zal brengen. In 1935 treedt de tariefs verlaging in werking en dan kunnen 18 lantaarns bijgeplaatst worden zonder dat de straatverlichting meer gaat kos ten. Het ligt in de bedoeling van B. en W. om voorloopig slechts 10 nieuwe lantaarns te plaatsen, zoodat nog een bezuiniging verkregen wordt. De heer Michaël zou graag zien dat de verlichting 's avonds later aanbleef, vooral ten behoeve der menschen, die met den laatsten trein aankomen. Spr. bepleit voorts verlichting van den Winterdijk te Capelle. De heer Kerst vraagt waarom het zoo dikwijls voorkomt dat de lantaarns in het geheel niet branden. De Voorzitter zegt dat de lichten bij volle maan nooit ontstoken worden, ook niet al is de lucht betrokken. De heer Michaël wil de lantaarns vroeger doen aansteken. Spr. vestigt er de aandacht op dat een lantaarn te Capelle laatst den geheelen Zondag heeft gebrandbehalve 's avonds. De persoon die door de P.N.E.M. is aangesteld voor de lantaarns te zorgen, wilde op Zondag geen herstellingen doen. De Voorzitter zegt dat verlichting van den Winterdijk te Capelle 2200.- kost. Eventueele klachten over de ver lichting, b.v. het niet branden van een lantaarn, kan men altijd kenbaar maken aan het gemeentehuis. De heer Verheijden raadt aan niet al te spoedig over te gaan tot verlichting van den Capelschen dijk. Men moet daar voorzichtig mee zijn want als men dezen weg verlicht, dan zullen er nog wel enkele andere wegen zijn, die voor verlichting in aanmerking komen. De heer Kraak gelooft niet dat met de verlichting van den Cap. dijk een precedent gesteld wordt, daar het hier toch een grooten verkeersweg geldt waarin bovendien een zeer gevaarlijke bocht is. De heer Verheijden meent dat vol gend jaar deze bocht verdwijnen zal en een gedeelte van het wiel gedempt zal worden. De heer Kraak zou niet graag zien dat het werk op de lange baan gescho ven werd. Spr. vreest dat het dan vèn de baan geschoven zou worden. De heer Timmermans vraagt B. en W. ook voldoende aandacht te schen ken aan de uitbreiding der gasverlich ting, temeer daar tot nog toe de gega randeerde gas-afname nog niet ver bruikt is. De Voorzitter zegt toe een en ander onder het oog te zullen zien. De volgende opmerking der commis sie geldt de woningbouw-vereeniging te Capelle. Gevraagd werd of de ge meente aan deze vereeniging niet een leening kan verstrekken, gedekt door hypotheek. De Voorzitter zegt dat B. en W. NU UiUVANGT GE EEN GRATIS PR0EFFLAC0N KRUSCHEN SAL1S BIJ ELKE FLAC. VAN f 1.60 0IE GE KOOPT Uw apotheker of drogist heeft nu een beperkt aantal Reuze Pakken Kruschen Salts. U ontvangt du nu meer Kruschen voor hetzelfde geld. Kruschen Salts is over de geheele wereld bekend als het rheumatiek- middel bij uitnemendheid. Nergens kent men een middel evengoed als Kruschen, geen, dat even goede resultaten geeft. In bet buitenland is door opkoo- pers met Kruschen Salts geknoeid. Men koope daarom in geen geval Kruschen Salts in buitenlandsche verpakking, doch uitsluitend in on geschonden Hollandsche verpakking met de naam N V. Rowntree Han dels Maatschappij op verpakking en eliket van de flacon gedrukt. nader voorstellen in dezen geest zullen doen. De commissie vraagt of 800.— niet te weinig is voor het uitbaggeren der havens. Voorts wil zij de vervuiling der Binnenhaven te Capelle tegengaan door het verbieden daar huisvuil in te werpen. De Voorzitter zegt dat de raad zelf het bedrag voor het baggerwerk op 800.— heeft gesteld. Er zal streng toezicht worden gehouden op het wer pen van vuil in de Binnenhaven. Aan de Ned. Heidemij. is advies gevraagd voor een definitieve verbetering van den vervuilden toestand van dit wa ter. Weth. v. Willigenburg merkt nog op dat de Binnenhaven van het Water schap is. B. en W. zullen met het polderbe stuur overleggen welke oplossing ge vonden kan worden. De commissie adviseert een vuilnis- dienst in te stellen. B. en W. kunnen zich daarmede ver eenigen, mits diegenen, die er gebruik van maken een-kleine vergoeding beta len. yi De heer Boér zou het voldoende vin den een vuilniswagen één maal per maand te doen rijden voor het ophalen van oud-ijzer enz. De heer Michaël stelt voor eens een proef te nemen met een ophaaldienst. Spr. zou van de gebruikers een vergoe ding van 5.— per jaar vragen. De Voorzitter zegt toe dat B. en W. deze zaak nog eens zullen overwegen. De commissie wil het straatvuil als mest verkoopen. Ook vraagt zij toe te zien dat landbouwers niet met karren met zeer vuile wielen over de wegen rijden. De heer Kraak klaagt over de ver vuiling van den weg in de Korte Nieuwstraat. De heer Timmermans verzoekt B. en W. voldoende aandacht te schenken aan de klinkerbescherming langs de we gen. De Voorzitter neemt van een en an der nota. Het rijden met vuile wielen komt niet veel voor. Over de klinker bescherming der wegen is in B. en W. reeds gesproken. De commissie maakt een opmerking over de uitkeering van gelden aan het schoolbestuur te Sprang. De Voorzitter zegt dat B. en W. wil len afwachten tot bekend is welke be stemming aan de vrijgekomen school lokalen gegeven zal worden. De heer Michaël wil voorstellen de leegstaande school te Capelle zoo spoedig mogelijk een bestemming te ge ven of haar af te breken, daar zij in den huidigen toestand de plaats ontsiert. Weth. v. Willigenburg zegt dat de gemeente altijd gehoopt heeft het schoolhuis in de Heistraat aan het schoolbestuur aldaar te kunnen verkoo pen. De heer Kerst merkt op dat de sta tuten van het schoolbestuur niet toela ten avondhuizen te exploiteeren. De Voorzitter zegt toe aan een en ander zijn aandacht te zullen schenken. Steunverleening. De commissie acht het gewenscht een strengere contróle uit te oefenen op de gezinsinkomsten van steuntrekkenden. Desnoods zou zij hiervoor een aparte ambtenaar aanstellen. De Voorzitter zegt dat B. en W. de bezwaren der commissie kunnen aan voelen. Thans fungeeren de veldwach ters als controleurs. De kosten van een speciale controleur zouden niet door de eventueele besparing op de steunbedra gen worden goed gemaakt. Spr. wijst erop dat het verbazend moeilijk is het bewijs te leveren dat een steuntrekken de inkomsten heeft genoten. De heer de Bas acht dit euvel niet te ondervangen bij de controle die thans wordt toegepast. Spr. denkt dat de uit gaven voor steun veel lager zouden worden als een waste controleur werd aangesteld. De heer Kerst vraagt met welke straf de overtreders der steunvoorschriften bedreigd worden. De Voorzitter zegt dat deze men schen worden uitgesloten. Weth. v. Willigenburg zegt dat het ook voorkomt dat de werkloozen „gra tis" gaan werken. Vele der verspreide verhalen over de bijverdiensten der steuntrekkers blijken bij onderzoek niet waar te zijn. Nog deze week kreeg iemand, die een haas had geschoten, daarvoor 2.minder steun. Laatst ging er een verhaal dat een steuntrek ker 10.000.— georven had, maar bij onderzoek bleek ook hiervan niets waar te zijn. De heer de Bas acht het wenschelijk dat B. en W. dergelijke onware ge ruchten tegenspreken. De heer Michaël leest het ingezonden stuk voor, dat in „De Echo van het Zuiden" verschenen is. Als die inwoner, die dit stuk schreef, nu eens onze in specteur wilde worden, dan waren we klaar! aldus spr. De commissie adviseert tenslotte de begrooting conform ontwerp vast te stellen. Betoog van den heer Verheijden. De heer Adr. Verheijden houdt naar aanleiding der begrooting de volgende beschouwing: Persoonlijk wensch ik mijne stem te motiveeren en niet aan den leiband van het D. B. te loopen, zooals helaas in Gemeenteraden veel gebeurt. Met moeite werd onze begrooting kloppend gemaakt, van belastingverla ging zal de eerste jaren geen sprake meer zijn. De belastingschroef is hier ter plaatse tot het uiterste aangedraaid. Diep treurig is het geweest, dat Naam- looze Vennootschappen en besloten fa milievennootschappen, reserven, extra reserven en stille reserven konden vor men met de wet in de hand en zoo doende het minste belasting behoefden te betalen. Nu komt wetswijziging doch dit is mosterd na den maaltijd. Zienderoogen nemen de inkomsten af. Tien jaren lang heb ik uit protest tegen de begrootingen gestemd om re den hierop jaarlijks voor de gemeenten zt 8000.— drukte voor wachtgelders. Niemand h^eft mij gesteund. De coali tie-regeeringen, die ons met de wacht gelders opgeschept lieten zitten, moes ten gesteund worden. Middelen beston den er, om hierop de regeering opmerk zaam te maken. Zij werden straal gene geerd. In de Tweede Kamer werd al leen gesproken over cumulaties. Nie mand sprak over wachtgelden. Alleen Ds. Kersten roerde dit punt aan bij de algemeene beschouwingen der Rijksbe- grooting. Hoewel ik niet tot zijne partij behoor, en eene geheel andere levens beschouwing heb, breng ik ZijnEerw. toch van uit Capelle een eere-saluut. Zienderoogen neemt zijn invloed te dezer plaatse toe, al denkt men in Den Haag, dat hier de helft antirevolution- nair is. Bij de volgende kamerverkie zingen zal dit wel duidelijk blijken. Men verfoeit hier het politieke gekonkel der laatste jaren. Wie had ooit kunnen denken, dat eertijds het rijke Capelle nog altijd het grootste deel der vereenigde gemeenten aan den rand van het Gemeenteban kroet zou komen te staan? Men ziet, dat de vereeniging juist het tegengestelde van bezuiniging heeft gebracht, wat ik met anderen steeds voorspeld heb. Iedereen kan nu eenmaal niet de luxe verdragen over eene groote portemon- naie te beschikken. Bij zelfstandigheid, ware het nooit zoover geloopen. On begrijpelijk was mij steeds de houding van Gedeputeerde Staten, die alle Raadsbesluiten goedkeurden. II. Pensioenbijdragen 5000. Eenige dagen geleden hadden wij de inschrijving op 150 millioen Neder- landsch-Indië, waarvan 100 millioen reeds door openbare instellingen was overgenomen. Wie zijn deze instellin gen? Naar mijn bescheiden meening zal dit gedeelte genomen zijn uit de pensi oenbijdragen van Rijks-, Provinciale- en Gemeenteambtenaren. Nu vraag ik wie betaalt nu eigenlijk deze pensioen bijdragen? Ik zeg de belastingbetalers, niet ambtenaren en niet de pensioen gerechtigden. De boerenstand, midden stand en arbeidersklasse betalen het ge heele geval. Nogmaals heeft Ds. Kersten zich nu zóó belachelijk gemaakt, toen ZijnEer- waarde daarop wees? Als het Neder- landsche volk is uitgeknepen door de ondragelijke belastingen dan is er geen kapitaal meer beschikbaar voor handel, scheepvaart en industrie en de arbei dersklasse vervalt weer tot het paupe risme!! Ik heb gezegd. Nogmaals, ik ga met Ds. Kersten met alles niet door dik en dun, verre van daar, doch hierin sta ik nu eens aan zijne zijde. Men is door partijhartstoch ten verblind. Ik zeg in 't land der blin den (de Tweede Kamer) is één oog Koning. Ik kan het goede waardeeren in tegenstanders. Ik ken terdege de moeilijke positie van welke Regeering ook, doch men wist, dat men een insol vente boedel aanvaardde, eveneens van Sprang-Capelle. Van eene waar achtige bezuiniging is nergens sprake, mede door tegenwerking van alle zij den. III. Uitkeering werkloozenkassen 9000.Ik ben voorstander van eene gezonde vakbeweging, doch be treur het, dit politieke lichamen zijn ge worden, betaald door de belastingbeta Iers. Om te genieten van eene vakorganj. j satie moet men toch lid zijn. Dit is 0ver. I bekend. IV. Subsidies Middel-, MULO. en voorbereidend onderwijs 5430,-» Men juichte over de wet van Dr. de Visser, gelijkstelling van openbaar en bijzonder onderwijs. Weten alle belas- tingbetalers wel, dat de middenstand en beter gesitueerde arbeidersklasse de op. voeding van rijke lui's kinderen beta- len? Bij ernstig nadenken zou men we] eens andere gevolgtrekkingen kunnen maken, dan over deze wet te juichen. V. Algemeene toestand Sprang-Ca. pelle. Reeds jaren lang voorspelde ik dat het met de financiën (dubbeltjes) mis moest loopen, doch verkreeg geen gehoor. Wat heeft dezer dagen onze tegenwoordige Minister van Financiën Mr. Oud, gezegd? Wij bevinden ons midden in den Franschen tijd. Dringt een dergelijke uitdrukking we| I voldoende door tot al onze Gemeente- naren? Ik zeg hardop: neenl Ik wensch hierbij eenige oogenblikken tot goed be grip stil te staan. Wat is er in den Fran- schen tijd gebeurd? In 1810 was de schuldenlast te zwaar geworden, even als nu en besloot men tot een Staats- bankwet. De schulden van het Rijk werden getiërceerd. Dit wil zeggen: wie ƒ3000.— Staatspapieren had, kreeg 1000.-— terug. Met de overige ƒ2000 werd in Den Haag de kachel aange- maakt. Een prachtig vooruitzicht voor alle ambtenaren en Kamerleden, etc, met wie geen land te bezeilen is, Le vensverzekeringen en renteniers, ouden van dagen laat ik nog buiten beschon- wing. In die tijden had men ook assig naten (bankpapier), waarmee even- eens de kachel is aangemaakt. Om het de heeren eens plaatselijk uit te leggen, kan ik niet duidelijker zijn dan als voor beeld te nemen onze gemeente Sprang. Capelle, die eene kolossale boterfabriek met prachtige veestapel heeft, waarop de gemeente grootendeels drijft. Tevens eene soliede Boerenleenbank met goud in staven, waarvoor ze gerechtigd zou den zijn tot 40% bankpapier uit te ge- ven. Boter en vee mag er niet uit, doch er moeten grondstoffen voor de leder nijverheid gekocht worden. Wijl geen boter weggaat, moet men goud afgeven Men raakt al zijn goud kwijt en het bankpapier is waardeloos, zooals wij dit nu in 10 jaar tijds o.a. in Duitschland aanschouwen, tenzij wij weer vrij-han- del verkrijgen. Zoodoende krijgen wij weer de oude toestanden terug, dat doktoren en pre dikanten in natura betaald worden. Het kan nog wel eenigen tijd duren, doch éénmaal zakt het Rijks-, Provin ciaal- en Gemeentelijk kaartenhuis in een. Ik zie als achtergrond reeds op doemen wederom een van Hogendorp, van der Duijn en van Limburg Stirum met op den voorgrond onze Ge- eerbiedigde Koninklijke Familie, de Oranjes, de groote Financiers, die aan den Nederlandschen Staat wederom 3£! millioen leenen om de totaal kapot slagen coalitieschuit te laten vervanger door een nieuwe liberale schuit. Met opzet heb ik deze begrootinj eens duchtig onder de loupe (vergroot glas) genomen, wijl het vermoedelijk di laatste maal kan zijn, dat ik deze be handel. Na 1922 heb ik steeds gewaar schuwd, voorzichtig met de duiten te zijn, wijl wij in een wereld van schijn weelde leefden; een doodgewoon ver schijnsel na groote oorlogen. Voor mij- zelve ben ik overtuigd de belangen on zer gemeente te hebben behartigd naar beste weten en zeker die mijner geboor teplaats. Diep medelijden heb ik met Capelle. Eertijds een Gemeente als het ware zonder schulden, met kapitalen op het Grootboek en vastgoed en tot 1914 de laagste belastingen. Nu eene Ge meente, gedegradeerd tot eene Gemeen te die gesteund moet worden door Va dertje Staat. Uw val is groot! De schul digen? De kiezers, die zich lie ten misleiden zoowel van uiterst rechts als links. Ditmaal zal ik, na 10 jaren, voor de eerste maal, hoewel met bloe dend hart, voor de begrooting stemmen daar deze moet sluiten. Weth. v. Willigenburg: U zegt dat niet ieder sterk genoeg is om de weelde van een groote beurs te verdragen. Wilt U daarmee zeggen, dat het ge meentebestuur is tekort geschoten? Ik geloof dat onze gemeente altijd zeer zuinig geleefd heeft en de heer Verheij den zal dan ook geen enkel besluit kun nen aanwijzen, waarom hij kan zeggen dat met het geld gesmeten werd. Wij zijn zooals alle gemeenten crisis-slacht offers geworden. De heer Timmermans wil den heer Verheijden vragen, hoe het wél moet De heer Michaël wil den heer V. „in bescherming nemen", daar hij het niet eerlijk vindt, dat men hem „met 2 man op z'n dak zit". De heer Verheijden heeft gemeend nog eens te moeten me moreeren, wat in de vorige jaren ge beurd is zonder dat de Raad er mede zeggenschap over had, b.v. de wacht gelden. Het doel van zijn rede, die tusschen het begin en het einde staat, heeft met de begrooting weinig te ma ken, constateert spr. en tot slot vraagt hij: wat kunnen al die oud-gedienden er aan doen, die heel Sprang-Capelle nooit gekend hebben? De heer Kerst vraagt nog, hoe groot het bedrag is, dat de gemeente voor steun betaalt.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 2