uur VIJK PROVINCIAAL NIEUWS. de. ns PLAATSELIJKE BERICHTEN, ÉCHO VAN HET ZUIDEN. TWEEDE BLAa GITTA ENTüECKT IHR HERZ. ANNY ONDRA 9, Woensdag 12 Dec. '34. 57e Jg. ME ZICH MET INGANG VAN iNUARI A.s. op dit blad SjNEEREN ontvangen de /dien datum verschij- IDE NUMMERS GRATIS. men den het ge •ana tegen arief. lend, isoijen Waalwijk, 12 Dec. 1934. nieu we Zuiderzeeschoen fa briek. u ons nummer van 1.1. Woensdag wij medegedeeld bij geruchte «omen te hebben, dat er nog een jerzee-schoenfabriek te Volendam 'zou komen. ij konden toen geen bevestiging ontkenning krijgen, maar thans wij uit goede b.on mede dat een schoenfabriek uit „elo wordt overgeplaatst naar lendain (.waar zooals men weel jseen schoenfabriek Volendam» ilaat), om daar met steun van jneente en rijk ingericht te worden wr tewerkstelling van Zuiderzee schers IV. »IJsselmeer» Maatschappij voor de Schoenindustrie. Vrijdag 14 December a.s. ten 2 uur het tabrieksgebouw van deN.V. „sselmeer» Maatschappij voor de hocoindustrie te Bunschoten, Spa- nburgerweg Oost, directeuren de >eren J. Trommelen en Jos. J. berg, officieel worden geopend. Ie openingsiede zal worden uil- proken door den heer Gommis- ris der Koningin in de provincie recht Zijne Excellentie Jhr. Dr. 1. N. Bosch Bidder van Rosenthal tegenwoordigheid van onderschei- me autoriteiten en genoodigden. NTa ailoop zal gelegenheid gegeven orden de fabriek te bezichtigen. Koperen Priesterfeest. De weleerw. heeren Jacq. v. Loon, relaris van Z. H. Exc. Mgr. A. F. iepen, en Petrus de Bree, kapelaan Nijmegen, herdachten 1.1. Maandag un 121/2-jarig priesterfeest. S.S.S. De nog niet afgehaalde prijzen van loterij der Gymn.- en Athletiek- reenigmg S.S.S. kunnen alsnog orden afgehaald bij dhr. Adriaanse, Antoniusstraat 12, alhier. Liefdadigheidsconcert. Wij hebben reeds een paar malen •schreven over het Weldadigheids- mcert voor »de Stille Armen» van aalwijk op Vrijdagavond a.s. in usis Sacrum. Ook de medewer- nden hebben we genoemd, maar we het programma zagen, zijn e nog meer tot de overtuiging ge nuien, dat wij niet alleen een goed erk gaan doen a.s. Vrijdag, maar 1 ons daarenboven een groot muzi aal genot wacht. De heer Jos. Groenen, eerste bariton m de Staatsopera te Hamburg, die ig onlangs met geweldig succes ezongen heeft in »Die Erau ohne chatten» onder Richard Strauss en omtrent wijzigingen in het Kies- ïeglement en vroeg machtiging voor het bestuur om zoo noouig lot ver binding van lijsten te kunnen over gaan, welke machtiging werd ver leend. Het aantal uit te brengen stemmen voor de groslijst werd uoor de ver gadering hepaaid op dne. De heer Gregoor informeerde ot het bepalen van dit stemmenaantal ook invloed had op hel later uil te brengen politiek auvies, welke vraag dooi den voorzitter ontkennend weru beantwoord. Bij de rondvraag kwam aan de orde een motie van de aid. V lijmen, welke een breedvoerige bespreking ontlokle en ten slotte eenigszins gewijzigd met op twee na aigemeene stemmen werd aangenomen,luiden de als volgt: »De vergadering van den Staten- kieskring Heusden, bijeen te 's Her togenbosch op 8 December 1934 gelet op de «Voorlichtende Be schouwing» van het bestuur van de R.K. Staatspartij, gegeven in het op 3U October 1934 vei schenen nummer van het Maandblad van de R.K. Staatspartij erkennende de noodzaak van snelle regeeringsniaalregelen, teneinde hel algemeen belang van het geheele Nederlandsche vulk zooveel mogelijk veilig te stellen met groole instemming kennis genomen hebbende van de voor treffelijke rede, door den voorzitter der R.K. Kamerfractie bij de Alge- meene Beschouwingen op de Rijks begrooting 1935 in de 1 weede Kaïnei gehouden uiting gevende aan haar waardee- voor de doelbewus e houding, nh dien datum binnenkomende op gaven kan geen rekening worden gehouden. LUXOR-BIOSCOOP. VRIJDAG, Zaterdag Zondag, Maandag Wederom zoo als altijd HEi BEbTE PROGRAM. ring blijkens evengenoemde rede door de R K. Tweede Kamerfractie tegenover het huidige Kabinet ingenomen spreekt haar vertrouwen uit in de R.K. Tweede Kamerfractie, besluit deze motie ter kennis te brengen van de betreffende Partij-instanties en van de Persen gaat over tot de orde van den dag.» V R IJ D AG, Zaterdag en Zondag a. s. N Een geestige zeer charmante en amusementsfilm. Collecte. De collecte 1.1. Zondag door Pater van der Geld in de St. Antoniuskei k gehouden voor zijn Missie in Drazilië heeft opgebracht ongeveer 1150. Aflossing van achterstallige handels vorderingen op L/uilscnlund. Gelijk bekend, is in het op 5 dezer gesloten clearingverdrag een regeling an den componist en dirigent zelf I opgenomen betreffende de allossing n hartelijk compliment in ontvangst van de »achlerstainge« handclsvor- dig. aar- enz. rna- hartelijk compliment ad te nemen, zal liederen zingen van chubert en fragmenten uit opera's, et 's Hert ogen bosch Instrumentaal rio zal behalve zijn eigen nummers, laarvan we noemen «Sonate a Irois» an Loccilet en Trio (in F dur)op. 2 van Gade, ook nog viool- en ioloncel-soli geven dooi de heeren Igier en Feslen, terwijl het Dubbel- mannenkwartet »Zang en Vriend- chap» zijn beste nummers op het programma plaatste. Het is geen wonder dat de voor deringen op Duitschiand, d.w.z. die handelsvorderingen, waarvan de vervaldatum ligt voor 21 beptembei 1934, doch waarvan de overmaking naar Nederland tot dusver niet mogelijk was. In October j.l. werd een enquête ingesteld naar genoemde vorderingen. Thans is het noodzakelijk, dat de de Regeering zoo spoedig mogelijk in kennis gesteld wordt mei die achterstallige handtlsvordei ïngen, welke bij die enquête nog mei werden opgegeven. Alle belanghebbenden, die indertijd geen formulieren hebben verkoop der kaarten vlot ga it, naast het goede doel krijgt men waarlijk iels bijzonders te genieten. Vooral I ingevuld,moeten dit met den meesten de heer Groenen, die we in 4 5 5 spoed alsnog doen. Wie dit veizuimt jaar hier niet hoorden, is natuurlijk loopt het risico, dat met zijn belangen de groote attractie, maar ook de rest geen rekening wordt genouden. ia! prima verzorgd blijken. Een uit- 1 - u-..-»v«n m.. kend geheel dus; een avonu van ldadigheid naast kunst: Waalwijk zich ook thans weer van zijn ede zij-Ie doen kennen! Plaatsbespreken kan geschieden ijdag van 1—3 uur in Hotel de :ee Kolommen. Stalenkieskring Heusden. pp Zaterdag 8 December 1934 rd in Hotel Noord—Braband te lertogenbosch een vergadering h den Stalenkieskring Heusden Eouden onder voorzitterschap van I R. J. Th. v. d. Heijden. [De notulen werden, na een kleine merking van den heer Gregoor, fdgekeurd. ij punt 2 der agenda deed de zitter namens het bestuur het Jrsiel om 20 pet. van het batig do van het afgeloopen jaar te stemmen voor subsidie aan de rnefi die daaraan behoefte hebben, heer Gregoor dankt namens de feeling Vlijmen het hestuur voor voorstel, niet om het groote edrag maar om den moreelen steun ien het bestuur daardoor aan de ernen schenkt. Het voorstel wordt aarna aangenomen. Een tweede voorstel van de afd. lijmen om de contributie dit jaar 5 laten op het oude bediag van het arig jaar, werd door den voorzitter onmogelijk bestredenen door de rgad.-ring verworpen. Daarna deed de voorzitter enkele jHedeelingen aan de vergadering De opgave moet betreffen ten eerste vorderingen wegens goeherenleve- rantie, waarvan de tegenwaarde is gestort op hel Sonderkunlo van De Nederlandsche Bank bij de Keicha- bank, of op een Zvvischenkonto bij een deviezen bank ten tweede vor deringen wegens leverantie van goederen van Neüerlandschen resp. vreemden oorsprong, waarvan geen storting op een erkend Konto neelt plaats gehad ten derde vordering n wegens kosten, verband houdende met het Nederlandsch-Duitsche goe derenverkeer (b.v. invoerrechten, vrachten,xpeditiekosten, provisies); een en ander voor zoover deze vorderingen vóór 24 September 1934 zijn vervallen. Diegenen, die ter gelegenheid van de October-enquête wtl formulieren hebben ingezonden, doch wier op gaven wijziging of aanvulling be hoeven, worden verzocht bijgewerkte resp. verbeterde lijsten in te zenden. Met per brief opgegeven correcties kan geen rekening worden gehouden. Formulieren zijn verkrijgbaar bij de Kamer van Koophandel en Fa- brieken voor de Langstraat te Waalwijk. Na invulling moeten de formulieren worden gezonden aan het Bureau Betalingsverkeer van het Ministerie van Economische Zaken, Bezuiden boutscheweg 107, VGraven hage. Voor telefonische inlichtingen wende men zich tot gen >emd Bureau (Den Haag, 720044, toestel 7). Inzen ding uiterlijk 29 December a.s. Met Concours »Uns Genoegen.» Zondag heeft de Biljartclub Vol houden uit Sprang deelgenomen aan hel concours uilgeschi even door de biljaitclub «Uns Genoegen», L)e uitslag was: olhouden de Boon 32, li. Mayers 45, J. de Jong 54 en Meijers 34 p Totaal 262 p. Ons Genoegen: J. Klerks 100, J. de Graalf 1UU, Th. v. d. Weert 10U, F. Slaals 100, Rullens 100. Totaal 500 p. De stand van het concours is thans%1 1. E. R. B. te Rijen 3.801 gein., 2. B. J. G. te D.unen 3.079, 3. W. B. C. te Waalwijk 2.9ob, 4 Patronaat ie Elshoul 2.892, 5. Amusement te Waalwijk 2.830, 6. Volhouden te Sprang 2.083. Hoogste serie van het concours F. Slaals met 34 p. Het Keinpisch knapenkoor in u.m. uuuiawijk. Ook dit jaar komt Rector J. van Berkel, vroeger kapelaan Uer Sl. Clemenspaiochie alaier, met zijii ivempisch Knapenkoor van ReUaei naar Waalwijk om in hel M. Lle- mens—patronaat een uitvoering te geven. We herinneren ons nog levenUig de mooie voorstelling uie Rector v. Berkel en zijn Jongens hier vorig jaar gegevtn nenneii en üaarom verwachten we Zondagavond weer iets bijzonders te zien te krijgen. ue uitvoering zal uit tweedeeien beslaan. Het eerste deel is de op voering van 8 liederen met geha- ïenspel en het tweede het groole liturgische spel »Geestelijk Spel van den Advent». Dit spel nedoelt de toeschouweis op te wekken lot een vreugdevol, ernstig vertrouwen op de komst van Chnstus met Kei slims. De gioole beUekenis van die komst wordt ons in gezang, declamalie, spreekkoor en fraaie hewegmgs groepen aanschouwelijk voorgesteld. W ij vermoeden dal ook v.m. Baaruwijk de uitvoering van vorig jaar nog niét vergelen zal üebben, til dat er ook nu een groote be langstelling voor het Knapenkoor zal heslaan. De voorstelling wordt Zondag lb December gegeven 111 de patronaats- zaal 's avonds om 7 uur. Rikconcouis l.ü.P. Het rikconcours van de kaart- vcieeniging i.U.P., gevestigd 111 calé limuieiniaiis, Putstraat, is Zaterdag ingezet. De stand van de eerste 3 dagen ispersoonlijk 19 punten, 4-lallen 54 punten. Ongeval. Gistermorgen was de kuiper M. van Nistelrooy uit 's-Bosch, werkzaam bij de fa. R. van Mil alhier, in de opslag plaats bezig met het opstapelen van ton nen, toen plotseling een der vaten van enkele meters hoogte naar beneden viel. Van N. kreeg het zware vat op het hoofd, met het gevolg, dat hij een her senschudding opliep. Per auto werd hij naar Den Bosch overgebracht, waar hij onder geneeskundige behandeling ge steld werd. Het mag een geluk heeten, dat het vat niet met den scherpen kant op het hoofd van v. N. is gevallen, anders wa ren de gevolgen waarschijnlijk nog ern stiger geweest. Aangehouden. Door de politie alhier is aangehou den zekere v. D., die nog enkele dagen tegoed had en deswege in het Politie blad gesignaleerd was. Hij is op transport gesteld naar Den Bosch. Eerste Waalwijksche Kanarie- V ereemging. A.s. Zaterdag 0 uur n.m. zal de Kanarie—Tentoonstelling van de Eerste Waalwijksche Kanarie-Ver- eeniging voor het publiek geopend worden bij den heer A. v. d. Pluijm. Zondagmorgen om 11 uur zal de ollicieele opening plaats hebben door den Voorzitter, den heer A. Pijnen burg uit Tilburg. Deze 4e lustrum tentoonstelling zal al de andere gehouden kanarie tentoonstellingen ver overtreffen, gezien de inzendingen die tot heden toe zijn ingekomen en wat de zang betielt, die is sinds verleden jaar zeer vooruitgegaan, zoodat het voor den keurmeester, den heer Peeters uit Tilbuig, een zware taak zal zijn om de bijna honderd vogels te be oordeelen. Het is hem zeker wel toevertrouwd daar de heer Peeters een van de beste keurmeesters is uit Nederland. Voor de liefhebbers van zang kanaries zal er dan ook volop te genieten zijn en voor de vogellief hebbers is er nog een prachtcollectie binnen- en buitenlandsche siervogels te bewonderen. Daar de entrée-prijs zoo laag mogelijk is gesteld, nl. 10 cent, ver wachten wij dat er voor deze kanarie tentoonstelling 'n ongekende belang stelling zal bestaan, daarbij krijgt iedeie bezoeker nog een aardige verrassing, welwillend afgestaan door de firma Hoboken de Bie uit Rot terdam. Voor de liefhebbers die graag een kanarievogel willen koopen is er nog een aparte verkoopklasse en een aparte kamer om de vogels te be luisteren. Ned. Herv. Kerk Waalwijk. Derde lezing op Donderdag 13 December 1934 des avonds ten 8 uur precies. Spreker: de Weleerw. heer Ds. B. ter Haar-Romeneij te Ginneken. Onderwerp Sir W. Gren- vel. Entree vrij. De lezing wordt gehouden in de kerkzaak Decentralisatie postbestelling te Rotterdam. Binnenkort wordt de briefpost bestelling te Rotterdam gedecentra liseerd, zooals dit reeds thans te Amsteidam het geval is. Rotterdam zal daartoe in 5 distric ten (Centrum, Oost, West, Zuid en Noord) worden verdeeld. Ier be spoediging van de bestelling is bet dringend noodig, dal door de afzen ders op de adressen het district wordt vermeld. Op het postkantoor kunnen inlichtingen omtrent de district- vei deeling worden verkregen, alwaar binnenkort voor gegadigden ook plattegronden van Rotterdam met districtverdeeling en voorzien van een stratenlijst kostenloos verkrijg baar zijn. Aanvragen om deze platte gronden kunnen reeds nu tot den uirecteur worden gericht. Nederlandsche schoennijverheid. Het Centraal Bureau voor de Statistiek deelt de volgende cijfers mede omtrent de voortbrenging en het verbruik van de Nederlandsche schoenfabrieken, welke in 1933 5000 of meer paar schoenwerk vervaar digd hebben. gem. '21 t/m.'25 1932 1933 Aantal onde:n. 183 2i_9 Prod.schuenwerkin 1000p. 5390 10270 12830 Waaide in t 1.000.000 van de verbr. mat. e.d. 14.1 n o de productie 30.8 28.6 30.0 den afzet 31.1 28.6 3U.5 Pers op Pint- 15 Sept. 7770 9870 11130 Piimair vermogen krachtw. op 31 Dec. IP.K.) 4880 6580 6570 Het met behulp van de uitkomsten der statistiek berekende binnen- landsche verbruik is belangrijk ge stegen (van 16,0 tot 17,4 millioen paar). Het gemiddelde verbruik per hoofd der bevolking in jaren uitge drukt, bedroeg in 1921 /'2o (gemid delde) 1,47, in 1926/'30 (gemiddelde) 1.68, in 1931 1,84, in 1932 1,97, in 1933 2,11. Bij vergelijking van de cijters over de verschillende jaren moet in het oog gehouden worden, dat in de laatste lijden gaandeweg meer licht schoenwerk is gebruikt. Waalwijksche Concours Bond Zondag )6 Dec. houdt de W-C.B haar jaarlijksche tentoonstelling in 't lokaal van den heer van Heesbeen. Keetels. Tevens worden de liethebters er jan herinnerd dat de inschrijving sluit hedenavond 10 uur. Icikorven Vrijdagavond van 7 tot 9.30 uur. Lfe klasseverdeeiing is alsvoigt: Klasse 1 Oude duffers boven 500 K.M. 2 Idem duiven l 3 Oude doffers ben. 500 K.M 4 Idem duiven. 5. Jonge doffers bov. 150 K.M. 6 Idem duiven 7. Jonge doffers ben. 150 K.M. 8. Idem duiven. Daar verder niets aan de orde was, sloot de voorzitter de vergadering met een dankwoord aan alle aanwezigen. Dinsdagavond werd in de groote zaal der Meisjescongregatie een verga dering van de leden der eerste Lang- straatsche Stoomzuivelfabr. gehouden. De Voorzitter heette de talrijke aan wezigen welkom en opende de vergade ring met den gebruikelijken groet. De Notulen werden onveranderd goedge keurd. Vervolgens had bestuursverkiezing plaats wegens periodiek aftreden van J. Pijnenborg, Drunen, N. Klerks uit Baardwijk en P. van Spijk uit Nieuw- kuik. Deze werden na stemming her kozen. Vervolgens had de vaststelling plaats van het entree-geld voor nieuwe leden. Dit werd vastgesteld als vorig jaar. Als premie voor de levering van zui vere melk werd dit jaar ook wederom 1000.beschikbaar gesteld. Tot lid van de Commissie van Toezicht werd gekozen C. Pulles te Elshout. Daar van de Rondvraag geen ge bruik werd gemaakt, werd de vergade ring gesloten met den gebruikelijken groet. Bij de dezer dagen gehouden aan besteding voor het rijden van melk van de leden naar de Zuivelfabriek, werd ingeschreven als volgt: Per 100 liter, in centen: Route 1Theodorus van Weert, Dru nen 5.72 cent. Route 2: Leonardus v. Halder 5.98 c. Route 3: Godefridus Vissers 6.43 ct. Route 4: P. Pulles 10.89 ct. Route 5: P. Biekens 9.23 ct. Route 6: A. Knippels 8.72 ct. Route 7: P. Smits 8.47 ct. Route 8: Theod. v. Drunen 10.39 ct. Route 9: Mommersteeg, Nieuwkuik 8 ct. Route 10: J. van Eggelen 8.73 ct. Deze begint met ingang van 1 Jan. 1935. In de gehouden gecombineerde bestuursvergadering van de R.K.W.V. en den Fabrieksarbeidersbond St. Wil- librordus is besloten voor de Kerstda gen aan alle geheele of gedeeltelijke werkloozen een H.L. kolen beschikbaar te stellen. Zij die hiervoor in aanmer king wenschen te komen, moeten zich deze week aanmelden bij J. Konings. DRUNEN. Gisterenavond werd in de kleine zaal der Meisjescongregatie een vergadering gehouden van de leden der R.K. Werkliedenvereniging, al waar de Eerw. Heer Kapelaan Vogels en de Eerw. Heer Kapelaan Breugel- mans uit Vlijmen bij tegenwoordig wa- JT0H De voorzitter, J. Lammers, heette de aanwezigen, en in het bijzonder den heer Breugelmans, welkom en opende de vergadering met den Christelijken Vervolgens nam de heer Breugel mans het woord en hield een rede over het onderwerp: Propagandist en leeken- apostel. Spreker begon met te zeggen, dat wij allen apostel kunnen en moeten zijn en moeten medewerken tot verbetering der maatschappij. De katholiek die volgens het woord van de in onze eerste zin snede aangehaalde leuze Apostel moet zijn, moet eerst zich zelf verbeteren en werken voor anderen ter verbetering van alles, en medewerken tot verbete ring van het gezin. De grondslag is: onderlinge liefde en een offer weten te brengen en trouw te blijven. Hetgeen hij zegt, moeten geen van buiten geleerde woorden zijn, doch woorden die uit het hart, uit innerlijk leven komen. De Apostel moet een apostolische gezindheid bezitten, zijn ijver en arbeid moet gebaseerd zijn op liefde tot God en tot de kerk, zijn stre ven moet niet gericht zijn op eigen glo rie, maar medewerken tot goede leden der Maatschappij, nu vooral in dezen tijd, nu de mentaliteit in de wereld zoo groot is, en overal gewerkt wordt door verschillende vereenigingen om de jeugd te brengen tot de Eucharistie tot God. Nu moeten wij ook optimisten zijn, en het hangt van ons als katho lieken af, of wij hieraan ook medewer ken. En dit verheven werk is het apos- tolaatswerk, waaraan wij allen natuur lijk kunnen en moeten medewerken. De Voorzitter dankte spreker voor zijn duidelijke uiteenzetting en hoopte, dat allen aan dit werk gehoor zullen geven en op elke vergadering ieder een lid mede te brengen en samenwerken. DBUNEN. Gedurende de maand November werd op het postkantoor alhier voor de rijkspostspaarbank ingelegd: f 14,466,27 en terugbe taald 1 5858.68. Bij hei agentschap der arbeids bemiddeling stonden alhier einde November nog ingeschreven35 georganiseerde werkloozen, als ge- lieel en gedeeltelijk werkloos, n.l. 31 schoenmakers, 2 rietmeubel makers, 1 staalbewerker en 1 hout bewerker. Donderdagavond 6 Dec. werd de nieuw gebouwde runds- en varkensslagerij geopend van den heer J. v. d. banden, alhier. Het malsche vleesch, geëxposeerd tusschen palmen en bloemen, en belicht door veelkleurige electrische lampjes, maakte een prachtig effect, Wij wenschen den nieuwen onder nemer veel succes. NIEUWKUIJK. Zondagavond had in onze parochiekerk de sluiting plaals van de H. Missie, die alhier van 1 tot 9 December is gegeven dooi- de Eerw. Paters Capucijnen Apolinaris en Bruno. Geheel de parochie heeft eiken dag, zoowel des morgens als des avonds aan de oefeningen deelgenomen. Bij de sluiling was de kerk ook meer dan vol. Waren de paters tevreden over de geloovigen, de parochianen waren het niet minder over de predikan ten. Een plechtig Te Deum met den pauselijken Zegen om God te danken vooy al de genade in deze dagen ontvangen besloot de plechtigheid. Bij de a.s. \erkiezingen voor lid ven den gemeemeraad, welke in het voorjaar plaats hebben, zal de heer H. Mosterman, lid van den raad en Wethouder, zich niet meer her kiesbaar stellen. SPRANG CAPELLE voorm. Sprang A s. Zaterdagavond 7 uur zal in de zaal van den Chr Volksbond alhier een groepsvergadering worden ge- houden van de afd. Noord.Brabant en Limburg van den Ned. Bond van Jonge lings vereenigingen op Geref Grondslag. Door dhr. C. v. d. Ploeg uit Eind hoven zal op deze vergaderieg een onderwerp worden ingeleid. Tot diaken bij de Ned. Herv Kerk alhier is gekozen de heer J v. d. Schans. A.9. Vrijdagavond half 8 komt de Christelijke Besturenbond Spraog- Capelle in de zaal van den Chr. Voiksbond in vergadering bijeen. Bespreking stichting steunfonds Ondeiweip door dhr C. Braspenning. Ds A Merkelij l, missionaris predikant te Magelang voor de Geref. Kerken van Noord.Brabant, Limburg en Zeeland, hoopt op uitnoodiging van de Geref. Zendingsvereemging alhier op Dinsdag 8 Januari een spreekbeurt te vervullen. CAPELLE. Vrijdag v,m. half acht zal in het gebouw voor Chr Belan gen de beer Drost, soorzitter der A, R. J. A. te Sprang, bestuurslid van de gouw NoordBrabant der A. R. Jongens—Actie, spreken over de oprichting en werking van een Arja. Alle leden der Kiesvereenigmg en der beide J. V., benevens alle be langstellenden zijn van bartewelkom. Laten nu de jongeren toonen, dat het hen ernst is met de studie der A. R.—beginselen. Door den gemeenteveldwachter werd tegen H. H. proces verbaal opgemaakt wegens het zich tijdens een begrafenis op het kerkhof niet behoorlijk gedragen. Naar men ons mededeelt leeft bij verschillende Hervormden in onze gemeente het verlangen lot het oprichten van een Hervormd Anti Revolutionaire Kiesvereeniging. I J— Rij de j.l. Zaterdag gehouden verkiezing van 2 notabelen der Ned. Herv.kerka.d. Loonschendijk wegens periodieke afdreding van de heeren J. G. van üs en N. de Rooy, wer den de beide aftredenden herkozen. De nieuwe burgemeester dei- gemeente Sprang—Capelle, de heer A. Smit, die nog steeds te Dordrecht woonachtig is, iieell thans teVrijb.- Capelle een woning aangekoch', zoodat hij zich binnenkort in dj gemeente noopt te vestigen. De Coöp. Aankoopvereeniging voor Capelle, Vnjhoeve-Capelle en Sprang Houdt a.s. Donderdagavond in liet ealé Treffers aan het Bi uggeljo een algemeene leden vergadering. De agenda vermeldt: i. Verkiezing bestuurslid wegens periodieke atlic ding. 2. Vaststelling contributie 1935. 3. Aanschaffen veevoeder,hulpmest- siolfeu, kolen, enz. A.s. Zaterdagavond houdt dj postduivenvereniging »De Lucht vaart» ni het catè van mej.wed. A. v. d. Haart, aan de Nieuwevaait een algemeene ledenvergadering ter bespreking onderlinge duivenien- toonslelling. Naar we uit goede bron ver nemen zal de Chr. Gem. Zangver- eeniging «Hallelujah» op Donderdag 24 Januari 1935 naar wiuteruitvoe- ring geven. Het eerste elftal der voetbal, vereniging «Lapelle» verloor te Üss met iO—2 vau TOP en het 2e eiltal met 6—1 vanBvV 4te's-Her- logenboscb. WASPIK. Zondagavond gaf de tooneelvereenigmg «Concordia» gc- vevestigd in het ealé van den heer Chr. Montens, voor een druk be zochte zaal haar eerste winteruil- voering. Zoowel het tooneelsluk «Toen het licht verdween» als het blijspel «Het Tramlijsije» weiden uitstekend opgevoerd. De heer G. H. werkzaam hij den molenaar den heer v. G. had het ongeluk bij zijne werkzaam heden zoo ernslig te vallen dat ge neeskundige hulp moest worden in geroepen. Vrijdagavond ontstond voor het gemeentehuis een vechtpartij lusschen een tweetal inwoners dezer gemeente en een tweetal uit de ge meente Baamsdonk, waarbij eenigc rake klappen werden uitgedeeld. De gewonden werden ter behan deling naar dr. Wijffels vervoerd. De politie heeft de zaak in onder zoek. BAAMSDONKSVEEH. Aan C. Kerstens is gegund het bouwen van een woning voor rekening van G. Huisveld, aan de Julianalaan alhier. üp Vrijdag 7 December j.l. werd in het gebouw »Behobotb de smalfilm »Umhoog» vertoond. De filmavond was uitsluitend toe gankelijk voor de leden en hunne vrouwen van den Nederlandsche i Bond van personeel in Publieke.i Dienst, afdeeling Raamsdonksveer. De zaal was goed bezet. Zaterdagavond circa negen uur werd A. v. Z. in de Centralestrar t plotseling onwel. De dokter weid direct gewaarschuwd, maar toe i deze arriveerde had hartverlamming reeds een eind aan het leven va.i den man gemaakt. v. Z. had 's avonds nog zijne ge wone bezigheden verricht. Naar we reeds eerder mede deelden, zal in de parochiekeik alhier vanaf 17 tot en met 26 Dcc. a.s. een H. Missie worden gegeven, door Z. E. Paters Capucijnen. Dooi de volgende paters zullen de oefenin- gehouden worden Columbanus, Hermenigildus en Amedius. De eerste Raamsdonksveersche Winkelweek die tot het verleden behooit, mag zeer goed geslaagd heeten. Uitgegeven waren ruim 47060 bons. Om in het bezit te komen van een bon, moest men voor een waarde van 50 cent bij de deelnemende winkeliers besteden. Dezer dagen werd de uitslag van de verloting bekend gemaakt. Op de volgende nummers zijn de prijzen gevallen le prijs een varken No. 12069. 2e prijs pendule No. 8297. 3e prijs stuei 30533. 4e prijs dv ken no. 38376. 5e pr. fietslantaarn no. 21008. 6e pr. tinnen beker 37401. 7e pr. een paar schoenen 9450. 8e pr. Pullover 21401. 9e pr. een kaas 9466. 10e pr. hau de Colognefhsch 7589. 11e pr. een kis>e si aren 16404. 12e prijs een luxe keteiqe 8018. 13e pr. een bus cacao 14942. 14e pr. een flesch likeur 20818 en 15e pr. een flesci wijn 21277. üe uitslag van de verloting Letterraadsel: le prijs een flesch Odeur R. Dank. 2e pr. pijp in étui G. van Seters. 4e pr. Volen— dammer pop M. Oome. 5e pr. een kruiwagen H. Broeders. 6e pr. elect, zaklantaarn H. dc Wit. 7e pr. een pop C. van de Leur. 8e pr. ecu doos koekjes J. A. Molewijk. 9e pr.een race auto J. van den Elzen en 10e pr. een gezelschapsspel A. C. Nollen. De uitslag van de verloting Bonnen ^le prijs een tinnen kan Mei. A. Broeders met 69 bonnen. 2e pr. fruitmand M. de Bruijn 38 bonnen. 3e pr. borstelhanger Vv ec Klavers 35 bonnen. 4e pr. een paar hand schoenen F. van Vught 28 bonnen. 5e pr. EK

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 5