De mieiüanlief 'T Is tocü zeker zoo FLEXIBLE-Z WIK K E R FLEXIBLE-AFLAPPER, NIEUWS UIT HEUSÜEN. KANTONGERECHT. RECHTZAKEN. AGENDA. GEMENGD NIEUWS. BINNENLAND. SPORT. ADVERTENTIEN. H. Kleijo-Tummers Per persoon 1.5CI. A. MULDERS-SARS mmm ■l V EET VISCHEET VISCH GEVRAAGD EEN PRIMA en een eerste klas S<-5. 2—9 OPZONDAG16 DECEMBER van RICHARD STRAUSS. Spektakel Revue: P r ij z s n vanaf 3 fr. 20 fr. een flesch likeur D. Rutters 20 bonnen. 6e pr. een bus cacao H. Boelaars 20 bonnen. 7e pr. een doos koekjes L. Heurter 12 bon nen. 8e pr. een flesch limonade J. van der Pluijm 10 bonnen. 9e pr. een flesch Eau de Cologne J. Oome 8 bonnen. 10e pr. een kapstokdoek J. Maas 7 bonnen. 11e pr. een fit scli limonade A. van Seters 6 bonnen en 12 een dooszakdoekjes C. Zij mans 3 bonnen. De heeren J. W. Lankhuijzen en G. Knaap A.Jzn. werden her kozen tol Notabel der Herv. Ge meente. Gedurende de ma$nd Nov. passeerden 1859 vaartuigen de Rol- brug over de Donge. De totale In houd bedroeg 290051 ton. De heer G. J. Knaap J.Gzn» werd door het Kerkbestuur gekozen als lid van het Bestuur der Herv. School. Naar we vernemen werden met het oog op de belasting in dedoode hand gekozen in de schattingscom- missie de heeren G. J. Knaap J.Gzn. en J. G. Lankhuijzen Pzn. Aan het Postkantoor alhier werd gedurende November ingelegd f33978.84 en terugbetaald f30806 06. GEERTRUI DEN BERG Zaterdag a s. zullen de winteroefeningen voor den bijzonderen vrijwiiligen landstorm wederom aanvangen. De oefeningen worden gehouden in de openbare lagere school. J Predikbeurten Zondag 16 Dec Ned. Herv Kerk des v.m. 10 uur Ds. Zuurdeeg. Evangelisatie Immanuel des nam half zes Üs. de Roos uit Helvoirt. DUSSEN Zondag j.l hield dc R.K. V. V. Dussensche Boys alhier 'n ledenvergadei ing in hotel Koppel- paarden". De opkomst der leden was bevredigend. Een tweetal nieuwe leden werden bij stemming aange nomen. Binnenkort zal een eollee tieve verzekering der leden door het bestuur onder de oogen worden gezie.i Slappen in die richiing zijn reeds gedaan. Naar we vernemen zal de jeugd, afdeeling van ons muziekcorps worden gecombineerd met de oude lanfare Wilhelmina". Het geheel komt dan onder leiding van den heer Snijers. Toen de heer J„ S. zich per fiets op den weg bevond, slipte zijn rijwiel juist toen hem een auio pas seerde. Het rijwiel werd gegrepen en vernield, doch de heer S kwam er wonder boven wonder zonder letsel af. Dezer dagen vond de land bouwer v. B. een zijner beste paarden des morgens dood in den stal liggen. Verzekering deki de schade. Door slippen reed een auto, waarin een twceial marechaussees gezeten waren op Üe Sieeg" alhier ie water. Door de fiima s Bax uu G berg en van Zwul uil Raamsdonks- veer werd de wagen, die vrij ernstig beschadigd was, met een kraanwagen op T droge gebracht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Heden werd de nieuwe water leiding alhier in gebruik genomen. Alleen zij die 't eerst aansloten ont vingen water. Naar we nader ver nemen ontvangt men t water tot 1 Januari 1935 geneel kosteloos. De Overste van 't R. K. Liefde gesticht aimer is thans geheel hersteld van üaar bekomen verwondingen dooi een val van de trap u Vrijdag a.s. houdt de R.K. Landarbeidcrsbond Si. Deusdedet in 't Vereeuigiagsgebouw hare algcineeuc jaarvergadering. De agenda vei meld o.m. verkiezing van secretaris, com- missans en contiöie commissie. De heer van Unnik zal als spreker op treden. Gezegd moet worden, dat ze ruim schoots onthaald werden, terwijl de be kende Harry Poll met zijn vertellingen veel bijdroeg om de gezelligheid te ver- hoogen. Onder de bezoekers waren o.m. de Eerw. Heeren Geestelijken en de Burgemeester met echtgenoote. - Onzen stadsgenoot, den heer Jan van Helden is na examen voor het clas sicaal bestuur der Ned. Herv. Kerk toegekend de akte godsdienstonder wijzer. Bij gelegenheid van Sinterklaas was bij den heer v. E. te winnen een mooie keukenkast voor wie het juiste aantal erwten raadde in een flesch of er het dichtste bijkwam. De prijs werd gewonnen door Mej. de Kok, die opgegeven had 8526. Het juiste aantal was 8528. De Heusdensche IJsclub heeft de beschikking gekregen over de domein gracht buiten de Wijksche Poort en wil in verband daarmee overgaan tot reorganisatie. De leden zijn ter verga dering in Concordia opgeroepen tegen Donderdag 13 Dec. om 8.15 uur n.m. Onder vele blijken van belangstel ling herdacht de heer J. van Laarhoven die 8 Dec. 1884 toetrad als lid der ver- eeniging van den H .Vincentius a Paulo zijn 50-jarig lidmaatschap van deze conventie, waarvan hij sedert 22 Jan. 1932 voorzitter is. Den jubilaris wenschen we toe, dat hij nog geruimen tijd de belangen van het genootschap moge dienen. Zondag speelden te 's-Bosch: Ju liana 1-Nivema 1, 's-Bosch. Uitslag 2—4, en Juliana 2—Nivema 2. Uitslaq Heusden, 11 Dec. '34 Uitslag aanbesteding verbouwing Marechaussee-kazerne te Heusden. De uitslag van de aanbesteding van de verbouwing van de Marechaussee kazerne te Heusden, onder architectuur van architect A. van Huiten Jr., Waal wijk, is als volgt: A. B. J. Zonneveld, Veen 6250 6050 A. v. Bereijk, Aalburg 6355 ƒ6155 P. A. de Graag, Heusden 6520 6320 P. A. Kramer, Genderen 6525 6325 G. Haspels, Heusden 6550 6362 J. v. Wijk, Heusden 6909 6684 G. Nieuwkoop, Heesbeen 6944 6744 A. Kleiiiyeld, Kaatsheuvel en M. Kleingeld, Waalwijk 6955 6879 A. Hereijgers, Drunen ƒ7356 7060 A. den Teuling, Waalwijk 7085 A. Smits, Heusden 7400 7225 L. Fitters, Waspik 7248 Gebr. Dankers, Heusden ƒ7419 7249 C. J. Savelkous, Waspik 7450 7250 F. Fressen, Drunen 7895 7700 H. Wagemakers, Capelle 7687 C. v. Wijk, Aalburg 7847 7747 v. Erp en Goesten, Kerkdriel 8060 7980 M. v. Loon, Drunen 8648 8398 P. Kramer, Babyloniën- broek 8855 857? Gunning volgens bestek. Uitslag van de Maandag gespeel de wedstrijden der onderlinge competi tie bij de damclub V. D. De Graag won van Schreuder en heeft daardoor de leiding met 8 punten uit 4 partijen. De partij Bax—Deurloo eindigde re mise, dat beiden in 5 partijen 8 pun ten behaalden. A. Schreuder, die uitge speeld is, heeft in totaal 6 punten. Donderdagavond was het St. Ni- colaasfeest voor de kinderen van de le den van den R.K. Werkliedenbond in het Patronaatsgebouw. DEN BOSCH. De kantonrechter wees vonnis in de volgende zaken A. W. te Capelle, straatschenderij, vrijspraak. P- M. v. d. L. te Hedikhuizen, invaliditeitswet, vrijspraak. A. C. P. v. N. te Vlijmen, drank, wet f25.boete. Ga. v. B. te Heusden, straatschen. derij 1' 10. boete N. P. v. B. te Waalwijk, rijden over trottoir f3.boete. A. V. te Heusden, leunen tegen gevel, f3.boete. A. v. d. P. te Dussen, rietberg plaatsen 1'5.- boete. A. P. H te Waalwijk, dronken de orde verstoren f 15.boete. J. C. v. d. V. te Nieuwkuijk, visscherijwet f 7.50 boete. M. P. te Waalwijk, arbeidswet, 2 x f7.50 en f 15.boete. R. K. te Waalwijk, veilig verkeer fb.— boete. Uitspraken. D. v. O., Sprang, Jachtwet, vonnis Ktg. vernietigd, f0.50 boete of een week tuchtschool. Diefstal van vee. Het Gerechtshof te 's Hertogen bosch heeft den koopman J. A. L. te Wijk veroordeeld tot l'/a jaar gevangenisstraf wegens diefstal van drie koeien uit ds weide te Wijk. De eisch luidde 3 jaar. Tivee maanden geëischt legen wielrenner. De Eindhovensche wielrenner Jan van Hout stond voor het Gerechts hof te 's Bosch in hooger beroep terecht wegens het veroorzaken van dood door schuld De rechtbank te Breda had hem vrijgesproken. Van Hout had op 6 Febr. 1934 te Ossendrecht een man overreden,die aan zijn verwondingen was over leden. Er is 2 maanden gevangenisstraf legen hem geëischt. Uitspraak over 8 dagen. Onder vijandige kooplieden! In ons vorig nummer heeft onder deze rubriek op pag. 4 Tweede Blad een verslag gestaan van de behan deling van de vechtpartij van var kenskooplieden op de Markt te Oss, waarbij de koopman M. Rijken, 37 jaar te Capelle, ernstig werd ge troffen. Verdachten waren P. B. 54 jaar en z'n zoon A. C. B. 22 jaar beiden te SprangCapelle. Wij hebben hierover van onze rechtbank— verslaggever een uitvoe rig verslag gegeven. Daarop meent een der getuigen, zijn naam werd zelfs in het verslag niet genoemd, aanmerkingen te moeten maken. Hij voelt zich zelfs beleedigd, hoe wel naar wij hierboven schreven, z'n naam zelfs niet is genoemd 1 Intusschen willen wij hem gaarne de voldoening geven z'n bezwaren te uiten, z'n correcties natuurlijk voor z'n rekening latende Er moest bij den aanhef staan In Oss waren zij aan de Markt, Vader en zoon Boezer wilden na geladen te zijn naar huis gaan, toen Bijken hen ontmoette, daagde deze vader B. uit en nam een vijandige houding aan. R. viel 't eerst aan en sloeg B. met een emmer neer. Verder zou getuige de Moor, te Waspik, getu gd hebben, dat hij er aan te pas was gekomen, als R praatjes maakte. Met B. had hij nooit last en R. was erg driftig. Tenslotte zou de koopman (A. M. de Jongvan Duuren) verklaard hebben, dat Rijken altijd Boezer n zoekt en vaak bedreigt met de woorden»ik krijg je toch wel.» Ook verklaarde de Jong—van Dunren dal Rijken den zoon Boezer op de markt te Made had willen beetpakken hetwelk door zijn tusschenkomst was verhinderd en dat R. daarna zeide»wacht maar eerstdaags ruim ik je toch wel op Aldus de verklaring van getuige de Jongvan Duuren. WAALWIJK. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten 11. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.3U uur Adspiranten 1, van 6.-.0— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Vrijdag 8 uur, R.D.B.—Theater, »Anny en Anny». Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscoop, »Gitta entdeckt ihr Herz». Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertalel ^Oefening en Vermaak». Noodlulnge Holelbrund. Maandagnacht heeft in Lansing (Miciiigan) een reusachtige hotel brand gewoed in een hotel waarin 200 gasten waren. Het was tegen middernacht, dat in het grootste hotel van Lansing het »Keru-Hotel», den brand uitbrak welke tengevolge van den heerschen- den sneeuwstorm met niet te stuiten snelheid om zich heen greep. Het aantal personen, dat hij dezen brand om het leven gekomen is, wordt op meer dan 30 geschat. Meer dan 40 personen liepen ernstige brandwonden op, of leden aan zware rookvergiftiging, Bovendien kregen nog velen arm-, been- of schedel breuken bij hun pogingen, om aan de vlammen te ontkomen. Een groot aantal personen wordt nog vermist. Men vreest, dat zij in het vuur zijn omgekomen. Een aantal brandweerlieden, dat deelnam aan de wanhopige blus- schingspogingen, werd onder de in stortende muren begraven en gedood. Het reddingswerk zoowel als de pogingen om den brand te blusschen werden door de grimmige koude de thermometer wees 18 graden Celsius onder nul nog aanzienlijk bemoeilijkt. Meermalen bevroor het water in de slangen en moest eerst moeizaam worden verwijderd, voor dat de spuiten konden voort werken. Bovendien werd het vuur nog door den storm aangewakkerd. Er speelden zich gruwelijke too- neelen af. Geheimzinnige verdwijning. Onder geheimzinnige omstandig heden is dezer dagen een jongen uit Oss op onverklaarbare wijze te 's-Hertogenbosch verdwenen. De 16 jarige v. d. Hommel uit Oss moest Vrijdag j.l. voor het kanton gerecht in Den Bosch verschijnen voor een klein verkeersvergrijp. Hij begaf zich derhalve, vergezeld door van B., die bij de familie v. d. Hommel inwoont, per fiets naar Den Bosch. Na alloop van de terecht zitting reden de jongens huiswaarts, doch ter hoogte van de brug over den Dommel aan het Hinthanier- einde te 's Hertogenbosch bemerkte van B. plotseling dat zijn metgezel verdwenen was. Hij zocht overal, doch zijn pogingen bleven vruch teloos. Per radio.politiebericht werd op sporing verzocht, doch de jongen bleef zoek/ De verdwijning van v. d. H. heeft te Oss aanleiding gegeven tot de wildste geruchten, voornamelijk omdat een broer van de moeder van den vermiste, twee jaar geleden eveneens werd vermist en later, door revolverschoten gedood, in een weiland onder Oss is teruggevonden. Bij het politie onderzoek is ge bitken dat de jongen naar Weert, naar zijn familie gefietst was. Reorganisatie der Ned. Handel Mij. Ten einde haar bedrijf aan te pas sen aan de g wijzigde situatie, heeft het bestuur der Nederlandsche Handel Maaischappij besloten tot een ingrij pende reorganisatie over te gaan. Kort samengevat komen de voor- stellen hierop neer, dat afgeschreven wordt in totaal circa f60 millioen en andere voorzieningen worden getrof fen ten btloope van f 15 millioen Ter dekking van het totaalbedrag van f75 millioen wordt voorgesteld het gewone aandeelenkapiraalte.edu- ceeren met 75°/0. dus met f 60 millioen en van de reserve f 15 millioen af te boeken. Tevens wordt voorgesteld 't kapitaal weer met f 15 millioen te verhoogen lot f35 millioen, door emissie van gewone aandeelen. VOETBALSPORT. K. N. V. B. De Competitie. Een klinkend succes voor N.A.C. Willem II tuimelt naar de laatste plaatsl Een slechte beurt voor Wilhelmina. Geliik spel in Helmond. W.S.C., Fi cus en HERO geslagen. RWB wint van Devo. Kapitale ne derlaag van Capelle. De supremitie van PSV en NAC is Zon dag weer bevestigd. Opvallend was de radicale maatregel, die de Bredasche club nam met Bleijerheide. Dat was wel het laatste wat men van een uitwedstrijd tegen Bleijerheide zou kunnen verwach ten. PSV bleef natuurlijk op eigen terrein de baas over BW. Voor Tilburg was de dag niet zoo slecht als we verwacht hadden. Alleen Willem II kwam er weer zonder winst punten af en deze club bengelt nu een zaam onderaan. Wie had dat in het be gin van het seizoen van de groote Til- burgsche club kunnen denken? Longa herleeft nu Pellikaan weer hersteld is en bracht het in Maastricht tot een ver dienstelijk gelijk spel. NOAD bracht even eens een verrassing door van Juliana te winnen. In de tweede klasse viel de groote match tussclien Helmond en Roermond uit in een gelijk spel, waardoor Helmond de beste papieren houdt. VVV had vrij wat moeite met Picus, maar sleepte dc punten toch uit het vuur, zoodat ook deze ploeg tot de kopgroep blijft behoo- ren. Wilhelmina maakte een leclijke struikeling tegen het altijd gevaarlijke VOS en moest op eigen grond van deze club verliezen. WSC liet zich in Te- gelen met liefst 71 afstraffen en haar cenige troost is dat ook haar naaste bu ren Hero en Picus verloren. In de derde klasse werden slechts 2 ontmoetingen gespeeld. RWB behaalde een fiksche zege op Devo en blijft dus no. één en TOP bezorgde Capelle een ge voelige les. De uitslagen zijn lste klasse: NOADJuliana 31 Willem IIEindhoven 02 MVV—LONGA 0—0 PSV—BW 3—0 BleijerheideNAC 17 2e Klasse A:' AllianceVlissingen 12 BredaZeelandia 34 De BaronieDOSKO 01 TSCRBC 1—3 2e klasse B: VVV—Picus 2—1 Wilhelmina—VOS 3—4 Tegelen—WSC 7—1 HeroDe Valk 13 HelmondRoermond 11 3e klasse D RWB—DEVO 5—0 TOP—Capelle 10—2 Standenlüsten: le Klasse: P. S. V. 10 7 3 0 17 28—11 N. A. C. 9 6 2 1 14 29—14 Juliana 10 4 3 3 11 20—19 B. V. V. 10 5 1 4 11 20—20 Eindhoven 9 4 0 5 8 1522 M. V. V. 10 3 1 3 7 18—12 Bleijerheide 10 2 3 5 7 10—17 L. O. N. G. A. 9 2 3 4 7 13—21 N. O. A. D. 9 2 2 5 0 15—21 Willem II 10 2 1 7 5 13—24 2e Klasse B: 8 5 3 0 13 17—9 9 5 3 1 13 27—18 8 5 2 1 12 22—14 7 4 2 1 10 25—14 9 4 2 3 10 28—21 10 4 2 4 10 21—20 Ilehnond Boermond V. V. V. Wilhelmina Tegelen De Valk V. O. S. HERO PICUS W. S. C. 8 3 1 4 7 19—21 7 1 2 4 4 12—17 9 117 9 10 8 3 21—38 2 9—28 R. W. B. T. O. P. Baardwijk DEVO W. S. C. 2 Bossche Boys Kaatsheuvelsche Boys Capelle 3e Klasse D 8 7 0 1 14 28—20 8 0 1 1 13 33—10 8 4 2 2 10 29—30 8 3 2 3 8 18—21 8 2 2 4 0 15—18 8 2 2 4 0 17—23 0 114 3 10—15 8 1 0 7 2 13—34 WAALWIJK. W. S. C. Tegelen—W.S.C. 7—1. Dat WSC in Tegelen op zulk een doel- puntenregen vergast zou worden, had den we niet kunnen denken. In de eerste helft van den wedstrijd leek het er dan ook in het geheel niet op dat het dezen kant uit zou gaan. De partijen gingen toen vrij aardig tegen elkaar op. Welis waar was Tegelen overwegend iets ster ker, maar de uiterst snelle uitvallen der WSC-voorhoede, brachten minstens zoo veel gevaar voor het roode als voor het zwarte doel. Tot driemaal toe zelfs ont kwam de thuisclub aan een zeker schij nend doelpunt. De WSC-keeper kreeg, vooral doordat de zwarte backs niet in normalen doen waren-, een enorme hoeveelheid werk op te knappen en hij heeft zich daarbij de zen middag op bijzondere wijze onder scheiden. Onderstaand verslag ontleenen wij aan de „Nieuwe Venlosche Courant": „Met „voethal" is het woord „wissel vallig" synoniem en dat is gisteren in bovenstaande ontmoeting weer bewezen. Hoewel het spel niet op hoog peil stond, werden er toch fraaie aanvallen opgezet. Maar één dezer in de eerste helft te be nutten: geen der tien voorhoedespelers, welke daartoe kans zag. Aan het Waal- wijksche doel „regende" het corners (liefst 12 en in de tweede helft 6, tegen over de bezoekers in totaal 5), maar de WSC-doelman openbaarde zich in volle grootheid en wist vallende stompende en trappende zijn doel schoon te houden. Dat subliem werk was voor de Tegelsche voorhoede om er radeloos van te wor den, hetgeen zich dan ook eenige malen kenmerkte in het nonchalante spel. Waalwijk trachtte door snelle uitval len opluchting te brengen in de omknel ling: het lukte hun slechts ten deele, wijl dt Tegelsche backs en keeper steeds tij dig het gevaar zagen naderen. Toch was een dezer uitvallen de thuisclub bijna noodlottig geworden; Swinkcls wist ech ter het zuivere schot al vallende corner te werken. Zoo'n situatie herhaalde zich nog eenige minuten voor de rust; toen was de uitgeloopcn Tegelen-doelman reeds gepasseerd, maar Thissen trapte den bal op de doellijn weg. Zoo bleef de stand zooals begonnen was (00). In het tweede gedeelte kreeg Tegelen het zachle windje in den rug; het directe overwicht kwam echter meer uit de snelle, open aanvallen. Het was niet te verwonderen, dat Thönissen reeds vrij spoedig het eerste doelpunt achter den Waalwijk-keeper had liegen. Het ijs was gebroken en met geregelde tusschenpoo- zen volgden no. 2, 3 en 4. Dat 2e doel; punt kwam uit een ver naar voren ge plaatsten vrijen trap; niemand dacht dat de linksbuiten den bal vóór de doellijn aan den corncrhoek zou hereiken. Het lukte hem: een scherpe, onverwachte voorzet volgde, waarmede de keeper niets anders kon doen dan in eigen doel werken. Direct na het vierde doelpunt scoort Ad. de Jongh voor WSC tegen; dan komt van Rhee in volle actie. Eerst schiet hij naast; het blijkt slechts uitstel, want in geen 10 minuien tijd weet hij den Waalwijkschen doelman driemaal te verschalken. Aan beide zijden komen nog enkele kansen; zoo nog in de laatste mi nuten uit een corner op het Waalwijk- sche doel. Scheidsrechter Tonnard werd de lei ding al zeer gemakkelijk gemaakt door het faire spel van heide ploegen." Na deze slechte beurt van WSC staan ons voor de komende weken enkele zeer belangrijke thuiswedstrijden te wachten. Achtereenvolgens komen nu Hero en VOS in Waalwijk op bezoek en we mo gen wel zeggen dat deze ontmoetingen van bijna beslissende beteekenis zijn. Daarom zien wij met groote bclangstel- Tinsr de wedstrijd van a.s. Zondag WSC- HERO tegemoet. R. W. B. R.W.B. wint van Devo met 50. Het is Zondag voor RWB weer in alle opzichten een succesdag geweest. Zoo wel het eerste alt 't tweede elftal gingen op den goeden weg voort en bleven hier door beiden in de running. RWB 1 deed iedereen versteld staan door Devo 1 met een 50 nederlaag naai de hoofdstad terug te sturen. Laten wt direct zeggen dat deze uitslag wel ee- nigszins geflatteerd is, doch daarom niet minder verdiend. Devo had vooral voor de rust wel enkele goals verdiend, doch daartegenover is het Devo-oel ook nog verschillende malen aan doorboring ont snapt. Over de wedstrijd het volgende: Uitgezonderd het eerste kwartier is Devo voor de rust het meest in den aan val geweest. Als de wedstrijd 5 minuten oud is, denken we RWB reeds een doel punt te zien maken; v. d. Pol passeert een tegenstander en rent op het doel af, lost op 15 meter een hard schot, doch juist in den veiligen arm van den Devo- doelman. Het blijkt dan dat de RWB- mannen hun zenuwen nog niet de baas zijn, er wordt vooral in de voorhoede slecht geplaatst, zoodat de Devo achter hoede gemakkelijk spel heeft. Hun voor hoede onderneemt dan een serie aanval len, zonder dat deze bepaald gevaarlijk zijn; hier brengen de RWB backs met in laatste instantie doelman v. d. Pol nog al eens redding, v. d. Linden moet dan vanwege een onwillige knie uitvallen. Bruurmijn valt in en v. d. Pennen ver huist naar de backplaats, waar deze laat zien, wel op zijn plaats te staan. Overi gens gebeurt er weinig bijzonders meer en met blanken stand gaat de rust in. De thee schijnt de RWB'ers hun zenu wen ontnomen te hebben. Direct ont wikkelt zich een vlot samenspel en wordt Devo op eigen helft teruggedrongen. Na 7 minuten krijgen we reeds het eerste doelpunt van den voet van v. Veldhoven door een goed geplaatst schot. Direct daarop weet Treffers een voorzet van links ineens in te knallen. Het schijnt nu reeds dat de RWB'ers een gewonnen wedstrijd spelen. Onophoudelijk zitten zc nu voor het Devo-doel, waar.de ach terhoede de kluts kwijt raakt. Bij een goed genomen corner op het Devo-doel kan Treffers dan 30 maken. Devo krijgt daarna een vrije schop te nemen, juist buiten het strafschopgebied. Het harde schot, dat juist in den hoek geplaatst was, wordt op meesterlijke wijze door v. d. Pol gekeerd. Een ver schot van Snels verrast den Devo-keeper en de bal verdwijnt langs de paal in het doel, 40. v. Veldhoven rent daarna op zijn manier nog eens door de verdediging van Devo, doch het laatste stootje is te hard en de keeper kan wegtrappen. Een serie goede voor zetten van v. Beek, die een sublieme par tij speelde, leveren niets op. Een enkele uitval van Devo wordt be sloten door een schot, hetwelk naast het doel belandt. Het RWB binnentrio trekt er dan nog eens tussclien uit en na goed samenspel weet Gouda nummer 5 te ma ken door een goed schot. Devo probeert nog de eer te redden, docli v. d. Pol geeft geen pardon en weet verder zijn doel schoon te houden, zoodat RWB de beste kansen behoudt. RWB 2 speelde vooraf tegen Devo 2 en ook deze wisten te winnen en wel liefst met 7—2. RWB 4 leed een eervolle nederlaag in Vlijmen tegen Vlijm. Boys 2. De uitslag was hier 10. JULIANA. Dc wedstrijden van het le en 3e elftal gingen wegens terreinafkeuring niet door. De wedstrijd Olympia Vlijmen Juliana 2 eindigde na een gelijk opgaan- den wedstrijd met 20 in het voordeel van Olympia, hoewel een gelijk spel een hetere verhouding was geweest. I. V. C. B. De Competitie. De uitslagen der Zondag gespeelde wedstrijden zijn: le klasse Z. 2. Helmond: MuloRKTVV 44 Gennep: GennepDoneen 17 Weert: WilhelminaSVB 30 Venlo: Venlosche BoysBrabantia 02 3e klasse Z 2b. Tilburg: VelocitasSarto 3e klasse W. 2a: Dongen DVC—W v O Dongen: Dongen 2Odio Wagenberg: WVCMevo 2 Zevenbergen ZVVVirtus (rest. 28 min.) BISDOM DEN BOSCH. District TilburgLangstraat. Eerste Klasse Tilburg: Oranje WitSt. Joseph Tilburg: Sarto 2Juliana Waspik: WSC—RKTVV 2 2e klasse: Tilburg: Sarto 3Rapid Tilburg: Oranje Wit 2Vincent Tilburg: St. Joseph 2—RKTVV 3 De stand in de lste klasse is thans als volgt: lste Klasse: 1—5 0—3 1—0 2—1 1--1 0—2 1—2 1—2 2—3 1—0 Koiping 9 9 0 0 18 37—11 Dongen 11 7 1 3 15 40—21 MULO 11 6 2 3 14 20—19 R. K. T. V. V. 12 5 3 4 13 32—31 Brabantia 9 5 2 2 12 26—15 Wilhelmina 10 5 1 4 11 20—21 S. V. B. 9 3 1 5 7 l-A CO 00 Best Vooruit 11 2 2 7 6 17—25 Venlosche Boys 10 1 2 7 4 8—23 Gennep 10 1 0 9 2 13—41 WAALWIJK. R.K.V.V. H.E.C. Zondag 1.1. speelde een combinatie van HEC 3 en 4 tegen WVB 2 te Besoyen op het terrein van HEC. Het was een aardi ge wedstrijd, waarin door de kleinste spelertjes dikwijls het mooiste spel ge geven werd. Voor de rust wist HEC lichts eenmaal te doelpunten. Na de rust maakt WVB spoedig gelijk, doch even spoedig is het weer 21 voor HEC. Als dan na eenigen tijd de gasten weder om gelijk maken door een grove fout van den HEC-keeper, maakt direct daarop HEC 32. Tegen het einde maakt WVB dan op ietwat gelukkige wijze gelijk, mede door het verkeerd opstellen van den doelman. Verdere doelpunten blij ven uit, zoodat, als het einde wordt aan gekondigd, de stand 33 is. R.K.V.V. QUICK. Zondag speelde Quick een vriend schappelijke wedstrijd tegen ESC uit Elshout. Wij schreven vorige week dat ESC een ploeg is die tot de laatste nuut blijft volhouden. Zij bewees 7,' Zondag dan ook, met de rust ]e - Quick met 10, 15 minuten na de r». was het 31 voor ESC. De voorhoede van Quick begon to» met een beetje meer combinatiespel e!} na verloop van circa tien minuten w de stand 53 voor Quick, waarmede einde kwam. Voor Zondag 18 December is vastot. steld QuickHEC 2. Hierop komen *- nog nader terug. DUSSEN. D.V.C.-Nieuws. De vastgestelde ontmoeting DVC NAS B 2 ging wegens terreinafkeuriog van 't terrein van DVC Zondag j.l. door. DUIVENSPORT. Hok „De Luchtbode", Waalwijk, behaalde wederom groote success^ met zijn inzendingen Postduiven op (j:. verse tentoonstellingen; o.m.: Te Rotterdam op de international; tentoonstelling, waar pl.m. 700 duivi waren ingezonden, bij een inzend^ van 24 stuks 18 bekroningen, waaroc der meerdere eerste en eere-prijzen. St. Michielsgestel: Bij een inzend^ van 18 stuks 12 bekroningen, waaroc der meerdere eerste en eere-prijzen. 2 December werd te Leeuwarden een internationale kampioententoonstellir; gehouden waar werden ingezonden 4}) vogels. Het neusje van den zalm v;j; hier vertegenwoordigd. De keuring;, commissie was tevens internationaal. Er werd n.l. gekeurd door Mr. Sio- Frankrijk; Mr. Strassart, België en D: Bol, Nederland. Allen zeer vooraan, staande heeren in deze sport. Bij een inzending van 12 stuks b;. haalde dit Hok 6 bekroningen, waar- onder 3 eerste en 4 eere-prijzen, waai. onder een speciale prijs voor het hi aantal punten van geheel de tentoon stelling. De duiven op deze tentoonstelt moesten in 1934 voor de oude minsten; tweemaal prijs gevlogen hebben bove; 300 K.M., de jonge duiven minstens tweemaal prijs in 1934 boven 100 K.N terwijl de vliegprestaties mede voor bekroningen in aanmerking kwamen zoodat, hoewel kwantitatief het aanta prijzen minder was, kwalitatief der- veel hooger stonden dan op de vorig tentoonstellingen. Een extra comp ment der jury over de ingezonden c lectie was tevens een succes. WIELERSPORT. T. W. C„ Tilburg. De Tilburgsche Wielerclub T.W hield Zondag een trainingsrit over ha traject Tilburg - Helvoirt - Nieuwku:, - Vlijmen - Den Bosch - Tilburg, onge veer 54 K.M., dat door alle klassen u reden moest worden. De uitslag luid'. A.-klasse: 1. J. van Geenen 1 uur 3 min. 20 sec.; 2. J. Gommers; 3. C. Slaa' 4. A. Gommers; 5. P. Coomans; 6. C Tillieu; 7. H. Smeijers. onze prijzen 25 ets. p. pond Heden zijn Mooie Schol Groote Schol 35 Mooie Schelvisch 25 Groote 35 Kabeljauw (uitgesneden) 38 Tarbot (geheel) 45 Tarbot (uilgesn.) 50 Tong (groot '/2p.) 70 Prima geweekte Stokvisch (pan klaar) 35 ets. per pond. Versche Zeeuwsche Mosselen (panklaar) 3 K.G. voor 25 ets. Levende paling (dik) 55 ets. p. p. Voorn15 Beleefd aanbevelend, GROOTESTRAAT 198 Naast R.D.B. Theater. T E L E F O O N 225. Vertrek Waalwijk 12'/2 uur. Vertrek Antwerpen 12 WAALWIJK. TELEF. 141. Reischeques en Registermarken verkrijgbaar tegen dagkoers zonder kosten. 53661 welke gewerkt heeft met de D. V. S. G. llexible aHap- machine met tangen. Brieven onder No. der advertentie Bureau v. d. blad.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 6