guwjaefswenschen ImSmSSS' Centraal Tandlieelkiinilig Instituut m VAN HET ZUIDEN, TWEEDE BLAD- )e Echo van het Zuiden" Kerstmis - Nieuwjaar. HET VLIEGENDE CIRCUS OP TER VREDESCONFERENTIE 60 Heuvelstraat Geheel Gebit vanat f 140| Plaatje van een tand 14.- ledere tand meer f 2,- Poiselein of Zilvervulling f3.- Goud vulling vanaf f 9.- Goudkroon vanaf f 15.- Pijnloos trekken van tand of kies f 1.50 101. Woensdag 19 Dec. '34. 57e Jg. patsen Winkeliers en Zakenmen- ,en natuurlijk in >alvvijksche en Langstraatsche Courant Het EENIGE blad dat in Waalwijk j de Langstraat verschijnt algemeen gelezen wordt juist in ;e plaatsen, waarbij winkeliers en kenmenschen van plaats en streek lang hebben. Zendt uwe advertentie tijdig in, ze ost slechts 50 cent bij vooruit- daling. DE ADMINISTRATIE. Met het oog op de Kerstdagen rschijnt ons blad in de volgende eek slechls éénmaal en wel Zateidag December. Ons nummer van a.s. Zaterdag 1 uit dien hoofde een speciaal erstnuramer bevatten. Laat heert-n winkeliers enz. TIJDIG ju advortentie voor dit uitgebreide ummer inzenden. Denkt er wel aan dat dit nummer anaf Zaterdag in de huiskamer en de leestafels blijft liggen, zoodat advertentie werkt vóór en tijdens Kerstdagen. Niemand mag er dus nlbreken in dit blad, het eenige van aats en streek. Het volgend nummer verschijnt Zaterdag 29 December, terwijl et daaropvolgend nummer inplaats an Woensdag, verschijnt als Nieuw- arsnummer met kalender op aandag 31 December (in Waalwijk Januari.) Nieuwjaarswenschen uiterlijk tot aandag 31 December ten 9 uur. DE ADMINISTRATIE. Waalwijk, 19 Dec. 1934. e Medailles van een oude vrouw. Hedenavond gaat in »Musis acrum» bovenstaand stuk, door et de Roer -van Rijk.ensemble, net in den hoofdrol mevr. Esther e Boer van Rijk. Verdere aanbeveling moet over all ig geacht worden en wij ver ouwen dat »Musis» vanavond goed ezet zal zijn. Het gezelschap met aevr. de Boer aan 't hoofd is dat ubbel waard. Wij moeten toonen prijs te stellen zoo'n actrice, óo'n gezelschap, met zulk stuk in ns midden te hebben. Wij geven even nog de korte nhoud Sir James W. Barrie is voor de ooneelliefhebbers geen onbekende ij is de beroemde schrijver van Peter Pan», »Asschepoes», en zooveel indere fijnzinnige spelen. Hij is een cliot en toont dit in al zijn werken venals in zijn land is zijn kunst pan pocsie en strakke werkelijkheid. Ook »de Medailles van een oude rouw» zullen die hoedanigheden an James W. Barrie naar voren Brengen en onderlijnen dit spel is en verheerlijking van de moeder- iefde, die huist in elke vrouw, ook I heeft zij het geluk van een kind e hebben nooit gekend. Het stuk speelt tijdens den wereld oorlog te Londen, toen vrijwel iedere vrouw in zorg was over een man aan het fronteen echtgenoot, een zoon, een broer of een verloofde. Iet gesprek, als de vrouwen bijeen varen, liep altijd over »de mannen jan het front». De oude Juffrouw Dowey praat apper mee; haar zoon is ingedeeld Dij het Keurkorps de Black Watch Hooglanders, hij schrijft haar elke week en zij toont zelfs aan haar j vriend inn en een heel pak brieven, Jdie zij van hem ontvangen heeft en |die zij zuinig bewaart, tezaam ge bonden met een breed zijden lint. Maar juffrouw Dowey is nooit ge trouwd geweest, heeft nooit een kind bezetenzij tracht met deze leugen haar eigen armoede te be dekken, en zij voelt zich in het bedrog gelukkig.... want zij neemt deel aan het lijden en de kommer Ier Moeders.tot de wijkdominé laar vertellen komt, dat haar zoon n Londen met vijf dagen verlof, van het front terug is. De Hooglander, die zelf geen ouders meer bezit, en van den iominé van zijn pseudo moeder loort, komt nieuwsgierig en ook wat revelig het huisje van Juffrouw owey binnenvallen en een verkla- 'ng volgt. De jongeman toont on omwonden zijn boosheid over dit bedrog, waarvan hij den zin niet begrijpt. De jongeman gaat van zijn proef- moeder houden en zij van hem in ie vijf dagen doorleven zij een heel enschenbestaandan komt het afscheid, de Hooglander verdwijnt door de deur.... voor eeuwig. y>Liedertafel Oefening en Vermaak.» Op eersten Kerstdag geeft de Liedertafel in Musis Sacrum haar gebruikelijke Kerst—matinée waar voor een keurig en passend pro gramma is vastgesteld. Buiten de te zingen mannen koren zullen soli en kwartetten voor de noodige variatie zorgen. De toe gang tot deze volksmatinée is voor iedereen geheel vrij. Aanvang 12 uur. Bouwen. Aan de firma Wed. A. Aarts en Zonen is opgedragen den bouw van een heerenhuis aan de Zuidzijde der Julianastraat, voor rekening van den heer Nico Pess rs alhier. De heer Adr. Vermeer alhier zal een blok van zes woningen bouwen op een terrein gelegen aan de Burgemeester Smeelelaan, West- zijdein 'teerste blok vóór deleZeine. LUXOR-BIOSCOOP. VRIJDAG, Zaterdag, Zondag een alles overtreffend program le Hoofdnummer: Als 2de Hoofdnummer: Een oer-komisch lilaivveik. (waarover wij tevoren reeds een en ander verteld hebben) bij alle aan wezigen respect afgedwongen, spe ciaal ten opzichte van hun leider Rector v. Berkel en velen zullen zich hebben afgevraagd of het hier ook mogelijk zou zijn onze vrij los bandige »spes patriae» tot zulk een toewijding vooi zang en spel te vor men. 't Lijkt ons een heerlijk bezit zóó'n jongenskoor en de opvoed kundige waarde mag men niet on derschatten. Dit weder-optreden van het kem- pische knapenkoor heeft weer een uitstekenden indruk achtergelaten. Wintercursus. Hedenavond om half acht wordt in de Patronaatszaal te v.m.Baaid wijk de tweede lezing van den wintercursus der R.K. Werklieden- vereen. gegeven. De Weleerw. heer F. v. d. Berk, kapelaan te 's Bosch, zal spreken over De jongeren, wat zij willen en wat zij kunnen.» De spreker zal het jeugdvraagstuk behandelen en uiteenzetten hoe de ouderen zich hiertegenover te stellen Kynoluyenvereemyiny Waalwijk en Omstreken. De Kynologenvereeniging Waal wijk en Umsireken hield Maandag avond eene leden-vergadering in ue Twee Kolommen die goed bezocht was. Na een openingswoord van den voorzitter, waarbij hij de leden leli- citeeide die op de tentoonstelling te Breda en 's-Bosch zoo'n groot succes behaald hadden, werd hel financieel jaarverslag over 1933—1934 uitge bracht door den heer Jos. Pulles, waaruil bleek dal er een batig saldo in kas was van f'i41.öü. De rekening werd door de heeren J. Beerens en E. van der Pluijm nagezien en in orde bevuilden en met een woord van dank voor het keurig beheer werd den penning meester gedechaigeerd. De aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden de heeren V\ Eibers, J. Tielen en Jud. Timmer mans werden herkozen en namen hunne herbenoeming aan. Op voorstel van 't bestuur werd besloten f JU te schenken aan de a.s. tentoonstelling in 't voorjaar le 's Bosch, en f 1U beschikbaar te stellen waaruit 4 extraprijzen uitgeloofd worden voor die honden die op deze tentoonstelling be kroond worden met U, Z. G. of G. De voorzitter spoorde de leden aan zooveel mogelijk deel te nemen aan deze tentoonstelling, waar ook de vereeniging zooveel steun heeft gehad uit den Bosch, speciaal van den secretaris den heer Brugmans. Tenslotte werd nog aan de dres- seerclub toegestaan uit de kas een revolver voor de oefen.ngen aan le schaffen en in princiep aangeno men in den a.s. zomer een polilie- nonden-demonstratie voor 't publiek te doen houden door leden dezer afdeeling der Kynologen-vereeniging. Na nog verschillende besprekin gen van huishoudelijken aai d, werd deze geanimeerde vergadering dooi den voorzitter gesloten. Concierge Bondsgebouw. Naar wij vernemen heeft de heer A. Schellekens, sedert lb jaren con cierge van het Bondsgebouw, aan 't bestuur als zoodanig eervol ont slag aangevraagd. Het Kempische Knapenkoor. Rector van Berkel uit Reusel,die destijds als kapelaan der St. Cle- mensparochie zich reeds zoo be ijverde voor den zang, speciaal den Lithurgischen zang en voor het jeugdwerk, blijkt in zijn tegenwoor dige standplaats met veel succes op dit terrein werkzaam te zijn. Uit de eenvoudige bevolking van dit Brabantsche kempen dorp heeft bij subliem materiaal weten te vor men. Speciaal met zijn «Kempische Knapenkoor» heeft hij een prachtige prestatie bereikt. Reeds eerder zagen wij hem hier met zijn knapenkoor, te samen met het kerkkoor van Reusel een hoog staande opvoering geven van een geestelijk spel, waarbij de schoone vertolking van den Gregoriaan- sclien zang en het beheerschte, wei- doorvoelde spel opvielen. Ook Zondag j.l. toen zijn eerw. hier weer te gast was met zijn kempische knapenkoor hebben de bezoekers kunnen genieten van den nu eens stichtenden, dan weer op- wekkenden, maar altijd zuiveren en rythmischen samenzang dezer klare jongensstemmen van het beheerschte en correcte gebarenspel dat het ge- zongene of gedeclameerde zoo dui delijk onderstreepte. Wat moet er naast muzikale ken nis een geduld, toewijding en juiste visie noodig geweest zijn om zoo'n schare levenslustige jongens deze beheersching en dit muzikaal gevoel bij te brengen om hen zoo ordelijk, zoo bezielend en zoo stichtend hun nummers voor het voetlicht te doen brengen. Zij hebben Zondagavond in het Patronaatsgebouw met hun leuke liedjes met gebarenspel en met het liturgische spel van den Advent hebben. Propagandaclub St. Clemens. De R.K Propagandaclub der Sl. Clemensparochie organiseert a.s. Zaterdagavond ten 8 uur in de patronaatszaal een propagandalezing. De bekende spreker, kap. Arn. v. Lierop, chef-redacteur van de Kath. Wereldpost te Breda, zal er spreken over het Nat.-Soc. in Duitschland en welk voorbeeld wij eraan moeten nemen. Wij verwachten dat er voor deze rede van een bij uitstek deskundig spreker groole belangstelling zal beslaan. De lezing is toegankelijk voor iedereen, ook voor niet-leden, boven de 18 jaar. Schermclub. Maandagavond is in „De Twee Ko lommen" een voorloopige bespreking gehouden om te komen tot oprichting van een schermclub in onze gemeen te. Uit de opkomst bleek, dat er reeds een flinke belangstelling voor deze sport bestaat en verschillenden zeiden dan ook reeds in principe toe tot de op te richten vereeniging toe te treden. Besloten werd Donderdagavond nog maals te vergaderen en dan zoo mo gelijk tot definitieve oprichting der vereeniging te komen. Belangstellenden worden dus mor genavond te half 10 in de eetzaal van „De Twee Kolommen" verwacht. Handels- en Kantoorbedienden. Hedenavond houdt de R.K. Ver. van Handels- en Kantoorbedienden in Ho tel Verwiel een algemeene vergade ring, waarin de WelEerw. heer Van Rooy als geestelijk adviseur zal wor den geïnstalleerd. Kanarie-tentoonstelling. De onderlinge kanarie-tentoonstel ling van de Eerste Waalwijksche Ka- narie-vereeniging, die Zaterdag en Zondag in de zaal van café van der Pluijm gehouden is, heeft een flinke belangstelling getrokken. Er waren dan ook tal van prachtige vogels te bezichtigen. Vooral de prachtige col lectie exotische vogels van den heer J. van Riel uit Kaatsheuvel trok zeer veel aandacht. Er waren daarbij prach tige exemplaren. Zondagvoormiddag had de officieele opening der tentoon stelling plaats. De Voorzitter der vereeniging, de heer Pijnenburg uit Tilburg, hield de openingsrede. Hij wees daarin op de vele goede kwaliteiten der vreedzame kanarie-sport, de aangename afwisse ling en de voldoening, die zij den tee- ler biedt. Hij vroeg aller belangstel ling voor de vereeniging en hoopte, dat de tentoonstelling naar wensch zou mogen slagen. De voorzitter bracht dank aan den heer A. v. d. Pluijm voor de onder vonden medewerking, aan den heer C. Peters uit Tilburg, die tot aller tevre denheid als keurmeester optrad, en aan den heer A. van Riel uit Kaats heuvel, die de tentoonstelling met zijn mooie vogelcollectie opluisterde. Ook de voorzitter van het tentoon stellingscomité, de heer J. Hornes, sprak nog een enkel woord om hulde te brengen aan den ijverigen voorzit ter, die nu reeds 19 jaar lang in het belang der vereeniging gewerkt heeft. De uitslag van de gehouden zang wedstrijd is als volgt: Klasse I. Vier vogels eigen teelt: le Pr. J. Kipping, Waalwijk 295 pt. 2e Prijs A. Brok, Waalwijk 273 pt. 3e Prijs H. Maas. Waalwijk 2G2 pt. Klasse II. Twee vogels eigen teelt: le Prijs A. Pijnenburg, Tilburg 134 pt. 2e Pr. J. Kipping, Waalwijk 129 p. b.l. 3e Prijs A. Brok, Waalwijk 129 pt. 4e Prijs W. Raaymakers, Waalwijk 127 pt. Klasse III. Eén vogel eigen teelt: le Prijs A. Brok, Waalwijk 72 p. b.l. 2e Prijs G. Brok, Waalwijk 72 pt. 3e Prijs W. Raaymakers, Waalwijk 69 pt. 4e Prijs A. Brok, Waalwijk 66 pt. 5e Prijs J. Kipping, Waalwijk 63 p. b.l. Klasse IV Twee vogels open klas: le Prijs A. Pijnenburg, Tilburg 133 pt. 2e Prijs A. van der Pluijm, Waalwijk 123 pt. 3e Prijs W. Raaymakers, Waalwijk 102 pt. Klasse V. Eén vogel open klas: le Prijs A. Schoondermark, Waalwijk 72 pt. 2e Prijs H. Maas, Waalwijk 72 pt. 3e Prijs A. Brok, Waalwijk 69 pt. 4e Prijs A. van Wanrooy, Kaatsheuvel 57 pt. Derby-vogel-prijs gewonnen door A. Pijnenburg, Tilburg Wisselbeker klasse I gewonnen door J. Ivipping, Waalwijk. Wisselbeker klasse II gewonnen door A. Pijnenburg, Tilburg. Wisselbeker klasse III gewonnen door: A. Brok, Waalwijk. Klokje klasse IV gewonnen door: A. Pijnenburg, Tilburg. Lauwertak klasse V gewonnen door: A. Schoondermark, Waalwijk. Eerekruis voor meesterzanger: J. Kipping, Waalwijk. Bondsmedaille: J. Kipping, Waal wijk. De man- en pop-kanarievogels wer den gewonn endoor Ev. v. d. Pluijm. Door de Spaarvereeniging O. O. G. werden bloemen aangeboden. TILBURG Met garantie. Pijnloos trekken inbegrepen. (22 karaats goud) Onbreekbare gebitten met levenslange garantie. Spreekuren: alle werkdagen van 9 12 en 14 Avond-spreekuren Dinsdag, Woensdag, Donderdag van 7—9 Volstrekt pijniooze behandeling. MOND ONDERZOEK KOSTELOOS. Postauto van den Weg gereden. De postauto, die op weg was van Waalwijk naar Capelle, is op den gevaarlijken bocht bij calé Kamp, toen zij moest passeeren voor een anderen wagen, van den weg gereden. De auto kwam in den slool terecht en sloeg onderstboven. De chauffeur kwam er zonder verwondingen af, maar het kostte veel moeite om de wagen weer op het rechte pad te krijgen. Na enkele uren werken had men de auto weer opgewijzeld en bleek dat de beschadigingen niet van ernstigen aard waren. Het verkeer moest door veldwach ter Speelman en de Maréchaussée worden omgelegd, zoodat 'tongeval in den vroegen morgen nogal wat ongemak veroorzaakte. Aanbesteding. Uitslag der door hel Architectenbureau van Ree Bossaerts ie Waalwijk, gehou den publieke aanbesteding voor den buuw van een dubbel woonhuis, waaronder één wii.kelhuis, aan het Kei keinde te Sprang, voor rekening van den Heer Andrév. tinst, te Waalwijk. G. Paans, Capelle f 6250.— Kleinloog Verhagen, Capelle f 5995.— J. v. d. broek. Waspik f 5981. A. Kramer, Babiloniënbroek f 5673.— Gebr. bpierings, Capelle f 565U.— P. de Uraauw, Waspik f 5528.— H. Kleingeld. Waalwijk f 5493.— C. '1 immermans, Sprang f 5487.— J. Hoogendoorn, Waalwijk f 538U.— J. Nieuwenhuizen, Sprang f 5357.— A. Hoefnagel, Capelle f 5350.— Gebr. v. Willigenburg. Sprang f 5278.— H. Wagemakers, Cape le f 5106.— L. Fitters A. de Graauw, Waspik f 4869.— Gunning volgens bestek. Biljartconcours »Ons Genoegen Zaterdagavond werd bet biljart. concours, uitgeschreven door »Ons Genoegen» voortgezet met een wed strijd tegen »Krijt op Tijd» uit Was pik. De interessantste partij leverde de heer Frans Slaats, die in de eerste negen beurten negen caram boles haalde, om daarna nog in zes beurten, waaronder series van 21, 34, 20 en 10 zijn partij uit te maken. De uitslag was als volgt „K.O.T." Waspik-„Ons Genoegen": Chr. Schapers 22 b. 57—J. Kletkx 22 b. 100 p. K. Nieuwenhuizen 26 b. 100 p.— J. de Graaf 25 b. 99 p. de Moor 15 b. 79 p.-F. Slaats 15 b. 100 p. üijsman 26 b. 79 p.—Th. van Weert 26 b. 100 p. Zwaans 32 b. 93 p.—Pullens 32 b. 100 p. Totaal: 131 b. 393 p. Totaal 130 b. 499 p. gem. 3.—. gem. 3.838. Stand van het concours: 1 ERB Rijen gem. 3.801 2 BJC Drunen gem. 3.079 3 „KOT" Waspik gem. 3.000 4 WBC Waalwijk gem. 2.966 5 Patronaat Elshout gem. 2.892 3 Amusant Waalwijk gem. 2.835 7 Volharding Sprang gem. 2.083 E. B. B. Zaterdag j.l. speelde de Eerste Baard- wij ksche biljartclub eeu returnwed strijd tegen W.B.C. in het café 't Vosje. De uitslag was als volgt: W.B.C. F. Sehoelitz 100 p.; F. Slaats 100 p.; P. Dankaart 50 p.; M. Slaats 81 p.; M. de Folter 70 p.; B. Hornes 72 p.; to taal 473 punten. Eerste Haardwyksehe Biljartclub: W. Pullens 51 p.; H. Klein y3 p.; H. Pullens 100 p.; L .van der Geld 100 p.; H. Slaats 100 p.; Jos. Slaats 100 p.; totaal 544 pnt. De Eerste Baardwijksche Biljartclub won met 71 punten. Hoogste serie: Frits Schoelitz met 22 caramboles. Biljart—sport. De bekende Waalwijksche biljart speler, de beer J. Reus, hoopi ge durende de wintermaanden biljart- seances te geven in Waalwijk en omstreken, waarvoor zeker de noo- dige belangstelling zal uestaan, waar inj in Ue biljart—sport eeu goede naam heelt. Filmavond bij liet Kul. Er was een zeer groote belang stelling voor den lilmavond, uie gisteren in de achterzaal van Hotel Verwiel door »iiet Nut» gegeven werd. Na de prachtige Philips—iilm van Joris Ivens, die ons een goede in druk geelt van dit enorme wereld- bedrijt, werd de nieuwe Eugelscne lilm «Cavalcade» vertoond. Dil belangrijke filmwerk doorloopt iu enkele uien een groole periode in de geschiedenis van hel Engelsche rijk, de periode vau 19UU tol lieden. We beleven de groole gebeurte nissen, zooals die gezien worden door een zeer teedere vrouw en moeder, die eerst vol smart haar man ziet vertrekken naar den Boe ren—oorlog in ZuidAfrika, dan haar .eerste zoon verliest hij den ramp der Titanic en tenslotte ook haar andere zoon moet atstaan voor den wereldoorlog van 1914. Aan grijpend is de schildering, die de lilm ons geelt van dezen oorlog. Gappers. G.steravond ten omstreeks 9 uur is in den winkel van M. v. H. in de Nieuwstraat een raam opgeseno- ven en hebben onverlaten een dozijn doosjes sigaretten gegapt. De politie heelt de zaak in onderzoek. De nieuwe burgemeester van Hug bergen. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Januari benoemd tol burgemeester van de gemeente Huybeigen, de heer J. M. Syslernians,opperwacht meester— brigadecommandant van de Kon. Maiéchaussée te Zundert. De heer bystermuns, die als jong maréchaussée ook in Waalwijk en Kaatsheuvel lag eu loen al bewijzen gal van grootespeurzin, persoonlijken moed, onverschrokkenheid-en door tastendheid, heelt een mooie staati van dienst achter zich, vooral in de streek rondom de grens Rucphen, Zundert enz. Hij is tevens vooizitter van de aid. Nooidbrabanl van den Kon. Ned. Politiehondenvereeniging. Hij is 51 jaar oud en geboren te Nieuwenhugen in Z.-L. Bossche Katholiekendag. Naar de N'. Tilb. Crt. verneemt worden bereids voorbereidingen ge troffen tot het houden van een Katholiekendag in het diocees Den Bosch. Het algemeen onderwerp zal zijn: strijd tegen de verwildering der volkszeden. Notaris Gt de Ru ij ter. f In het St. Elisabeth-ziekenhuis te Tilburg is overleden de heer G. de Ru ij ter, notaris te Dongen. Burgerlijke Stand. Onder de aandacht van belangheb benden wordt gebracht, dat met in gang van 1 Januari 1935 liet voor schrift is vervallen, dat de aangiften van geboorten moeten worden gedaan in tegenwoordigheid van twee getui gen. De aangever alleen doet dus thans de aangifte. De aangifte van overlijden wordt voortaan gedaan door één persoon. Vervallen is dus de bepaling, dat de aangifte van overlijden geschiedt op de verklaring van twee getuigen. Tot deze aangifte is bevoegd wie van het overlijden uit eigen wetenschap kennis draagt. Aanvulling. In ons bericht over de opening der nieuwe schoenfabriek der N.V. IJsel- meer te Bunschoten in liet blad van j.l. Zaterdag, verzuimden we te vermel den, dat de complete electrische instal latie der fabriek is geleverd door de E.L.E.M. alhier. DRUNEN. Dinsdagavond hield de N C B. afdeeling Drunen en Elshout hare algemeene jaarvergadering in de zaal der Meisjes-congregatie. Om 7' 2 uur opende de voorzitter de vergadering met den gebruikelijken groet en heette allen welkom. Ver volgens werden de notulen voorge. lezen en vaslgesteld. Door den Secr.- Penningm. werd vervolgens verslag uitgebracht. De inkomsten bedroegen f42964 76 de uitgaven f42681 86 in kas op 1 Juli 1934 f 282 90. Ue balans heeft een eindbedrag van f9678 81 De afdeeling telt 398 leden. De Paardenverztkering telt 205 leden met 235 verzekerde paarden tegen een geschatte waarde van f54 740 Uitgekeerd werd aan onge vallen I 968, De Kalverenverzekering telt 150 leden, verzekerd waren 83 kalveren. Aan 50 ongevallen werd uiigckeerd ruim l545,— De Varkensverzekering telt 71 leden, aan 12 stuks werd uitgekeerd f 168 75. Bij de Veeverzekering zijn 140 leden aangesloten met 626 stuks verzekerd vee, tegen een waarde van f 85 385 Bij de Ongevallen- en Ziekte verzekering zijn 49 bedrijven ver zekerd. Bij de Brandverzekering waren 365 polissen uitgegeven tegen een verzekerd bedrag van f2 468 355. De Boerinnenbond lelt 110 leden uit 80 gezinnen, de Jongen Boeren stand van Drunen telt 39 leden van Elshout 28 leden, de rijvereeniging 12 leden Tot slot bracht de heer v. Halder dank aan God voor den zegen dit jaar ondervonden, aan den geeste- lijken adviseur en het bestuur De aftredende bestuursleden H. Brok en A van Delft werden met meerderheid van stemmen herkozen Verder werden nog verschillende mededeelingen gedaan. De heer Ganzeboom uit Nijmegen hield een rede over de geschiedenis der laatste jaren. De voorzitter sloot de vergadering met een dankwoord. Dinsdagavond werd in de zaal der Meisjescongregatie een vergade ring gehouden van de leden van den Fabrieksarbeidersbond „St Wille- brordus". De heer Mulder, lid van het Hoofdbestuur hield een rede over den slechten toestand waarin de arbeiders thans verkeeren en wees er op dat het thans meer dan noodig is. dat men allen georganiseerd zijn. Ook hier in Drunen, zegt spreker, moet men zorgen dat allen in de organisatie komen, vooral de jongeren dan zal het niet zoo grmakkelijk lot loonsverlaging komen. Spr. spoorde aan om een propagandaclub op le richten en op huisbezoek uit te gaan. Daarna werd overgegaan lot het vormen van een propagandaclub, waaraan zich verscheidene leden op- gaven. Voorts werd nog gesproken over het 25 jarig beslaan der vereeniging, dat in Januari gevierd wordt, waarna de voorzitter de vergadering sloot. DRUNEN. Openbare vergadering van den Raad der gemeente op Woens dag 19 December a.s., des namiddags te 7 uur, ten gemeentehuize. DRUNEN. Zondag waren de kinde ren van J. H. V. bij A. v. I. op bezoek; aldaar trokken deze een koffiekan om ver, welke ze gedeeltelijk over het lichaam kregen en brandwonden oplie pen aan het lichaam en beentjes. Ge neeskundige hulp moest worden inge roepen, doch zal het nog wel meevallen. Tot agent van de K. R. O. is be noemd J. van Esch alhier, waar verdere inlichtingen te bekomen zijn omtrent VLIJMEN. Openbare vergadering van clen gemeenteraad op Donderdag 20 December 1934 des n.m. ten 7 uur, ten raadhuize der gemeente. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Tot ouderling bij de Ned. Herv. Kerk alhier werd j.l. Maandagavond gekozen de heer D. van Caem. J.l. Zaterdagavond werd in de zaal van den Chr. Volksbond alhier een goed bezochte Groepsvergadering gehouden van den Ned. Bond van Jon- gelingsvereenigingen op Geref. Grond slag. Door den heer v. d. Ploeg uit Eind hoven werd een onderwerp ingeleid waarin hij op duidelijke wijze de nood zakelijkheid uiteenzette van de behan deling van organisatorische onderwer pen op de Ringvergoderingen. Op deze inleiding volgde een flinke bespreking. De gestelde vragen werden door d eninleider beantwoord. VRIJHOEVE-CAPELLE. Donder dagavond kwam de Jeugd-club der plaatselijke afdeeling van den Chr. Fa- brieks- en Transportarbeidersbond in het gebouw voor Chr. Belangen aan het Bruggetje in vergadering bijeen, welke goed bezocht was. Nadat de samenkomst door den lei der op gebruikelijke wijze is geopend en een inleidend woord gesproken, worden de notulen der vorige vergadering door den secretaris, dhr. C. Koenen, gelezen, welke worden goedgekeurd. Het lid Ant. van Vuuren behandelde een onderwerp getiteld „Socialisme", waarop een leerzame bespreking volg de. Door M. Mandemakers werd een voordracht ten beste gegeven, waarna besloten werd de volgende vergadering te houden Donderdag 10 Januari a.s. Als inleider zal dan optreden A. van Oversteeg, met een onderwerp over „Patrimonium Vaderlijk Erfdeel". In de te houden vergadering in de maand Februari zal als onderwerp be handelt worden „De ontwikkeling der Schoenindustrie. De leider spreekt dan een kort slot woord, waarin hij de jongeren oproept tot trouw aan God en Vaderland en sluit met dankzegging om half tien deze vergadering. In het gebouw voor Chr. Belan gen aan het Bruggetje werd Vrijdag avond een vergadering gehouden om te komen tot oprichting van een A.R.J.A. voor 's-Grevelduin- en Vrijh.-Capelle. De leiding dezer samenkomst berust te in handen van den heer Drost, voor zitter der Arja te Sprang en bestuurs lid der Gouw Noord-Brabant. Deze opent te ongeveer 8 uur de vergadering op gebruikelijke wijze en heet de aanwezigen welkom, waarna hij in een uitvoerig betoog het nut en de werking van een Arja aantoonde en wees op de noodzakelijkheid om toch vooral in dezen tijd, een antwoord te kunnen geven op de velerlei vragen van den dag. Besloten werd om tot oprichting eener vereeniging over te gaan, waar voor zich bijna alle aanwezigen als lid opgaven. i

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 5