ABONNEERT U OP DIT BLAD, KERKNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. BINNENLAND. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Af zou U gouden tientjes voor 'n dubbeltje willen verkoopen Reclame geeft werk. menwerking in de toekomst blijven be staan. Welk artikel wij ook zullen moeten gaan fabriceeren, wat ook van ons ge vraagd zal worden, wij zullen, men schelijker wijze gesproken er toe in staat zyn. De groote onbekende factor is na. tuurlijk het Bunschotensche personeel. Wij weten echter, dat deze men- schen, gedupeerden van eene onder* neming, die overigens ons kleine Ne derland tot eer strekt, de noodzakelijk heid beseffen, zich een nieuw bestaan te veroveren. Wij hebben, in den korten tijd van ons hier zijn, hunne belangstelling en interesse ondervonden. Wij hebben last not least, de laatste paar weken met de eerste leerlingen kennis gemaakt en gelukkig kunnen constateeren, dat het meevalt, dat de wil tot leeren en ook de bekwaamheid daartoe aanwezig is. Welnu dan, Mijne Heeren, samen werking en vertrouwen tusschen de leermeesters onderling, samenwerking en vertrouwen tusschen de leermees ters en de leerlingen in de toekomst en het gestelde doel moet kunnen wor den bereikt. Een woord van dank wil ik dan nog, mede namens U allen, spreken tot de andere Heeren der Directie, de bei de initiatiefnemers, die onversaagd moeilijkheid na moeilijkheid hebben weten te overwinnen en die zich te recht op dezen dag trots moeten ge voelen, over hetgeen zij, door taaie volharding, hebben weten tot stand te brengen. Grootsch was hun opzet, kolossaai de durf, die zij gehad hebben, om on der deze moeilijke omstandigheden eene industrie te vestigen, weliswaar daarbij gesteund door de overheid, doch slechts zóóver, dat het een open vraag blijft of deze steun voldoende zal blijken, om de opleidingskosten van hel ongeschoolde personeel te dekken, doch verder met absoluut et- gen kapitaal. Zij hebben daarmede blijk gegeven van zeer veel ondernemingsgeest en zij, doch ook wij vakmenschen weten, dat zij daarmede meer riskeeren, dan welke fabrikant ook, die zonder deze overheidssteun, doch kunnende be schikken over voldoende geschoold personeel, een dergelijk nieuw bedrijf sticht. Namens U dank ik hen voor het in ons gestelde vertrouwen, aan ons thans te zorgen, dat de toekomst zal uitwijzen, dat dit vertrouwen niet mis plaatst was en daarom jongens, zoo mag ik dit wel zeggen, „alles op alles" voor het welslagen dezer onderneming. Hierna werd door de genoodigden een rondgang gemaakt door't fraaie ruime fabrieksgebouw, toegerust met de allernieuwste machines, hoofd zakelijk van de Moenus-fabrieken, een moderne R.I.D. Gradeermachine, nieuwste Ago-pers voor het lijmen van pantoffels. De transportband met droog installatie en de stofzuig-installatie werden vervaardigd door de fa. Wed. J. Verhulst en Zonen te Waalwijk. Verschillende machines werden voor de bezoekers gedemonstreerd en de jongens toonden dat zij van hel «stikken» reeds aardig de kneep beet kregen. Er werd champagne en diverse versnaperingen rondgediend en er heerschte onder de talrijke aan wezigen een recht feestelijke stem ming, waarin ook het personeel ten volle deelde. Met de beste wenschen voor het welslagen namen de verschillende genoodigden ten slotte afscheid van de gastvrije directie. W eldadigheids-Uitvoering De kegelclub „Hannibal" heeft volle dig succes gehad met haar eerste po ging om „de stille armen" in onze ge meente eens speciaal te bedenken. Het weldadigheidsconcert Vrijdag avond in Musis door haar voor dit doel georganiseerd culmineerde natuurlijk in het mooie financieele resultaat, al was het muzikale genot, dat zij meteen dege nen die haar pogen steunden, verschaf te, de andere lichtzijde. Nogmaals, het succes was in tweeër lei opzicht zeer groot. Wij zullen er niet ver naast zijn, als we het financieele overschot minstens stellen op 250.— en dat wil nog al wat zeggen. We vertrouwen nu maar dat de ver- eeniging ook een goede weg zal vinden om nu de werkelijk „stille armen" te bedenken, want dat kost heel wat in formaties en omzichtigheid. Het hoofddoel is dus schitterend ge slaagd en niet minder het middel om tot dit financieel succes te komen, n.l. het concert zelf. De talrijke aanwezigen waren zeer zeker op de eerste plaats gekomen om onzen oud-Waalwijker, den heer Jos. Groenen, die hier zoovele vrienden telt, weer eens te hooren. Het was ook lang geleden en we wisten dat z'n stem, z'n succes, met het klimmen der jaren wei nig inboet. Z'n groot succes in Ham burg, z'n uitnoodiging om in Maart a.s. in Brussel Wagner te komen zingen, golden daarvoor als bewijzen. Maar we hebben het nu gisteravond weer zelf kunnen constateeren in zijn bekende lieder envan Schubert, maar natuurlijk niet minder in z'n opera aria's. Het publiek was dan ook opge togen en de heer Groenen zal wel met ons den indruk gekregen hebben, dat men het weet te waardeeren, dat een dergelijk zanger van wereld-reputatie, direct bereid gevonden werd geheel be langeloos een weldadigheidsconcert in Waalwijk te komen opluisteren. Het was voor hem een overweldi gend succes; zelden hebben we Jos. Groenen dan ook zoo hooren zingen. Niet minder heeft het publiek geno ten van de prestaties van het Bossche trio, de heeren Ir. J. P. Noorden, piano, Ogier, viool en Festen, violoncelle. De door hen gegeven nummers, zoowel als trio, als individueel, getuigden van groote muzikaliteit en hebben de toe hoorders weer eens doen genieten van goede instrumentale muziek, op welk terrein onze gemeente de laatste jaren zoo weinig heeft geboden. Wij hopen hen nog eens hier te zien, waarvoor zeker wel eens gelegenheid is, waar de band tusschen zijn leider, de heer Ogier en 't muzikale leven ter plaatse, zich meer en meer uitbreidt. Ook dit trio een woord van hulde voor z'n kunstzinnige en welwillende medewerking. 't Waalwijksch Vocaal-Dubbel-Man- nenkwartet, onder leiding van den heer Jan Kooien, noemen we 't laatst, maar dat wil niet zeggen, dat hunne prestaties niet de volle evenknie waren van de andere programma-nummers. Neen, dit Waalwijksche keurcorps heeft zijn goeden naam uit concoursen en concerten glansrijk gehandhaafd. Het was werkelijk een openbaring, over welk 'n pracht-materiaal van ge schoolde en zuivere stemmen dit dubbel kwartet beschikt. We hopen hen eens meer in Musis te hooren. Hun op treden heeft in het succes van den avond een groot aandeel gehad. Deze Waalwijksche zangers hebben groote voldoening van hun medewer king voor de Waalwijksche „stille armen". Uit het bovenstaande blijkt duidelijk genoeg het volledig slagen van dezen avond waarvoor we gaarne hulde bren gen aan de kegelclub „Hannibal". De „stille armen" zullen haar daarvoor in alle stilte dankbaar zijn. Dat is de grootste voldoening voor het sympa thieke initiatief en den kranigen opzet en doorvoering. Ten slotte sprak de voorzitter, de heer Gerard Verwiel, een dankwoord. Hij wees op het artikeltje in de plaat selijke pers: „Waar de nood het hoogst is,Daarin ligt het doel van dit concert, n.l. het steunen van de „stille armen", van diegenen, die in nood verkeeren, maar niet willen vra gen, en voor hen heeft de kegelclub Hannibal dezen avond georganiseerd, die, blijkens de groote belangstelling en het financieele resultaat, geslaagd mag heeten. Hij dankte namens de club en de „stille armen" de medewerkers, die zoo belangeloos hun kunst voor dit mooie doel beschikbaar stelden, en de Waal wijksche ingezetenen voor hun mede werking. Minimum prijzen voor luxe schoeisel. Naar wij vernemen is dezer dagen een bijeenkomst gehouden van een zevental Waalwijksche fabrikanten van luxe schoenen, teneinde te komen tot het vaststellen van minimum-prijzen voor dit soort schoenwerk. Het resultaat der besprekingen was dat een zestal fabrikanten besloot een minimum-prijs vast te stellen. Winkelsluiting. Van 18 t/m. 24 Dec. mogen de winkels tot 's avonds 10 uur geopend zijn, uitgezonderd op Zondag 23 Dec. Gouden bruiloft, De bewoners van het Laageinde maken zich op om de gouden brui loft van het echtpaar Verhoeven-Maas op 28 Jan. a s. op waardige wijze te vieren. De noodige comité's zijn reeds ge. formeerd en hebben zich met ijver aan het werk gezet, vooral wat be treft het bijeenbrengen van de onont. heerlijke finantiën. De gehouden collecten hebben reeds een zeer be vredigend resultaat opgeleverd. Het algemeen comité bestaat uit de heeren C Pullens voorzitter, C, Schoep, J. van Drunen, G. Smits, H. van Velthoven en de dames C. Loeff en Ma. van Velthoven. De meisjes uit de buurt kozen zich nog een eigen bestuur bestaande uit de dames C. Loeff, Ma. v. Velthoven, A. van Helvoirt, C. Schilders, T. Ver hulst. M. van Brunschot en A, van Tuil. Alles wijst er op dat het 't gouden paar dien dag niet aan belangstelling zal ontbreken. Heropvoering »De Hellas De Harmonie Sint Jan heeft be sloten gevolg te geven aan veler ver zoek om het tooneelstuk „De Hellas", dat zij onlang9 met zooveel succes voor het voetlicht bracht op Tweeden Kerstdag nogmaals op te voeren, tegen sterk gereduceerde entréeprijzen. Kanarie-tentoonstelling. Voorloopige uitslag van de Kanarie tentoonstelling niet zangwedstrijd van de Eerste Waalwijksche Kanarieveree- niging, gevestigd in café v. d. Pluijm. Klasse I, 4 vogels met bondsring. Ie pr. kooi no. 1-2-3-4 295 pt. 2e 5-6-7-8 293 pt. 3e 13-14-15-16 262 pt. KI. II, 2 vogels met bondsring. Ie pr. kooi no. 33-34 134 pt. 2e 23-24 b 1 129 pt. 3e29-30 b 1 129 pt. 4e 25-26 b 1 127 pt. KI. Ill, 1 vogel met bondsring. Ie pr. kooi nr. 35 b 1 72 pt. 2e 43 b 1 72 pt. 3e 46 69 pt. 4e 36 66 pt. 5e 40 b 1 63 pt. KI. IV, 2 vogels open kl. Ie pr. kooi nr. 51-52 133 pt. 2e 47-48 132 pt. 3e 49-50 120 pt. Klasse V, 1 vogel open klasse. Ie pr. kooi nr. 57 b 1 72 pt. 2e 63 b 1 72 pt. 3e 60 69 pt. 4e 61 67 pt. KI. VI, Derby klasse. Aangewezen vogel kooi nr. 33 69 pt. In het 2e blad plaatsen wij den vol- ledigen uitslag met de eereprijzen die behaald zijn. Van den heer v. Riel uit Kaatsheu vel was 'n prachtcollectie siervogels te bezichtigen, welke voor de liefhebbers ook te koop zijn; voor verdere vogel artikelen kan men zich ook bij den heer v. Riel vervoegen. Slapte in de Schoenindustrie. Naar wij vernemen is de schoen fabriek der fa. Gebr. G. en F. Kuijpers te Hilvarenbeek gedurende de maand December geheel stilgelegd. Bij de fa. v. Arendonk te Tilburg zijn 50 arbeiders ontslagen 1 1 rappisten. Pater Cherubinus van het Trap pistenklooster te Tilburg (in de wereld H. Lenssen) is door Z. H. den Paus benoemd tot Overste (waarn. Abt) van het Trappisten klooster te Echt. De moord te Princenhage. Voor het gerechtshof te 's-Hertogen- bosch is de strafzaak behandeld tegen den landbouwer J. O. te Princenhage, die door de Bredasche rechtbank was veroordeeld tot 'n gevangenisstraf van 10 jaar, terzake dat hij op 13 Juli op zettelijk C. de Koning van het leven had beroofd, door hem met een spade op het hoofd te slaan, zoodat de sche del was gespleten en de Koning kort daarna overleed. Het O.M. had ter zake 15 jaar ge vangenisstraf geëischt. De president verklaarde, in zijn 30- jarige loopbaan nimmer zulk een ernsti ge en gruwelijke misdaad te beoordee- len te hebben gehad. De advocaat-generaal eischte een ge vangenisstraf van 15 jaar. Een motorfiets als aanvalswapen. De 19-jarige oliehandelaar P. L. van U. te Den Haag heeft een vrouw, een motorfiets en een vriendinnetje. Juister gezegd heeft hij het vriendinnetje nu niet meer, want deze eveneens 19-jari- ge jongedame wist wel van het bestaan van de motorfiets, maar tot voor kort niets van dat van de vrouw van den oliehandelaar. Nu had zij de voor haar wel pijnlijke ontdekking gedaan, dat de man, met wien zij zich zoo goed als verloofd waande, getrouwd was. Zij klaagde haar leed aan haar moeder en deze wist weliswaar geen raad, maar wel wraak. Met haar dochter is zij naar de echte lijke woning van den oliehandelaar ge gaan, om daar de echtgenoote eens te gaan vertellen, wat de oliehandelaar al zoo op zijn geweten had. De olieslager was over dit bezoek niet bijster ge sticht en toen hij de beide vrouwen even later op den Diergaardesingel al daar zag loopen, besloot hij op zijn beurt wraak te nemen. Met zijn motor fiets reeds hij pardoes het trottoir op, met de kennelijke bedoeling moeder en dochter te overrijden. Dezen wisten op het laatste oogenblik op zij te springen. Van het gebeurde is aangifte bij de politie gedaan. De motorfiets is in be slag genomen. Moeder en kind vergiftigd. In een woning te Alkmaar heeft zich een tragisch geval van ga9ver. giftiging voorgedaan, waarbij een moe- der en baar tweejarig kind den dood vonden. Doodelijk ongeval. Bij een ongeval in een melkfabriek te Hoogezand zijn twee werklieden door een vallende balk getroffen en gedood. Tekort op de Clearing rekening. Het tekort op de Clearingrekening Ned.Duitschland bedraagt reeds 11 "/2 millioen gulden. Tweede Kamer. De Tweede Kamer heeft de be. grootingen van Waterstaat en Sociale Zaken aangenomen. Extra Kers tg ave voor werkloozen. Tien procent van steun meer dan verleden jaar. Naar wij vernemen heeft de Mi nister van Sociale Zaken goedge- vonden, dat aan ondersteunde werk. loozen aan het einde der week van 16-22 December als Kerstgave boven het steunbedrag wordt uitgekeerd een bedrag, overeenkomende met 35 pet. van hetgeen de ondersteunden over genoemde week aan steun ontvangen. De Kerstgave is. vergeleken met het vorige jaar, van 25 pet tot 35 pet. van de steunuitkeering verhoogd. IJ G H «AM dan zou U dat nog niet lukkeiti als U het niet bekend maakte» Wanneer niemand lets af weet van het produot dat U maakt, hos kunt IJ dan verwaohten, dat men het zal koopen. Koopt li zelf soms iets waaf U niets van af weet? In een of andere vorm isreolams noodlg. Thans meer dan ooit, thans beter dan ooIL Reclame doet koopen. tenootschopv.Recloma ilzouofochr 28—34

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 8