Toonbankrollen PLAATSELIJKE BERICHTEN. BUITENLAND. ELSHOUT. Tweeden Kerstdag gaf de Harmonie, met medewerking van de tooneelvereeniging, een uitvoering in de zaal der Jongens-congregatie. De zaal was overvol. De Harmonie opende het programma met de Jubel- marsch. Vervolgens werden nog enkele nummers onder leiding van den heer J. Merks uit Drunen keurig uitgevoerd. De Eerw. Heer Kapelaan Gründe- man, het woord verkrijgende, heette allen welkom en bracht dank aan de leden en begunstigers; hij betreurde 't, dat de Liedertafel wegens te weinig le den niet kon medewerken, en hij ver zocht allen die dit gezelschap steun kunnen brengen door lid te worden, dit gaarne te willen doen, dan was deze spoedig weer in staat om een uitvoe ring te geven. Vervolgens deelde hij mede, dat op gevoerd wordt het tooneelspel in drie bedrijven van Jan Braun „De Menscli wikt, en Hij legde er den nadruk op, dat er veel te leeren is uit dit stuk, een stuk uit het leven, waarin duidelijk naar voren werd gebracht, dat God beschikt. Wij kunnen gerust zeggen, dat dit stuk met succes is opgevoerd. Het zou ons te ver voeren om alle rollen te he spreken, doch wij mogen wel zeggen, dat deze jeugdige club gerust voor den dag mag komen. De hoofdrollen waren in goede handen. C. Klijn, mijn-eige naar, speelde zijn rol als valsche en toch goede huisvader, zeer goed. Deze was egoistisch en werkte alleen voor het materialisme en wilde van den godsdienst niets weten. Krammer, zijn compagnon (door A. Priems vertolkt) paste zich als echte huichelaar en be drieger hierbij goed aan; ook niet te vergeten Bob Klijn als ingenieur bij den mijn-eigenaar, wist zijn rol op eer lijke manier prachtig te vervullen. P. Klerks, de zoon en W. de Man als aangenomen zoon, gaven mooi spel te zien, vooral met de samenspraak tus- schen vader en compagnon. Ook de andere personen, W. de Kruijf, C. Lammers en W. de Hard, mogen wij een woord van lof brengen voor hun prestatie, want alles was af. Het stuk schonk het publiek oogen- J likken van ontroering en een dave- end applaus volgde op elk bedrijf. DRUNEN. In de zaal der Meisjes- Congregatie wordt op 6 Januari een Missie-tentoonstelling geopend, alwaar de producten van de leden van den Missie-Naaikripg zullen worden ge- exposeerd. Aan deze tentoonstelling is een loterij verbonden. De speldjesverkoop ten bate van het Wit-Gele Kruis heeft in Drunen en Elshout opgebracht 40.\J A.s. Zondag 30 Dec. houdt de Bijz. Vrijwillige Landstorm zijn algemeene Jaarvergadering welke voor iedereen toegankelijk is. Tevens zal de prijs-uitreiking plaats hebben. Na deze uitdeeling zal de heer Rabou uit 's-Bosch een rede houden. De vergadering wordt gehouden om 11.30 uur in de Meisjes-Congregatie. Op den 2en Kerstdag had in de Meisjes-Congregatie het huldigingsfeest plaats van het 50-jarig lidmaatschap van mej. C. Ivlerkx, waarbij tevens een uitvoering werd gegeven. Toen allen aanwezig waren, kwamen de Z.Eerw. Heer Pastoor en de Zusters in de zaal. Eerst werd een feestlied gezongen, waarna de jubilaresse door mej. van Huiten werd toegesproken. Zij felici teerde haar met haar gouden feest en bood tevens een cadeau aan. Namens de jubilaresse bracht de Z.Eerw. heer Pastoor Goossens een woord van dank. Daarna werd door de dames-tooneel- vereeniging opgevoerd „Familie-juwee- lcn". Ook ditmaal wist de vereeniging de aanwezigen een gezelligen avond te verschaffen. Wij kunnen gerust zeggen dat dit stuk met succes is opgevoerd. De uitbeelding was in één woord schit terend, het was onverbeterlijk spel in elk opzicht. Een warm woord van hulde aan deze dames voor haar prestatie mag niet ontbreken. HERPT. Maandagmorgen had onder zeer groote belangstelling de begrafe nis plaats van den heer J. C. van Bok hoven, in leven eerste wethouder de zer gemeente, enz., enz. Voorafgegaan door de harmonie De Eendracht met omfloerst vaandel, volgde een lange rij van familieleden, vrienden en kennissen de lijkbaar. Onder hen merkten wij op den Edel- achtb. Heer Wijs, burgemeester, en z'n echtgenoote; wethouder Verhoeven, de leden van den gemeenteraad, den gem.- secretaris, den heer v. Liempt, het be stuur van het waterschap „de Binnen- polder van Hedikhuizen", van het >va- terschap „de Binnen Oude Maas", de voorzitter en secretaris van het Bur gerlijk Armbestuur, den voorzitter en secretaris van het plaatselijk Crisis Comité, enz., enz. Onder de familieleden merkten wij op Mgr. Prof. Dr. Thomas Goossens, rector-magnificus der Hoogere Han delsschool en Rector der Leergangen te Tilburg, de HoogEerw. Heer Joh. Goossens, Deken en Pastoor te Grave en den Zeer Eerw. Heer Adr. Goossens, pastoor van Uden, welke aan den der zij-altaren een H. Mis opdroegen. Het H. Misoffer werd opgedragen door den Zeer Eerw. Heer W. Timmermans, pastoor der parochie. Het R.K. Zangkoor kweet zich op bij zondere wijze van zijn taak. Na den Lijkdienst ging men in de zelfde volgorde naar het kerkhof, waar pastoor Timmermans de beaarding verrichtte. Burgemeester Wijs sprak aan de ge opende groeve eenige zeer waardeeren- de woorden. Hij schetste hoe Wethou der van Bokhoven steeds eenvoudig en rechtvaardig de belangen der gemeen te diende, dat bij hem het spreekwoord gold, dat de linkerhand niet wist wat de rechter deed, hoe hij altijd een lief derijk echtgenoot en zorgzaam vader was. Hij eindigde met de bede: Heer, geef hem de eeuwige rust en moge het Eeuwige Licht hem verlichten. Onder de treurtonen der harmonie, die de marsch funèbre „Le Cypres" uit voerde, gingen allen langs de groeve en verlieten diep onder den indruk den dooden-akker. Moge de overledene het loon reeds hebben ontvangen voor al les wat hij voor de zijnen en voor de belangen van de gemeenschap die hij zooveel jaren heeft gediend, heeft ge daan. Hij ruste in vrede. SPRANG--CAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten: Zondag 30 December 1934: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Ds. J. C. Hagen. Maandag (Oudejaarsdag): Ned. Herv. Kerk, n.m. 7 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, n.m. half acht Ds. J. C. Hagen. Dinsdag (Nieuwjaarsdag): Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur Ds. J. C. Hagen. - J.l. Woensdag (Tweeden Kerst dag) werd des middags in de Ned. Herv. Kerk alhier, met de kinderen der Zondagsschool Kerstfeest gevierd, on der leiding van den Weleerw. Heer Ds. Bousema, die voor de kinderen op zeer bevattelijke wijze het Kerstevangelie uiteenzette. Door de kinderen werden verschil lende kerstliederen gezongen. De kin deren werden ruimschoot op versnape ringen enz. onthaald. De Chr. Gemengde Zangvereeni- ging „Excelsior'' alhier gaf j.l. Woens dagavond (Tweeden Kerstdag) in het Ned. Herv. Kerkgebouw haar gewone jaarlijksche uitvoering. Het programma werd onder leiding van den directeur der vereeniging, den heer Alb. Christ van Capelle, vlot af gewerkt. De nummers, zoowel koren als soli, kwartet, enz., werden op ver dienstelijke wijze vertolkt, waarvoor de heer Christ en zijn koor een woord van dank niet mag worden onthouden. Ds. Bousema opende en sloot deze geslaagde uitvoering op de gebruike lijke wijze. De belangstelling was niet bijzonder groot. De A. R. Kiesvereeniging komt a.s. Donderdag 3 Januari, des avonds half 8 in de zaal van de Chr. Volksbond in vergadering bijeen. Aan de orde is o.m.: Verkiezing voor de groslijst ter vaststelling van de Can- didatenlijst voor de verkiezing van le den voor de Provinciale Staten. VRIJHOEVE-CAPELLE. Met de kinderen der Zondagschoolvereeniging werd Dinsdag 25 December (Eersten Kerstdag) des avonds 6 uur in het Ge reformeerd Kerkgebouw, onder leiding van Ds. P. K. Keizer en Mej. A. van Wijlen het Kerstfeest gevierd. De Anti-Rev. Kiesvereeniging al hier zal op Donderdag 17 Januari a.s. des avonds half acht, in 't gebouw voor Chr. Belangen een openbare samen komst houden, waarin als inleider hoopt op te treden de heer Korteweg, onder wijzer aan de Chr. School in de Hei straat. Donderdagavond kwam de af- deeling van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbond in het gebouw voor Chr. Belangen aan het Bruggetje in ledenvergadering bijeen. Na opening op gebruikelijke wijze en een welkomst woord door den voorz. dhr. P. Hom mel, werden de notulen der vorige ver gadering gelezen en goedgekeurd. De penningmeester gaf de positie der werk- loozenkas weer, en wees er op dat voor 1935 geen verslechteringen zijn vastge steld. Verschillende vragen werden ge daan die door den penn. werden beant woord. Na de rondvraag sloot de voor zitter met een ernstig slotwoord en dankgebed de vergadering. CAPELLE. Vrijdag 21 dezer werd met de kinderen van de Clir. School aan den Loonschendijk in de Nederl. Herv. Kerk aldaar liet Kerstfeest ge vierd onder leidirg van het hoofd dei- school, den heer M. J. Juursema en het verdere onderwijzend personeel. Na het zingen van Ps. 89 vs. 1 en 7, het lezen van Lukas 2 en gébed, zon gen de schoolkinderen, begeleid door viool en orgel „O Kerstnacht, schoo ner dan de dagen", waarna de heer Juursema zijn Kerstrede hield naar aanleiding van het voorgelezene. Hij liet hferbij in het bijzonder de betee- kenis van Kerstfeest vieren in een tijd zooals wij thans beleven, nu de oordee- len Gods de gansche wereld beheer- sclien, uitkomen. Deze in alle opzich ten van Gods eer en heerlijkheid ge tuigende rede werd door de zeer tal rijk opgekomenen met onverdeelde aandacht gevolgd. Vervolgens werden weer verschillen de Kerstliederen ten gehoore gebracht, terwijl tusschentijds de kinderen ge- tracteerd werden. Gedurende de pauze werd gezongen Ps. 98 vs. 2 en ondertusschen gecollec teerd. Na de pauze vertelde de onderwijze res, Mej. Goldschmidt, een toepasse lijke vertelling, welke allen ten zeerste boeide, waarna nog eenige Kerstnum mers gezongen werden, en de Kerstge schenken werden uitgedeeld. Het hoofd der school bracht, alvo rens deze bijeenkomst te sluiten, een woord van dank aan het kerkbestuur en aan allen, die er het hunne toe bij gedragen hadden, dezen feestavond in alle opzichten zoo gunstig te doen sla gen. Met dankgebed en het zingen van den Lofzang van Zacharias vs. 1 en 5 werd het Kerstfeest besloten. Een woord van dank aan allen, die in bijzonder ruime inate van hun mild dadigheid hebben blijk gegeven, is ^voorzeker op zijn plaats. Tot ouderling bij de Ned. Herv. gemeente aan de Loonschendijk is be noemd de heer W. Smits. Door het bestuur der A.R. Kies vereeniging te dezer plaatse is in prin cipe besloten bij de a.s. verkiezingen niet met de A.R. Kiesvereeniging te Sprang samen te werken. Het le elftal der voetbalvereni ging Capelle won j.l. Zondag op eigen terrein voor de 3e klasse K.N.V.B. van Kaatsheuvelsche Boys met 21. Het 2e elftal, dat op eigen terrein voor de le klasse B.V.B. tegen R.W.B. 2 uit Besoijen speelde, verloor met 90. Met de kinderen der Herv. Zon dagschool werd 2en Kerstdag des na middags 2 uur in de Ned. Herv. kerk te dezer plaatse onder leiding van Ds. J. Cuperus en het personeel verbonden aan deze Zondagschool, op de gebrui kelijke wijze het Kerstfeest gevierd, welke bijeenkomst door verschillende belangstellenden werd bijgewoond. Ten zeerste voldaan keerden de kleinen na afloop huiswaarts. A.s. Zondag, des morgens half 10 en des namiddags half 3 hoopt voor de Ned. Herv. gemeente alhier op te treden Ds. Cuperus. V Onder leiding van Mej. van Suy- lekom is te dezer plaatse dit jaar een plaatselijk comité voor den verkoop van kinderpostzegels, kinderkaarten, e.d. werkzaam. De extra opbrengst van deze weldadigheidszegels komt ten bale van het zwakke kind. Naar we vernemen zijn de uitkom sten van het comité niet onbevredigend. De postduivenvereniging „De Luchtvaart" hield 2en Kerstdag in haar clublokaal bij Mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart haar jaar- lijksche onderlinge clubtentoonstelling van postduiven, welke, zoowel wat het aantal ingezonden exemplaren, 200 stuks, als het aantal belangstellenden betreft, goed geslaagd is. De keurmeesters, de heeren H. van Iersel en Jac. Aarts uit Tilburg, die geen gemakkelijke taak hadden, kenden de volgende onderscheidingen toe: Late jonge duiven: C. Verhagen, le prijs; P. Verhagen, 2e pr. en Adr. Ver steeg, Z.E.V. Jonge doffers: W. Versteeg, le en 10e pr., W. Mandemakers, 2e en 3e pr., Adr. Klootwijk 4e pr., C. Verhagen 5e en 6e pr., J. Versteeg 7e pr., P. Verha gen 8e pr. en Z.E.V., G. Vos 9e pr., J. van Doornik 1 le pr., Adr. Versteeg 12e pr. en Adr. Spierings E.V. Jonge duiven: G. Vos le pr., A. Blom 2e pr., G. Treffers 3e pr., Adr. Kloot wijk 4e en 5e pr., C. Verhagen 6e pr., E. Haverhals 7e pr., P. Nieuwenhuizen 8e en lie pr., J. v. Doornik 9e pr., Adr. Spierings 10e pr., W. Versteeg Z.E.V. en J. Versteeg E.V. Oude doffers: Adr. Klootwijk le en 3e pr., E. Haverhals 2e, 12e 13e pr. en E.V., C. Verhagen, 4e en 9e pr., P. Sterrenburg 5 pr., J. Versteeg 6e en 11e pr., P. Verhagen 7e en 10e pr. en Z. E. V., W. Mandemakers 8e en 17e pr. en Z.E.V., P. Nieuwenhuizen 14e pr., G. Treffers 15e pr., Adr. Versteeg 16e pr. en A. Blom E.V. Oude duiven: Adr. Spierings le pr., P. Sterrenburg 2e pr., P. Verhagen 3e en 4e pr., A. de Jong, 5e pr. en E.V., J. Versteeg 6e pr., J. de Jong 7e pr., G. Vos 8e pr. en E.V., G. Stam 9e pr. en Adr. Klootwijk Z.E.V. WASPIK. Onze dorpsgenoote Mej M Offergeld, wijkverpleegster bij het Wit-Gele Kruis alhier slaagde dezer dagen te 's Hertogenbosch voor het examen Zuigclingenverpleging en voeding Wij bieden de algemeen geachie Zusier Offergeld onze harie. lijke geiukwenschen aan en hopen, dat zij nog vele jaren hare beste krachten aan de vereeniging het Wit- Gele Kruis alhier zal wijden. lot president kerkvoogd der Ned. Herv. Kerkgemeente is benoemd de heer G. van Dalen. Voor het aangeveD van dienst, plichtingen voor de lichting 1936 zal alhier speciaal zitting worden gehou den ten gemeentehuize op Maandag 7 Januari a.s. van des namiddags 3 5 uur. EETHEN. Gevonden een glacé handschoen in het dorp Eethen. inlichtingen te bekomen bij W. van der Pol gemeente-veldwachter, DUSSEN. Benoemd tot gemeente, opzichter te Valkenswaard onze vi oege. re dorpsgenoot de heer W. H.J.van Gooi, bouwkundige te 's Bosch, id het bezit van einddiploma der Middelbaar Technische School aldaar. N1EUWKU1JK. Dinsdag len en Woensdag 2cu Kerstdag gal de R. K. Tooneelvereeniging Kunst na Arbeid in de zaal van het Bondsgcbouw haar jaarlijksche groote Winteruitvoenng, Beide keeren was de zaal tot in de uiterste hoeken bezet en tevoren reeds uitverkocht door besproken plaatsen. Opgevoerd werden „De Sterkste Band" tooneelspel in drie bedrijven; .Samson en Noot doen aan boksen" blijspel in 3 bedrijven en „De K. N. A.-Marsch" (clublied) waarvan de muziek was van den pianist M. van Heivoort alh.er. De tooneelspelen die bijzonderen indruk maakten, (voor wat betreft het drama) door den inhoud daarvan, maar ook door de buitengewone correcte wijze waarop ze gespeeld werden en waardoor men een inzicht kreeg van de bekwame krachten die deze tooneelvereeniging bezit, en waarbij het spel van ieder die er aan meeweikte, het volmaakte benaderde, oogstten een buitengewoon langdurig applaus. Het publiek toonde hier- door en terecht zijn tevredenheid. Een woord van dank aan het slot der uitvoering gebracht door den WelEerw. Adviseur der vereeniging aan den regisseur van Steensel en aan de vereeniging zelf is hier voorzeker i niet misplaatst. J Het conflict in Afrika. De minister van buitenlandsche zaken van Abessynië heeft aan den volkenbond een telegram gericht, waarin Italië aanvallende partij in het bekende conflict wordt genoemd. De oorlog in Zuid-Amerika. Paraguay heeft naar Genève een antwoord gezonden, dat feitelijk een verwerping beteekent van de aanbe velingen der V.B-vergadering tot op. lossing van het Chaco geschil. Vlootuerdrag wordt opgezegd. De Japansche regeering heeft een communiqué gepubliceerd, waarin zij mededeelt, dat Japan gebruik makend van zijn recht, op 27 December het vlootverdrag van Washington zal op zeggen. Een nieuw vlootverdrag zal moeten leiden tot ontwapening ter zee. Waalwij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen ZI] pakten saam het touw toen beet En holden hard over het land; De vlieger ging de hoogte in, Zij voelden 'm trekken aan hun hand! De vlieger klom en klom steeds hooger, Verwonderd kukelde een kip En eind'lijk was de reuzenvlieger Nog maar een hééle kleine stipt En toen riep Teun heel hard tot Piet; Toe jö, haal gauw een grooten steent Dan winden wij het eind van 't touw Wel tienmaal stevig er omheen! Piet rolde dra een fiksche kei. Het touw werd er omheen gezwiept, En in een wip was gansch de zaak Door Teuntje Mest heel knap gepiept. Ziezoo Zei Teun dat is al klaar, Let op hoe schitt'rend het nu g&at: Ik eerst er op en jij na mij, Zoo gaan we samen langs den dr»ad. II. Teun en Piet bedenken wat nieuws. Op zeek'ren dag zei Piet tot Teun: Ik ben het bosch en weide moe. Ik wil, en nog beslist vandaag, Eens fijn naar ergens anders toel 't !s altijd maar hetzelfde hier, Dat gaat me bar vervelen; Ik wil de lucht of 't water in, Het kan me niets meer schelen! Ja Piet, zie toen de glund're Teun, Dat wil je waarlijk niet alleen, Ook ik voel héél veel voor een reis Door 't zalig-verre luchtruim heen! Het trekt me aan zoo'n wolkentochf, Ja jong, ik wil het toch zoo graag; Maar hoe zullen we het gaan doen? Ze) Piet dèt is de groote vraagl Wel Piet, dat is zoo moeilijk niet, Kom, luister maar eens even gauwj We laten 'n reuzenvlieger op, En klaut'ren heerlijk langs het touw* DE LOTGEVALLEN VAN TEUN MEST EN PIETJE DEETIGHEER. Dat is sprak Piet een pracht-idée! En of! zei Teuntje juichend toen. Vooruit nu, langer niet gewacht! Papier en touw, we gaan het doen! Maar och riep Pietje plots'ling uit, Haast huilend met een diepe zucht We kunnen toch niet altijd maar Zoo blijven hangen in de luchtl Kom, hou je nu toch stil! riep Teun En laat mij nu maar eens begaan; Ik ben van plan om fijn met jou Te gaan kampeeren op de maan. Zij togen samen naar de schuur, Erf zochten alles bij elkaar En ziet, binnen een heel klein uur Was al de reuzenvlieger klaar! Het was een groot, geweldig ding, Nog gróóter dan het dikste paard' En zoo lang als een toren is Was onderaan zijn reuzenstaart! (Nadruk verboden). (Wordt vtrvolgJ).

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 2