Ernstig tram-ongeluk. SPORT. 14 10 27—3 17—6 17—12 16—10 13—19 2—22 3—23 De l.V.C.B.-Competitie. LOON-OP-ZAND. De collecte door de R.K. Werk- liedenvereeniging ten bate van het Crisis Comité gehouden, heeft 60. opgebracht. Voor de leden en honoraire leden van de Sophia's Vereeniging gaf de tooneelclub St. Joseph een groote too- neelavond in de zaal bij Mej. de Wed. Wijtvliet. Opgevoerd werd het prachtige dra ma in 3 bedrijven „Broederhaat" en als extra sensatie-nummer „Mijn kind is ontvoerd". De stukken werden prachtig vertolkt en de rollen waren in goede handen. Het publiek, dat de zaal tot in de uiterste hoeken vulde, heeft een genot volle avond meegemaakt. Op a.s. Zondag om half 10 zal het Rikconcours, in de zaal van Concordia gehouden, worden gesloten. De speel tijd dien avond is van 6 uur tot half 10. De stand op heden is. H. Leermakers, Loon op Zand 27 pt. N. van Loon, Loon op Zand 27 pt. J. v. d. Velden, Udenhout 25 pt. W. Beerens, Loon op Zand 21 pt. L. Remmeren, Loon op Zand 22 pt. 1 tegenpunt. A.s. Zondag, 30 Dec., zal door de postduivenvereeniging „De Albatros", gevestigd bij den heer J. Beunis, een tentoonstelling worden gehouden, wel ke voor iedereen toegankelijk is. De heer Witlox uit Waalwijk, lid van den Brabantschen Keurmeesters hond, zal als keurmeester fungeeren. Door den heer A. Stalpers, alhier, werd hij onderhandsche aanbesteding de metselpost van een door hem te houwen dubbel woonhuis aan de Klok- kenlaan alhier, opgedragen aan Arn. v. d. Bruggen te Kaatsheuvel. LOON-OP-ZAND. 27 Dec. 1934. Een mizerige regen valt neder. De straten lijken uitgestorven. Waar van daan is onbekend, doch plotseling ver neemt men luide stemmen, 't Is onge veer kwart over acht in den avond en een vreemde tijd voor zulk een drukte. Wij spoeden ons naar buiten en de eerste mededeeling betreft een groot ongeluk. De tram van de B.B.A. die de goederendienst onderhoudt van Tilburg naar 's-Hertogenbosch, schijnt 'n groot ongeluk te hebben gemaakt. Op den be- ruchten hoek Hoogensteenweg Kerk straat waar bijna dagelijks grootere of kleinere aanrijdingen plaats hebben is volgens de eerste berichten de tram uit de rails geloopen tengevolge van eene botsing met eene vrachtauto. Bij aankomst ter plaatse bevinden wij al daar een groote chaos. Verscheidene wagens liggen uit de rails en versper ren den doorgang volkomen. Wij tref fen aldaar aan den veldwachter v. d. Steen die zooveel in zijn vermogen is het verkeer doet omgaan door de Gast huisstraat, teneinde stagnatie te voor komen. De toestand ter plaatse tart el ke beschrijving. Een viertal tramwa gens liggen nagenoeg omgekeerd op den weg, terwijl de locomotief voor drievierde een huis is binnengereden. Door ontstane breuken ontsnapt sissend de stoom, hartverscheurende kreten klinken uit het huis. Verschillende aan wezigen kunnen zich niet bedwingen. Wat is nu gebeurd. De groote zeswieli- ge vrachttuto van de Firma Gebr. Heij- nen, bestuurd door de chauffeurs Bres- sers en Valk, een autodienst onderhou dende van Tilburg en de Langstraat op Amsterdam, kwam van de richting Kaatsheuvel en wilde de bocht Hoogen Steenweg-Kerkstraat nemen. De be stuurder hield daartoe uiterst rechts en was juist voornemens de bocht in te gaan, toen van de tegenovergestelde zij de een goederentram naderde. De af stand tusschen beide vervoermiddelen was slechts zeer miniem, aangezien het uitzicht in de bocht geheel en al door een huis wordt belemmerd. Indien de chauffeur trachtte zijn wagen tot stil stand te brengen zou deze onherroepe lijk pardoes op den tram hebben moeten rijden. Met uiterste tegenwoordigheid van geest haalde de chauffeur met vol gas naar rechts uit en probeerde zoo doende aan den tram te ontsnappen door in de richting Dongen te rijden. Met groote stuurmanskunst kreeg de chauffeur deze handeling ten deele ge daan. De laatste meter van het dertien meter lange monster werd nog door de locomotief gegrepen en wierp deze dwars op den weg uit de rails. De tram die in verband met het omkomen van de bocht onder volle stoom stond, stoof het huis van den heer E. v. d. Hoven binnen. In de kamer aldaar was nagenoeg 't geheele gezin aanwezig en trachtte den tijd te korten met het leggen van een kaartje. Mede was aanwezig de onge veer zeven en tachtig-jarige vader (Hendrik van den Hoven) en diens dochter Johanna. De muur van het huis werd. omver geworpen en de aanwezi gen werden onder de steenen bedolven. De locomotief verpletterde den ouden man tegen den tegenoverliggenden muur, zoodat deze nagenoeg op slag dood was. De machinist trachtte uit alle macht de locomotief te houden en slaag de hierin na bovenmenschelijke pogin gen. Deze was door het afbreken der stoomfluit en uit meerdere plaatsen ont snappende stoom zwaar belemmerd en bekwam daardoor verschillende lichte brandwonden. Op het geraas en lawaai en het kermen der slachtoffers kwamen direct de omwonenden toegeschoten om de behulpzame hand te bieden. Door de verstoring van het electrisch licht in de woning was het zeer moeilijk tusschen de dooreen gesmeten meubels den weg te vinden en konden met veel moeite de overige slachtoffers worden bevrijd. Mejuffrouw Johanna van den Hoven die behalve een gedeelte van den muur nog een linnenkast over het lichaam had gekregen, werd zwaar gewond weg gedragen, terwijl een kleinzoon minder ernstig aan de beenen werd gewond. Aanvankelijk werd gedacht dat deze een been had gebroken. De inmiddels gewaarschuwde geneesheer Dokter Smals en de Eerw. Heeren Pastoor Schoenmakers en Kapelaan Maas ver leenden geneeskundige en geestelijke hulp. Aan den grootvader v. d. Hoven werd voor meerdere zekerheid het H. Oliesel toegediend, alhoewel oogen- schijnlijk de levensgeesten reeds waren geweken. Aan de dochter werden de H. Sacramenten toegediend. Inmiddels was de Edelachtb. heer Burgemeester Mallens ter plaatse gear riveerd en nam de leiding van de te treffen maatregelen op zich, bijgestaan door de Inspecteur van Politie v. Hels- land, den agent Lubbers en den Rijks veldwachter Pullens. Van de Brigade der Kon. Marechaussée was eveneens een tweetal aanwezig, n.l. commandant v. d. Plas en Wachtmeester Loons. Di rect werden maatregelen getroffen om voor zoover dit mogelijk was den weg vrij te maken en konden al spoedig een tweetal wagens worden opgevijzeld en weggerold. Met de overigen was dit evenwel niet het geval, daar deze zoo danig waren terechtgekomen dat direc te voorzieningen niet mogelijk waren. De gesteldheid van den zijgevel van het huis maakte het noodzakelijk dat het overtalrijke publiek, dat op de mare van het ongeluk, ondanks het slechte weer ook uit de omliggende plaatsen in groo te getale was opgekomen, op een af stand werd gehouden. De voorgevel was totaal verbrijzeld en het dak stutte op de locomotief. Bij verwijdering van deze zal een gedeelte van het huis ver moedelijk instorten. Wij spraken nog de chauffeurs van den vrachtauto, die zeer ontdaan waren over hetgeen hun was overkomen, doch niet konden verheelen dat zij blijde wa ren h.i. aan een groot gevaar ontsnapt te zijn. De machinist van den tram was eveneens geweldig onder den indruk van het gebeurde. Lichte verwondingen bekwamen nog een tweetal huisgenoo- ten van den heer van den Hoven, doch deze zijn niet van ernstigen aard. De geheele familie is evenwel zeer begrijpe lijk geweldig overstuur. Ook in het dorp zelf is men zeer onder den indruk, te meer nog waar het hier een alom ge acht inwoner betreft welke nogwel de oudste inwoner van het dorp is en die dezen zomer zijn zestig-jarig jubileum vierde van het Gilde St. Ambrosius en jarenlang de functie van Deken bij dit gilde heeft vervuld. Door den ouder dom was het slachtoffer de laatste jaren niet meer in staat actief aan het gilde- leven deel te nemen, doch was tot voor enkele jaren een gevreesde concurrent bij het traditioneele vogelschieten. Te ongeveer half elf arriveerde het parket van de arrondissementsrecht bank te Breda, onder leiding van Mr. Deelen, Rechter-Commissaris, terwijl eveneens de Directeur van de B.B.A., de heer van den Broek, op het terrein van den ramp arriveerde. De toestand der gewonden was he denmorgen bevredigend. De locomotief die geheel in de kamer stond is hedenmorgen er uit gesleept. Naar de schuldvraag wordt een on derzoek ingesteld. Wij vernemen omtrent het verkeers ongeval met doodelijken afloop nog na der, dat het parket onder leiding van den Officier van Justitie, Mr. Deelen, een omstandig onderzoek heeft inge steld dat veel tijd vorderde, zoodat de behandeling daarvan eerst te ongeveer half drie 's morgens kon worden geslo ten. Van tevoren was reeds verlof ver leend tot verplaatsing van den tractor, die evenwel voor nader onderzoek in beslag was genomen. Na een deskundig onderzoek op last van het parket door een ingenieur ingesteld, is het voertuig hedenmorgen in orde bevonden en vrij gegeven. Gedurende den nacht is het personeel van de Tramweg Mij. onder leiding van enkele technici en den controleur van den Heuvel en ondanks den steeds neerstroomenden regen, met veel ijver bezig geweest den weg vrij te maken en de wagens in het goede spoor te brengen. Te ongeveer 11 uur in den morgen was men hiermede zoover gevorderd, dat de politie-afzetting kon worden op geheven en de manschappen, na uren in den regen te hebben moeten verblij ven, huiswaarts konden keeren. Het lijk van den verongelukte v. d. Hoven is naar het Gasthuis overge bracht, alwaar een nader gerechtelijk onderzoek moet worden afgewacht. De dochter, welke nog steeds niet geheel buiten gevaar is, wordt thuis verpleegd, terwijl de kleinzoon bij buren is onder gebracht. De overige lichtgewonden verblijven allen thuis. Reeds vroeg arriveerde hedenmorgen weer de Burgemeester en de politie beambten om alvorens de locomotief zou worden verwijderd een en ander bij daglicht in oogenschouw te nemen. Gedurende den nacht waren reeds de noodige maatregelen getroffen om ge vel en dak der woning te stutten, zoo dat men uit alle macht werkend te on- veer half elf de locomotief kon verwij deren. De kamer kon nu beter in oogen schouw worden genomen en was een ware chaos. De meubels waren nage noeg allen verpletterd en vernield, eene bedstede, die zich in den achterwand bevond, totaal ingedrukt. Men mag het als een wonder beschouwen dat niet nog meerdere personen'bij dit ongeluk den dood hebben gevonden. De ver nielde vertrekken zijn door het plaatsen van houten schotten, zooveel mogelijk van het overige gebouw gescheiden, zoodat de woning voor een gedeelte nog bewoond kan blijven. Door de gemeentepolitie zal het on derzoek omtrent de schuldvraag wor den voortgezet. Wie in deze schuld- heeft kunnen wij niet beoordeelen, doch het ongeval dat heeft plaats gehad, heeft wel droeve gevolgen met zich ge bracht en kan als bekroning gelden voor de tallooze ernstige en minder ernstige aanrijdingen die op dit punt reeds hebben plaats gehad en zullen blijven plaats vinden, indien niet door krasse maatregelen het uitzicht in deze absoluut onoverzichtelijke bocht wordt verruimd. VOETBALSPORT. De K.N.V.B.-Competitie. N. A. C. raakt achterop. Een goede dag voor W.S.C. De wedstrijden van 1.1. Zondag hebben PSV's positie belangrijk versterkt. NAC was namelijk zoo onfortuinlijk een punt te verspelen aan Eindhoven, zoodat de Philips-menschen, die NOAD met 31 sloegen, 5 punten zijn voorgekomen. Willem II ging er aan tegen Longa en blijft daarom de laatste plaats bezetten. In de tweede klasse is Helmond weer gelijk gekomen met Roermond, daar zij op eigen veld van Tegelen verloor. Wilhelmina en VVV deelden de punten en maken dus beiden nog een behoorlijk kansje. WSC behaalde eindelijk weer eens een overwinning en haalden daar mee hetzelfde puntental als Picus en Hero. De uitslagen ;waren lste klasse. PSV—NOAD 3—1 Willem II—LONGA 2—4 NACEindhoven 22 MVV—Bleijerheide 1—3 BW—Juliana 4—1 2e klasse A. TSC—Breda 5—1 DOSKO—De Baronie 4—2 MiddelburgZeelandia 21 RBCVlissingen 01 2e klasse B. WV—Wilhelmina 2—2 HelmondTegelen 14 PicusRoermond 14 WSC—VOS 3—2 3e klasse D. CapelleKaatsh. Boys 2- TOPBossche Boys 31 Standenlijsten. lste klasse. 12 9 3 0 21 32—12 11 6 4 1 16 32—17 12 7 1 4 15 25—21 12 4 4 4 12 22—24 12 3 4 5 10 19—16 11 4 2 5 10 17—24 11 3 3 5 9 13—18 11 3 3 5 9 16—23 10 2 2 6 6 16—24 12 2 2 8 6 15—28 PSV NAC BW Juliana MVV Eindhoven Bleijerheide LONGA NOAD Willem II 2e klasse B. Roermond Helmond Wilhelmina VVV Tegelen De Valk VOS Hero WSC Picus 11 10 9 10 11 11 10 8 10 10 17 15 13 13 12 10 7 5 5 5 35—21 19—13 29—17 26—20 33—24 21—21 24—28 14—19 12—31 26—45 W. S. C. W.S.C.—V.O.S 3—2 Goedkoop heeft WSC de punten Zon dag tegen VOS niet gekregen, al zag het er in het begin van den strijd uit of deze ontmoeting de zwarthemden een flinke overwinning te bezorgen Voor de rust was WSC gedecideerd sterker en vooral het prachtige combinatiespel der voor hoede was opvallend goed. Jammer dat nog steeds de man blijft ontbreken, die het beslissende tikje weet te geven, an ders had WSC in deze eerste helft een grooten voorsprong kunnen krijgen. Al in de eerste minuten zagen we een goed en verrassend schot van v. d. Ven, die dezen middag weer bijzonder veel en goed werk gedaan heeft. Een mooi schot van den linksbinnen vloog juist langs de paal. Ook een doorbraak van den middenvoor tot voor open doel hielp niet: de bal liep naast het doel. Een pe nalty moest de WSC'ers te hulp komen om het doelpunt dat in de lucht hing, te scoren. Deze, nu wel wat zware straf voor een freecick in het strafschopge bied werd door v. d. Boogaard goed in geschoten. Geleidelijk aan kwamen de Vossen, die, zwaarder van stuk als de WSC'ers, zich slechts moeilijk op het gladde veld konden inspelen, uit de omklemming los en verschillende malen ontkwam WSC niet zonder geluk. Een fraai schot van Holthufjzen vanaf den vleugel werd door Eekels prachtig gevangen, een volgende maal moest de paal redding brengen en bij een corner doorleefden we nog ang stiger oogenblikken. Maar over het geheel bleef WSC domi- neeren, vooral door het onvermoeide werk van de halflinie, met aanvoerder Hens aan het hoofd. 10 minuten voor de rust werd het mooie werk der zwarte voorhoede opnieuw beloond, toen v. d. Brand een "mooie voorzet van links in kopte. Na de rust scheen het alsof de bordjes verhangen waren. De Vossen werkten als paarden en toonden nu ook een veel be ter verband in hun ploeg. De WSC-ach- terhoede kon het vele werk dan ook nau welijks af en vooral Holthuijzcn op den linkervleugel bleef voortdurend gevaar lijk. Een van zijn prachtige corners stel de den linkshalf in de gelegenheid met een mooien kopbal 't eerste punt te ma ken en kort daarna werd de WSC-doel- man bij een snelle doorbraak onverwacht opnieuw gepasseerd. Dat was voor WSC het sein om op nieuw aan te pakken en van nu af be hielden de zwarthemden weer het over wicht. Het prachtige werk van Hens en zfjn beide buurlui hield den bal voort durend op de Venlosche helft. En toen van den linkervleugel een fraaie scherpe voorzet werd gelost, joeg v. d. Brand den bal ineens keihard langs den VOS-keeper. Onder groote spanning, maar zonder dat beide doelen nog ernstig bedreigd wer den, verliepen de minuten en het einde bracht een ruimschoots verdiende over winning voor WSC. WILHELMINA—W.S.C. Morgen staat ons weer een ontmoeting met een bijzonder cachet te wachten: de strijd tusschen WSCWilhelmina, op 't terrein der Bosschenaren. Het is zeer waarschijnlijk dat WSC in Den Bosch een nederlaag te slikken zaï krijgen, temeer daar Wilhelmina zich wel er voor zal wachten zich opnieuw te laten foppen zooals voor enkele weken tegen VOS. De positie van Wilhelmina is zoo dat zij geen enkel punt mag verspelen om haar goede kampioenskansen te behouden, dus WSC kan er op rekenen dat z\j de Bosschena ren op volle sterkte tegen zich zal krij gen. Het zou intusschen niet de eerste keer zijn als WSC op het Wilhelmina terrein eens voor een verrassing zorgde. We weten uit ervaring dat de zwarthem den tegen Wilhelmina een zeer geest driftige partij plegen te spelen en hun huid zoo duur mogelijk verkoopen. Voor al nu, nu WSC de punten zoo hard noodig heeft, zal zij zich tot het uiterste verwe ren. En men weet het, bij zulke wedstrij den kan het vaak tot verrassingen ko men. We weten nog hoe WSC zich voor enkele weken in het modderballet tegen Wilhelmina verweerde. Mogen de zwart hemden hun taak morgen even ernstig opvatten, om een zoo goed mogelijk fi guur tegen de geelbaadjes te slaan. Zooals gewoonlijk zal er ook uit Waal wijk wel een groot aantal belangstellen den deze wedstrijd, die een bijzonder spannende zal worden, gaan bijwonen. W.S.C. 2Kaatsheuvelsche Boys. Op het WSC-terrein worden Zondag twee wedstrijden gespeeld. De reserves ontvangen Kaatsheuvelsche Boys en WSC 3 ontmoet Olympia uit Vlijmen, dat op weg is om afdeelingskampioen te worden. Het Januari-programma voor WSC 1 wordt bijzonder belangrijk. De volgende wedstrijden zullen in deze maand wor den gespeeld: 6 Januari: WSC—de Valk. 13 Januari: WSCPicus. 27 Januari: PicusWSC. R. W. B. De op Zondag gespeelde wedstrijd Ca pelle 2RWB 2 is geëindigd in een 90 overwinning onzer reserves. De wedstrijd RWB 4Heusden 2 is met de rust gestaakt, de stand was toen 1—1. 2en Kerstdag wist RWB 4 RWB 3 te verslaan met 54. Voor a.s. Zondag is vastgesteld: Om 2 uur: Baardwijk 1RWB 1 Om 11.30 uur: Baardwijk 2RWB 2. Om 11 uur: RWB 3—WSC 4. Om 2 uur: RWB 4Olympia 2. JULIANA. Zondag a.s. wordt op het Juliana-ter- rein de zeer belangrijke competitiewed strijd Baardwijk 1RWB 1 gespeeld, en nog nooit hebben beide vereenigingen een wedstrijd gespeeld waar het gaat om de bezetting van de bovenste plaats, als de wedstrijd vaii a.s. Zondag. Eindigt de wedstrijd in het voordeel van RWB, dan krijgen deze een mooie kans. Mocht ech ter de wedstrijd ten gunste van Juliana uitvallen, dan stijgen de kansen van onze geel-zwarten aanzienlijk. Het is moeilijk een voorspelling te wagen omtrent den uitslag, vooral bij een plaatselijke ont moeting, en met spanning zien wij den uitslag tegemoet. Dat er voor dezen wed strijd een ongekende belangstelling be staat, is te begrijpen, daar elk sportlief hebber uit Waalwijk en omgeving Zon dag a.s. op het Juliana-terrein aanwezig zal zijn om deze plaatselijke ontmoeting bij te wonen. Wij vertrouwen dat allen mede zullen werken, opdat de wedstrijd een goed verloop moge hebben. De wedstrijd wordt geleid door den heer Nuijten uit Helmond. Aanvang 2 uur. Juliana 2 speelt een thuiswedstrijd te gen RWB 2. Beide ïeserve-elftallen heb ben elkaar dit seizoen nog niet ontmoet en ook dit belooft een spannende wed strijd te worden. Aanvang half 12. Juliana 3 moet naar Kaatsheuvelsche Boys. Ook voor het 3e elftal een sterke tegenstander. DRUNEN. Sporters 1 kreeg Zondag bezoek van Geel-zwart uit 's-Bosch en speelde 11 gelijk. Sporters 2 was te Heusden tegen PSV verre de mindere en verloor met 18. TOP had reuzensucces te boeken. Ze speelde tegen Brabantia Herpt en won met 51. VJC wist de meerderheid te behalen tegen VOV te Hedikhuizen en won met 4—1. Sporters 1 moet a.s. Zondag een zware wedstrijd spelen te Haarsteeg en daar deze laatste op eigen terrein de sterkste zijn, zal het een zware strijd zyn voor de Sporters om te kunnen zegevieren, doch daar ze tegen geelzwart gelijk wa ren, zullen ze nu ook hun beste beentje voorzetten. Sporters 2 krijgt Haarsteeg 2 op be zoek, ook een vereeniging waar ze de handen aan vol hebben, doch wij hopen dal het beter is als j.l. Zondag. TOP zal de gast zijn van Brabantia uit Herpt. Deze laatste zal wel probeeren om revanche te nemen voor naar geleden nederlaag, dus TOP heeft het eveneens druk om de winnaar te worden. VJC zal een bezoek brengen bij Nieuw- kuik 2; deze laatste staat nog ongeslagen aan den kop, dus VJC, vinnig aanpakken en tracht toch gelijk te spelen. Sporters 3 hebben geen wedstijd. De uitslag van de 2en Kerstdag ge speelde wedstrijden is dat VJCBraban tia werd afgelast wegens het slechte weer en de wedstrijd SportersBFC niet doorging, daar BFC niet was opgekomen. ELSHOUT. Zondag krijgt ESC alhier beziek van ODI uit Rosmalen. Deze wedstrijd begint om 1 uur. De uitslag van den j.l. Zondag ge- speelden wedstrijd tusschen ESC en MSV te Rosmalen was, dat ESC verloor met 1—4. De stand was op 26 December: Vlijm. Bovs VJC Nieuwkuik PSV Haarsteeg a Brabantia Haarsteeg b DES 10 10 0 0 20 Vlijm. Boys 8 4 3 1 11 Velocitas 10 4 3 3 11 KJW 10 5 1 4 11 Sarto 10 3 1 6 7 Oss 7 3 0 4 6 HEC 9 2 1 6 5 Uno Animo 10 1 1 8 3 R.K. V.V. W.V.B. Onder de uitslagen van j.l. Zondag no- tecren we een verdienstelijk gelijk spel van HEC tegen KJW en een kleine neder laag ,van Uno in Vlijmen. Ie klasse. KolpingGennep 21 Best VooruitBrabantia 22 DongenWilhelmina 11 Venlosche BoysSVB 12 3e klasse. Afdeeling A. MEVO 2—Dongen 4—2 ZVV—SNP 1—1 Wapen v. OosterhoutVirtus 33 WVC—ODIO 2—2 Afdeeling B. Vlijm. BovsUno Animo 21 HEC—KJW-2—2 39—15 19—14 29—28 23—23 21—30 27—20 20—30 12—30 De voor WVB vastgestelde competitie wedstrijden tegen IIEC en Hercules, res pectievelijk op Zondag en Woensdag 1.1., konden vanwege terreinafkeuring geen doorgang vinden. Voor a.s. Zondag 30 December is de wedstrijd HECWVB vastgesteld. Zooals wij vorige week reeds schre ven, staat HEC no. 2 op de ranglijst. Aangezien WVB nog ongeslagen no. 1 op de ranglijst staat, zal HEC ongetwij feld alles in het werk stellen om WVB haar eerste nederlaag toe te brengen. WVB'ers, zorgt dat ge ook na Zondag nog ongeslagen no. 1 op de ranglijst staat. R.K. V.V. HERCULES. Zondag j.l. speelde Hercules 1 een competitiewedstrijd tegen Waspik 2 en behaalde een schitterende overwinning. Met niet minder dan een 113 nederlaag waarmede 't einde kwam. De vastgestelde wedstijd W.V.B. Hercules op 2en Kerstdag kon wegens terreinafkeuring weer niet doorgaan, dit is nu reeds de derde maal dat deze wed strijd niet is doorgegaan. Het 2e elftal speelde thuis een wed strijd tegen Vios II uit Tilburg en won welverdiend met 51. A.s. Zondag staat er voor het le elftal een zware uitwedstrijd op 't program n.l. tegen Quick. Het 2e elftal speelt om 12 uur een thuiswedstrijd tegen Uni Animo uit Loon op Zand. R.K.V.V. H.E.C. Met een gelijk spel heeft HEC Zondag 1.1. genoegen moeten nemen in den wed strijd tegen KJW uit Oisterwijk. Voor de rust was KJW onbetwist de meerdere van HEC, doch na de rust, toen HEC KJW met haar eigen wapens ging be strijden, was KJW ver in de minderheid. Even voor het einde maakte Han een schitterend doelpunt, dat echter, o.i. ten onrechte, wegens buitenspel werd gean nuleerd. Vanaf den aftrap ontwikkelt zich een forsche strijd van de zijde van KJW. HEC daarentegen speelt een kalm par tijtje, wel wat te kalm. Het gevolg hier van is dat zij door KJW op haar eigen speelhelft wordt teruggedrongen, en dat de HEC-voorhoede nog al eens buiten spel staat. Na ongeveer een kwartier ge speeld te hebben, lost de rechtsbuiten van KJW vanaf de buitenlijn een schit terend schot, Henscn raakt den bal nog wel aan. maar hij valt toch achter hem in het doel. 01. HEC pakt even flink aan. doch spoedig is het woord weer aan KJW. Het is opmerkelijk dat het samen spel bij hen beter is dan bij HEC. Het klopte alles als een bus. daarbij waren de backs in deze periode zeer trapvast, zoodat er voor HEC. bij wien het nog al eens rammelde tusschen de lines onder ling, geen doorkomen aan was. Bij een der vele schoten, welke Hensen te ver werken krijgt, kan hij den bal niet vast houden en de toestormende linksbinnen maakt 0—2. Hoewel HEC van alles pro-

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 7