I ECHO VAN HET ZUIDEN, DERDE BLAD. NieuwjearswenschBn PRIMA LIKEUR H. Msieren-Lsüartie PROVINCIAAL NIEUWS. RADIO-PROGRAMMA. AGENDA. GEMENGD NIEUWS. „De Echo van het Zuiden" H. de Bont-v. Huiten Voor Oudejaars-avond en Nieuwjaar ^•0i 103. Zaterdag 29 Dec. '34. 57e Jrg. plaatsen Winkeliers en Zakenmen- schen natuurlijk in Waalwijkscheen Langstraatsche Courant Het EENIGE blad dat in Waalwijk en de Langstraat verschijnt en algemeen gelezen wordt juist in die plaatsen, waarbij winkeliers en zakenmenschen van plaats en streek belang hebben. Zendt uwe advertentie tijdig in, ze kost slechts 50 cent bij vooruit betaling. Nieuwjaarswenschen uiterlijk tot Maandag 31 December ten 9 uur. DE ADMINISTRATIE. Het volgend nummer van ons blad verschijnt a.s. Maandag (in Waalwijk Dinsdag-ochtend). Advertenties worden ingewacht tot Maandag. 10 uur. Het daaropvolgend nummer komt Zaterdag. DE ADMINISTRATIE. Onder wijs-jubileum. Op 1 Jan. a.s. is het de dag, waarop mej. W. Zijlmans voor 12'/2 jaar werd benoemd tot onderwijzeres aan de St. Theresiaschool alhier. Wij bieden mej. Zijlmans, die ook voor de K.J.V.-beweging in onze gemeente groote verdiensten heelt, gaarne onze felicitaties. Ghr. Hist. Kiesvereeniging De Christ. Hist. Kiesvereeniging ))Nederland en Oranje« te Waalwijk besloot in verband met 't hangende herclassificatievraagstuk onder staand adres aan de regeering en de Christ. Hist. Kamerfractie's te zenden. Waalwijk, Dec. 1934. De Chr. Hist. Kiesvereeniging «Nederland en Oranje« te Waalwijk verklaarde in haar laatste vergade ring: Dat zij, terwijl thans aller wegen de vrijheid van godsdienst en geweten in het gedrang komt, met gioole voldoening heeft kennis genomen van de verklaring van Jhr. Mr. de Geer, dat de C. H. Kamerfractie onze hu.dige regeering zonder aarzeling in het huidig tijdsgewricht van harte zal steunen. Terzake van de hangende her— ciassilicatie spreekt zij als haar bescheiden meening uit dat in dezen voor ons gansche volk buitenge woon zorgvollen tijd niet speciaal het zwakke en reeds in vele op ziehten verarmde platteland als buitengewoon bezuinigingsobject mag aangewend worden. Daar bovendien naar hare meening aan een ciassilicatie van gemeenten een wel gefundeerden rechts- en billijkheidsgrondslag niet te geven is, verzoekt zij regeering en volks vertegenwoordiging geen verdere uit breiding aan dit instituut te geven. ,t)aar blijkens de kamerverslagen iyi de pers op meerdere hoogere salarissen aanmerkelijke toeslagen tworden gegeven, ligt het naar hare /meening in het huidig tijdsgewricht meer voor de hand deze toeslagen meer dan tot heden in het thans gangbare bezumingssysteem te be trekken. Dii klemt te meer daar b.v. bij het lager onderwijs eminente krach ten werkzaam zijn die met volle toewijding van alle gaven van hoofd en hart, zich, mede ten behoeve van het vaderland, aan hun taak geven hoewel een toeslagsysteem Jaarvoor onbekend is. Inzake het devaluatievraagstuk n sta teert zij uit zedelijke over— •gingen met groote voldoening de stheid van wil der regeering om gulden in zijn gaafheid te hand ven. In dezen tijd van duisternis en rdwazing op velerlei terrein van leven bidt en wenscht zij regeering volksvertegenwoordiging van irte in hare roeping de wijsheid het licht van den Geest der >arheid toe, die in 's landshistorie d volk onder alle omstandigheden 'ptds heeft geleid in het diep en besef van de diepe af- ;elijkheid van Godes almacht escherming en ons voorgeslacht r alles steeds nieuwe moed en lit heeft geschonken, isluit deze verklaring te zenden ia den Ministeiaad, de Christ. L le en 2e Kamerfractie en de e. ïlast den secretaris met de bering van dit besluit. Volksinalinée Liederlafel. traditioneele Kerst-matinée 1.1. dag in Musis door de liedertafel 2ning en Vermaak» gegeven, veel belangstelling en de aan- gen zullen zich niet beklaagd hebben deze matinée te hebben be zocht. Er is werkelijk zeer goed gezongen en elk nummer van het programma had een uitstekende verzorging. Zoowel de koren Leatare Jeru salem, Psalm 83, Abendfeier am Meer en Buszlied der liedertafel, als de solo van dhr. Tom Burmar.je en 't Kerstlied en Abendlied van 't dubbelkwartet werden uitstekend gezongen en zoowel thans als met het laatste winterconcert mochten wij constateeren, dat onder de be kwame leiding van dhr. Gerritsen ijverig gestudeerd wordt, waardoor een resultaat bereikt wordt, als we heden konden genieten. Als 't publiek, 't kunstminnend publiek van Waalwijk nu ook maar bewijzen geeft dat bet de pogingen en prestaties van haar oudste zang gezelschap weet op prijs te stellen, door trouw bezoek aan concerten, matinées en vooral ook door het honoraire lidmaatschap. Daarvoor is 't nu de goede tijd. »Schinder Hannesa Naar wij hooren is de de Lieder tafel »Oeiening en Vcrmaak« in onderhandeling met de bekende Liedertafel «Zang en Vriendschap« le Tilburg, directeur de heer Vriens betreffende de opvoering op een der a.s. Vastenavond dagen van de prachtige operette «Schinder Han nes®, waarmede deze vereeniging in Tilburg en andere plaatsen zulk ee overweldigend succes behaalde. R.K. Propagandaciub Baardwijk. De R.K. Propagandaciub te v.m. Baardwijk had Zaterdagavond in de Paironaalszaal aldaar een vergade ring belegd, toegankelijk voor alle leden der R.K. Kiesvereeniging. De belangstelling voor deze ver gadering, waarop de Weleerw. heer Arn. van Lierop, chef redacteur van de Katholieke Wereldpost te Breda, zou spreken over hel onderwerp «Wat wij van het nat.-socialisme in Duilschland moeten leeren», was niet zeer groot. De heer C. Pullens, voorzitter der Propagandaciub, leidde den spreker in met een kort woord over de moeilijke problemen van onzen tijd. 8pr. gat een schets van den econo- unschen toestand en wees erop dat een streven naar ordening in hel bedrijisleven zich allerwege opdringt. Hij zeide met nadruk dat |uist nu de samenwerking van alle Katho lieken in de R.K. Staatspartij drin gend noodzakelijk is, en spoorde daarom de aanwezigen aan trouwe leden te blijven en te trachten anderen voor de groote zaak te winnen. De Weleerw. heer v. Lierop kreeg vervolgens het woord. Na een inlei ding over de kerkvervolgingen in Mexico en Spanje, die gevolgen zijn van het feit dat de katholieken in die landen niet in één groote poli tieke organisatie waren onderge bracht, gaf spr. de aanwezigen in een helder betoog een duidelijk inzicht in den toestand, zooals die op het oogenblik in Duitschland in werkelijkheid is. Spr. vestigde er den nadruk op dat het nat.soc., zooals zich dat in Duitschland openbaart, voor de katholieken onaanvaardbaar is en dat het daarom onverantwoordelijk zou zijn indien wij in Nederland onze, na mouzamen strijd verkregen vrijheid, gingen prijsgeven om hel Duitsche systeem over te nemen. De onaanvaardbaarheid van het nat.—soc. voor den katholiek bewees spr. voornamelijk uit de rassen theorie waarop het stelsel steunt. De rassenhaat, die zich het midelijkst afteekent in het antisemitisme, is uit deze theorie voortgevloeid. Spr. verwees naar de heidensche leer van Dr. Rosenberg, de onchristelijke wetgeving, b.v. de sterilisatie-wetten, en het stelselmatige verdringen van het chiistendom door de heidensche cultuur, vooral door middel van de intensieve jeugdactie. Met tal van voorbeelden toonde spr. aan hoe de nieuwe geest, die in de Duitsche jeugd wordt aange kweekt, noodzakelijk lot bederf en verval moet voeren. Spr. meende te mogen zeggen, dat er in Duitschland inderdaad van een stelselmatige kerkvervolging sprake is, ook al is deze niet zoo openlijk als in Rusland, Mexico of Spanje. Doch waarschijnlijk zal deze ver volging na het Saarpeblisciet rück sichtslos worden doorgevoerd. Spr. repte vervolgens over de toestanden in ons eigen land en waarschuwde allereerst tegen elke verdeeldheid onder onze katholieken. Ook in Nederland heerscht ontevre denheid en in deze omstandigheid vragen de meeste menschen niet naar beginselen, doch naar eten. Zij vragen wie hen het meeste biedt. Het is echter gevaarlijk mee te doen aan machten die niet nadenken. Spr. wijst erop dat ook de huidige macht hebbers in Duitschland, die zooveel beloofd hebben, niet kunnen ver hinderen dat de toestand steeds slechter wordt, zoodat er nu reeds een gemor onder het volk opgaat. Spr. roerde dan het vraagstuk der jongere werkloozen aan, en moest zeggen dat hun nood zeer hoog is gestegen. Voor hen is bijna niets gedaan. Spr. maande tenslotte de aanwe zigen aan vertrouwen te stellen in hun leiders en dankbaar te zijn dat wij in ons land nog vrijelijk critiek mogen uiten. Het is zeker dat er een nieuwe maatschappij komt, zeide spr., maar als daarin niet de geest f2.25 per Vi flesch f 1.20 per Va flesch kunnen wij U leveren in GROOTE KEUZE Verkrijgbaar de navolgende soorten: Anisette Curagao Cherry Brandy Crème de Menthe Half om Half Kummel Marasquin Persico Pepermunt Verder alle prima soorten Cognac Brandewijn Jenever Voorburg Vlammetje Port en Wijn enz. ALLES AAN |QQyo KWALITEIT! Gfrootestr. 199-201 - Waalwijk van liefde overheerscht, dan is elk stelsel doodgeboren. Alleen als de liefde overheerscht zal Christus triompheeren. Nadat door een der aanwezigen nog enkele vragen waren gesteld, sloot de voorzitter met een opwek kend woord de bijeenkomst, die een veel drukker bezoek verdiend had. Jaarmarkten in 1935 te Waalwijk. Burg. en Weth. van Waalwijk maken bekend, dat te Waalwijk in 1935 worden gehouden de volgende jaarmarkten, als den laatsten Donderdag in Januari 31 Januari den laatsten Donderdag in Februari 28 Februari den laatsten Donderdag in Maart 28 Maart den tweeden Donderdag in April 11 April den laatsten Donderdag in April 25 April den laatsten Vrijdag in Mei 31 Mei den laatsten Donderdag in Juni 27 Juni den laatsten Donderdag in Juli 25 Juli den laatsten Donderdag in Augustus 29 Augustus den tweeden Donderdag in September 12 September den laatsten Donderdag in September 25 September den tweeden Donderdag in October 10 October den laatsten Donderdag in October 31 October den laatsten Donderdag in November 28 November den laalsten Vrijdag in December 27 December Op bovenstaande data wordt tevens veemarkt gehouden. Kermis aanvangende den 2den Zondag in Juli: 14 Juli tot en met 21 Juli. Voorts eiken Dinsdag en Vrijdag weekmarkt vcor vee, landbouw- voortbrengselen en koopwaren. Daarna geschiedde de opening te Almkerk door den Heer Commissaris der Koningin en maakte men een rondrit door 't Land v. Heusden en Altena om te Heusden met een lunch te eindigen. Uitvoerig verslag volgt. Grootestraat Telefoon 109 II. van Engelen. De bekende Waalwijksche Karakter Komiek, de heer H. van Engelen, behaalde 1.1, Donderdag op den grooten wedstrijd te Schijndel, den len prijs met het maximum aantal punten en daarmee zijn 100ste over winning. Wij plaatsen bij deze gelegenheid z'n officieel portret en feliciteeren hem van harte. Waterleiding Land van Heusden en Altena Heden had de officieele opening plaats van de drinkwaterleiding door 't Land van Heusden en Altena, waaraan zoo groote behoefte bestond en waarnaar zooveel jaren is verlangd Op 't Raadhuis te Raamsdonks- veer werden de Commissaris der Koningin, de vertegenwoordiger van den Minister van Sociale Zaken en talrijke autoriteiten ontvangen door den edelachtb. heer Moons, burge meester van Raamsdonk, die in een rede allen welkom heette en de totstandkoming schetste. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING Diefstallen. Ten nadeele van v. D. uit de Past. Kuijperstraat werd een rijwiel plaatje ontvreemd van een iijwiel dat in de Stationsstraat tegen een winkelpui geplaatst was. Vlugvingers hebben kans gezien in de nacht het raam op te schuiven van het «warenhuis» van »Okke» v. D. aan den Winterdijk en er de somma van.... f0.35 weg te gappen. Gevonden Voorwerpen. Op het Politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen: een paar kinderhandschoenen, alpenmuts, kinderkerkboek, kerkboek. Onjuist bericht In verschillende bladen komt een bericht voor over een gezelschap, 2 heeren en 2 dames uit Waalwijk die te Breda goed uit geweest zijnde, bij 't naar huis rijden met de auto tegen een boom zijn gebotst, waarbij deze ernstig beschadigd en een der inzittenden deerlijk gewond zou zijn, terwijl de dronken chauffeur opgebracht werd. Zoover onze informaties strekken moet dit bericht, althans wat de plaats betreft, absoluut op een ver gissing berusten en zou het hier gaan over een gezelschap uit het Land van Altena, althans uil Waal wijk niet. Begin van brand Ten huize van den heer v. d. M. in de Grootestraat ontstond Dinsdag- dagmiddag een begin van brand, doordat hij 't afschieten van vuur- pijljes een Kerststalletje vlam vatte. Voorbijgangers die zulks zagen snelden toe en droegen't brandende voorwerp buiten, zoodat erger vooi komen werd. Burgemeesters naar de Saar Naar wij vernemen is ook de burgemeester van Drunen Mr. R. van der Heijden uitgenoodigd en aangewezen het voorzitterschap van een stembureau voor het plebesciet in Ijet Saargebied op zich te nemen en yeeft hij deze eervolle invitatie aanvaard. Met hem gaan, zooals reeds medegedeeld uit deze streek de burgemeesters van Loonopzand, Geertruidenberg, Oisterwijk, Heus den, Vucht, Dongen, Tilburg, 's Bosch. De nieuwe Schoenmakersvakschool te Pirmasens De Duitsche Vakschool voor de Schoenindustrie te Pirmasens, waar van directeur is de heer Alois Stütz, krijgt een nieuw gebouw. Met den bouw daarvan is men reeds een flink stuk gevorderd. Op de tweede verdieping, die reeds grootendeels gereed is komt de groote machine zaal, waarin geen enkele steunpilaar zal voorkomen. ZONDAG 30 DECEMBER 1934. HILVERSUM 301.5 M. V. A. R. A. A. V. R. O. V. A. R. A. V. P. R. O. A. V. R. O. HUIZEN 1875 M. N. C. R. V. K. R. O. N. C. R. V. K. R. O. MAANDAG 31 DECEMBER 1934. HILVERSUM 31)1.5 M. A. V. R. O. V. P. R. O. A V. R. O. A. R. A. HUIZEN 1875 M. N. C. R. V. RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF, WAALWIJK. (Wijzigingen voorbehouden). Zondag 30 Dry in her Programma 1. 8.00 v.m. Huizen. Programma 2. 8.00 v.m. Hilversum. Programma 3. 5.55 v.m. Hamburg. 8.30 v.m. Parijs. 10.20 Brussel, Hollandsche uitzending. 10,05 v.m. Luxemburg. 's Namiddags gevarieerd programma. 7.50 n.m. Weenen. 8.05 n.m. Diversen. 10.50 n.m. Parijs. Maandag 31 December Programma 1. 8.00 v.m. Huizen. Programma 2. 8.00 v.m. Hilversum. Programma 3. 7.50 Keulen. 8.05 Parijs. 10.35 Droitwich. G.50 Londen Regional. 7.50 Droitwich. 9.50 Budapest. 10.30 London Regional. Veilingvereen. „De Langstraat", Drunen. Veilingbericht van 27 Dec. 1934. Bellefleuren 15—19 et.; Bellefleuren 11 1015 ct.Goudreinetten 1418 ct.; Goudreinetten II 914 ct.; Geel zuur 913 ct.; Wijnzuur 812 ct.; Culemans 1011 ct.; Klumpkes 10—15 ct.; Kaf ap pel 810 ct.; Gras appel 910 ct.; Bre- derode 89 ct.; Brcderode II 57 ct.; IJsbout 46 ct.; Div. stoofperen 58 ct.; Klei stoofperen 26 ct.; Druiven 3435 ct.; Wortelen 1l1/» ct.; Knol raap 1ilU ct.; Spruitjes 1419 ct.; Spruitjes II 612 ct.; Witlof 1215 ct.; Witlof II 510 ct.; Kroten 23 ct.; Juin 23 ct.; Sjalotten 47 ct., alles per Kg. Bloemkool 311 ct.; Roode kool li—4 ct.; Savoie kool 13i ct.; Boeren kool i1*/« ct.; Selderij 24i ct.; Citroenen 1li ct.; Sla i21U ct.; Andijvie i-2 ct. alles per stuk. Selderij i10 ct. per bos; Prey 214 ct. per bos. WAALWIJK. Zaterdag en Zondag, R.D.B.-Theater. «Pechvogels». Zaterdag en Zondag, Luxor Bioscoop, «Op manoeuvre». Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Gruwelijke doodenrit te Emmen. Zeven dooden. Donderdagnacht te omstreeks half drie heeft te Munsterscheveld, ge meente Emmen, een ernstig auto ongeluk plaats gehad, waarbij zeven personen het leven hebben verloren. Een negental personen keerde met een huuiauto van de fa. E. van kanaal. Door tot nu toe onopge helderde oorzaak reed de auto, üie bestuurd werd door den heer Harm Buter op Kuipersklap, een ophaal brug over het liooldkanaal nabij de B.K. Kerk te Munstersche veld tegen de linkerleuning van de brug. Tengevolge hiervan sloeg de auto naar rechts en schoot voorbij de Hoving uit Emmer Compascuum terug van een muziekfeest te Stads- klap door den ketting in 't kanaal Het voertuig verdween bijna on middellijk geheet onder water, waarbij het over den kop sloeg. De zeer volle wagen maakte het voor de inzittenden niet mogelijk zich te redden. Slechts twee van hen n.l. de heer J. van Beijnen uit Zwartemeer en mej. Antje Buter uit Emmer Compascuum wisten zich uit de auto te werken. De heer J. van Beijnen was zoo spoedig uit het water, dat hij nog de tegen woordigheid van geest bezat om te probeeren anderen te redden. Dit gelukte hem alteen bij mej. Antje Buter, die hij op het droge wist te brengen. J. van Beijnen kon zich naar huis begeven, doch mej. Buter moest naar het academisch zieken huis te Groningen worden vervoerd. De andere zeven inzittenden konden niet worden gered en verdronken jammerlijk. Hun lijken zijn later opgehaald. Het zijn Harm, Lucas, Gesinus en Margin Buter, drie broers en een zuster, allen kinderen van den timmerman 11. Buter uit Emmer Compascuum Dientje Meijer uit Emmer Compascuum Hillier Voslander uit Groningen en Geert Oosterveld uit Borger. Zoo spoedig mogelijk was hulp ter plaatse, welke echter geen redding heeft kunnen brengen. De auto is later opgehaald. Omtrent de toedracht van het gebeurde laat zich 'uit vele verhalen daaromtrent het volgende verloop reconstrueeren. De auto reed met een snelheid van ongeveer 5U K.M. per uur uit de richting Ter Apel, bestuurd door Harm Buter. Bij de brug schijnt hij niet vol doende vaart te hebben geminderd, waardoor de bocht te ruim genomen werd en de auto in aanraking kwam mét de rechter brugleuning. Deze leuning is een in kettingen hangende losse balk, waardoor de auto onder den balk door in 't water is terecht gekomen. Fietsers, die eveneens van den kant van Ter Apel kwamen, vonden de auto, waarvan de kap ongeveer zü cM. boven het water uitstak. J. v. B. had zich toen reeds naar buiten kunnen werken en zat met het meisje Buter op de kap van den auto, welk meisje hij ook nog naar buiten had kunnen trekken. Een der fietsers, B. G., een be kwaam zwemmer, begaf zich te water om le trachten de andere inzittenden te bevrijden, hetgeen uiterst moeilijk was daar iedere verlichting ontbrak. Omwonenden werden gewaarschuwd en passeeren- de auto's werden aangehouden om de plaats des onheils te verlichten. Men slaagde er na geruimen tijd in de passagiers uit den auto tc halen, doch allen bleken reeds tc zijn overleden. Ongeveer een uur na het ongeluk waren zij op het droge gebracht. Dr. Balksma uit Emmer Compas cuum kon slechts den dood cunsta- teeren. De auto is een vijfpersoons auto, waarin, zooals gezegd, 9 personen hadden plaats genomen. Het meisje Buter is eveneens heden overleden. De Arnhemsclie schouwburg uitgebrand. Donderdagmorgen omstreeks hall zeven is brand uitgebroken in den Arnhemschen stadschouwburg, ge legen aan den Velper Binnensingel. De brand werd ontdekt doordat groote vlammen uitsloegen boven het dak van den schouwburg aan de achterzijde, ter plaatse waar de tooneelruimte is gelegen. Brandweer en politie, die direct werden gealar meerd, waren spoedig ter plaatse. De brandweer tastte het vuur met alle beschikbaar materiaal aan. Ge lukkig staat de schouwburg geheel apart. Het vuur, dat blijkbaar op de eerste verdieping is ontstaan, nam direct een grooten omvang aan. Het vond gretig voedsel in de aanwezige requisieten, in het bekleedsel van stoelen, gordijnen enz. De brand weer kon dan ook niet verhinderen dat in een tijdsverloop van enkele uren zoowel de tooneelruimte als de zaal geheel uitbrandde. Omtrent de oorzaak van den brand tast men dan ook tot dusver nog in het duister. De schade, welke op eenige tonnen wordt geschat, wordt door de verzekering gedekt. Steekpartij op sportveld ie LageZwaluwe. De heer J. A. Dubbelman, wien j.l. Zaterdag in de Dorpstraat te Lage Zwaluwe bij een oneenigheid op het voetbalterrein door den 17- jarigen N. v. d. Z. met een mes een tweetal steken werd toegebracht, is ten gevolge van die verwondingen overleden. De verdachte, die ter beschikking is gesteld van den bur gemeester, zal naar Breda worden overgebracht. Het lijk is door de rijksen gemeentepolitie in beslag genomen. Door een aulo u>erreden en gedood. Zondagmiddag ï^het 6-jarigedoch tertje van den h*er Lazerons te Oud—Gastel, dat achter een bak kerskar liep en daai plotseling TELEPHOON 139 9.00 (irainol'oonmuzick. 'J.Or. Voetbiiliiiededeclingen. 9.10 Tulnbouwhalfuurtje. 9.10 Gramofoonmuziek. 10.10 Orgelspel. 10.90 Causerie over: Cabaret, revue, variété en operette. 10.45 Orkest. 11.15 Lezing: Van Staat en Maatschappij. 11.30 Orkest. 12.00 Klokkenspel en uurslag van de Nieuwe kerk te Delft. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelconcert. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Het Omroeporkest. 4.15 Gramofoonmuziek. 1.45 Sportuitslagen van Vaz Dias. 5.00 X-X-Enscmble. 5.30 Voetbal van den dag. 5.50 Orgelspel. 6.00 Halve uren met boeken. 6.15 Wijdingsdienst in de studio. 8.00 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.00 Studio-opvoering van „Het Verguld-avondje" 9.40 Kovacs Lnjos e nzijn orkest. 11.00 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias. 11.10 Kovacs Lajos en zijn orkest. 8.30 Morgenwijding van het Leger des Heils. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.50 Hoogmis uit de parochiekerk van de H. Petrus te Vuglit. Pastoor L. A. Sanders. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.15 Lunchconcert. 1.00 Boeken en Schrijvers. 1.20 De KRO-Boys. 2.10 „Een goed jaar voor Sobriëtas", J. G. Surlng. 2.30 Orkest. 3.00 Vocaal concert door het Nijmeegsclie A Ca- pellakoor en Schola Cantorum „Christus Rex". 3.15 Gramofoonmuziek. 3.45 Vervolg van het vocaal concert. 4.00 Orkest. 4.30 Ziekenhalfuurtje. 5.00 Kerkdienst uit de Geref. Kerk, Oosterkerk, jJV te Deventer. Na beëindiging van den dienst tot 7.45 uur Gewijde muziek. 7.45 Voetbaluitslagen van de R.K.F. 7.50 Lezing: Reizen door Rusland. 8.10 Nieuwsberichten van het Persbureau Vaz Dias. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Avond. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.00 Het Ensemble Rentmeester. 10.00 Morgenwijding. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Het Ensemble Rentmeester. 11.00 Voordracht. 12.00 Kovacs Lnjos en zijn orkest. 2.00 Gramofoomnuziek. 2.30 Het Omroeporkest. 4.00 Halfuur voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Een praatje over Oudejaars-gebrulken. 5.30 Dinerconcert door het Omroeporkest. 6.30 Sportprnatjc. 7.30 Kerkdienst uit de Doopsgezinde Kerk te Rotterdam. 9.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 9.05 Oudejan rs-Revue. 10.30 Hoe viert men Oud en Nieuw in Nedcrl. Oost-Indië? 11.30 Een woord van bezinning, ootmoed en barmhartigheid door den Commandant van het Leger des Heils in Nederland. 12.00 Het oogenblik van het aanbreken van liet jaar 1935 wordt aangegeven door morse- lelegrnfie-slgnalen, onmiddellijk gevolgd door liet klinken „8 glazen", ten tee ken dat het nieuwe jaar is ingezet. 12.05 Korte Nieuwjaarswcnsch van de AVRO. 12.09 Gebruikelijke opsomming van dc namen van Nederi. Marine- en Koopvaardijsche pen die in dtn Nieuwjaarsnacht op zeer vertoeven en wier bemanning gemeen schappelijk een groet zenden aan vriend en mneg aan den wal. 0.30 Gramofoonmuziek. 0.36 „Wachter, wat i ser van den nacht 0.57 Gramofoonmuziek. 1.05 Voordracht: Aan de dood! 1.20 Gramofoonmuziek. 1.25 Gclukwcnschen van schepelingen aan fami lieleden en vrienden in Nederland. 1.30 Gramofoonmuziek. 1.35 Willy Derby in zijn repertoire. I.55 Een woord door den omroeper namens het bestuur. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconccrt. 10.30 Morgendienst. Ds. B. J. C. Rijndcrs, Oegst geest. II.00 Lezen van Chr. Lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Concert. I.45 Gramofoonmuziek. 2.45 Wenken voor de keuken. 3.15 Gramofoonmuziek. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Concert. 530 Bespeling van bet NCRV-orgel. 6.30 Vrgnenuurtje. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.20 Kerkdienst uit dc Ned. Herv. Kerk, Ma- rannthakerk, Hlllevllet, te Rotterdnm- Feijenoord. 9.15 Oudejanrs-overzlcht. 10.00 Weer- en Nieuwsberichten van het Pres- bureau Vaaz Dias te Amsterdam. 10.10 Concert door liet Versterkt NCRV-Kletn- Orkest. 10.45 Orgelconcert. II.10 Vervolg concert door liat versterkt NCRV- Kleln-Orkcst. 11.50 Janrslultlng van de uitzendingen over 1934 door Mr. A. v. d. Deurc. 0.30 Enkele woorden door onzen Voorzitter, naar aanleiding van het Nieuwe Jaar, gevolgd door Gramofoonmuziek.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 9