Centraal Tandheelkundig Instituut HUT «PI PROVINCIAAL NIEUWS. NIEUWS UIT HEUSDEN. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Luxor-Bioscoop. Dinsdag 1 Januari DOUAUMONT Vanaf Vrijdag a.s. DEHOLLANDSCH SPEKENDE FILM 60 Heuvelstraat Geheel Gebit vanaf f Plaatje van een tand f 4,- ledere tand meer f 2,- Porselein of Zilvervulling f3.- Goud vulling vanaf f 9.- Goudkroon vanaf f 15.- Pijnloos trekken van tand of kies f 1.50 genomen. Spr. hoopt evenwel dat ueze gemeenten zeer spoedig zullen heenstappen over de linanlieele be zwaren, aie door hen te veel op den voorgrond worden geschoven. öpr. zeide vervoigeus dat't nieuwe buizennet 12u K.M. lang is en twee walerlorensmoeten wordengebouwd bpr. uit woorden van waardeering voor de aannemers van het wer. de ia. Vlaser en öuiit te Papendrecht en de ia. Ynens le Breda. Ten slotte brengt spr. dank aan de besturen van de gemeenten in het Land van Heusden en Altena die de drinkwatervoorziening voor hunne gemeenten aan deze Mij. hehhen toevertrouwd, den weusch uitsprekende, dat deze drinkwater voorziening een zegen mogen zijn niet alleen op hygiënisch doch ook op sociaal gebied, voor het heden en voor de toekomst Moge deze drinkwatervoorziening een hron blijven van vreugde en voldoening voor het Land van Heusden en Altena en voor allen die aan de totstandkoming daarvan hebben medegewerkt. Dat geve God. Mr. Lietaert Peerbolte, die ver volgens het woord voerde, bracht een persoonlijk woord van waar deering en gelukwensch. Spreker weuschte de bewoners van hel Land van Heusden en Altena geluk met het tot stand komen van dit werk. dat van zoo groote sociale en hy giënische beteekenis is. Spr. memo reerde dat de aanvankelijke somberi vooruitzichten nopens het ontstaan dezer waterleiding zijn weggewerkt door het onvermoeid werk van burgemeester Moons, wien spr. dan ook een bijzonder hartelijk woord van hulde brengt. De vertegenwoor diger van den Minister eindigde zijn korte speech met te zeggen dat na korten lijd de zeer groote voordee len der waterleiding ook in het Land van Heusden en Altena zullen blijken. Nadat de eerewijn geschonken was vertrok het gezelschap met auto's via de brug van Keizersveer naar het Land van Altena, waar een ontvangst plaats had op het raadhuis. te Almkerk. In de versierde raadszaal hield burgemeester blok een uitvoerige rede, waarin hij de hooge gasten in zijn gemeente verwelkomde. Spr. was verheugd over de medewerking, ondervonden van den Minister van Sociale Zaken, en bracht dankwoor den aan den Commissaris en het Prov. bestuur voor den daadwer kelijken steun in den vorm van een crediet. Na er op te hebben gewezen, dat de waterleiding geen luxe is van deze laatsten tijd, schetste spr. den allerdroevigsten toestand der water voorziening in het Land van Heus den en Altena. Niet alleen was het slootwater meestal vervuild, maar bovendien was er in droge maanden dikwijls gebrek aan. Deze toestand kon onmogelijk bestendigd blijven. Spr. somde de moeilijkheden op die moesten worden overwonnen vooraleer de aanleg der waterleiding verzekerd was, maar hij wilde niet vergeten, dat er daarnaast ook ge lukkige omstandigheden waren. Aan het slot van zijn rede bracht spr. hulde aan den pres-comm. der Mij., burgemeester Moons, voor het vele wat deze voor de tot standko- ming dezer nieuwe waterleiding ge daan heeft. Ir. W. san Thiel, directeur der Waterleidingmaatschappij, gaf ver volgens nog enkele technische mede- deelingen. De nieuwe uitbreiding be- teekent een vergrooting van het bui zennet der maatschappij met 20 pet. van de aansluiting is reeds j/3 vol tooid, terwijl wekelijks nog 75 per- ceelen worden aangesloten. De di recteur wees op het groote belang der waterleiding bij het blusschen van branden. In het Land van Heusden en Altena zijn thans 350 brandkranen geplaatst, waaruit de gemeenten gratis bluscb waterkunnen betrekken. Spr. memoreerde dat in de laatste vier jaren het aantal aansluitingen aan het geheele net der maatschappij gemiddeld met 1400 per jaar gestegen is en dat de inkomsten in die jaren met t 40.0 ;0 gestegen zijn. Ook deze spreker bracht hulde aan den pro motor dezer nieuwe waterleiding, burgemeester Moons. De officieele opening. Staande op het bordes van het raadhuis verrichtte de commissaris der Koningin vervolgens de officieele openingsplechtigheid. Ten teeken dat de leiding was aangesloten stelde Ha PAmm iccoril' nmi m.n r1 de commissaris een prachtige fontein, tegenover het raadhuis in werking. Het plaatselijk muziekcorps speel de op dit gewichtige moment het Volkslied. De rit ging vervolgens naar Heusden waar de genoodigden te ongeveer half twee aankwamen. In de deftige oude raadszaal van het stadhuis sprak Burgemeester Wijs een wel komstwoord, waarin hij de voort varendheid en de energie van bur gemeester Moons prees en woorden van waardeering uitte jegens oud burgemeester v. Eggelen. in hotel »IIet Wapen van Am sterdam» werd hierna een lunch aangeboden. Door verschillende heeren werd daarbij nog het woord gevoerd. Ir. Krul, directeur van het Rijks bureau voor Drinkwatervoorziening gaf een schets van den ontwikke lingsgang der Waterleidingmaat schappij N.W. Brabant. Spr. noemde deze dag een krachtige pro paganda voor de verdere uitbreiding der drinkwatervoorziening in deze provincie. De commissaris der Koningin, mr. dr. van Rijckevorsel, werde ver volgens het woord. Deze dag is voor het Land van Heusden en Altena een zeer gewichtige, aldus spr. Het was niet gemakkelijk de waterleiding te verwezelijken, vooral daar regeeringssteun niet mogelijk was. Spr. biacht daarom hulde aan de maatschappij, die bereid was het werk op eigen risico uil te voeren, en in het bijzonder aan den pres.- commissaris. Ook de commissaris wees op de groote beteekenis der walei leiding voor de bestrijding van het brandgevaar ten platteiande. Hoopvol was hetgeen de Com missaris zeide omtrent de toekom stige ontwikkelings—mogelijkheden van het Land van Heusden en Altena. De waterleiding is slechts een onderdeel van de nieuwe uit rusting die deze streek krijgt om de toekomst tegemoet te gaan, zesde spr. De isolatie der streek is reeds in beduidende mate opgeheven en de provincie zal zich ook verder niet onbetuigd laten. Zoo is zij voornemens den weg Heusden— Dussen en den weg van Heusden naar het Noorden te verbeteren. En als dan ook de Hooge Maasdijk nog een beuit krijgt openen zich mooie perspectieven voor het Land van Heusden en Altena, aldus spr. Het provinciaal bestuur verheugt zich erover dat deze weidsche streek een nieuwe toekomst kan tegemoet gaan, nu het land dichter bij Utrecht. Dordrecht, Breda en 's Bosch ge bracht wordt. De Commissaris eindigde met een dronk op den bloei van hetschoone Land van H. en A. Ir. v. d. Velde, inspecteur der Volksgezondheid te Breda, gaf een illustratie van de onhoudbare toe standen, die tot heden in deze streek de watervoorziening bestonden Spr. herinnerde daarbij aan de voor enkele jaren uitgebroken typhus epidemie te Dussen. Mr. C van Ommeren, Statenlid en lid van het Comité van Actie voor de Waterleiding, was dankbaar maar nog niet voldaan. Op de eerste plaats moeten ook de gemeenten, die zich tot heden afzijdig hielden, bij de streekwaterleiding aansluiten. En daai naast vroeg spr. de belang stelling van het prov. bestuur voor enkele andere groote werken die tot den bloei van het Land van Heusden en Altena zullen bijdragen de in dijking van den Biesbosch en de ver betering van den Hoogen Maasdijk. Waalwijk. 31 Dec. 1934 Candidaatslelling Prou. Staten Hedenavond houdt het bestuurder R.K. Kiesvereeniging een vergadering ter bespreking der candidaatstelling voor de Prov. Staten. Vóór 15 Jan zal een algemeene vergadering worden gehouden, teneinde de leden in de gelegenheid te stellen candi- daten voor de Staten-verkiezing te stellen. Kindervoorstelling Zaterdagmiddag heeft een groot antal kinderen in de zaal van den Gildenbond een prettige middag gehad. Met goocheltoeren, verlotingen en dergelijke pretjes werden de kinderen aangenaam vermaakt, zoodat er groot vertier onder de jeugd was. We hopen dat de R.K. Vrouwen bond meer van deze kinder-uitvoe- ringen organiseeren zal Kern Waalwijk R.K. St. P. De Kern Waalwijk der R.K St. P. houdt a.s. Donderdag een bijeenkomst ter bespreking van het onderwerp Het Lagere Niveau en de Vaste Lasten*. Dienstvak der Dir. Belastingen enz. Bij resolutie van den minister van nanciën is de klerk A. Bouraan ten kantore Waalwijk benoemd tot rijks klerk in tijdelijken dienst. Tooneel De tooneelvereeniging D V. S. V. heelt in studie genomen het tooneel- spel in 3 bedriiven van Frits van Duinen .Toen de zon opging*. De tooneelclub van de Jonge Werk man afd. Waalwijk heeft het 4 be. drijvige toeneelspel «Kruisvaart* van Grosfeld in studie. Beide stukken worden geregisseerd door den heer Jac. M Didden. Successen H. van Engelen Op den grooten nationalen voor draefctenwedstrijd te Heerlen, uitge. schreven door de Kon Erk. Tooneel vereeniging «Onder Ons" en welke 6 uur en half negen DE SLAG BIJ VERDUN De grootste en geweldigste oorlogsfilm ooit vertoond. In de hoofdrol HARRY PIEL. is gehouden op Zondag 23 en Woens dag 26 December, waaraan door de beste duo's uit 't Zuiden des lands werd deelgenomen behaalde den heer H. van Engelen met zijn partner dhr. C Vermeeren uit Breda meerdere prijzen Door de jury werd hen toegekend den len prijs, terwijl het publiek hen met een groote meerderheid van stemmen den pu. blieksprijs toekende, voor het door dhr. van Engelen zelf vervaardigde duet .De Zwervers*. Het ongeval bij van Haren Naar wij vernemen is de toestand der personen, die bij het ongeluk, dat Vrijdagmiddag in de Schoen, fabriek van de N.V. van Haren plaats had, gewond werden, op het oogenblik goed vooruitgaande. Naar het zich laat aanzien zullen de brandwonden voor geen der slachtoffers blijvende ernstige ge volgen hebben. Maggi als gastvrovw Menigeen zal zich waarschijnlijk de demonstratieauto der Fabriek van Maggi's Voedingsmiddelen te A dam herinneren, die destijds Waalwijk bezocht. De in deze model-keuken bereide Maggi's Soepen en Bouillion werden door de kookleeraressen aan iedere belangstellende aangeboden, terwijl zij de huisvrouwen ook met prac- tische raadgevingen van dienst waren. Men heeft toen echter bij lange na niet alle huisvrouwen kunnen bereiken, zoodat de auto en haar bezetting binnen enkele dagen wederom als gastvrouw zal fungeeren om nieuwe kennismakingen aan te knoo pen en wellicht oude te hernieuwen. BIOSCOOP. R.D.B.-Theater Pechvogels. In het R.D.B. theater loopt ook Dinsdag nog de oerkomische klucht .Pechvogels" van Stan Laurel en Oliver Hardy. Luxor-Bioscoop. Douaumont De oorlogsfilm Douaumont die op Nieuwjaarsdag in de Luxor loopt, schildert in de wreedste trekken deze verschrikkelijke strijd, die gevoerd werd om het bezit van het fort Douaumont bij Verdun. We zien de voorbereidingen tot een grootschen Duitsche aanval op het fort. Onaf zienbare rijen wagons brengen soldaten, zware kalibers worden opgesteld, munitie depóts worden aangelegd, kleine uitvallen worden ondernomen, om de vijand te misleiden. Maar het noodlot beschikte anders, stortbuien beletten elk zicht, de aanval moest uitgesteld worden en ter zelfdertijd kwam de vijand op de hoogte van de voorbereidingen tot den aanval. Fransche reserven worden haastig aangevoerd en als het weer omslaat en tot den aanval kan worden overgegaan, staan twee tegen standers tegenover elkaar, die bereid zijn, tot het laatste hun krachten te geven. Na zware gevechten valt het fort, onder aanvoering van kapitein Haupt en luitenant Radtke, die in deze film han rollen zelf vervullen, gelukt de aanval van de Duitsche troepen Douaumont bevindt zich in Duitsche handen vijfmaal nog probeeren de Franschen het fort te heroveren, maar hun aanvallen worden gekeerd. Dan vindt er op de achtste Mei een ontploffing plaats, die het fort totaal verwoest ongeveer 650 man worden onder het puin bedolven. Maar ook om de puinhoop, die het fort geworden is, wordt nog een verbitterden strijd gestreden en de Duitschers verdedigen zich tot den laatsten man. Tegen de overmacht zijn zij echter op den duur niet bestand De film geeft een boeiende, realis tische schildering van dezen vreèse lijken krijg om een enkel fort, waarin honderduizenden Franschen en Duit- schei s vielen. De schoen-industrie in Nederland. Berichten weer zeer uiteenloopend. De onbevredigende bedrijvigheid in de Nederlandsche schoenindustrie, waarvan het vorige kwartaaloverzicht van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek gewaagde, onderging in het derde kwartaal aanvankelijk nog wei nig verbetering, terwijl de werkgele genheid ook achterbleef bij die van verleden jaar. Blijkens de opgaven betreffende een 70 -tal fabrieken was het aantal man.uren", dat van 303.000 in de eerste week van Juni tot 234 500 in de eerste week van Juli gedaald In verband met de gebruikelijke seizoenopleving sieeg daarna het aan tal man-uren* tot 285 000 in de eerste week van September en 291 500 in de eerste week van October; ook deze cijfers bleven beneden die van dezelfde maanden in 1933 (resp 301 000 en 310 500). Het aantal ar beiders in bedoelde fabrieken, dat begin Juli rond 6200 bedroeg was in de eerste week van October gestegen tot 6575 (begin October 1933 ruim 6700); het gemiddeld aantal werkuren per arbeider per week steeg van 37,7 tot 44,3 (begin October 1933 46 3) De berichten van de afzonderlijke fabrieken luidden weder zeer uiteen loopend. Terwijl een aantal, vooral die van goedkoop schoeisel, althans in het laatste gedeelte van het kwar taal en ook wel reeds bij het begin, voldoende of flink werk had (zoo steeg in een pas opgerichte fabriek het aantal arbeiders weder met ruim 40 °/0), ondervonden andere in meer of mindere mate slapte en zelfs nog wel achteruitgang van werkzaamheden (o a. hier en daar nog ontslag). Van verschillende zijden kwamen weder klachten in over scherpe con currentie en slechte verkoopprijzen terwijl o a mede werd geklaagd over den nadeeligen invloed van lasten als de omzetbelasting en het invoer recht op lederfournituren en machi nes. TILBURG Met garantie. Pijnloos trekken inbegrepen. (22 karaats goud) Onbreekbare gebitten met levenslange garantie. Spreekurenalle werkdagen van 9 12 en 1—4 Avond-spreekurenDinsdag, Woensdag, Donderdag van 79 Volstrekt pljnlooze behandeling. MOND ONDERZOEK KOSTELOOS. De buitenlandsche afzet brokkelde, vergeleken bij verleden jaar verder af en daalde van 26 800 paren en f 67 000 in het derde kwartaal van 1933 tot 9800 paren en f 26 000 in 1934. Hiervan kwamen in 1933 19 700 paren en f 62 000 en in 1934 6400 paren en f 22.000 voor rekening van de post schoenen geheel of grooten- deels van leer. De invoer gaf even eens een vermindering te zien, en wel van 774 000 paren en f766 000 in het 3e kwartaal van 1933 tot 349 000 paren en f 477,000 in het 3e kwartaal van 1934. De rapporteerende drijfriemenfa—- brieken werkten met ongeveer de zelfde verminderde capaciteit als het vorige kwartaal. Wel werd in een der fabrieken de sterk ingekrompen ar beidstijd verlengd, doch dit ging gepaard met ontslag van meer dan van het personeel. Ten slotte moet er te dezer plaatse nog op worden gewezen, dat zich in de «Centrale Vereeniging ter behar tiging van de belangen van de huiden-, leder-, schoenen- en aanverwante branches" in het afgeloopen kwartaal ernstige moeilijkheden hebben voor gedaan, zoodat reeds genomen bin dende besluiten om tot betere be— drijfstoestanden te komen buiten wer king worden gesteld. DRUNEN. Op tweeden Kerstdag werd met de kinderen der Chr. Zondagsschool en vele belangstel lenden in de Ned. Herv. kerk het kerstfeest gevierd onder leiding van Ds. van der Vlugt. Na het opening! woord van Ds. van der Wugt, wer het doel en de beteekenis van dezel avond uiteengezet. Vervolgens hieU de heer Hofman een inleidend wooj hetwelk met groote aandacht doj de belangstellenden werd gevolgj waarna door den heer A. van dd Vlugt een kerstvertelling werd i houden welke eveneens groote aari dacht trok. Door twee der leerlingen P. Hol man en M. Versteeg werd namerj de kinderen die de Zondagsschol verlieten, aan hunne leiders dan] gezegd. De Ned. Herv. gem. alhier hee| herbenoemd tot ouderling de hei G. de Bruin, tot diaken de heer van Drongelen. Donderdag werd alhier hi winter kindsheidsfeest gevierd. Ol kwart voor negen uur kwamen dj kinderen bij de eerw. zusters ei broeders bijeen om ter kerke gaan. Na den middag werden dj kinderen in de patronaten goei onthaald en werd onder zang ei spel den middag doorgebracht. Op Woensdag 2 Januari za| door de damestooneel vereeniging eei uitvoering worden gegeven om uur in de zaal der meisjescongre] gatie welke voor iedereen toeganke lijk is. As. Zondag zal een collecte worden gehouden voor het crisis comité. Zondagmiddag na de Hoogmis hield de Bijz. Vrijw. Landstorm een vergadering in de zaal der meisjes- congregatie. De voorzitter J. Stevenil opende deze met de gebruikelijke groet. Vervolgens werd besloten om voor de schietoefening, welke dit jaar gehouden wordt drie klassen in te stellen. In iederen afdeeling zullen vijf prijzen zijn. Daarna werden door den heer Rabou de prijzen uitgereikt. lste scherpschutter as M. Brok. 2e prijs L. de Wit, 3e M. de Wi', 4e A. Willems,5e J. Knippels, 6e A. Klerks, 7e C. Brok, 8e H. van Huiten, 9e A. van Drunen, 10e J. v. d. Bosch, lie C. Cales. legduksprijs A.'Reken 2e D. Elshout, 3e F. van Dellt. Vervolgens hield de heer Raboi uit 's Bosch een propagandarede. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang) Naar wij vernemen hoopt a.s. Dor.! derdagavond 7 uur, in de Ned. Her\! Kerk alhier, op uitnoodiging van dt Ned. Herv. Meisjesvereeniging „Per- sis", in openbare vergadering als spre ker op te treden, de Weleerw. heer Ds Muller. In verband met deze bijeenkomst za de vergadering der A.R. Kiesvereeni! ging, Donderdagavond niet doorgaan. I Vergadering der A.R.J.A. „Mi Th. Heemskerk" alhier, op a.s. Vrijdai 4 Januari 1935, des avonds half acht! in de zaal van den Chr. Volksbond. J Aan de orde: Onderwerp door dhrf G. Braspenning Jr., over: Art. 2 en van het Program van Beginselen de A. R. Partij. DUSSEN De besturen der via Arbeidersbonden van Dussen en Hani en het bestuur der R.K. Werklieden! vereeniging te Hank hebben een gi!' combineerde vergadering gehoudel waarop besloten werd, pogingen ifl het werk te stellen tot het verkrijgen van steun voor cultureel werk en in de toekomst ook voor het volgen van landbouw cursussen door jeugdige werkloozen, In het Vereenigingslokaal had de verdeeling plaats der goederen, aan de hulpbehoevende gezinnen, die door het bestuur van de R K Land arbeidersbond St. Deüsdedit alhier waren ingezameld.. Alzoo hadden ook deze zwaar ge. troften Crisisslachtoffers eenige blijde en feestelijke Kerstdagen. Middels dit blad brengen bestuur en leden van genoemden bond dank aan allen die door hunne milde bij.| dragen aan het slagen van dit streven hebben medegewerkt. De maand Januari 1935 zal in het teeken staan der R.K propaganda in Dussen. Gedurende deze maand zullen, uitgaande van de R K. Werk- liedenvereeniging, een drietal sprekers optreden op verschillende data in 't R.K. Vereenigingsgebouw Verder wordt door den R K. Land- arbeidersbond door pamfletten enz. zooveel mogelijk propaganda gemaakt v voor hunne beweging Heusden, 29 Dec. '34. Dinsdag (Nieuwjaar) heeft hier een 'riendschappelijke ontmoeting plaats tusschen de plaatselijke V. V Juliana en Longa. Het aantal leerlingen op de R.K, Jongensschool is zoo toegenomen, dat in de vacature voor onderwijzer, die 't vorig jaar ontstond wegens over- compleet, weer moet worden voor- Kaatsheuvel, 30 Dec. 1934. R.K. Voetbalvereeniging D.E.S. Hadden velen vandaag reeds de beslissing verwacht in de derde klasse IVCB, dan is hen mogelijk de uitslag tegen tegen wonn kamp tegen bet nog 1 wint op I De uitstc zijde op e is i met ware wist spel H- mins spel DES Het door winr goed van van doch zelfc niet 3 1 met H avoi de 1 acht den E. ontc SpO( leid die pers mer afst: van dat het uitb uitb ond Hel wac mee oor mei en aut( din inb zek I een dag opf de zij r pla Lo Ga bes Me n zal ,0 he zai on eei ve: he bri Bi Tl 6.' 6.: 7. 8.; ve »J

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 6