Centraal Tandheelkundig Instituut PLAATSELIJKE BERICHTEN, Verhouden 60 Heuvelstraat Geheel Gebit vanat f |40| Plaatje van een tand f 4.- ledere tand meer 12.- Poiselein of Zilvervulling f3.- Goud vulling vanat f 9.- Goudkroon vanaf f 15.- Pijnloos trekken van tand ot kies f 1.50 komsten in zoo buitengewoon sterke male overli ellen, zjju welUekeiia: n.l. in üe eei&ie pluals üe leuejale uitgaven voor üe umleisleuiiing van de werkloozeu en ni ue iweeue piaals nel reuaaculige progiamma voor openbare werken. Hieimj koml nog ue groote toe- neiuiug van de ungaven voor de naliouaie verdeuiging, welke in bel begrooungbjaar iU3o 180 millioeu dollar üuoger zullen zijn uan 111 ïyjj. Het nieuwe tekort zal voor een bedrag van 3.8 milliard door lee ningen moeien woruen gedekl. He iwee laalsle begiooungeii van Roosevelt fiolen» nciae mei een tekorl van 4 h 5 ninliaiu. Voor ïyjü zijn de inkomsten geraamd op 3.yy2 milliard en de ungaven op 8.o20 milliard I He slaaisacüuld bereikt zoo lang zamerhand een iaiilasiiacne boogie en we vragen ons ai oi Hooseveil met zijn reusacniige uilgaveii zal kunnen blijven vooi igaan ais bij er niet spoedig 111 slaa6i de economi- scbe machinerie weer op gang te brengen. Illil Saur-LvuOucK uerscutnen. Minister Ue Graeil deelt tbans aan de beide ivamers der blaten-üenei aal in den vorm van een wilboek een overzicht verstrekt heli ellende de door iNederlaiid verleende inedewer king nij de vooibeieiding van de VoiKssiemmnig 111 bel baai gebied op ld Januaii a.s. lil dit wiinoek, dal uil vier hooldslukken beslaat, wordi een overzicnt gegeven van de wijze, waarop Nedeiiaiiü heelt deelgeno men aan bel Volkenboiidswei k ter voorbereiding aan de stemming 111 hel baargebied. Wey DordrechtKop uan het Land. In bt. Grt. 110. 5 zijn opgenomen de perceelen, die ten beiioeve van aanleg en verbetering van een ge deelte van den weg Hordiecbl Kop van bet Land, in de gemeenten Hoidiecht en Hubbeldam len alge- meenen nulie en ten name van de provincie Zuid-Holland zullen wor den onleigend. Nederl. Akkerbouwcenlrale. De Nederl. Akkerbouwcenlrale maakt bekend, dat uiterlijk op dl Januari 193j de garantiebewijzen oogst llJd4, bedoeld 111 't Reglement SuiKerbieleiialeun 1934, moeten zijn ingeleverd bij de desbelrellende suikeifabrieken en dal nadien datum niet ingeleverde garantiebewijzen behoudens gevallen van hooge uit zondering van onwaarde zullen zijn. Voorts deelt de Centrale nog mede, dat ieder, die als wintervoorraad een hoeveelheid van meer dan 1UUU K.G. aardappelen voor eigen gebruik wenscht op te slaan, ook al is hij niet georganiseerd bij de Centrale ol bij een der LandbouwCrisis- Organisaties, een daartoe strekkend verzoek kan indienen bij de Nederl. Akkerbouwcenlrale, Aid. Binnenland (Aardappelen), Bezuidenhout 15 te 's Gravenhage, onder vermelding van de redenen, waarom bij een dergelij- ken voorraad wenscht aan te houden. Luitenant-generaal K. F. E. Gerth van Wijck. f Maandag is ten Den Haag over leden gep. luitenant-generaal K. F. E. Gerth van Wijck, oud-comman dant van het Ned. Indische leger, adjudant in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin. Ned.-Belgisch handelsoverleg aangevangen. De Nederlandsch—Belgische han delsbesprekingen zijn in 't ministerie van BuitenlandscheZaken te Brussel, in tegenwoordigheid van alle gedele geerden, begonnen. Vliegdienst lusschen Curasao en Aruba. Dy »Snip«, die, zooals bekend, verbouwd was met het oog op de vlucht over den Oceaan, is thans weer voor passagiers vervoeringericht. Den i9den Januari zal de »Snip« een geregelden dienst tusschen Cura sao en Aruoa openen. He afstand bedraagt 120 K.M. en de dienst zal Dinsdags en Zaterdags tweemaal in beide richtingen worden uitgevoerd. Bijeenvoeging van rijksvoorschotten vuor woningbouw. De minister van sociale zaken heeft aan de gemeentebesturen een circulaire gezonden waarin wordt medegedeeld, dat de regeering be sloten heeft over te gaan tot bijeen voeging van de verschillende rijks voorschotten, voor woningbouw ten behoeve van eenzelfde woningbouw corporatie verleend, tot één grond en één bouwvoorschot. Hierdoor kan het geheele woningbezit der betrokken woningbouwcorporatie met deze voorschotten verkregen als één administratief geheel worden beschouwd, waarvoor als maximum bijdrage Z;>1 gelden de som der voor de afzonderlijke complexen toege kende maxima. Een gelijksoortige maatregel zal worden toegepast ten aanzien van de rijksvoorschotten, ASPIRIN oefent een gun stige invloed uit op de circulatie van het bloed, verwijdt de kleinste bloed vaten en bevordert zo de bloedsomloop. Vandaar zijn Aspirin-tabletten bij - verkoudheid onontbeerlijk. verleend ten behoeve van gemeente- bouw. De bijeenvoeging heeft ten doel, naast vereenvoudiging der admini- stiatie noodzakelijke verlaging van huren van woningen, mogelijk te maken. Van het bijeengevoegde voorschot wordt een rente van 4 pet. gevraagd. NIEUWKUIJK. Zaterdag had in Café Siegers de aanbesteding plaats van een dubbel en een enkel woonhuis voor rekening van den heer Jan van Eethen, onder architectuur van den heer Nic. de Bont Gzn., alhier. Er werd als volgt ingeschreven: H. Blom en Zn., Aalst A 6675 B1810 C8473. F. Fressen, Drunen A 6400 B 2000 C8184. L. Fitters, Waspik A 5958 B 1776 C7678. J. Blankers, Nieuwkuijk A 5968 B 1598 C 7545. J. v. Oosterhout, Haarsteeg A 5594 B1875 C 7469. J. de Bont, Nieuwkuijk Af 5800 B 1565 C 7350. L. Kooien, Nieuwkuijk Af 4800 B 1800 C 6600. Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. De begrooting wasr 7700.—\J Maandag 7 Januari is in onze ge meente het begin gemaakt met het leg gen der buizen voor de waterleiding. Behalve het technische personeel van de waterleiding 's-Bosch, onder wiens lei ding dit werk wordt uitgevoerd, zullen er uit onze gemeente een twintigtal werklieden worden tewerkgesteld, voor het meerendeel menschen uit de werk verschaffing. Naar we vernemen, zal 't werk pl.m. 6 weken duren. J Zaterdag j.l. had in Café de Bont de algemeene jaarvergadering plaats en teerfeest van de liedertafel „Oefening Baart Kunst" alhier. Met een woord van welkom en een nieuwjaarswensch opende de voorzitter de heer Hub. van Engelen deze bijeen komst. Door den secretaris werd een verslag gegeven over het afgeloopen boekjaar. De aftredende bestuursleden, van de Water, van Spijk en van Son, werden met algemeene stemmen herko zen. Men besloot van de vereeniging een foto te laten maken en hiervan dan een groot formaat in lijst te doen aan bieden aan den directeur der vereeni ging de heer C. de Gouw, uit sympathie voor zijn diensten aan de vereeniging bewezen. Hierna ging men over tot het houden van de feestavond. Een welbereid sou per werd alle eer aangedaan, terwijl de avond verder in een vroolijk samen-) zijn werd doorgebracht. DRUNEN. De R.K. Kiesvereeniging hield Zondag een vergadering in de zaal der Meisjescongregatie. Het nieu we reglement werd goedgekeurd. Ver der werd besloten om voor een artikel aan het Kringbestuur ontheffing aan te vragen, n.l. voor eventueel candidaat stellen voor de gemeenteraad, daar het beter is dit niet te doen. Daarna was er gelegenheid candida- ten te stellen voor de groslijst voor de verkiezing van leden der Prov. Staten. Allereerst werd een schrijven voorgele zen uit Waalwijk, waarin werd ge vraagd om samenwerking met het oog op de omstandigheid, dat iedere candi daat op minstens drie plaatsen als can didaat voorgesteld moet worden om voor de groslijst in aanmerking te ko men. Besloten werd na eenige bespre king hiertoe te besluiten, waarna de volgende personen candidaat werden gesteld: Mr. R. v. d. Heijden, Burge meester, alhier; de E.A. heer E. Moo- nen, Burgemeester van Waalwijk; Mr. P. Loeff te 's-Bosch, dhr. M. v. Dongen te Waspik en dhr. Chr. van Herpt te Herpt. Wij vernemen dat Waalwijk onge veer dezelfde personen naar voren wenscht te brengen. Na nog enkele vragen van huishou- delijken aard besproken te hebben, sloot de voorzitter de vergadering met den gebruikelijken groet. kS Zondag na de Hoogmis had alhier de officieele opeiMg plaats van de mis sie-tentoonstelling; georganiseerd door de dames van den missienaaikring in de prachtig versierde zaal der Meisjes congregatie. Hierbij waren tegenwoor dig Pastoor Goosens, Kap. Vogels en Kap. van Veldhoven, alsmede de Bur gemeester, Mr. v. d. Heijden, en echtge- noote en vele notabelen van Drunen. Kapelaan Vogels begon te zeggen dat hij het op hoogen prijs stelde dat er zoovelen aanwezig waren en daardoor belangstelling toonden voor het missie werk. Spr. hoopte dat dit moge bijdra gen tot het welzijn der missie. Vervolgens kreeg de ZeerEerw. heer Pastoor het woord om deze tentoonstel ling officieel te openen. De pastoor her innerde er aan, dat voor 7 of 8 jaar ge leden alhier onder leiding van Kapelaan Goosens, de missienaaikring werd op gericht en die hier steeds met succes heeft gewerkt. Het is voor spr. een groote voldoening dat in Drunen de missie goed gesteund wordt. Z.E. ver klaarde hiermede de tentoonstelling ge opend. Het geëxposeerde werk, dat bestemd is voor Pater Reepen van de Congr. van Mill-Hill, zag er zeer goed uit en het bleek wel dat er door de dames veel zorg aan besteed is. Er waren verschillende attracties en de dames, die bedienden, zorgden er wel voor dat de bezoekers hun offer tje voor het goede doel brachten. Bovendien was er radio-muziek en zorgde de fa. van Nelle voor een lek ker kopje koffie, zoodat het verblijf op de tentoonstelling bijzonder gezellig was. Maandag- en Dinsdagavond werd op de tentoonstelling een filmvertooning gegeven, resp. voor heeren en dames. Dinsdagavond had bovendien de trek king plaats der loterij van den Missie naaikring, waarvoor groote belangstel ling bestond. J Bij den landbouwer A. B. alhier werden dezer dagen niet minder dan 70 ratten gevangen. Een mooie opruiming. DRUNEN. Na twee weken rust zullen de serie-biljart-wedstrijden tus schen B.J.C. alhier en E.B.C. uit Els- hout, Woensdag a.s. wederom worden hervat bij B. J. C. alhier. Aanvang 6 u. Zondagavond ging de 61-jarigV^ O. H. alhier een bezoek brengen bij een der buren. Nauwelijks binnen gekomen werd hij onwel en viel dood neder. Dokter van Seters constateerde hart verlamming. Op het einde der vorige maand stonden bij het agentschap der arbeids bemiddeling alhi ingeschreven 53 ge organiseerde werkloozen, 36 geheel en 17 gedeeltelijk werkloos. \J Bij het te 's-Bosch gehouden examen voor Zuigelingen-Huisbezoek sters, slaagde van de afdeeling van het Wit-Gele Kruis van Drunen, de Eerw. Zuster Odilia. Door de tooneelvereeniging der jongenscongregatie is in studie geno men: „Metamorphose" van Jan Ver hoeven. SPRANG-CAPELLE. Vrijdag 11 Jan. a.s. hoopt de heer P. T. Breimer, onderwijzer aan het Doofstommen-In stituut Effatha te Voorburg, over het onderwijs aan doofstommen een lezing te houden met lichtbeelden in het Ver- eenigingsgebouw te Vrijh.-Capelle aan het Bruggetje. Vóór eenige weken hield de heer Breimer een lezing over hetzelfde on derwerp in Sprang, waar de toeloop zoo groot was, dat velen door gebrek aan plaats teleurgesteld huiswaarts moesten keeren. Vandaar het besluit tot deze 2de lezing in een ander gedeel te van onze gemeente. De Weleerw. heer Ds. P. K. Keizer hoopt een openingswoord te spreken, terwijl de Edelachtb. heer A. Smit werd uitgenoodigd de vergadering te sluiten. Aanvang 7 uur. SPRANG--CAPELLE (V.m. Sprang). Maandagavond kwam de Anti-Rev. Kiesvereeniging alhier in de zaal van de Chr. Volksbond in algemeene ver gadering bijeen. Wegens ongesteldheid van den voorzitter stond deze vergade ring die slechts matig bezocht was, on der leiding van de vice-voorzitter, de heer W. M. Dalmaijer, die na op ge bruikelijke wijze te hebben geopend, de aanwezigen welkom heette, in het bij zonder de nieuwe leden. Na de notulen worden enkele inge komen stukken behandeld. Bij de stemming van 9 personen voor de candidatenlijst voor de verkiezing van leden voor de Prov. Staten werden gekozen de heeren: A. D. v. d. Schans, Andel (aftr.); G. J. van Willigenburg, Sprang; E. A. Wijsmuller, Eindhoven; C. B. v. d. Wal, 's-Bosch; W. Beuken kamp, De Werken c.a.; Jac. van Oord, Werkendam; J. G. Schouten, Almkerk; Mr. v. Bortel, 's-Bosch en C. G. de Jong, Almkerk. Na de rondvraag sloot de voorzitter met dank voor de opkomst de vergade ring en ging Ds. W. Bousema in dank gebed voor. De A.R.J.A. „Mr. Th. Heems kerk" vergaderde j.l. Vrijdagavond in de zaal van de Chr. Volksbond, onder leiding van dhr. Drost. Door dhr. G. Braspenning Jr. werd als onderwerp behandeld Artt. 2 en 3 van het Program van Beginselen der A. R. Partij. Op deze inleiding volgde een breed voerige bespreking. Ds. J. Fokkema te Amstelveen, vroeger predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, ontving beroepen naar de Ned. Herv. Gemeenten te Harderwijk en te Bodegraven. Op uitnoodiging van de Geref. Zendingsvereeniging trad Dinsdag avond in het Geref. Kerkgebouw op de Weleerw. heer Ds. A. Merkelijn, Mis sionaris-predikant der Geref. Kerken van Zeeland, Noord-Brabant en Lim burg te Magalang (N.I.). Het kerkgebouw was goed bezet. Ds. J. C. Hagen opende de bijeen komst op gebruikelijke wijze en sprak er daarna zijne groote blijdschap over uit dat Ds. Merkelijn dezen avond in het midden mocht zijn en tevens over de groote opkomst der gemeente. Na de hoop te hebben uitgesproken dat Ds. Merkelijn door dezen avond weer mag worden verkwikt voor zijn arbeid in Indië, verkreeg Ds. Merkelijn 't woord, die zou vertellen van het Zendingswerk op het Zendingsterrein Magalang. Zoowel van de hulpdiensten als Hos pitaal en Scholen, als van de hoofd dienst, het eigenlijke evangelisatiewerk, vooral in de laatste jaren, liet de Eerw. spreker zien met welke groote moeilijk heden men daar te kampen heeft, doch kon met dankbaarheid wijzen op den rijken zegen die op dit Zendingswerk mag worden gezien. Ds. Merkelijn eindigde met de op wekking om vooral voor den Zendings- arbeid te bidden. Door enkele aanwezigen werd van de gelegenheid tot het stellen van vragen gebruik gemaakt, waarbij Ds. Merkelijn enkele punten nog nader kon toelichten. Ds. Hagen dankte den Eerw. spre ker, waarna met dankgebed door Ds. Merkelijn werd gesloten. TILBURG Met garantie. Pijnloos trekken inbegrepen. (22 karaats goud) Onbreekbare gebitten met levenslange garantie. Spreekuren alle werkdagen van 9-12 en 1—4 Avond-spreekurenDinsdag, Woensdag, Donderdag van 79 Volstrekt pijnlooze behandeling. MOND ONDERZOEK KOSTELOOS. CAPELLE. Tengevolge van het ont- stuimige weer der laatste dagen van de vorige week, waardoor het water zoo hoog opgestuwd wed, dat het over de kaden liep, is de Vrijhoevensche Bui tenpolder gedeeltelijk overstroomd. Naar we vernemen wordt de ai^ beider-telegrafist bij de Ned. Spoorwe gen, de heer van Engelen, die verschil lende jaren werkzaam is geweest op het station Capelle Nieuwevaart, overge plaatst naar Hooge Zwaluwe. Het 2e elftal der Voetbalvereeni- ging „Capelle" speelde j.l. Zondag voor de le klasse B.V.B. op eigen terrein te gen W.S.C. 3 uit Waalwijk en won met 30. (j De algemeene ledenvergadering der Paardenhoudersvereeniging „Ons Belang" zal plaats hebben op Woens dag 9 Jan. a.s. des avonds 6 uur in het café Treffers aan het Bruggetje te Vrij hoeve Capelle. De agenda vermeldt: 1 Opening, 2 Rekening en verant woording over 1934, 3 Bespreking hef fing omslag, 5 Opgave afschrijving paarden, 5 Verkiezing 4 bestuursleden wegens periodieke aftreding, 6 Rond vraag en Sluiting. Het bouwen van een dubbel woonhuis in de Nieuwstraat alhier voor rekening van den heer W. Spierings te Arnhem, is onderhands opgedragen aan den heer A. J. Dijkstra, aannemer te dezer plaatse. De Coöp. Aankoopvereeniging Capelle, Vrijh.-Capelle en Sprang w.a., houdt a.s. Donderdag 10 dezer des avonds half zeven in het café Treffers te Vrijhoeve-Capelle een algemeene le denvergadering. De agenda vermeldt: 1 Benoeming commissie voor het nazien der rekening 1934, 2 Aanschaffen veevoeder, hulp meststoffen, kalk, enz. Gedurende de maand December 1934 werden ter gemeente-secretarie van Sprang-Capelle ingevolge den Vleeschkeuringsdienst aangegeven 17 runderen, 53 varkens, 10 schapen en 3 geiten. Het aantal ingeschrevenen voor de militie lichting 1936 bedraagt in de gemeente Sprang-Capelle 37. WASPIK. In de gehouden ver gadering der R.K. Kiesvereeniging werd besloten tot l.d van de Prov. Maten candidaat te stellen de heeren A. Smeur en M. v. Dongen. Ten huize van den heer K. werd een geval van besmettelijke ziekte «Roodvonk» geconstateerd. Loop der bevolking over het jaar 1934. Aantal inwoners op 1 Jan. 1934: 17ü7 m. 1622 v. totaal 3389. Vermeerderd door Geboorte 62 m. 14 v. totaal 76 Vestiging 57 m. 50 v. totaal 107 Totaal 119 m. 64 v. totaal 183 Verminderd door Overlijden 19 m. 17 v. totaal 36 Vertrek 65 m. 64 v. totaal 129 Totaal 84 m. 81 v. totaal lo5 Bevolking op 31 December 1934 18o2 m. 16o5 v. totaal 3407. Aantal voltrokken huwelijken 20. RAaMSDONK. De vrachtauto van B., geladen met melkbussen, geraakte Honderdagnauiiddag om streeks vier uur vanwege uen dichten mist den weg kwijl en reed ter hoogte van de N. H. Keik tegen de landbouwerswoning van J. K. He botsing was zoo hevig, dat de muur het grootendeels moest ont gelden. Gelukkig dat er niemand in het vertrek was zoodat geen persoonlijke ongelukken voor kwamen. Een partij melkbussen vielen tengevolge van de botsing van de aulo, zoodat er heel wat melk verloren ging. RAAMSDONKSVEER. Zooals we reeds eerder mededeelden, is aan den heer W. Waas, gemeentebode en nachtwaker alhier, met ingang van 1 Januari j.l. op de meest eer volle wijze ontslag verleend als zoodanig wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. Dezer dagen had ten gemeente- huize het alscheid plaats, waarbij tegenwoordig was, de Burgemeester, Secretaris, het geheele secretarie- personeel en het politiepersoneel. Up hartelijke wijze werd onze bode toegesproken üoor den Edel achtb. heer Burgemeester. Hierna werd nog een alscheidswoord ge sproken door den gemeente-secre taris en door den chef-veldwachter, waarna den heer Waas de ver schillende cadeaux weiden aange boden. Een zoon van Waas dankte voor de zijn vader gebrachte hulde en voor de prachtige cadeaux, die hij in ontvangst mocht nemen. We hopen dat de heer Waas nog vele jaren van zijn welverdiend pensioen mag genieten. De H. Missie, die alhier ge geven is door drie Eerw. Paters Capucijnen, is weer achter den rug. De oefeningen hebben, volgens de uitingen der Paters, door de groote opkomst de kerk was altijd stampvol het bewijs geleverd, dat in Raamsdonksveer het geloof nog hoog wordt gehouden. In hun eindpredicatie lag een groote vol doening over het werk, dat zij hebben kunnen doen. De sluiting had plaats met een plechtig Luf waaronder feestpredikatie, waarbij de Eerw. Paters hun dank brachten aan den ZeerEerw. Heer Pastoor en aan allen, die tot het welslagen hun diensten beschikbaar stelden. Dezer dagen is alhier f30.— gevonden in bankbiljetten en ook nog 'n stalen duimstok. Inlichtingen te bekomen op het bureau van de gemeentepolitie alhier. De marechaussee A. IJzerman is gedetacheerd van de brigade Apeldoorn naar deze brigade. GEERTRUIDENBERG. In den nacht van Donderdag op Vi ijdagj,l. is in villa Pinksterbloem alhier, bewoond door den oud burgemeester dezer gemeente, Mr. H. Allard, een brutale inbraak gepleegd. De dieven verschaften zich toegang tot de villa door middel van een keukenraam dat open stond. Voor de verschil lende deuren legden zij flesschen en borden om zoodoende bij het minste onraad de vlucht te kunnen nemen. Eerst Vrijdagmorgen nij het ont waken werd de inbraak ontdekt. Het geheele huis was van onder tot boven overhoop gehaald, zonder dat de bewoners er iets van hebben gemerkt. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd. Burgemeester Bianchi, de gemeente-politie, rijks- veldwachten KoninklijkeMarechaus- see stelden daarop een onderzoek in. Ook de politie-deskundige v. d. Schatt vOlivier uit Breda alsmede de luitenant der Koninklijke Mare-

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 2