NIEUWS UIT HEUSDEN. KANTONGERECHT. RECHTZAKEN GEMENGD NIEUWS. RADIO-PROGRAMMA. chaussee uit 's-Hertogenbosch waren spoedig ter plaatse. Uit het ingesteld onderzoek kwam vast te staan dat men hier te doen moet hebben met een rasechte dievenbende welke uit ten minste drie personen moet be staan. Vermoed wordt dat zij per auto de geheele streek van West- Brabant onveilig maken. Dezelfde bende schijnt nog te hebben getracht in te breken bij den landbouwer Dirven. Deze heeft echter onraad gemerkt en is uit bed gegaan om een onderzoek in te stellen. Dit schijnen de dieven te hebben gemerkt waarop zij de vlucht namen. Uit de villa Pinksterbloem werd o.m. ontvreemd Een compleet Philips Radio toestel dat slechts drie maanden oud was, een gouden damesarmband, een breed glad gouden kinderringetje, een hangertje op zilver gemonteerd voorstellende een wit camee vrouwen- kop met lang krullend haar, 12 zilveren koffielepels, dateerende uit het jaar 1855, een bloed kralen ket tinkje met dito kruisje, een zilveren dameshorloge en schakelarmband, een demi-saison, een gabardine regenjas en twee hoeden. De Koninklijke Marechaussee zet het onderzoek voort. Predikbeurten op Zondag 13 Januari 1935 Ned. Herv. Kerk des vm. 10 uur Ds. Zuurdeeg. Evangelisatie Immanuel des nm half zes Ds. Straling uit Oosterhout. Onze stadgenoote Mej. A. E. Reijnen is in vasten dienst benoemd tot telefoniste aan het Post- en Telegraafkantoor te Raamsdonks- veer. In verband met zijn benoeming tot voorzitter van een stembureau in het Saargebied, zal de Burgemees ter dezer gemeente, de heer J. Bianchi vanaf Donderdag 10 Januari tot en met Dinsdag 15 Januari a.s. afwezig zijn. Als loco-burgemeester fungeert tijdens die dagen de heer A. de Kroon en bij diens afwezigheid de heer W. Sassen. Mochten beide genoemde personen alsdan afwezig zijn dan treedt hier voor in de plaats de heer W. J. v. d. Loo. Het aantal werkloozen inge schreven bij den Agent der Arbeids bemiddeling alhier bedraagt momen teel 155. J DUSSEN. In de plaats van mej. Ki- vits en mej. Hofmans, werd alhier tot colporteur van het Wit-Gele Kruis be noemd de heer J. Peterse. Zondag j.l. hield de R.K. Tooneel- vereeniging „Oefening en Vermaak" in 't Vereenigingsgebouw haar jaarverga dering. Uit het keurig verzorgde verslag van den secretaris-penningmeester bleek 'n batig saldo aanwezig te zijn, na de laat ste opvoeringen. Besloten werd o.m. elke maand een bijeenkomst te houden. Heusden, 8 Jan. '35. Tijdelijk benoemd tot onderwijze res aan de R.K. Meisjesschool mej. Anderman uit Vught. Met het sloopen van het fort onder Oudheusden is een begin gemaakt. Ruim 40 werkloozen uit deze gemeente zijn daar te werk gesteld. Tengevolge van den mist reed Donderdagavond de heer v. H. even buiten de Herptsche Poort alhier met zijn luxeauto in een sloot, 't Ongeval liep gelukkig af met slechts geringe materiëele schade. Donderdag 10 Jan. wordt dooi den Z.Eerw. Pater Redemptorist Govers in het R.K. verenigings lokaal een lezing gehouden voorde, leden der groote en der kleine H. Familie met het onderwerp: H. Bille'able, stichter der H. Familie. Eindelijk is de verbouwing van de Maiéchausséekazerne, waarvan de aanbesteding reeds 10 Dec. plaats had, gegund aan de heeren Gebr. Donkers, die op drie na de laagste inschrijvers waren. Zaterdagmiddag had hier een ontmoeting plaats tusschen Longa en Wilhelmina (Wijk), die eindigde met 2—0. Hierdoor mag Longa uit komen om den 5-rivierenbeker en wel tegen Stormvogels te Woudri- chem. Zondag werd hier gespeeld door Juliana I tegen Baardwijk II. Uitslag 2—0. Juliana II tegen Baard wijk III. Uitslag 0—4. Zaterdag was de waterstand in de Maas zoo, dat de waard onder liep. Gelukkig is er val gekomen, zoodat het verkeer met Gelderland, dat dreigde gestremd te worden, weer normaal is, wat voor velen van groot belang is. De uitslag van de onderlinge competitie bij de damclub V. D. op j.l. Maandag is: A. Deurloo—J. Deurloo 2—0 en A. de Graag— Gijsb. Jonkers 2—0. No. 1 is nu A. Deurloo met 12 punten in 6 partijen. V Voor familie-bezoek is hier tijdelijk uit Algiers (missie van Kar dinaal Lafigèrie), de Eerw Broeder Antonius (Jos. v. d. Staak) van de orde der Witte Paters. Uitspraken. J. van der V. te Waspik, leerplicht wet, 3.boete. P. J. K. te Waalwijk, invaliditeits wet, 5 geldboetes van 0,50. A. B. te Vlijmen, woningwet, 5. boete. J. W. van H. te Waalwijk, woning wet, 5.boete. Ca. C. te Drunen, vuilnis op straat, 3.boete. J. B. te Sprang-Capelle, over tijd in herberg, 3.boete. H. P. M. te Sprang-Capelle, over tijd in herberg, 5.boete. T. R. te Sprang-Capelle, over tijd in herberg, 3.boete. A. J. R. te Sprang-Capelle, over tijd in herberg, 3.boete. C. F. de L. te Vlijmen, bezoekers over tijd in herberg, 3.boete. Een koe uitgescholden??? Voor den politierechter stond C. A. Q., landbouwer te Eethen, terzake van beleediging. Hij had Gijsbert van Bal- legooi enkele leelijke scheldwoorden naar 't hoofd geslingerd op 7 October 1934. Verdachte beweerde echter dat h\j niet op dezen v. Ballegooi gescholden had, maar op zijn koe, omdat deze een emmer melk omtrapte. De eisch luidde 10.boete. Uitspraak volgt nader. Met een bierglas geslagen. G. P. v. O., kapper te Waalwijk, stond voor den politierechter ter zake van mishandeling. Op 21 October '34 had hij te Waalwijk C. J. de Roon met een bierglas geslagen, waardoor deze bloedend werd verwond en het maar een haartje scheelde of zijn hals slagader werd doorgesneden, in welk geval hij doodgebloed zou zijn. De Roon ging met anderen biljarten en verdachte, die daar aan een tafel tje zat, zei: „Nu ga ik vanavond al leen naar de bioscoop!" Dit lokte een spottend antwoord van de Roon uit, waarop verdachte met limonade gooide. Toen de Roon hem hierop met een biljartqueu wilde slaan sloeg verdachte hem met een bierglas zóó, dat hij flinke verwondingen aan hoofd en hals bekwam. De eisch luidde: schuldigverklaring en veroordeeling tot een maand gevan genisstraf. De zaak wordt uitgesteld tot 28 Ja nuari om het rapport der Reclassee- ring af te wachten. 'n Dure dag! J. E., knecht te Waalwijk, moest rijden leeren en trok aan den gang. Hij kwam echter op verboden grond en had geen rijbewijs en wist van toe ten noch blazen wat er zooal vereischt werd voor die achter het stuur willen Dat wordt een dure school!, merkte de Kantonrechter op, die mild genoeg was om met de onbeholpenheid van den knecht, die rijden moest leeren, rekening te houden. E. werd veroordeeld tot 7.50 boete. Kermis houden! E. v. W. te Nieuwkuik, was, volgens den veldwachter, de belhamel onder de kermisklanten, die onder de gezongen leuze: „En we gaan nog niet naar huis!", het vertikten de gesloten ker mis te verlaten, kalm te zijn en naar huis te gaan. Verdachte deed zich nog gauw te goed aan een haring uit de zuurkraam die inmiddels op bevel der politie ge sloten werd. Hij smeet den veldwach ter met een bierflesch naar het hoofd en toen was de maat vol. Voor den strafrechter had hij nog heel wat praatjes, maar de veldwach ter liet zich niet ondersneeuwen. De eisch tegen verdachte luidde we gens niet voldoen aan ambtelijk bevel 50.de uitspraak 25.boete. Aanrijding door schuld. W. M. v. D. te Waalwijk werd ter verantwoording geroepen wegens het links houden met zijn auto, waardoor een aanrijding geschiedde. Er werden 3 getuigen gehoord. Verdachte beriep er zich op, dat hij al zoovele jaren chauffeurt zonder on gelukken te maken. De eisch luidde tegen hem 35.de uitspraak 25.boete of hechtenis. De leider van „Zwart Front" veroordeeld. Het Gerechtshof deed in hooger be roep uitspraak in de strafzaak tegen Arnoldus J. Meijer te Oisterwijk, al gemeen leider van het Ned. Volks- fascisme „Zwart Front". Hij was door de rechtbank te Breda veroordeeld tot 100.boete of 40 da gen hechtenis wegens het uitgeven van een door hem geschreven pamflet, dat beleedigingen inhield tegen Minister Dr. Colijn. Verdachte werd door het gerechts hof veroordeeld tot 200.boete of 40 dagen hechtenis. Voorts tot twee maanden gevangenisstraf voorwaarde lijk. Voetbalspel is onze vreugde. Op 24 October 1934 speelde te Vlij men de Bossche club „Nieuwe Vee markt" tegen een Vlijmensche club, waarbij Th. van den Wildenberg, koop man te Den Bosch als scheidsrechter fungeerde. Als^'urig supporter was met de Bosschenaren o.a. meegekomen L. A. H., koopman te Den Bosch. Deze loeide zijn club als een goed supporter de noodige opwekkende woorden toe, applaudiseerde waar dat eenigszins kon, voor de Bosschenaren en wond zich op over den scheidsrech ter, die het maar niet onpartijdig wilde doen en de tegenpartij alle voordeeltjes gaf. „Theo, wat fluit je slecht vandaag", riep hij tenslotte verwijtend tot den scheidsrechter. Deze had terstond een raak antwoord terug en eenige oogen- blikken later moest de wedstrijd ge staakt worden, omdat midden op het veld scheidsrechter en supporter over een lagen te rollen en elkaar vrijgevig van klappen voorzagen. L. A. H. die voor dit feit terecht stond, werd veroordeeld tot 10.— boee. De eisch was 20.boete. Het verkoop-tentje in de vestibule van 't Postkantoor te Waalwijk, waar de dames met zooveel succes postzegels, enz., voor het kind verkochten. Ontploffing in schoenfabriek te Oisterwijk. Zaterdagmiddag te ongeveer 12.30 uur had op de N.V. Stoomschoenfa- briek v.h. Roosen de Bakker te Oister wijk een ernstige ontploffing plaats, die wonderlijk goed afliep. Een soldeerbout waarmede de machinist—bankwerker aan het werk was en die hij, omdat hij even van dit werk was weggeroepen even had weggelegd, vloog op onver klaarbare wijze met een hevigen knal uit elkaar. Tegelijkertijd stortte het gla zen dak in. De ontploffing was zoo he vig dat geen enkele ruit van de werk plaats heel bleef, eenige vlogen zelfs met lijst en glas tegen den grond. Daar gelukkig op dat oogenblik geen mensch in de werkplaats was, zijn hier geen persoonlijke ongelukken te betreuren. De schade is echter vrij aanzienlijk. dag is een personenauto uit Haarlem, waarin vier personen benevens een 2- jarig jongetje gezeten waren, in een bocht van den Utrechtschen weg even voorbij Heelsum in volle vaart tegen een boom gereden. Twee der inzitten den, de 30-jarige mej. J. B. en de chauf feur P. S., beiden uit Haarlem, werden in zorgwekkenden toestand overge bracht naar het St. Elisabethziekenhuis te Arnhem, terwijl de drie overige in zittenden minder ernstige kwetsuren be kwamen. De oorzaak van het ongeval is ver moedelijk onbekendheid met den weg geweest. Ontploffing in een vuurwerkwinkel. Zondag heeft een ontplolfing van vuurwerk plaats gehad in een winkel van Kersi-ariikelen te Belgrado, ten. gevolge waarvan een brand uitbrak. Door de ontplolfiog was de deur versperd, zoodai de personen, weike zich in den winkel bevonden niet konden vluchten. De eigenaar van de winkel en zijn vrouw, alsmede twee klanten zijn in de vlammen omgekomen, terwijl vijf andere klanten met zware brandwon. den gered konden worden. Motorrijder gedood. De slager Raven uit Gulpen is tusschen Valkenburg en Houthem met zijn motorfiets in botsing gekomen met een personenauto, bestuurd door den heer Quix uit Sntard, De 25.jarige R. was op slag dood. Burenruzie. Te Eihorst, gemeente Staphorst, heeft een burenruzie plaats gevonden, waarbij een van debetrokkenen levens, gevaarlijk is gewond. De landbouwer H. D. had een dam gelegd in een atwateringssloot, wat niet naar den zin was van den buurman J. K. die de waterkeering wilde verwijderen. Terwijl hij hiermede bezig was ver scheen D., die in woede ontstak en K. te lijf ging. Een hevige vechtpartij volgde,waarbij beiden in de sloot terecht kwamen. Tijdens deze worsteling werd K. met een mes op verschillende plaatsen ge stoken, o. a. in den onderbuik. In hopelozen toestand is hij <iaar een ziekenhuis te Zwolle vervoerd. De politie heelt D. gearresteerd. Nederlandsch schip gestrand. Volgens een telegram uit Wisby is het Nederlandsche s s. Mila op weg van Gdynia naar Kroonstad geladen met likeuren nabij Hoburg op Got- land gestrand. De positie is zeer gevaarlijk. Een bergingsvaartuig is ter plaatse. De be manning is gered. Een koude-golf over West Europa Te Moskou heerscht een Noord Pool-temperatuur. In Polen vriest het 30 graden. Verwacht wordt, dat de koude golf zich over midden en West- Europa zal uitstrekken. DONDERDAG 10 JANUARI 1935. HILVERSUM 1875 M. A. V. R. O. Het echtpaar E. Ver hoeven-Maas, dat 30 Januari zijn gou len bruiloft hoopt te her denken Treinramp in Rusland. Op 't traject MoskouLeningrad heeft een vreeselijk spoorwegongeluk plaats gehad, dat tal van slachtoffers heeft geëischt. Twee personentreinen kwamen met elkaar in botsing. Een goederenwagen, een postwagen en een personenwagen vlogen in brand. Tal van personenwagens werden in elkaar geschoven en geheel vernield. Tot dusver kan men nog geen duide lijk beeld van de catestrofe krijgen. Een zeer beknopte officieele mede- deeling spreekt van 23 slachtoffers. Ski loopers door lawine overvallen. Tijdens een skitocht in de Dolomieten is een gezelschap, bestaande uit zeven ski-loopers uit München, door een la wine overvallen. Vier deelnemers werden onder de ontzaglijke sneeuwmassa's begraven. Bij het licht van fakkels konden vier lijken geborgen worden. Arbeidsongeval in Diemen. Aan 't stoomgemaal te Diemen heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Bij 't gemaal is de 29-jarige J. C. Portengen door de drijfriem gegrepen. Den man werd een arm afgekneld, terwijl zijn bo venkaak verbrijzeld werd. Het slacht offer is door bloedverlies, vrijwel dade lijk na het ongeluk overleden. Auto-ongeluk bij Heelsum. In den nacht van Zaterdag op Zond- 8.00 Gramofoonmuziek. 9.00 Ochtendconcert door Ensemble Rentmeester. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voortzetting concert. 11.00 Voordracht. 12.00 Lunchconcert door het Cantabile-orkest. 2.00 Pianospel. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Naaicursus. 4.00 Halfuur voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Concert door de stafmuzick van het 6e Regiment Infanterie te Breda. 5.00 Voor grootere kinderen. 5.30 Voortzetting concert. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Radio-Volkszang. 7.30 Engelschc les voor gevorderden. 8.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.05 Gramofoonmuziek. 8.15 Concert door Concertgebouw-Orkest. 8.45 Concert door N.V. Itallaansche Opera. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45 Voortzetting Opera Concert. 10.30 Zuid-Amerikaansche gramofoonplaten. 11.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 11.10 Majo Marco en zijn orkest. HUIZEN 301.5 M. K. R. O. 8.00 Morgenconcert. N. C. R. V. 10.00 Leger des Heils-kwartlertje. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. K. R. O. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Het KRO-Orkest. N. C. R. V. 2.00 Cursus fraaie handwerken. 3.00 Vrouwenhalfuurtje. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus handenarbeid. 5.30 Het A'damsch Salon Orkest. NO&TH 6.43 C.N.V.-kwartlertJe. 7.00 Ncd. Chr. Persbureau. 7.30 Weekoverzicht. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonmuziek. 9.00 Lezing: Een zeemacht is voor de hai having van het Rijk der Nederlanden misbaar. 9.30 Concert. 10.00 Vaz Dias. 10.30 Gramofoonmuziek. VRIJDAG 11 JANUARI 1935. HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. 8.00 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Rollen Numan draagt voor. 10.30 Orgelspel. 11.00 Voordracht: l)c zeemanskist van kaplt Dullmann. 11.20 Gramofoonmuziek. A. V. R. O. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30 Lunchconcert door het Omroeporkest. 2.30 Voordracht. V. A. R. A. 4.05 VARA-Knipcursus. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.00 Oomc Keesje vertelt. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 De Zonnekloppers. 6.15 Orvitropia. 7.00 Gevraagde Gramofoonmuziek. 7.30 Lezing over Geordende productie. I. 7.50 Gramofoonmuziek. 7.57 Herhaling S.O.S.-berlchten. V P. R. O. 8.00 Cursus. 8.30 Concert. 9.00 Cursus. 9.30 Concert. 10.00 Vaz Dias. 10.05 Vrijzinnig Godsdienstig Persbureau. 10.15 Cursus Moderne Woninginrichting. V. A. R. A. 11.00 Jazz-muziek. 11.30 Gramofoonmuziek. HUIZEN 301.5 M. K. R. O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Muziekultzendlng voor fabrieken. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dai 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Het KRO-Orkest. 1.20 Gramofoonmuziek. I.40 Het KRO-orkest. 2.30 Sollstenconcert. 3.00 Het KRO-orkest. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.15 Vervolg sollstenconcert. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Land- en tuinbouwhalfuurtje. 5.30 De KRO-Boys. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.20 De KRO-Boys. 7.15 Land- en Volkenkunde. 7.35 Concert door de Kon. Zangvereenii j Roermond's Mannenkoor. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonmuziek. 8.15 De KRO-Boys. 9.00 Lezing: De postzegel verovert de 9.15 Het KRO-Symphonie-Orkest. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.50 Gramofoonmuziek. 10.45 Vaz Dias. ZATERDAG 12 JANUARI 1935. HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. 8.00 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10.00 Morgenwijding. V A. R. A. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Cc nu-bedrijven. 12.00 Concert. 12.15 De Notenkrakers. 12.45 Eddy Wnlls en zijn rokest. 1.15 Concert. 1.30 Orgelspel. 2.00 Verkorte Opera „Faust". 2.50 Lezing: Astrologie of sterrenwichelarij. 3.10 X-X-Enscmble. 3.30 StrIJk-orkest. 3.50 Schalmei. 4.15 De Flierefluiters. 4.45 De Zonnekloppers. 5.00 Orvitropia. 5.30 Letterkundig overzicht. 5.50 Concert. 6.00 Zanggroep De Wielewaal. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.00 Gronlngsch uurtje. 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten. 8.03 Gevraagde gramofoonmuziek. 8.20 Zaterdagavondfilmpjes. 8.30 Orgelspel. 9.00 Vaz Dias en Varia. 9.15 Eddy Walls en zijn orkest. 10.00 Concert. 10.15 De Notenkrakers. 10.45 Mijn broer en ik. Voordracht. II.45 Gramofoonmuziek. HUIZEN 301.5 M. K. R. O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Muziekultzendlng voor fabrieken. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Gramofoonmuziek. 1.00 Het KRO-orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere Jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Kinderuurtje. 4.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Het KRO-orkest. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.30 Esperanto-nieuws. 5.45 Het KRO-orkest. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.15 Kath. Radio Volks Universiteit. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.00 Vaz Dias. 8.05 De KRO-Boys. 8.35 Lezing: Tusschen twee werelden. 9.05 Radio-tooneel „Malaise?Ik lach om 1" 9.40 De KRO-Boys. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.40 De KRO-Boys. 11.15 Gramofoonmuziek, •r:Wf

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 3