ECHO VAN HET ZUIDEN, TWEEDE BLAD- PROVINCIAAL NIEUWS, NIEUWS UIT KAATSHEUVEL ADVEBTEEBT IN DIT BLtO. 3. Woensdag 9 Jan. '35. 48e Jrg. Waalwijk, 8 Jan. 1935. Ontslag bij een Schoenfabriek te Waalwijk. Men beschikt ouer voldoende orders, maar kan door conlin- genletring niet aan grond stuffen komen. „Hedenmorgen vernamen wij, dat - de Timtur schoenfabrieken een ntal arbeiders was ontslagen, ngezien het bekend is, dat deze iriek op het oogenblik juist ruim n orders is voorzien, hebben wij is tot de directie gewend om te Formeeren of deze geruchten ju st tren. Dit bleek helaas waar te li. De directie erkende dat zij oole orders heeft loopen en er |or haar juist aanleiding bestond lar personeel uit te breiden, doch it zij tot dezen maatregel moest tergaan, omdat zij door de contin nleering van leer niet over vol lende grondstoffen beschikt, bij informatie op het bureau van Kamer van Koophandel en ibrieken voor de Langstraat bleek is bovendien, dat de grondstoffen aaraan gebrek is, niet in ons land prden vervaardigd. Bovenstaand bericht heeft de ndle gedaan door de geheele ederlandsche pers en 't is helaas aar al te waar. 't Is toch nog al heel erg, dat de ederlandsche schoenindustrie, die )or de regeering al op zoo tal van ijzen gehandicapt wordt, inen juke aan bata, Zuiderzee schoen- brieken, nu nog weer zoo be- oedijkt wordt. Vooral de gemeente [aalwijk wordt daarvan de dupe, s men ziet, dat een zijner eerste grootste fabrieken, die vol is iet orders minstens tot Paschen ie, in dezen tijd menschen werke- ios moet maken, omdat zij geen (ondstoffen kan krijgen, abso- ut noodig voor haar product. ,En nu weten wij wel, dat de geering de Nederlandsche overleer- jilustrie wil en moet bevorderen, |t zij rekening heeft te houden iet handels politieke overwegingen, mar men kan loch de schoen iduslrie niet verwijzen naar het jederlandsche fabrikaat, zoolang rlikelen als chroomgeitenleer en mtasieleersoorten in het geheel iet en wat betreft voering nog iet goed genoeg en zeker nog niet i voldoende mate vervaardigd wor en, waar hier op 't oogenblik pg maar sprake is van zeer prijzens- •aardige proefnemingen. Is men [nmaal voldoende georienteerd en In aan de vraag voldaan worden, an eerst kan de regeering eischen jch daar te vervoegen. Tot zoolang make men het de [hoenindustrie niet moeilijker, dan het reeds heeft en zegge toch iet: »als ge geen consent hebt voor Ingeland, dan haalt 't maar in |uilschland'<; of de schoenindustrie jch niet heeft te lichten naar een igen artikel en naar de smaak van en klant e.dtemeer waar men nderzijds fabrikaten als van Bally, groote concurrent van het fijne 'aalwijksche artikel en die van de (vitsersche regeering alle faciliteiten nin-en verkoop krijgt, maar vrij at binnenkomen. Hoe moet de ollandsche industrie daartegen con irreeren, als haar de gewenschte noodzakelijke grondstoffen ont reken. Het betreft hier een hoogst rnstige zaak die voor onze industrie n onze gemeente verstrekkende ïvolgen kan hebben. .Meerdere arbeiders en meerdt re IMeken zullen den weg der werke- shivui opgaan, als niet direct en t kracht wordt ingegrepen. sDe Maandagmorgens. Vij deelen het publiek mede dat 3 Maandagmorgen» niet meer )r ons wordt bezorgd, noch aan bureau verkrijgbaar is. DE ADMINISTRATIE. Geslaagd. heer W. Hoogendoorn alhier gde te 's Bosch voor 't practijk- oma Duitsch van de Vereen, van raren in de Handelswetenschap Geslaagde genoot zijn opleiding den heer J. Odekerken, Leeraar alhier. Pluim vee-ten toonstelling. e Waalwijksche vereeniging van imveehouders houdt op 12 en 13 uari a s in de zaal van café A. d. Pluijm aan de Haven een imvee- en Konijnententoonstel- Vooral om het groote aantal mdingen belooft deze tentoon- ling bijzonder belangwekkend te rden. aierdagmiddag om 6 uur heeft pening der tentoonstelling plaats. Als keurmeesters zulh n optreden de heeren Tuerlings en Elshout uit Kaatsheuvel. De capaciteit der Waterleiding te v.m. Baardwijk. De brand in de schoenfabriek der N.V. van Haren te v.m. Baardwijk heeft weer eens de aandacht gevestigd op de waterleiding in dit deel der gemeente. Men weet dat het hoofdbuizennet in Baardwijk kort geleden op grooter ca paciteit is gebracht. In zijn uitvoerig verslag over den brand schreef desondanks de verslag gever van „het Huisgezin" blijkbaar door ondeskundigen ingelicht dat de capaciteit van het buizennet ter plaatse te gering is om de motorspuit te kunnen voeden, zoodat men voor- loopig met een paar slangen op de wa terleiding moest genoegen nemen en de motorspuit haar water uit het Dron- gelsche Kanaal moest halen. De ver slaggever meent dan ook dat er met betrekking tot deze kwestie een leering uit den brand te trekken valt. Intusschen wist onze collega blijk baar niet dat in Augustus van het vo rige jaar de hoofdleiding in Baardwijk op voldoende capaciteit is gebracht. De heer v. Vliet, dir. der Gem. Licht en Waterbedrijven, verzocht „het Huis gezin" om plaatsing van een ingezon den stuk, waarin de juiste toestand wordt uiteengezet, doch het blad nam dit stuk niet op doch volstond met een korte rectificatie. Daar de publicatie der critiek in het Hsgz. op opvallende wijze is geschied, verzoekt de heer v. Vliet ons thans den hoofdinhoud van het bewuste ingezonden stuk te publi- ceeren, aan welk verzoek wij voldoen, teneinde te voorkomen dat zich een onjuiste meening over deze kwestie, die reeds vroeger zooveel stof deed op waaien, zou postvatten. Wij laten hier dezen hoofdinhoud volgen: „Het is niet mijn gewoonte om inge zonden stukken te schrijven, maar nu uw verslaggever in zijn uitvoerig ver slag van den brand bij Van Haren's Schoenfabrieken te Waalwijk op 28 Dec. j.l. onze Waterleiding de eer be wijst, ze tot voorwerp van critiek te maken en daarbij met de waarheid in gevaarlijke botsing komt, meen ik niet te mogen nalaten een en ander recht te zetten. De bewering in het verslag, dat de waterleiding op de plaats van den brand niet in staat was om de Waal wij ksche motorbrandspuit te voeden is er geheel naast. Ik behoef U daartoe slechts mede te deelen dat proefondervindelijk is vast gesteld dat de leiding op een afstand van Ca. 125 mtr. van de fabriek ruim voldoende is om de spuit te voeden. Na de vergrooting van het buizennet in Augustus 1934, bedraagt de capaci teit daar ter plaatse minstens 1000 a 1200 L. per minuut, terwijl de motor spuit maximaal 800 L. levert. De beschikbare hoeveelheid water is dus ruim voldoende om de spuit te voeden. Men zou zich kunnen afvragen om welke reden de Brandweer dan naar het Kanaal is getogen, dat niet zooals uw verslaggever schrijft 500 meter doch slechts 225 meter van de plaats des onheils verwijderd lag. Ik ken niet de beweegreden die de leiding van de Brandweer had om al dus te handelen. Echter, waar de brand zich in den aanvang zeer ernstig liet aanzien, ge tuigt naar mijn persoonlijke meening dit optreden van de Brandweer van veel doorzicht. Door de motorspuit rechtstreeks naar het kanaal te dirigeeren kon men bij catastrophale uitbreiding van den brand over de dubbele hoeveelheid bluschwater de beschikking krijgen. Gelukkig is gebleken dat zulks niet noodig was". R.K. Kiesvereeniging. Morgenavond houdt de R.K. Kies vereeniging in den Gildenbond, zoo als bereids gemeld, een algemeene vergadering, waar gelegenheid be staat tot het stellen van candidaten voor de Prov. Staten. Ouderavond St. Petrusscholen. Wij herinneren er aan dat heden avond in den Gildenbond de jaar- lijksche Ouderavond voor ouders der leerlingen der St. Petrusscholen wordt gehouden. Evenals voor beide voorgaande avonden is weer een interessant program ma samengesteld, waarin de ouders vele nuttige wenken met betrekking tot de jeugdopvoe- ding zullen krijgen. Wij verwachten daarom een flinke belangstelling. Hei bal der W. Z. V. Het bal der Waalwijksche Zwem- vereeniging, dat Zondag a.s. in Musis gegeven wordt en waaraan dit jaar een meer dan gewone voorbereiding is gegeven, zal staan onder leiding van den hear L. J. Crielaars, leeraar in moderne dansen alhier. Gegund. De terrazo-werken in het nieuwe gebouw van Vroom en Dreesman te Tilburg, onder architectuur van Oscar Leuw te Nijmegen, de be- noodigde terrazo-werken voor de uitbreiding van 't gesticht Beinier van Ai kei en den nieuwen Schouw burg te 's Bosch zijn gegund aan de firma Gebr. Mion, Tilburg en VV aalwijk. Beveiliging Ds. Huffman in de Neu. ttciu. Uciii. ie u.m. Utsuijen. liet was Zondag voor cte Ned. lierv. Gemeente le v.ui. Besoijen een belungi ïjke üag, waal op bezen uag wem ue nieuwe neruer uezcr gemeente, ds. Huffman uil Rolter- uain, iu zijn ainoi ne,esligü. Deeds \oor enkeie maanden iiau ds. tl oil man iicl beroep naar v.in. liesoij n aangenomen, uuch er waren bijzon dere omslanuigbeden, die zijn liiuede in de gemeente üebben uitgesteld. iNu deze moeilijkheden, toen nog eerder dan aanvankelijk verwaent was, waren uil den weg geiuimd, was bel een des te meer nnjde dag voor de gemeenlenai en, die dan ook geloond nebben mei de belangrijke gebeurtenis in de kerk mede te leven. I ïjdens den niorgendieiiat van RJ uur was de kerk geneei bezet, zoodal er weinaast plaatsen te koi l waren. Met zeer veel plechtigheid had onder dezen Dienst de bevestiging, geleld door Ds. van Grieken uit Botter dam, plaats. iNauat de godsdienstoefening was geopend niet net zingen van psalm bü 1 en gebed, hieiu Ds. v. Uneken een predikatie naar aanleiding van Jesaja 02—den nieuwen leeraar w ijzende op de beleekenis van dezen uag voor nein, daar hij van nu ai aan zal Werkzaam zijn in zijn ge meente als de brenger van de uood- schap des vredes, uocli ook om le wi|zen op de gerechligiiDd üods, die bel kwaue niet ongeoirah laat. Hierna was hel piecnlige oogen blik van de bevestiging aangeb» oken. Na voorlezing van liet bevesligings lormulier en de daaiin lol oen te bevestigen predikant gerichte vragen, anlwoorude Ds. Huffman niet duide lijke slem »Ja, ik, v ui ganscher halte», daarmee voor God en de gemeente geluigenue de geestelijke neiaiigeii naar best vermogen le zuhen behartigen. Aan de hieiop volgende hand oplegging nam*.ir ueel: Ds. v. Grieken uit Botterdam, Ds. v. d. Roest uil 'sGravemoer, Ds. Muuinickel uil Waalwijk en Ds. Cuperus uil Capelle, om beurten een zegenbede ovei den nieuwen pred.kant uitsprekende, waarna de gemeente slaande Z.L. toezong de zegenbede Dal 's Heeren zegen op U daal. Hiermede was deze plechtigheid ten einde en weid mei dankzegging en hel zingen van psalm 84—0 ueze morgendienst gesloten. Dok in den middagdienst van hall drie was hel kerkgebouw geheel bezet. Na de lezing van psalm U5 vers 1 en li hield Ds. Holiuiun zijn eeiste predicalie, die hij in drie deelen had gesplnst. Z.Eerw. begon met zijn groote voldoening uit le spreken over de belangstelling, die de gemeentenaren bij zijn bevestiging geloond hebben, en hij uitte de hoop dal beider en gemeente het goed met elkaar zullen weten te vinden en dat geen aan merkelijk verschil van inzicht tus- schen hen zal komen. Ds. Hoffman hield zijne predikatie naar aanleiding van hel woord van Paulus in den brief aan Corinthe: »Wij prediken Cliristus den Gekrui sigde, den Joden een ergernis, den Grieken een dwaasheid». Z.E. stelde vast dat onze tijd niel ongodsdienstig is, ofschoon er veel verschil van richting in godsdienstige zaken is. In dezen tijd zoeken velen den godsdienst weer terug, zoeken zij Ch islus, die uit den haidigen chaos een nieuwe wereld zal scheppen, waarin Hij Koning is. Zonder Chris tus is de wereld verloren, want Christus is de kracht Gods, die heelt waar wonden zijn, troost waar droef heid is en sterkt waar zwakte is. Na zijn treffende predikatie, die enkele malen door gemeentezang werd onuerbroken, hield Ds. Hoff man de gebruikelijke toespraken. Hij be0on met een woord tot de gemeentelijke overheid, waarmede hij hoopte aangenaam en vrucht dragend samen te werken. Van zijn kant gaf Ds. gaarne de verzekering hel overheidsgezag te steunen. Een bijzonder dankwoord bracht Z E. ook aan Ds. Muhlnickel, voor de hulp in de afgeloopen weken van hem ontvangen, en voor de wijze waarop hij zijn consulentschap ovt r de vacante gemeente heeft vervuld. Ook mevr. Muhlnickel bracht spr. een bijzonder hartelijk dankwoord. Voorts dankte Ds. Hoffman zijn bevestiger Ds. van Grieken, zijn collega's van den Ring 's Grevelduin- Cupelle.de Kerkvoogden, Kerkeraad, Kiescollege, Ouderlingen en Diake nen, voorlezer, organist en kerk personeel, de hoofden der Christ. Scholen, den Brig.-Comm. der Kon. Marechaussée, en hij sprak de hoop ui! met allen op prettige wijze samen le werken. Vervolgens richtte Ds. zich nog tot de hoofden en onderwijzers der Christ. Scholen, de leiders van de Zondagsschool, Meisjesen Jonge lingenvi reeni^ingen en tot zijn toe komstige catechesanten. Tenslotte vroeg Ds. Hoffman zijne gemeentenaren om hem door hun ZAKENMAN HET SLACHTOffth VAN RHEUMATIEK Dacht zijn werk te moeten opgeven Nu is de pijn verdwenen. »Een paar weken geleden was ik er zoo slecht aan toe, door een zenuw-rheumatiek aan den achter kant van mijn been, dal ik nauwelijks kun loopen. De pijn was ondraaglijk, ik ben handelsreiziger en hel zag er naar uil, alsol ik met mijn werk zou moeten ophouden. Toen raadde een goede vriend mij aan om Kruschen Salts le nemen, omüal het hem ook weer in orde had gebracht. Dus nam ik eiken morgen regelmatig een dosis Kruschen, lot een week geleden toen het is me een vreugde uil te kunnen schrijven de pijn volkomen verdwenen was. Daarna ben ik doorgegaan met eiken morgen precies de kleine dosis in mijn kollie le nemen. Ik heb Kruschen SaLsai aan zoovele bekenden aanbevolen, dat enkelen dachten, dat ik het ver knopen moest.W. A. D. VN at Kruschen Salts deed voor den Heer VV. A. D. was: het kwaadaar dige urinezuur verdrijven, dat de kwellende rheumatische pijn ver oorzaakt. En Ki uschen zal nem ook verder bewaren voor de verscurik kmgen van rheumatiek. Want de »dagelijksche dosisa zal zijn organis me ui een perfecte conditie houcen, zoodat schadelijke sloffen alsurii.e- zuur zich nooit meer kunnen op- hoopen. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogisten 1 Ü.9U en 1 i.üü per fla con, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dal op het etiket op de llesch, zoowei als op de buiienverpakking de naam Bovvnlree Handels Maat schappij, Amsterdam, voorkomt. gebed iu zijn weik bij le slaan. Ds. Hoesl uil 's Giavenioer heette Ds. en mevr. Hoffman welkom 111 dell Buig 's Gre^eldumCapelle en hoopte ual hij hier veel vricnuschap van zijn collega's zal ondervinden. Ds. Muhlnickel sprak den nieuwen predikant vervolgens nog toe, wij. zende op de niueilijke laak en ue verantwoordelijkheid, die hij thans op zich genomen heelt. Namens de gemeente, die met verlangen naar dezen dag heelt uitgezien, liep spr. Ds. Hoffman een hartelijk welkom toe. Mede deed spr. tlil namens den Kerkeraad en namens het Classikaal bestuur. Zich lot de gemeente richtend vroeg Ds. Muhlnickel tenslotte aan allen deu steun des gebeds voor hun nieuwen voorganger. Met psalmzang en gebed, waarin Ds. Hoffman voorging, werd deze plechtigueid gesloten. Ned. Hero. Gem. Besoijen. Tijdens den dienst van's morgens 11) uur zullen a.s. Zondag in de kerk der Ned. Herv. Gem. le v.in. Besoijen ouderling G. Mandemakers en diaken VVijiiands wegens periodieke aflie- ding opnieuw worden bevestigd. Uitvoering ten bate van liet plaatselijk Crisis-Cumité. Naar men ons van bevoegde zijde mededeelt, zal het Postavond-Connlé een uilvoering ten bate van het Cri sis-Comité organiseeren op Zaterdag 10 Febr. a.s. Het geheel zal staan onder de artistieke leiding van den gevierdeu Humorist-Conferencier Paul Ostra uit Amsterdam, daarbij geassisteerd door onze populaire iilinartiste en voordrachtkunstenares Suzie Klein (de blonde Greet uit de lilm »De Jantjes»). Verder Wouter Denijs als muzikile fantast en het internatio nale dansensemble »the Retlicsini's». De namen van het Eere Comité worden eerdaagsgepubliceerd, terwijl dan ook nadei e gegevens aangaande de uitvoering zullen volgen. Roode Kruis. De activiteit, die het nieuwe be stuur van de afd. Waalwijk van hel Roode Kruis, de laatste weken heeft aan den dag gelegd, is niet zonder succesvolle uitwerking gebleven. Naar wij vernemen is het ledental gestegen van 28 tot 100. Niet in het minst is deze mooie uitbreiding te danken aan het werk dat de trans portcolonne van het Roode Kruis doet en waardoor tot meerderen is doorgedrongen van welk een groote beleekenis deze vereeniging is. Het bestuur kan hoogst tevreden zijn over dezen aanwas van het ledental en zai hierin een spoorslag zien om het Roode Kruiswerk in onze plaats voort te zetten met de zelfde ambitie als waarmede het zijn actie begonnen is. Zeer veel belangstelling is er onder de dames voor den helpster-cursus, waarvoor zich niet minder dan 37 deelneemsters hebben opgegeven. Ondanks het groote getal heeft het bestuur maatregelen genomen om alle dames, die zich opgaven, den cursus te laten volgen, zoodat geen enkele behoeft te worden teleurge steld. Spoedig zal met de lessen, die staan onder leiding van dokter Akkermans te Drunen, begonnen worden. R.K. Werklieden vereeniging. De harmonie St. Crispijn en de too- neelvereeniging D.V.S.V. zullen op Maandag 14 Januari a.s. een groote wintel-uitvoering geven voor de leden der R.K. Werkliedenvereniging. Rectificaties. Abusievelijk was in ons bericht van Zaterdag, betreffende den ver koop van Liefdadigheidspostzegels «Voor het Kind», onvermeld geble ven dat ook mej. Corry v. d. Sanden zich hiervoor zeer verdienstelijk ge maakt heeft. Ook wat het bedrag van den ver koop 't vorig jaar betreft, heeft men ons onjuist ingelicht. Toen is er niet voor f 100, maar voor f 480 verkocht zeer zeker ook zondei verkoop ten postkantore een prachtig bedrag. Voorts verzoekt men ons te ver melden dat de vechtpartij in den Baardwijkschen polder niet heelt plaats gehad nabij de z.g. veldtent, doch voor 't daartegenover liggend café. Provinciale Stalen. Naar wij vernemen heeft mr. H. J. J. van den Biesen te Breda te kennen gegeven bij de a.s. verkie zingen niet meer voor een zetel in bet college van Provinciale Staten van Nooidbrabaiit in aanmerking te willen komen. Daardoor ontstaat ook een vaca ture in het college van Gedepuleerue Staten, waarvan de heer van den Biesen eveneens jarenlang hd was. Jhr. mr. Frans van Rijckevorsel, van 1915—1931 lid van Ged. Stalen van Noordbrabant en van 1915 lia der Prov. Stalen is voornemens zich met het oog opzijn vei ge vorderden leeftijd uit hel ambtelijk leven terug te trekken. Candidaatstelling De R.K. Kiesvereeniging te Drunen heelt voor de verkiezing van leden der Prov. Staten candiuaat gesteld Mr. li. v. d. Heijden, burgemeester van Drunen. E. C. J. Moonen, burgemeester van Waalwijk. Mr. P. Loeff te 's Bosch. M. van Dongen te Waspik. Chr. van tlerpt te Herpt. De heer W. Sassen te Geertruiden- berg is o.a. candidaal voordeirov. Stalen voor de R.K. Staatspartij gesteld te Lage Zwaluwe, Made, Baamsdonk en Kaamsdonksveer. Elders zijn o.m. voor de R.K. Staatspaitij reeds can inlaat gesteld Ir. van Loon, Steenbergen, Jac. Vos Az., Roosendaal, A. Asseibergs, Bergen op Zoom, Dr. Ir. J. van Gilse, Dr. Moerdijk en Th. Tiebackx, allen uil Roosendaal, C. Moors uil Nieuw-Vosmeer. Tooneel. De Baardwijksche tooneelvereen. «Liefdadigheid door Kunst» heelt in studie genomen het drie-bedrijvige looneelspel »Mea Culpa» van Herman Burger. Reeds in Februari denkt de vereeniging dit stuk op te voeren. Aanrijding. Nabij het woonwagenkamp achter de Groensleeg werd de woonwagen van 11. geramd door een vrachtauto van de fa. K. uit Kaatsheuvel. De woonwagen liep ernstige beschadi gingen op. De politie maakte proces verbaal is. Verlaying der eleclriciteitstarieven in Noordbrubant. De Provinciale Noordbrabantsche Eleclriciteilsmaatschappij (PNEM), die in den loop der laatste jaren hare tarieven reeds meermalen ver laagde in 1934 zelfs met 20 pCt. voor de grootindustrie heeft met ingang van Januari 1935 weer be langrijke prijsvei Ingingen ingevoerd voor de plattelandbewoners en voor de middenstandsbedrijven, zoowel voor licht als voor kracht. Verder zijn de tarieven voor de grooiere gemeenten, welke den stroom engros betrekken van genoemde Mij. en dezen zelf aan de ingezetenen distri bueeren, eveneens verlaagd, waaraan de voorwaarde is verbonden dat deze tariefsverlaging ten goede moet komen der afnemers, zoodat ook de inwoners dezer grooiere gemeenten in het genot eener prijsverlaging van de electriciteit zullen komen. Buiten dien verhaalt de PNEM op hare afnemers niet de omzetbelasting. Trots deze tariefsverlagingen blijft de financieele toestand van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noordbrabtfnt kerngezond, hetgeen ongetwijfeld voor de toekomst veel belovend is, temeer omdat de afzet der electriciteit gestadig toeneemt. Conflict by de Cevabo-schoenfabrieken. Gistermiddag heeft onder leiding van den rijksbemiddelaar, prof. mr. Aal- berse, in het departement van sociale zaken een bespreking plaats gevonden tusschen partijen, betrokken bij het conflict, dat sedert eenige weken be staat bij de N.V. Cevabo-schoenfabrie ken te Moergestel. De gehouden gedachtenwisseling heeft ten slotte tot voorloopige over eenstemming tusschen partijen geleid. Verwacht mag worden, dat vandaag of morgen de staking als geëindigd be schouwd zal mogen worden. Begin van Brand ie v.m. Baardwijk. Nadat vorige week een schoor steen tot tweeinaai toe had getracht brand te stichten in helgebuuw hei- li ïcolage—inuusirie *Stla» te v.m. Baaruwijk, ontstond in dit bedrijf giMeravuiid opnieuw een begin van nrand, dat gelukkig door hel spoedig optieden der brandweer nog iu de kiem kon worden gesmoord. Een hoop algekeurde kousen, die op zolder lagen, had door onbe kende oorzaak vlam gevat. Geluk kig was er nog personeel in de ta- biiek, zoodal de brandweer onmid dellijk kon worden gealarmeerd. Deze verscheen met de molorspuit ter plaatse, doch het bleek dat een enkele straal op de waterleiding reeds voldoende was om de vuur haard te blusschen. Heel spoedig kon de brandweer weer inrukken. Het brandje, dat slechts geringe schade met zich brachl, trok in het avonduur veel belangstelling. Kaatsheuvel, 8 Dec. 1935 Loop der bevolking over 1931. Aantal inw. per 31 Dec. '33 10781 verm, door geboorte man. lap vrouw. 125 vestiging man. 204 vrouw. 183 Dit totaal is te vermin, met wegens overleden man. 51 vrouw, 48 vertrokken man. 214 vrouw. 180 in totaal 493 bevolking per 31 Dec. '34 10935 inwoners, waarvan 5095 mannen en 0200 vrouwen. lotale vermeerdering in 1934 met 1/4 personen. Aantal voltrokken huwelijken be droeg 58. Li.h.. V. V. »L).E.S.d kampioen. Traditie getrouw mogen we haast schrijven, want sedert wanneer werd vei toren 7 heelt Ubi weer gewonnen, lbans moest nel bezoekende Yelo- citas uil inbuig 111 DEi met 7 2 zijn meerdere ei kennen. Doch wat meer zegt, de kroon is door deze overwinning voor dit seizoen op hel werk gezel. DES is kampioen hater aldeeiiug (3e klas i V Lbj. Hadden we in het begin van het seizoen groote vetwacnungen van onze door en door getrainde jongens niemand durlde center vermoeden dal hel zoo een succes zou woroen. Getrouw het devies «Door Een dracht Slerk« heelt onze R.K. V.V. »DES« een succes welen le bereiken, dal zeker vermeldenswaardig zal blijven lil de geschiedenis dezer thans zoo bloeiende vereeniging. Nog enkele wedstrijden sciteiden van nel slot van de competitie, doch deze staan aan de illusie van DES, het kampioenschap te be reiken, met meer 111 den weg. De K. V. V. »DES« werd opge richt 25 Mei 1950 en telde toen 25 leden. Met de grootst mogelijke niocile kon men in het seizoen 1930—1931 twee elllalien iu het veld brengen. DES 1 kwam dit seizoen uit in de le klasse van den Br. V. B. Na een zeer zware competitie wisten onze jongens reeds het eerste jaar kampioen hat er afdeeling te worden, om dan iu het seizoen 1911—'32 uit te komen in de 3e klasse van den K.N.V.B. Op zeer eervolle wijze werd hier voor het eerste jaar op de 4e plaats geëindigd. Na beëindiging van dit seizoen werd een lelie aclie gevoerd »DES« in Katholiek verband te krijgen. Speciaal ingewijden zullen zich den strijd herinneren, die werd gevoerd om dit te bereiken. Na schier einde- looze vergaderingen werd echter de lang gekoesterde hoop van den »Voetbalkapelaan« de Klijn ver wezenlijkt. DES trad toe tot den R. K. F. Het seizoen 1932'33 kwam DES in de 3e klasse van den I V C B. Met den moed der wanhoop werd het eerste jaar gestreden om toch zeker als nummer 2 op den rang lijst te eindigen, nu hieraan de promotie naar de 2e klasse delinitief was verbonden. Het mocht evenwel niet zoo zijn. DES eindigde als nummer 3. Het daarop volgende seizoen 1933 '34 moest DES met de 5e plaats als eindstand op den ranglijst genoegen nemen, doch een serieuse training daarna begonnen, gaf waarborgen voor een succes in dit competilieseizoen. Het moet voor or.ze DF.S lui een waar ge noegen zijn thans op den kampioen- titel te kunnen bogen. Gaarne bieden wij onze gelukwenschen aan 't kranige elftal aan in welkefelicitatie wij eveneens den onvermoeiden adviseur Pastoor de Klijn en het geheele DES bestuur betrekken.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 5