CARMKH. Revue: zouoEi mm MULDERS-SAUS "1VOROL PLAATSELIJKE BERICHTEN. ABONNEERT U OP DIT BLAD. Afooic ujitte tanden AGENDA. BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. ADVERTENTIEN. WERKMEISJE. ADVERTEERT IN DIT BLAD. Flink Werkmeisje ZONDAG 13 JAM. ANTWERPEN PER PERSOON 1.65 H.KLEHJN-TUMMERS houdt BALANS-OPtëUSMIKG. I-iUV Aanrijding. Maandagavond omstreeks kwart voor zes üad op de Provinciale weg ongeveer 1 K.M. verder dan caléL. v. d. Ka, een aanrijding plaats, die wonder boven wonder goed is af- geloopen. In de ricuting Tilburg dribbelde in bet eigenaardige dralje aan de groe.iteiiwagenljes eigen, bet paardje van den aardappelhandelaar Nieuwkoop uit Wijk nij Heusden, gespannen voor een aardappel-huii- karrelje, waarop deze N. gezeten was. Paard en wagen hadden de goede wegzijde langs de tramlijn, teiwijl de verlichting vóór en de roode refector achter het wagentje in orde waren. Plotseling bolst met groole kracht de autovracnlwagen van v. d. Broek uit Aalburg, achter op 't karretje, dat nagenoeg aan splinters vloog. As en wielen wer den vernield, de groenten vlogen den weg over en... paard en voer man bleven ongedeerd. De vracht auto was aan ue voorzijde deerlijk gehavend en moest zijn reis staken, doch ook de autobestuurder was er met de schrik afgekomen. De gemeente—politie stelde een onderzoek in naar de schuldvraag. De aardappelhandelaar zal hierin wel vrij uilgaan, terwijl de chaulï'eur verklaard niet geremd te hebben. Om welke reden moet nog worden uitgezocht. Jeugd—centrale. Maandagavond is een vergadering gehouden om te komen tot de op- riciiting van een R K. Jeugd-centrale, die ten doel zou hebben de geeste lijke verzorging van de bestaande lt.K. vereeingingen Patronaat, U.K. Voetbalvereeniging en U.K. Gym nastiekverenigingen te bevorderen. Dok op enkele andere punten zou samenwerking en centraliseering beoogd worden. Tot een definitie! besluit is het nog niet gekomen. DESVclocitas 7—2. Een meer dan talrijk publiek was opgekomen 0111 onze R.K.V.V. Zondag middag op het Sportterrein aan de Marktstraat te zien spelen, tegen Ve- locitas I uit Tilburg. Goed twee uur werd afgetrapt en direct neemt Velocitas het spel in han den. Diverse aanvallen volgen op het DES doel, die door backs en keeper op fraaie wijze worden onderbroken. Geleidelijk neemt DES nu hel spel over. Een tweetal corners op het Ve locitas doel leveren geen resultaat op. Na ongeveer een kwartier spelen weet van Laarhoven uit een keurig aange- speelden bal van Jef Nieuwstadt het eerste doelpunt voor DES te scoren. De vreugde is evenwel van zeer korten duur, want nauwelijks eenige minuten is het spel ouder of ook Vloemans moet visschen (11). DES blijft echter het overwicht be houden en na vele vergeefsche aan vallen weet eindelijk André van Box- lel uit een fraaie door zijn broer Ber- tus aangegeven bal DES de leiding te bezorgen. (21). Het 3e doelpunt krijgt DES cadeau door een der backs van Velocitas. Na de thee neemt DES het spel di rect in handen. Als het spel ongeveer vijf minuten oud is zien we een solo ren van André van Boxtel, keurig pas seert hij de geheele achterhoede 0111 dan met een formidabel schot DES met 41 de leiding te bezorgen. Het middentrio van DES is thans keurig op dreef en met een fraai open spel maken ze het Velocitas dikwijls mee» dan lastig. Bij een doorbraak van de Tilburgers telden we reeds een tegen- punt, doch Vloemans is op zijn plaats en weet vallende schitterend te redden. DES neemt het spel weer geheel in handen en voert successievelijk door de Gebrs. van Boxtel de stand tot 7-1 op. Een enkele aanval van Velocitas op het DES doel, wordt mede door de hulp van een der DES-backs, die den bal in eigen doel trapte met succes beloond. Diverse aanvallen worden nog ondernomen, doch de Velocitas- backs lokken onze jongens onophou delijk in de buitenspelval, zoodat doel punten uitblijven. Met 72 eindigde DES haar kampioenswedstrijd, voor waar een schitterend succes. Tot heden werden gespeeld 12 wed strijden, 11 werden gewonnen en 1 werd gelük gespeeld. Voor 48 goals tegen 19. DES II speelde op eigen terrein te gen Roda II uit Tilburg en wist na een spannende wedstrijd met 52 te winnen. DES III dat te gast was bij Uno Animo 2 te Loonopzand moest met een 60 nederlaag naar huis. DES-Huldiging. Goed half vijf uur vereenigden de spelers van DES zich in cafe van Dun, waar zij door de harmonie van het Koninklijk Muziekgezelschap werden afgehaald om zoo door Peperstraat, Hoofdstraat, Schoolstraat naar het clublokaal in de Gasthuisstr, te trek ken. Het home van DES was door rappe handen in een ware feestzaal omge- loo\erd. De Voorzitter van het Kon. Muziekgez. Euphonia de heer van Nieuwstadt wenschte het bestuur en spelers proficiat met het behaald succes, en wees op de prachtige pres tatie het kampioenschap ongeslagen tc hebben veroverd. Door eendrachtige samenwerking is z.i. dit succes be reikt. Met een lang leve DES eindigde spreker. De Voorziter van DES de heer Jac. Smit dankte voor de serenade door het Kon. Muziekgez. Euphonia ge bracht. Spreker wees op de eensge zindheid en samenwerking van de spelers die dit seizoen DES kenmerk te. Hij bracht verder zijn dank aan de begunstigers van DES, die door hun offers DES mede brachten tot wat zij thans geworden is. De ZeerEerw. Heer Pastoor de Klijn, adviseur van DES dankte mede namens den HoogEerw. Heer Deken van den Brekel de spelers en de lei ding van DES. Hij wenschte de jon gens in de promotiewedstrijden het beste succes en eindigde met de hoop uit te spreken dat Door Eendracht Sterk zal worden bewaarheid wat hij hun toedacht: het volgende seizoen als 2e klasser het nieuwe Sportpark te kunnen betreden. T.B.C.-dag gaat niet door. Mede door de overlading van het programma der Winteruitvoeringen heefthet bestuur der T.B.C.-Vereeni- ging besloten om de T.B.C. propagan da, die op Zondag 13 Januari was vastgesteld niet te doen doorgaan. Mariavereeniging. \J De paatronaatszaal was gisteravond stampvol met een gemengd publiek, dat zijn belangstelling toonde voor de propaganda—avond door de Maria vereeniging met medewerking van de Tooneelclub „Ons Vermaak" en de Dameszangclub „De Nachtegaal" ge geven. De geheele Geestelijkheid met Deken v. d. Brekel, Pastoor de Klijn en zelfs de Geestelijke Adviseur Kap. Kietra, die wij maanden wegens onge. sleldheid hebben moeten missen, was aanwezig. Tot zelfs hel balkon was tjokvol. De presidente der Maria vereeniging Mej. Anna Verhiel opende met een welkom, waarbij speciaal de WelEerw. Heer Rietra in haar gunst stond, de vergadering. Deken van den Brekel bood zij namens de Mariaver eeniging en het Kruisverbond bloemen aan, terwijl het haar een innig genoe gen was, den Geestelijken Adviseur bij zijn eerste aanwezig zijn op de Ma riavereeniging na zijn herstel ook met bloemen welkom te hceten. De Too- neelvereeniging „Ons Vermaak" hul digde eveneens den Adviseur met bloe men. De Secretaresse der Mariaver eeniging Mej. Ba. de Vries gaf een fi nancieel verslag met een opwekking tot activiteit der leden. De looneel- vereeniging „Ons Vermaak" bracht daarna het tooneelspel, in drie bedrij ven „Toen de Zon opging" van Johan van Eeckelen bewerkt voor Heeren- tconeel door Frits van Duinen voor het voetlicht. Het tooneelwerk kreeg 'n dankbaar applaus dat grooter ware geweest zoo het spel meer ingeleefd was. De korte tijd van voorbereiding speelde nu en dan de goede krachten van Ons Vermaak parten. Ook grime en decors in vele opzichten onver beterlijk waren niet zonder fouten. De Nachtegaal, de Zangclub der Ma riavereeniging ging bij het vele goede, dat ze onder de nieuwe leiding bood eveneens mank, aan het euvel, van tekorte voorbereiding voor de uitvoe ring. Zoowel tooneel als zang hadden echter een dankbaar auditorium. Al les beneen mogen we de prop.-dag der Mariavereeniging zeer geslaagd noe men. Armenconcert „Euphonia". Door de uitvoering van de Maria vereeniging, het kampioenschap van DES en het Bioscoopbezoek, was te verwachten, dat het Armenconcert van Euphonia Zondagavond in het gedrang zou komen. Gelukkig is dit niet ge weest wat het financieel gedeelte be treft, De St. Elisabethsvereeniging kan op een recette van ruim 80. rekenen. De Harmonie en de Humo rist F. de Rooij uit Tilburg deden hun best om stemming te brengen, wat nu eenmaal moeilijk is in een slecht be zette zaal. Laten we hopen, dat een volgende maal de liefdadigheidscon certen niet door concurrentie-uitvoe- ringen beïnvloed worden, Tooneeluitvoering. De tooneelclub van Berkdijk gaf Zondag haar eerste winteruitvoerin gen in het Parochiehuis, om 2 uur voor dames en om 7 uur voor heeren. Was de middaguitvoering druk bezocht, de avonduitvoering had een tjokvolle zaal, en zij die onlbraken hebben heel wat gemist. Opgevoerd werd «Bronnen van Bederf», dramatische fantasie in 3 bedrijven door L. E. Baiedaj. Het stuk speelt te Leuven, het eerste bedrijf begin Aug. 1914, het tweede en derde bedrijf op 't einde van Aug. 1914. Eduard Kolmar, een brave, godsdienstige en ijverige stu dent aan de Universiteit te Leuven, wordt door het lezen van slechte boeken, aie Emile Barrot, een fat en doortrapt gemeene kerel, hem tegen buitengewoon hooge prijzen bezorgt, een onverschillige, raakt langzamerhand zóó verslaafd aan het lezen van slechte romans, dat zelfs zijn lust voor de studie ver dwijnt en hij zich overgeeft aan den drank. Rector Boschhof wijst hem op zijn verkeerde daden, maar het baat niet. Eindelijk, na hel ontvan gen van een brief van zijn vader, een generaal, die in den oorlog is gesneuveld, komt hij tot inkeer en spreekt nog een rouwmoedige biecht, voor hij wegens het schieten op de Duitschers wordt gefusilleerd, Een stuk met een zeer mooie strekking. Geen enkele ondankbare rol komt er in voor. Trokken de vertolkers der hoofdrollen meer aandacht dan de anderen, alle spelers hebben het stuk op een meesterlijke wijze weten op te voeren. Ook een woord van hulde aan den regisseur. Wij hopen spoedig wederom op een dergelijke uitvoering te worden ver gast. CaPüLLE. Maandagavond j. 1. herdachi üe Herv. J. V. op G G Immauuëi alhier, haar 10 jarig Destaau. in ecu goed bczctic Reik werd dc herdenRingasauieiiRombi begonnen mei het zingen van Psalm 52:6. Na hei votum las Us. Mcijcts van Utrecht, de opnchier der J. V. Hebr. 5 10 101 en mei 14. Na gebed en het zingen van Psalm 119 5 en 65, sprak hij naar aanleiding Hiervan over: „oeleuiug der zintuigen hei grooie nul der Jongeliugsveiceno gmg Zooals onze natuurlijke zinnen van onze jeugd af geoelcnd worden, zoo ook onze geestelijke zintuigenhel geestelijk oog om ie zien, hel oor om ie hooren Gods woord, biel leven van Gods bewuste schepping is een groole omwikkeling in techniek en cultuur. Al is er daar misbiuik, in wezen is hel een grijpen naar de komngsplaats, die God den mensch gaf bij de schepping Zoo moei hei geestelijk leven zijn een groole worsteling naar de vol maakthcid, door oeleniiig der zinnen Ue J V. zal 111 dezen tijd van gisting en overgang de jonge menschen moeien bekwamen, om zich eenmaal mei voue kiachi in de strijd ie werpen Alleen wanneer de jongeling in Chris lus een nieuw scnepsel is, kan hij tcnvolle die laak vervullen, zooals God het eischt. Na deze gloedvolle rede, werd ge zongen Psatm 1 2. Us Cuperus sprak daarna over „Idealen' naar aanleiding van Joel 2:28; „Uw jongelingen zullen ge zichten zien". Tweeërlei idealen schetste hij: hei ideaal van den natuurlijken mensch, het ideaal van den gclooLideausi. Ue natuurlijke idealen ontleend aan hei siot in deze eeuw van materialisme Ondanks geweldige ontwikkeling van stoom en electriciieit, ondanks hei schier winnen der heele wereld, schade aan de ziel. Daartegenover is de geloofsidealist, geen onpractische droomer, maar snijder zooals Jozef. Si rijdend in al de moeite van deze eeuw, verwachtend de gouden eeuw van Christus roept de geloolsidealist; .Kom, Heeie Jezus, ja kom haasielijk". Nadat Us. Cupcius had gebeden en gezongen, was Psa m 89:8, sprak Z Eerw de zegen uu. Nadat gezongen was „De vaan ontplooid* verliet de schare het kerkgebouw, en was de J. V. zijn tweede 10 jaar ingegaan. Donderdag 17 Jan. des avonds half 8, zal in hei gebouw voor Chris telijke belangen aan het Bruggeijc, de A. K. Kiesvcreenigtng haar Jaarver gadering houden. Door den heer A. Korteweg zal worden ingeleid: „Herv. Gerei, en de A. R. Partij*. Behandeld zullen worden de volgende punten 1 De verhouding van Herv. Geref leiders en volk, lot de A. R. Partij in het verleden. 2 De Zeister actie. 3 De beide Utrechische conferenties. 4 Beoordeeling van beide. 5 Diepste ootzaak van de politieke versplintering der Herv. Gerct groep iseperausmej en de weg lol opiossing van het Herv. Geref vraagstuk in de A. R. Pariij. Alle belangstellenden zijn welkom. RAAMSDUNK. Driekoningen, was voor de parochie van de H. Bavo een ware gloriedag. Bijna 20 jaar was het geleden, dal een van Raams. donks zonen verheven werd tot het H- Priesterschap. Nu zag de pa rochie in haar midden een nieuw- gewijden priester den eerwaarden pater Gustavus Vissers, van de Orde der Capucijnen, om in de plaats waar hij geboren en getogen was, zijn plechtige eerste H. Mis op te dragen. Om half tien werd de Neomist, onder het luiden der klokken in feestelijken optocht aan het ouderlijk huis afgehaald. De feeststoei was als volgt samengesteldDe Rijver eeniging met vaandrig en 8 ruiters, de Jonge Werkman en de K. J. V., beide met vaandel, de harmonie St. Bavo, bruidjes, de jonge priester met familieleden. Onder het zingen van het „Veni Creator" werd hij door den pastoor der parochie, den Z.Eerw. Heer L. van Heeswijck, plechtig de overvolle kerk binnengehaald, waarna de plechtige H. Mis begon. Doos 20 ct Tube 40 en 60 ct. De feestpredicatie werd gehouden door Pater Nathanaël van Kaams- üonksveer. Na de H. Mis werd door liet zangkoor de Priestercantate van P. J. Vrancken gezongen. In de pastorie werd een druk be zochte receptie gehouden. Om half 3 werd nog een plechtig Lof gecelebreerd, waarna de harmonie Si. i>avo aan de pastorie nog een serenade bracht. De parochie te Raamsdonk telt 934 communicanten en 13/2 zieien. Uitgereikt werden in 1934 ruim 43000 H.H. Communiën. Aan 36 kinderen werd het H. Doopsel toegediend, 2b kinderen beneden de 7 jaar deden bun eerste H. Communie, 28 hernieuwden dij het beëindigen van hun schooitijo hun doopbeloiien, 18 parochianen zijn overleden, waarvan vier beneden den leeftijd van 7 jaar; 8 huwelijken wer den ingezegend. In het jaar 1935 zal door den .bisschop wederom het H. Vormsel worden toegediend. N1EUWKU1JK. Maandagavond had in calè Blegers de algetnecne jaarvergadering plaats van de Vee- ver zekeiing alhier. De Voorzitter, de heer Louis van Spijk opende deze bijeenkomst met een welkomstwoord lol de talrijke aanwezigen, wenschte hun een Zalig Nieuwjaar en hoopte dat hel jaar i935 voor de boeren wat meer gunstige perspectieven zal opleveren dan 't algeloopen jaar het geval was. Uit voorlezing der presentielijst blijkt, dat bijna alle leden aanwezig zijn. Door den Secretaris, de heer Th. Moslermans. werd hierna verslag uitgebracht over het afgeioopen boekjaar. De totale inkomsten be droegen f2293.Uitgaven f2276.43. Batig slot 1 17.09. Het kasgeld van vorig jaar bedroeg 1153.09, zoodat het saldo thans is 1170.18. Er werd gedurende het afgeioopen jaar aan 31 stuks vee uitkeering gedaan n.l. 16 koeien en 15 kal vei en. Uit het jaarverslag der brand assurantie voor vee bleek dat het kasgeld hiervan bedroeg f 1809.22. Uitkeeringen hiervoor kwamen het afgeioopen jaar niet voor. Mëdedeeling werd gedaan dat de heer Hub. Mostermans zich thans niet meer beschikbaar stelt om als bestuurslid te worden herbenoemd. De heer Hub. Mostermans werd eervol ontslag verleend. De Voorz. bracht aan den heer Mostermans een woord van dank voor de vele goede diensten aan de vereeniging gebracht. Hij was een van de op richters der vereeniging en plm. 40 jaar bestuurslid geweest. In zijn plaats werd gekozen de heer Joh. Siegers, terwijl de heer F. Mommersteeg als bestuurslid werd herkozen. Ter bespreking kwam thans aan de orde aanschallïng luchlfilters. De vergadering was van oordeel dit aan het bestuur te doen overlaten en naar hun goeddunken hierna te handelen. Er zullen enkele lucht- filters worden aangeschaft. Besloten werd in het vervolg de kalveren als koe toe te laten een maand voor het kalven. Kalveren die niet verzekerd zijn worden niet als koeien aangenomen dan 9 dagen na het kalven. Na nog enkele besprekingen van meer huisnoudelijken aard, sluit de Voorzitter deze vergadering. DRUNEN Dinsdagavond had de sluiting plaats van de groote missie tentoonstelling, georganiseerd door de Dames van de missienaatkring, en wij kunneo gerust zeggen, dat deze ten toonstelling gedurende de drie dagen zich in een druk bezoek heeft mogen verheugen Niettegenstaande den slech ten tijd, is hier wederom getoond.de liefde voor de missie. Er was altijd veel bezoek, en de verschillende attractie's die er waren hadden ge regeld werk, zoodat de opbrengst niet zal tegenvallen. Maandagavond voor de Dames, en Dinsdagavond voorde heeren, werden door den Eerw. heer Kapelaan Vogels, een paar prachtige fi ms gegeven n.l De witte hel van Padu, de verjaardagstaart en nog een humoristische film, waarbij veel is gelachen. Daarna vond de verloting plaats van de bijna 100 prijzen, die waren beschikbaar gesteld Wij laten hier de nummers van de eerste 25 prijzen volgen. 1ste prijs 928 ge wonnen door Mej v. Riel, en 2- p 440 3e 450 4e 1383 5 927. 6 1046 7 526 8- 142 9.- 912 10e 371 lie 410. 12- 1227. 13.- 356. 14e 991 15= 1053. 16= 1319 17 1015 18- 108 19= 1162. 20= 104. 2H 548. 22= 1394. 23= 361. 24= 569 25= 959, enz. Htt waren prachtige prijzen, waaronder nog wel wollen dekens die nu zeker goed te pa9 komen De extra priis een prachtige ham is gevallen op 349 De gelukkige was C Klerks alhier. Allen waren zeer tevreden Een woord van dank aan den Eerw. heer Kape laan en de Dames van de missie- naaikring voor het mooie werk, en de vele offeringen hiervoor gedaan, is zeker utei misplaatst. Een exua woord van Oank aan Uc xniiue gevers cu aan alien üic deze tcuiuoiisicuiug gcsieuad hcDDcn, ook aan de firma van V111 die zuu bereidwillig ecu lekker kopje koffie en Ihce geschonken heelt. waalwijk. W.G.V. Woensdag van 5.30 6.45 uur Adspiranlen H. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.3U uur Adspirauieu 1, vati ö.aU 7.45 uur Auspirauleu 111 en van 8.3U10 uur ieueii. Donderdag 8 uur. Vergadering R.K. Kies vereeniging 111 den Uiidennond. Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscoop, »Fiynig Down 10 R10». Vrijdag 8 uur, R.D.B.Theater, »Wenn uu jung bist». Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedernuci />Ueleinng en Vermaalt». Ontslag aan huivende onuei wijzertsstn. De Eerste Kamer heelt het wets ontwerp lol wijziging van de Lager Onderwijswet ^ontslag aan huwende onderwijzeressen ais crisismaatregel) aangenomen. Boter en margarine, Naar wij vernemen, zal het per centage boter dat krachtens regee- ringsvoorschrift 111 de margarine moet worden gemengd zeer binnen kort van 25 worden gebiachl op 15 pCt. Officieel onderzoek naar de Uiver-ramp. Bij de regeering is de instelling van een officieeie commissie tot onderzoek van de Uiver-ramp in zeer ernstige overweging genomen. De benoeming van een zoodanige commissie door den minister van Waterstaat moet zeer waarschijnlijk worden geacht. Minister Kalff ziek. Naar wij vernemen is de minister van Waterstaat, ir. J. A. Kalff, lijden de aan een aanval van griep, welke met een niet onbelangrijke tempera- tuursverhooging gepaard gaat. W. Nieuwenhuis t- Gisteravond is te zijnen huize te Am sterdam, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 48 jaar overleden de beer Willem Nieuwenhuis, redac teur van de Maasbode te Amsterdam. De beer Nieuwenhuis was een he kend letterkundige. Door een auto overreden en gedood Gistermiddag omstreeks 4 uur is in de Dorpsstraat le St. Willébrord het driejarig zoontje van den heer A. V., dat plotseling de straat over stak, door den auto van dr. v. Son aangereden. Vanochtend is de kleine aan de verwondingen overleden. Maas buiten haar oevers. De voortdurende regenval der laatste dagen en de overvloedige watertoevoer uit de zijrivieren heb ben de Maas momenteel op tal van plaatsen in Limburg buiten haar oevers doen treden.. De moordzaak te Oss. Naar wij vernemen zal de gerucht makende zaak legen Piet de Bie uit Oss, die op 31 Dec. door de recht bank werd veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf wegens moord op z 11 neef Gerrit, reeds in begin Feuruari, vermoedelijk op 6 Februari, in een extra zitting voor het gerechtshof te 's Bosch behandeld worden. Hauptman herkend. In 't Hauptmann-proces verklaardei twee getuigen den beschuldigde als den ontvoerder van den Lindbergh baby te herkennen. Vliegongeluk. Bij Karachi is een militair vliegtuij op een afdeeling Indische soluatei ingevlogen. Elf hunner werden dood. De Vlootbesprekingen. Japan zou voornemens zijn, afzon derlijke vlootbesprekingen te gaai voeren met elk der mogendheden, dii het thans opgezegde vlootverdrag on derteekenden. Aardverschuiving in Noorwegen. Te Drammen in Noorwegen ziji tengevolge van een aardverschuivinj vier personen 0111 het leven gekomen MARKTBERICHTEN. Vee en Paarden. Rotterdam, 8 Jan. Ter veemark waren heden aangevoerd 3796 dieren waarvan 192 paarden, 3 veulens, 97 magere runderen, 818 vette runderen 968 nuchtere kalveren, 372 vette kalve ren, 147 graskalveren, 285 schapen 01 lammeren en 40 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 5658 4852, 3238 ct.; vette ossen 4852 4446, 38—40 ct.; stieren 46—48, 42- 44, 38 ct.; vette kalveren 8590, 70- 75, 5560 ct.; graskalveren 45, 40, 3 ct.; schapen 40, 36, 32 ct.; lammerei 42, 37, 32 ct.; nuchtere slachtkalveret 30, 25 c., slachtpaarden 39, 34, 29 ct. Prijzen per stuk van mager vee: nuchtere slacht kalveren 7, 6, 5 gld. nuchtere fokkalveren 16, 12, 8 gld. slachtpaarden 155, 115, 75 gld.; werk paarden 220, 150, 90 gld.; hitten 90, 70 35 gld.; stieren 240, 190, 140 gld.; kalf koeien 220, 180, 120 gld.; melkkoeiej 215, 180, 120 gld.. vaarzen 130, 100, 7\ gld.; pinken 100, 80, 60 gld.; schaper 18, 14, 9 gld.; lammeren 13, 11, 8 gld' Tegen 1 Febr. GEVRAAGD een voor dag en nacht, van goede getuigen voorzien. Hoog loon. Veel vrij. Brieven franco onder no. der advertentie aan het bureau van dit blad. 53786 NAAR OPERA Vertrek Waalwijk 12 uur SlatIonss.tr. 95, TEL. 141 WAALWIJK. We hebben nog 4000 flesschen Groenten in onzen kelder, die moeten er uit. Daarom geven wij bij aankoop van minstens 10 flesschen i5 pCl. korting. Dit is geen grootspraak, maar werkelijkheid 1 Ziet onderstaande prijzen flesschen 30 ct. flesschen 50 ct.- 50 f. 30 45 30 30 30 ct 30 30 35 30 30 95 50 50 50 50 50 50 65 50 55 ifl. l'/jüt. 140 Snijboonen Sper.iebo onen Enkele P rinc.boonen 3/4 Wortelen Peulen 43 Wortelen en Peulen g Spinazie Postelijn Tuin boo nen Andijvie Witlof .S- Sleepas perges 3/4 5 Soepas perges Soepgroenten h-' Tomatenpureê Bessensap '13 Puddingsaus (alle smaken) 'U Jam (Bereid uit enkel vruchten '/i A- cl- o. cn Appel- en Perengelei «0 Bovenstaande is alles eigen fabrikaat, gesteriliseerd in flesschen. Dus bij aankoop van 10 flesschen 15 pCt. korting. Neernt U eens een proef en U zult tevreden zijn I GPiOOTES TKAAT 198 naast R. D, B. Theater. TELEFOON 225. Beleefd aanbevelend. 'U 25 25 25 15 35 fl. 110 fl. 35 30

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 6