Centraal Tandheelkundig Instituut INGEZONDEN STUKKEN. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT. north 60 Heuvelstraat Geheel Gebit vanaf f Plaatje van een tand f 4.- ledere tand meer f 2.- Porselein of Zilvervulling f3.- Goud vulling vanaf f 9,- Goudkroon vanaf f 15.- Pijnloos trekken van tand of kies f 1.50 Eenvoudige begrafenis, In overeenstemming van de j wensch van den thans ontslapene. z:il de begrafenis, Donderdag te I Westerveld, een eenvoudig karakter dragen dus ook zonder militai eerbewijzen. Kr zal gesproken wor den door minis er Colijn en den directeur generaal der spoorwegen Dr. Colijn miwster van Waterstaat ad interim. Het kabinet heeft Maandagmorgen besloten, dat de minister-president minister van Kolonën dr. H.Colijn het departement van Waterstaat voorloopig zal waarnemen. Rijksveldwachters in plaats van Deurwaarders. Naar de »Tel.» verneemt wordt op het departement van Justitie mogelijkheid overwogen om in d toekomst in strafzaken de deur waarders door rijksveldwachters te vervangen. Het behoeft geen betoog, dat dit een belangrijke kostenbespa ring zou beteekenen. Uit hei Saargebied. In verband met de mogelijkheid dat naar aanleiding van den uitslag van de volksstemming in het Saar gebied via de Belgischegrens vluchte 1 lingen uit het Saargebied Nederland zouden willen b nnen komen, is opdracht gegeven, deze te weren tenzij zij niet als ongewenschte vreemdelingen kunnen worden be schouwd. Voorbarige critiek. In een gedeelte van de pers stonden de laatste dagen min of meer scherpe artikelen in verband met een ver meend vertrek van het Eerste Kamer lid J. W. J, baron de Vos van Steen wijk naar bet buitenland ten einde de hooge Nederlandsche belastingen te ontvluchten, terwijl hij Eerste Kamerlid zou blijven Het blijkt dat de critici slecht in gelicht vcaien. Mocht Baron de Vos van Steenwijk zich in het buitenland gaan vesiigm, dan gebeurt dit niet om de belastingen te ontvluchten en evenmin zal hij dan lid der Kamer blijven. Regeling van Uilverkoopen. Het wetsontwerp tot regeling van het uilverkoopen en opruimen in het winkelbedrijf, waarvan wij inder tijd reeds de hoofdzaken hebben medegedeeld, is thans door minister Steenberghe ingediend. Volgens deze regeling is het ver boden in het winkelbedrijf een ver koop als uil verkoop of als opruiming aan te kondigen zonder daartoe van de Kamer van Koophandel en Fa brieken ingevolge deze wet verkregen vergunning. Opruimingen zullen uitsluitend mogen worden gehouden tusschen 1 Januari en 1 Februai i en tusschen 15 Juli en 15 Augustus. Hel is ver boden in een als uilverkoop of als opruiming aangekondigden verkoop andere soorten van goederen te ver koopen dan gewoonlijk inde betref fe.ide winkelnering worden verkocht of goederen, die ten tijde van hel indienenen der aanvrage eener ver gunning, niet tot den handelsvoor raad van den aanvrager behoorden, te betrekken. Het 750jarig bestaan van 's Hertogenbosch. Het jaar 1935 heeft voor de stad 's Hertogenbosch wel bijzondere beteekenis. In den komenden zomer toch wordt het 750 jarig bestaan der stad gevierd. Met niet te miskennen geestdrift heeft de burgerij de handen ineen geslagen om die siadsfeesten zoo luis errijk mogelijk te doen zijn. Omtrent de grootsche plannen heb ben we reeds een en ander bericht. Sinds dien zijn de burgers derjubi- leerende stad. vertegenwoordigd in zeer vele commissies, aan den arbeid getogen om die plannen nader uit te werken. Middel wijl hebben zich nog verscheidene buurtcommissies gevormd, die de feestelijkheden in diverse stadswijken gaan voorbe reiden. Intusschen is men met de uit werking der plannen voor »Oud .s Hei togenbosch, dat stellig een be langrijk onderdeel van de ftestvie- ring zal vormen, zoover gevorderd, dat binnen eenige weken kan wor den overgegaan tot verpachting van de verschillende winkels e. d. die daar zullen verrijzen. Om gegadigden in de gelegenheid te stellen nader kennis te maken met verschillende reeds uitgewerkte plannen, is Zon dagmiddag in de Manege, het hart van de feestelijkheid aan de Hekel laan een bijeenkomst gehouden. De heer Herman van den Eeren- beemt, de algemeene leider der stadsfeesten heeft hier nadere inlich tingen verstrekt. Een tiental nage noeg voltooide gevels van oude huizen,zooals die in Oud-'s Hertogen bosch verrijzen, was hier tentoon gesteld en men kreeg er een goeden indruk hoe dit onderdeel er zal komen uit te zien. Met veel sinaak zijn de gevels ontworpen naar au thentieke gegevens. Een der aantrek kelijkheden ervan is zeker, dat er niet met decors gewerkt wordt. De gevels zijn allen opgetrokken uit hout of imitatie-steen, wat het totaal aanz cht niet weinig ten goede zal komen. Bond het oude stadhuis, dat hier geimiteerd zal worden, ver rijzen dezen zomer tientallen winkels vormende het hart van de oude stad; ze zullen een aantrekkelijkheid op zich zelf vormen. (Buiten verantwoordelijkheid der Red. Mijnheer de Redacteur. Uw verslag der laatste vergadering der R.K. Kiesvereeniging gelezen hebbende, speciaal wat de candidaat stelling voor de Prov. Statenverkie zing betreft, dringen zich m.i. direct een paar vragen naar voren n.l. le. Heeft men alvorens weer twee burgemeesters candidaat te stellen (al behoort daar ook deburgemecs ter van Waalwijk onder) alle moeite gedaan om een industrieel of iemand uit de klingen van handel en nijver heid hiervoor te vinden, of heeft men dit groole belang nagelaten en onze burgemeester zonder meer candidaat gesteld 2e. Als er toch wederom twee burgemeesters candidaat gesteld moesten worden, waarom laat men dan een anderen zi tenden burge meester, n 1. den burgemeester van Vlijmen los, die ons district al jaren met eere heeft gediend, die bewezen heeft e»-n go.d Statenlid te zijn ook voor ons, o.a. bij de electriciteits en waterstaatskwesties en die toch zeker op het terrein van handel—, industrie— en landbouwbelangen evenveel, ik zou haast zeggen meer kijk heeft dan wie ook der thans hier gestelde candidaten. Het rechtvaardigheidsen billijk heidsgevoel van velen komt m.i. in opstand en ik voelde behoefte daar aan uiting te geven, want ik geloof dat de houding van bestuur en leden in de laatste vergadering der Kies vereeniging, al was die dan ook buitengewoon slecht bezocht, in geen enkel opzicht de juiste is en dat de kiezers dezen weg niet moeten volgen. Een R.K. Kiezer geen lid der R.K. Kiesvereen. Waalwijk, 14 Jan. '35 Mijnheer de Redacteur. In uw blad van Zaterdag lees ik, dat door de R K. Kiesvereeniging alhier overleg is gepleegd met de naburige vereenigingen n.l. Drunen en Waspik. Alhoewel lid der vereeniging zijnde ben ik Donderdagavond niet op de vergadering geweest en weet daarom niet of uw bericht volkomen juist is. Immers als dit wel het geval is, heeft zich het bestuur niet goed georiënteerd. Ik weet n.l. van uiterst betrouwbare zijde dat de Kiesver eeniging Waspik in haar vergadering met algemeene stemmen besloten heeft niet op het verzoek onzer Kies vereeniging in te gaan, om n 1. saam te werken met Waalwijk en Drunen. Ook weet ik zeker, dat de door onze vereeniging candidaat gestelde lersoon uit Waspik volstrekt geen andbouwer is. Zijn dit soms twee misleidingen vanuit Waspik of is onze Kiesver eeniging zóó slecht met den toestand op de hoogte? Hoogachtend, Een R.K. Kiezer. Waalwijk, 12 Jan. '35. Geachte Redactie. Mag ik voor 't volgende enige plaatsruimte vragen in uw blad Naar aanleiding van de polemiek tusschen de heren K. te S. en Colet te Capelle zou ik graag even iets willen rechtzetten. 't Ligt niet in mijn bedoeling me in deze twist te mengen, maar ik vind het erg jammer dat het zo moeilijk schijnt om in een dergelijk geval eerlijk le blijven. Wil de heer Colet feiten noemen Goed 1 Maar laten ze dan ook waar zijn. Tot mijn grote verbazing las ik dat mijn ge boorteplaats Onstwedde, een dorp in de provincie Groningen, 19 scholen telt En de ijverige lezer van de F.cho» slaat vol verontwaardiging zijn handen samen en zegt»Onst wedde? Nooit van gehoord. Het zal wel een dorpje zijn En dan 19 scho len Dat is nou allemaal de schuld van de voorstanders van bijzonder onderwijs. Verschrikkelijk, wat zijn dat toch verkwistende mensen Mijnheer Colet, terwille van de gemoedsrust van de «Echo»—lezers voel ik me verplicht even mede te delen dat er op mijn geboorteplaats Onstwedde geen 10 maar slechts zegge twee, lagere scholen zijn. En 't zijn beide bloeiende scholen de een telt momenteel 6 leerkrachten en de ander 4. Vroeger was er ook nog een openbare school, een »één mans wagen», die een jaar of 3 geleden opgeheven is wegens gebrek aan leerlingen. Meer scholen dan drie zijn er sinds mensenheugenis nooit geweest. Ik "ind het wel zeer strelend dat de heer Colet mjn geboorteplaats 19 scholen wil toekennen, maar mijn rechtsgevoel komt er toch tegen op wanneer men de goedgelovige lezt-rs iets dergelijks wil voorzetten mei de bedoeling zijn standpunt te verdedigen. Wanneer de voorstanders van de openbare school van zulke middelen gebruik moeten maken om de zaak te redden, dan getuigt dat nu juist niet van kracht. En nu een goede raad aan den heer Coletwilt u «sprekende feiten» noemen, laat u zich dan eerst eens voldoende inlichten. Mijnheer Colet, wilt u nog meer van mijn geboorteplaats weten, dan sta ik ten allen tijde tot uw dienst. Ik zou me met 't hele geval niet bemoeid hebben omdat ik er niet van houd onder ingezonden te schrijven. Maar ik vind het zo erg jammer dat er in deze abnormale tijd zoveel z.g. »sprekeride feiten» genoemd worden die bij nader onder zoek hele of halve onwaarheden blijken te zijn. Vooral wanneer de d iden van onze regering beoordeeld worden. U, Mijnheer de Redacteur, bij voorbaat dankend, Met hoogachting, Uw. dw. J. WILZING, Waalwijk. Kaatsheuvel, 12 Jan. '35. Geachte Redactie. Mag ik ook enige plaatsruimte in Uw blad vragen naar aanleiding van het «Ingezonden» van den heer Colet. De geachte inzender tracht daarin te bewijzen, dat de gelijkstelling ons onderwijs duur maakt Hij zegt dan »per leeriing kost het 0 0. f 135 en B O. f104? (dit laatste bedrag was door een kleine misdruk niet goed te lezen). Juist de mindere uitkering is 't beste bewijs dat de gelijkstelling ons onderwijs onnoodig duur heeft gemaakt. Volgens art. 101 zouden de kosten immers even hoog moeten zijn Jammer dat de heer Colet dit schrijft, want wat de heer Colet 't beste bewijs noemt is een bewering die beslist onjuist is. Immers de heer Colet weet toch wel dat art. 101 alleen ziet op de gemeentelijke vergoeding en niet op de kosten per leerling die hij noemt. Dat de kosten per leerling bij het B O. lager zijn dan bij het O.O. komt o a hierdoor dat het gem. aantal leerlingen per school en per onderwijzer bij het B.O. hoger is dan bij het 0 Dit »beste bewijs» bewijst alleen dat de eis van bezuini ging bij het 0.0. groter is dan bij het Bijz. Dat werkelijk de Bijz. Scholen minder gebruiken dan ze volgens art. 101 mogen eisen, is een bewijs dat de Bijz. School er toch werke lijk niet op uit is het geld van de gemeente maar te verkuisten. »De hoge onderwijskosten richten tiental'en gemeenten ten gronde.» De schuld van de gelijkstelling Of komt het misschien hierdoor, dat Openbare Scholen werden gesticht die volmaakt overbodig waren. Want dat bij het stichten van Openbare Scholen niet altijd naar de noodzaak gekeken is, bewijst m.i wel dat de gemeente Amsterdam tientallen scho len kon opheffen. En vergeet niet de boventallige onderw. die vele gemeentebesturen aanstelden. Het kwam het onderwijs ten goede, zeker, maar het maakte de kosten hoog. Natuurlijk stelden de Bijz. Scholen ook boventallige leerkrachten aan. Kunt u ze dat kwalijk nemen? Of zijn voor Bijz. Scholen boventallige onderwijzers verkwisting? Dat er scholen gesticht zijn die niet noodig waren is helaas waar. Dat er scholen zijn gesticht die te groots waren ingericht, helaas ook. Maar alleen bij het B O. Is het de schuld van de gelijkstelling? De gemeente kon de begroting toch controleren? Neen, iederéén dacht er is geld genoeg, het kan niet op. Nu blijkt het wel anders. De heer Colet schrijft: »Desplijt zwam verdeelde de leerlingen der Openb. School over 3, 4 of meer dere scholen. De O S. bleef vaak met enkele leerlingen over. Vele kosten bleven hetzelfde, dus de onkosten per leerling veel hoger. Schuld van de gelijkstelling.» Maar moeten, orndat er enkele ouders hun kinderen in de Openbare, d.i. de vrijzinnige, School wensen op te laten voeden, de meerderheid der ouders die ander onderwijs verkie zen, hun kinderen toch een vrijzin nige opvoeding laten geven? Wie is oorzaak van de duurte: de kleine groep die bleef of de grote die ging »In Hoogeveen staan 1 Openb., 2 Herv. en 1 Geref. School over een afstand van nog geen half uur De kleinst Bijzondere School echter telt, volgens de opgave over 1933, 192 leerlingen. Dus zo geheel over bodig schijnen ze niet te zijn. Dat de onderwijstoestand in ons land zo is dat onze buurstaten zeggen »dat kan alleen in het rijke Holland», kan mogelijk zijn. Er is iets in ons vaderland dat onze buur staten vaak schijnen te missen, doch wat wij moeten trachten te behou den, en dat is vrijheid, vrijheid, ook in het onderwijs. Maar waar u spreekt, mijnheer Colet, over laster tegen de Openb. School, moet u niet het oprichten van Christelijke Scholen betitelen met «moedwillig verscheuren der volkseenheid» en «verslechtering van het onderwijs in technische zin», want dan doet u zelf wat u in anderen afkeurt. Mijnheer de Redacteur, u dankend voor de verleende plaatsruimte, blijf ik, Uw. dw. dn. M. J. JUURSEMA. TILBURG Met garantie. Pijnloos trekken inbegrepen. (22 karaats goud) Onbreekbare gebitten met levenalange garantie. Spreekuren alle werkdagen van 9-12 en 1—4 Avond spreekurenDinsdag, Woensdag, Donderdag van 7—9 Volstrekt pijnlooze behandeling. MONDONDERZOEK KOSTELOOS. Uit de geschiedenis der brandstichting te Kaatsheuvel. In hooger beroep stond terecht wegens valschheid in geschrifte A. J. M. 35 jaar, koopman te Rotterdam, door de recht bank vrijgesproken. Verdachte was zaakwaarnemer, advi seur, voor verdachten vader en zoon S., destyds te Kaatsheuvel, die aldaar hun schoenfabriek in brand staken, terwijl een party goederen aan het faillissement werd ontrokken in welke misdrijven verdachte M. de hand had door verdach ten S. den raad te geven de fabriek in brand te steken en aanwijzingen te doen hoe de brand moest worden gesticht, voorts door opmaken van een valsche acte of schuldbekentenis. Als eerste getuige werd gehoord Mr. Emma Lion, Den Bosch, Curatrice in het faillissement van verdachte S. Getuige deed uitvoerig verslag van de wyze waar. op zij het bedrog had ontdekt en voor loopig adviseerde de assurantiegelden niet uit te betalen. De brandverzekering heeft na de be handeling der strafzaken uitkeering ge daan. Uit den boedel in zyn geheel is nog een bedrag van 8000 terecht ge komen en kon by de behandeling van het faillissement nog een klein percen tage aan de schuldeischers worden uit gekeerd. Getuige de vader J. S., gedetineerd, bekende dat hij van A. J. Meijeren de valsche schuldbekentenis ten name van Pauw, in Bristol, ontvangen had. Toen dat stuk geteekend werd was het finan cieel allang mis met de zaak. De schuld bekentenis was dan ook daarom gefin geerd. De firma was aan Pauw niets schuldig, 't Was er alleen maar om te doen 5000 aan den boedel te onttrek ken. Bij een onderhoud in Rotterdam be gon de zaakwaarnemer met te zeggen: „De boel moest maar afbranden, dan was je goed af". Dat had hij niet noodig te zeggen, dat wist U zelf ook wel! merkte de president aan getuige S. op. Ik had er te voren toch nooit aan ge dacht, verzekerde getuige. Verdachte ontkende. Vervolgens werd gehoord F. S., 20 jaar, de zoon. De president vermaande hem rechtuit de volle waarheid te zeggen. Het ge rechtshof heeft de zaak tegen M. uitge steld tot dat de strafzaken tegen vader en zoon S. haar beslag hadden gekregen. Er is nu niets meer wat u zou kunnen weerhouden iets te verzwijgen, zeide de president. Getuige verklaarde, dat de schuldbe kentenis valsch was en alleen opgemaakt om het geld van de brandverzekering te kragen. De president vroeg hoe getuige en zyn vader met verdachte M. in relatie geko men waren. Getuige verhaalde, dat toen er moei lijkheden kwamen, hy de eerste is ge weest, die aan M. geschreven heeft, om dat hy wist dat M. wel hulp verleende nis hein dat gevraagd wordt. M. is dan ook naar Kaatsheuvel gekomen en vader en zoon zyn ook wel naar Rotterdam naar M. geweest. M. kwam vervolgens haast iederen dag in Kaatsheuvel en is met getuige door de fabriek gegaan om aan te wyzen hoe er moest brand gesticht worden. Alles is door getuige hij afwezigheid van zyn vader uitgevoerd zoonis met M. hespro- ken was. Verdachte ontkent dat alles. Hij heeft ?Xch wel bemoeid met de schuldbeken tenis, maar dat was alleen maar om het faillissement te voorkomen. Het plan van den brand is van vader S. uitgegaan; verdachte had er absoluut niets mee te maken. Neen, mijnheer de president, zegt ge tuige vader S. Hij, Meyeren, heeft mij verzekerd mij te zullen redden. De adv. gen. merkte op dat aan ver dachte vier feiten zyn ten laste gelegd, waarmee méér te bereiken zal zijn be treffende de behandeling van de zaak voor het gerechtshof, dan de bloemle zing van feiten tegen verdachte uitge bracht. I)e geschiedenis nagaande wyst de adv. gen. er op, dat de rechtbank niet bevoegd was deze zaak te behandelen, omdat niets is komen vast te staan, dat verdachte valschheid in geschrifte heeft gepleegd in Kaatsheuvel, in het arron dissement Den Bosch, doch in Rotter dam. Op juridische gronden moest de adv. gen. vrijspraak eischen en bleef alleen over de medeplichtigheid aan brandstichting. Voor wat deze ten laste legging betreft eischte de adv. gen. ont slag van rechtsvervolging. De verdediger Mr. Hengst, Den Bosch, merkte op, dat de adv. gen. het hem al heel gemakkelijk maakte, en hij dan ook, voor het ecval het gerechtshof er anders over denken zou, met een kort pleidooi kon volstaan. PI. ging op juridische gron den na dat verdachte geen veroordeeling kan treffen. PI. toonde aan dat uit de schuldbekentenis en de betreffende ac te van cessie geen nadeel had teweeg gebracht. Uitspraak 28 Jan. a.s. DEN BOSCH. De Crisiswetten. 't Is een getob voor de boeren met h\ die Crisiswetten, doen merken en gelei biljetten, kaarten en nummers, verbod hier, besluit déar, keuringsmerken gin der, en er is niets meer van waar, wat dc droomende dichter ons bezongen heeft van „het genoegelyke leven van den landman". 't Rolt heusch niet zoo prettig voort, als de één te weinig of géén steun krygt, dc andere z'n rogge, aardappelen, een broedmachine, mitsgaders de eieren of de kuikens weet verbeurd verklaard en hy zich achter de ooren krabt, omdat hij de centen voor een fietsplaatje niet meer by elkaar kan tellen! De rollen van het kantongerecht staan week en week vol namen van eerzame hoeren, die vroeger nooit „met de justi tie in aanraking kwamen" en nooit de rechtzaal, noch de hooge heeren in toga ot bef hadden gezien. Maar nü! Ze staan er keer op keer en zijn afgestemd op tal van klaagliede ren over den slechten tyd, verloren be drijf, geslonken veestapel, slecht betaalde landbouwproducten, schulden, zorgen, altijd te kort, immer margarine en nooit meer een goudgele kluit roomboter. 't Is om medelijden mee te krygen zooals de eenvoudige boer zich al de rissen „bepalingen" maar moet inleven en er over staat te tobben als de geleerde ter men hem boven de pet gaan en hij geen wys kan worden uit z'n „overtreding". 't Liep vol deze week! Voor de werk- loozen zyn de vele lange zittingen van den Kantonrechter welkome gelegenhe den om warm onder dak te zijn en zich le „verpoozen" by het aanhooren der vele lotgevallen, fouten en overtredingen van den evenmensch. Maar ook in de getuigenkamers is het een drukte als op koopdagen waar veel bijzonders aan den man gebracht moet woi den We doen maar weer een greep in de zaken betreffende de streek van de Langstraat. Het Land van Heusdcn en Altena, de mooie streek tot aan De Werken en Sleeuwyk. Daar komt voor 't hekje J. H. C. een handelaar uit Wyk en Aalburg, die het crisis-aardappelenbesluit had overtreden. Hy was „geschorst" en klaagde er over. Dat is een tuchtrecht, merkte hem het O.M. op. Nee! 't Is een móórdrecht, om zoo een gezin, man, vrouw en drie kinderen broodeloos te zetten, oordeelde ver dachte. Och, je bent zoo onschuldig! Zeker! Zulke maatregelen worden maar zoo tegen jullie genomen zeker? We kwamen niet te weten, wat er gaande was geweest, maar begrepen er toch wel uit, dat Jan geen bona-fide handelaar kon zyn, als zoo'n hedendaag- schen tuchtmaatregel op hem moet wor den toegepast! Z'n strafzaak kon niet worden afgehandeld, zoodat Jan n& z'n ouverture in mineur wel op kon stappen om de volgende week terug te komen. A. v. T., voerman te Meeuwen was even eens in overtreding van het crisis-aard appelenbesluit. Hij kwam wel met een ..geleibiljet" maar het was een briefke dat niets te beteekenen had. Het O. M. bekeek het eens tegen het licht en het bleek toen, dat er ook nog aan het waardelooze ding was geprutst, cijfers of letters veranderd. De Kantonrechter wilde liever eerst den verballisant eens hooren en stelde ook deze zaak uit tot de volgende week. Het O. M. behield het briefke! C. v. Z.. Sprang-Capelle, Cr>sis-aard- appelbesluit, 15boete of 15 dagen, tweemaal. A. N., Aalburg. Crisis-aardappelbesluit, 10.boete of 10 dagen. W. de H.. Drongelen, Crisis-nardappel- besluit, 15.of 15 dagen. Voorts stonden terecht. Feest „De V Drunen ettelijke feest: irding«, tiding d leeleel't. En er leden om in drie )p de ec jerde di luiten, ^monié [eet wat jeds sec fok zw: leeft ged lie deze i het jogenblik Bovend jlveren ji ;n der l |armonie laatscha ;weest, ;er J- P ■sluursli jreenigii Geen v\ in de V er instige lellig Diken. eslaagd. de i ïikken, dling. ueuwvl eraming harrr ijrschto Vertrok n; hel tar eer ij den h :he mai eer van ibilaris spreke elders r en wem ibilaris harm n prac r herin et zijn al hij le Ook dc eheer L artelijke em opr levr. Pe oemstir Nadat oord g( aging v )oal in ok het 'oning v blie inen. E ouwe 1 )e en bc ankbaar rachtig elde de oorbeeld Na dit erder, t en direc uldiging )rak dt iden toe fat de en kwar edaan h ven ger zw; we lief unst ht oen hee eniging en prac endule j Vervolp en direc 'oording lelde hr Huiten eest ond 'estuur c onder h amengev ood de an, Ten z< pontane Huiten m bestui lij hoop 'erking i 'estendigi ende lec

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 2