P9RM. PLAATSELIJKE BERICHTEN. GEMENGD NIEUWS. ADVERTEERT IN DIT01 Bij Ruwe Gesprongen Handen j J. v. <r. H; Wijk. en Aalburg, minder- Li 'g 'straatschender^, berisping j v, H., Wijk en Aalburg, minderjarig, Kiel zonder reflector, bertsping. C. Waspik, minderjarig, alsvoor. g' v. d H., Waalwijk, minderjarig, ge- •cl alsvoor. G. A: K., Waalwijk, rijden over trot- in alsvoor. C. A. Q-> Eethen, dronkenschap, 10 (ete. C. H. de V., Haarsteeg, vee laten loo- in'over eens anders grond, 10 boete 10 dagen. |C. S., Veen, te breede lading, 6. lete of 6 dagen. p., Loonopzand, motor niet in rust, gj— boete of 6 dagen, p. II. Veen. venten, 3.boete of dagen. Feest bij de Harmonie „De Volharding" te Drunen. Drunen heeft Zaterdagmiddag in estelijke stemming geleefd; want er as feest" bij de harmonie »de Vol- irding«, eii we weten hij onder- nding dat de heele bevolking dan leeleeft. En er was voor de harmonie all<? eden om feest te vieren. Niet minder an drie jubilea vielen er tesamen. de eerste plaats was het de ge erde directeur, de heer Ant. van uiten, die 25 jaren lid van de armonie is geweest. ~HecT Drunen eet wat de heer v. Hulten, die nu ;eds sedert 15 jaren den dirigent- ok zwaait, voor de Volharding eeft gedaan. Hij is een der mannen je deze harmonie geliracht hebben p het peil waarop zijop het jgenblik staat. Bovendien was cr nog een tweede Iveren jubilaris; nl. de heerMarisaël en der beste en ijverigste leden der armonie, die in zijn 25 jarig lid- laatschap velen ten voorbeeld is iweest, en een »koperem., nl. de eer J. Pelders, die zich 15 jaren als estuurslid aan de belangen der ereeniging heeft gewijd. Geen wonder dus dat het bestuur an dc Volharding aanleiding vond m er eens, ondanks de minder onstige omstandigheden, een recht- stellig Drunensch feest van te Aiken. En daarin is het ten volle eslaagd. Reeds 's middags om 3 uur, de muzikanten door de straat r*kken, was er een groote belang Idling. De neervallende natte seuwvlokken konden de goede lenming niet bederven, integendeel, harmonie blies er opgewekte jia'schtonen tegen in. Vertrokken vanaf de harmoniezaal het eerst naar de Torenstraat, tar een serenade gebracht werd j den heer Pelders. Toen een fik he marsch geblazen was ham de eer van Wezel het wooid, om den ibilaris namens de muzikanten toe spreken. Hij wenschte den heer elders recht hartelijk geluk en uitte en wensch van} alle leden dat de ibilaris nog lang zijn krachten voor e harmonie zal geven. Spr. bood in prachtige gouden medaille aan r herinnering aan dezen dag, en et zijn woorden door een »Lang tal hij levenbekrachtigen. Ook de Voorzitter der harmonie, eheer L. Sikkers, sprak den jubilaris artelijke woorden toe, waarin hij em oprechte hulde bracht. Aan levr. Pelders bood spr. een prachtig oemstuk aan. Nadat de heer Pelders een dank oord gesproken- had, waarin hij aging wat er de laatste 15 jaren Doal in de vereeniging is omgegaan, ok het gezelschap verder, tot de oning van den heer Marisaël. Ook blies de harmonie vroolijke >nen. De heer Sikkers sprak het ouwe lid woorden van felicitatie te en bood hem als bewijs van de ankbaarheid der vereeniging een rachtig horloge aan. Aan alle leden elde de voorzitter den jubilaris ten borbeeld. Na dit ceremonieel trok men weer erder, thans naar de woning van en directeur. Hier had ren treffende uldiging plaats. De heer Verhoeven )rak den directeur namens alle den toe. Dankbaar herdacht spr. fat de heer v. Huiten gedurende :n kwarteeuw voor de vereeniging ïdaan heeft. Die taak was niet altijd ven gemakkelijk, zegt spr., soms elfs zwaar en ondankbaar, doch we liefde voor de instrumentale unst heëft U over alle bezwaren oen heenstappen. Namens de ver- niging bood de heer Verhoeven en prachtig geschenk aan; een endule met coupes. Vervolgens sprak de heer Sikkers en directeur in goedgekozen be- oordingen toe. In het bijzonder elde hij in het licht hoe de heer Huiten erin geslaagd is den goeden eest onder de leden aan te kweeken. 'estuur en leden hebben altijd bij onder hartelijk met den directeur amengewerkt. Aan mevr. van Huiten ood de voorzitter een bloemstuk an, Ten zeerste getroffen door dit pontane huldebetoon kon de heer Hulten nauwelhks woorden vinden •m bestuur en leden dank te brengen, lij hoopte dat de prettige samen 'erking met het bestuur zal blijven 'estendigd en hij spoorde de wer ende leden aan om volhardend te werken voor den bloei van huö harmonie. Met de jubilarissen ging het nu naar de harmoniezaal bij café Th. Elshout. Daar werden zij verwelkomd door een jongenskoor met een ge legenheidslied, gemaakt en gecom poneerd door de heeren Sikkers en M. v. Hulten. Een der jeugdige harmonieleden H. Bataille, sprak de jubilarissen toe en feliciteerde hen uit naam der jonge garde. De heer Sikkers heette allen welkom aan de goed uitziende feest tafel en deed mededeeling van de ingekomen schriftelijke gelukwen- schen. Allereerst las hij een brief van den burgemeester, die in het Saargeoied vertoefde en dus niet persoonlijk aanwezig kon zijn, waarin deze zijn beste weuschen voor de vereeniging uit. Verder waren schriftelijke geluk- wenschen ingekomen o.m. van Graaf d'Oultremont uit Brussel, notaris Schreurs, van het bestuur van Waal- wijks Belang te Waalwijk, van het lid van verdiensten den heer Aug. v. d. Heijden te Waalwijk, van de Liedertafel Oefening en Vermaak van Waalwijk, van de Kon. Erkende Harmonie Sophia te Loon op Zand, van de zangvereeniging te Haarsteeg en van den heer van Helvoirt, Dir. van diverse gezelschappen te Nieuw- kuijk en verder van tal van parti cu li eren. De fa. v. Mos en Co bood den directeur een rookstandaard aan. De receptie, die van 5 tot 6 uur geTiouden werd, was druk bezocht. Achtereenvolgens werden gelukwen- schen uitgesproken door den heer Prinsen uit Haarsteeg, oud voorzitter thans eere-voorzitter der Federatie, die den directeur een wandelstok aanbood, den heer Buys, den hui digen Federatie-voorzitter, den heer P. Elshout, voorz der Zangver. Zang en Vriendschap en den heer M. Elshout van de handboogschut terij Constantia. De heer Prinsen roerde in zijn rede het zoo belangrijke vraagstuk aan van de verdringing van de edele muziek door de sport en de heer Sikkers zei daar ook nog het zijne over en vroeg voor deze kwestie de aandacht der pers. Vele vooraanstaande gemeente naren en vrienden van de Volharding verschenen nog ter receptie. Een goed verzorgd diner zette het prettige avondfeest in, tijdens het welk dc Zangver. Zang en Vriend schap het feestende gezelschap nog op enkele zangnummers kwam ver gasten. Het laat zich begrijpen, dat het er verder buitengewoon gezellig toeging. Door verschillende leden werden voordrachten ten tooneele gebracht, die een aangename afwis seling brachten. De Volharding heeft, niet in het minst dank zij de goede voorberei ding, waarin de heer Sikkers zulk een belangrijk aandeel had, haar feest op een waardige wijze gevierd. DRUNEN. In de vergadering der postduivenvereeniging »de Post duif» is begoten de janrlijkscbe teer- dag te houden op Zaterdag 2 Febr. in het vereénigingslokaal bij den heer A. v. d. Geld, waarbij de hu moristen Th. v. d. B. en L K. zullen optreden. De Torenstroat alhier heeft een verjongingskuur ondergaan. In plaats van de laag gelegen, drassige straat, die na een hevige stortbui dikwijls ondoorwaadbaar was is thans een prachtige breede steenweg aangeh gd met fietspaden en riolee- ring, geheel naar de eischen des tijds. Nu komt de Kleine straat aan de beurt waarmede reeds een begin is gemaakt. Als deze voltooid is dan heeft Drunen een wegennet dat voor geen enkele plattelands gemeente behoeft onder te doen. De R K. Gymnastiekvereni ging »St. Herman Jozef» zal op Woensdag 16 Jan. een uitvoering geven met filmprogramma in de groote zaal der Jongenscongregatie. Aanvang 7 uur. Op Zondag 20 Januari wordt in de groote zaal der Meisjescongre gatie een feestavond gehouden door de leden van den B. K, Fabrieks- arbeidersbond, ter herdenking van het 25jarig bestaan dezer vereeniging De H. Mis van half zeven zal dien morgen worden opgedragen voor de levende en overleden leden, waar onder algemeene H. Communie. 's Avonds om 6 uur feestelijke bijeenkomst waarbij het duo Damen zal optreden. De komische voordrachten zullen afgewisseld worden door Jazz hand muziek. 's Middags van 12—1 uur receptie. Gehuwde leden mogen hun echtge noote medebrengen. Bij het slijpen van een stanz- mes werd de arbeider F. v L. alhier zoo ernstig aan den duim verwond, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De handboogschutterij «Con stantia», gevestigd bij den heer 1 h. Elshout, heeft voor haar winter- uitvoering welke op Zondag 20 Jan. zal gegeven worden aan eere-leden P. SCHOEMANS. Vijfenveertigjarig jubileum. Wij ontleenen aan de «Postduif» het volgende: Vijf en veertig jaren lang is de heer P. Schoemans, hij zijne vrienden hekend als »Oome Piet», nu dui- venliefhebber. Over zulk een loopbaan als duiven melker valt natuurlijk wel iets te vertellen vooral als het hier geldt iemand zooals üome Piet in zijn volle leven is geweest. Oome Piet was als het ware in zijn kinderjaren reeds duiven-liefheb her, maar was toch de twintig jaar gepasseerd eer hij met zijn broer Reinier de dui vensport ging beoefenen in de Waal wij ksche P V. De Postduif. Deze veree niging heeft Oome Piet verlaten in verband met een geschil, dat aanleiding gaf tot splitsing. De oudste leden van deze vereeniging Dhr- trokken zich terug en eene nieuwe vereeniging werd gesticht onder den naam van De Eendracht, waarvan Oome Piet thans nog be stuurslid is. Reeds in de eerste jaren dat door hem de duivensport beoefend werd, wist hij met zijn broer Reinier een goed figuur te slaan. Van jaar tot jaar namen de successen toe, zoodat hij in korten tijd een der sterkste liefhebbers van Nederland is gewor den. De glorie van dezen liefhebber ligt in de jaren van 1895 tot 1905, toen hij mede aan den kop heeft gestaan van de Nederlandsche dui vensport. De oudere liefhebbers van Amsterdam, Roosendaal, Dordrecht en Venlo zullen zich nog wel kun nen herinneren dat de heeren Schoe mans geduchte strijders waren op kleine en g.oote wedvluchten en dat Oome Piet en zijn broer zich altijd sterk wisten te onderscheiden. Ieder een die met hen in aanraking kwam bleef met hen bevriend. Zoo kregen zij destijds veel bezoek van post- duivenliefhebbers buiten Waalwijk, o.a. bezocht dhr. Luysteraar (.Opa) uit Amsterdam hen zeer dikwijls. Als men dan hier op bezoek was, werd men naar de «gloriekast» geleid In deze kast schitterden de medaille van de Koningin, alsmede zilveren en gouden medailles, welke op wed vluchten tol zelfs uit Spanje (o.a. Sa tander) waren behaald. Inéén woord de onderscheidingen die men te zien kreeg waren schitterend en wanneer meii thans Oome Piet hierover nog hoort spreken, weet hit als het ware geen woorden genoeg ie vinden om aan zijne aangename herinneringen uiting te geven. Ook staat Oome Piet thans nog in volle leven van de duivensport en weet nog menigen prijs machtig te worden. Hij is ook een der ge. dienstigste leden van onzen hond. Altijd is hij present als er wat ge daan moet worden. Zoo draagt hij nog altijd zorg voor het klaar zetten der manden als er voor een| wed vlucht moet woroen ingekorfd en hij rust niet voor deze te juister plaatse aan het personeel van liet spoor zijn bezorgd. Dit doet hij reeds jaar in jaar uit. Ja, het is wonderlijk hoe hij steeds met zooveel zorg bezield is voor de duiven. Daarom is het dan ook een plicht, zoowel van onze vereeniging als van onzen bond, om aan dit jubileum volle aandacht te schenken en onze erkentelijkheid te betoonen, waaraan het dan ook niet mankeereh zal. Oome Piet is nu reeds de \jijf en zestig gepasseerd, maar leeft en speelt nog ten volle mee en is nog bezield met een jeugdig vuu'r dat menig jong liefhebber hem mag be nijden. Hij heeft zich thans nog nieuwe rassen aangeschaft van be kende liefhebbers, als Heunders, Maastricht en Stoks Roermond. Men ziet hieruit wel dat hij een ras echt liefhebber is. Namens Bond en vereeniging wensch ik hem toe, dat hij nog vele jaren van gezondheid tot vreugde van zijn gezin en familie mag ge nieten en dat hij nog lang mét zijn sportvrienden samen zal ipogen blijven. Oome Piet leeft nog vol jeugdig; vuur, Dat geeft hem kracht van langen duur, En de rassen van Heunders en van Stoks, Brengen Oome Piet weer aan den kop. Oome Piet's successen gaan dan van mond tot mond, Dat zijn onze wenschen zoowel van vereeniging als onzen ibond. Oome Piet beoefene de sport nog menifj jaar, En wordt straks onze gouden: «jubijaar». ADR. STOKWIELDER. Waalwijk. en donateurs met hun dames,geën gageerd de alom bekende Gem. Tooneel vereeniging «Onze vrije uren» te Tilburg. Opgevoerd wordtBlank en Bruin», Indisch spel van Rassen haat, in drie bedrijven en het oer- komische kluchtspel in een bedrijf Jochem Pezel, wat hen je een ezel». Tooneelleider A. Bolsius. Daar deze vereeniging in vele plaatsen zeer gunstig bekend staat zal het voorzeker een genotvolle tvond worden. HAARSTEEG. Alhier werden in de katholieke kiesvereeniging candi- daat gesteld de heeren Mr. P. LoefT, 's Bosch G. R. v. d. Ven, Vlijmen; Mr. R. v. d. Heijden, Drunen ;Chr. v. Herpt, Herpt en Hovers,'s Bosch. HERPT. Alhier werden candidaat gesteld de heerenMr. P. LoefT, G. R. v. d. Ven, Chr. v. Herpt, Mr. R. v. d. Heijden en A. de Bekker te Empel. CAPELLE De vereeniging van paardenhouders .Ons Belang" hield in het café Treffers aan 't Brugge'je. te Vrijhoeve-Capelle haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering Nadat de voorzitter, de heer J van Pelt de vergadering geopend had, bracht de penningmeester een keurig verzorgd verslag uit, omtrent den financieelen toestand der vereeniging waaruit bleek, dat over 1934 ontvangen was f1960 91 en uitgegeven f1714 62 zoo dat de kas sloot met een bang saldo van 1246,29 Een zestal paarden moesten worden oröetuimd, waarvoor was uitbetaald f988 en terugont vangen f197 40, alzoo een schadepost van f790 60 Bij de verkiezing van een viertal bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren W. J van Gampen, A. voor de Poorte, A Verhaöen en G. van der Hoeven werden 67 stemmen uitgebracht. De aftredenden werden met bijna alge meene stemmen herkozen en namen onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen bun benoeming aan. Na de gebruikelijke rondvraag werd deze vergadering door den voorzitter met een woord van dank voor de belangstelling gesloten plaats hadden. Dezer dagen werd alhier, uit gaande van de St. Vincentiusvereen., een aanvang gemaakt niet het ver strekken van warm eten aan be. hoeftige kinderen. Evenals het vorig jaar hebben zich de Eerw. Zusters geheel belangeloos met het bereiden en distribueeren ervan belast. De heer D. v. D. had het ongeluk met zijn hand tusschen een bietensnijmachine te geraken, waar dooreen der vingertoppen bijna werd afgesneden. De heer J. Leemans alhier is benoemd tot inventarisator vanwege de Ned. Veecentrale wat beti eft onze plaats. Met de telling is men reeds begonnen. De verpachting der banken in de Ned. Herv. Kerk alhier heeft ruim f 100 minder opgebracht dan vorig jaar. De Pluijmvce— en Konijnen- fokvereeniging »Onderlinge Strijd» te Mariapolder alhier zal 19 en 20 Jan. a.s. een tentoonstelli g organi- seeren in de garage van den heer A. Penninx. EETHEN. De loop der bevolking in de gemeente Eethen over het jaar 1934 is als volgt Aantal inwoners op 1 Jan.'34 2372 Gedurende het jaar 1934 in de gemeente gevestigd 65 Aantal geboorten 57 Vermeerdering Op Donderdag 10 dezer des avonds half zeven, hield de Ccöp Aankoopvereeniging .Capelle, Viij hoeve Capelle en Sprang" w a in het calé Trtffers aan het Bruggetje te Vrijhoeve Capelle, onder leiding van den heer J van Beek een algemeene ledenvergadering. Na de opening werd een commissie benoemd tot onderzoek der rekening -over het jaar 1934 Tot leden-dezer commissie werden gekozen de heeren G J Heijmans, A Verhoeven Azn en W. Piuisscrs, die deze benoeming aannamen. Na de gebruikelijke op gaven van bestellingen van vtevoeder, hulpmeststofTen enz werd door het bestuur de leden in overweging ge geven, voortaan van de bakkers melk brood te verlangen, zooals dat reeds op vele plaatsen geschiedt, heigeen de veehouders ten goede zal komen. Vervolgens werd verzocht, dat de melkveehouders, bij wien één dezer dagen, in verband met de mtiksteun 1935. niet geïnventariseerd is, zich terstond zullen aanmelden bij het lid der districtscommissie der L C O N den heer B. van der Hoeven Jzn. te Vrijhoeve Capelle, waarna de verga dering gesloten werd. WvSPIK. Uitslag van den gehouden schietwedstrijd voor de leden van den Vrij - wi ligen Landstoim. M. de Klijn le prijs 456 runten, G. Huijs 2e pr. 451 p., Ph. Blom 3e pr. 450 p., C. Kemmeren 4e pr. 449 p., C. Langerwerf 5e pr. 448 p., P. Mutsaeis 6e pr. 447 p., P. Kamp 7e pr. 446 p., B. Kamp 8e pr. 441 p., J. Buijks 9e pr. 436 p.. G. van F-sch 10e pr. 422 p., Adr. Pols 11e pa. 422 p., D. Kuisters 12e pr. 418 p.. W. Smits 13e pr. 414 p., A. v. d. Rijken 14e pr. 409 p., Walih. Smits 15e pr, 405 p., 1 h. v. d. Rijken 16e pr. 403 p., M. Schoi nmakers 17 pr. 402 p., W. de Gra?uw 18 pr. 355 p., Jos. van Onzenoort 19e pr. 352 p., A dr. Kamp 20e pr. 349 p., Jos Verschuren 21e pr. 341 p. DUSSEN. De landbouwersknecht J. V. had het ongeluk hoven uit een schuur te vallen en bleef bewusteloos liggei-. Hij bekwam, doordat hij op een partij hooi terecht kwam, slechts lichte verwondingen. Het aantal parochianen bedroeg op 1 Jan. 1935 9">0. Vermeerdering over 1934 met 3. H. Communies uitgereikt 24045. Huwelijken 4. H. Doopsel 33, terwijl er 6 sterfgevallen Totaal Gedurende het jaar 1934 uit de gem. vertrokken Aantal overlijden 122 2494 64 23 87 Totaal verminderd met Totale bevolking bedroeg dus op 31 December 1934 2407 RAAMSUONKSVEER. De bevol- king der gemeente Raamsdonk be. droeg op 31 December 1933 3604 mannen en 3534 vrouwen, is loiaal 7138 Zij vermeerderde in 1934, door geboorten met 95 m en 92 vr. is totaal 187 en door vestiging 106 m. en 141 vr is totaal 247, gthrele ver. meerdering 201 m en 233 vr. is totaal 434 Zij verminderde in 1934, door overlijden mei 35 m. en 42 vr. is totaal 77, en door vertrek met 162 mannen en 197 vr. is totaal 359 ge- heele vermindering 197 m. en 239 vrouwen is totaal 436 Op 31 December 1934 bedroeg de bevolking in drze gemeente dus 3608 mannen en 3528 vrouwen, is totaal 7136 zielen. Het aantal voltrokken huwelijken in 1934 bedraagt 42. Met de nieuwe wijzigingen, be trekkelijk de aangitten van Geboorten en Overlijden ten Gemeenithuize, schijnt iedereen Dog niet op de hoogte te zijn. Vervallen is het voorschrift, dat de aangiften van geboorten worden ge. daan in tegenwoordigheid van twee getuigen. Eén persoon, de aangever dus alleen, doet dus thans de aangifte. De aangifte van overlijden wordt thans ook gedaan door één persoon. Vervallen is dus ook de bepaling, dat de aangifte van overlijden geschiedt op de verklaring van twee getuigen. Tot deze aangifte is bevoegd wie van het overlij den uit eigen wetenschap kennis draagt. Met ingang van 15 Januari is benoemd tot nachtwaker, havenmees. ter en havenwe ker alhier, de heer M. J. Vissers, uit deze gem ente. Kiusclnn Interim Dividend. De tirma Griffiths Hughes Pro prietaries Ltd. te Manchester, fabri kanten van Kt uschen Salts en andere pharmaceut sche producten, heeft over haar aandeelenkapitaal, groot 2.500.000, een interim dividend aangekondigd van 5°/0, betaalbaar per 31 Januari 1935. Een vrouiv vliegt over den grooten Oceaan. Mrs. Amelia Earhart is er in ge- slaagd op haar eentje over den Grooten Oceaan te vliegen, ofschoon algemeen verwacht werd dat zij haar vermetele record poging met den dood zou be. koopen In 1928 vloog deze aviatrice van Newfoundland naar Wales. Vier jaar later vloog Amelia Earhart in haar eentje van Newfoundland naar Londonderty in Ierland Zij was toen reeds getrouwd met C. P Putnam, den btkenden Amtrikaanschen uit. gever. Parijs was haar doel geweest, maar een lek aan een uitlaatpijp had haar gedwongen, zoodra zij Ierland bereikt had te landen

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 3